PDA

View Full Version : Onemogočanje strelca



Ganges
21. December 2007, 12:03
Tema iz starega foruma


V uvodniku naših spletni strani je objavljeno zanimivo razmišljanje strelca Petra Flisa. Ne razmišljanje, dejansko stanje lovskega strelstva in stanje duha v lovski organizaciji. Kdor ni z nami je proti nam, rezultati, uspehi in sposobnost pri tem nimajo nobene veljave. Ni tako samo na Dolenjskem, tako je še v marsikateri fari, kjer si lovski oligarhi jemljejo oblast in pravico odločati tudi o stvareh, ki so merljive in primerljive. Doseči uspeh na strelskem tekmovanju ni stvar pripadnosti enim ali drugim, biti prepričan v eno ali drugo resnico ampak znati pomeriti in oddati strel v sredino tarče in edino to šteje.
Tudi potem, ko je rezultat primerljiv, te lahko nekdo izloči in ti preprosto ne da možnosti, da svojo sposobnost, ki je edina in osebna, primerja z drugimi. Ampak ti drugi so naši in samo to šteje. Sramotno, pokvarjeno, kot še marsikaj.
Ne soglašam pa z avtorjem članka v enem delu. Zakaj odnehati? Zakaj ne pokazati svojega znanja in sposobnosti tudi na tekmovanjih, pa če postavljajo še tako nemogoče finančne pogoje? Zlomiti jih je mogoče le njihovem terenu, pa če je še tako splolzek, slej ko prej se bodo na njem spotaknili tudi sami .


Tudi sam sem nekajkrat doživel podobne neprijetnedogodke in se pridušal,da ne bom več tekmoval,pa vendar. Na strelskih preizkušnjah,ki jih organizira Forum-Lov.org takih šikaniranj enostavno ni. Tekme so sproščene in polne športno prijateljskega duha kar lahko potrdijo vsi ,ki so se jih do sedaj udeležili. Imamo dogovorjena pravila,ki so preprosta in učinkovita predvasem pa pravična do vseh.Tako do tistih,ki so boljši na šibrenici ,kot na tistih boljših na risani cevi,MK ali pa kretkocevnem orožju. Dejstvo je da je potrebno tako strelsko druženje prilagoditi vsem in je že samo zaradi tega dovolj zanimivo za strelce. Zavedati pa se moramo,da so najbolj obiskane tiste strelske tekme,ki obljubljajo vredne nagrade za najboljše ,vendar ne vem ali so to vedno najboljši strelci ali najboljši prijatelji sponzorjev ali pa organizatorjev??? No vsekakor tudi na naših tekmah so nagrade primerne našim možnostim oziroma dobri volji darovalcev le teh,vendar so popolnoma postranskega pomena saj je prvo prijateljsko špotno druženje in šele nato rezultat. Pa čeprav vam zagotavljam,da so rezultati zavidanja vredni :wink:


Zanimivo pri vsem tem pa je,da članka revija Lovec ni hotela objaviti,ne vem kaj je v njem takega. :cry:

lp


Uredništvo Lovca ne želi delati reklame za svoj "regionalni servis" ZLD Novo mesto, ker le ta ni še kadrovsko pripravljen za opravljanje predvidenih del za lovce na tem območju :lol:


Evo,pa so se mu uresničile sanje,Petru Flisu mislim postal je državni prvak na bežečega merjasca,drugo mesto pa je osvojil Klemen Sadar,pravtako član LD Trebnje,iskrene čestitke obema.


Tukaj pa še ena,ZLD Novo mesto je v soboto organizirala strelsko tekmo z kratkocevnim orožjem,udeležili smo se tudi člani LD Trebnje in easedli dva 3. mesta in eno 2. mesto
Tekmo so organizirali pri lovski koči LD Dobrnič.

lp


Dokaz vztrajnosti in dela, izkrene čestitke strelcem LD Trebnje za dosežene uspehe in prezentacijo svoje LD tudi v mojem imenu.
Dober pogled in ravne cevi tudi v prihodnje.


Fantje, res sem vesel, pa ste hoteli vreči puške v koruzo. Premagati jih na njihovem polju, a ni to najslajše? Iskrene čestitke in neizmerno mi je žal, da vas nisem prišel bodriti, pa tako blizu domujem.


Jakajež povej na kolk deleč ste streljali na kako tarčo s katerim orožjem in dosežene točke. Me čisto tako zanima kakšni so kaj rezultati med jagri.

A je Mežan tudi tekmoval? Mislim da je v Novomeški ZLD?

Drugače pa čestitke za uspehe!


Streljalo se je na tarče 50x50 na 25m,rezultati so bili kar dobri,mislimda je zmagovalec imel okoli 90 pik,Mežan ni streljal.
Streljalo se je z pištolo in revolverjem,vsaka kategorija posebej in kombinacija,recimo moj skromni rezultat,pištola 108točk z štirimi nulami,revolver pa 118 točk.


lp