PDA

View Full Version : Kdo bo po vašem mnenju novi predsednik LZS?



ZR7
18. December 2007, 20:55
5. okt. 2007

No torej preprosto vprašanje. Kdo bo po vašem mnenju novi/stari predsednik LZS. S tem vprašanjem mislim predvsem na vaše mnenje glede na klimo v vaši okolici in mišljenje ljudi, ki jih poznate. Ne pa zgolj ugibanje kdo bo to.

lp

Iz kje je ta Srečko Krope? :shock:

V lovcu je kratka predstavitev obeh kandidatov. Vendar na žalost zgolj življenjepis brez kakšnih pogledov na lovstvo in vizijo razvoja ali upravljanja LZS.

Glasoval sem tako kot bi volil če bi mi ta prekleta drhal dovolila. :wink:

Defenitivno Kropeta!!!

Glasoval sem tako kot vem, da ne bo. Pri tovrstnih glasovanjih in kandidatih, ki bi si jih želel, praviloma nimam sreče.
In če nič drugega se bo vsaj videlo česar si ne želimo. Saj naši vrli voditelji redno hodijo kukat na ta forum, čeprav javno tega nikoli ne bodo priznali. Občasno se pa komu le kaj zapiše in tako posredno prizna, da je pomolil nos v ta forumski smrad.
Prvem od njih, ki bo to bral, pa res lep lovski pozdrav!

Se opravičujem, ampak prej sem pozabil dopisati. Anketa je malo nerodno zastavljena in ne bo dala pravega rezultata. Nekatero od nas glasujejo tako kot so prepričani, da se bo zgodilo, čeprav si želijo drugačnega rezultata, drugi pa glasujejo tako kot bi sami glasovali, če bi imeli to priložnost. Tako bodo pač različni odgovori pomešani in rezultat ne bo pokazal prave slike stanja med glasovalci.
Kot sem zgoraj že zapisal sem tudi sam odkljukal tisto kar bi si želel, da bi se zgodilo in ne tistega v kar verjamem, da v resnici in na žalost bo zgodilo.


Glasoval sem tako kot bi volil če bi mi ta prekleta drhal dovolila. :wink:

Pridružuje se mnenju Vepra. Po mojem mnenju in po "razpoloženju" naših starešin v OZLD bi v naši OZLD s krepko večino dobil Krope. Žal pa ima tista manjšina, ki ga ne podpira "škarje in platno v rokah" oziroma moč pri izbiri predsstavnikov OZLD za volitve predsednika LZS, zato sem prepričan, da bodo izbrali "po svoji vesti" in da ne bodo zastopali mnenja večine oz. rezultata "volitev" - podpore v OZLD. :oops: :wink:

Drži kar piše in razmišlja pranger. Vendar upanje le obstaja, kajti po volilnih okoliših bodo sklicani še delni občni zbori (dobim kar kurjo kožo, ko pišem ta izraz), na katerih je edina naloga starešin izvoliti predstavnike za občni zbor LZS. Na vsakih 200 članov en predstavnik, iz našega volilnega okoliša jih bo izvoljenih 6. Odločitev za Kropeta je že sprejeta, zato imajo funkcionarji OLZ le malo ali nič manevra. Dvomim, da se bodo pustile starešine preslepiti in izvolile bodo tiste predlagane delegate, ki bodo odločitev v volilnem okolišu tudi udejanili.

Se strinjam! Nekaj podobnega sem napisal sam že ob prejšnjih volitvah!
Kako smo lahko sigurni,da bo ta delegat glasoval tako kot smo/ste se dogovorili in ne "po svoji vesti" ki je nemalokrat podprta z raznoraznimi vabili na jage,priboljški itd.....
Ljudje smo pač največji pokvarjenci tega planeta........

lp

Dolgin ni problema samo glasovanje MORA biti JAVNO in bo stvar jasna.

Bojim pa se ,da je Mahne svojo dolžnost minirati LZS že opravil in se mu sladko J...za rezultate teh volitev. Dobil je ver5jetno tudi že plačano in sedaj je vse ok. :evil:


Dolgin ni problema samo glasovanje MORA biti JAVNO in bo stvar jasna.

Bojim pa se ,da je Mahne svojo dolžnost minirati LZS že opravil in se mu sladko J...za rezultate teh volitev. Dobil je ver5jetno tudi že plačano in sedaj je vse ok. :evil:

Mogoče pa ne bo šlo vse po načrtih "grobarjev" LZS, zato obstaja kanjček upanja, da dober predsednik, kar Mahne zagotovo ni, delno iz zagate reši LZS oz. lovstvo na sploh.

Eden od predlaganih je poskrbel za svojo prepoznavnost, čeprav kot negativec. Drugega predlaganega v anketi pa verjetno bolj poznate vsi, ki
ste iz severovzhodne Slovenije. Meni ni poznan in se nebi odločil za podporo.

Kakršen je današnji dan takšno je stanje LZS, žal.

Ravno v tem tudi jaz vidim glavni problem - neinformiranost. Zakaj povsod ob volitvah moramo spoznati kandidate in njihove namere? Očitno to pri lovcih kljub velikosti zveze ni pomembno ali kaj? Jaz se ne spomnim, da bi kdaj imeli neko podrobnejšo predstavitev kandidatov in njihovih programov, vizij razvoja,... Tak skop opis kot je napisan v Lovcu ob predstavitvi kandidatov nam ne pove čisto NIČ, vsaj o lovu ne, kvečjemu dobimo kak podatek iz življenja kandidata, ki pa v ničemer ni povezan z lovom. Lahko bi vsaj vsakemu kandidatu naročili, da napiše eno tipkano stran sovjega pogleda na lovstvo in za kaj se bo zavzemal v primeru, da bo izvoljen,... Tako kot je veno izgledalo vse skupaj žalostno, tako izgleda tudi sedaj!

lp

jelen.slavnik ne bo držalo, glede vremena, je danes prav idealno za lov (še posebej na gamsa, če morda ne veš), pa še za druge stavri, ha, ha,... Grem že drugič poskušat sreečo v vrhove orlove.

kar se pa tiče stanja v LZS pa je bilo že veliko govora in moje mnenje je sledeče

:bruh:

p.s. ne si belit glavo, mi je nekaj danes v planini reklo, da za vsakim dežjem posije sonce, boste videli, da bo.
Upanje umira zadnje, pa če se z zadnjimi krempli držimo za skalo.

Predlagam, da sestavite listo vprašanj za oba kandidata in jih preko oz. v imenu foruma posredujemo obema kandidatoma. Prepričan, sem, da bo vsaj en če ne oba kandidata odgovorila na postavljena vprašanja.

No, kdo bo zbiral vprašanja?

...kasno stiže Marko na Kosovo polje... rock?roll

pa brez zamere, vse je že splanirano, dogovorjeno , izpeljano...

Za take stvari nekako zmeraj poprosimo admina, verjetno za zbiranje vprašanj tudi to pot ne bo odklonil. Res pa je, koliko izmed nas pa bo imelo sploh vpliv na izvolitev enega ali drugega kandidata in čemu bodo služili odgovori? Čeprav je orlova skeptičen menim, da to pot le ne bo šlo tako gladko in tudi sam se nadejam spremembe na vrhu LZS.

Temi sta postavljeni. Izvolite.

Ko se bodo vprašanja nabrala, jih pošljem kandidatoma.

Kdaj točno bodo volitve?


LP Admin

Mislim, da je potrebno obema poslati enaka vprašanja saj le tako lahko dobimo objektivno povratno informacijo.

Seveda, zato tako tudi pišemo, a ker zna biti kakšno vprašanje tudi subjektivno, naj kar ostane tako.

Obema kandidatoma bo poslana po e-mailu prošnja za odgovor, nakar bodo prejeti odgovori in program objavljeni v članku na straneh in seveda tudi tu!

LP

Prošnja za predstavitev, torej program in odgovore pravkar poslana obema kandidatoma.
S. Kropetu na njegov osebni naslov, B. Mahnetu pa na lzs@lovska-zveza.si.
Kot vidim, je S. Krope v svoji temu tudi že nekaj odgovoril. :lol:

LP

Žal mi je S. Kropeta. Kdorkoli bo izvoljen po delegatskem sistemu ne bo legalno izvoljen.
Samo predsednik in UO LZS, ki ga bodo na OZ izvolili starešine oz. predstavniki LD bo zadostil pogojem Lovskega zakona.

¸

Strinjam se z Lectograjskim, bi pa dodal, da bi sam podprl tistega kandidata, ki bi bil sedaj izvoljen, četudi na pol legalno, če bi zagotovil, da bo storil vse, da se pravila čimprej spremenijo in uskladijo s pravnim redom, to pa je, da ima vsaka LD svojega delegata v občnem zboru. Seveda pa to ni odvisno samo od predsednika LZS.
Kot prednostno pa bi izpostavil nalogo kako preprečiti znižanje koncesijske dobe na 10 ali manj let. Tu bi dal podporo vsakemu, ki nebi kupčkal s poslanci in na račun črtanja določila, da je OZUL pravna oseba, pristal na znižanje trajanja koncesije, kot je to naredilo sedanje "vodstvo". Drugo bistveno vprašanje pa je seveda druga podelitev koncesij, kjer je potrebno zagotoviti enakopravnost vseh kandidatov, ne pa da so LD popolnoma izključene, kot predlaga sedanja vladajoča koalicija.

Se strinjam z R&R. Enostavno nimamo več časa za formalnosti, če želimo preživeti. Sedaj pa gre res zares. če se tako željena kadrovska zamenjava v vrhu LZS ne bo zgodila, tako ali drugače, pote začnite pakirati kovčke.

Sraka, tvoje vprašanje v celoti pa postavljam sem?
Pri vprašanjih kandidatom, pač postavljamo vprašanje njim samim. Ostala debata ne spada tam, če želimo zadevo ohraniti higienično, pregledno in če želimo upati na odgovore. Kajti konec koncev nam jih tu ni nihče dolžan dati!


In v čem se program kandidata Kropeta razlikuje od programa kandidata Mahneta ????

To je seveda edino vprašanje, ki ga v tej zvezi smem zastaviti, ker sem si z nekaterimi prejšnjimi prispevki sam zavezal jezik. In moram pač biti sedaj lepo tiho. Prav mi je, kaj pa se zaletavam. Če se pri teh letih, ki jih imam, nisem še ničesar naučil, potem seveda nimam več veliko možnosti, da se kdaj še kaj bom. Vsaj naivnosti bi se lahko znebil, pa mi v življenju niti to ni uspelo. zame ni več rešitve. Brezupen primer, na žalost!

Tvoje negodovanje upam, da se strinjaš da je razrešeno s temi prestavitvami tvojih vsebin. pa konec koncev tudi ne spada sem. Če pa ne, prosim da ga nadaljuješ v področju o forumu in ne tu. Bova tam podebatirala.
Moj odgovor na tvoje vprašanje pa je, da je razlika v programih zaenkrat taka, da Mahnetovega še nisem videl. Ga kdo je?

Niti jaz ZR7, mislim, pa , da je ta program označen z oznako TOP SECRET.
Drugače si ne znam predtavljati, da ni niti glasu, kaj šele , da bi program predstavil - enostavno žalostno ali pa se mu sladko malo j.... za nas tule na forumu.

Rastemo, rastemo. Čeprav nas je še vedno zanemarljiv odstotek na tem forumu, pa smo aktivni, zajedljivi in jasni. Drži, da je v malih flaškah največji strup, zato se drugi kandidat ozira po večji flaši, ki pa ima to slabo lastnost, da se hitreje razbije.

To tica čista 10 -ka.

Pozdravljeni.

Fantje, če hočemo kaj spremeniti, moramo lobirati in pritiskati na vodilne po LD-jih da bodo glasovali tako kot si večina želi.

V naši LD s tem ne bo problema in mislim da tudi v drugih, meni bolj poznanih.

Dajmo prepričevat še neprepričane ter morebiti prepričanim odpred obzorja. Vsak naj v svoji LD prova čim več naredit in tako naprej.
Zdaj je čas da lahko še kaj naredimo do volitev.
Absolutno pa ne smemo vreči puške v koruzo.

ZR7
18. December 2007, 21:03
Rezultatov ankete se ne da prenesti, zato tu pišem podatek:

Bogdan mahne 18% [9]
Srečko Krope 81% [40]

main757
6. January 2008, 14:35
Rezultatov ankete se ne da prenesti, zato tu pišem podatek:

Bogdan mahne 18% [9]
Srečko Krope 81% [40]

Kje se ti je izgubil 1%?
Srečko Krope ima 82%
Popravi me če se motim.

ZR7
6. January 2008, 16:10
Kje se ti je izgubil 1%?
Srečko Krope ima 82%
Popravi me če se motim.

Ni kaj popravljati. Lahko bi le sproti seštevali glasove prejšnjega in novega foruma in dlakocepili desetinke odstotka. Malo brezvezno, kajne?
Tudi brez tega se vidi volja tistih, ki tu glasujejo. A z dejanskimi ponaredki volitev v LZS pač to ne bo imelo veze.:icon_cry:

main757
6. January 2008, 16:52
Verodostojnost podatkov je slaba. Ali pa je teževa v zaokroževanju? Na zadnjih volitvah je odločal 1%. No, saj nočem nič slabega, hotel sem samo opozoriti na netočne podatke. lp

Veper
12. January 2008, 15:57
Naše ankete ne lažejo :icon_lol::icon_lol: Zmagovalec je SREČKO KROPE!:icon_lol:

ZR7
17. January 2008, 08:35
Ok, epizoda končana, zaklepam.