PDA

View Full Version : Slavnostna ceremonija ob 100 letnici in vse okoli nje



ZR7
18. December 2007, 22:11
18.okt.2007



...
Še nekaj dni in njihova junaška lovska prsa se bodo ponovno bleščala v siju novih odlikovanj, ki si jih bodo pripenjali. Namesto, da bi jih članstvo enostavno nagnalo ali da bi se zaradi moralne higiene in vsaj kančka sramu ali odgovornosti lepo tiho umaknili in pustili sposobnemu delu članstva, da reši kar se še rešiti da, se bodo ovenčali z novimi odličji, govorili velike besede ter v žepih držali fige. Važna bo ikonografija, ki bo ta žalostni cirkus spremljala in mi kot pomembni osebki v samem njenem središču. In veselo bomo ploskali ter se prilizovali enemu od zunanjih grobarjev ter se čutili strašno pomembne v bližini njegove svetosti.

Namesto, da bi iz protesta nad dogodki ukinjanja stoletnega slovenskega lovskega izročila, celoten cirkus proslavljanja preklicali in vso množico slovenskih lovcev prignali pred vrata parlamenta ter tako pokazali, da nam je fevdalizacije dežele dovolj, bomo ravnali točno tako kot si režim, ki nas ukinja, želi.

In Lovcu bomo ponovno prebirali vzhičene besede dežurnih leporečnikov in se na smrtni postelji počutili pomembne. Lepa smrt.

Sraka je lepo načel o dogajanjih okoli te proslave, ki bo v Cankarjevem domu, pa recimo tu kaj o tem.
Čemu je namenjena, se strinjate ali ne, predlogi, kritike ipd.

LP

Dodal bi poleno na ogenj. In sicer o moji ZLD, katere novi predsednik Bradač je tako lepo govoril na OZ naše družine, da sem mu zaupal, da bo peljal zvezo v pravo smer. Servisiranja lovskih družin in nič več.

A sedaj ravno zaradi bližanja 100 letnice in dopisa poslanega lovskim družinam ne verjamem več. No resnici na ljubo, me je presenetila že spomladi njegova trditev na predavanju o delovanjih društev na Škofljici, da se sedaj reči obračajo v pravo smer. Jaz niti takrat niti sedaj tega ne vidim.

Da bom konkreten, prilagam dopis (delovanje ld in torej tudi zvez je javno, kajne!):
http://www.forum-lov.org/images/stories/AktualnostSloLovstva/DogajanjavLZS/bradaczborcd.jpg

Se lepo čita, kajne?

Samo nečesa ne vem. Sem idiot, ali me za takega le imajo?
Državni zbor namreč zaseda 24. oktobra, mi pa se bomo zbrali 27. oktobra in poskušali vplivati na tisto, kar bodo sprejemali v državnem zboru 3 dni prej? Brada?, kaj imaš ti kakšen stroj za potovanje v času?
:shock:

Prepričan sem celo, da sta ta dva datuma skrbno usklajena. Da se ne bo oviralo sprejemanja v DZ in da se bo vodilne pogrebce LZS lepo javno opralo in okitilo z medaljami. A da so se tej igri pridružili tudi v ZLD Ljubljana, si pa nisem mislil! :evil:

Zakaj ne protestnega zbora prej? Bradač, vem da bereš ta forum. Bi mi prosim nevednemu razložil ta tvoj dopis, ali pa imaš preveč dela s krtačenjem uniforme?

Pa še tole.
Za izvoljence v dvorani, raja pa zunaj.
Kaj ne bi bilo možno za denar, ki ga bomo, pardon bodo porabili za te prostore, organizirati proslavo za vse skupaj. Nekje v lovstvu bolj ustreznem okolju? Bi bilo premalo blišča za "virtualne" in preveč stroškov za rajo?

Grajam! Zelo!

Zanimivo bi bilo vedeti,ali bo na voljo mikrofon pred CD za tiste ,ki bi radi kaj povedali o delu LZS :twisted:

In pa velik plazma monitor pred bajto, da bomo videli, kako jim bodo grebeni zrastli, ter se uniforme svetile, da o drugih rečeh ne govorimo in, da bomo videli kako se jim bodo obrazi, ko bomo kaj neumestnega(za njih seveda) spraševali, pordečili ali pa bodo pogledali navzdol. Mislim pa, da jim je prav malo mar za nas in bodo lepo uživali v "svoji" proslavčki.

Po mojem bi bilo najboljše, da mi sami, ki nam je še kaj do lova organiziramo ob proslavi neko skupno jago ob kuhanju bograča ali golaža, pa tudi mi katero PAMETNO rečemo, pa bomo imeli več kaj od te proslave kot oni (kar se duše tiče), ki ni umazana tako kot pri nekaterih.

Dragi forumovci, Bradač ni kriv za to zgodbo, nasprotno, iz zapisnika seje UO LZS z dne 5.10.2007 je razidno, da se je edini zavzemal za zbor pred sprejemom spremembe zakona pa drugi niso bili za to. Zato je res da post festum to edini način za organizirano izražanje našega nezadovoljstva. Vse pa še ni zamujeno saj lahko da Državni svet veto na zakon, ki potem ponovno roma v poslanske klopi.
Osebno bom podprl Bradačevo pobudo in enako predlagam tudi vsem članov slovenske lovske organizacije. Zgubiti nimamo kaj.

A državni svet bo dal veto na zakon, si pa res velik optimist rock&roll , ne ga srat take. tudi jaz bom ali dam podporo, samo vem , da je to pljunec v morje.

OK, če ne bo dal državni svet veto (kar sicer tudi ni nevem kaj) bodo spremembe zakona pričele veljati. Potem nam ostane samo še ustavno sodišče saj bo s spremembami kršena ustava. Več o tem pa v članku Cajnerja na spletnih straneh forum-lov.

Kljub temu pa ne smemo izgubiti upanja. Čeprav nam trenutno slabo kaže.

Dolžan sem pojasnilo in pravzaprav opravičilo Bradač Ladu, predsedniku ZLD Ljubljana za prejšnji negativni post.
Dogajanja in informacije zadnjih dni so me prepričala, da je pravzaprav eden redkih, ki si prizadeva reči spraviti v red.
Tudi njegova pobuda za zbor pred Cankarjevim domom v luči prestavljene obravnave v državnem zboru izgleda drugače.
Definitivno bom tam s protestom proti vsiljenem zakonu v roki!

Ravnokar sem zvedel, da nas bo pred Cankarjevim domom kar veliko. Poleg štanta Foruma-lov, kjer se bodo zbirali podpisi proti privatizaciji lovstva in proti lovskemu fevdalizmu bo baje zagotovljeno tudi ozvočenje in veliki monitor za prenos slike iz dvorane.
Razen za stojnico za ostalo ne garantiram, je pa baje obljubljeno.

Baje bodo celo 50 % refundirali avtobuse za prevoz lovcev pred Cankarjev dom. Upam, da jih bo kaj res prišlo.

Zagotovo pa bo prišlo med drugimi tudi kar nekaj prvo podpisanih pod peticijo.

No, sedaj ko vemo kako je bilo, pa lahko komentiramo napoved. Stojnica je bila, napoved uresničena. Video prenos je bil vendar ne pred Cankarjevim domom ampak pred dvorano, v hodniku, na navadnem monitorju. Tam sem prenos gledal tudi sam tisti čas, ko sem zaradi bojkota zapustil dvorano (ko je govoril Podobnik). Ozvočenja ni bilo in tudi ne govorcev (B. Skumavc). Razlog je bil, da smo predlagali, da bi zunaj govorili tudi predstavniki forima lov ali ekološkega foruma, ki so skupaj organizirali stojnico.
Da je prišlo prišlo toliko lovcev pa je velika zasluga tudi predsednika ZLD Lj. L. Bradača, ki je pozval svoje člane na zbor pred CD, vendar je bil "nate.n.en" od vodstva LZS, ki ne samo da so protestni skoh črtali iz programa in ga v bistvu ni bilo (nekaj izvedenim skladmam s strani rogistov ne moremo reči protestni shod) ampak so tudi dovolili, da je bil slavnostni govorec predsednik stranke, ki bo v parlamentu glasovala za takšne spremembe lovskega zakona, ki lovcem ne bodo pogodu.

Skratka ponovno se vidi kam pes taco moli.

Nočem ocenjevati same organizacije proslave, ker je nisem mogel spremljati in me tudi ni mikalo! Skupaj z družino smo prišli podpisat peticijo na forumov "štant" in rečem lahko le to, da kakšnega slavnostnega vzdušja ni bilo pred CD. Razen v okolici foruma, je bila atmosfera prav turobna. Prava sramota je, da odgovorni na LZS niso imeli volje in hotenja za zakonit sklic Občnega zbora in izvolitev zakonitega predsednika in upravnega organa. In potem s tako dediščino odidejo organizirati proslavo ob 100. obletnici LZS. Tudi sam bi si kupil deset številk večji klobuk in tako zakrit prišel na proslavo.
Škoda, ker je 100. obletnica LZS samo enkrat na sto let in naslednje večina od nas ne bo dočakala.

Lectograjski:
Škoda, ker je 100. obletnica LZS samo enkrat na sto let in naslednje večina od nas ne bo dočakala.
___________

Tudi LZS ne !!!!



Tudi LZS ne !!!!

No saj če smo natančni se LZS tako imenuje šele dobrih 50 let, od leta 1954.

Ta LZS se je v zgodovini predstavljala pod zelo različnimi imeni.
Po poglejmo kratek pregled:

1907 Slovenski lovski klub
1909 Slovensko lovsko društvo
1931 Zveza lovskih društev Dravske banovine
1949 Lovska zveza Ljudske republike Slovenije
1954 Lovska zveza Slovenije

Tako, da ne verjamem, da takrat, ko bomo mi modrovali v večnih loviščih na slovenskem ne bo organizacije ki se bo imela za naslednico organizacije, ki so jo pred 100 leti ustanovili ljudje, kot sta bila Lovrenčič in Hribar.




...
Tako, da ne verjamem, da takrat, ko bomo mi modrovali v večnih loviščih na slovenskem ne bo organizacije ki se bo imela za naslednico organizacije, ki so jo pred 100 leti ustanovili ljudje, kot sta bila Lovrenčič in Hribar.

Iz tvojih ust v božja ušesa!
Vendar to sploh ni samoumevno. Če enkrat postanejo v lovstvu odnosi temelječi na denarju, ostane edina povezava upravljavec lovišča - država. Ali pa še to ne. Takrat odpadejo vse lovske organizacije. In tega se je bati, kajti te tendence so zapisane ravno v teh spremembah zakona, ki jih želijo vsiliti. In če se bo to zgodilo, mi v večnih loviščih ne bomo imeli o čem modrovati. Bomo le obujali spomine.

Jaz se pa strinjam s Krpanom.
Če ne bo šlo drugače, bomo pa imeli neko novo povezavo med "preostanki" slovesnkih lovskih družin, katera se bo izkazovala kot naslednjica sedanje LZS.
Ampak le kam smo zabredli, Saj še ni pogreba. Dajmo najprej operirati in odstraniti tisto, kar dela naše telo bolno. Potem bomo spet laže zadihali.

V decemberski številki Lovca je na dnu Toševega uvodnika tudi fotografija štanta, kjer smo zbirali podpise za Peticijo proti fevdalizaciji lovstva. Nisem pa niti v uvodniku niti v tekstu pod sliko zasledil niti besedice omembe, da sta ta štant in pobiranje podpisov organizirala Ekološki forum in Forum LOV.
Ali je sedaj to prvi korak k priznanju našega foruma ali pa ponovno kitenje s tujim perjem? Bomo videli.

V istem lovcu je tudi zanimiv zapis F. Rotarja in B. Leskovica, ki navajata odgovor B. Mahneta novinarjem na novinarski konferenci v prostorih LZS (25. 10. 2007) v okviru zadnjih priprav na proslavo 100 letnice.
Tako pravi Mahne o nesoglasjih v lastnih vrstah: "Vsemu je osnova politika, čeprav smo ena izmed najštevilčnejših nevladnih in nepolitičnih organizacij, kar skušajo posamezniki, tudi iz lastnih vrst, spretno izkoriščati za svoje interese."
Le kdaj bo kaj povedal o svojih interesih?!

Ko smo že pri njem, ali kdo ve kaj je v tem trenutku z njegovim odvetniškim statusom? Na 620 strani ga Ovnova pod kandidatno listo še vedno navaja kot odvetnika zaposlenega v Cerknici.

Sem se že pripravljal, da na to temo zapišem nekaj kritičnih, vendar me je šef prehitel. Tudi pisun F. Rotar ni bil navdušen, da sem Koroško četico pripeljal pred naš štant, sedaj pa brez sramu objavi fotografijo ko peticijo podpisujemo, vendar z razdalje, da se ja ne vidijo zapisane parole. Priznati naš forum za uradnega pa bi prej smatral za dejanje v obupu kot pa iskrenost, zato naj ostane tako, kot je. Kitenje s tujim perjem, ne samo v tem primeru, pa je že stalnica.

Na odvetniški zbornici, obstaja imenik, v katerem pa ni nobenega Mahne Bojana. :twisted:


Na odvetniški zbornici, obstaja imenik, v katerem pa ni nobenega Mahne Bojana. :twisted:

Ne Bojana ampak BOGDANa... :wink:

Ne da se kitijo z tujim perjem ampak smo jih prisilili ,da se kitijo z našim perjem :D kar pa je hudooooooooooovelika razlika :wink:

Se opravičujem.

Ne vem kaj mi je bilo da sem napisal drugo ime.

Še enkrat pardon! :oops:
[quote="rock&roll"]

Na odvetniški zbornici, obstaja imenik, v katerem pa ni nobenega Mahne Bojana. :twisted:

Ne Bojana ampak BOGDANa... :wink:

No, nedavno pa se je to ime le pojavilo na seznamu odvetnikov s pisarno v Cerknici. Tako je od nedavno Mahne res odvetnik.

Sicer pa je res žalostno, da Toš v uvodniku in drugih tekstih, ki jih objavlja v Lovcu ni bil toliko pošten, da bi pripisal, da je bila stojnica organizirana v organizaciji Foruma Lov in Ekološkega foruma. Ne nazadnje govori tudi o tem, da je potrebna sprava med različno mislečimi lovci. To je sicer v redu, samo sam za to nič ne naredi. Naj prizna, da obstoja močno demokratično jedro lovcev, ki pa so potisnjeni izven uradnih inštitutov LZS.
Mogoče pa bodo volitve le prinesle spremembo in bo več razumevanja in posluha za drugače misleče, vse v dobro lovstva in divjadi.