PDA

View Full Version : Lovske preže



Strani : [1] 2 3

ZR7
23. October 2007, 09:34
http://lov.mojforum.si/lov-about888.html

Rabim nažrte za nekaj tipov lovskih prež. V družini imamo namen preže v bodoče postavljati po enotnem vzorcu.
Mislim, da so bili v preteklosti že predstavljeni v Lovcu, če bi vedel kdaj bi lahko pogledal.
Vesel bom vsake informacije, predvsem pa konkretnih načrtov.


En načrt je tukaj:

http://www.forum-lov.org/content/view/110/197/


A ima kdo kak načrt za izdelavo preže iz lojtr,ki se jo prisloni na drevo?
lp


Zajec pri nas imamo tekih prež na pretek. pridi in si poberi mere pa bo :D


Ogledal sem si navodila za postavitev preže, ki jih je Ganges objavil na http://www.forum-lov.org/content/view/110/197/
Zgradil sem že kar nekaj prež, ki jih s pridom uporabljam. Z leti se na preži pokažejo kritične točke: te pa so lestev in pa stebri v stiku z zemljo. V 5 - 10 letih bi stebri, ki so vkopani v zemljo "škripnili", najverjetneje ravno takrat, ko bi nekdo splezal nanjo. Zato vse prosto stoječe preže brez izjeme postavim na betonske temelje.
Tudi meter visoka ograja je previsoka; sam nikoli ne naredim višje od 70 cm, za dolge strele pa si nad njo namestim dodatno lato.
Sicer pa sta načrt in opis čisto v redu.


glede vkopa v zemljo je prinas tako da steber obijemo z plehom, ki ga imamo navoljo zastonj tako da kar povečao življensko dobo stebrov. obijemo ga seveda samo tisti del kot je v zemlji!


Pri nas pa pod steber podstavimo ploščat kamen ali opeko primene velikosti, tako da steber ni v stiku s tlemi. In zdrži precej dlje kot direktno na tleh.


Steber na mestu stika zemlja - zrak hitro strohni. To velja tudi za električne in telefonske drogove, zato jih nameščajo v betonske klešče ali podstavke. Učinkovita zaščita je tudi bitumenski premaz tega dela stebra, življensko dobo trajanja vsaj podvojimo.


Tudi pri nas pod stebre in pod lojtro namestimo kamnite plošče tako da les ne pride v stik z zemljo. Prežo nato še zasidramo z vinogradniškimi sidri in jo tako obvarujemo pred vetrom in njemu podobnimi nepridipravi.


Seveda je za podstavek stebra preže dober tudi primeren kamen, vendar temelj zabetoniram zato, da vanj vstavim polmeterski kos železne plošče, na katero potem pribijem steber. Preže potem ni potrebno dodatno sidrati.
Temelji naj bodo zato čim bolj masivni (težki). Se mi je namreč tudi že dogodilo, da je močan sunek vetra neko prežo s temelji vred poslal v grmovje. Z vitlom sem jo postavil nazaj in mi še sedaj dobro služi.


Pri nas podira preže bolj veter na dveh nogah. Preža na določenem mestu blizu hiše določenega privatnika, ki "ljubi" jagre sploh ne more obstati. Se niti ne trudimo več s postavljanjem.


a nimate urejeno s papirji ki ga potpise kmet ce imate potem lahko kazensko uvadite tega poderavca 8)


Dovoljenje lastnika mamo, samo direktnih dokazov nimamo. Čeprav se ve, kdo to dela.


Mene pa zanima, kako imate po vaših družinah urejeno glede gradnje in uporabe prež;
-jih gradijo posamezniki zase in jih tudi zaklenejo, če jih pa ne zaklenejo in če gre kdo drug na NJEGOVO prežo je cel halo
-jih gradite LD in so na uporabo vsem
-so tudi privatne preže posameznikov na razpolago vsem članom
-kakšen imate sploh postopek za izgraditev preže, koga moraš obvestiti če hočeš izgraditi prežo(za soglasje lastnika parcele je jasno da ga moraš pridobiti)


-jih gradijo posamezniki zase in jih tudi zaklenejo, če jih pa ne zaklenejo in če gre kdo drug na NJEGOVO prežo je cel halo;

Ne pride v upoštev. Lov ni privatna zadeva temveč zadeva društva ki ima lovišče v upravljanju. torej nema ništa neki privat in zaklepanje.

-jih gradite LD in so na uporabo vsem;

Preže načeloma vedno gradimo vsi člani društva ki potrebujemo ure in so na uporabo vsem. Gradimo samo tiste ki so bile predlagane s strani revirnih vodij ali po skupnem dogovoru in so bile dane v letni plan dela

-so tudi privatne preže posameznikov na razpolago vsem članom

Kot sem že napisal privatnih prež ni in jih ne bo in so prepovedane!!!!!

-kakšen imate sploh postopek za izgraditev preže, koga moraš obvestiti če hočeš izgraditi prež;

Opisano zgoraj. Po letnem načrtu del v lovišču

ZR7
23. October 2007, 09:38
http://lov.mojforum.si/lov-about888-0-asc-15.html


Mi skoraj vsi gradimo preže in jih vsi tudi uporabljamo,delamo jih pa večinoma po lastni intuiciji, nekaj jih imamo tudi v letnem načrtu. Je pa res, da če kak član postavi prežo za točno določenega srnjaka, mu ga nobeden ne bo šel ustrelit, pač etika. Jaz naredim na leto 2-3 preže oz. jih obnovim, ker imam pač veliko časa ker sem študent. Z "mojih" prež je padlo že kar nekaj komadov in vsakega zaračunam- PIVO! :D :D :twisted:


Hja, že v redu, če ste tako domenjeni Teohafy. A kako pa je je s soglasji lastnikov in planom biotehničnih del?


Pri nas je vsak član zadolžen ponavadi za 1 prosto stoječo prežo in ene 2 priročni preži. To pomeni, da mora skrbeti za njih, da so vedno v uporabnem stanju, da se z njih lepo vidi,... Včasi ima kateri tudi kako prežo več. Nove preže se postavljajo na podlagi gospodarjevega mnenja kje bi naj stala in seveda se prej prosi za soglasje lastnika zemljišča na katerem bo stala. Postavi pa jo par lovcev po dogovoru. Torej dogovori se ene 5 lovcev, da gremo postavit prežo in tako se zgodi. Do sedaj še nikoli ni bilo problema, če je kdo dal predlog, da ne bi dobil pomoči ostalih. Zasebnih prež ni! Vsak lahko jaga s vsake preže v lovišču s katere želi. Torej za preže skrbimo vsi za vse.


Za tiste preže, ki jih damo v načrt tudi dobimo pisna dovoljenja. Nekaj pa jih postavimo na podlagi ustnih dogovorov z lastniki.


Pri Gangesu lahko,ko jim policaji preže delajo! :lol:


Pri nas lahko postavimo 100 novih prež ali pa prislonjač, samo je potrebno prej vprašati lastnika zemlje na kateri bi radi postavili prežo.
Plan biotehničnih del nam tega ne omejuje. Kakšen bi bil pa izgovor , da nismo naredili plana odstrela ker nismo smeli prekoračiti plana biotehničnih del :D :D :D



...
Plan biotehničnih del nam tega ne omejuje. ...

Hmm, kolikor sem se zadnjič nekaj površno pogovarjal z našim gospodarjem, ne vem če to čisto drži. :(


Jaz tudi še nikjer nisem zasledil, da bi nam plan omejeval število prež.


Omejitev glede gradnje prež res ni, vendar bo v bodoče potrebno pridobivati poleg soglasij lastnika (kmeta ali ZGS), še naravovarstveno soglasje. Po mojem smo si lovci to zopet zakuhali sami, saj včasih gradimo preže ne nemogočih lokacijah, čudnih gabaritih in uporabljamo nenaravne materiale. Veliko površin je znotraj Nature 2000 in ravno za ta območja so naravovarstevniki najbolj glasni.
Bolj kot število prež v lovišču so važne primerno izbrane lokacije, skrite očem laične javnosti, varne in tudi primerno zavarovane, opremljene z opozorili o nevarnosti padca ipd.. Prež, ki tem kriterijem na zadostijo, v lovišču preprosto ne bi smelo biti.


Tica, kje pa si to prebral, da bo potrebno soglasje naravovarstvenikov?
Ne poznam razloga, zakaj si tako napisal.
Če meni kmet dovoli postaviti prežo na njegovi zemlji jo lahko. Kakšno pravico pa majo naravovarstveniki se vtikati v najine stvari.

Kaj pa briga naravovarstvenike če v NATURA 2000 na drevo naslonim svojo prislonjačo narejeno iz lesa?

Uporaba prež je na lastno odgovornost in je nelovcem prepovedana.
Pa kakšna opozorila o nevarnosti padca, kaj ti je?


Povezava na ukrepe 2007 - 2013
http://www.mop.gov.si/si/splosno/novice/novica/article/7621/5690/?cHash=fb8af10156
Tica je dobro, mu ni nič. Jezi me ta papirologija. Main757 zmeraj manj bova jagala in vse več sedela pred računalnikom.


Fantje to je realnost ki nas čaka v prihodnosti in kamor nas pelje sedanja oblast. Res je zmeraj bolj bomo pisali papirja in vse manj jagali. In s tem ko bomo pisali papirje je to samo voda na mlin privat jagam. Kdo pa bo še delal in če nihče ne bo delal bodo dali pa tistim ki hočejo delat. Tako je to in nič drugače. V nemčiji to že zdavnaj laufa in to s polno paro. :evil: :evil: :cry: :cry:


Ne ga biksat, jagali bomo tako kot do sedaj. Mogoče še več. EU je prepovedala uporabo močnih škropiv, kar je pri nas povzročilo porast male divjadi. :D
Mar nismo tudi lovci naravovarstveniki?
Za papirologijo, imamo v naši ld lovca, ki z veseljem opravlja to delo.

Prejšnji vikend je bila pri nas skupščina ZLD, kjer Mahne povedal, da privat lovišč ne bo. To je pa že druga tema.

ZR7
23. October 2007, 09:40
v v v v v


Že pred leti so se otroci vzpenjali na visoko prežo. Med vzpenjanjem je otrok padel na tla in se huje poškodoval. Policija in zavarovalnica sta tudi pri LD iskala informacije ali je preža zapisana v v spisku visokih prež. Kdo jo je postavil se ni ugotovilo.

Pa niso samo otroci, tudi odrasli se vzpnejo na prežo. Kaj pa mislite, da se bo zgodilo če nelovec pade in se poškoduje, zadeva pa bo prišla na sodišče. Nima kaj iskati je premalo saj ni nikjer opozorila, da se ne sme vzpenjati oziroma se vzpenja na lastno odgovornost,

Mislim, da ima tica popolnoma prav, ko opozarja tudi na varnostno plat.


Pri nas imamo na vsaki preži tablico na kateri piše da je preža last naše LD in da se jo uporablja na lastno odgovornost. LP


Pripravlja se popis ali evidentiranje vseh lovskih naprav. Me zanima, kako poimenujete tipe prež; ali menite, da je dovolj, če rečemo:
a) prostostoječe (pokrite, zaprte)
b) drevesne (zgrajene na drevesu)
c) premične-montažne
Seveda je razlika v količini porabljenega materiala in vloženega dela, vendar je ocena vrednosti stvar kalkulacij in medsebojnih primerjav na različnih lokacijah. Ali lahko podete tudi oceno vrednosti po tipih prež.


Pri nas smo že pred časom poleg drugega popisali in ovrednotili tudi lovske preže. To smo storili z namenom ovrednotenja osnovnih sredstev in določitvijo stopnje amortizacije. Preže smo delili na visoke preže, prostostoječe preže in nizke preže. Drugih pri nas ne uporabljamo. Podrobnosti se več ne spomnim.

Je pa na nemških spletnih straneh kar nekaj napisanega o tipih prež, brošura z navodili za izgradnjo prež in cenik posameznih podjetij, ki izdelujejo preže. Če ne bodo tipi prež določeni vnaprej bomo seveda umotvorili vsak po svoje.



... Zgradil sem že kar nekaj prež, ki jih s pridom uporabljam. ...

Koliko so ti jih pa podrli? Meni v 8 letih 5. Nikoli nelovec!



Pripravlja se popis ali evidentiranje vseh lovskih naprav. ... Seveda je razlika v količini porabljenega materiala in vloženega dela, vendar je ocena vrednosti stvar kalkulacij in medsebojnih primerjav na različnih lokacijah. ...

Tica, pri nas 'stari mački' preže delijo samo na "visoke" in "kurje". Slednje naj bi bile take, da nanje varno sede samo kura, petelin že ne več. Seveda so primerne za rabo, nikoli pa niso komot. Po vzoru starejšega člana sem tudi sam naredil nekaj 'kurjih' prež na obetavnih mestih, pa so mi vse podrli. Tiste, ki jih ima moj 'vzornik', pa še kar stojijo. Tako je pri nas. Prejle sem že 'jegermajstra' vprašal o tem koliko podirajo pri njih.
Samoumevno je, da se evidentira preže, ki jih gradijo člani v okviru razpisanih delovnih akcij in v finančno breme LD. Če pa lovec naredi prežo sam za svoj užitek in zlasti za lastni preskus znanja branja sledi v gozdu, svoje sposobnosti opazovanja obnašanja divjadi, mikroklime, lokalnih vetrovnih razmer itd., pa taka nepremičnina ne sodi v evidenco. Take preskusne preže so pa najprej vedno 'kurje', kasneje pa se lahko na dobrih lokacijah postavi kaj bolj luksuznega. Take pa je seveda že smiselno narediti v sodelovanju večih lovcev in jih vnesti med premoženje LD.
V evidenco seveda ne sodijo premične preže, saj je taka preža potencialno vsak dan na drugi lokaciji in je ni mogoče tretirati drugače kot stojišče za katerimkoli grmom ali drevesom.


Krekovt: zakaj so ti jih pa podrli? pri nas se še nikoli ni zgodilo kaj takega, čeprav bi se mogoče moralo, ravno danes se lahko zahvalim komu tam zgoraj, saj se mi je na preži zlomil, cvek in sem skoraj pristal 5 metrov nižje, sem pa nažalost odtrgal vijak za nastavljanje križa na daljnogledu. Tako da , kdor postavi prežo naj skrbi tudi za vzdrževanje ali pa jo naj pospravi, ko odsluži svojemu namenu!

Drugače pa imam za preizkus lokacije narejenih nekaj kovinskih prež visokih okoli 3,5 metra, na katerih lahko sedita 2,ki jih potem poljubno premikam, posebej rad jih postavljam v nove poseke, kjer stojijo dokler frata ne zaraste, leto ali dve.


Pri popisu našega premoženja bomo naleteli na "sve i svašta", tega se zavedam. Vendar druge ni, moramo priti do podatkov s kakšnim premoženjem sploh upravljamo. Če kdo misli, da to danes ni pomembno mu bo to jasno po poteku prve koncesije, ko bo organiziranost lovstva spremenila svojo podobo.



Koliko so ti jih pa podrli? Meni v 8 letih 5. Nikoli nelovec!
Na tistih prežah si gotovo prebil precej časa, pa veliko nabojev si porabil, pa so ti nekateri "dobrohotno" hoteli prihraniti oboje. Temu se pač reče foušija.
Sam moram potrkati, saj se kaj takega meni ni pripetilo.
Res pa se je zgodilo, da je kmet na neko prežo požagal smreko. Bil je direkten zadetek in so od nje ostale le še treske. Se mi je potem opravičil in se celo ponudil, da zgradi novo. Pregledal sem štor in ugotovil, da je ni nameraval podreti tja kamor je padla, čeprav se je najprej zdelo drugače. Prežo sem potem na novo seveda postavil sam, da je bila narejena po mojih "standardih", njemu pa rekel, da naj mi drugič pove, če bo še kaj podiral tam v bližini, da bom rajši jaz to opravil namesto njega.

Kolovski
14. December 2007, 12:49
Moja preža, postavljena letos. Po enem tednu sem na prežo dobil že obiskovalce(2. slika)

Dragan
8. April 2008, 20:50
Ovaj model je bio izlozen u Salzburgu na sajmu.Dimenzije 120 cm X 120 cm, plus terasa.
http://img91.imageshack.us/img91/73/cekasajamrq6.jpg (http://imageshack.us)

ZR7
9. April 2008, 08:06
V Salzburgu v dvorani je bila razstavljena preža z zelo zanimivim načinom vpetja pleksi stekel za okna. Z blagom. Na rob odprtine je pričvrščen trak mrežaste tkanine, nanjo pa pleksi steklo, ki se ga v obeh položajih enostavno učvrsti s kljukicami. Tiho, enostavno in funkcionalno.

Ima slučajno kdo fotke?

teohafy
9. April 2008, 11:15
Kolovski, dokler te ne obiščejo sršeni je še vse vredu...:icon_lol::icon_lol:

Dragan
14. April 2008, 10:56
Nesto ovako.
http://img136.imageshack.us/img136/2356/823661ul6.jpg (http://imageshack.us)

Dragan
14. April 2008, 10:58
http://img257.imageshack.us/img257/4814/823667la2.jpg (http://imageshack.us)

krt
15. April 2008, 18:36
Dragan,prvič vidim tako narejeno prežo ali čakališče,ne vem kako bi to imenoval.Je pa tudi s tem kar nekaj dela,čeprav lažje kot z visoko prežo.Kje pa stoji,mislim v katerem kraju?

lep pozdrav

zober
16. April 2008, 16:27
Dragan fajn preža ,zgleda kot skladovnica drv!Pomoje jeto kje na Avstrijskem koncu štajerska!Drugače pa me zanima če ma kdo kakšen preprost načrt za te male preže enosed dvosed,ki stoji na dveh sušicah!z prislonom na drevo!

tetrix
16. April 2008, 16:45
Tule, stran 5...

http://www.jaschulz.at/ja.pdf

zober
23. April 2008, 16:19
http://shrani.si/t/47/xE/RsLuCxd/miha-slike-177.jpg (http://shrani.si/?47/xE/RsLuCxd/miha-slike-177.jpg)

Ganges
23. April 2008, 17:48
Zober odkrito povedano mi ta preža kar malo nevarno zgleda podložena na desni strani :icon_confused: Čist možno, da se motim in je samo na fotografiji videti tako.

lp

teohafy
24. April 2008, 12:02
Jaz pa mislim, da bi morali lovci dajati nekaj tudi na videz lovske preže, ne samo na praktičnost, saj nekatere preže izgledajo kot ciganske barake, navešene z vsemogočimi stvarmi. To me moti tako kot naprimer ribiški štanti, ki jih nekateri oblečejo kar s polivinilom, ki ga potem veter počasi trga in nosi vzdlož obale ali gozda.

jvpv
24. April 2008, 12:39
Jaz pa mislim, da bi morali lovci dajati nekaj tudi na videz lovske preže, ne samo na praktičnost, saj nekatere preže izgledajo kot ciganske barake, navešene z vsemogočimi stvarmi. To me moti tako kot naprimer ribiški štanti, ki jih nekateri oblečejo kar s polivinilom, ki ga potem veter počasi trga in nosi vzdlož obale ali gozda.
se strinjam

zober
24. April 2008, 14:40
Gangi tam kjer sem to slikal ni pomebna preža ampak samo evri!Ni pa iz naše družine,ampak če jo pogledaš je kar praktična,res da je mal nevarna,mogoče jo bo pa še zrihtalal je pa prenosna hehe!

macane
25. April 2008, 15:26
Tipična visoka preža v našem lovišču.

teohafy
25. April 2008, 16:06
Nekaj podobnega delamo tudi mi, le da je odprtina med ograjo in streho nekol
manjša, ali pa je sploh ni, imamo celega zaprtega samo okna skozi katere lahko opazuješ in streljaš.Pač čim manj odprtin skozi katere piha.

toncybrak
27. April 2008, 22:46
tudi mi delamo preze na taksen nacin,le da morda ne tako visoke(kaksen meter manj)!odprtine pa odvisno od lokacije preze!bi pa rad pohvalil te mojstre ,ki so jo izdelovali,da je zelo lepo narejena!lepo!"vzorcna preža"
pa lp

solzica
28. April 2008, 00:19
Zelo lepa preža.
Čestitam.

Pozdrav!

Dragan
28. April 2008, 19:57
Ovo je nova ceka u nasem reviru.Postavljena 24.04.
http://img519.imageshack.us/img519/51/montazacekebr2wk9.jpg (http://imageshack.us)

Jagermaister
2. May 2008, 00:08
Pa še ena nekoliko drugačna:

lunj
2. May 2008, 01:29
S čim pa je pokrita? Pa ja ni polivinil:icon_cry::icon_cry:.

Jagermaister
2. May 2008, 09:40
S čim pa je pokrita? Pa ja ni polivinil:icon_cry::icon_cry:.

... s snegom!:icon_lol: A se ne vidi?

Pod snegom pa je odslužen rudniški gumijast transportni trak. Super stvar, vendar se ga ne da več dobit, so rudnike pozaprli.

teohafy
2. May 2008, 16:05
Kak les pa uporabljate, sploh za stebre? Jaz najraje dam macesen, če ga le kje dobim, je ziher vsaj 15 let mir. Hrasta in kostanja, ki ga nekateri tudi hvalijo, pa žal na našem koncu ni ravno veliko.

vest
2. May 2008, 23:29
Takšen kurnik pa uspe narediti meni. L=2m,Š=1m,V=1,6-1,8m

Višina od tal cca 5m. Materijal: suhe sušice smreke, streha: bituminizirana lahka
valovita plošča.

Zelo pomenbno se mi zdi, da je v notranjosti narejen nekakšen premični naslon za desno roko, kar zelo pripomore k umiritvi cevi in nudi možnost daljšega opazovanja skozi strelni daljnogled, kar je pri ocenjevanju in odločitvi za strel
tudi pomenbno.

Seveda naj bo tudi zunanjost kolikor toliko skladna z naravo.

detel
3. May 2008, 15:52
Lepa preža. Kaj pa prepih ?

vest
3. May 2008, 22:45
Detel, prepih, v kolikor si na tej preži sam, v njenem desnem kotu ni omenbe vreden. Tja se največkrat tudi usedem.
Drugače pa mene osebno prepih ne moti, bolj me moti, če sem zaradi zaprtosti preže, omejen zaznavanja s čutili; predvsem sluha, saj mi vsak najmanjši zaznan šum, čakanje na preži polepša in pričara napete trenutke zaradi katerih na njej tudi sedim.

Drugače pa imamo nekaj prež, ki so tudi bolj komot; tako imen. zaprte preže. Fotko ene prilagam.

Lp

detel
4. May 2008, 01:59
Ja, imaš prav. Zato imam tudi sam rad bolj odprte preže, da vse slišiš pa še prepiha ni. Nocoj sem slišal prav vsako miško, kako je to lepo :icon_biggrin:.

Jagermaister
4. May 2008, 23:42
Jaz zaprtih prež enostavno ne maram, ker v njej ni stika z naravo, v odprti pa se sliši prav vsak šum, včasih celo hrošča ki leze po listju. Tudi pregled imam nad vso okolico, drugače pa bi bil omejen le na tisto linico. Veter in mraz mi v krzneni čakalki itak ne prideta do živega. Le streha mora imeti dosti napušča, da se ob dežju notranjost ne zmoči.

Najbolj primeren les za gradnjo prež je smrekovina. In to ne karšnakoli smreka - kakšni vrhači so dobri le za podkurit. Ta prava stvar so smrekovi kapniki: to so smreke, ki jih zastira drugo drevje. Pri starosti 50 let ali več so spodaj debele komaj kaj več kot 10 cm, so zelo vitke in komaj še žive. So zelo trdne in prožne, poleg tega pa neprimerno lažje kot hrast ali macesen. Take potem tudi nepokrite zdržijo do 15 let. Pa še eno prednost ima smreka v primerjavi s hrastom in kostanjem (ki sta sicer zelo trajna) - ravna je.

Jagermaister
5. May 2008, 00:52
Pa še ena zame idealna preža - Made by Jagermaister:

detel
5. May 2008, 14:52
Malce me je sram :icon_redface: povedat, vendar ....pri nas smo naredili železno prežo in sicer tako, da smo ukopali štirinožni električni drog. Železje res ne sodi v naravo a je stvar uporabna. Takega izuma nisem videl še nikjer :icon_lol:.

dolgin
5. May 2008, 14:59
Kako to misliš el. drog?!?!
A mate televizijo gor prklopleno,pa luč napelano? Mislim,a je telegrafštanga še v uporabi al kako? Če je,kdo pa vam je dal dovoljenja!??!?

lp

vest
5. May 2008, 21:42
Še ena naša, sicer še nedokončana preža ter par detaljev.

http://shrani.si/f/3n/AM/W5cWRay/1.jpg

http://shrani.si/f/B/jm/65MXXUl/2.jpg

http://shrani.si/f/10/108/WDQwNqa/3.jpg

http://shrani.si/f/I/lm/47YnR6Mw/4.jpg

http://shrani.si/f/1n/pT/2kius1g4/5.jpg

http://shrani.si/f/26/XO/jsG5rhN/6.jpg

Lp

Dragan
5. May 2008, 22:53
Lepo i vrlo znalacki ili profesionalno:icon_wink:.

detel
6. May 2008, 00:45
Kako to misliš el. drog?!?!
A mate televizijo gor prklopleno,pa luč napelano? Mislim,a je telegrafštanga še v uporabi al kako? Če je,kdo pa vam je dal dovoljenja!??!?

lp

Dolgin, maš pa bujno domišljijo :icon_confused:. A ne veš kaj je električni stolp, ki ni več v uporabi in ga premestimo na drugo mesto, kjer nam paše :icon_wink:.

lunj
6. May 2008, 22:48
Dolgin, maš pa bujno domišljijo :icon_confused:. A ne veš kaj je električni stolp, ki ni več v uporabi in ga premestimo na drugo mesto, kjer nam paše :icon_wink:.

Ja sej zdaj u kratkem bo višek kontrolni stolp z letališča Brnik. Nekam ga bomo že dal.:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Mal heca mora bit!!!!!!:icon_wink:

detel
7. May 2008, 23:21
Kako to misliš el. drog?!?!
A mate televizijo gor prklopleno,pa luč napelano? Mislim,a je telegrafštanga še v uporabi al kako? Če je,kdo pa vam je dal dovoljenja!??!?

lp
Dolgin rekel sem, da smo elekt. stolp ukopali, torej ni več v uporabi. Gor pa namontiraš barako....al kako bi temu rekel. Upam, da razumeš.

wolf1
19. May 2008, 15:59
http://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=10ecb8cd4b&attid=0.18&disp=emb&view=att&th=11a013e532a033ca

http://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=10ecb8cd4b&attid=0.17&disp=emb&view=att&th=11a013e532a033ca

http://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=10ecb8cd4b&attid=0.19&disp=emb&view=att&th=11a013e532a033ca

http://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=10ecb8cd4b&attid=0.20&disp=emb&view=att&th=11a013e532a033ca

Tako delajo v Texasu...

http://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=10ecb8cd4b&attid=0.16&disp=emb&view=att&th=11a013e532a033ca

jagerboss
19. May 2008, 16:40
699

Pri nas pa preže tako. FUNKCIONALNO!!!!:icon_lol::icon_biggrin::icon_wink ::icon_smile:

dolgin
19. May 2008, 17:20
Dolgin rekel sem, da smo elekt. stolp ukopali, torej ni več v uporabi. Gor pa namontiraš barako....al kako bi temu rekel. Upam, da razumeš.

Aaaaahaaa!!!
Zdej pa bo!

lp

detel
19. May 2008, 17:55
Dobra ideja, tudi za ponoči in pozimi. Pa še boljšo polovico vzameš s seboj. Bom predlagal našim :icon_lol::icon_lol::icon_wink:.

zajec
19. May 2008, 18:47
V Adriji so že razvili koncept,tako da bo vsak hip pogruntavščina na tržišču,možno jo bo kupiti,tako da baje že zbirajo prva naročila,predvsem stavijo na LD.:icon_wink:
LP

.243 Win.
20. May 2008, 21:23
ena nova v našem revirju


http://www.moj-album.com/slike/6586787/cvrTnUbfPF6J73Xb.v.jpg

Bassa
20. May 2008, 21:51
Pohvale vredno je zelo lepa in funkcionalna kot je razvidno iz slike! Pa še lepo paše v naravo saj ni uporabljenih umetnih materialov!

Kolovski
7. August 2008, 13:53
Mene pa zanima, ce ma kdo narejeno prenosno leseno prežo? Jo imam sicer namen narediti, za čakanje pujsov ob koruzi. Naj bi bila taka, da se jo da s prikolico pripeljati na mesto, kje se čaka. Če ima kdo kakšno slikco, bi prosil, da jo objavi.

zober
7. August 2008, 16:24
Kolovski ti bi jo lahk sam naredu iz alu lojtre maš enkup orodja doma!Boljš kot lesena k je težka pa nerodna!

mugo
7. August 2008, 22:27
Ne alu, ne. Ti jo koj cigani odnesejo (barvne kovine itd...):icon_lol:

dolgin
8. August 2008, 10:07
Ti jo koj cigani odnesejo (barvne kovine itd...)

Dela cigo izpit za avto pa ga inštruktor med vožnjo vpraša: " Kaj je to za en znak?"; pa mu cigo odgovori :" Iz aluminija!":icon_lol::icon_lol:

Prskač
8. August 2008, 15:22
In doda cigo: "vreden 25 eurov"...:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Hunter
23. August 2008, 20:59
1299

Ne vem zakaj,ampak men je pa ta ušeč.Morda zato ker je tako preprosta in enostavna.Je pa z okolice kočevja.Fletna pa prpravna kar preža mora bit!

n44p.
21. March 2009, 20:39
no pa je spet pomlad tu... in pa čas ko se prenavlja, obnavlja ter postavlja nove lovske objekte (beri: preže)
ker sem letos pripravnik bom moral tudi sam postaviti eno... ogledal sem si že celo temo in mi je najbolj všeč preža s četrte strani, katero je objavil "vest"...
če pa ima kdo od vas še kakšno prežo za pokazat bi bil zelo vesel vsakega vašega prispevka..

jvpv
21. March 2009, 22:17
Predlanska

jvpv
21. March 2009, 22:24
Kaj ponavadi uporabite za pokrivanje strehe?

Jagermaister
21. March 2009, 22:58
no pa je spet pomlad tu... in pa čas ko se prenavlja, obnavlja ter postavlja nove lovske objekte (beri: preže)
ker sem letos pripravnik bom moral tudi sam postaviti eno... ogledal sem si že celo temo in mi je najbolj všeč preža s četrte strani, katero je objavil "vest"...
če pa ima kdo od vas še kakšno prežo za pokazat bi bil zelo vesel vsakega vašega prispevka..

Tudi jaz sem jo objavil na četrti strani. Letos imam v planu še eno takšno. Zame je takorekoč idealna. Z dvokapno streho je sicer veliko dela, vendar pa v primerjavi z enokapno mnogo bolje ščiti pred dežjem. Na njej ostanem suh v še tako hudem nalivu.
Zaprtih prež pa ne maram, ker hočem videti in slišati vse kar se dogaja okrog mene.

n44p.
22. March 2009, 09:42
ja res imajo zaprte preže to slabo lastnost, da ne slišiš kaj se okrog tebe dogaja... vendar pa je velika prednost teh prež tudi , če stoji na izpostavljeni legi... se pravi močan prepih...in podobno.....

206
22. March 2009, 09:46
Lp

Mi v zadnjem času uporabljamo barvno pločevino.Vem da to ni ravno lovsko,je pa daleč najbolj praktično in pripravno.

zajec
23. March 2009, 12:20
Izolirko ali tegolo.

mugo
23. March 2009, 12:27
Mi prisegamo na klasiko: leseni (ponavadi smrekovi) "krajniki". Držijo približno toliko kot drugi leseni deli (razen mogoče lestve, ki se jo pogosteje obnavlja). Stremimo k naravnim materialom - lesu.

capra ibex
23. March 2009, 12:41
Stremimo k naravnim materialom - lesu.

Tako razmišljanje bi moralo prevladovati med slovenskimi lovci, ne pa razni "šmirgl" papirji lepenka, stara pločevina in podobno. :icon_evil:

main757
23. March 2009, 13:06
Z lesenimi strehami imam slabe izkušnje. Po nekaj letih se deske zvijejo nastaneji špranje, v nalivu na takšni preži ni prijetno sedeti

mugo
23. March 2009, 13:10
Pri pravilni izvedbi in izbiri materiala to ne more biti problem. Uporaba "krajnikov" ("žamanje") in dvojno prekrivanje pa streha ne more puščati. Dokler les ne preperi. To pa ni prav kmalu. Les mora biti brez lubja, traja precej dlje. Če so včasih lahko s skodlami hiše krili, potem brez skrbi lahko tudi lovske preže zdržijo z leseno streho.

Jagermaister
23. March 2009, 13:57
Počakajte do 1. Potem pa le hvalite leseno streho!

jagerboss
23. March 2009, 15:48
Ne pisat o lesenih strehah, da se vam ne bo kdo smejal! Še v času kamene dobe so nad glavo dajali raje kamenje kot les. Verjetno obstajajo razlogi!!!

capra ibex
23. March 2009, 16:00
[QUOTE=jagerboss;32353]Ne pisat o lesenih strehah, da se vam ne bo kdo smejal! QUOTE]

Seveda, zato so bili in še so pokriti razni objekti s smrekovimi skodlami, ker ima lesena streha samo ene 25-30 let življenske dobe.

mugo
23. March 2009, 16:06
Ne pisat o lesenih strehah, da se vam ne bo kdo smejal! Še v času kamene dobe so nad glavo dajali raje kamenje kot les. Verjetno obstajajo razlogi!!!

seveda, žage niso poznali.Zelo smešno...

Še bolj smešno (oz. žalostno) je videti razne umotvore od prež krite z raznimi salonitkami, tegulami, pločevinami, plastikami itd. Kaže na ekološk ozavest graditeljev, sploh ko se zadeva podre in vse skupaj ostane v gozdu!

krduš
23. March 2009, 16:18
To je pa to na kar vičina pozabi potrebno je samo čim večje število novih prež, da bi pa redno kontrolirali stare in ji tudi po potrebi sproti odstranjevali pa ponavadi pozabimo.
Saj naša naloga je da vso "serovšno" za sabo pospravimo. Saj so navadno prav stare preže vzrok da kmeti ne dovolijo gradnje le teh, ker jih morajo navadno sami pospravit.

jagerboss
23. March 2009, 16:38
Fino pa da vidimo kakšno fotko teh lesenih streh!

teohafy
23. March 2009, 16:42
Ne pisat o lesenih strehah, da se vam ne bo kdo smejal! Še v času kamene dobe so nad glavo dajali raje kamenje kot les. Verjetno obstajajo razlogi!!!

Prav zanima me s kot prihajaš. Glede na tvoje mnenje si očitno "otrok betona". Pa ne mislim s tem kaj slabega.Zame ni lepšega kot prava stara alpska domačija, pokrita bodisi s skodlami ali pa šintli(ne poznam pravega slovenskega izraza za to vrsto strehe). Tudi sam preže pokrivam z deskami in večinoma držijo 7-10 let. Najboljše, da vzameš zadnjo desko,ki ostane pri razrezu lesa, ki je na eni strani pokrita z lubjem, le tega odstraniš in voda lepo odteka. Je veliko bol trpežno, kot deska, ki je rezana z obeh strani

teohafy
23. March 2009, 16:44
Fino pa da vidimo kakšno fotko teh lesenih streh!

Tudi to dobiš, takoj ko grem na obhod revirja.

Jagermaister
23. March 2009, 17:15
Prav zanima me s kot prihajaš. Glede na tvoje mnenje si očitno "otrok betona". Pa ne mislim s tem kaj slabega.Zame ni lepšega kot prava stara alpska domačija, pokrita bodisi s skodlami ali pa šintli(ne poznam pravega slovenskega izraza za to vrsto strehe). Tudi sam preže pokrivam z deskami in večinoma držijo 7-10 let. Najboljše, da vzameš zadnjo desko,ki ostane pri razrezu lesa, ki je na eni strani pokrita z lubjem, le tega odstraniš in voda lepo odteka. Je veliko bol trpežno, kot deska, ki je rezana z obeh strani

Pa ne da ne maram lesa, ravno nasprotno. Toda za streho se ne obnese. 7 - 10 let življenske dobe je toliko kot nič. Nekje začne neopazno zamakati in preden se kdo zgane, da bi jo zamenjal, preža zgnije do te mere, da jo treba podreti in narediti novo. In taka napol gnila preža, je res najbolj moteča za pogledat.

Gorenjci se hvalite z lepim pogledom na skodlasto streho, v isti sapi pa govorite, da na streho nabijete krajce (z žeblji seveda, ki so ravno toliko ekološki kot npr. pločevina) - romantika pa taka.
Seveda pa nimam nič proti, če bi kdo res pokril streho s skodlami. Toda če poznate stvar, veste, da to niso žagane deščice, ampak cepljene in zanje tudi ni dober vsak vrhač, ampak les brez grč, ki je vreden 150€ za m3.
Vedeti je tudi treba, zakaj so domačije pokrivali s skodlami: ker v odročnih krajih drugega primernejšega materiala ni bilo pri roki.

detel
23. March 2009, 17:31
Lesena streha je res lepa, a kaj ko ne traja dolgo. Nekateri prekrijejo deske z zeleno pločevino ali zeleno plastiko. Mora pa biti lepo narejeno .

JANEZ L
23. March 2009, 17:39
Lp!

Potem pa nasprotniki lesa, najbolje, da v krošnjo drevesa namestite odslužen avto.:icon_confused: No tudi to sem že doživel, a ne pri nas v Gori.:icon_evil:

Lovski zdravo
Janez L

krduš
23. March 2009, 17:45
Najboljši je streha od fičija je glih prav velika za dva.:icon_lol:

n44p.
23. March 2009, 21:22
haha fičo...ne s takim prosm..:P ...

ben1
24. March 2009, 08:50
Skodle ali po domače šinkelni niso samo smerekovi ampak tudi macesnovi in hrastovi. Sploh pa vemo da hrast zdrži kar precej let na dežju ampak je temu primerno dražji.

capra ibex
24. March 2009, 09:30
Če kdo pokaže puško z plastičnim kopitom je deležen nevemkakšnih kritik, pa nevemčesa še, pa je puška le pripomoček pri lovu, katero odnesemo domov, preža ki postane del lovišča ko je narejena, je pa vseeno iz česa je al kako????
Ne vem ali je tak nerešljiv problem zamenjat kakšnek krajnik vsake nekaj let če začne gniti?? :icon_confused:
Precej večji problem je ponavadi slaba lestev na prežah, če je nevzdrževana lahko hitro pride do nesreče.

Lp

ris
24. March 2009, 09:50
Ni problem narediti prežo z leseno streho!
Večji problem nastane pri vrževanju le teh.
V našem lovišču imamo 87 aktivnih prež, članov 64 od tega delo obveznih 40, aktivnih pa ...
Zdaj pa mi povejte kdo bo vzdrževal 87 prež z leseno streho!?

mugo
24. March 2009, 09:59
Zdaj pa mi povejte kdo bo vzdrževal 87 prež z leseno streho!?

Mi jih okrog 70. Razen dveh vse z leseno streho. Brez problema.
vsaka preža ima svojega člana, ki je zadolžen za njeno vzdrževanje. Sistem nam teče že veliko let brez težav.

teohafy
24. March 2009, 10:37
Mi imamo 105, od tega okoli pol pokritih, tudi če je preža pokrita z leseno streho zdrži bistveno dlje kot nepokrita, tako da se še vedno splača. Po nekaj letih pač malo pokrpaš streho in je spet dobra vsaj za pet let. Sem pa tudi naredil že dvojno streho, pri kateri sem najprej naložil eno plast desk, jih pokril z lepenko in potem še eno plast desk, da se lepenka skrije, vizualno je ok, vendar s tem ne rešiš bistva, da v naravo ne vnašaš umetnih materialov.

ZR7
24. March 2009, 10:56
Kako pokrivate s krajniki?
prvo vrsto obrnjeno z ravno stranjo navzgor, drugo pa obratno, ali kako drugače?

krduš
24. March 2009, 11:08
Potrebno je uporabit tak material da ne propade in se sklada z okolico., da ga je možno odstranit, Pa še ena stvar preže se da prav lepo skrit k drevesom ali med drevesa. Drugače so za mene videt kot stražni stolpi sredi polja.
Pa še to preža mora imet temno ozadje drugače nas divjad kar hitro opazi. Še bol pomemben je pa dostop do preže. Starejša divjad, prašiči, jeleni pa sploh ne bodo stopili čez vašo sled in je tudi ne bote vidli.
Zdaj pa kr veselo na delo.

teohafy
24. March 2009, 11:16
Jaz pokrivam samo z eno vrsto krajnikov, začnem najprej na najnižji točki strehe in potem pokrivam enega malo čez drugega, je pa res, da mora imeti streha precej naklona, če ne zamaka.

ZR7
24. March 2009, 11:28
Jaz pokrivam samo z eno vrsto krajnikov, začnem najprej na najnižji točki strehe in potem pokrivam enega malo čez drugega, je pa res, da mora imeti streha precej naklona, če ne zamaka.

Torej vodoravno. Obstaja kakšen način "navpično", tako kot skodle, pa da ne pušča?

zajec
24. March 2009, 12:46
Najlepše so tiste preže, ki so narejene iz polivinila naj si bo črnega, zelenega ali nevem kakšnega ,da so tudi s strani obdane z njim.:icon_lol:

krduš
24. March 2009, 13:13
Jo je čez čas cela pot nastlana z folijo ne moreš falit preže.:icon_lol:

vest
24. March 2009, 14:02
Ena malo bolj preprosta...

http://www.shrani.si/f/3a/MQ/4GiqP2I2/p3220273.jpg (http://www.forum-lov.org/forum/%5Bimg%5Dhttp://www.shrani.si/f/3a/MQ/4GiqP2I2/p3220273.jpg%5B/img%5D%20%5Bimg%5Dhttp://www.shrani.si/f/26/oI/3yLxFqfm/p3220274.jpg%5B/img%5D)

http://www.shrani.si/f/26/oI/3yLxFqfm/p3220274.jpg (http://www.forum-lov.org/forum/%5Bimg%5Dhttp://www.shrani.si/f/3a/MQ/4GiqP2I2/p3220273.jpg%5B/img%5D%20%5Bimg%5Dhttp://www.shrani.si/f/26/oI/3yLxFqfm/p3220274.jpg%5B/img%5D)

Lp

detel
24. March 2009, 14:36
Streha je zaščitena, ne kazi pa narave.

n44p.
24. March 2009, 15:35
ej vest .. prejsnji teden sem ti poslau zs.. in dobil občutek, da si spregledal moje sporočilo....
zanimau sm se mau za prežo s četrte strani ki si jo objavil...(tista, ki ni še dokončana) pa me zanima če lahko pripneš kakšno fotografijo že dokončane... pa mal osnovnih mer..... ker sem se odločil, da bom tudi jaz tako zbil...
s tem pa mi boš olajšal delo...:P kot sem ti že napisau..:D

Lovski zdravo

jast
24. March 2009, 17:05
Tudi nič napačna,še nobarvana od sonca

detel
24. March 2009, 17:32
Ja, tista preža na 4. strani je dobra, le odprtin (vhod) na podu ne maram, ker je nerodno vstopat in izstopat.

n44p.
24. March 2009, 17:47
ja v naši lovski družini še nimamo take... mi je pa zelo všeč tako da bom postavil...potem pa bomo vidli kako se obnese vhod na podnu..:D k ma kaksno loputo da zapres..da v temi ne pades dol al kako to... jst mislm tako nekako nrdit... z loputo..

detel
24. March 2009, 17:59
Lahko narediš vhod normalno, s strani .

n44p.
24. March 2009, 21:06
Zdaj ko sem se že odločil, da bom tako zgradil jo bom. Če pa ne bo v redu z vstopom bom pa še vedno lahko popravil..:D

Jagermaister
24. March 2009, 21:07
ja v naši lovski družini še nimamo take... mi je pa zelo všeč tako da bom postavil...potem pa bomo vidli kako se obnese vhod na podnu..:D k ma kaksno loputo da zapres..da v temi ne pades dol al kako to... jst mislm tako nekako nrdit... z loputo..

Vhod na podnu je neumnost. Preža mora biti zaradi tega širša, pol se pa sprehajaš od ene do druge strani, da kaj vidiš.

Jagermaister
24. March 2009, 21:16
Tudi nič napačna,še nobarvana od sonca

Zelo dobra. Edino zadaj bo najbrž na udaru od dežja.

n44p.
24. March 2009, 21:21
Po tej plati imaš prav Jagermaister... Če pa preža stoji ob robu gozda, tak da imaš z ene strani gozd.. se pač vsedeš tako, da vidiš na travnik pa se ni treba nič sprehajat..:D

detel
24. March 2009, 21:39
Ma problem je ta, da tolčeš s puško po odprtini, ko vstopaš jo moraš odpret, ko odhajaš moraš loputo zapret, pri tem pa udarjaš ob rob z daljnogledi..... puško, itd. Ponoči ni enostavno sestopat .

Veper
24. March 2009, 21:53
Detelj v dnevni sobi lahko pa samo televizijo gledaš:icon_confused:No ja tudi na prežo si jo lahko neseš samo pazi ,da ne boš z njo kam udaril. Imajo preže z spodnjo loputo tudi nekajprednosti veš vendar jih poskusi sam pogruntati,če pa ti ne bo šlo ti pa lahko pomagam.:icon_lol:

n44p.
24. March 2009, 21:59
Po moje je ena izmed prednosti ta, da si okol in okol zaprt... tako te divjad težje zavoha oziroma začuti..;)
Bi pa res prosu, da kdor ima izkušne s takimi prežami pove kako se obnesejo...

detel
24. March 2009, 22:02
Res bi te poprosil, da odkriješ te prednosti a vseeno take preže ne bom delal.

detel
24. March 2009, 22:04
Po moje je ena izmed prednosti ta, da si okol in okol zaprt... tako te divjad težje zavoha oziroma začuti..;)
Bi pa res prosu, da kdor ima izkušne s takimi prežami pove kako se obnesejo...

No, tudi bočna vrata zapreš ako delaš zaprto prežo.

n44p.
24. March 2009, 22:12
No, tudi bočna vrata zapreš ako delaš zaprto prežo.
Tudi to je res...:icon_lol: ... samo verjetno ima Veper druge prednosti v mislih, na katere pa bova morala počakat, da nam jih razkrije...ker jih sam ne bova pogruntala..:icon_wink:, razen če nama kdo priskoči na pomoč...:icon_biggrin:

Veper
24. March 2009, 22:34
Prva prednost je ,da je lestev na suhem,druga je klop po celi dolžini preže ,tretja je da je prežo lažje postaviti iz doma narejenih kosov saj ni potrebno izdelovati vrat v stranici, četrta prednost je stabilno okno kjer koli .Vem ja da se da v vratih tudi narediti okno pa se še preradozgodi da ravno takrat ko je potrebno sprožiti na to okno naslonjeno puško zaškriplje in bistvena prednost je ta ,da se da loputo mnogo bolje zatesniti in je to pogledno varnejša pred polhi. No ja pa še kaj bi se našlo:icon_wink:

Tine
24. March 2009, 22:38
Take so predvsem dobre za jagre s slabim mehurjem:icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Veper
24. March 2009, 22:45
Tine ne smeš vsega povedat :icon_lol:

n44p.
25. March 2009, 15:39
no detel... pa sva zvedla kakšne so prednosti preže z vhodom na podnu...:icon_lol:
me zanima zdej tvoj komentar na vse tole :icon_wink:

Jagermaister
26. March 2009, 11:23
To, da je lojtra na suhem, je definitivno res.
Veper, zdaj pa naštej še slabe strani.

Veper
26. March 2009, 14:55
Edina slaba stran je res malo težji vstop,če ni loputa pravilno narejena.Če pa tvorec preže pozna malo fizike in uporabi utež,škripca in pletenico je pa pesem čisto druga ker se da loputo odpreti in zapreti že iz tal če želiš.No priporočljivo je z srede lestev ker je tako bolj odročno za slučajne mimohodnike.Predvsem pa je taka loputa lahko precej večja in težja od tiste ,ki jo odpiramo ponavadi z roko ali pa kar z glavo ko se kobacamo na prežo.:icon_lol:

pumpa
3. April 2009, 22:26
no kaj pa pravite na našo prežo na golteh da nas ne bi pujsi zavohali:icon_lol:

Brakir
3. April 2009, 22:33
Kaj se hecaš pumpa??? :icon_confused::icon_lol: Pa to je ja tak ko bi iz helikopterja jagal!

mišica
3. April 2009, 22:36
:icon_confused:
Sam sem sicer že bil na "preži", ki je visoka približno tako kot tale, samo da sem prilezel do dilce, sem moral plezati po vejah, gor pa dobesedno samo dilca naslonjena na dve veji in ena sušica namenjena za naslon. :icon_confused:

Brakir
3. April 2009, 22:44
A se ti je zamerilo mišica, pa zato raje "piršaš"? :icon_twisted::icon_lol:

mišica
3. April 2009, 22:47
:icon_redface: Priznam, da sem takrat s trdimi nogami dol prišel, ampak se mi preže niso zaradi tega zamerile. Zamerile so se mi zaradi "modernih" ""lovcev"", ki se pripeljejo praktično pod prežo in to 15 minut pred mrakom, pa še potem rogovilijo tam gor. Tako da sem že večkrat malo oddaljen od preže opazoval jelenjad pri izstopu, kako je kontrolirala prežo, če je zasedena. :icon_wink:

ris
3. April 2009, 23:38
Pumpa dobri ste!:icon_eek:
Koliko je preža visoka od tal ( cc 20 m al se motim? )?
Kako pa se ta preža obnese v nežnem vetiču!??:icon_rolleyes:

Brakir
4. April 2009, 00:00
Pumpa dobri ste!:icon_eek:
Kako pa se ta preža obnese v nežnem vetiču!??:icon_rolleyes:


Ja kaj kako: v stilu Gardalanda.... :icon_twisted::icon_lol:

teohafy
4. April 2009, 01:56
Vsaka ti čast pumpa, če greš na to prežo brez varovalne vrvi:icon_biggrin:

vest
4. April 2009, 08:58
Pumpa; od višine se zvrti.... Za obisk te preže pa moraš imeti jajca!

Prilagam nekaj fotk preže našega člana, je pa vsekakor na nižjem nivoju.

http://www.shrani.si/f/2j/5v/3luWSthW/p3290347.jpg

http://www.shrani.si/f/11/Er/2ay2COQZ/p3290348.jpg

http://www.shrani.si/f/3l/Ri/4qlPXNYy/p3290349.jpg

http://www.shrani.si/f/g/Pm/2VYGE09j/p3290353.jpg

Lp

srakoper
4. April 2009, 22:54
Pumpa, daj povej, kako ste jo delali? Me prav zanima tvoj odgovor. Ta mora biti visoka cca 25m. Za koliko sem se zmotil?

lz

mišica
4. April 2009, 23:07
Lahko pobiramo stave glede višine preže - spodnji del preže!
Jaz stavim na 20,5 m!

ris
4. April 2009, 23:19
Ostajam pri svojem mnenju 20m.
(sem komaj naštel klince)

detel
5. April 2009, 02:05
Najprej bo treba pušo nastrelit s tiste višine....:icon_confused:.

Veper
5. April 2009, 09:37
Racak za nas ni škripca ampak verjamem pa da je dobro nositi s seboj po dva prusika in kakih 40m glavne vrvi in na njej obešen žmar :icon_confused:Aja pa eno uro prej je potrebno na jago hodit zaradi dolžine vspona.:icon_lol:

mišica
5. April 2009, 09:38
Pa litrsko prisrčnico za pogum. :icon_wink::icon_lol:

?eger
5. April 2009, 10:12
Mičica a si ti na tako prežco lezel v svojem lovišču ?

mišica
5. April 2009, 10:34
Ne v vašem, saj dobro veš, da sem za tabo lezel. :icon_wink::icon_lol:

Jagermaister
5. April 2009, 15:48
Vest: lepo pobarvana preža, zaprta, celo zaklenjena, verjetno je notri tudi postelja.

A jo uporablja tud za lov?:icon_lol:

detel
5. April 2009, 16:37
Pumpa ne grem na tisto prežo za noben denar. A je žičnica odspodaj?

Veper
5. April 2009, 17:25
Vepers rezidence.3328

detel
5. April 2009, 20:19
Prašičarka...a

ris
5. April 2009, 22:48
Ne! Se pa jelenjad vsako leto zelo rada zadržuje pod to prežo.
Bo pa Veper povedal kakšne skrivne začimbe je skril v zemljo:icon_lol:

zajec
6. April 2009, 13:16
Veper, a je to tista preža na kateri sem bil jaz in Veprica skupaj in sva čakala na divjad!:icon_wink:

Veper
6. April 2009, 14:25
Pojma nimam:icon_redface:

detel
6. April 2009, 21:46
Ne! Se pa jelenjad vsako leto zelo rada zadržuje pod to prežo.
Bo pa Veper povedal kakšne skrivne začimbe je skril v zemljo:icon_lol:

Ker je zaprta sem sklepal, da je za nočno čakanje.

ZR7
7. April 2009, 08:35
Ker je zaprta sem sklepal, da je za nočno čakanje.

Če ješ fižol, je tudi dobro, da je preža zaprta. Pa ne za lovca, prej za uspeh:icon_wink::icon_twisted: Bil sem že na tej preži in sem bil zadovoljen, da je zaprta. Ti kraji so že na jesen mrzli ko :icon_evil:, kaj šele pozimi.:icon_confused:

Brlogar
7. April 2009, 11:08
http://lh6.ggpht.com/_e6h49pUCZME/SQ7PToqBQmI/AAAAAAAAACs/7bDcmeJksCE/s720/DSC_0294.JPG

take delamo pri nas :icon_biggrin:

guss
7. April 2009, 11:31
Vikend!:icon_biggrin: Zelo lepo izdelana!!!

ZR7
7. April 2009, 11:44
take delamo pri nas :icon_biggrin:

Teglčki pa rožce še majkajo!:icon_wink::icon_twisted::icon_lol:

mugo
7. April 2009, 12:33
Teglčki pa rožce še majkajo!:icon_wink::icon_twisted::icon_lol:

Pa plehnat petelin na vrhu strehe!:icon_biggrin:

Ni kaj, eni se potrudite.

pranger
7. April 2009, 14:36
http://lh6.ggpht.com/_e6h49pUCZME/SQ7PToqBQmI/AAAAAAAAACs/7bDcmeJksCE/s720/DSC_0294.JPG

take delamo pri nas :icon_biggrin:

Za to pa rabiš lokacijsko dokumentacijo!:icon_wink:

denis jež
7. April 2009, 14:54
Živjo
Pomoje maste vi take preže za kaj druzga jagat kot pujse,pomoje se tle jaga kakšne srnice na dveh nogah :icon_biggrin:

capra ibex
7. April 2009, 15:02
Pa še mini terasa je da greš poj ven na čik :icon_lol:

Brakir
7. April 2009, 15:06
Pa še mini terasa je da greš poj ven na čik :icon_lol:

hehe a pol po uplenitvi dvonoge srnce? a tudi jagate s te preže? :icon_twisted::icon_twisted::icon_lol::icon_lol:

capra ibex
7. April 2009, 15:12
Sej drgač je prov lepa preža taka je..ačka :icon_twisted::icon_twisted:
Kukr ferari za plehpič..e :icon_twisted::icon_twisted:

mugo
7. April 2009, 15:13
hehe a pol po uplenitvi dvonoge srnce? a tudi jagate s te preže? :icon_twisted::icon_twisted::icon_lol::icon_lol:

Ja kaj pa, a ti jih pa kar z avtom, a? A veš da se to ne sme. Te bo kakšen čuvaj dobil!:icon_lol:

rws
7. April 2009, 15:13
no kaj pa pravite na našo prežo na golteh da nas ne bi pujsi zavohali:icon_lol:

Naša rekorderka je bila podobno visoka, 21m....pa jo je lansko leto vetr odnesu nižje:icon_wink:...je blo pa fajn, kr nikol ni blo bojazni da bi bla zasedena:icon_lol:

Brlogar
7. April 2009, 15:16
Vikend!:icon_biggrin: Zelo lepo izdelana!!!


Podrobnosti, kot so roževinaste kljuke na vratih in oknih, pa obešalniki iz rogov, itd, se tu ne vidijo :-)

Aja pa še to, preža je za pujse, ker zraven naš oče nosi koruzo na krmišče.

Za srnice na dveh nogah pa ni lih najbolj primerna, ker ni dostopna z avtom.

Je pa urejeno tudi tapicirano ležišče na "podstrehi", za vsak slučaj... :-)

Brakir
7. April 2009, 15:17
Ja kaj pa, a ti jih pa kar z avtom, a? A veš da se to ne sme. Te bo kakšen čuvaj dobil!:icon_lol:

hehe mugo, jaz jagam take sam na prežah, pa se držim zakona..... tud posvetim ne, k če bi te lohk še mine.... :icon_twisted::icon_lol::icon_lol:

Brakir
8. April 2009, 12:32
Takale stoji pa v našem lovišču...(mimogrede: Jazbec, si bil včeraj v Račjih Mlakah?)

teohafy
8. April 2009, 13:13
Eni imate pa res prave vikendice, za to bi pa že skoraj rabil gradbeno dovoljenje...:icon_biggrin:

zajec
8. April 2009, 14:36
Tole je že bolj *** kambra kot preža!:icon_wink::icon_lol:

Veper
8. April 2009, 14:43
Brakir kaj jo imate privezano ?? ali je tisto belo one na levi mogoče kaj drugega:icon_neutral:

main757
8. April 2009, 15:07
Veper to je ozemljitev:icon_lol: V zgornjem nadstropju majo še zavese:icon_lol::icon_lol:

Veper
8. April 2009, 15:16
Main 757 po moje pa je kanalizacija za odvečni ostanek preganjanja vročine in žeje:icon_twisted:

detel
8. April 2009, 15:31
Da ni to kaki red house :icon_lol::icon_biggrin:

Brakir
8. April 2009, 16:52
Veper jeklenica je...zajla po domač....

Ja na tej prež je bla štorija ker ma loputo v tleh za vhod...čakava s kolegom lisice pa potihem sva upala na pujsa ker so ravno nekaj kolovratili po tistem koncu, pa fante pogrunta da ga scat.... me gleda pravi: kam čm? pomislim in mu odvrnem: kr u tole flaško od vode dej d navš ropotou.... In dečko nasvet sprejme z največjim navdušenjem, obrne se v kot in začne s poslom....naenkrat pa slišim: OJOJ... sem reke:l kaj je? pravi kolega: pouhna bo pa še kr teče.... :icon_twisted::icon_twisted::icon_lol::icon_lol::i con_lol::icon_lol:

vest
8. April 2009, 17:02
Predlog: Glede na to, da imamo preže razno raznih umetnij bi bilo mogoče dobro (malo za šalo malo zares), da bi na podlagi fotografij izbrali naj preže:

Naj....... bolj visoka (strašna)
Naj....... bolj všečna (v skladu z okoljem)
Naj........bolj funkcionalna ( ima vsakega po nekaj)
Naj........bolj neposrečena (grda, po domače zafurana)
Naj........
Naj........

Pa še ostali kaj dodajte, ali odvzemite. Naj se kateri od moderatorjev javi, v kolikor bi bil interes, da zadevo izpelje. Zbrani material bi bil mogoče dober tudi za kolendar, ali kaj drugega.....

Lp

lunj
8. April 2009, 22:56
Takale stoji pa v našem lovišču...(mimogrede: Jazbec, si bil včeraj v Račjih Mlakah?)

A žihr prašam, zakaj koko se ta dvonadstropna reč uporabla?:icon_redface::icon_redface: Morm rečt, zgleda pa dobr.:icon_biggrin::icon_biggrin:

Veper
8. April 2009, 22:58
West kar ti izpelji saj ni problem odpreti novo temo kjer lahko glasuješ. Verjetno pa bi bilo potrebno še pofotkati notranjost in pogled z preže seveda pa ne smemo pozabiti tudi okolico (uporabnost ) Meni se zdi zanimivo.

Brakir
8. April 2009, 23:01
Lunj, smeš! :icon_wink: Stvar stoji na zemlji enega naših lovcev, financiral pa je celotno drugi naš lovec in je v bistvu njegova! spodaj je odprto da se lahko lovi, pravzaprav je za potrebe družine, za zgoraj pa rabiš ključ, tko da če si nekdo+poznaš lastnika+poznaš prijetno deklino=pestro :icon_twisted::icon_wink::icon_lol: Sicer pa je fino z balkončka jagati race, ker stoji povsem ob ljubljanici, spodaj pa dober ptičar ki aportira! :icon_wink:

je pa to res mali vikend! :icon_wink: še šanso imaš spodaj za agregat, ker je po stenah potegnjena elektrika!

Prepelicar
8. April 2009, 23:12
Kolegi, to je vredno za inšpekcijske službe, ne pa za se hvaliti! Kar je preveč je pa preveč. Pa brez zamere.

Brakir
8. April 2009, 23:13
Sam sicer nisem pristaš tovrstnih prež za lovske namene, najbolj sem navdušen nad čisto preprostimi ki jih izdelujemo pri nas! Več jutri ko bom kako pofotkal na terenu! :icon_wink:

Brakir
8. April 2009, 23:13
Kolegi, to je vredno za inšpekcijske službe, ne pa za se hvaliti! Kar je preveč je pa preveč. Pa brez zamere.


Kakšna inšpekcija? zakaj že? :icon_confused:

tica
8. April 2009, 23:23
Kako je lahko lovska preža v lasti posameznega ali skupine lovcev? Ali ste jo popisali v lovske objekte ali pa se greste že privatizacijo lovišč? Takih stvari preprosto ne razumem, ne inšpekcijo, le motorno žago je treba pognati.

Brakir
8. April 2009, 23:31
pač lovi se lahko z nje, rečemo ji pa po domačem imenu lovca ki jo je finaciral prostovoljno! koristijo jo lahko vsi člani, zgornji del pa je zaklenjen saj so bile slabe izkušnje z raznimi uživalci opojnih travic, tako da če imaš željo in da bi rad prespal pač rečeš pa dobiš ključ...ravno tako je z kočo naše LD, pa je od družine!

Jagermaister
9. April 2009, 06:51
Takale stoji pa v našem lovišču...(mimogrede: Jazbec, si bil včeraj v Račjih Mlakah?)

Ta preža se mi zdi glede na lokacijo kjer stoji čisto v redu in primerna, le v vodi bi morala biti postavljena. Že od nekdaj so bili tam mostiščarji, tako dolgo tradicijo pa je treba negovati in razvijati.:icon_biggrin::icon_biggrin:

ZR7
9. April 2009, 11:12
West kar ti izpelji saj ni problem odpreti novo temo kjer lahko glasuješ. Verjetno pa bi bilo potrebno še pofotkati notranjost in pogled z preže seveda pa ne smemo pozabiti tudi okolico (uporabnost ) Meni se zdi zanimivo.

Ja, samo bi bilo potrebno odpreti anketo za vsako vrsto preže, predvsem pa poprej prikazati vse preže, kasneje šele sprožiti anketo.

Torej Vest, predlagam, da odpreš temo, kjer boš zbral vse te preže, ko se odločiš za zaključek, pa bomo slike preselili v novo temo in poleg dodali ankete.
Tako nekako bi šlo.
V tej tvoji temi še navedi kakšne podatke naj avtorji pripišejo.
LP

denis jež
9. April 2009, 19:50
Kolegi, to je vredno za inšpekcijske službe, ne pa za se hvaliti! Kar je preveč je pa preveč. Pa brez zamere.

Ja seveda kar je boljše od tega kar imaš sam je treba takoj porušit, meni se zdi da je to samo foušarija. zakaj pa bi bilo to recimo preveč. preža je lepo zgrajena barvno sovpada z okoljem onesnažuje ga ne prav nič in zakaj bi bilo treba inšpekcijske službe?
lp

detel
9. April 2009, 20:57
Tica, kakšna inšpekcija....lahko so ponosni na to prežco :icon_wink:.

n44p.
9. April 2009, 21:52
Ja tut jst pravm da so lahko ponosni nanjo. Zelo je lepo narejena in prav nič ne izstopa iz naravnega okolja...:icon_wink:
Se pa strinjam z denisom ježem glede foušije...:icon_evil:

tica
9. April 2009, 22:17
Ne govorim o inšpekciji temveč o motorni žagi, ki jo potrebo pognati. Pa ne zaradi lepo grajene preže ampak zaradi LASTNIŠTVA !!! Se razumemo?

Brakir
9. April 2009, 23:00
Tica jaz ne vidim problema! VSI lahko lovijo z dotične preže, nobenemi ni nič prepovedano, jo je pa pač financiral en naš član, drugi pa je dal zemljo da se postavi! Kje je problem? Bi ti podiral prežo ki je "scimprana" na drevesu, katero lahko VSI uporabljajo, samo zato ker je eden od članov dal svoj les zanjo drugi pa dovolil da se postavi na njegovi zemlji? Mislim da če bi to bila preža iz treg ogorevcev in dveh desk, te debate ne bi bilo! Sploh pa ne gre za nikakršno privatizacijo lovišč! Član ki je to finansiral ni že leta uplenil kosa divjadi! rad pa pride na prežo, pogleda malo divjad, nakrmi fazane, pa mogoče včasih gre na race, to je pa že višek.

Kolovski
10. April 2009, 01:05
NO uglavnm sem dobil v tej temi občutek klasične foušije... on ma boljšo, pa je iz nenaravnih materialov, je čisto ob reki, tudi s šrotarco se iz nje strelja, pa zelo je umetna, "joooj, cveke ima prišraubane s šraufi"... pa dejte no, svet križ božji... pač preža kot preža, samo da dobro služi namenu...

Glede tistih prež, ki nesoupadajo z okoljem, in imajo nevem kakšno "umetno" streho, je prebarvana čisto na zeleno, itd., itd., ... pa zakaj, tisti, ki tako hvalite deske in ostale naravne materiale, na svojo hišo ne daste prav tega (klasične skodle ali slamo) ali je ne prebarvate na klasično zeleno??? Če bi bilo vse v tem smislu, bi se vsi vozili v Trabantu, in vsako prostoživeče prase bi nam škrabalo blatnik, vrata in prag....

Brakir
10. April 2009, 02:07
Mislim da je vseeno bolje taka preža kot pa kaka ki je narejena iz železa in izgleda kot bi jo cigani se spomnili....

Prepelicar
10. April 2009, 07:51
No glede tistega vikenda ob Ljubljanici, da se razume! Ni prav nobene foušije! Kot je že pred menoj nekdo omenil je tu problem lastništvo. Ne razumem zakaj je spodnji del odprt za vse lovce, zgornji z zavesami pa zaklenjen za lastnika. Omenjali ste, da se ne bi zbirali čudni tiči z opojnimi substancami. A se v spodnjem delu ne morejo?

Vse skupaj lepo zaudarja po privatizaciji, zato lepo zadevo uredite, da ne bo prepozno.

Tine
10. April 2009, 08:36
Brakir, zakaj pa elektriko rabite? "Čajček" namesto kaloriferčka pa bo.

Brakir
10. April 2009, 10:40
Za gornji del lahko vsak član dobi ključ, samo reči je treba! Tudi lovske koče nimamo odklenjene, je pri vas mar odklenjena?

Veper
16. April 2009, 16:20
Poleg tega ,da je preža na izredno "plodnem" kraju in da je nadvse prijetna smo poleg nje postavili še avtomatsko krmilnico. No postavili smo jo precej visoko zaradi rednih kosmatih hlačmanov medvedje vrste. Nekateri smo menili,da jo bo največji(ima skoraj ali pa kar 300kg ) za šalo podrl in se polastil kakih 150 kg slastne koruze,pa je "kajzer" dejal da samo naj poskusi in bo imel opravka z njim pa čeprav bo moral delovni kombinezon zamenjati za rokoborskega. Dogajanje sta iz varne razdalje (od dela) spremljala na štoru dva vidnejša člana lovskega dogajanja v naši LD res pa je,da jima je bilo dovoljeno,saj sta vse skupaj pripeljala z svojim vozilom angleškega proizvajalca ki si ga delita čisto po bratsko. Prednji del je v lasti manj kosmatega.:icon_wink:
3455

3456

3457

3458

3459

zober
16. April 2009, 23:50
Veper mal švoh so tele štange,se bo 300 kg mal nasllonu,pa bo 150kg koruze njegove!:icon_lol:

Veper
17. April 2009, 01:26
Zober kaj nisi prebral kaj mu je v tem primeru obljubil "kaizer" nadrugi fotki je živo razložil.:icon_lol:

ZR7
17. April 2009, 08:32
Veper, ali jaz prav razumem, da ta Herkules visi obešen v zraku? No ja, ne v zraku, temveč na tistem trinožniku?

Veper
17. April 2009, 08:38
Prav razumeš in ko se ga z vitlom potegne v višave je na višini 4,5m. Zadeva je korejska in je namenjena krmljenju rib v ribogojnicah ampak meče koruzo ko blesava in tudi nastavitve so zelo precizne tako da se jo da nastaviti na 2 sec. in max 0,5kg koruze.Seveda pa lahko nastaviš tudi večje količine.Poleg vsega pa je opremljena z sončno celico in aku(vse priloženo ) . Cena je menda blizu 500e vendar za sedaj dela odlično.

Brakir
17. April 2009, 11:19
Veper a v oni luži pod Herkulesom imate pa krape, če je to krmilnica za ribogojce?? :icon_twisted::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_ lol:

ZR7
17. April 2009, 11:29
Veper a v oni luži pod Herkulesom imate pa krape, če je to krmilnica za ribogojce?? :icon_twisted::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_ lol:

V tisto luknjo želijo zvabiti Brezeta. :icon_twisted: Spodaj je kraška jama, ki so jo napolnili z vodo. Ko bo not padel, bodo pa štofelc ven potegnili in voila!
Prvenstvene tehnike lova.

jancar
17. April 2009, 13:56
2 delata ostali pozirajo, dobr to:icon_lol:

Veper
17. April 2009, 15:29
Jancar nimaš prav delali smo na izmene po dva,samo na koncu smo delali vsi .No na koncu tudi nismo bili več pri preži ampak nekje drugje:icon_twisted:

detel
17. April 2009, 15:37
Vedet morate, da so eni tudi šoferji:icon_biggrin:
A je preža za medota ali pujse ?

Veper
18. April 2009, 00:53
Ja preža je za jagre za medote in pujse je pa luža.:icon_confused:

detel
18. April 2009, 14:46
Tudi jazbeci bodo imeli fešto, tako kot povsod :icon_biggrin:.

jereb
27. April 2009, 00:50
Veper redno spremljaj akumulator. Če na celice ne sije sonce direktno, ampak res direktno vsaj pol ure na dan, potem je učinek enak nuli. Vsaj pri nas se tako dogaja, ker je svetlobni jašek nad celicami premajhen.

jazbec
27. April 2009, 07:08
Finta je tudi v vrsti sončnih celic. Na starejše modele je moralo sonce direktno sijat, novejši delajo na svetlobo, tako da ni potrebna direktna sončna svetloba.

detel
13. May 2009, 09:00
Danes sem slišal na radiu, da so v Loškem potoku neznanci podrli dve lovski "opazovalnici". Veper, kaj je zdaj to:icon_cry:.

Veper
13. May 2009, 09:03
Detel to je slovenska kultura in nič več ali manj. Žal je tako početje nekomu v čast in slavo pri somišljenikih vendar saj veš da za vsako rit palica raste in dalj časa raste močnejša je.

ris
13. May 2009, 10:02
Slika prve podrte preže, ki je bila pstavjena pred 1. majem letos.
Slik druge preže še nimam.

Erysimum
13. May 2009, 15:38
Ravno zaradi takih zadev sem danes naročil avtomatsko kamero.

main757
13. May 2009, 15:58
Fantje, to prežo vam je podrlo včerajšnje neurje. Pa saj preže niste niti vkopali. Postavili ste jo na betonske ploščice in potem pričakujete neko stabilnost, še dobro da ni bilo na preži nobenega. Lahkomiselnost.

davorin
13. May 2009, 16:21
Fantje, to prežo vam je podrlo včerajšnje neurje. Pa saj preže niste niti vkopali. Postavili ste jo na betonske ploščice in potem pričakujete neko stabilnost, še dobro da ni bilo na preži nobenega. Lahkomiselnost.

se kar strinjam!!! trdit, da jo je prevrglo neurje tudi ni pravilo, čeprav nebi bil potreben prav močan veter!! lahko pa je tudi res , da so jo prevrgli nepridipravi, kateri pa prav veliko truda v to niso vložili!! 2 sta jo brez težav prevrnila!! pri nas sohe preže vkopamo 80 cm v zemljo. pa čeprav nismo na nekakšnem vetrovnem območju, se je že zgodilo, da je kakšno prevrglo in izruvalo iz zemlje!! ne predstavljam pa si, da bi jo kar tako postavili na betonske ploščice! zelo lepa preža, upam da jo boste postavili nazaj in malo vkopali.

Veper
13. May 2009, 17:10
A tako pravite, no ja potem imamo pa v Dolini posebne vrste veter ker je druga preža (ki je padla v isti noči ) spodžagana na dveh nosilcih z motorno žago. Še dobro ,da veter samo v Dolini uporablja to gozdarsko orodje:icon_wink:

Brlogar
13. May 2009, 17:17
Ravno zaradi takih zadev sem danes naročil avtomatsko kamero.

Lahko boš imel zadoščenje, ko boš storilca na gobec...

On pa te bo mastno tožil, ker si ga nepooblaščeno snemal :-)

ris
13. May 2009, 17:50
No tu pa je še druga preža, ki je bila spodžagana.

torro
13. May 2009, 20:11
Ravno zaradi takih zadev sem danes naročil avtomatsko kamero.

Ti bodo še kamero ukradli :icon_confused:.
LP

n44p.
13. May 2009, 21:37
Davorin.. v naši lovski družini prav tako nimamo nobene preže vkopane, postavljen imamo le na plošče pa ni nobenega problema, imamo pa zato tiste, ki so izpostavljene močnemu vetru z zajlo privezano k tlom tako da jim veter ne pride do živega...

davorin
13. May 2009, 22:09
pri nas je pač navada, da jih vkopamo!! je pa res, da je vsepovsod drugačna praksa!! eni tak, drugi spet malo drugače.

sicer pa mamo tudi mi probleme s takšnimi nepridipravi, ki nam uničujejo lovske objekte, še kaj drugega, kot pa samo preže..

main757
14. May 2009, 01:28
Ris, poslikaj še mesto kjer je bila podžagana, ker se iz teh slik ne vidi.

De_Tomaso
14. May 2009, 17:50
So to kakšni kvazi eko borci za živali ali zgolj navadni vandali?

davorin
14. May 2009, 22:13
so verjetno kar vandali po moje, ki ne vedo kam bi šli s svojim prostim časom, pa delajo norije:icon_evil:

detel
14. May 2009, 22:49
Kaj pa če je to na meji z drugo LD.

Brlogar
14. May 2009, 22:56
Kaj pa če je to na meji z drugo LD.

A ni tako, da mora biti preža postavljena min 100m od meje?

dolgin
14. May 2009, 22:58
:icon_evil:Ne verjamem da bi to naredili lovci,ali pa,100 ljudi 100 čudi! Pri nas se dosti pojavlja vandalizem na lovskih objektih,predvsem prežah,ki jih mladina s pridom uporablja za uživanje prepovedanih substanc - polomljene klopi,strehe,lojtre.....,ampak kaj češ,v končni fazi škodujejo sami sebi:icon_confused::icon_twisted:

main757
15. May 2009, 02:27
Grizly pri nas velja to pravilo 100m od meje.
Mi vse preže vkopamo 70 cm.
Ampak me slike vseeno niso prepričale, da jih je nekdo podžagal, ker se to iz slik ne vidi.

davorin
15. May 2009, 09:45
oni sami najbolj vedo kaj se je zgodilo!! žal je v vsakem primeru najslabše za lovce..

Veper
15. May 2009, 10:42
Main saj te nihče ne sili ,da bi verjel ali ne,kakor pač hočeš vendar ali se ti ne zdi malo otročje ko dvomiš v izjave nas lovcev?? Ali pa je pri vas taka navada da eden drugemu lažete?? jaz v tem ne vidim čara,sploh pa ne pri taki zadevi ki stane posameznike ,ki so denar za prežen potegnili iz lastnih žepov in tudi delali za dober namen. No kakor koli že misli si kar hočeš ,mi pa bomo in že počnemo isto kot ti torej mislimo si svoje o tvojih izjavah:icon_confused:

main757
15. May 2009, 17:46
Nočem se sedaj nekaj s tabo tukaj degmat.
Če imate dokaze, da je bila druga podžagana ji pač pokažite in pika. Sedaj vas že tretjič pozivam da pokažete slike kjer je bilo odrezano.

detel
16. May 2009, 10:09
Ma kaj težiš. Tudi brez žaganja je lahko podreš :icon_twisted:.

davorin
16. May 2009, 15:19
pa tako kot jih delajo, se še trudit ne rabiš kaj dosti:icon_twisted:

ris
17. May 2009, 18:59
No še dokaz za main757. Odrezano je bilo cc 70 cm od tal. Bi ti pripel kakšno bolj svežo sliko, pa je preža že sanirana.:icon_exclaim:

main757
17. May 2009, 22:12
No zdaj pa verjamem.
Če so nekateri lovci do souporabnikov narave naduti kot tukaj na forumu do drugače mislečih, potem ni nič čudnega, da se dogajajo take stvari.

n44p.
31. May 2009, 19:21
To je pa moja preža. Naredili smo jo danes, skupaj s solovci, ki so mi pomagali... Upam, da smo jo postavili na pravem mestu...

zober
1. June 2009, 00:58
A maš ti privat lovišče=?hehe

n44p.
1. June 2009, 09:21
hehe, nimam..:D
V naši LD mora vsak pripravnik postaviti prežo. Tako sem jo tudi jaz moral.. Upam, da sedaj zastopiš zakaj sem napisal moja..:D (pač zato ker sem jo jaz postavil..:P, vstop na njo pa je prost..:D)

davorin
1. June 2009, 09:59
na to ali je na pravem mestu, se ponavadi prej pogleda ali je res, ali ne!! ne takrat ko je že prepozno:icon_twisted: je pa vsekakor lepa.

Hound Hunter
1. June 2009, 13:41
To je pa moja preža. Naredili smo jo danes, skupaj s solovci, ki so mi pomagali... Upam, da smo jo postavili na pravem mestu...

Hey, Nice hunting stand n44p.!!!!!

But just 1 question ? wouldn't it be better if the roof was falling the other way, away from the ladder.??????? What happens when it's raining.? :icon_eek: :icon_confused:

Hound Hunter the Carpenter. :icon_biggrin:

n44p.
1. June 2009, 21:12
na to ali je na pravem mestu, se ponavadi prej pogleda ali je res, ali ne!! ne takrat ko je že prepozno:icon_twisted: je pa vsekakor lepa.
Seveda smo pogledali preden smo jo postavili.. Potrdilo o tem, da stoji na pravem mestu pa bo ko bo padel kakšen kos divjadi pod njo..:D

n44p.
1. June 2009, 21:36
Hey, Nice hunting stand n44p.!!!!!

But just 1 question ? wouldn't it be better if the roof was falling the other way, away from the ladder.??????? What happens when it's raining.? :icon_eek: :icon_confused:

Hound Hunter the Carpenter. :icon_biggrin:

When it`s raining, the ladder can be wet..:icon_wink:
This is not the best for ladder , but such was the plan.

I think that this should not be a problem.

ps:sorry for mistakes ;-)

ZR7
2. June 2009, 08:22
Tudi jaz tako kot Hound Hunter ne razumem, zakaj lovci tako radi postavljajo strehe na način, da se odteka za hrbet.:icon_confused:
S postavitvijo odtekanja spredaj dobimo prvič manj namočene lestve v primeru, da so zadaj.
Pod drugič dobimo manjše mere preže, saj potrebujemo višino pri vhodu in klopi kjer se nanjo nameščamo in razvrščamo opremo.
In pod tretjič dobimo manjšo "sliko" predvsem pri odprtih prežah in smo tako bolj zakriti pogledom divjadi.
Če pa preža gleda proti soncu pa dobimo tako še senčnik namesto savne.

Očitno pa imajo lovci običajno fobijo pred tem, da bi pred njihovimi očmi teklo s preže ali pa da bi zmočili cev puške, če bi jo pomolili čez okno.

Sicer pa vsak po svojih željah in zmožnostih.

JANEZ L
16. July 2009, 19:06
Lp!

Takšni višnjaki so pa v lovišču naše lovske družine...

4631

4632

Lovski zdravo
Janez L

zober
15. August 2009, 09:02
http://www.youtube.com/watch?v=uyRHMRNA02Y&feature=fvsr

Dragan
15. August 2009, 12:22
Jedna nova.
http://img15.imageshack.us/img15/8772/dsc01221f.jpg (http://img15.imageshack.us/i/dsc01221f.jpg/)

http://img19.imageshack.us/img19/9892/cekak.jpg (http://img19.imageshack.us/i/cekak.jpg/)
Junior u inspekciji.
http://img15.imageshack.us/img15/5980/dsc01239ugu.jpg (http://img15.imageshack.us/i/dsc01239ugu.jpg/)
Baraka na vrhu.
http://img34.imageshack.us/img34/1599/dsc01237a.jpg (http://img34.imageshack.us/i/dsc01237a.jpg/)
Jos par finesa i gotovo.

rafa
17. August 2009, 20:44
http://www.shrani.si/t/2m/13E/2op4ZNJc/fotografija0738.jpg (http://www.shrani.si/?2m/13E/2op4ZNJc/fotografija0738.jpg)
http://www.shrani.si/t/i/d9/3CumeLFm/fotografija0739.jpg (http://www.shrani.si/?i/d9/3CumeLFm/fotografija0739.jpg)

To je pa nastalo v našem lovišču.Vse pohvale izdelovalcem.

RAUBŠIC
17. August 2009, 21:50
http://www.shrani.si/t/2m/13E/2op4ZNJc/fotografija0738.jpg (http://www.shrani.si/?2m/13E/2op4ZNJc/fotografija0738.jpg)
http://www.shrani.si/t/i/d9/3CumeLFm/fotografija0739.jpg (http://www.shrani.si/?i/d9/3CumeLFm/fotografija0739.jpg)

To je pa nastalo v našem lovišču.Vse pohvale izdelovalcem.

Tu pa bodo padale vodeče svinje::icon_wink::icon_confused::icon_redface:

rafa
18. August 2009, 10:08
Raubšic da ti povem ta preza je na takem terenu da je zelo malo divjih prašičov je pa nekaj jelenjadi.Za vodeče svinje pa ti povem da v moji lovski karjeri še nisem odstrelil katere.lp

tarfila
18. August 2009, 11:39
Jedna nova. Jos par finesa i gotovo.

Ja kasno lino morte nardt !:icon_lol:

tarfila
18. August 2009, 11:42
To je pa nastalo v našem lovišču.Vse pohvale izdelovalcem.

Kva j pa guna odprtina na 2 sliki, me spominja na grajske line, kjer so na neprijatelje zlili skozi vrelo olje ?!:icon_lol:

ZR7
18. August 2009, 11:42
Ja kasno lino morte nardt !:icon_lol:

Grem stavit, da so okna (cel gornji del planke) na zgornjih pantih in se jih odrine navzven. Super rešitev, nič ne zamaka in ni os in sršenov, ker je notri popolnoma temno.
Dragan, sem uganil?

mugo
18. August 2009, 12:03
Raubšic da ti povem ta preza je na takem terenu da je zelo malo divjih prašičov je pa nekaj jelenjadi.Za vodeče svinje pa ti povem da v moji lovski karjeri še nisem odstrelil katere.lp

Hehe, ti pa ne razumeš lovske latinščine :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
Vodeče svinje padajo NA takih prežah ne IZ takih prež. Oziroma še bolje, V takih prežah . . :icon_lol::icon_lol::icon_redface:

bedanc
18. August 2009, 12:13
Jah sj jest tut nism še nobene vodeče prebrnu:icon_biggrin: Pri dvajsetih mam raje ne vodeče:icon_twisted:

hl
18. August 2009, 13:19
Pri mojih letih mi je vseeno , če je vodeča ali ne glavno da pade.:icon_lol:
lp.

detel
18. August 2009, 14:29
To so besede :icon_lol::icon_wink:

rafa
18. August 2009, 18:42
Seveda bodo padale ,sam sem mislil da se navezuje na divjad ko je v nasi ld res padla vodeča svinja.

milano
30. August 2009, 21:36
Lani napravu.

.243 Win.
31. October 2009, 23:00
Malo proti koncu leta, pa vendar smo jo zamenjali zaradi dotrajanosti. Preživeli lep dan, pred dnevom mrtvih. Tudi zaradi takih stvari sem rad med zeleno bratovščino.

http://www.mojalbum.com/data/images/7/6586787/6586880/17416974.jpg

PRIMOZ
13. January 2010, 17:55
Lepo pozdrav.
Znima me, če ima kdo načrt za kakšno prežo? (skico z merami) Al ih delate bol kot ne kar po občutku?

LP Primož

jast
13. January 2010, 20:06
Lansko poletje narejena preža,razen strehe,lestev,temelja vse narejeno in pobarvano doma v garaži.Sestavila sva jo s prijatejem (+moja fantiča) v dobrem dopoldnevu .Pred postavitvijo pa sem lokacijo večkrat testiral kako je z pihanjem,luno..na bljižnji bukvi,le to pa mi je diana povrnila z lepim lanščakom

Jagermaister
13. January 2010, 23:37
To, da si jo pribil na živo drevo, se ne bo obneslo. Zakaj nisi raje postavil prosto stoječo?

zober
14. January 2010, 01:01
Zakaj se nebo obneslo?Veliko prež je postavljenih tako?Čeprav res so moderne prostostoječe!

206
14. January 2010, 07:13
Ker je naslonjena na živo stvar,kmalu bodo lojtre prekratke in preža zategjena

zober
14. January 2010, 07:45
mogoče!Par let nebo nič

mugo
14. January 2010, 07:59
Ker je naslonjena na živo stvar,kmalu bodo lojtre prekratke in preža zategjena

Zakaj pa naj bi se to zgodilo?
Edini problem pri prežah oprtih na drevo vidim v vetru, ki maje drevo in zrahlja prežo.

jast
14. January 2010, 10:22
Pri nas je večina lovskih prež narejeno na podoben način,na drevesu.Najdeš pravo lokacijo,dobro besedo z lastnikom smreke in pa naredimo pogodba z njim o uporabi v ta namen ali pa če je mogoče odkupimo po tržni ceni.
Problemov z funkcijonalnostjo takih prež ni,razen v primeru strele,izruvanja drevesa ali posušitve.Da bi pa bile lestve z leti prekratke zaradi rasti drevesa pa je nemogoče ,ker drevo pridobiva v višino v vrhu, ne pa v panju.
Imamo pa v lovišču tudi prostostoječe preže,predvsem za čakanje medveda,pujskov, kjer pa največkrat zaradi daljšega čakanja potrebuješ mal boljše udobje.Z udobjem pa pride večja teža preže,ki pa bi jo drevo težko preneslo.