PDA

View Full Version : Trap puška



Ganges
21. December 2007, 10:59
Tema s starega foruma


Odločam se za nabavo trap puške. Zanima me, kaj mi priporočate glede firme in modela in kaj vi uporabljate?


perazzi mx2


Bajkal ali pa Toz!!!


Beretta 682 gold


Vse je odvisno koliko si pripravljen poseči v žep,če to opredeliš, bo svetovanje bolj ustrezno.


aaaaaaa saj nisem neki jaki strelec na golobe ampak glede na trend gibanja lovskega strelstva pri nas priporočam nekaj z menjalnimi čoki. V nedeljo smo lahko videli, na lovski strelski tekmi disciplino jagdparcour in je bilo jako zanimivo. V tem primeru ima določeno prednost, če naštudiraš golobe in temu primerno zamenjaš čoke.

Moja ideja pač mogoče se pa tudi motim.


http://www.browning.com/products/catalog/firearms/detail.asp?value=014B&cat_id=013&type_id=268

Osebno bi najraje imel kaj iz te serije! V petek sem bil na Pragerskem v štacuni (Mikos) in sem imel nekaj podobnega v rokah,puškica da se reče! Je pa seveda odvisno od tega koliko se imaš namen ukvarjat s tem športom,ker takle model ni ravno poceni (2000 € + ),tako da.....


Kot je že omenil Zajec, je zelo težko svetovati, če ne opredeliš koliko se nameravaš ukvarjati s streljanjem, koliko si pripravljen odšteti za njo,... Trap puške lahko dobiš precej poceni, lahko pa so seveda tudi zelo drage. Vse pa je odvisno od tega koliko si pripravljen odšteti.

Fino bi bilo kupiti kako lepo ohranjeno rabljeno puško kake priznane znamke. Je pa res, da sem že kar malo ven iz tega in ne vem koliko stanejo kaj nove puške. Ni slaba Marocchi, pa tudi zelo draga ni, drugače pa so njabolj razširjene Berette kjer sta najbolj razširjena modela 686 in 682. Sam imam Perazzi MX8 B kar pa je res bolj za redno tekmovalno streljanje kot pa le tu in tam kako serijo odstreljat.

Kaj več o ruski traparci pa ti lahko pove wolf ali je zadovoljen z njo ali ne,...

lp


Wolf raje ne, k ma Toz,čeprav eni se pohvalijo tudi z njo,drugače pa je od rusov zakon Baikal!


Zanima me ali ima Beretta 682 gold nastavljivo kopito?


Odvisno kaj želiš. Ponavadi imajo, lahko pa jo kupiš tudi brez nastavljivega kopita. Samo eure rabiš!


Danes sem gledal Beretto 686E. V primerjavi z 682 gold se mi je zdela cenovno kar ugodna. Kaj menite o tej puški?


Ravno tako dobra puška. Navsezadnje si firma kot je Beretta ne bi privoščila izdelovati slabega orožja. Daj povej mi prosim koliko je sedaj cena za 686 in 682 Gold? Par let nisem spremljal cen in niti približno ne vem koliko sedaj stanejo.

lp


Beretta 686E z nastavljivim kopitom stane 1600 evrov, Beretta 682 gold brez nastavljivega kopita pa stane 2250 evrov. Da se jo pa dobit tudi z nastavljivim kopitom je pa nekoliko dražja.


Nastavljivo kopito sploh ni taka oh in sploh oh zadeva kot nekateri mislijo. Večina strelcev uporablja kopito, ki ni nastavljivo ali pa si ga nastavijo enkrat in ga tako pustijo za vedno. Verjetno je to fajn edino če več ljudi uporablja isto puško, da si jo potem ko grejo streljat lahko prilagodijo. Drugače pa kupiš puško brez nastavljivega kopita, če ne paše takoj je bolje, če je malo višje in ti ga potem kak vešč oblikovalec toliko zmanjša, da ti paše. Meni so kopito naredili po meri kar v tovarni Perazzi ko sem jo kupoval. Greš na njihovo strelišče probaš ustreliti par golobov in jim daš pripombe, potem pa porihtavajo tako dolgo dokler nisi zadovoljen.

lp


Če si začetnik, ti priporočam rusko trap puško Baikal, katero imam tudi sam. Imel sem priložnost preizkusiti tudi rusko Toz, samo ni primerljiva z baikalovo. Cena je cca 130 tisoč-540€. Ima menjalne čoke, ejektorje.
Kolikor vem jih prodaja Ancelj iz Novega Mesta.

VETER Z URŠLE
19. January 2008, 20:19
sam se s strelstvom na glinaste golobe ukvarjam že neki časa,sam mam beretto 682 gold letnik 1999 z luknjami na koncu cevi pa različna nastavljiva (ne dvižna)kopita.z njo sem zelo zadovolen saj postrelim do 30.000 nabojev na leto.
če se boš s tem športom aktivno ukvarjal raje odštej več ker je bolje dati enkrat 3500 eurov kot pa nevem koliko krat zamenjati puško.
veliko športnih užitkov¨!
lp:icon_wink: