PDA

View Full Version : Alfa proj



Ganges
13. December 2007, 13:14
http://lov.mojforum.si/lov-about490.html


Zanima me, če ima kdo kakšne izkušnje z navedeno znamko pištol, predvsem z revolverjem .22WMR z menjalnim bobničem .22 LR? Po zagotovili prodajalca, naj bi bile kvalitetne in natančne (Ancelj), pa tudi cena je dokaj ugodna.


Moja je kalibra 357. Tako da ti o tvoji izbiri ne morem povedati nič.
Svojo pa lahko le pohvalim. A priporočam črno, brunirano, ker ko primerjam mojo kromano s prijateljevo črno in preizkušam vrtenje bobniča, se njegova lepše in lažje. vrti.
Z mojo sem zaradi nečiščenja že imel trše proženje in podajanje bobniča, kar pa se je po temeljitem čiščenju uredilo. Kromana je malce preveč na "knap" zaradi tega kroma.
Izstrelil sem že cca 500 nabojev, točno zadene, kaj naj še rečem, zadovoljen za ta denar!

Zakaj pa kupuješ tako majhen kaliber???


Takšen kaliber kupujem predvsem, ker jo mislim uporabljati le za streljanje na tarčo in ne za lov.

Drugače pa hvala za informacije!


Ali ima gdo kakšne izkušnje z modelom M3541 steel v .357 Mag. kalibru.

Predvsem ZR7 ali imaš mogoče ta model, ko si napisal o njem. In ali mi lahko kaj več opišeš, kako se prilega in ostalo... Cena pri Anclju je kar ugodna tam nekje okrog 90.000 SIt starih. Pa še municija v tem kalibru je dokaj poceni.

hvala.



Da, sem šel gledat na njihove strani in to bo moj revolver. 3541, 4"cev, nastavljivi merki 357 kaliber.
Prileganje? Verjetno misliš kako pade v roko? Ročaj, leseni ergonomično oblikovan in "pikiran" lepo leži v roki. Je pa seveda to odvisno od velikosti dlani posameznika. Meni ustreza.
Kaj revolverju do sedaj lahko zamerim? To kar sem napisal v zgornjem postu, zato priporočam brunirano verzijo, ne kroma!
Ročaj, ki je pač lesen, se lahko izsuši če ga hraniš v ogrevanem prostoru. Revolver v roki "zašklepeta", dobi zračnost. Jaz sem to enostavno rešil z demontažo platnic in s podlaganjem tanjšega traku usnja.

Ob morebitnem razstavljanju (meni pač ferbec ne da nikoli miru) predlagam pred privijanjem vijaka pod bobenčkom, da tega namažeš z Loctite pasto proti odvijanju. Jaz to prvič nisem naredil in je popustil, tako da mehanizem dobi luft in začne delovati na trdo. Ko sem to ugotovil, je bil problem v trenutku rešen. To vse niso slabosti, temveč lastnosti, ki jih je pri tem revolverju dobro poznati.

Za to ceno sigurno zelo dober in uporaben revolver.
A kljub temu, bi se za bolj strelsko rabo bilo mogoče pametneje odločiti za odličen in cenovno še vedno ugoden Ruger GP100. Pa čeprav so mi tudi Alfo priporočili ravno strelci. A to je samo moje osebno in z ničemer utemeljeno mnenje.


Hvala ZR7 za izčrpno poročilo, saj ravno zato sem hotel iz prve roke malo več vedeti, ker se nagibam sedaj k odločitvi (ki bo padla v pozni pomladi), ravno med tema dvema tipoma ALfa ali Ruger.

Sam sem malo bolj na strani rugerja, pa vseeno še vedno Alfa ni odpisana, zato hvala za vse nasvete.


@teohafy

Poklič Anclja on ti bo lahko največ povedal o tem revolverju.

Spletna stran za info:

http://www.ancelj.si/default.cfm?Jezik=Sl&Kat=0301&ID=12&Oprema=Pistole&Znamka=Alfa%20Proj