PDA

View Full Version : Lovske preže



Strani : 1 [2] 3

Jagermaister
14. January 2010, 15:47
Ker je naslonjena na živo stvar,kmalu bodo lojtre prekratke in preža zategjena
Lojtra ne bo prekratka, saj drevo v višino raste le na vrhnjem poganjku, pač pa se tako deblo vsako leto zredi za cm in tako počasi razlomi ogrodje ali pa populi žeblje. Pa še zadnji del ni pod streho in bo zato kmalu začel gniti.
Prostostoječa preža (primerno pokrita) bi zdržala dvakrat dlje.

Drugače pa lovci kot varuhi narave ne bi smeli s prežami uničevati dreves.

stjrp
14. January 2010, 16:10
Drugače pa lovci kot varuhi narave ne bi smeli s prežami uničevati dreves.

A se ti ne zdi ta izjava malo pretirana???? :icon_confused:

alojz1
14. January 2010, 16:19
Ni pretirana

capra ibex
14. January 2010, 19:18
Za druge ne vem samo zame je precej več vredna pa tud bolj naravna preža na drevesu kot pa teli prostostoeči objekti po poljih. Moj oče je preže delal na drevesih 50 let nazaj in nikoli ni prisegal na prostostoječe preže. Nekatere od njih so starejše od 25 let in so še vedno v uporabi. Toliko o zrahljanih žebljih in prekratkih lojtrah. :icon_wink:
Brez zamere ampak tale izjava o uničevanju dreves je pa res mal pretirana.

ZR7
14. January 2010, 19:36
Prežo je možno "obesiti" na drevo tudi brez pribijanja žebljov vanj!
Smo dobili tak pogoj od lastnika hruške in smo ga tudi upoštevali. Nobenih posebnih težav.

jast
14. January 2010, 19:46
Lojtra ne bo prekratka, saj drevo v višino raste le na vrhnjem poganjku, pač pa se tako deblo vsako leto zredi za cm in tako počasi razlomi ogrodje ali pa populi žeblje. Pa še zadnji del ni pod streho in bo zato kmalu začel gniti.
Prostostoječa preža (primerno pokrita) bi zdržala dvakrat dlje.

Drugače pa lovci kot varuhi narave ne bi smeli s prežami uničevati dreves.

Da bi ob pravilni izvedbi nosilca preže ,ogrodje preže drevo zaradi debelitve razlomilo ali celo populilo žeblje tega pa še do sedaj nisem slišal.
Je pa res, da se taki preži z leti jača temelj,kar se pri prostostoječi ne dogaja.
Streha pa mora kot je vidno na sliki imeti odtekanje naprej,kjer pa je deblo mora biti zarezana in potegnjena nazaj.Pravilno narejena in vzdrževana taka preža lahko brez problema vzdrži 15 in več let ,kar pa mislim da je dovolj dolga amortizacijska doba:icon_wink:

Kar pa se tiče uničenih dreves pa je moje mnenje to ,da jih več uničiš pri prosostoječi(vsak nosilec,lata..1-2drevesa),medtem ko moje drevo še vedno lepo zeleni.
Nimam pa nič proti nobeni obliki preže ,samo da je ta lično in varno narejena.

Lp

vest
14. January 2010, 21:35
Kar pa se tiče uničenih dreves pa je moje mnenje to ,da jih več uničiš pri prosostoječi(vsak nosilec,lata..1-2drevesa),medtem ko moje drevo še vedno lepo zeleni.

Lp

http://album.slikomat.com/pic.php?u=2128nP6Dv&i=43087

Jagermaister
15. January 2010, 14:24
Da bi ob pravilni izvedbi nosilca preže ,ogrodje preže drevo zaradi debelitve razlomilo ali celo populilo žeblje tega pa še do sedaj nisem slišal.


Saj ni treba da bi slišal... Pojdi si pogledat takšno prežo, ki stoji npr 10 let. Dobro si poglej stike med deblom in nanj pribitimi rantami, pa ti bo vse jasno. Tu mislim na to, kar je pribito na deblo, veje se komaj opazno debelijo in se to lahko zanemari.
Sam sem naredil že veliko prež, kakšna med njimi stoji že 20 let in tudi kakšen žebelj sem pri tem že zabil v drevo. In marsikakšno sem zato moral že popraviti.

Jagermaister
15. January 2010, 14:40
Kar pa se tiče uničenih dreves pa je moje mnenje to ,da jih več uničiš pri prosostoječi(vsak nosilec,lata..1-2drevesa),medtem ko moje drevo še vedno lepo zeleni.


Ker nisi gozdar kot jaz, ti te neumnosti pač ne morem zamerit.
Za prostostoječo prežo posekamo 6 kapnikov. To so smreke, ki komaj še životarijo pod drugim drevjem in bi se v nekaj letih same od sebe posušile in verjetno propadle v gozdu. Če pa bi jih posekali in prodali kot celulozni les, bi pri skupnem volumnu 0,25 m3 zanje dobili 5€. Medtem ko je spodnji del debla v katerega je pribita preža, debel nad 45 cm in pri kubaturi 0,80 m3, vreden najmanj 60€. Seveda bi bil toliko vreden, če vanj ne bi bili zabiti žeblji. Če pa so v njem žeblji, ni vreden nič, celo za celulozni les takih kosov ne marajo, saj jim uniči mline in nadaljno maso. Je že kdo videl kako zgleda žagin list po srečanju z žebljem? Izruvat pa se žebljev, ki so bili 15 let v vlažnem lesu enostavno ne da.

Jagermaister
15. January 2010, 15:12
Sicer ni čisto v kontekstu s prežami, se pa vidi kako zgleda bukovo deblo po nekaj letih, ko je bil nanj pribit izolator električnega pastirja.
5963
Les je izolator deloma izkrivil, deloma pa ga je že prerasel, žeblja pa tukaj tudi slučajno ni več moč izpuliti.

In če pribiješ na deblo ranto (prežo) je situacija popolnoma enaka.

jast
16. January 2010, 08:46
Jagermajster, moj namen je bila slikovna predstavitev preže in nič več.Tak tvoj odgovor sem pričakoval in kar se tiče kapnikov ali sušic imaš prav,če se pač vsi držijo te teorije.Težko pa me boš pepričal in vse lovce,



ki so take preže v bolj skromni obliki izdelovali že nekaj desetletji pred nami da bi jim prežo raztrgalo...
Če bi se to dogajalo ,verjemi, da bi bile take preže že davno v pozabi.Preže pa izdelujemo na smreki in na listavcih.Problem pri nas pa ni v enem drevesu,ampak v prevelikem zaraščanju.Kot pišeš, si tako kot jaz ,tudi ti grešil z zabijanjem žebjev v drevesa, pa verjemi, da s tem nisva ogrozila zdravja slovenskih gozdov.Problemi so drugje(globalno segrevanje,onesnažen zrak,poselitve,lubadar....).Vemo koliko lesa v gozdovih propade in je neizkoriščen, zato o kalkulacija rajši nebi.Kako lepo zapoje tračna žaga ali jo raztrga ko gre skozi žebelj šer hujše špritar vem, ker smo se z razrezom doma nekoč ukvarjali.
Tudi sam sem hodil na gozdarsko v Postojni ,sem v gozdarstvu in lovstvu močno preko dvajset let, tako da mi te stvari niso tuje.Imamo pa tudi pri nas preže stere preko 20 let na katere,če boš želel, te z veseljem nekoč povabim.

Lp

Jagermaister
16. January 2010, 13:23
To kar sem navedel so pač moje izkušnje in niso iz trte izvite, za katere včasih rabiš desetletje ali več, da jih pridobiš. Če imaš le oči odprte in znaš opazovat.
In ker je forum prostor za izmenjavo mnenj, lahko nekateri ta leta preskočijo in na nekatere stvari gledajo tudi iz drugega zornega kota, ter ne ponavljajo napak, ki jih je že nekdo naredil pred njimi. Sicer ne mislim nikomur vsiljevati svojega mnenja, le povem, kaj se mi zdi v redu in kaj ne in upam, da sem s tem komu odprl oči.

Tisto, da drevo lahko zlomi rante in izruje žeblje, bom ob priliki poslikal in prilepil.

zober
16. January 2010, 16:35
Ah se mormo res ampak res povsod kregat!Tale forum je res sam en kreg še!

dolgin
16. January 2010, 19:10
Tisto, da drevo lahko zlomi rante in izruje žeblje, bom ob priliki poslikal in prilepil.

Točno tako je! Zakaj ne bi? Saj je drevo vendar živa stvar,ki raste....

lp

jereb
18. January 2010, 21:15
če lastnik nima nič proti, če se drevo odkupi ... ni nobene škode, tudi če klanfe notri zabiješ. Pogledaš pa na to, kakšne kvalitete hlode pričakuješ. Na čist lep javor pač ne narediš štanta...

Na drevesa, ki so za drvarijo komot zabiješ špirovce (čim daljše, da jih počasi puli, ker se drevo debeli), tudi klamfo lahko, ne pa šraufov, ker jih polomi zaradi debeljenja drevesa. Držimo se načela, da tudi pri obnovi zabijamo nekako na istem mestu, kar se ob morebitni sečnji in predelavi lahko upošteva pri kleščenju in razrezu (izrežemo mesto nabito z železjem).

Lojtre se skrajšajo zaradi izsušitve rant in ne zaradi rasti drevesa, kar tudi upoštevajmo.

Kar se pa tiče izgube kubature, vsaj tri četrt lastnikov zaradi neznanja izgubi na vsak kamion po tamalem en kubik, tako da so celo na profitu, če jim lovci odkupijo drevo na panju.

Jagermaister
19. January 2010, 11:35
Preža v smrekovi krošnji. Pred 7 leti sem na hitro nekaj zbil skupaj. Potem mi je postalo všeč in sem stvar dodelal in naredil še streho.
6023

Toda niti en žebelj ni zabit v deblo. Vsa konstrukcija je pritrjena izključno na veje in odmaknjena od debla, zato drevesa ni potrebno odkupiti. Ko se bom odločil za odstranitev, se samo požagajo veje in drevo bo ostalo nepoškodovano.
6024

alojz1
19. January 2010, 13:00
Zelo v redu. Lahko bi bila manjša, če je namenjena samo lovskim namenom.

jereb
19. January 2010, 15:14
Jagermajster, konstrukcijsko super rešitev, brez večje škode. A si veje prej tudi prevrtal? Pogosto se namreč rade cepijo (razkoljejo), tako da je dobro prej malo povrtat.

Lp

tetrix
26. February 2010, 11:24
Ne vem, če je ravno prava tema, je pa zanimiva zadeva.
http://www.youtube.com/watch?v=U2EeappH-zY

davorin
26. February 2010, 12:01
ni švoh zadeva... bi znalo bit kar uporabno, samo bi skoraj moral imet 2. eno za spredaj, drugo od zadaj. kaj pa če divjad pride z zadnje strani.....
aja pa tisti šotor. že takoj se opazi da je totalno nepraktična zadeva. saj se še niti obrnit prav ne moreš, pa vse se ziba, ko se je sam malo prestavo.... zdaj pa si predstavlate, da čakate nekje 2-3 ure, pa se morte vsake tolko časa stegovat ven iz tega šotora, da sploh kam na stran vidite, ne samo naprej. nazaj pa itaq ne moreš....

Jagermaister
28. February 2010, 17:39
Zelo v redu. Lahko bi bila manjša, če je namenjena samo lovskim namenom.

Se ti zdi prevelika? Mere so 150×100cm in manjša že ne bi smela biti. Mogoče tako misliš zaradi razmerja z ograjo, ki je visoka le 60cm.

alojz1
28. February 2010, 18:08
Nisem videl, da so v tleh samo trije plohi.
Spomladi boš vetjetno vstavil še naslon za puško nad ograjo. Ali pa imaš drugačno rešitev?

JAKAJEŽ
28. February 2010, 18:25
Evo preže iz kočevskih gozdov nad Rajhenavom

Jagermaister
28. February 2010, 21:10
Nisem videl, da so v tleh samo trije plohi.
Spomladi boš vetjetno vstavil še naslon za puško nad ograjo. Ali pa imaš drugačno rešitev?

Le na eni strani je prečna lata, ki se da neslišno spustiti, drugod ni potrebe, ker je do roba jase le 30 - 40 m.
6412

SVIZEC
7. March 2010, 13:05
Iz notranjskih gozdov.

Franc
7. March 2010, 20:40
Izgleda konfortna preža z ležiščem!?

zober
8. March 2010, 14:07
Jakajež maš ti kakašen načrt zato prežo al si spotoma delal?Če maš bi prosil za kakšno skico?

JAKAJEŽ
8. March 2010, 18:44
Prežo sem slikal med potepanjem po kočevskih gozdovih,takih prež je kar nekaj ob gozdni cesti,tako da verjetno služijo za "štante"na pogonih.
Globina preže je med 80 in 90 cm,široka pa tako ,da 2 komot sedita.

lp

Lisjak
23. March 2010, 20:38
Zasledil med brkljanjem po eGun-u.

detel
24. March 2010, 09:30
Ta kontejner bi bil lepši na štirih kolih.

Puska
24. March 2010, 11:22
ja, samo potem ni mobilen :D

zober
24. March 2010, 22:08
Tole je kr fletna zadeva za čakanje pujskov!

JAKAJEŽ
18. April 2010, 20:12
ena čist frišna

Krpan
9. May 2010, 18:58
Da nadaljujemo z premičnimi prežami...

http://www.simsupply.com/sites/855/rental/items/hunting_scissor_lift_part_3.jpg

http://www.performancetopdrives.com/jackuprigs/Misc%20pics%20to%20move%20013.jpg

http://www.performancetopdrives.com/jackuprigs/Misc%20pics%20to%20move%20004_small.jpg

http://northtexasminitrucks.com/images/CIMG0124.jpg

http://northtexasminitrucks.com/images/mini-japanese-truck-w-tracks.jpg

rikec
10. May 2010, 12:47
Sej ne morem verjet, kaj vse si ne izmislijo... :icon_lol: Zanimivo videt, je pa verjetno tudi "svinjsko" drago... :icon_lol:

ricmnc
10. May 2010, 13:27
neuporabno in nevarno v mojih krajih zaradi burje...

detel
10. May 2010, 13:31
Iz takih naprav pa ni gušt loviti!

mugo
10. May 2010, 14:13
Iz takih naprav pa ni gušt loviti!

Si že poizkusil, da veš?

detel
10. May 2010, 14:33
Ma si ne želim niti poskusiti :icon_biggrin:. Ni ga čez les. No sej ti veš .

ben1
10. May 2010, 15:18
Res je da nam lesena bolj paše. Ima pa tale prednost da je premična.

Pinkfloyd
10. May 2010, 15:42
Pa še požagat se je ne da :icon_lol:

Krpan
10. May 2010, 15:48
Moje mnenje je da za našo jago v izvedbi na avtu ali kamionu ni uporabna. Če se boš z njo pripeljal v ogrado ali na laz, in se dvignil, en teden ne bo ven nobene živali.

Če pa bi na enem mestu (dvignjena) stala en teden pa bi bilo že bolje.

Dvigovanje in spuščanje verjetno povzroča hrup, kar tudi ni pozitivna lastnost.

zober
10. May 2010, 23:55
Za lov na prašiče med koruznimi polji bi bila to odlična zadeva1

hunterxxxl
11. May 2010, 20:44
Tega mi u Slovenij še lep čas ne bomo vidl, nismo tako experimentalni in vidim da se naši lovci bojijo sprobati novih reči. Drugače pa les seveda zmaga.

Evo, pa še tola mi je skočilo na pamet. Iz avtomobilov se ne sme jagat in streljati nad divjad. Kaj mislite na tole, kako bi izvali tale zakon?:icon_lol:

lovski zdravo

Veper
11. May 2010, 21:50
Ko sosednja lovska družina ugotovi, da preža prve lovske družine stoji 72m od meje pa čeprav z nje ni možno loviti na njihovo stran, jo je pač potrebno premakniti:icon_exclaim:

:icon_arrow:http://www.youtube.com/watch?v=HeQolzhV3zQ

Premaknili smo jo na 105m

zober
11. May 2010, 22:04
Hehe
:icon_lol:

dolgin
11. May 2010, 22:19
Pa bo Ludvik imel ure,ko bo novo postavljal....:icon_lol:

Jagermaister
11. May 2010, 22:23
Še dvakrat jo prekucnete, pa bo že dovolj stran:icon_lol:

davorin
12. May 2010, 16:09
pa kaj ste res mislili, da vam bo to uspelo al kak?:icon_confused:

Pinkfloyd
12. May 2010, 17:49
Prešibek vitel na nasprotni strani :icon_neutral:

stjrp
12. May 2010, 18:09
To bo pa zihr pripomoglo k izbolšanju medsosedskih odnosov.:argue:
Tipično za podalspske Janezke, samo, da je sosed oškodovan:BangHead:

Nautillus
13. May 2010, 13:25
A pa je bil ludvik še notr? :)

Veper
13. May 2010, 13:32
Ja a ga nisi videl na videu ko se pogovarja z bogom???:icon_lol::icon_lol:

alojz1
13. May 2010, 14:49
Zasavc tole si oglej pa boš videl, kdo vam preže podira:icon_lol:

hunterxxxl
13. May 2010, 15:02
Phaha:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Franc
14. May 2010, 21:13
Škoda,da niste vojsko z helikopterjem naprosili!:icon_biggrin:

jereb
23. May 2010, 23:05
Morda pa je manjkal škripec na sosednji jelki ...

Veper
24. May 2010, 08:16
Jereb če boč natančno pogledal boš ugotovil,da je škripec za prežo na smreki saj se vidi zajla ampak probleje v tem,da je bil prenizko in to je bil vzrok tresk efekta.:icon_lol::icon_redface:

hunterxxxl
29. May 2010, 22:29
.....

sine
30. May 2010, 10:54
krasen razgled iz tele preže!

hunterxxxl
30. May 2010, 11:01
Poslikat bi mogel iz vrha preže, TAM JE RES INKREDIBILEN :icon_biggrin:

zober
30. May 2010, 11:43
Hunterxxxl a je to v državnem?

hunterxxxl
30. May 2010, 11:53
Ja, Kozorog Kamnik:icon_evil:

zober
30. May 2010, 23:39
Se mi je zdel poznam ta lep pogled!

jancar
31. May 2010, 12:34
Nekaj utrinkov iz sobotne delovne akcije, postavitev nove preže pri krmni njivi.

ostrostrelec.pero
31. May 2010, 12:39
A zadnja slika ponazarja krmno njivo.

jancar
31. May 2010, 12:41
Jaaaaaaa, Pero:icon_lol::icon_wink:

Krpan
31. May 2010, 17:48
Videti je kot bi šlo za mrhovišče:icon_lol:

jereb
31. May 2010, 23:08
hunterxxxl, pazi da ti plaz ne nese te preže ...:icon_confused:

hunterxxxl
1. June 2010, 14:59
hunterxxxl, pazi da ti plaz ne nese te preže ...:icon_confused:

Jereb se neb prou sekeru, pa še ud Kozoroga je....:icon_lol:

JANEZ L
4. June 2010, 16:03
Lp!

7347

7348

Lovski zdravo
Janez L

JANEZ L
10. June 2010, 12:28
Lp!

7389

Lovski zdravo
Janez L

n44p.
17. June 2010, 19:53
pa še ena nova na našem koncu...

peterd
11. January 2011, 15:51
Moja preža, postavljena letos. Po enem tednu sem na prežo dobil že obiskovalce(2. slika)

sem nov na forumu, zanima me pa zakaj mi ne prikaže slik? citat je tukaj, ker mi teh slik ne odpre in tudi pod drugimi temami...(vprašanje namenjeno urejevalcem strani) pregledujem teme po celotnem forumu, vendar opažam, da mi polovico slik ne odpre. kaknen nasvet? forumaši?

hunterxxxl
11. January 2011, 15:53
Mozila firefox je rešitev:icon_wink:

peterd
11. January 2011, 16:00
uporabljam windows 7, explorer 8. naj poizkusim crome ali firefox? bo pomagalo?

hunterxxxl
11. January 2011, 16:04
firefox!

peterd
11. January 2011, 16:44
firefox dela! hvala hunter!

hunterxxxl
11. January 2011, 17:55
Ni blema:icon_wink:

jelen1
12. March 2011, 13:44
eno vprasanje glede preže....sem naredil novo prežo na drevesu, je velika razlika če je streha ali če je ni in les zavarujem z barvo ali oljem?

Veper
12. March 2011, 13:50
Streha in inpregnacija sta nujni če hočeš imeti prežo vsaj 10 let. Najobčutljivejša pa je lestev ki jo dobro impregniraj in glej da ne bo teklo iz strehe direktno nanjo. Teče namreč na istomesto in tam popusti.Vse skupaj rešiš z lesenim žlebom če je streha nagnjena nazaj.

jelen1
12. March 2011, 19:33
streha ni preveč velika zato bo gotovo kaj vode prislo na pod in po lestvi..pomaga kaj ce premazem z oljem?..zgradili smo jo danes je na drevesu..:icon_biggrin:

MilanK
12. March 2011, 19:49
eno vprasanje glede preže....sem naredil novo prežo na drevesu, je velika razlika če je streha ali če je ni in les zavarujem z barvo ali oljem?

Kakšnim oljem, misliš odpadnim motornim, ta se za ta namen ne sme uporabljati, ker onesnažuje okolje!

jegr
12. March 2011, 20:09
Kakšnim oljem, misliš odpadnim motornim, ta se za ta namen ne sme uporabljati, ker onesnažuje okolje!

Sigurno je imel v mislih laneno olje (firniž):icon_lol:

jelen1
12. March 2011, 20:40
:icon_biggrin:...ne nisem mislil motornega...mislil sem če zaščiti kaj sončično olje ali ne zaščiti nič...če bi stavil motorno olje bi smrdelo...

jelen1
13. March 2011, 13:52
eno vprašanje..kako se tukaj objavi svoje slike? vedno mi piše da moram dat URL..

Veper
13. March 2011, 14:26
Preberi si navodila v testu kjer je to opisano. Bistvo je ,da fotko najprej zmanjšaš na največ1024x768 in potem jo naložiš na namizje. Potem izbereš simbol priponke v meniju ko pišeš post,ga klikneš,označiš mesto fotke in stisneš naloži. Ko ti sliko naloži lahko zadevo zapreš in še enkrat klikneš na priponko. sliko bo naložilo in ti nboš vesel. Predlagam pa da greš to trenirat na teste ,da ne boš smetil in ko ti bo nekajkrat uspelo boš vedel kako in kaj.

jelen1
13. March 2011, 21:16
hvala za opis :icon_biggrin:..se bom poskusal naučiti..

jelen1
14. March 2011, 19:11
nimam se veliko izkusenj zato imam eno uprašanje. kako in kdaj čakaste vi v preži in koliko časa ste na njej? zdaj sem zgradil eno novo prežo ni nevem kaj, visoka je 4m in je odprta..kjer je ta preža postavljena pridejo živali bolj pozno zvečer ker je postavljena le 500m zračne linije od vasi in je na odprtem..zdaj bom se zgradil solnico in upam da bo kaj več divjadi...ste kdaj na preži od večera do jutra in če greste kdaj na njo zelo zgodaj zjutraj in čakaste do jutra?

mugo
14. March 2011, 20:00
Jelen1
Če je preža čisto nova, bo divjad rabila nekaj časa, da se je navadi, potem se bo obnašala kot prej. Navadila se bo precej hitro. Sedaj (vsaj pri nas) trava še ne odganja, zato divjad ne izstopa kaj dosti iz gozda na pašo. Ko bo odgnala sveža trava, bo pa vsa divjad hodila ven na pašo. To bo kmalu, do takrat pa potrpi pa bo. Sicer je pa tako, če hočeš opazovati srnjad, greš na prežo uro ali dve pred temo in čakaš, dokler se še kaj vidi. Če je divjad blizu preže, poskusi ob odhodu iz preže biti previden, da ne vznemiriš divjadi, sicer ne bo več rada hodila v bližino preže. Če hočeš divjad opazovati zjutraj, moraš biti na preži preden se začne daniti, pa čimbolj previdno pridi na prežo, ker se divjad ponavadi pase tudi ponoči. Ob enakih urah kot srnjad boš lahko opazoval še zajce, lisice in tudi jelenjad, ki pa rada pride ko je bolj temno. Za opazovanje ponoči potrebuješ dober daljnogled, sicer to nima smisla. Ponoči se da videti vso divjad, ki jo vidiš podnevi pa še kakega jazbeca ali pa tudi divje prašiče, če jih imate v vaših krajih. Da bi ponoči kaj videl, moraš čakati ob polni luni ali ko je sneg. Vsekakor pa je opazovanje divjadi veliko zanimivejše zvečer in zjutraj. V prvi vrsti pa ti priporočam, da najdeš kakega lovca, ki ti bo vse te stvari v živo predstavil in bosta šla skupaj kdaj opazovat ali lovit divjad.

jelen1
14. March 2011, 22:25
hvala za tako dober opis! :icon_biggrin:
tudi pri nas trava še ni sveža bo pa kmalu začela rasti. komaj čakam da gre mimo ta dež in dokončam se nekaj majhnih del na preži. dokler ni sveže trave na tem mestu kjer je preža srnjad ne izstopa v mraku, ko pa zraste pa pride ven prej. imam daljnogled(ni nočen) bushnell, ni bil drag ampak z njim vidim ponoči malo boljše kot z prostim očesom. na prežo bom začel hodit ko jo dokončam in ko bo bolj rastlinje pognalo..pri nas so divji prašiči ampak ne hodijo tamkjer je preža, tam jih težko vidiš..bolj vidiš jelenjad, srnjad in zajce..
zdaj bom postavil tudi solnico in upam da bo kaj več prišlo..zjutraj nisem sel se na prežo, ampak nameravam iti ko bo več sveže trave da bo več divjadi..najlepsi del dneva je jutro ko se komaj začne daniti :icon_smile:..mi spadamo pod LD senožeče..kaj solnica dosti pomaga da vidiš več s preže?

dolgin
15. March 2011, 10:54
zdaj bom postavil tudi solnico in upam da bo kaj več prišlo..zjutraj nisem sel se na prežo, ampak nameravam iti ko bo več sveže trave da bo več divjadi..najlepsi del dneva je jutro ko se komaj začne daniti ..mi spadamo pod LD senožeče..kaj solnica dosti pomaga da vidiš več s preže?
Pomaga ja. Sploh v spomladanskem času boš lahko precej več videl ob solnicah,divjad se tam tudi dlje časa zadržuje...

PROF.racoon
15. March 2011, 21:34
Jelen1, brez zamere, ali sta preža in solnica evidentirana?

jelen1
15. March 2011, 22:00
preža ni velika in je narjena po domače, solnica pa kot jaz vem ni prepovedana..saj jih ne krmim..sem uprašal lovce pri nas in so mi rekli da lahko naredim..

Pinkfloyd
16. March 2011, 00:24
Zakaj se pa ne pridružiš lovstvu (včlaniš), če te veseli?

jelen1
16. March 2011, 13:49
se bom kmalu:icon_biggrin:..nisem se polnoleten

hunterxxxl
16. March 2011, 15:16
Ni treba bit!

tarfila
16. March 2011, 15:33
sm nekej hotu objavt, pa mi ne prime....sam mal da pogruntam!

tarfila
16. March 2011, 15:43
Sem prebral Gangesov načrt za postavitev preže in sem se odločil, da še jaz napišem, kako se stvari lotimo: 2 osnovna trapeza dvignemo s pomočjo 2 daljših sušcev, katera kasneje postaneta diagonali (rdeče), zato naj bosta daljša od osnovnih diagonal, da lahko ena stran trapeza stoji, medtem ko dvigamo drugo. Teh diagonal (rdečih) ne zabijemo do konca, tako da so gibljive. Na vrhu z navojnimi palicami zvijačimo 2 trama pravokotnega prereza, ki jih umerimo z vodno vago in čez to pribijemo plohe 5cm. Od tu naprej sledi montažna izdelava preže doma in pritrditev na osnovo - v pod. Nosilno konstrukcijo obvezno postavimo na betonske "cokle". Teh metod se poslužujemo pri prežah velikosti 6-8 metrov, odvisno od tega, kako nam bogovi po babilonsko zmešajo jezike in nazadnje postane tudi 10 meterska:icon_confused:

hunter1
16. March 2011, 15:59
jelen 1, kolko si pa star če ni skrivnost

mugo
16. March 2011, 18:46
Bravo Trafila, super predstavitev si naredil!
Pri nas delamo podobno, le da so osnovni nosilni stebri višji in na vrhu opravljajo funkcijo vogalov preže, se pravi diagonale ne segajo do vrha nosilnih stebrov, ampak do višine poda preže. Direktno na vrh nosilnih stebrov pride pri nas streha.

jelen1
16. March 2011, 19:59
jelen 1, kolko si pa star če ni skrivnost

star sem 15 let. lovec pa želim postati pri 18-20 ih letih. zdaj delam sam in kaj uprasam druge lovce in tukaj na forumu . lov mi je zelo všeč :icon_biggrin:

hunter1
16. March 2011, 20:02
hito si začel, in tudi tako je prav...:icon_lol::icon_lol:
sam sem pa že prvo, majhno prežico na drevesu postavil pri 13. letih, seveda je bil stric lovec :icon_lol::icon_smile:

jelen1
16. March 2011, 20:08
:icon_biggrin: seveda, boljše to kot pa viseti 7 ur na dan pred računalnikom..
lepo da si tudi ti začel tako zgodaj:icon_wink:, najprej začneš z majhno prežico, potem z večjo in potem si že lovec :icon_lol:

hunter1
16. March 2011, 20:10
ko boš izdelal prežo in solnico, poslikaj pa prilepi slikico sem, da bomo videli kaj si naredil :icon_lol::icon_biggrin:

jelen1
16. March 2011, 20:23
preža ni nič kaj posebnega, je videt da je ni naredil odrasel :icon_biggrin:
bom poskusil dat gor, če mi ne bo uspelo ti bom poslal na email.
jaz tega ne razumem, da moram dat URL in slika nima URL?

hunterxxxl
16. March 2011, 21:13
Jelen1, tam kjer odgovarjaš na temo imaš pod okenčkom kjer pišeš ikonco "upravljanje priponk", kjer boš lahko poiskal sliko na računalniku in jo naložil.

jelen1
16. March 2011, 21:44
:icon_lol: mislim na divjad in atletiko ki jo treniram:icon_biggrin:..to mi je najpomembnejse..kako gre tebi kaj?

PROF.racoon
16. March 2011, 22:54
Priden! :icon_exclaim:

hunter1
17. March 2011, 07:30
evo, še jaz objavim dve, ena je naša, ena pa iz kočevja:icon_lol:

jancar
17. March 2011, 10:23
Ej, Tarfila kva maš to zaen program,SolidWorks ali autocad.
hvala

tarfila
17. March 2011, 11:01
Ej, Tarfila kva maš to zaen program,SolidWorks ali autocad.
hvala

V teoriji ACAD in Flash, v praksi pa kramp, lopata, sekira in motorka:icon_wink:

206
17. March 2011, 11:17
jelen1 ne misli da te želim zajebavat z vprašanjem,je pa lepo vidit zagnane mlade ljudi :icon_smile:

Kako pa gledajo na tvojo prežo člani LD?Ker kakor vem je postavljanje prež "na črno" prepovedano


lp

jagrBlaž
17. March 2011, 13:10
Kako pa gledajo na tvojo prežo člani LD?Ker kakor vem je postavljanje prež "na črno" prepovedano


lp

saj je reku da jo bo postavu na svojem drevesu:icon_lol:

mugo
17. March 2011, 13:16
Kako pa gledajo na tvojo prežo člani LD?Ker kakor vem je postavljanje prež "na črno" prepovedano


To ni preža nemenjena lovu, torej ni lovski objekt.

alojz1
17. March 2011, 13:28
Kako pa gledajo na tvojo prežo člani LD?Ker kakor vem je postavljanje prež "na črno" prepovedanolp
Namesto, da fanta seznanjamo z lovskimi pravili bi raje svetoval članom LD na katerem območju je, da mu najdejo ustreznega sogovornika, ki ga fant potrebuje. Ne dvomim, da bo z veseljem sodeloval pri vseh lovskih akcijah. Hkrati bo tudi pravilno usmerjen. To pa je prava pot za dobrega lovca.

jelen1
17. March 2011, 14:19
lovsko prežo sem postavil na mojem drevesu..noben lovec mi ni reku nič zanjo
tako kot je reku Mugo ta preža ni namenjena lovu, saj nisem se polnoleten :icon_biggrin:..kasneje pa nameravam postati lovec

jelen1
17. March 2011, 20:36
taka pa zgleda končana. ker nisem imel desk sem dal med ograjo kar borovčeve iglice na vejah, po mojem bo 2 mesca zdržalo, potem pa bom zamenjal.

Jurij Klanjšček
18. March 2011, 00:42
dobra zgleda. važno je, da ne škripa, ko se premakneš na stolu.

jelen1
18. March 2011, 14:31
ta problem sem imel z eno drugo klopjo :icon_biggrin:. vedno ko sem se malo premaknil je počilo

Jagermaister
23. March 2011, 15:53
meni je tudi bolj všeč odprta ker vse slisis in lepse vidis.
ima kdo tako prežo ki je kot lestev s podom pribita na drevo in ima se kaksno desko za stol?

No izvoli: Prežo sem začel delati po novem letu.
Ideja:
9073

Priprava rant
9074

Lojtra
9075

Izdelava okvirja
9076
9077

Jagermaister
23. March 2011, 16:14
Nato še pod, sedež, naslon in zaščitna ograja.
9083

15.jan. je bila preža narejena do faze, ki je že omogočala čakanje. Do takrat sem jo delal 26 ur, polovico od tega je bila priprava in lupljenje rant.
Čakal sem le še na sneg:
9084

Ko je pobelil
9085

Ob naslednjem spet:
9086

Potem do konca februarja še 2 lisici.

Jagermaister
23. March 2011, 16:17
Še to:
vse je pribito edino na veje, niti en žebelj ni v deblu. Pa je trdna, se ne maje in ne škriplje.

jelen1
23. March 2011, 16:36
hvala za idejo. zalo lepa in dobro narejena preža :icon_biggrin:..si vse kar je leseno naredil doma, ali si kaj kupil?
jaz bi jo naredil, ker nimam desk(sem jih use porabu) ker vse iz sušic ali posekanih palic.
zdaj posekana jesenovna bi kaj zdržala?, ker zdaj ni ravno najboljsi čas za sekanje

Heretic
5. April 2011, 23:41
Mislim, da je bilo v temi o divjih prašičih govora o zaprtih/odprtih prežah. Debata je bila čisto izven teme in se je ustavila (žal ne prestavila), zato še tukaj sprašujem - kaj pojmujete kot zaprto oziroma odprto mrežo? Je odprta samo neka provizorična platforma in se že vse kar je več razume kot zaprto?

Bunny
8. April 2011, 15:19
Zanima me če kdo mogoče ve, kako in kaj je z postavitvijo prenosnih prež?
A se to lahko sploh postavlja, kje kako, mogoče kak zakon, uredba, pravilnik ki to določa? Nekaj sem zasledil da naj bi se po novem zakonodaja glede tega nekaj spreminjala? Ima kdo izkušnje s tem?

Hvala

alojz1
8. April 2011, 17:12
si vse kar je leseno naredil doma, ali si kaj kupil?

Ne moreš gozdarja spraševati, če je les kupil :icon_lol:

Tine
8. April 2011, 17:29
Še to:
vse je pribito edino na veje, niti en žebelj ni v deblu. Pa je trdna, se ne maje in ne škriplje.

Kako si jo pa spodaj pritrdil? Z objemko al kako?

jelen1
8. April 2011, 17:31
Ne moreš gozdarja spraševati, če je les kupil

haha :icon_biggrin:.

Tine
8. April 2011, 17:32
Jelen1 pohvalno! Sam jaz bi ti nekaj svetoval. Škoda, da je nisi postavil še kak meter višje. Sem pri vseh prežah, ki so nižje opazil, da te žival rada dobi v nos. Nad 5m se mi to še ni zgodilo.
Pa ne kritiziram, to so samo moja opažanja. Ne vem ali se vetrič drugače vrtinči ali kaj.
Še enkrat bravo!

Jagermaister
10. April 2011, 05:57
Kako si jo pa spodaj pritrdil? Z objemko al kako?

Nič z objemko! Vse je naslonjeno in pribito na veje.

Pogled od zgoraj:
9211

Pa še s strani:
9212


Alojz1, lesa res nisem kupil, pa tudi ukradel ga nisem. Z dovoljenjem lastnika sem tam v bližini požagal smrekove kapnike in kakšno sušico, debeline 7 do 9 cm.

alojz1
10. April 2011, 08:31
Saj vemo, da je materiala za prežo v vsakem gozdu dovolj, samo najti ga je treba.

_fox_
19. April 2011, 12:02
tako, pa imamo eno več...:icon_biggrin:

http://www4.slikomat.com/11/0419/274-Fotogr.jpg (http://www.Slikomat.com/slika/4812419.htm)

jancar
19. April 2011, 13:10
[QUOTE=_fox_;70421]tako, pa imamo eno več...:icon_biggrin:

lepa, :icon_wink:

Pinkfloyd
19. April 2011, 19:06
Upam samo, da na vrhu ni salonitka :icon_biggrin:

Drugač pa prav lušno zgleda...zdaj jo pa takoj preverit :icon_lol:

_fox_
20. April 2011, 10:40
Upam samo, da na vrhu ni salonitka :icon_biggrin:

Drugač pa prav lušno zgleda...zdaj jo pa takoj preverit :icon_lol:

rok, ni salonitka.. :icon_wink: to je iz nekega drugega materiala, podobnemu gumi.

moram pa priznat, da še je v našem lovišču kar nekaj starih prež pokritih s salonitkami,ampak jih vestno zamenjujemo s primernejšimi materiali.

..tak kot praviš..bo potrebno preverit kaj se dogaja v okolici preže...1. maj se hitro bliža:icon_biggrin:

Pinkfloyd
20. April 2011, 18:03
No, saj sem predvideval, da ni, glede na to, kako se zvija na konceh.

Ja ja, 1.5. sem mislil, ja :icon_lol:

alojz1
20. April 2011, 20:16
Fox ali nimate v LD nič podmladka. Ste samo srednje kategorniki na delu. :icon_lol:

TaSl
20. April 2011, 20:20
Fox je verjetno slikal, zato ga ni na sliki. Vsaj tako sklepam...drugače je fox šele dobro zakorakal v drugo desetletje življenja.

_fox_
21. April 2011, 16:31
alojz1, verjetno bo dovolj če ti povem, da pred mojo generacijo(lanska) ni bilo 10 let frišnega jagra v naši ld..:icon_wink:
TaSl, prav imaš. sem raje slikal, da nebi slike pokvaril.. :icon_biggrin:

jelen1
21. April 2011, 22:30
eno vprašanje.
da nebi delal nevem kolko prež, kako se vam zdi čakanje v (talni)preži v mraku?. npr. samo ogrodje iz kolov in okoli malo vejevja da te divjad težje vidi.
naredil pa bi jo na enem travniku na katerega pride v mraku rada srnjad in lisice.

Tomaž Ražman
21. April 2011, 23:04
eno vprašanje.
da nebi delal nevem kolko prež, kako se vam zdi čakanje v (talni)preži v mraku?. npr. samo ogrodje iz kolov in okoli malo vejevja da te divjad težje vidi.
naredil pa bi jo na enem travniku na katerega pride v mraku rada srnjad in lisice.

Razen tega da te lažje zavoha, pomojem ni problema....

jelen1
22. April 2011, 10:13
saj je velik travnik tako da je srnjad oddaljena od 30-100m. bom naredil kar tako :icon_biggrin:

.243 Win.
23. April 2011, 11:51
Letošnja nova. Za nepozabne trenutke.
http://s7.mojalbum.com/lov-foto_6586787_6586880_18677527.jpg

alojz1
23. April 2011, 15:36
Letošnja nova. Za nepozabne trenutke.

Mojstri. Ali jih tudi drugje po sloveniji postavite :icon_lol:

.243 Win.
23. April 2011, 16:07
Mislim, da za postavitev take preže v vašem lovišču ne bi smelo bit problema, saj smo v "navezi" ????

_fox_
24. April 2011, 07:49
zanimiva streha, iz katerega lesa je izdelana? :icon_smile:

Bunny
24. April 2011, 17:37
Hmm. mi je padlo na pamet, da bi taki mojstri kot ste na vašem koncu lahko za nas nardili en tečaj ličnega izdelovanja prež. Glih tko da nebi usakega "kandelabra" u gmajno vlačli:icon_wink:

detel
26. April 2011, 15:29
Čedna je. Pri nas ni takih debel. Našlo bi se kake stare akacije a jih ni veliko. Poslužujemo se železja a ni to to.....

JANEZ L
28. May 2011, 10:14
Lp!

Tudi v debeluhovi deželi, se gradijo nove preže. Sicer le tako, za družbo, ker divjadi že dolgo ni več...

9479

9480

9481

Lovski zdravo
Janez L

JEGER
29. May 2011, 17:00
Še nekaj naših novih

Blaž
1. June 2011, 10:39
Evo pa še ena z naših koncev :)

http://img41.imageshack.us/img41/1598/dsc00181nr.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/41/dsc00181nr.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

tarfila
6. June 2011, 19:45
po uspešni postavitvi nove preže je sledil piknik, srnjakov golaž iz prvega uplenjenega gumbarja iz preže, lastnik zemljišča zadovoljen, prišli so tudi bližnji in malo manj bližnji sosedje, fajn je blo:icon_wink: takih druženj z lastniki zemljišč si želimo še več !

zoran26
7. June 2011, 09:55
tarfila,lepi objekti,lepo narejene preže.skladno z okolico.zanima me,kaj imate napisano na preži,na kakšnem papirju in kako je zavarovano proti dežju?
LP

tarfila
7. June 2011, 13:19
tarfila,lepi objekti,lepo narejene preže.skladno z okolico.zanima me,kaj imate napisano na preži,na kakšnem papirju in kako je zavarovano proti dežju?
LP
Na vratih je samo grb naše lovske družine in letnica izdelave, tako da se ve, kdaj bo potreben remont:icon_lol: Je pa kar intarzija iz svetlega in temnega lesa...imaš pa ostro lovsko oko, da si to videl:icon_wink:

jancar
13. June 2011, 12:17
Če ni cajta jo pa kupš

jelen1
6. July 2011, 17:20
razmišljam to poletje narediti novo prežo...ima kdo kakšen predlog kakšno prežo narediti in kje jo postaviti...rad bi jo uporabljal za opazovanje jelenjadi in divjih prašičev... da naredim eno tapravo prežo :icon_biggrin:... naredil pa bi prostostoječo

jelen1
13. July 2011, 11:43
kako je najboljše utrditi prežo poti vetru da je ne prevrne?..razen privitih kolov na betonske plošče...

Kolovski
13. July 2011, 11:58
Obvezno jo povezati s križi, pa bo stabilna (če je prostostoječa seveda). Če pa fejst piha, potem pa betonaža temeljev pa bo...

Nekak tkole (križi še niso narejeni, oz. so samo dile zaenkrat):

jelen1
13. July 2011, 12:35
aha, hvala razumem :icon_biggrin:.....
kaj pa je najboljše za šipo, navadno steklo al kakšno pleksi steklo?

Kolovski
13. July 2011, 12:39
Na tej je termopan:icon_lol:. Drugače pa navadno, ker plexi z leti postane moten....

jelen1
13. July 2011, 13:56
uh, potem pa imaš super izolirano :icon_wink:. lepa preža.:icon_smile:.......
kolko časa pa si jo gradil?

Kolovski
13. July 2011, 14:13
To je delo več članov LD. Pa še ni končana. Še tyvec folijo, stekleno volno pa znotraj zapret pa bo. Dela je ufufuf ur... Mojih ur sploh ne pišem, ostali bodo pa tudi krepko presegli potrebne letne ure.

jelen1
13. July 2011, 14:32
res je lepa :icon_wink:....
in sigurno ni bila poceni? ...pa pomoje te tud divjad težje zavoha
moja ne bo tako izolirana:icon_wink:,... navadno ena stena iz desk in če bom mgoče dau gor od znotraj kot eno blago, nevem kako se reče....veš kaj mislim?.
se mi zdi da malo izolira....

Kolovski
13. July 2011, 14:40
in sigurno ni bila poceni? ...

Kukr se znajdeš.

Glede tega, da te divjad zavoha... že pri odprtih te zelo malokrat zavoha, kaj šele pri zaprti (pa naj bo izolirana al pa ne). Opazuj kako veter piha ob različnih časih, luno kako sveti, ipd... glede na take dejavnike se pa odloči za kraj in tam postavi prežo...

jelen1
13. July 2011, 14:55
aha, hvala... bom nekaj časa opazoval kje bi blo najboljše postavit :icon_wink:...
za to ko bom zdaj naredil sem plačal samo žeblje :icon_lol:....
ko se enemu prežo podrli sem ga uprašal če lahko uzamem deske, pa je rekel da lahko, bile pa so še v dobrem stanju...:icon_smile:

detel
14. July 2011, 08:14
razmišljam to poletje narediti novo prežo...ima kdo kakšen predlog kakšno prežo narediti in kje jo postaviti...rad bi jo uporabljal za opazovanje jelenjadi in divjih prašičev... da naredim eno tapravo prežo :icon_biggrin:... naredil pa bi prostostoječo
V zaprti preži je pri nas v tem času nevzdržno, zato so poleti neuporabne.
Na območjih z močno burjo fiksirajo prežo tudi s sajlami

jelen1
14. July 2011, 12:00
evo začetek delanja preže..visoka je 2 m na njivi, bo zaprta...zdaj samo koli s podom....moram še nekaj požagat da bo lepše :icon_wink:....
ko bo končana dam sliko na forum...spodaj pod kole sem dal tampon(kamenčke) da ne bo les v stiku z zemljo....

detel
14. July 2011, 12:52
Na tvojem koncu rad vleče vzhodnik. Upam, da si to upošteval .

jelen1
15. July 2011, 18:33
pa še skoraj končana preža..... manjka samo še zapret špranje da ne bo prepiha in malo uredit strehco :icon_smile:.....

jelen1
19. July 2011, 00:07
nekaj uprašam.... jaz imam prežo blizu vasi in divjad pride dosti bolj pozno... zdaj hodi bolj srnjad, konec poletja in jeseni pa hodista jelenjad in srnjad...
divjad pride pozno... kako vi čakaste če divjad pride pozno? čakaste celo noč ali greste bolj pozno na prežo?

detel
19. July 2011, 08:08
nekaj uprašam.... jaz imam prežo blizu vasi in divjad pride dosti bolj pozno... zdaj hodi bolj srnjad, konec poletja in jeseni pa hodista jelenjad in srnjad...
divjad pride pozno... kako vi čakaste če divjad pride pozno? čakaste celo noč ali greste bolj pozno na prežo?

Vse je odvisno od časa in potrpljenja lovca.

jelen1
17. August 2011, 15:53
in skoraj dokončana. še izolacija od znotraj :icon_smile:

ben1
17. August 2011, 16:33
Oprosti jelen1 ampak meni osebno takole izdelana preža ni všeč.

tarfila
17. August 2011, 17:01
Oprosti jelen1 ampak meni osebno takole izdelana preža ni všeč.

seveda, k se ne spoznaš na umetnost !:icon_lol:

hunterxxxl
17. August 2011, 17:28
No vedet morate da je pobič še zelo mlad a zelo zagnan in želen še veliko novega izvedeti. :icon_wink:

Jagermaister
17. August 2011, 17:37
Oprosti jelen1 ampak meni osebno takole izdelana preža ni všeč.

Saj fant napreduje!
Prva je res zgledala kot bi jo voda skupaj znesla:icon_redface:. Deseta pa bo gotovo že super.

Ahiles
17. August 2011, 18:52
o ja, do takrat, ko bo jager, bosta zavist in foušija na višku! Takrat bo dobil dost ta pravega materiala za streho, oblogo, nosilne stebre, znanj in izkušenj bo imel več kot marsikateri stari jager, predvsem pa se bo lahko zanesel na samega sebe, bo samostojen. to v današnjih časih veliko šteje...

Mogoče tale zadnja res zgleda bolj umetniško, se pa zdi kar stabilna, takole na prvi pogled.

Se pa strinjam, da je prav, da se mu pove, kaj še lahko izboljše:
recimo namesto tistega 100 barvnega lesa za stene, se lahko uporabi polovičke kašne smreke, hoje. tiste diagonale in prečnike, se lahko razporedi bolj simetrično in parne v isti dolžini ter materialu. kar gleda čez, se pa odreže.
Sicer pa podpiram tvojo samoiniciativo! kar tako naprej poba!:icon_wink:

jelen1
17. August 2011, 20:52
aha, hvala za nasvete! :icon_biggrin:.
no ni ravno najlepša ker materiala nisem imel in sem pobral vse živo kar sem dobil pod roke :icon_lol:. če bi imel lepe deske in ves material bi pomoje lepše zgledala. deske so pobarvane še od ene druge preže ki so jo podrli in sem vzel les , saj mi je lovec dovolil. trdna pa je. se ne cinga ali pa škripa.
dokler se nisem lovec je ta vredu :icon_smile:

detel
17. August 2011, 21:23
Verjemite, sem videl že več slabših prež, ki so jih naredili polnoletni člani LD. Ne bom prilepil nobene slikce, ker bi bilo še mene sram.

alojz1
17. August 2011, 21:51
Tartifa je takoj videl, da je to umetniški izdelek. In umetnost ne razume vsak. Shrani kakšno fotografijo za potomce. :icon_lol:

jvpv
18. August 2011, 07:18
Veliko raje vidim takšno, kot pa kakšno železno.

tarfila
21. August 2011, 13:37
lep dan je bil za dokončanje preže in golaž:icon_wink:

Veper
22. August 2011, 10:03
Tarfila tole bo treba pa sprobat:icon_twisted:

Ahiles
22. August 2011, 10:27
Tarfila tole bo treba pa sprobat:icon_twisted:

a misliš golaž al prežo?:icon_lol:

tarfila
22. August 2011, 11:46
Tarfila tole bo treba pa sprobat:icon_twisted:

Sigurno jo bova sprobala !!! Sva že šla tam mimo, ko sva na prež čakala gamse, ta je pa na drugi strani, kjer sva sledila jelenjad in bo jelenjad krepko presenečena, ko bo rusk naredilo:icon_biggrin:

hunterxxxl
22. August 2011, 12:30
Mejhn je blo zarašen pa sem šel pokosit...

hunterxxxl
22. August 2011, 12:31
Marsikdo mi je lahko "fouš" razgleda in naših krajev:limona:

tarfila
22. August 2011, 12:46
Marsikdo mi je lahko "fouš" razgleda in naših krajev:limona:
Pogled iz preže po našem lovišču, marsikdo nam je fouš naših grap in terena, ki se ne pogliha:icon_evil:V sredini fotke "Veprova grapa":icon_lol:

hunterxxxl
22. August 2011, 12:51
Tarfila a me izivaš da bom mogu še kšno sliko nalepit :icon_lol:
drugače pa lepo:icon_biggrin:

hunterxxxl
22. August 2011, 23:01
Tarfila a je "ta zelen" hrib črna prst, a se vam vid tako daleč?

Jack0709
15. September 2011, 22:00
No da še jaz pokažem mojo lepotičko :icon_lol: http://http://s5.mojalbum.com/13112665_17478932_19043829/lovstvo/19043829.jpg

Jack0709
15. September 2011, 22:09
Evo mojo lepotičko
http://s5.mojalbum.com/13112665_17478932_19043829/lovstvo/19043829.jpg

tarfila
11. January 2012, 16:34
rezultat vetra v petek...:icon_cry:

Hunter
11. January 2012, 19:03
Tarfila a prav vidim,da je do te preže bilo treba po lestvi z 32 prečkami???:icon_redface:

Ganges
11. January 2012, 19:17
34!!! Prosim opazuj previdneje :)

tarfila
11. January 2012, 21:28
ob gradnji so se jagrom tako kot Babiloncem zmešali jeziki
in je bila posledično znižana iz 12 na ene 10 metrov

ker se je videla daleč naokoli je med domačini takoj dobila ime: ALKATRAZ:icon_lol:

Hunter
12. January 2012, 17:04
34!!! Prosim opazuj previdneje :)

Gangi ko sem štel sem si mislil,da je to nemogoče in je morda veter vmes posegel...

Hunter
12. January 2012, 17:07
ob gradnji so se jagrom tako kot Babiloncem zmešali jeziki
in je bila posledično znižana iz 12 na ene 10 metrov

ker se je videla daleč naokoli je med domačini takoj dobila ime: ALKATRAZ:icon_lol:

Svaka čast za tako gradnjo,to je zagotovo bila ena od najvišjih opazovalnic na Gorenjskem, če ne kar najvišja :icon_lol:

Dragan
12. January 2012, 21:57
http://img440.imageshack.us/img440/4043/p1030217s.jpg
Moja preza iz 2011-ete u Austriji.

Dragan
12. January 2012, 22:00
http://img6.imageshack.us/img6/706/p1030232i.jpg
Jos jedna iz 2011-ete.

jelen1
16. January 2012, 19:14
Živjo.. rad bi nekaj vprašal.. Kako se vam zdi postavljanje prež v dolinah (take kot so na krasu). Meni osebno se zdi dobro saj je okoli doline drevje na sredi pa travnik, dolina pa ob gozdu. Tam sem tudi ob mraku videl košute. (tudi nekaj razritega od prašičev je). zato se mi zdi lokacija dobra.
Kako pa se vam zdi taka lokacija (v dolini) in če ima kdo prežo tam postavljeno?

cvi5k
1. February 2012, 14:39
Živjo.. rad bi nekaj vprašal.. Kako se vam zdi postavljanje prež v dolinah (take kot so na krasu). Meni osebno se zdi dobro saj je okoli doline drevje na sredi pa travnik, dolina pa ob gozdu. Tam sem tudi ob mraku videl košute. (tudi nekaj razritega od prašičev je). zato se mi zdi lokacija dobra.
Kako pa se vam zdi taka lokacija (v dolini) in če ima kdo prežo tam postavljeno?

Preže se gradi visoke ali na višini zato, da te divjad težje vonja in vidi, zato jih je večina postavljenih tam kjer so in ne na dnu doline, če si mislil na dolino kot npr. eno vrtačo ali kaj podobnega... je pa seveda marsikaj odvisno od terena kjer postavljaš prežo; s katere strani ponavadi veter piha, kje izstopa divjad itd...

jelen1
2. February 2012, 23:02
Aha, hvala! :icon_smile:.
No, bom v dolini preverjal veter. Pa poiskal stečine kje divjad izstopa.

lp

cviček
27. March 2012, 10:39
Delavne akcije so za nami in tole je ena na hitro narejena preža

7:30 h
10646
9:00
10647
13:30
10648
14:00
10649

detel
27. March 2012, 15:48
Zavidam :icon_lol:

JAKAJEŽ
31. March 2012, 18:13
Današnji izdelek.

lp

čot
1. April 2012, 13:21
živjo, postavljam samostoječo zaprto prežo, pa me zanima če mi lahko kdo svetuje kako narediti okna. Sam patent odpiranja in zapiranja. Največ primerou sem videl ko so bili panti na zgornji strani in se potem okno odpira na not in na gor. S tem da škripajoč pant pomeni veliko sranjue. Ima mogoče kdo še kako idejo poleg drsnega okna, ki tudi oddaja nekakšen zvok!!

206
1. April 2012, 13:57
V vodilo drsnega okna smo vstavili flis trak ali kak drug nešumeč material.
Če so panti znitraj ni škripanja ker niso izpostavljeni vlagi.Če je pa okno zaprto z steklom ali pleksijem pa zelo slabo slišiš če se kaj približuje preži.

POLH
1. April 2012, 22:07
Zmeraj, ko čakam na zaprti preži imam okna odprta in jih ne odpiram med čakanjem. Tako da je po moje vseeno.

čot
7. April 2012, 20:17
ni še čist, čist gotova, tok pa že da na suhem sedim (okna pridejo pa do jeseni ekrat) mogoče malo prevelka (2x1.5) , visoka pa ne toliko, ker stoji na robu vrtače... v kateri občasno harajo pujski. Naredil pa sem jo sam v dobrih 30 urah

Jagermaister
8. April 2012, 08:38
Drugič si vzemi en šiht več časa in obeli les!

čot
8. April 2012, 10:14
o tut to bo še ( ko dobim barvo). Na spojih sem to že naredil, tako da bom brez problema v eni uri naredil še ostalo...

JAVOR
8. April 2012, 16:34
Da ne škriplje, ko odpiraš okno namesto kovinskih pantov uporabi močnejše blago-platno ali pa odreži odsluženo gasilsko cev.

čot
8. April 2012, 18:11
ti tole pa prvič slišim (gasilska cev) ampak ni slaba ideja. Sam sem sicer razmišljal o usnju

cvi5k
8. April 2012, 23:05
Drugič si vzemi en šiht več časa in obeli les!

Ja, pa prebarvaj na zeleno in obij s smrekovimi vejicami vsako leto:icon_lol:

Jagermaister
10. April 2012, 12:16
Ja, pa prebarvaj na zeleno in obij s smrekovimi vejicami vsako leto:icon_lol:

Jaz sem s tistim beljenjem (oz lupljenjem - če nisi prav razumel) mislil popolnoma resno!

cvi5k
10. April 2012, 17:48
Vem, jaz pa s smrekicami ne :icon_biggrin:

capra ibex
11. June 2012, 16:42
Obnovljena najvišja v lovišču.
10893

rikec
11. June 2012, 20:31
Opa! Tole pa je nebotičnik :icon_lol: Kolk pa meri v višino???

capra ibex
12. June 2012, 13:12
Vrh strehe je nekje 14-15m še sam ne vem točno. Ni pa za čakanje v kakšnem vetru, ker lahko dobiš morsko bolezen. :icon_lol:

mugo
12. June 2012, 13:26
Obnovljena najvišja v lovišču.


Opa, sušc, bomo odkazal :icon_mrgreen::icon_mrgreen::icon_mrgreen:

rws
12. June 2012, 13:43
Pri nas smo meli eno 21m visoko, pa jo je sam veter odkazal:icon_smile:
..je pa dobra stran teh visokih prež, da so redko zasedene:icon_wink:

rikec
12. June 2012, 17:45
Pri nas smo meli eno 21m visoko, pa jo je sam veter odkazal:icon_smile:
..je pa dobra stran teh visokih prež, da so redko zasedene:icon_wink:

Ja očitno ima veliko jagrov pri vas morsko bolezen :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Jagermaister
17. January 2013, 07:20
V zadnjem Lovcu je predstavljena preža, za katero avtor trdi da je ekološka.
Preža je res lično izdelana in povsem lesena, ekološka pa nikakor, saj je za premaz uporabil gotovo 10 kg impregnacijskega sredstva in kakšen kg lepila. Kemija in ekologija pa navadno ne gresta ravno skupaj.
Očitno avtor misli, da je najbolj ekološko sporen material prav železo. Pa ravno tega je v Zemlji ogromno. Nekaj kg žebljev okolja prav v ničemer ne obremenjuje.
Ko je preža dotrajana, se žeblje populi in odda v recikliranje, saj je železo material, ki se ga lahko poljubno krat reciklira.
Poleg tega je zaradi takšnega načina izdelave najbrž porabil toliko delovnih ur, da bi v tem času naredil dve "neekološki".
Torej?

mateja
17. January 2013, 13:18
Obnovljena najvišja v lovišču.
10893

"Lubadarka" je pa ostala! (verjetno ste jo pustili za duplarje!):icon_lol:

Danijel
20. January 2013, 22:18
11601

11602

Danijel
21. January 2013, 00:10
11603

Danijel
21. January 2013, 00:13
11605

11606

Danijel
21. January 2013, 00:18
Ta preža je izolirana z 6 cm PU izolacijo-strop,pod in stene ,pri -12 zunaj je not -6 brez grelca.

Danijel
21. January 2013, 01:04
11607

11608

Danijel
21. January 2013, 01:08
11609

11610

POLH
21. January 2013, 08:16
Zelo lepo izdelana preža. Naj vam dolgo in dobro služi.

Danijel
21. January 2013, 14:26
Hvala-izdelal sem jo sam,postavit stebre mi je pomagal brat in mentor -sem mizar in mi ni problem naret. Pobarvat še jo morem od zunaj do konca z zeleno da bo majn opazna.

Kolovski
21. January 2013, 14:29
Pobarvat še jo morem od zunaj do konca z zeleno da bo majn opazna.
Ne rabiš je barvat, naj ostane naravne barve... saj bo zbledela na sivo in ne bo opazna.

Drugače pa vse pohvale! Lepo narejena.

cak
21. January 2013, 14:30
Res vzorno narejena.
Ob oknu pa naredi 50cm široko polico na tečaje. Ko streljaš moraš komolce nasloniti.

sine
21. January 2013, 14:55
Upoštevaj nasvet Kolovskega, je naravna res lepša, oziroma se bolj vklopi v okolje! Sicer pa super preža!:icon_wink:

ANDIGS
21. January 2013, 18:07
Lepa preža,samo bog ne daj jo barvat.Ostati mora naravna.

THEHUNTER
22. January 2013, 21:40
Pohvalno! Res lepa preža! biggrin

Na tak način tudi jaz najraje zgradim prežo, tako, da najprej izdelam stranice ter jih potem le zbijem skupaj.
Prilagam še sliko moje preže. Za razliko od tvoje, pa moja stoji na tleh, saj je na vrhu ene večje vrtače, tako da je itak že ene 15m višja od dna, kjer prihaja divjad.

rikec
23. January 2013, 08:07
Pohvalno Daniel!!!

Danijel
24. January 2013, 09:57
hvala-naročila za takšno prežo kar prihajajo iz vseh strani. Če bom šel v ta projekt pol bom moral naret 4 v naši LD in eno katero sem že oblubil da bom naredil -naj ostane skrivnost katera jo bo dobila hehe

Danijel
24. January 2013, 10:00
THEHUNTER lepo si to naredil

THEHUNTER
24. January 2013, 17:28
Hvala biggrin .. edino napako, ki sem jo naredil pri tej prezi pa je, da se vrata prevec na tesno zapirajo, po kaksnem nalivu to zna bit problem ker se les napihne... ko bo lepo vreme moram it popravit biggrin

denč
19. February 2013, 08:40
Zivjo!

Mene pa zanima, kako naredite pri zaprtih prezah okna, da je odpiranje/zapiranje cimbolj tiho in brez skripanja.
V planu imam naredit eno dobro zaprto prezo, in mi samo se to malo kravzlja mozgane.

Lz

THEHUNTER
19. February 2013, 10:15
V okvir okna vstavi kaksno blago ali gumo.. meni deluje super biggrin
Pa panti naj bodo fajn namazani :icon_lol:.. pa pazi, da se ti okno ne zapira pretesno, saj bos potem imel tezave ce se bo napilo vlage, ker se potem les razsiri..sam sem to napako storil pri vratih in bo treba v kratkem ko bo cas it malo popravit..ko zgradis prilepi kaksnk slikco na forum biggrin

TaSl
19. February 2013, 21:02
Pohvalno! Res lepa preža! biggrin

Na tak način tudi jaz najraje zgradim prežo, tako, da najprej izdelam stranice ter jih potem le zbijem skupaj.
Prilagam še sliko moje preže. Za razliko od tvoje, pa moja stoji na tleh, saj je na vrhu ene večje vrtače, tako da je itak že ene 15m višja od dna, kjer prihaja divjad.

To je že pravi lovski apartma! Bravo lepo narejeno, če boš rabil nekoga za napeljavo elektroinštalacij mi pa le sporoči ;) (upam da administratorji ne razumejo tega kot reklama):icon_lol:

THEHUNTER
19. February 2013, 21:27
Hvala!! biggrin
Po velikosti ni ravno velika. Tloris je 140cm x 100cm. Ampak za moje potrebe je super, ne rabim večje (za zdaj je samo za opazovanje divjadi, ker nisem še lovec, čez 3 leta ko bo izpit narejen, pa bomo že kaj uplenili z nje ane biggrin). Drugače, sem pa z lovci vse zmenjen glede izgradnje preže.
No, super sva na vezi hehehe :icon_lol:

JAKAJEŽ
24. March 2013, 09:22
Včerajšni izdelek biggrin

lp

rikec
24. March 2013, 11:05
Super! Močna izgleda!

main757
24. March 2013, 11:37
Izgleda lepo. Kako je fiksirana v tla?