PDA

View Full Version : Revolver Smith&Wesson



Ganges
13. December 2007, 12:27
http://lov.mojforum.si/lov-about1144-0-asc-15.html


Pred par dnevi sem streljal z revolverjem kalibra 500sw magnum s 26g kroglo.Revolver je imel nekaj malega prek 2kg.Ta kaliber naj bi imel moč okoli 3200joulov.
Me pa zanima če ima kdo od vas tak revolver in kakšen je vaše mnenje o taki pošasti :?:


No tole si poglej, zakaj vse se uporablja :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=31r4S4xD-iU


Ima ga en moj kolega.
Ko sem govoril z njim, mi je rekel da strelja le po dva šusa na teden, saj se ime preveč rad, da bi se samga sebe mlatil :?
Za moje pojme prevelika stavr za lov, je pa verjetno zanimiva za zbiratelje.




A to je LOV al kaj?!?!


Saj zato pa zavijam z očmi, kot bi šel sosedu kravo poknit.


Take stavri so čist brezvezne za kupovat. Za mene je že 44 Magnum skoraj preveč. Sem streljal z Casulom 454. Nč posebnega sm drago je vse skupej.


Bi pa kupil še en revolver. 2 colski v kalibru 38. special. Kaj priporočate.


Zadnje čase se odločam med nakupom S&W model 686 4 cole in Ruger GP 100 stainless 4 cole, pa me zanima glede na vaše izkušnje kaj mi bolj priporočate. Uribobo zadnjič sm bral poste, ko si hvalu rugera, mi lahk še kaj več o tem modelu poveš.


1. Je cenejši od S&W.
2. Kvalitetnejši (bolj trpežen) od S&W, tok vsaj pravi večina mojih kolegov, ki so prej imeli S&W.
3. Meni osebno se dopade ročaj pri Rugerju bolj kot pri S&W.


http://www.riverviewsales.net/Merchant2/graphics/00000001/KGP141-lg.jpg


Aja moj je tak k nasliki. Steinless izvedba. Pri Fanzoju sem še ta zadenga dobil, ker se prodajajo k vroče žemlje. Koštalo me je pa 630€.




Zakaj pa v .38 Special?


To se tudi meni zdi nesmiselno, saj raje nabaviš .357 in potem pač streljaš naboje .38 special.


357 že mam. No ni pa še odločeno, da bo .38 special. Pač neki majhenga iščem. Če ma gdo kaj takega bi prosil za info.


če so ti rugerji tako všeč:
http://www.ruger-firearms.com/Firearms/images/Products/50T.jpg


http://www.ruger-firearms.com/Firearms/FAProdResults?function=famid&famid=9&variation=Satin%20Stainless&bct=Yes&type=Revolver


Ja kaj naj rečem, hvala Uribobo. Je pa zdej stainless izvedba 100 evrčkov dražja-738€ (pri glavnem zastopniku, firma Coal iz Petiševcev).

Bom še malo počakal, mogoče dobimk kako rabljeno :)

Drgač me je pa Ancelj navdušu za TTjevke, ki jih naj bi dobu v septembru cena cca 100€


Uribobo,če imaš357 je brez veze kupovati 38.Nabavi samo 38 municijo pa imaš dva kosa v enem.Kot praviš ,bolje da razmisliš o kakšnem drugem kalibru,razen če ti res toliko pomeni 2colska cev.


Ali iz 50,8mm dolge cevi .357 magnum ne gre ven?

De_Tomaso
24. May 2008, 01:41
Ker sem sam v precej posebni situaciji pred nakupom prvega revolverja bi prosil malo za nasvete.


Išeč nekaj v kalibru 357 mag in sicer mi je malo padel v oči Taurus 66

http://www.taurususa.com/products/product-details.cfm?id=278&category=Revolver

Tole če sem natančnejši. Po ameriških forumih berem same slavospeve kako so se taurusi popravili v zadnjih petih letih in kako super je njihova all time garancija. Torej popravila za vedno.

Me pa zanima kje pri nas bi ga bilo možno kupit, kakšna je približno evropska cena in kakšne so morda alternative. Prav tako me zanima kakšen je odsun v primerjavi s SIG P239 in 9X19 strelivu.

Ganges
24. May 2008, 06:57
Jaz ti bom na vprašanje samo delno odgovoril, saj točno za Taursa ne vem imam pa drug 357. Odsun in pok sta precej močnejša kot pri 9x19 in sicer bi lahko rekel da skoraj dvakrat.

lp

De_Tomaso
24. May 2008, 20:31
Je sploh še mogoče kupit kakšen revolver, ki ni v .357 ali .38 Sp. kalibru? Oziroma, ker sem zumudil srečanje na Krki, je možno kje poskusit .357 na kakšnem forumskem srečanju. :icon_redface:

denis jež
25. May 2008, 11:03
Živjo
Ti kupi 44 rem.mag. ne boš nič zgrešil,če rabiš za na tarčo strljaš 44special naboje pri katerih je odsun kot pri 9ki če pa hočeš odsun po moško daš pa noter naboj 44 mag da te malo pretrese,da ne pozabiš da imaš v roki pištolo,aja pa še smith&wesson mora bit,ker potem ste trije ti smith in wesson potem se pa res nimaš koga bati,tudi kakšnega prašiča,ob morebitnem iskanju ranjene divjadi:icon_wink::icon_biggrin:

janez valentic
25. May 2008, 11:12
Ker sem sam v precej posebni situaciji pred nakupom prvega revolverja bi prosil malo za nasvete.


Išeč nekaj v kalibru 357 mag in sicer mi je malo padel v oči Taurus 66

http://www.taurususa.com/products/product-details.cfm?id=278&category=Revolver

Tole če sem natančnejši. Po ameriških forumih berem same slavospeve kako so se taurusi popravili v zadnjih petih letih in kako super je njihova all time garancija. Torej popravila za vedno.

Me pa zanima kje pri nas bi ga bilo možno kupit, kakšna je približno evropska cena in kakšne so morda alternative. Prav tako me zanima kakšen je odsun v primerjavi s SIG P239 in 9X19 strelivu.

1. kvaliteta taurusa je vsekakor slabša, kot pri S&W in Ruger. Kar pomeni da ima večji odstotek defektnih proizvodov. Lifetime garancija v ZDA je nekaj drugega kot garancija v Sloveniji. Že na tem forumu najdeš prispevke o defektnih taurusih in obnašanjem naših trgovcev. Najdi enega trgovca, ki ti naravnost prizna primer reklamacije in da kontaktne podatke od upravičenca. Vsekakor te ne poskušam odvrniti od nakupa Taurusa, kajti tudi S&W še zdaleč nima 100% končne kontrole. Vsekakor je lahko Tarus zelo dober revovler.
Sam brez da lahko nov revolver natančno pregledam, ne kupujem mačka v žaklju.

Tukaj je link na odličen članek (v angl.) kako pregledaš revolver:
http://www.thefiringline.com/forums/showthread.php?s=&threadid=57816

2. Za najnižje evropske cene poglej na www.e-gun.de

3. Glede odsuna je pa stvar taka, da lahko iz revolverja .357 magnum streljaš različno močno (šibko) strelivo. Naboj polne moči v revolverju .357 mag s težo 1.000 g nima nevem kako močnega odsuna in je za malce zverziranega strelca mogoče oddati nekaj bobnov brez padca koncentracije. To govorim za povprečje, smo pa zelo si različni. 38 Special že ni več nikakršen problem. Verjetno pa je najbolje začeti z .38 Special WC (wadcutter), ki ima najmanjši odsun in 1/3 energije .357 magnum naboja - kar da res mil odsun.
Jaz v revolverju s težo 1.000 g najraje streljam strelivo z srednjo močjo - nekje med .38 Special in .357 mag.

Neposredna primerjava odsuna med pištolo in revolverjem je malce problematična. Pri revolverju dobiš ves povraten odsun v momentu nazaj v zapestje, pri pištoli pa se povratni odsun rasporedi na daljši čas. Če primerjaš odsun enako težke pištole in revolverja pri uporabi streliva enake moči, je subjektivno občutenje odsuna pri pištoli manjše.

Nisem še streljal z P239, ampak tako na oko bi rekel, da lahko odsun 9 mm Luger primerjaš z .38 Special (npr. S&B) v Taurusu 66. Če bi primerjal odsun verjetno najboljše polnitve za lov/samoobrambo pri nas - 9 mm Luger +P 124 GoldDot Speer pa bi bil odsun verjetno primerljiv z odsunom .357 mag v Tarusu.

Smiselno je trenirati z milim strelivom, ki ima povratni odsun, ki se ga ne bojiš. Pri lovski uporabi npr. za milostni strel pa odsuna ne opaziš - nosiš najmočnejše strelivo.

De_Tomaso
25. May 2008, 11:29
Najlepša hvala za res izčrpen odgovor, ki mi je v veliko pomoč.

Uribobo
26. May 2008, 07:09
Zdej odvisno za kaj boš revolver uporabljal. Če bo za lov in boš malo streljal si kupi taurusa, če ga boš mel pa za šport si kup pa S&W ali Ruger, ker so to, kokr jaz vem, trpežni revolverji.

Vsekakor si pa po nakupu dolžan tule prilepit kako sliko. :icon_biggrin::icon_biggrin:

l.p.

De_Tomaso
29. May 2008, 21:59
Odločil sem se za Ruger SP 101 v kalibru .357 in s 3 inčno cevjo. N emislim streljat dosti in vem, da ima močan odsun. Mi je pa všeč, ker je majhen, lahek in kljub večinoma uporabi .38 spl nabojev omogoča tudi .357 za slučaj, če bom v kakem pogonu naletel na kaj kar ne bi rad in ne bom imel drugega izhoda. Sicer si ne predstavljam da bi streljal z revolverjem na živo divjad, a po mojem v sili potisneš moralne zadržke na stran.

janez valentic
4. June 2008, 10:08
Odlična izbira.
Mislim da je 3 colen .357 mag revolver ena izmed najboljših kompromisnih rešitev med kompaktnostjo za nošenje ter izkoristkom smodniških plinov in dovolj dolgo vizirno linijo. Predvsem mislim tu na S&W K in J okvir (angl. frame) ter SP-101.
Verjetno se ti bo teža proženja z dvojnim delovanjem sprožilca na začetku zdela zelo visoka. Ne obupuj. S časom se občutno zmanjša, bolje povedano nekaj tisočkrat proži na prazno, pa se bodo stične površine prožilnega mehanizma "spolirale".
Tudi z dvojnim delovanjem sprožilca je moč lepo zadeti, v kritični situaciji pa za kaj drugega itak ni časa. Sem pristaš zveznega pritiskanja na sprožilec, ne pa da v zadnjem delu hoda dvojnega delovanja ustavljaš vlek sprožilca. Se pravi da od začetka proženja do sprožitve vse poteka v enem, neprekinjenem enakomirnem gibanju.
Za mojo majhno-srednje veliko roko (8,5) je tovarniški ročaj pri SP-101 skoraj premajhen, a mislim da je bolje pustiti gor tovarniškega, kot pa dajati gor nekaj večjega, kar te ovira pri nošenju. Posebej odsvetujem lepljive gumijaste ročaje.
Pa zopet. Ja, lahko uporabljaš .38 Special tudi .38 Special WC (wad-cutter). Odsun z magnumi pa tudi ni ne vem kaj, saj 3" SP-101 tehta ca. 800 g.

Uribobo
4. June 2008, 13:04
Če rabiš holster jih ma Rebec od Fobusa in so potezni. Drugače pa super izbira. Krasen revolver.

janez valentic
9. June 2008, 11:57
http://www.egun.de/market/item.php?id=1826366

De_Tomaso
9. June 2008, 19:30
Ja tudi meni je zelo postal všeč, ko sem ga prvič prijel v roko. Je pa res, da imam jaz tako malo dlan, da mi je tovarniški še skoraj preveliki. In ja vem, da .38 spl skoraj nič ne udari kakor tudi ne blage polnitve .357 mag.

Bom pa vsekakor objavil slikico, ko ga kupim. :)


Še eno vprašanje glede eguna. Sam imam nabavno dovoljenje za slovenijo, torej bi ga verjetno moral spremeniti, če bi želel kupiti orožje kje drugje v EU, plus se verjetno orožje na prodaja ravno po pošti, ne?

janez valentic
9. June 2008, 19:36
ne vem če ti bodo nabavno zamenjali, potrebuješ novega, ki je ca 20 Eur dražji.
Orožje se ne prodaja po pošti, samo dostavlja.

Za e-gun se splača, če je razlika v ceni občutna, če to dosti počneš, da kdaj pogoltneš tudi kislo jabolko in če drugače zadeve ni za dobiti.

De_Tomaso
9. June 2008, 21:20
Ja saj, kolikor sem doslej spraševal za Ruger, ki ga iščem, je pri nas okoli 620€ po trgovinah. Nov tudi drugje v Evropi ni toliko cenejši, da bi se mi splačal uvoz in vse okoli njega.


So pa cenejši S&W pri nas rabljeni, a žal tudi ne tako lepi kot SP101, oziroma manj po mojem okusu.

janez valentic
9. June 2008, 21:34
Ja saj, kolikor sem doslej spraševal za Ruger, ki ga iščem, je pri nas okoli 620€ po trgovinah. Nov tudi drugje v Evropi ni toliko cenejši, da bi se mi splačal uvoz in vse okoli njega.


So pa cenejši S&W pri nas rabljeni, a žal tudi ne tako lepi kot SP101, oziroma manj po mojem okusu.

Če je 620 najmanj, potem zgrabi tega z e-guna.Prej se pozanimaj za stroške nemškega izvoznega dovoljenja in pošnine (skupaj v rangu ca. 60 EUR).

De_Tomaso
9. June 2008, 23:18
Bom vsekakor še malo pogledal po slovenskem trgu in če ne bo nič ugodnega, se morda res odločim za tujino. Itak mi nabavno velja 12 mesecev in se mi nikamor ne mudi.

ANDIGS
29. January 2011, 18:08
Tudi jaz sem začel nekaj iskati.V tujini sem za ugodno ceno našel S&W model 64 in S&W model10-7,oba v kalibru .38 special in cevjo 4".Ali kdo pozna razliko med njima?Cena je 250 eur.
Naš lovec mi tudi ponuja revolver zastava,.357,cev6".Ali ga kdo poseduje in kako se obnese?Cena ga na 400 eur.Prosim za kakšen nasvet,ker sem na tem področju "zelen".
L.p.Andi

alojz1
29. January 2011, 18:29
Poglej na forum Strelec. Prodaja se ruger in rosi, Ugodno.
Ne kupuj 38 ampak 357, v katerem lahko streljaš tudi naboje 38
Ne kupuj zastave ali čeha
Par napotkov, če jih želiš upoštevati. Drugače pa se brez problema dobijo pri nas rabljeni revolverji ... včasih tudi ceneje kot v tujini

alojz1
29. January 2011, 18:41
Pozabil sem napisati, da oba rev. S&W odsvetujem (kaliber, merki itd)
Zastava pa je precenjena. Za isto ceno dobiš pri nas odličnega S&W 686 ali Rugerja GP100, ki si delita prvo mesto med revolverji v tem rangu.

ANDIGS
30. January 2011, 07:27
Alojz1,hvala.Bom kar upošteval tvoje nasvete.

janez valentic
30. January 2011, 17:13
Se strinjam kar je rekel alojz1.
Če pa misliš revolver tudi nositi v lovišču, potem bi bil za pogledati tudi K-frame - S&W model 19 ali 66, ki je obučutno lažji in ožji.

sine
31. January 2011, 09:15
Teh dveh modelov S&W ne izdeluje več, ker K okvir ni več primeren za novejše (močnejše) polnitve nabojev 357. Jaz si lastim mod. 66, vendar v glavnem streljam municijo 38. sp., za v hosto pa dam notri 357.
Lp

karel
31. January 2011, 09:29
S&W revolverji s "K" okvirjem, v kalibru 357 mag, so primerni za naboje 357 mag, 38+P, 38SP.
Za to strelivo so narejeni celo njihovi novejši revolverji, ki imajo "J" okvir.

janez valentic
31. January 2011, 18:25
Teh dveh modelov S&W ne izdeluje več, ker K okvir ni več primeren za novejše (močnejše) polnitve nabojev 357. Jaz si lastim mod. 66, vendar v glavnem streljam municijo 38. sp., za v hosto pa dam notri 357.
Lp
Govora je bilo o rabljenih revolverjih S&W.
K-okvir ni primeren za večje količine .357 mag nabojev s težo krogle 125 grs ali manj, zaradi erozije prehodnega konusa. Z "običajno" težo krogel (158 grs) sodobnih polnitev, ki so ca 50 m/s za polnitvami izpred 50 let, nima nobenih težav.
Je pa seveda iz revolverja s težo ca. 900 g relativno neudobno streljati 357 mag naboje, zato je popolnoma smiselno streljati .38 Special za vadbo. Za primer uporabe "v hosti" pa tudi odsun iz J-okvirja ni pozebej opazen oz. moteč.

janez valentic
31. January 2011, 18:26
Teh dveh modelov S&W ne izdeluje več, ker K okvir ni več primeren za novejše (močnejše) polnitve nabojev 357. Jaz si lastim mod. 66, vendar v glavnem streljam municijo 38. sp., za v hosto pa dam notri 357.
Lp
Govora je bilo o rabljenih revolverjih S&W.
K-okvir ni primeren za večje količine .357 mag nabojev s težo krogle 125 grs ali manj, zaradi erozije prehodnega konusa. Z "običajno" težo krogel (158 grs) sodobnih polnitev, ki so ca 50 m/s za polnitvami izpred 50 let, nima nobenih težav.
Je pa seveda iz revolverja s težo ca. 900 g relativno neudobno streljati 357 mag naboje, zato je popolnoma smiselno streljati .38 Special za vadbo. Za primer uporabe "v hosti" pa tudi odsun iz J-okvirja ni posebej opazen oz. moteč.

sine
31. January 2011, 19:04
Janez Valentic je napisal:
Z "običajno" težo krogel (158 grs) sodobnih polnitev, ki so ca 50 m/s za polnitvami izpred 50 let, nima nobenih težav.:icon_question:
Tole mi ni čist jasn!

karel
31. January 2011, 19:10
"sine" - Preglej kakšen katalog in ti bo kmalu vse jasno.:icon_smile:

sine
31. January 2011, 19:17
Karel, pregledal sem jih kar nekaj. Tako, da dobro vem kje je ta revolver ranljiv, sicer pa je Janez lepo napisal. Mene je samo zmotil stavek,ki sem ga citiral, no pa mi ga ti razloži, prav?

karel
31. January 2011, 19:29
Preglej še kataloge smodnikov. Če pa je Janez mislil še kaj drugega, bo napisal.

sine
31. January 2011, 19:58
Torej, jaz sem razumel stavek tako; da so sodobni naboji s težo krogle 158grs za 50 metrov na sekundo počasnejši od nabojev, ki so jih izdelovali pred 50 leti!?

Fuchs
1. February 2011, 15:21
Je kdo razmišljal o 45 acp
Jaz imam S/W 45ACP 4 inče
Podiralna moč krogle je zelo velika, prav tako preciznost.
Težja krogla ima večji učinek kljub manjši polnitvi.
Z njim tudi tekmujem in polnjenje je zelo hitro - uporabljam MUNE: tako naevkrat menjam 6 nabojev.
Pri taktičnem streljanju v tarčo z 12 streli sem samo za 1-2 sec počastejši od polavtomatskih pištol, natančnost je enaka, tarča pa na koncu zelo "zdelana".

Fuchs
1. February 2011, 15:23
Povprečno izstrelim 200 nabojev na trening in nimam težav z odsunom ali težavami...
Zelo učinkovit kaliber

alojz1
1. February 2011, 16:31
Fuchs revolverja 45 ACP pa ne poznam. Ali bi lahko oznako napisal ali pa sliko nalimal? :icon_study:

karel
1. February 2011, 16:56
"Fuchs" - Predvidevam, da imaš S&W mod 625, ki ima "N" okvir. Torej, še večji od okvirja "L", ki ga ima 686, s katerim se lahko strelja precej močnejše strelivo ( 357 mag ), kot je 45 ACP in tudi nekaj šibkejše ( 38 SP ). Zanemarljiv podatek pa ni tudi ta, da je oboje cenejše od 45-tke. Po mojem mnenju, je za lov dovolj velik okvir "L", s krajšo cevjo. Lahko tudi manj kot 4".

alojz1
1. February 2011, 17:11
Jaz imam S/W 45ACP 4 inče

Ti imaš revolver 45 colt v katerem streljaš 45 ACP. Čeprav mi ni jasno zakaj.
Včasih so ACP naboji dražji kot 45 colt (Artek).

karel
1. February 2011, 17:27
Saj je napisal, da ima revolver v kalibru 45ACP in da uporablja MUNE ( lunce ), da ga napolni.

alojz1
1. February 2011, 20:12
45 ACP je pištolski naboj, ki so ga naredili za pištolo Colt M1911.
Revolver 45ACP ne obstaja ( ga ne moreš vpisati v orožni list)
Je pa revolver 45 colt ali 45 long colt, ki lahko z posebnim orodjem (lunco) strelja tudi naboje ACP. Te iste pa lahko streljamo tudi z 454 Casul.
Podobno je naredila CZ z revolverjem 357, s katerim lahko streljamo tudi 9x19.

Nekateri naše pisanje vzamejo resno zato bodimo natančni. Tisti, ki pa zadeve poznamo se pa tako razumemo. Je tako Karel? :icon_lol:

alojz1
1. February 2011, 20:33
Karel ne vem kako je CZ to uspelo. V moj revolver 357 devetka ne gre v bobnič.
Ali sem prav prebral?

sine
1. February 2011, 20:34
Nekateri naše pisanje vzamejo resno zato bodimo natančni. Tisti, ki pa zadeve poznamo se pa tako razumemo. Je tako Karel?
Imaš prav Alojz, ne bi bilo prijetno, če bi kdo vtikal neustrezne patrone v orožje, zato podpiram to tvojo izjavo!
Pa še vprašanje, kaj je naredila Zastava, da lahko streljaš tudi 9x19, oz. zakaj iz S&Wa to ni mogoče, ali je?
Pa še nekaj me zanima. Ko streljam 38spl iz mojega S&W 66 se v cilindru naberejo saje, ker je ta naboj krajši od 357. Potem pa recimo dam notri 357, ne da bi očistil tisti "krancelj". Ali je to lahko nevarno in kako najbolje to očistiti? S kovinsko ščetko ali s čim drugim'
Hvala!

dolgin
1. February 2011, 20:35
:icon_lol::icon_lol::icon_lol:a ste face....,ko tamal otroc!!!!

Me pa zanima nekej,ali ima kdo 454 Casull? Predvsem me zanima odsun...

lp

sine
1. February 2011, 20:38
kje pa ti vidiš tukaj kaj otroškega? :icon_mad:

alojz1
1. February 2011, 20:44
Sine to se dogaja, če streljaš svinčene krogle. Seveda je treba očistiti z medeninasto ščetko ali roblo (to je čistilo, ki odstranjuje svinec ali baker tudi iz žlebov cevi.
Če veliko streljaš 38 in ne očistiš je lahko pri močnem polnjenju 357 potem nevarno v manj kvalitetnih revolverjih. Sicer pa nabiranje svinca in bakra nikoli ni dobro.
Kako gre devetka v bobnič bi pa tudi jaz rad zvedel (crvena zastava). Računam na Karla :icon_lol:

alojz1
1. February 2011, 20:48
:

Me pa zanima nekej,ali ima kdo 454 Casull? Predvsem me zanima odsun...

lp
Moj sin ga ima. Največ strelja 45 colt. Casul naboj ima okrog 2400J energije in ni takih udarcev kot jih vidiš na youtube.
Je pa zelo glasen zato je bolj prijetno streljati z šibkejšimi naboji.

dolgin
1. February 2011, 21:08
kje pa ti vidiš tukaj kaj otroškega? :icon_mad:
:icon_lol:lih tle:icon_twisted:




Je pa zelo glasen zato je bolj prijetno streljati z šibkejšimi naboji.
No,to me je zanimal.....

karel
1. February 2011, 21:09
"...Kako gre devetka v bobnič bi pa tudi jaz rad zvedel (crvena zastava). Računam na Karla :icon_lol:"
Nobena skrivnost! Menjalni boben, ki ga prakticirajo tudi v bolj poznanih firmah, kot je Crvena Zastava.
Pa še to: Revolverji v "pištolskih" kalibrih obstajajo in eden od njih je S&W mod 625, ki sem ga že prej omenil!!

janez valentic
1. February 2011, 21:17
Ko sem govoril o polnitvah izpred 50 let sem mislil na oglaševane hitrosti iz prvih let po iznajdbi .357 mag (l. 1935). Govora je bilo o 1400-1600 čevljih na sekundo iz 6-8 colnega revolverja. Sedanji standard je iz 4 col ca. 1250 čevljev na sekundo s 158 grainsko kroglo.

S&W 625 je lahko narejen za 45 ACP (na full-moon clip-e) in v tem primeru noter v boben ne moreš utakniti .45 Colt naboja, lahko pa .45 Auto Rim.

janez valentic
1. February 2011, 21:26
http://www.egun.de/market/item.php?id=3164082

Za mene je tole najboljši kompromis med dimenzijami in težo na eni strani ter na drugi strani izkoristkom smodniškim plinom in možnostjo dobrih zadetkov.
(dodal bi le tricijski sprednji merek na lastovičji vtor)

karel
1. February 2011, 21:47
Izredno lep in tudi , za lov, uporaben kos, ki se ga jaz, ki nisem lovec, ne bi sramoval.:icon_smile:

alojz1
2. February 2011, 16:20
Oba zgoraj sta me prepričala in me je kar sram:icon_redface:, da tega nisem vedel.

karel
2. February 2011, 16:30
No, no, tako hudo pa spet ni.:icon_smile: Tukaj smo tudi zato, da si pomagamo in kdor hoče, se lahko marsičesa nauči. Jaz sem se kar precej.

sine
2. February 2011, 17:14
Točno takle revolver si tudi jaz lastim, pa me zanima ali je tole igračo smiselno imeti pri sebi, ko grem na lov. Recimo v primeru, da se srečam z medvedom:icon_lol:. Kakšna je kaj zaustavna moč, seveda z municijo 357mag.

http://www.shrani.si/f/2W/13u/4TjiZZ8i/dsc02670.jpg

alojz1
2. February 2011, 17:21
To pa je kos za ljubitelje. Posebno všeč mi je ročaj in nastavljiv merek.
Medveda pa ne poskušaj streljati. Bolje, da te malo popraska kot, da si ob orožje, denar in da dobiš prisilne počitnice :icon_lol:

Fuchs
3. February 2011, 13:12
Tole je link na "mojga"

Za tiste ki ne vedo da tud obsataja
http://www.smith-wesson.com/webapp/wcs/stores/servlet/Product4_750001_750051_764931_-1____ProductDisplayErrorView_Y

sine
3. February 2011, 16:13
Lep revolver, ni kaj! Koliko pa ti rabiš, da izstreliš dva bobniča kot J.Miculek? Tako čist za štos me zanima, verjetno si že probal, saj vidim, da veliko streljaš.
Pa še primerjava z mojim, glede prebojnosti, če imaš kakšno izkušnjo.
357mag,cev 2,75 inče vs .45ACP, cev 4 inče

alojz1
3. February 2011, 16:28
Prebojnost preizkusi.
zložili smo več smrekovih plohov. Devetka prebije enega, 357 pa tri in se ustavi v četrtem. 454 pa vseh pet. Več jih nismo imeli :icon_lol:

alojz1
3. February 2011, 16:36
Lahko pa pogledaš na youtube 45 ACP Vs 357 Mag (hiperpovezave še vedno ne znam).

Veper
3. February 2011, 20:31
Tudi 44 mag prebije 5 plohov:icon_lol:več jih tudi mi nismo imeli:icon_wink:

alojz1
3. February 2011, 20:36
Tudi 44 mag prebije 5 plohov:icon_lol:več jih tudi mi nismo imeli:icon_wink:

Veper ampak pri vas imate tanjše :icon_lol:

Veper
4. February 2011, 08:38
Veper ampak pri vas imate tanjše




Drži Alojz ker so bolj suhi ampak so bukovi, saj veš suha roba.


Drugače pa moje mnenje je ,da je 357 prvi od kalibrov ki je uporaben za iskanje zastreljene divjadi. Reč je namreč taka da za usmrtilni strel je dovol tudi 22 ampak za zaustaviti žival ki ima recimo 100 kg pa naj bo medo,pujs ,košuta , jelen ali pa celo 40 kg težak volk pa rabiš nekaj kar se začne kot sem dejal z 357.:icon_wink:

Fuchs
4. February 2011, 09:21
kok debele hlode rabim?

Fuchs
4. February 2011, 13:18
http://www.youtube.com/watch?feature=iv&v=x7pjmHQbKpA&annotation_id=annotation_237503

http://www.youtube.com/watch?v=SjsvAlxQ-F4&feature=related

Proti temu strelcu se je težko primerjati....
http://www.youtube.com/watch?v=uLxwChE0Q4g&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=iREgEzQ7yY8&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=8OPHq7NR8w4&feature=related

alojz1
4. February 2011, 13:33
kok debele hlode rabim?

10 cm bo dovolj.:icon_lol:
Ko opraviš poizkus nam napiši, da vidim koliko sem zgrešil.

alojz1
6. February 2011, 12:50
:

Me pa zanima nekej,ali ima kdo 454 Casull? Predvsem me zanima odsun...

lp

Odsun lahko vidiš tukaj.(http://www.youtube.com/watch?v=YHsEojBGojI ) Brez skrbi, je čisto normalen in lahko streljaš z eno roko.

dolgin
6. February 2011, 13:28
:icon_lol::icon_twisted: je ja,ta prava reč za na strelišče....

janez valentic
8. February 2011, 13:01
S&W 3" Mod. 65:
http://www.egun.de/market/item.php?id=3143812

alojz1
12. February 2011, 21:35
Sedaj je bilo par dni lepega vremena in Fuchs je gotovo preizkusil prebojnost svoje igračke. Čakamo poročilo!
In ker si strelec imajo kolegi sigurno različne kalibre. Lahko še katerega testirate? Za osnovo bi vzeli 9 luger, pa 40S&W...

Brakir
12. October 2012, 11:46
Kje bi lahko dobil usnjen tok za S&W N frame 6" cev?

alojz1
12. October 2012, 12:47
Jaz sem ga dobil v Grosuplju.
Najlaže je pa preko spleta.
Pa tudi delajo jih pri nas. Priporočam pa zaprto futrolo v stilu ameriške konjenice.

Brakir
12. October 2012, 13:19
http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=380481600015&index=10&nav=SEARCH&nid=61495308981


V mislih sem imel tole, a zal ne posiljajo k nam....

jagrBlaž
12. October 2012, 14:31
takega imam jaz doma za mojega "smitija", razlika je samo da imam 4 inče cev. en naš lovec v našem LD-ju dela dobre zelo kvalitetne toke, pasove, toke za municijo, nože itd... če te zanima ti lahko dam kontaktno številko na ZS

lp

206
12. October 2012, 16:17
http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=380481600015&index=10&nav=SEARCH&nid=61495308981


V mislih sem imel tole, a zal ne posiljajo k nam....

Kako da ne? Ships to: Worldwide


Shipping and handling

Slovenia

USPS First Class Mail InternationalTM US $10.35
Varies for items shipped from an international location
Seller ships within 1 day after receiving cleared payment.



USPS Priority Mail InternationalTM US $35.00
Estimated Delivery within 7-11 business days
Seller ships within 1 day after receiving cleared payment.



USPS Express Mail InternationalTM US $39.50
Estimated Delivery within 4-6 business days
Seller ships within 1 day after receiving cleared payment.

Brakir
12. October 2012, 16:50
Joj 206, vidis kaj dela furja med sihtom. :icon_redface:

Mislil sem tega: http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=140683274201&index=0&nav=SEARCH&nid=01337796422

PROF.racoon
12. October 2012, 17:24
Joj 206, vidis kaj dela furja med sihtom. :icon_redface:

Mislil sem tega: http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=140683274201&index=0&nav=SEARCH&nid=01337796422

Piši prodajalcu... Mene so se že večkrat usmilili, če sem jih lepo prosil... Nabavljal sem predvsem optiko, pa še kaj...

Brakir
12. October 2012, 17:47
profesor, sem napisal rak mail, d sm amere preprical da za zivljenje rabim vodo, zrak pa njihov tok. :icon_lol:

alojz1
12. October 2012, 17:59
Ali bodo američani dešifrirali tvojo angleščino?
Jaz sem tuhtal kakšen je to "rak mail" :icon_lol:

MasterLesjak
12. October 2012, 18:04
Najbrž tipkarski škrat. Na (moji) tipkovnici sta R in T soseda :icon_wink: