PDA

View Full Version : Članarina 2008



tica
13. December 2007, 21:49
Ali drži informacija, da je članarina za LZS 2008 določena v enaki višini, kot za leto 2007? Posledično bi enake sklepe sprejemale tudi področne zveze ali Zveze lovskih družin, svoj prispevek bo določil tudi OZUL (se financira s prispevki članov) in lovske družine. Kaj lahko pričakujemo?

Krpan
13. December 2007, 23:34
Danes sem dobil dopis, da je članarina za leto 2008 za LZS v višini 40€ in članarina za LZS 20€. Koliko bomo pobrali v LD še ne vem. Na posvetu smo sprejeli sklep, da članarino za ZLD zadržimo do občnega zbora, ko se bomo dokončno odločili ali bomo izstopili ali pa se gremo še naprej.

Gebirgsjaeger
14. December 2007, 14:35
LZG Posočje, bo pobirala akontacijo članarine za leto 2008 v višini 15€ na člana.

Gebirgsjaeger
14. December 2007, 14:36
Je pa res, da ostaja članarina za leto 2008 ista kot lani (40€).

main757
16. December 2007, 19:12
V naši LD je letos članarina 70 evrov.

zober
26. December 2007, 03:53
Pri nas okroglih 100!

Krpan
26. December 2007, 11:25
Pri nas tudi 100€

Ganges
26. December 2007, 11:49
Pri nas ravno tako 100 EUR

gosjak
26. December 2007, 12:01
Za leto 2008 je v naši LD članarina 80€. Sestavljena pa je iz članarin za: LZS,ZLDG,OZUL,LKD in LD.

Lisjak
26. December 2007, 21:46
Pri nas za enako zadevo 60€.

Ganges
26. December 2007, 23:32
Lisjak pa ste člani ZLD? Zanima me zato, ker je članarina za LZS 40 EUR, pri nas pa še članarina za ZLD 22 EUR (ne me držat za besedo ampak manj ziher ni, ker je la ni bila toliko letos pa se je baje podražila za evro ali dva). Pa že to skupaj nanese čez 60 EUR. Potem je tu še članarina za OZUL, ki je pri nas malo in sicer cca. 3 Eur in pe nakaj dodatkov. Potem pa še nekaj malega za LD in smo tam.

lp

ZR7
27. December 2007, 18:19
... Potem je tu še članarina za OZUL, ki je pri nas malo in sicer cca. 3 Eur in pe nakaj dodatkov. Potem pa še nekaj malega za LD in smo tam.

lp

Kakšna članarina za OZUL?:icon_eek:
Stroški OZUL-a morajo iti iz lovišča in ne iz osebnih članarin!

slavnik
27. December 2007, 19:30
Iz zaupnih virov sem seznanjen, da nam LZS ne bo dostavila znamkic za leto
2008. Obvestili so nas, da jih dobimo na ZLD, čeprav smo od tam izstopili.

To potezo razumem, da nas LZS želi pod prisilo tlačiti v ZLD proti naši volji.

Zakaj???

ZR7
27. December 2007, 20:03
Zakaj???

Zakaj?

Menda res ne pričakuješ razumnega odgovora na to vprašanje?'

Dejanj norcev sto modrijanov ne obrazloži!

Lahko pa seveda razmišljamo in kalkuliramo in se vprašamo, če to ni "plačilo", ki ga je potrebno in voljno plačati za glasove na volitvah.

Ne dajte se!

Ganges
28. December 2007, 03:13
Kakšna članarina za OZUL?:icon_eek:
Stroški OZUL-a morajo iti iz lovišča in ne iz osebnih članarin!


Kako to misliš iz lovišča? Iz lovišča je vedno iz proračuna LD. Pri nas se obračuna po članu, kot sem napisal nekje 3 EUR po osebi.

orlova6
28. December 2007, 09:16
Pri nas je za leto 2008 članarina 90€, tako kot lansko leto.

mugo
28. December 2007, 11:15
Mi nismo člani ZLD, članarina bo 90 EUR.
Markice za izkaznice pa smo že dobili, tako da članstvo v ZLD s tem nima veze.

ZR7
28. December 2007, 19:24
Kako to misliš iz lovišča? Iz lovišča je vedno iz proračuna LD. Pri nas se obračuna po članu, kot sem napisal nekje 3 EUR po osebi.

Članarina za OZUL se računa po površini lovišča ipd.
Ne pa po članih LD, kot se to počne npr. za LZS.
Članarina OZUL je strošek lovišča, tako kot za kinološke stroške. Zato je LD upravičena za to trošiti sredstva, ki jih pridobi iz lovišča in ni prav, da se bremeni lovce posameznike.

Vsaj tako sem jaz seznanjen. Če se motim naj me kdo popravi.

tica
28. December 2007, 20:49
S sprejemom Pravilnika o vsebini načrtov upravljanja z divjadjo leta 2005, je Vlada RS storila le pol koraka. Ni sledila podelitev koncesij upravljavcem lovišč, kjer bi poleg ostalega, določila tudi višine koncesnine. Koncedenta ne zanima iz katerih virov bodo upravljavci zagotavljali ta sredstva, zato tudi v obrazcih Letnega načrta lovišča teh podatkov ne zahteva (Načrt do leta 2005 je vseboval tudi tabele o prihodkih in odgodkih iz lovišča). Načela, prihodki pridobljeni iz lovišča se morajo vračati v lovišče, ki ga je predpisovala prejšna zakonodaja, ni več, velja pa modrost, da se vložki v izboljšanje življenskih pogojev za divjad lepo obrestujejo
Pa se bo v praksi kaj bistveno spremenilo? V lovskih družinah so to načelo spretno izrabljali, saj je bilo veliko dohodka iz lovnega turizma prelitega v gradnjo lovskih koč, ki niso namenjene samo za izvajanje lova. Že res, da je bila vrsta obveznosti pokrita iz tega dela, vendar je bilo za izboljšanje življenskih pogojev za divjad storjeno bistveno premalo.

Krpan
28. December 2007, 21:15
Iz zaupnih virov sem seznanjen, da nam LZS ne bo dostavila znamkic za leto
2008.

Mi smo še člani vendar so nalepke prišle direktno iz LZS. Vprašanje je samo zakaj so nam jih poslali več, kot pa so izdali izkaznic?

Ganges
28. December 2007, 22:14
Članarina za OZUL se računa po površini lovišča ipd.
Ne pa po članih LD, kot se to počne npr. za LZS.


Tako je. Računa se tako od kje pa se zato vzame pa nikjer ne piše. Mislim, da pri nas to potem pride okrog 3 EUR po lovcu. Ne vem pa če nam to plačamo v članarini ali ne. In tudi če plačamo mi je v tem primeru vseeno, saj je znesek majhen. Če bi bilo govora o večjih cifrah pa bi prav gotovo bilo vredno debate. :icon_biggrin:

lp

rafa
12. January 2008, 20:34
Pri nas ja neverjetnih 100€.

Trotovšek Tomaž
12. January 2008, 22:45
Pri nas je polna članarina 90€. Ta znesek je sestavljen iz članarine za LZS 40€, ZLD 20€ in družinske članarine v višini 30€! Člani ki so starejši od 60 let, družinske članarine ne plačajo! Končni znesek članarine na posameznega člana je pa sestavljen še iz "dodatkov" in "bonitet" in sicer:
-delovna ura( 20 obveznih)- 5€
-obvezni lov( dva lova imamo, na katerih je obvezna udeležba, zopet ne velja za člane nad 60 let)- 21€
Odteglaji od zneska članarine pa so:
-odstrelnina 4€
-udeležba lovskega psa na skupnem lovu- 3,5€
Mislim, da je sistem pravičen, no vsaj večjih pripomb do sedaj ni bilo!
Tako da letošnje leto plačam 19,50€ članarine!