PDA

View Full Version : Ostali optični pripomočki



Ganges
13. December 2007, 14:01
http://lov.mojforum.si/lov-about57.html


Tukaj bo tekla debata o ostalih optičnih pripomočkih - sights, daljinomeri...


Zanimam se za nakup daljinometra pa me zanimajo vaše izkušnje


Moj kolega ima (mislm da) Bushnellov daljinomer in je z njim zelo zadovoljen.En meter + ali - ima pa diference


A ima kdo mogoče kakšne izkušnje z Bushnell spektivom? Ne uporabljam ga redno, pravzaprev celo redko, pa sem ga zadnjič videl za 19.000 SIT. Toliko stane v BoF-u. A je zadeva sploh uporabna?

Mislim, da je to ta zadeva:

http://www.bushnell.com/products/spotting_scopes/specs/78-1545.cfm

lp


Sprašujem še enkrat.

Ali imate kaj izkušenj z Bushnell daljinomerji.

Ogrevam se za enega kupit.

Kaj menite?

Koliko jih sploh kaj vi uporabljate?


Jaz ga imam in ga ne dam ke je špica majhen kompakten in točen.

Še celo kadar grem ocenjevat škodo recimo v koruzi, postavim kolega na konec njive in izmerim pa je zadeva rešena in ari določeni.

Aja vzemi tistega ki meri do 600 metrov je čist zadosti. Pa še optika je presenetljivo dobra na njem če pomisliš, da kos srnjadi pomeriš na 300m brez problema.

Če te zanima pokliči oz. se javi na ZS grema testirat v lovišče


Ja, Bushnellovi daljinomeri iz serije Yardage Pro so res majhni, kvalitetni in cenovno ugodni daljinomeri (razmerje cena/kvaliteta).

Sam sicer nimam Bushnella ampak Opti-Logic 120 XTA daljinomer z "kotno kompenzacijo". To pomeni, da mi daljinomer avtomatsko izračuna horizontalno razdaljo do tarče. Horizontalna razdalja je razdalja na kateri vpliva gravitacija na izstrelek. To je razdalja katero moramo dejansko imeti v obziru pri streljanju. Daljinomer uporabljam pri lovu z lokom iz prenosne preže tako, da mi je ta funkcija zelo pomembna. Sicer je ta daljinomer za lov z puško le deloma uporaben saj meri na nereflektivne tarče le do 120 jardov, nima povečavo in je velik za dva Bushnella ampak za lov z lokom iz preže je pa zakon.

Janez


lp!!! tudi mene zanima kako je s spektivi, gledal sem neke bushnelove za 100evrov pa bi vprašal ce ima kdo kaksne izkusnje?? :D

andrej win
1. January 2008, 12:41
Tud mene zanima,kako ste zadovolni uporabniki bushnellovih spektivou?? pravijo,da hunter serije in pa tiste se cenejse verzije niso najbolj zazeljene??kaj pravite nato? sam sem gledal bolj Legende in pa elite-e,ki so pa ze malo drazji..250-350 euro!


lp

Titan
1. January 2008, 23:05
mene pa zanima kje v sloveniji kupim daljinomer ker mam hude tezave stem zelim ga imeti ampak pri useh prodajalcih je to po narocilo pa seveda cene so tudi razlicne za iste modele.presvsem mam v mislih nikona in bushnella.a mi lahko kdo pomaga kje v sloveniji to dobit pa ne mislim cakat na njega ker hocem sprobat ce zadeva funkcionira in potem kupit.hvala

Igoman
15. March 2008, 16:48
Zanima me za kaj vse uporabljate spektive?

Ganges
16. March 2008, 00:03
V glavnem za opazovanje sosede, ko se preobla?i v spalnici ali kopalnici :icon_lol:


Hecam se :icon_biggrin: Malo heca ne škodi.

Spektiv v glavnem verjetno vsi uporabljajo za natančnejšo oceno trofeje (z daljnogledom pač na večjo razdaljo in včasih niti na 100m ne moreš dobro oceniti mase pri srnjaku recimo), za fotografiranje na večje razdalje (digiskopijo) in samo opazovanje stanja divjadi. Pač podobno kot dvogled le z večjo natančnostjo. Je pa res, da je s spektivom zelo težko iz roke in mora biti dobro naslonjen ali pa na stojalu, saj je drugače zelo težko zaradi velikih povečav.

lp

andrej win
4. June 2008, 09:00
Kaj pravite lastniki solidno dobrih spektivou...je tole svojega denarja vredno ali ne??!:icon_redface:
Ce imate kaksne izkusnje s takim spektivom bi prosil za mnenja.
Vem da ima meopta dobre strelne daljnoglede in pa zelo dobre dvoglede,kako je pa kaj s spektivi??
http://http://www.ancelj.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0305&ID=342&Oprema=Optika&Znamka=Meopta (http://www.ancelj.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0305&ID=342&Oprema=Optika&Znamka=Meopta)


hvala,lp

andrej win
4. June 2008, 20:35
Kaj pravite lastniki solidno dobrih spektivou...je tole svojega denarja vredno ali ne??!:icon_redface:
Ce imate kaksne izkusnje s takim spektivom bi prosil za mnenja.
Vem da ima meopta dobre strelne daljnoglede in pa zelo dobre dvoglede,kako je pa kaj s spektivi??
http://http://www.ancelj.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0305&ID=342&Oprema=Optika&Znamka=Meopta (http://www.ancelj.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0305&ID=342&Oprema=Optika&Znamka=Meopta)


hvala,lp




Kaj res nihce ne ve "nic" o spektivih??!!:icon_confused::icon_redface:
kaj pa sanju 15-45X65...
ali katerikoli,ki vam sluzi dobro,kakrsne koli informacije bi bil vesel:icon_wink:

lp

rws
4. June 2008, 22:28
js mam luger 15-45x60, slika je čista, je pa težko najdit cilj, ker ima malo vidno polje tut pri manjši povečavi.za jago bi rajš uzel neki z večjo sprednjo lečo(85mm).

denis jež
5. June 2008, 09:57
Živjo
jaz mam strelni dačjnogled 6-24x56 in mi služi tudi kot spektiv, ko opazim divjad z dvogledom se uležem naslonim puško in pogledam na povečavo 24 do 400 m vsaj na grobo ocenim ali je npr. star ali mlad srnjak. in potem ni treba več vsakega kosa zalezovati. Imel sem v mislih tudi spektiv vendar sem se premislil,ker je zadeva precej draga. Če ni kvaliteten v polmreku nimaš kaj delat ker ne vidiš nič. Po moje je meopta še dovolj kvaliteten spektiv, cenejši pa po moje niso preveč uporabni predvsem zvečer ob polmraku. Sem že mel v rokah od prijatelja neko rusko zadevo za majhen denar pa ni blo videt nič. Mislim da pri optiki ni za šparat in če ti le finance dopuščajo kupit nekaj dražjega in bolj kvalitetnega.To je moje mnenje.
lp

andrej win
5. June 2008, 10:37
Tale meoptin spektiv se mi zdi sila zanimiu...tudi kot si rekel RWS,je pri tem malo vecja prednja leca (75mm),kar pripomore k vecji svetlosti v mraku in pa tudi raven je,tako da je lazje najdi zeljen cilj,ki ga hoces opazovat,za razliko od tistih,ki so pod kotom (45,..),tam je se toliko tezje:icon_sad:

Kaj pa priporocate,variabilnega,ali takega z fiksno priblizavo?
verjetno je boljs variabilnega,da lahko tudi kaj na blizu pogledas..pod 100 metri..

lp

andrej win
5. June 2008, 10:39
aja denis,tud u tvojem zadnjem posti se najde precej slovnicnih napak:icon_redface::icon_redface:

ni panike,lp

denis jež
5. June 2008, 11:33
Živjo
Sej jaz nism mislu s tisto bombinirko v smislu slovnične napake ampak se mi je samo smešno zdelo, smešno se je slišalo bombinirka zato sem se samo pošalil, drugače se pa v slovnične napake ne spuščam in me ne motijo:icon_wink:
lp

ZR7
5. June 2008, 13:05
Naslov teme je?!:icon_evil:
Za čvekanje imamo mesto drugje! Smetite in onemogočate drugim najti koristne informacije.

vl_ge
31. August 2008, 14:19
a uporablja kdo daljinomer Bushnell Sport 450 Laser Rangefinder kako se obnese.

rws
31. August 2008, 17:02
vsak daljinomer se dobro obnese.Itak ga nimaš za to, da boš imel kristalno sliko ob pogledu na določen cilj. Natančnost je pa dovolj dobra pri vseh daljinomerih, tudi tasconovih.LP

vl_ge
1. September 2008, 12:15
Bolj sem mislil kako se obnese samo mejenje reflektivnost od cilja recimo v slabšem vremenu ali v gozdu sem zasledil, da se v gozdu ne obnese najbolje. Je pa to trenutno najcenejši daljinomer in bo verjetno kar pravšnja izbira za moje potrebe.

Igoman
16. March 2009, 18:06
Ne vem če sem dal pod pravo temo pa vseeno.
Sedaj imam ******* Bushnell Trophy 10*42, vendar se mi zdi prevelika povečava za moje potrebe, tako da bom tega verjetno prodal, pa kupil enega v 7*42. Do sedaj sem gledal skozi Swarovski Habicht in se res vidi super, pa me zanima a obstaja kaj podobnega od kake druge firme? Je pa tega Habicht-a težko najti rabljenega:icon_sad:.

teohafy
16. March 2009, 21:45
Foter je kupil obnovljenega habicta za 300€, sveti kot nov.

andrej win
2. April 2009, 09:55
a uporablja kdo daljinomer Bushnell Sport 450 Laser Rangefinder kako se obnese.

Kot ti je povedal RWS,vsak je dober,da zmeriš oddaljenost...razlika je le v tem,da lahko z enim meriš do 400,z drugim pa do 1000+ metrou ..

Sam se kupil kar rabljeno zadevo-zaenkrat zadovoljen:icon_wink:

vl_ge
2. April 2009, 11:09
Bushnell Sport 450 sam kupil cca 180€ iz usa in sem zadovoljen

v mraku ni uporaben ker številke niso osvetljene meri tudi v gozdu podrast itd.
(na usa forumih pravijo da se v gozdu zmede zaradi preveč razpršenega žarka vendr meni meri do -300m bp :icon_lol:)

andrej win
2. April 2009, 11:39
Bushnell Sport 450 sam kupil cca 180€ iz usa in sem zadovoljen

v mraku ni uporaben ker številke niso osvetljene meri tudi v gozdu podrast itd.
(na usa forumih pravijo da se v gozdu zmede zaradi preveč razpršenega žarka vendr meni meri do -300m bp :icon_lol:)

To je pa ravno dovolj za uporabo u lovske namene..:icon_wink:
Dober pogled