PDA

View Full Version : Kaj je v nahrbtniku



Ganges
21. December 2007, 11:25
Tema iz starega foruma


Mene predvsem zanima, kaj imate v nahrbtniku, ko greste na lov.

Jaz imam vedno prvo pomoč v obliki same prve pomoči in seveda tudi nekaj žganja :wink: . Potem je tukaj plezalna vrv in karabin, vžigalnik, svetilka in najnujnejše toaletni papir :?

Najbolj se mi pa smilijo lovci, ki nimajo nikoli nahrbtnika s seboj.

No ko so skupni lovi, je obvezno v nahrbtniku tudi kašen salam. :P


Odvisno kam grem na jago, in kaj grem jagat.

Ko imam nahrbtnik s sabo ponavadi ne manjka malica, prva pomoč, kaj vode, pa kaj rezervnega za oblečt.

Ko grem pa od domače hiše na lov, pa ponavadi ne vzamem s seboj nahrbtnika, stvar navade pač...


... čokolada & kokakola (poleg naštetega pri predhodnici). Hja...je treba skrbet za zdravje! :mrgreen:


Ruzak =
nekaj malega prve pomoči
izolacijska folija
šnopc
liter vode
papirnate brisače
vrečke na rolci za trgat
najmanj dva noža
klešče za prestrič medenično kost ali pa kako vejo
5-10 m špage
usnjene in lateks rokavice
hakl-kljuko za obešenje
čelno baterijo
podritnik ali nekaj toplega za vsest se gor
pa še polno ostalega sranja, tako da je ruzak vedno težak ko pes :D


Zverinca naštel si pribljižno dve tretini tistega kar trogam jaz v rucagu mu mamu mamnem.


No vidim, da imamo vsi skoraj isto v nahrbtniku.

Moje mnenje, da je dobro napolnjen nahrbtnih takoj za puško, pred daljnogledom. Vsaj v primerih ko gremo na jago daleč od doma in po možnosti še v visokogorje.

No lepo se imejte, čeprav pada dež kot iz škafa.


Mislim, da bi včasih prišel v ruzaku prav tudi kak kondom,odvisno na kakšno jago greš. :lol:


Ko sem še hodil na tako jago, nisem nosil rucaga s sabo.
Sedaj pa ne smem, saj mi žena ne pusti več!!!!!!

Kar se pa tiče kondomov, razen zdravja ne bi izgubljal besed :oops: 8)



Mislim, da bi včasih prišel v ruzaku prav tudi kak kondom,odvisno na kakšno jago greš. :lol:

Pol se pa čudimo, da nataliteta Slovencev iz leta v leto pada..... :roll:


Sej eni imate noter pol stanovanja :lol: ja zakaj pa ne še turbomaximus :D


Kaj pol stanovanj pol bajte ampak vse mora bit

Poglej brez šnopca itak ni nič ga spiješ od veselja en šluk, od žalosti en šluk, en šluk kar tako ker ti pač flaška pade v roko, maj na rano mal pod rano, ipd

Prva pomoč, saj so itak zmeri vsi neki potolčeni pol pa še ženo vlečeš sabo je pa itak sranje

izolacijska folija; kako se boš pa drugače pogrel po seksu v naravi če je pa zdele tako svinjsko mraz

Voda pravijo da še za v varžet ni dobra ampak vseeno za šnopc poplaknit je pa kar v redu, za roke umivat je itak vedno kak graben v bližini ali pa rosna trava

Papirnate brisače, nujna potreba, brisanje raznih tekočin, ko spiješ šnopc, je treba švic ubrusat ipd.


Vrečke na rolci za trgat, ponavadi ko kakega prjatla sabo na jago vzamem kaj ustrelim pa imam tremo pa malce po vampih vžgem, je treba to spucat kozlajo ko prasci. Pa da bi to tam v hosti ležal, saj vse požge, mu jaz dam lepo vrečko pa si lahko domov nese

Najmanj dva noža če se z enim vrežeš se ti zameri pa drugega vzameš, Ponavadi pa itak najprej pogledaš zobe kolk je kaj staro, če p apo zobeh z nožem potegneš pa itak veš da ne reže več

Klešče za prestrič medenično kost ali pa kako vejo ali pa prjatlu prst

5-10 m špage za srnaka prvezat, d aga drugič najdem

usnjene in lateks rokavice ene so za tepst druge pa za .....

hakl-kljuko za obešenje obesit se ne mislim ampak nikol se ne ve

čelno baterijo mam dve leve roke pa še te najrajši v žepih tako da lampa na glavi največ pomeni da domov najdem

podritnik ali nekaj toplega za vsest se gor da ne dobim volka v rit


Imam idejo ,kako imeti vse to kar imava midva z Zverino v ruksaku in se pri tem ne preveč napenjati in truditi. POVABITE NAJU NA JAGO PA BO. :D :D


odlična ideja, pridem takoj pa ruksak prinesem s seboj. Pa sigurno bo takrat tudi kaka salama notri :D :D


No ko grem na lov, je najvažnejši toaletni papri, da če imaš v sebi kaj viška, da potem nastaviš večerjo lisicam. Papir pa za to , da ji pripraviš še pogrinjek.

Kondomi so za hopa-hopa. Ampak kot mi je eden rekel, "ko seksaš s kondomom, je ravno tako kot da bi lizal sladoled, samo da je med mano in sladoledom steklo.

:?


Jaz pa privlečem še Dika ,če bomo kaj slabo merili bomo potem lažje našli. Torej bova z Zverino s seboj prinesla resnično vse kar se na jagi potrebuje. Ponudbe kar tukaj in nič na ZS zato da bo povabil več ,če zaradi drugega ne pa zaradi stare slovenske prakse: če so ju k sosedom povabili,jih bomo pa še mi in to na še enkrat večjega prešiča(ali kar koli drugega) ker kaj si pa oni mislijo da pri nas je pa kaj slabše saprabolt. :twisted:


OK Aljoša sej bova tudi olagumice prinesla s sabo če bo taka ponudba :twisted: :twisted:


Jaz sem za asketsko jago in s seboj vzamem zamo tisto, kar je neobhodno potrebno. Čevlje, hlače, gate, srajco, puško, nož, piščalko(za srnjaka)orožni list in hunting licence.
Zadnjič ko sva jagala z Veprom je bil vidno nezadovoljen, ker sem si izposojal njegov daljnogled 8), vendar mi ni rekel, da naj naslednjič vzamem svojega, ampak je rajši on prinesel dva :wink: Sicer pa raje kot nahrbtnik vzamem kar celega Vepra, potem ni ni treba skrbeti, da sem kaj pozabil doma. Poleg tega pa štiri oči vidijo več kot dve, kar je oni dan konkretno občutil srnjaček, preden je odšel v večna lovišča.

Se pa vedno kregava z mojim lovskim kolegom Tomažem glede lovskih koč in bivakov. Jaz pravim, da mora biti vse v koči pripravljeno za obisk (vključno z kondomi, svečkami, hrani in pijačo) on pa hoče vse prinesti z sabo. Seveda ima premajhen nahrbtnik, zato se na take podvige odpelje kar z motokultivatorjem z prikolico. Seveda potem potrebuje tudi mene, da mu pred kultivatorejm kidam sneg, in rinem njega in njegovo vozilo v klance. :kreg:


Krpan še dobro da Tomaž ne surfa po netu,ker bi ti za kontro na tvoj post verjetno odigral in odpel tisto ko Korlu,karjoli,kančku masti potem pa še o tem kako spije vse kar dobi. :D Ampak če pa Tomaž še enkrat pove kako je streljal Damjeka,mu bom pa naslednjič jaz kidal sneg in ga rinil v klance. :D :D


Pri meni v "ruksaku" se zmeraj nahaja toaletni papir (prva pomoč :lol: ),vrv,krpe za zbrisat eventuelni plen,nož,vreče (za organe) in pa čelna svetilka,da najdem domov.....!Po potrebi pa še kakšna krama,recimo kadar lovim prašiče še tiste eruvete za odvzem vzorcev krvi.......


fantje na nekaj zelo pomembnega ste pozabili
kaj a vaše puške streljajo brez patronov :?:
nikjer jih nisem zasledil
To sem izpostavil zato, ker se velikokrat dogaja, da zmanjkajo-sploh na skupnih lovih :lol:
prav zanimivo bi bilo vedeti kakšno je številsko povprečje nabojev pri individualnem in kakšno na skupnih lovih (če so recimo prašiči v programu)

hunter1
6. February 2011, 20:41
js ko grem na skupni lov imam vedno ene 15 šibrenih in pa 1 škatlo krogelnih nabojev:icon_lol:

mo, ko grem pa sam na lov pa imam v nahrbtniku:
nož
ene 3 baterije
grelce za roke (pozimi)
1. škatla nabojev,
čokolada,
plastenka vode za umit roke,
špaga
majhna brisačka,
mobitel,
še kaka jopa,
pa kak sok za pit,
če grem za celo noč, še kak cigaret (čeprav drugače ne kadim)
fotoaparat (če se spomnem)
najde se tud kak prazn tulc
pa kak sendvič
to pa mislim, da je use

lp:icon_biggrin:

solzica
6. February 2011, 20:57
No pametno je imet še zraven tudi prvo pomoč /ne zavzame veliko prostora/

hunter1
6. February 2011, 21:14
ja, prav maš
a zato si mislu, da ko srnjaka ustrelim, pa če je še slučajno živ ko tja pridem, da ga hitro obvežem, (mu nudim prvo pomoč) pol ga pa v bolnico odpeljem, pa rečem, da je hoto naredit samomor :icon_lol::icon_twisted:

lep pozdrav

Markysprej
6. February 2011, 23:59
za kakšno jago imate toliko stvari zraven? da hodiš/čakaš celi dan; blizu ali daleč od doma ali kako?:icon_exclaim:

hunter1
8. February 2011, 12:39
ja eč grem vsaj za ene 3 ure, drugače je ppa tk skoz v omari v pripravljenosti :icon_lol:
kaj vse pa potem imaš ti v nahrbtniku

mugo
8. February 2011, 13:32
Ne se sedaj čudit eden drugemu v tej temi. Opažam, da se v različnih delih naše dežele tudi navade lovcev razlikujejo. Navade izvirajo iz pogojev in potreb na lovu. Tisti, ki lovimo v gorah in v območjih z večjimi površinami gozda nosimo s seboj več opreme, medtem ko recimo na ravninah, kjer lovijo večinoma malo divjad in je cesta in naselje povsod blizu, nosijo lovci s seboj poleg puške še pas municije in šlinge, kaj drugega pa ponavadi ne.
Za gorski lov na večjo divjad pač potrebujemo več kot če gremo na fazane. Jaz v domačem lovišču v nahrbtniku nosim nož, vrv, rezervno municijo, svetilko, majico, termo velur, kapo ,rokavice (pozimi), dereze, nekaj pijače, kakšno čokolado, vrečke, prvo pomoč, vrečo iz astronavtske folije, prisrčnico, včasih še malico ali kako sadje...

hunter1
8. February 2011, 14:10
ja, ja ko čakaš celo noč pujske, je čokolada al pa sendvič kr zakon :icon_lol::icon_wink:

Ahiles
8. February 2011, 18:30
hja, tudi pri nas je bolj taka jaga, da je treba met kar nekaj zraven. Je pa res, da so stvari, ki jih uporabim samo enkrat na leto ali pa celo na dve leti. Sem pa takrat toliko bolj vesel, da jih imam pri sebi. se še 14 dni potem za šankom hvalim, kak mam jaz to vedno v ruzaku :icon_lol:

V glavnem, vsebina se spreminja glede na to ali je skupni lov, nočno čakanje ali pa individualni lov - pirš.
V glavnem je največ stvari poleg, ko piršam, ker takrat si sam in lahko kar traja, preden ti kdo priskoči na pomoč (pogosto pa raje kar sam urediš, če le ni jelen ali pa 150kg prašič :icon_confused::icon_biggrin:):
telefon, rezervna majica, rezervni naboji, trak za ušesa, žagica za obrezovanje (taka preklopna), sendvič/čokolada, čutara s pijačo, včasih fotoaparat, termo pulover, zdravniške rokavice, 2 al pa 3 noži, piščalka, malo debelejša vrv, tanka naravna vrvica, brisačke, krpa, 2 vrečki, prilagojena prva pomoč, firestick, posebna vlečna špaga z ročajem, naglavna svetilka in ena majhna dovolj močna LED za vsak slučaj, prisrčnica, pozimi pa še gamaše, lovske rokavice, kaj za pod ta zadnjo. V glavnem je to to... krame kolk hočeš :icon_biggrin: je pa res, da še vse ne bi bilo tak hudo, če ne bi vedno nekaj pozabil "od prej", ko prestavljam stvari od skupne jage, pa nočnega čakanja itd.

Brez marsičesa bi zdržal, imam pač raje pol kg več v ruzaku, pa večje zadovoljstvo, ko ti kaka manjša zadevščina olajša delo :icon_wink:

Jagermaister
8. February 2011, 19:29
hja, tudi pri nas je bolj taka jaga, da je treba met kar nekaj zraven. Je pa res, da so stvari, ki jih uporabim samo enkrat na leto ali pa celo na dve leti. Sem pa takrat toliko bolj vesel, da jih imam pri sebi. se še 14 dni potem za šankom hvalim, kak mam jaz to vedno v ruzaku :icon_lol:

Kondomi?:icon_lol:

hunter1
8. February 2011, 19:41
jaz še nimam punce, tako da jih ne rabim nositi s seboj.
ti???:icon_lol:

alojz1
8. February 2011, 19:51
jaz še nimam punce, tako da jih ne rabim nositi s seboj.
ti???:icon_lol:
Se vidi, da se še učiš :icon_lol:
To se natakne čez cev puške, ko pada dež.

Pinkfloyd
8. February 2011, 19:52
:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:

hunter1
8. February 2011, 20:00
alojz, potem moreš pa imeti vsaj dva, da daš enega še čez daljnogled:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Ahiles
8. February 2011, 20:10
Se vidi, da se še učiš :icon_lol:
To se natakne čez cev puške, ko pada dež.

haha, tale me pa je nasmejala! :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

ja, saj bo zrastel :icon_wink:

Ej hunter1: ko boš ju3 kupoval v trgovini tanajtaboljtavečjeohinsploh kondome, trgovki in tistim v vrsti pojasni, da je za daljnogled ;) me zanima kak bo odziv :icon_lol:

alojz1
8. February 2011, 20:11
alojz, potem moreš pa imeti vsaj dva, da daš enega še čez daljnogled:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Pa kje vi živite?
Mi dajemo čez daljnogled nederček,ki ima dve košarici in elastiko :icon_lol:

Sedaj pa dovolj. Ko tole Veper vidi......

Ahiles
8. February 2011, 20:12
Kondomi?:icon_lol:

:icon_lol:ni bilo sicer to mišljeno, je pa smešno izpadlo. Se vsaj malo nasmejimo, če že snega nimamo :icon_wink::icon_lol:

hunter1
8. February 2011, 20:24
ja, prav maš če že snega nimam se pa tu mal smejimo...:icon_lol::icon_lol:

veper bo pa 100% to prestavil v kakšno drugo temo,:icon_smile:

Veper
9. February 2011, 10:36
Komdomi vsekakor sodijo v nahrbtnik ker so pač nujno potrebno zlo ampak modrcev bi se pa branil ker te hitro izdajo.

Sedaj pa malo več resnosti in nič ne bomo brisali saj za kondome je znano,da jih uporabljajo za na puškino cev predvsem v puščavi in pa močvirjih tudi pripadniki specialnih enot ,ki pa imajo v nahrbtniku mnoooooooooooooooogo več kot pa lovci.

tarfila
9. February 2011, 11:34
Hmmmm, le zakaj potem Veper nosi v nahrbtniku limone ????:icon_study:
Sigurn je ena fora in niso samo za kisle obraze delat !:icon_lol:

bostjan
9. February 2011, 11:47
Hmmmm, le zakaj potem Veper nosi v nahrbtniku limone ????:icon_study:
Sigurn je ena fora in niso samo za kisle obraze delat !:icon_lol:

Limone bi naj bile nekak nevtralizator!:icon_study:
Morda prikriva z njimi kakšne sledi!!!:icon_wink:

alojz1
9. February 2011, 12:25
Ko je sinoči moja brala tale forum se je takoj lotila pospravljanja v mojem nahrbtniku.
Sedaj je vse lepo zloženo. Ali je pri vas tudi tako???:icon_lol:

Kramp
9. February 2011, 12:34
Ko je sinoči moja brala tale forum se je takoj lotila pospravljanja v mojem nahrbtniku.
Sedaj je vse lepo zloženo. Ali je pri vas tudi tako???:icon_lol:

Je kondome lepo zložila v žepek? Da ne boš z rjastim ali usranim rorom domov hodil.

Ahiles
9. February 2011, 18:52
Alojz, a si ti ja... Ko sem prebral tvoj post, sem svoj ruzak psu v kočo v varstvo nesel... da mi ga pospravi in zloži, svoj živi dan ne najdem več kaj v njem! točno tako kot v njeni torbici :icon_lol: