PDA

View Full Version : 7x65R



Ganges
22. December 2007, 10:07
Tema s starega foruma


Zanima me kakšne naboje uporabljate in kaj bi mi priporočali za lovišče pretežno z srnadjo in gamsi, tu pa tam tudi kakšen jelen ali prašič.

LP


Jaz uporabljam S&B, krogla SPCE za srnajd. Učinek je lep in uporaben.

Imam tudi polnjene krogle z SIERRA kroglo, ki pa pa zadovoljuje vse moje apetite za lov na ostalo divjad. Ti kaj več napiše kasneje.

Če nimaš balističnih podatkov ti jih lahko malo napišem, samo povej. :D


Lepo prosim tudi za balistične podatke in se ti zahvaljujem!

LP


Sam uporabljam polnjeno Hornay SST,učinek odličen (tako kot pri vseh kalibrih s to kroglo :P )!
lp


Jaz imam puške v tem kalibru že kakšnih 30 let. Uporabljal sem vse vrste streliva. Za tvoje namene - lov na srnjad in gamsa ti priporočam krogle teže 9,72 gr Siera ali RWS KS 8,0 in 10,5 gr. Nič več ne potrebuješ, krogle so dokaj hitre in stabilne ter zelo učinkovite.
Ker se mi zdi da si novinec, ti dam še en nasvet - nabavi si 100 kosov krogel iste serije in dokler ne porabiš vseh uporabljaj samo ene. Ne boš falil zaradi razlike v legi zadetka in zaradi tega dvomil v vse možno ter imel velike stroške s preizkušanjem, pristrelitvijo in podobnim.


zanima me, če kdo pozna ta naboj, gre za S&B, HPC, 10,2g. sicer sam uporabljam S&B SPCE 11,? g in sem zelo zadovoljen. dobil pa sem dve škatli hpc, pa me zanimajo izkušnje.



Zanima me kakšne naboje uporabljate in kaj bi mi priporočali za lovišče pretežno z srnadjo in gamsi, tu pa tam tudi kakšen jelen ali prašič.

LP

Živjo.

Tudi sam sem član Ld v kateri imamo pretežno gamse,snjad,jelenjad,in prašiče.Sam za kaliber 7x65r uporabljam naboje RVS-H-mantel 11.2 gramska kugla in lahko povem da česar se ta kuglca dotakne ne naredi niti koraka.Lahko povem da tudi če ni strel ravno idealn žival obleži.Kšnih večjih podplud pa ni



pa dobr pogled


Samo ti čeha lepo uporabljaj, tako kot ti je povedal wolf1, tudi jaz uporabljam SPCE 11,2g in ti povem do sedaj padlo vse, cena ugodna pa fajn se strelja. ne kompliciraj in nastreli na eno municijo in bo vse ok.


Jaz mam suhlov driling s kroglo 7x65r in cel moj lovski staž (7 let) uporabljam češke krogle 11.2 g. Pa vam povem, da je ne menjam za nobeno drugo!!! Z njo streljam vse, od srnjinega mladiča pa do gamsa,muflona,prašiča in jelena!

joze
15. January 2008, 16:25
Imam češko bokarico super brno 7X65R in šrot 12 uporabljam pa 9,7 imam nastreljene na 180m ustrelil sem srnjaka ki je padel na 200 m res je da je stekel 2 m ampak je takoj obležal ali pa 11,7 RWS krogle ali pa češke katere uporabljam za streljanje za v tarčo.

andrej win
15. January 2008, 17:35
sicer ne streljam veliko z shulovem drilingom v 7x65r kalibru,ampak povem vam...v tem kalibru uporabljajte SBT 11,35gr...vredno je poskusit! pade ko v ognju,ni potpludb,tocna krogla...brez pripomb

lp

mišica
15. January 2008, 19:31
Citat:
dolgin je objavil:
Sam uporabljam polnjeno Hornay SST,učinek odličen (tako kot pri vseh kalibrih s to kroglo :P )!
lp

Jaz pa z omenjeno nisem kaj preveč zadovoljen. Saj učinek je, vendar se mi je pri gamsu zgodilo, da je krogla vanj priletela v dveh(!) kosih.:icon_sad:

andrej win
15. January 2008, 20:26
jaz sem si pa sedaj nabavil PTS (z hornady SST konico),pa me zanima,kaksne izkusnje imate s to kroglo?

da je priletela v dveh kosih?cudno,kaj si mogoce streljal skozi veje?

lp

mišica
15. January 2008, 20:48
Ja najbrž, samo je pred niti po strelu nisem videl, pa sem vse pregledal, ko sem videl kaj se je zgodilo. Tako da ko tole zalogo pospravim, si bom definitivno nabavil kroglo tipa ABC.

mišica
15. January 2008, 20:50
Sicer divjad pada v ognju, tudi težji kosi jelenjadi ampak notri je pa samo žolca in potpludbe so kar velike.

dolgin
16. January 2008, 14:25
Ja,je pa res da je svinjsko razbijaška krogla tale SST!
Če misliš imet "zaklan" komad,pol si nabavi Winchester Fail safe,je odlična kroglca ,divjad večinoma pade v krogu 20 metrov(dobro zadeta),velja tudi za težjo divjad! Problem nastane pri strelih v mehko,takrat rabiš pa kr fajnga krvosledca!!
Tretja varianta,ki pa je splošno zelo preizkušena in zlo zlo fajn je Norma Oryx,prima reč,čeprav so podplutbe tud kar konkretne!
Al pa Hornady Interbond,je tudi fajn reč!

lp

teohafy
16. January 2008, 15:13
Jaz uporabljam v vseh puškah kroglo rws KS, v bokarci 7x65R 8g, v karabinu 7x64 pa 10,5. Nimam pripomb ne na natančnost, ne na poškodbe, je pa res, da za pleče zadet komad ponavadi naredi še par korakov.Sem že streljal lisico skozi gosto suho travo, pa je bil zadetek točno tam kot sem meril.

mišica
16. January 2008, 15:52
Jaz uporabljam v vseh puškah kroglo rws KS, v bokarci 7x65R 8g,

Kakšne so pa poškodbe pri srnjadi pri tej krogli?

teohafy
16. January 2008, 21:20
Izstopna luknja je od premera 5cm pa do 10 , odvisno od mesta zadetka. Podpludba je ponavadi večja pri vstrelni rani kot pa na drugi strani, vendar ni pretiranon velika. Sicer še nisem uporabil kaj drugega kot rws ali pa s&b SPCE, vendar pravijo, da če ti neka stvar dobro služi in ji zaupaš je ne menjaj:icon_lol:

mišica
16. January 2008, 21:26
pravijo, da če ti neka stvar dobro služi in ji zaupaš je ne menjaj:icon_lol:

Se popolnoma strinjam.
Bom pa sigurno nabavil ABC, če jih bom še kje staknil ali pa Fail safe, Swift A-Frame, CDP, Barnes triple shock...
To pa zato, ker sem bil pri 8x 57JS z ABC super zadovoljen.

majamagajne@hotmail.com
16. January 2008, 21:40
kakor jaz vem se jih nedobi več.drugače so ABC kroglo kar hvalili

mišica
16. January 2008, 21:44
Ja dobi se jo samo če ima kdo še doma zalogo, pa ne jaga več :icon_wink:
Sem jo pa imel 12 let v prej omenjenem kalibru in kot sem že velikokrat rekel: kapo dol!

dolgin
18. January 2008, 15:37
ABC je bla res kar super stvarca! Zelo podobna je Norma Oryx!
Al pa tole:
http://www.orozje.net/shop/scripts/prodView.asp?idproduct=366

Jest sem zaenkrat zadovoljen!

kudu
19. January 2008, 10:39
Dolgin, ABC krogle pa res ne moreš primerjat z Norma Orix,
ABC je primerljiva z Fail fafe, Barnes X,CDP,naturalis itd..

Orix sicer je malor tša krogla, je pa primerljiva z Nosler Akubod, Hornady Interbob in ostalimi.

dolgin
19. January 2008, 12:55
http://www.huntingmag.com/guns_loads/HMbul_0905_E.jpg

http://www.nosler.com/images/accubond_bullets.jpg

http://www.huntingmag.com/guns_loads/HMbul_0905_D.jpg

Hudič,za ABC pa ne najdem ni obene slikce....:icon_redface:.Je res,da se Krogle kot Fail Safe, Barnes x ...... kontrolirano odpirajo,samo a ni mela ABC tud nekega svinca,te pa so vse "nage"? Sej ne bom trdil,ampak po moje je to to,lahko pa sem ga v kamen!
Pravijo da je PPU Grom še nabolj podobna krogli ABC!

mišica
19. January 2008, 13:01
Bom danes zvečer slikal kroglo ABC, ki sem jo našel v jelenu ki je bil streljan od spredaj in je krogla končala v stegnu.
Nobena od tistih, ki si jih ti poslal Dolgin, ni kot ABC.

mišica
19. January 2008, 13:04
http://www.barnesbullets.com/products/coming-in-2008/new-triple-shock/

Mislim pa v kratkem tole nabavit.

kudu
19. January 2008, 14:47
ABC, Fail sefe,barnes x, CDP, naturalis in še kakšna bi se našla so krogle katere pri zadetku v žival zadržino nekje med 96 in 99 % svoje mase. Zato imajo zelo veliko prebojnost.
Abc ima v sprednjem delu svinec, Naturalis plastiko, ostale pa samo luknjo.
Mislim pa, da vse naštete krogle imajo v notranjosti svinec (za obtežitev).
Barnes x so v začetku delali brez svinca, novejše verzije Barnes x pa mislim , da uporabljajo v kombinaciji z svincem.

kudu
19. January 2008, 14:59
Pa še ena zanimiva krogla.
http://www.winchester.com/products/newitems/XP3product.aspx

Nisem jo še uspel nabavit. Upam, da jo bom v bližnji prihodnosti.

andrej win
29. January 2008, 15:35
se strinjam s teboj hudu,mislim da je tole prava krogla za skoraj vso divjad (odvisno kaksen kaliber uporabljas) v nasi ljubi dezelici! pomoje je tole boljsa odlocitev kot pa barnes triple shock..sicer ne menim,da je to slaba krogla,ampak stavim na Win supreme ELITE XP3 ,katero mam tudi namen nabaviti v tem kalibru!
to,ali pa ceska krogla "modra" (ji jaz recem) barnes,je zelo dobra odlocitev!

lp

andrej win
10. February 2008, 21:11
se opravicujem za napako v zgornji objavi...za 7x65R ni krogle (sem opazil na spletni strani Winchester...) supreme elite XP3,mislil sem pa za cal.308..

poprava napake:icon_redface:

lp

mišica
6. September 2008, 20:41
Mene pa zanima s kakšno municijo streljate srnjad, predvsem me zanima, če kdo uporablja dve različne - eno za srnjad, drugo pa za jelenjad, prašiča...

Jagermaister
7. September 2008, 10:13
Imam puško v tem kalibru in za srnjad uporabljam siero 9g. Bom rekel tako: raztrganine so še znosne, ker je skoraj vsaka krogla v tem kalibru za srnjad kar prehuda.
Te krogle uporabljam tudi za ozimce. No, zadnjič pa je tej krogli nepričakovano nastavil pleče 75 kilski lanščak. Izstopna rana je bila premera 2 cm, obležal je na nastrelu in komaj da je še malo pomigal. Drugače sem prašiče streljal z Igmanom 11,2g (stara zaloga, ki bo vsak čas pošla). Rezultati so bili odlični - seveda je vedno najpomembnejše mesto zadetka. Imam pa še nekaj ABC 10 g, ki pridejo na vrsto le ob posebnih priložnostih - v zaraščenem. In moram reči, da so se prav izjemno izkazali. Kapo dol! Lani sem z njo ustrelil ozimca skozi 15 m gošče. S kakšno drugo bi ga verjetno samo ranil.

JANEZ L
7. September 2008, 14:29
Lp!

Sam streljam s svojo bokovko kalibra 7X65R/16, 11,3 gramski Nosler. Kar sem uplenil srnjadi ni bilo podpludb, sicer je bil izstrel nekoliko konkretnejši, a to je tudi vse. Tudi pujsi srečanj z njo niso bili veseli...

Mišica, kar pa se tiče več različnih nabojov za eno puško, sicer nisem balistik, a moje mnenje je ena puška, ena krogla. Najbrž na krajše razdalje to ni pomembno, ko pa je razdalja malo večja se pa sigurno pozna.

Lovski zdravo
Janez L

Jagermaister
7. September 2008, 14:48
... a moje mnenje je ena puška, ena krogla. Najbrž na krajše razdalje to ni pomembno, ko pa je razdalja malo večja se pa sigurno pozna.

Se strinjam. Do 100 m je stvar zanemarljiva, potem pa čedalje manj. Vsekakor je treba na tarči preizkusiti vse različne naboje, ki se uporabljajo za lov.
Najbolje je, da je puška pristreljena z nabojem za srnjad. Divje prašiče se le redko strelja dlje od 100 m, večinoma pa le od 10 do 50.

mišica
7. September 2008, 21:30
Se strinjam. Do 100 m je stvar zanemarljiva, potem pa čedalje manj. Vsekakor je treba na tarči preizkusiti vse različne naboje, ki se uporabljajo za lov.
Najbolje je, da je puška pristreljena z nabojem za srnjad. Divje prašiče se le redko strelja dlje od 100 m, večinoma pa le od 10 do 50.

To je res, samo večinoma jagam jelenjad, kjer pride do strelov tudi preko 100 metrov, sicer večinoma vsaj pri meni pod 40 metrov.
Samo sem tak, da hočem natančno puško in mi tisti raztros 10 cm (za katerega nekateri pravijo da je za jago čisto dober), ni prav nič všeč.
Pri očetovi bokarici v kalibru ima pri češki municiji, dve različne gramaže krogel, pa mu oboji nesejo v piko!
Sem mislil, da je kdo to sprobal, pa bom moral očitno sam sprobavat. :icon_mad:
Sem med tednom uplenil srnjega mladiča, strel na cca. 60 metrov, zadet po šolsko za plečko, pa še med rebri je krogla vstopila. Na drugi strani sem moral pa pol reber odrezat, je vse raztrgalo. Je pa res da je krogla Hornady SST. :icon_redface:

luka
8. September 2008, 08:48
Jaz pri tem kalibru uporabljam S&B 9,0g za srnjad, če grem v goste, ker sami nimamo visoke divjadi, pa mam zraven 11,2g isto S&B, je kar ziher mogoče malo nižje nosi ampak še vedno v 3cm od pike, ker je puška pristreljena na 9,00g na 150m.

LZ L

jazbec
8. September 2008, 15:12
Pri sesterskem naboju 7x64 mi Geco 10.7 grama nese v piko, čeh 9g pa cca 20 cm nižje.
Ena puška ena municija. Pri menjavi municije, obvezna ponovna pristrelitev. Tako in nič drugače.

teohafy
8. September 2008, 15:42
Da se najti strelivo, ki nese skoraj enako. Naprimer Geco 10,7g in igman 11,2 g v kalibru 7x64 mi neseta skoraj isto. Grupa igmana je cca 3 cm levo.

Jagermaister
8. September 2008, 16:35
Kolikor se jaz spomnim, je bila češka municija v primerjavi z drugimi vedno nekoliko šibkeje polnjena in je na 100m vedno zadevala 3-4 cm nižje. Če se pogleda tabele, so tudi hitrosti nižje. Zakaj je to dobro ne vem, gotovo pa so v cevi nižji pritiski in pa manjši odsun.
Čeprav se mi zdi 20 cm kar malo čudno. Kolikor sem jaz preizkušal še z raznimi drugimi, so bila odstopanja minimalna. Menda pa je Igman 11,2 res nosil kak cm višje od ostalih.

jazbec
8. September 2008, 21:44
9 gramski "čeh" je ena izmen najšibkejših polnjen za 7x64. Razlika na 100metrov je očitna
Glede na moč polnjenja, se lega zadetkov spreminja gor-dol in ne levo -desno.

teohafy
9. September 2008, 11:14
9 gramski "čeh" je ena izmen najšibkejših polnjen za 7x64. Razlika na 100metrov je očitna
Glede na moč polnjenja, se lega zadetkov spreminja gor-dol in ne levo -desno.

Tudi levo-desno se lahko spreminja lega, saj nobena krogla ne leti povsem ravno, ampak malenkost zavija.

jazbec
9. September 2008, 19:34
Da bi pa krogla zavijala pa res še nisem slišal.

detel
9. September 2008, 20:08
Tudi sam sem opazil, da naboj z močnejšo polnitvijo zadeva nekoliko višje.

mišica
9. September 2008, 20:15
Imam puško v tem kalibru in za srnjad uporabljam siero 9g. Bom rekel tako: raztrganine so še znosne, ker je skoraj vsaka krogla v tem kalibru za srnjad kar prehuda.
Te krogle uporabljam tudi za ozimce. No, zadnjič pa je tej krogli nepričakovano nastavil pleče 75 kilski lanščak. Izstopna rana je bila premera 2 cm, obležal je na nastrelu in komaj da je še malo pomigal. Drugače sem prašiče streljal z Igmanom 11,2g (stara zaloga, ki bo vsak čas pošla). Rezultati so bili odlični - seveda je vedno najpomembnejše mesto zadetka. Imam pa še nekaj ABC 10 g, ki pridejo na vrsto le ob posebnih priložnostih - v zaraščenem. In moram reči, da so se prav izjemno izkazali. Kapo dol! Lani sem z njo ustrelil ozimca skozi 15 m gošče. S kakšno drugo bi ga verjetno samo ranil.

Jagermaister tole si še enkrat preberi in se malo zamisli kaj si pisal! Predvsem tisto kar je v poudarjenem tisku.

Jagermaister
9. September 2008, 22:50
In kaj te tukaj moti? Ozimca sem streljal in dobil, prav zato pa sem v puško dal ABC.

mišica
9. September 2008, 22:51
In kaj te tukaj moti?

Lovska pravičnost! Zanesljivost strela skozi goščo! Etika....

Jagermaister
10. September 2008, 17:35
Mišica, očitaš nekaj na splošno, česar pa ne poznaš. Pa saj nisem napisal, da sem ozimca streljal skozi kup vej. Poiskal sem čimbolj čist koridor skozi vejevje in streljal tam skozi. In ga z enim strelom tudi zanesljivo uplenil, pa sem imel v ceveh še dve idealki.
Hotel sem le povedati, da je po mojih izkušnjah krogla Abc v takih primerih bolj "etična in lovsko pravična", zato pa jo tudi uporabim v takšnih situacijah, kjer ima prednost pred drugimi. Lahko da je na svoji 15 meterski poti zadela kakšno vejico ali pa tudi ne, vsekakor je natančno zadela svoj cilj.

mišica
10. September 2008, 22:04
Lani sem z njo ustrelil ozimca skozi 15 m gošče.

Tole si napisal in na to sem napisal komentar. Komentar pa sem napisal predvsem zato, ker morate vedeti, da to prebirajo tudi naši "prijatelji" in jim take stvari pridejo še kako prav za argumente proti nam.
Si napisal kakor si napisal in kot tako je bilo vzeto na znanje. :icon_study:

mišica
10. September 2008, 22:05
Ali je kdo od vas že sprobal 9 g in kako težjo municijo od S&B z isto puško kako mu nese?

jazbec
10. September 2008, 23:13
Poizkusil sem jo na tarčo, nese mi 20 cm nižje kot Geco, zato je ne uporabljam. Po pogovoru z lovci, naj bi kar razbijala, predvsem srnjad.

Je bila pa poceni, manj kot evro za kom.

luka
11. September 2008, 07:52
Jaz mam v tem kalibru 9,00g in 11,2g, S&B, tak ko sem že napiso ni take razlike približno 3 cm na 150m, je pa res da že avtomatsko če streljam z 11tico malo višje merim. Drugač pa se strinjam je treba kupit enih 60kom na enkrat in na tisto kroglo natrdit pristrelitev.:icon_wink:

LZ L

mišica
24. November 2008, 21:28
Sem nabavil S&B Barnes TSX 160 grs :icon_wink:
Ko jo sprobam, vam javim rezultate.

Tine
27. December 2008, 15:50
se strinjam s teboj hudu,mislim da je tole prava krogla za skoraj vso divjad (odvisno kaksen kaliber uporabljas) v nasi ljubi dezelici! pomoje je tole boljsa odlocitev kot pa barnes triple shock..sicer ne menim,da je to slaba krogla,ampak stavim na Win supreme ELITE XP3 ,katero mam tudi namen nabaviti v tem kalibru!
to,ali pa ceska krogla "modra" (ji jaz recem) barnes,je zelo dobra odlocitev!

lp

ja jaz imam xlc od s&b v kalibru 7x65r in je na prašičku (40kg) fino odpravila.
vhodna rana skozi rebro debela za kazalec, izhodna tudi skozi rebro za palec debela.
stran sem pa vrgel cca 2 kg mesa.

zakon. bom kar na tej kugli ostal

Tine
27. December 2008, 16:02
imam eno vprašanje.

s&b polni te plave kugle, ki naj bi bile ala avčinke.
v kalibru 7x65r so 10,4g, kar je za medveda premalo.

sem pa v priročniku na str. 512 dobil tabelo, ki strel na medveda z ABC Hinterberg (ista gramaža) dovoljuje.

me zanima, če lahko s plavimi streljam tudi medveda, al je to še ex-yugo zakonodaja?

mišica
27. December 2008, 16:30
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200573&stevilka=3262

zober
28. December 2008, 00:09
Te plave kugle so jajc škoda puške rora!

dolgin
28. December 2008, 07:36
Tine: Sicer sam te krogle nisem spobal na divjadi,na tarči se mi ni obnesla ravno najbolje! Kar se tiče teh in podobnih krogel,ti lahko povem,da je odlična,če dobro zadaneš,tako da se na pogonih raje ne poslužuj teh krogel.....,me pa preseneča,da si moral vreči stran 2 kg mesa,meni pri podobni krogli v .308 (Win. Fail Safe) ne naredi nič drugega razen luknje not in luknje ven.

mišica
28. December 2008, 12:10
Pri "modrih" je problem ker so prekratke in zaradi tega posledično nenatančne, vsaj tako sem ugotovil pri 8x57JS, TSX pa v 7X65 R še nisem sprobal, ko bom vam pa javim.

Tine
29. December 2008, 10:29
Tine: Sicer sam te krogle nisem spobal na divjadi,na tarči se mi ni obnesla ravno najbolje! Kar se tiče teh in podobnih krogel,ti lahko povem,da je odlična,če dobro zadaneš,tako da se na pogonih raje ne poslužuj teh krogel.....,me pa preseneča,da si moral vreči stran 2 kg mesa,meni pri podobni krogli v .308 (Win. Fail Safe) ne naredi nič drugega razen luknje not in luknje ven.

ja no. lukna noter in ven in še malčk mesa stran.

kar se pa natančnosti tiče - sem jih 2 škatli spalu na tarčo in prinašajo (oz. tud jaz prinašam) v premeru 2-3 cm. toliko si pa tud jaz pustim fore za mojo napako!
nisem snajperista:icon_wink:

iztok66
15. March 2011, 16:32
Kater naboj priporočate za srnjad/lisico glede na ceno, kvaliteto,....

alojz1
15. March 2011, 19:20
Jaz imam sierra 120 grain (7,8g) in minimalno polnjenje.

jozejagrCZ
13. August 2011, 12:15
Zanima me če kdo v kalibru 7x65R uporablja(ali je uporabljal) kroglo Blaser CDP 10,04g ali RWS Kegelspitz 10,5g in zanima me če ima kdo izkušnje s tema kroglama v tem kalibru?

Markysprej
13. August 2011, 12:45
S&B XPC 7x65R bakreni so še kar nedobavljivi. menda pridejo v septembru na prodajne police.
nimaš kaj, naši trgovci razturajo:icon_confused:

teohafy
14. August 2011, 23:03
Uporabljam RWS 10,5 KS v kalibrih 7x64 in 7x65R. Nimam kaj slabega za povedati. Večinoma pada v ognju, so pa kar velike izstopne rane in tudi podpludbe.

detel
14. August 2011, 23:26
Z 8g pa ne pada vse na mestu, zato sem prešaltal.

main757
15. August 2011, 10:15
In kaj si izbral?

detel
15. August 2011, 13:14
Nosler.

main757
15. August 2011, 13:20
Kateri Nosler?