PDA

View Full Version : Širokokotni strelni daljogledi



wolf1
13. December 2007, 15:02
A kdo uporabla tak daljnogled za pogone na divje prašiče in kako se obnesejo,gre za 1-4x24,oziroma podobne?Vse informacije dobrodošle!
lp


Po moje bolje kot "pika"! Jaz mam 1.5 - 6x 42,kar sicer ni isto,ampak se mi pa obnese super!!!!


lp


Jaz mam tudi 1.5-6x42 in se obnese super. Ko si na stojišču pogledaš okrog sebe in si naštimaš po potrebi povečavo.

Drugače Zverina bi znal kaj povedat on ima 1.1-4 od Bushnella...


Zajec priporočal bi ti Swarovski Z6 1-6x24. Ima širše vidno polje od ostalih in kristalno čisto sliko. Sam ga nimam, sem pa ga že videl in tudi pogledal čez njega. V naše lovišču taki daljnogled tako ali tako ni potreben, zato je to prevelika investicija, za par krat na leto ko grem kam v goste.

:wink:


meopta 1,5-6x42 s fiksno montazo.
na 1,5 sploh se ne zavedas, da gledas skozi daljnogled.
na streliscu pa je s 6x super,ne rabis vec.
lp


Jaz sem pred kratkim nabavil Kahles CSX 1,1-4X24 z osvetljenim križem.Optika je res vrhunska.Še pa nisem imel sreče na lovu :cry: Pred sezono skupnih lovov sem ga preizkusil na strelišču.Na tarčo srnjaka sem v različnih položajih(35m do 70m prostoročno,100m z naslonom) postrelil vsaj 120 nabojev.Super bi ga bilo preizkusit na tarčo bežečega prašiča a žal te možnosti nimam.Ko sem kupoval to optiko sem se sprva ogreval za Z6i 1-6X24 a se mi je zdela cena za tak strelni daljnogled malce prevelika.Mislim,da je cena za Z6i 1650eur.Kahles pa je bil v akciji pri Frankonia za 990eurov.V razliki do Z6i sem dobil še EAW rinke ostalo pa še je nekaj malega za nakup daljinomera prihodnje leto.Čeprav uporabljam na repetirki Swarovski PVI 3-12x50 se mi njihova garancijska politika pri Z6i zdi pokvarjena.Na optiko dajo 10let na enoto za osvetljevanje križa pa dve leti garancije.To je za cenovno tak drag izdelek nedopustno malo.Tisti,ki imajo polno denarja se za to ne zmenijo nas navadne smrtnike pa to grdo tepe!Pri Kahlesu imaš pa garancijo 30 let na optiko in 10 let na enoto za osvetlitev.Razlika v zornem kotu pa je 2m!Šestkratne povečave,ki jo ima Z6i pa na skupnih lovih jaz ne potrebujem.Zaradi teh razlogov niti malo ne obžalujem nakupa.Sem pa imel možnost gledat skozi Meopto Meostar 1-4X24 RD in moram povedat,da dobiš za 750eur popolnoma primerljiv daljnogled.Res je krasen.V isti rang pa še lahko dodaš Bushnell Elite 4200 1,1-4X24.Tega pa še nisem preizkusil,čeprav ga mnogi hvalijo.Če misliš strelni daljnogled uporabljat univerzalno nabavi 1,5-6X42,če pa misliš nabavit stvar samo za pogone potem pa nabavi nekaj kot npr.1,1-4X...Z osvetljeno piko ali brez je pač stvar okusa,čeprav osvetljena pika precej olajša streljanje predvsem v slabih vremenskih pogojih.Pol so še pa tukaj rdeče pike,ki pa imajo mesto v drugi temi.Lp!


kaj menite o tem, da se pri varjabilnih daljnogledih, ko spreminjas povecave, da se spreminja tudi velikost nitnega kriza?
meni je malo zal, ker ce malo pomislis, se zgodi, da na pogonoh, ko na hitro pomeris , je nitni kriz tanjsi, ko pa si na streliscu in streljas ponavadi s 6x povecavo, je nitni kriz vecji.
ima od vas kaksen daljogled, ki ne spreminja velikosti nitnega kriza ko variras povecave?


Ricmnc,to je odvisno ali ima strelni daljnogled križ v prvi ali drugi planjavi.Tako moj Swaro kot Kahles imata križ v drugi planjavi kar pomeni,da je križ enako debel na 3X ali 12X povečavi.Če se pri tebi to dogaja pomeni,da imaš križ v prvi planjavi.


Na to temo oziroma test teh daljnogledov imam v francoskem jeziku,vendar žal ni nobenega, ki bi ta prispevek prevel,če kdo obvlada francoščino in je pripravljen prevest eno stran naj javi in ga napopamo tu.


Jest mislim,da ne planjava ne igra vloge za zadetek,je pa seveda stvar navade in vaje! Jaz mam na kahlesu spremenljivo povečavo z križem v prvi planjavi (enako na meopti),pa moram rečt da me to ne moti,samo grem pa v začetku oktobra vedno mal "potrenirat" na tarčo kjer spreminjam povečave,pa se mi je do zdaj zadeva obnesla!

lp


Testi,sicer v francoščini,pa vendar: http://www.bushnell-europe.com/press/bushnell/press_clippings/france/2005/2005_03_Mars/Connaissance%20de%20la%20chasse%20mars%2005.pdf
lp


imajo vase puske, na katreih imate strelne daljnoglede z majhno povecavo se montirane muho in kobilico?
meni se zgodi, ko gledam s povecavi 1,5x, da vidim notri cev in muho in bi rad imel pusko brez...
kako ste resili to na vasi puski?
na moji sem poskusil, samo da je muha se zalepljena na cevi in ne bi rad kaj pokvaril...
hvala za odgovore

http://lov.mojforum.si/lov-about1344.html

Ganges
13. December 2007, 15:44
Zajček a si nabavil nov daljnogled? Slika?

lp

zajec
13. December 2007, 17:04
Evo Meopta Artemis 3100 1-4x22,upam da bo zadovoljil pričakovanja,sedaj rabim samo še povabila na lov na prašiče in ostalo!Čakam!:icon_lol:
Se slikce:
http://www.lovac.info/components/com_marketplace/images/entries/189a.jpg
http://www.lovac.info/components/com_marketplace/images/entries/189b.jpg

Ganges
14. December 2007, 11:09
Kaj ta daljnogled ima samo osvetljeno piko in tiste 3 črte ali lahko deluje tudi brez baterij?

zverina
14. December 2007, 13:44
A zadane pujsa kar sam al moraš prej pocilat :icon_wink:

In čim prej prinesi pokazat da primerjam z mojim Bushnellom ki je sigurno boljši in bolj fini in oh in sploh :icon_twisted: :icon_wink:

zajec
14. December 2007, 15:21
Sej vem, da ste tle sami Bushnelovci,sicer se ne obremenjujem s tem,ker vem da je tudi Buši bober,je pa tale bil ugodno,pa še ciljcenter je bogovski za potegnt,k prasci letijo.
Gangi,ko je osvetlitev izklopljena je križec samo črn drgač pa isti, sm tudi jaz bil mal skeptičen,pa se mi sedaj zdi čist ok,za hitro streljanje še mogoče boljši od marsikaterega!
Zverina prinesel ga bom pokazat,oziroma v primerjavo ,takrat ko me kdo spet povabi,oziroma ga sprobamo na prašičih.Saj vem, da zate ni ker ni namontiran na Blaserci,je sm na čehu.
lp Pa upam, da kmalu sprobamo!:icon_lol::icon_biggrin:

zverina
16. December 2007, 20:54
Hi hi zajček še boš prišel brez panike sa mče še enkrat fališ si pa oplel potem boš pa lahko prišel samo še drva na ogenj devat medtem ko bomo mi jagali.

Nima veze katera firma je važno je da si z njim zadovoljen in ti dela po tvojih željah.

shadow23
17. December 2007, 19:06
Zajček upam da boš čimprej sprobal tole meopto, in da bomo videli tistega mrjasca ki ga boš uplenil z novo opremo!!!

zajec
18. December 2007, 06:59
Tudi sam upam!:icon_lol:

janez valentic
6. January 2008, 11:27
V reviji Deutche Jagd Zeitung je v zadnji (januarski) številki objavljen test 11 strelnih daljnogledov primernih za lov v pogonih (1-4x24), Roland Zeitler.

Očiten zmagovalec je Swarovski Z6i 1-6x24.

Za njem sledita Zeiss Varipoint 1,1-4x24 T* Lotutec in Schmidt&Bender Zenith1,1-4x24.

Naslednji po kakovosti so Doctor, Kahles CSX , Nikon in Nightforce.

Meopta 1-4x22 Meostar je sicer presenetila z vrhunsko optično kakovostjo, toda tudi s popolnoma nesprejemljivo razliko med lego zadetkov med največjo in najmanjšo povečavo (6,6cm).

Zaradi premajhnega zornega poja, so kot neprimerne ocenili Leupold VX-III 1,5-5x20, Browing 1,25-4x24 in Micro Dot 1,5-4,5x24; na 100 m dajo 22,28 in 22 m zornega polja.

Pograjali so Kahles CSX 1,1-4x24, da ima preveliko piko,ki pokriva preveč pa tudi veliko razliko med lego zadetkov med največjo in najmanjšo povečavo (4,4cm).Star model pred julijem 2007 tudi nima avtomatskega ugašanja in pri ponovnem prižiganju se ne povrne prej nastavljena jakost osvetlitve.

Moje mnenje: Malo denarja, malo muzike. Velika trojka je prepričljivo v ospredju. Boljšo oceno sem pričakoval za Kahles, a je še vedno soliden daljnoged. Če Meopto ne bi zaje... odklon lege zadetkov bi to bil sigurno najboljši nakup glede na razmerje med ceno in kvaliteto (779 EUR). Kot soliden in ugoden daljnogled se je pokazal Nikon Monarch E 1,1-4x24 (869 EUR), ki pa za najboljšimi med drugim zaostaja zaradi šibke osvetlitve in neergonomske postavitve osvetlitvenega stikala. Nightforce NFX 1-4x24 opravičuje svojo visoko ceno 1688 z mehansko zanesljivostjo, a je v v svojem cenovnem razredu v optičnih pogledih (zorni kot, kontrast) za bolj tipičnimi »lovskimi« znamkami.

Titan
6. January 2008, 13:13
janez kje je pa znameniti bushnell.:icon_lol::icon_lol:

ZR7
6. January 2008, 13:38
janez kje je pa znameniti bushnell.:icon_lol::icon_lol:

Še marsikatera znamenita in kvalitettna in nam nepoznana firma v tem testu manjka.
Uredništvo se je pač odločilo za svoj izbor, večinoma usmerjen na germansko področje.

janez valentic
6. January 2008, 14:12
Ali si lahko malce bolj natančen? Povej znamko in model.

kuje
6. January 2008, 15:51
Zdravo Janez!Tudi jaz sem si prebral ta test in moram priznati,da je Z6i res špica.Za Kahlesa pa moram povedat,da je za moje potrebe dober.Jaz na strelišču nisem opazil,da bi se pri strelih na 35,70 ter 100m pri spreminjanju povečave lega zadetka spremenila.Ravno nasprotno sem opazil,da delam pri povečavi 1,1 na 35m boljšo grupo kot pri 4X povečavi.Pri prvi skoraj luknjo v luknjo pri drugi pa raztros v premeru 1cm.Pika pa je res mogoče malo velika samo jaz ne streljam na bežečo divjad na 100m.Sploh pa ne z 1,1X povečavo!Ravno v tem pa je čar variabla,da lahko,ko prideš na stojišče na skupnih lovih oceniš na katero povečavo boš nasatavil.Pri meni je to 2,5X.Pika pri CSX pa na 100m pokriva 8,9cm pri 4X povečavi.Tudi jaz upam brez skrbi pri tej zadnji kombinaciji ustrelit po ozimcu na 100m.Osebno pa mislim,da ni etično in potrebno streljat na bežečo divjad na takšne razdalje.Vsaj jaz nebi rad bil na lovu,kjer so na štantih takšni fanatiki!Je pa ta nova Automatic Light enota osvetljevanja pri Kahlesu res prima.Ima pa prijatelj to testirano Meopto in je dveh letih uplenil enih 50 kosov različne divjadi na pogonih(prašič,lisica,jelenjad,srnjad) in je zelo zadovoljen!Za Swarovca pa moram povedat,da je res optično zelo dober,kaj se pa tiče vzdržljivosti pa tako,tako.Imam pri mojem PVI-2 ravno težave z osvetlitvijo križa.Enota je enostavno crknila!Rešpetin pa je star komaj dve leti.Garancija na enoto za osvetlitev je pa samo dve leti.Bom videl,kako bodo v Absamu to rešili.Za Z6 pa mislim,da je glede na to kaj ponuja predrag in ni vreden svojega denarja(10 let garancije za optiko,2 leti na osvetlitev).Bom,če bom nabavil še kakšno puško pogledal bri Bushnellu,ki bo letos na trg pripeljal Elite 6500,ki bo za pol manj cene kot Swaro solidna alternativa in to pri 6,5X optičnem zoom-u!

janez valentic
6. January 2008, 18:51
Saj sem vedel da boš na CSX kaj napisal:icon_wink:, lahko da je šlo za pokvarjeno jabolko.
Me pa zanima kako boš zadovoljen s popravilom tvojega Swarovca.

janez valentic
6. January 2008, 19:02
Bushnell Ellite 6500 ne bo imel nobenega klasičnega širokokotnega daljnogleda, začelo se bo s povečavo 2,5 in navzgor.Nov pa naj bi bil 1.25-4x24 v seriji 4200.
Ali se motim?

kuje
6. January 2008, 19:08
Zaenkrat nebo imel klasičnega variabla za pogone,samo se mi pa zdi 2,5-16X50 kr fina varianta.Bom videl za Swarota jutri,ko bom poklical v Absam.

Veper
7. January 2008, 18:36
Na "delavko" sem montiral 1,75-5x32 Bushnella Trophy in sem popolnoma zadovoljen. Malo me moti,ker je križ samo multi x in ga ne izdelujejo v izvedbi 3-2-1- low light pa vendar je ok. Preizkusil na delu in poligonu in vsekakor ostaja na puški. Cena saj veste da več kot sprejemljiva kvaliteta pa tudi . V sobi o trenutnem vremenu pa so fotke tega zaledenelega daljnogleda in pogled skozenj.

ZR7
8. January 2008, 08:20
Iz Bushnellovega spletnega kataloga:
Elite4200, Elite3200,Legend,Trophy.

Veper, zakaj si se raje odločil za 1,75-5 x 32mmm namesto 1,5 - 6 x 44mm?

janez valentic
8. January 2008, 10:35
Elite 3200 1.5-4.5x32mm ( daljnogled za puške na črn smodnik in z gladko cevjo)
ima zorno polje na 100 m ca 21m, kar mogoče niti ni več širokokoten daljnogled in je podobno kot ga imajo najbojši univerzalni daljnogldi 1,5-6x42.

Se pa seveda strinjam da ne moreš primerjati daljnogleda za 300 EUR z daljnogledom, ki stane nekajkrat več.

Za Elite 4200 1.25-4x 24mm pa ne najdem podatkov (tehničnih ali cene v EU), saj če prav razumem še ni v prodaji.

zajec
8. January 2008, 10:39
Je že ker ga ima kolega!

ZR7
8. January 2008, 10:49
Koliko je pri tako majhnih povečavah sploh pomemben širši vidni kot?
Glede na to, da pri pogonih v grmovju ali hitrih strelih na kratke razdalje itak gledamo z obemi očesi.
Ali pa če primerjamo ta kot s kotom pri pikah?

janez valentic
8. January 2008, 13:51
Je že ker ga ima kolega!
No in kako se obnese? Koliko košta? Tehnični podatki bi bili tudi dobrodošli.

dolgin
10. January 2008, 11:41
Zr7, sicer ne vem kako ti ti počneš,ampak jaz z 1,5 povečavo ne morem streljati z obemi očesi,ker je to pač daljnogled in je predolg,tako da ga drugo oko že zazna in je zadeva pečena,zanesljiv strel (vsaj pri meni) ne pride v poštev! Je pa široko vidno polje zame izrednega pomena,na blizu ali zelo blizu vidiš kaj se z divjadjo dogaja,reakcija ob begu le-te je lahko hitrejša,pri nekoliko daljših strelih je zadeva še toliko bolj uporabna!
Za moje pojme je širokokotni daljnogled manjše povečave precej bolj uporaben kot pa optična pika!

lp

janez valentic
10. January 2008, 12:21
Pravijo da pri povečavi 1,1 do 1,2 (ajdi1,25) še lahko možgani sestavijo eno sliko, pri več pa že ne več. Nekaj drugega je streljati z obema očesoma odprtima (kar lahko tudi sam počnem pri povečavi 3x) in zanemariti sliko v ne-dominantnem očesu, nekaj drugega pa je imeti eno in isto sliko sestavljeno iz obeh očes.

ZR7
10. January 2008, 12:59
... Nekaj drugega je streljati z obema očesoma odprtima (kar lahko tudi sam počnem pri povečavi 3x) in zanemariti sliko v ne-dominantnem očesu, nekaj drugega pa je imeti eno in isto sliko sestavljeno iz obeh očes.
In tudi to precej pomaga pri zasledovanju cilja skozi grmovje preden se odločimo oddati strel. Verjetno je ta način uspešnejši kot slediti skozi optiko, čeprav širokokotno o kateri debatiramo?

trma
26. May 2008, 22:17
Iz Bushnellovega spletnega kataloga:
Elite4200, Elite3200,Legend,Trophy.

Veper, zakaj si se raje odločil za 1,75-5 x 32mmm namesto 1,5 - 6 x 44mm?

danes sem kontaktiral s CABELO mod.bushnell elite 4200 1,25-4x24 in so mi potrdili, da izven amerike ne pošiljajo strelnih dalnogledov zaradi varnosti, bla bla bla. Ti amerikanci so pa res pripaljeni. kaj se bojijo da jih bomo napadli :icon_lol:
cena fco CABELA je preračunana v evre cca.240 evrov. V kopteksu ista stvar 799 eur. res škoda da ne pošiljajo po pošti.

sedaj moram samo vprašat če ga lahko fizična oseba pritihotapi v slovenijo in če v primeru najdbe nastanejo problemi....

lp

pumpa
26. May 2008, 22:26
pa ga naročej kje drugje, moj kolega ga je pred približno mesecem dobil v slovenijo leupolda namreč za pol cene, tako da kr malo listat pa bo,ti pa javim na zs ko dobim od kje ga je naročil.
l.p.

trma
26. May 2008, 22:59
pa ga naročej kje drugje, moj kolega ga je pred približno mesecem dobil v slovenijo leupolda namreč za pol cene, tako da kr malo listat pa bo,ti pa javim na zs ko dobim od kje ga je naročil.
l.p.

ostaja samo Evropa. a ima kdo kakšen dober naslov?

lp

hose
11. November 2008, 10:34
Zdravo,
a ima kdo okvirne cene širokokotnih daljnogledov (z rdečo piko),ker jaz cen ne najdem.
A mogoče je kdo na forumu, ki bi se rad znebil takšnega dalj.?
lp

Jagermaister
11. November 2008, 14:55
Mimogrede, ko je govor o širokokotnih daljnogledih: ti bi morali imeti povečavo manjšo od 1, torej bi sliko pomanjšali, predmete oddaljili. Res ne vem, čemu bi ga kdo rabil. Povečava 1 in več pa ni več širokokotno.

Kolovski
30. June 2010, 11:06
Evo, omislu si bom širokokoten daljnogled, imel sem v mislih Bushnell elite 4200 1.25-4x24 s rdečo piko. Na Amazonu.com so me prehitel, prejšnje dni je bil 318$, a danes, ko sem ga hotel naročiti so prekinili akcijo ter ga dali na 500$:icon_evil::icon_evil:. Tako da sem odprt za druge opcije.

A ma še kdo kakšno idejo, v podobnem cenovnem rangu, po možnosti s pikco? Bo šel pa na karabin 8x57IS.

ben1
30. June 2010, 11:25
Kdor čaka dočaka.:icon_twisted:

206
30. June 2010, 11:48
Kolovski,na neki drugi strani je 437$,s poštnino pride okol 500 dolarjev pol.

Točno takega mam tud sam na 30-06

klikn če upaš (http://ep.yimg.com/ca/I/yhst-97257296864170_2112_135812516)

Kolovski
30. June 2010, 12:02
Pismo rosno. No ja, sej to je tut kr ugodno. Sam 318$ je blo pa res pocen.

A kdo ve kakšna je razlika med lečo 20 in 24. A je kej razlike?
206, kuko pa ti dela na 30-06? A gledaš z obema očesoma? Kašna je pa kej pikca?

206
30. June 2010, 14:01
čist uredu dela,primerljiv z dražjimi daljnogledi,edino ima malo manjše vidno polje na 100m kot ostali,nekaj metrov

gledam z obema,pikce se pa ne vidi ko je ugasjena

muzikant
30. June 2010, 14:06
čist uredu dela,primerljiv z dražjimi daljnogledi,edino ima malo manjše vidno polje na 100m kot ostali,nekaj metrov

gledam z obema,pikce se pa ne vidi ko je ugasjena

Verjetno je primerljiv v teži, barvi in obliki.:icon_wink:

Draugače pa se razlika med objektivom 20 in 24 mm, ne opazi.

206
30. June 2010, 14:27
če zadaneš je čist primerljiv z 2000 € vrednim Zeissom ali Swarovcem :icon_wink:

muzikant
30. June 2010, 14:39
če zadaneš je čist primerljiv z 2000 € vrednim Zeissom ali Swarovcem :icon_wink:

V tem primeru pa res.:icon_biggrin:, sam zadenem s Swarotom, misliš, da bi tudi s tem ?

Kolovski
30. June 2010, 14:45
A pa kdo dejansko ve, v katerih pogledih je boljši Swaro kot pa bušnel?
Vem da ima vidno polje Swaro 42, tale buši pa 27 pri najmanjši povečavi. Kje drugje so še razlike?

muzikant
30. June 2010, 14:59
A pa kdo dejansko ve, v katerih pogledih je boljši Swaro kot pa bušnel?
Vem da ima vidno polje Swaro 42, tale buši pa 27 pri najmanjši povečavi. Kje drugje so še razlike?

Dražji je, lepši, bolj so ti solovci nevoščljivi, itd

JANEZ L
30. June 2010, 15:09
Lp!

Se boste zopet 7576 zarad "špetinov"??? Pa reklame, pa cene, pa puškarji, pa da ima vsak puškar možnost reklamo na straneh objavit za minimalne denarje, pa je to do sedaj storil le en, pa se ga lahko potem po mili volji omenja in piše, pa se ne o njemu, ampak o vseh drugih...pa še 33X bla, bla, bla...75777578

Lovski zdravo
Janez L

kuje
30. June 2010, 16:33
Če nimaš namena vlagat v najdražjo optiko si poglej Meopto R1 1-4X22RD.Od letos tudi s Zeiss Z šino.Malenkost dražja a razmerje cena kvaliteta štima.Tudi pri osvetlitvi križa,kot pri vidnem polju.

Kolovski
30. June 2010, 19:57
Kuje, kakšen križ pa ma ta z RD. A ima samo pikco? Ker bi rabu še navaden križ zraven.

Kolovski
30. June 2010, 20:20
Ka pa je s podatkom, da meopta spreminja lego zadetkov? A ta trditev vodo drži? A ma kdo nikona? takega? (http://www.opticsplanet.net/nikon-monarh-african-1-1-4x24-matte-riflescope-german-4.html)
A je še kakšna varijanta tam do ene 700€, pa da ima RD?

206
30. June 2010, 20:37
Poglej še kakšnega Leupolda

De_Tomaso
30. June 2010, 23:07
Vsak variabilen daljnogled s križem v drugi optični ravnini, spreminja lego zadetkov s spreminjanjem povečave. Od kvalitete pa je odvisno koliko.

Nasplošno se jaz s tem pri kakšni Meopti ne bi obremenjeval.


Glede Leupolda bi se pa jaz bolj kot ne izgobal vsemu razen VX-3 in VX-7, ki pa jih ne delajo v povečavi od 1 do 4, le od 1.5-6.

hose
1. July 2010, 11:43
Zdaj imam že drugo leto 4200 1,25-4 RD in za ta denar sem zadovoljen,dobro mi služi tudi za strel do 150m,ocenim pa z *******om 8*56.Če pa bo kdaj viška eur pa Swaro 1-6 z osvetlitvijo..
Edino me moti, ker ne smeš pozabit ugasnit pike,tako sem že 2 bateriji skuru.
Super za pogone in za čakanje prašiča v žitu,pika je fina in po mraku pride prav.
Par dni nazaj sem sedel v pšenici na stolčku ponoči po luni in je mi je sam močan lanščak neslišno prišel na 3m,pa si zamislite kaj bi bilo da sem imel fiksno 6*42 ali več.Verjetno bi mi ušel....tako pa je v škrinji.
Priporočam to optiko in upam da bo osv. pike zdržala!!

detel
1. July 2010, 11:50
Če se ne motim ima tudi serija Trophy- Bushnell dajlnoglede s piko, ki so cenejši.

ZR7
1. July 2010, 11:58
Če se ne motim ima tudi serija Trophy- Bushnell dajlnoglede s piko, ki so cenejši.
Misliš tole:
http://www.bushnelloutdoorproducts.eu/www_bushnell/files/files_produit/731424Mdetoure.jpg

Kolovski
1. July 2010, 12:15
Hja... zej sem zelo zbegan. 1001 nasvet. Malo me pri bushnelu moti vidno polje: 27m proti meoptinemu 37m na 100m.

Kje v Ameriki se pa da tega Trophy Bushnella videti oz. naročiti? Nikjer ga še nisem zasledil.

De Tomasso, a maš ti kakšen pameten predlog? Širokokoten str. daljnogled, da ima piko, pa tam do nekje 700€. Opcija je naročiti tudi v Ameriki...

206
1. July 2010, 12:35
bomo najdl

Kolovski
1. July 2010, 12:37
A ma kdo šanso, da bi jaz primerjal meopto pa bushnella (kateri se mi bolj dopade)? 206 a poznaš kerga ki ima meopto 1-4x22RD?

206
1. July 2010, 12:58
žal ne

detel
1. July 2010, 13:33
Pri povečavi 1 gledaš z obema očesoma in naj te ne moti vidno polje.

detel
1. July 2010, 13:39
Buši ima dva nova modela: 731424M 1-4X24 (križ, pika) 330 EUR

731 642M 1,5-6X42 (križ, pika) 350 EUR.

miš93
1. July 2010, 13:42
Bušija še nisem videl, sem pa imel priliko pogledat skozi Meopto - me je kar prepričala in v kolikor bi kupoval tak daljnogled nebi razmišljal dosti. Predvsem se mi dopade križ (k-dot):

http://www.packpractical.com/reviews/meopta_files/meopta3.jpg

zajec
1. July 2010, 15:30
Meopto mam jaz.Je ok ,razen za na dlje ,do 100m ok,itak pa ni namenjen za velike daljave.

hose
1. July 2010, 15:42
ta Meopta iz zgornje slike je ziher boljša kot buši, ampak tudi 2,5*dražja.Moj je bil z poštnino iz USA 290eur.(theriflescopestore.com)
Mam pa rajši samo piko, da me pri hitrih strelih ne bega preveč osvetljenega.

De_Tomaso
4. July 2010, 11:37
Kolovski, jaz bi se na tvojem mestu odločal med Meopto in Docterjem. Morda bi gledal še Kaps, vendar osebno še nisem videl v živo njihovega 1-4x24. Če je pa kvaliteta enaka kot pri 2.5-10x56 potem ni kaj slabega za rečt.

Med optiko iz ZDA pa v tej povečavi samo Burris pa Trijicon. Če misliš kupovati zdaj pa bi rekel, da se iz ZDA ne splača zaradi močnega dolarja.

Prskač
4. July 2010, 14:46
Hja... Malo me pri bushnelu moti vidno polje: 27m proti meoptinemu 37m na 100m...

Vzemi tistega, ki ima večje vidno polje. Če bi se odločal med tema dvema bi sigurno raje vzel Meopto.

wolf1
4. July 2010, 19:56
Kaj pa ta nov od Zaissa Duralyt...1.2-5x36 cena 732€


http://kostevc.si/media/catalog/product/cache/1/image/265x122/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/d/u/duralyt_1_2-5x36_thumb.jpg

zober
5. July 2010, 00:12
tole je pa res nekam pocen,kakšn križ pa ma ta!

jancar
5. July 2010, 07:12
je 6A.

Kolovski
8. July 2010, 09:42
Evo naročeno: Burris Euro Diamond 1-4x24 s pikco. 535$. Ima pa 34m vidnga polja na 100m. BOmo vidl kako se bo obnesu - bom poročal.

snef
11. July 2010, 15:24
omenjeni daljnogled se da dobiti pod 700 €.......in še na zalogi so.

Kvaliteta presenetljivo dobra !!