PDA

View Full Version : Sabatti 12/12 -trap ali navadno?



wolf1
13. December 2007, 12:30
http://lov.mojforum.si/lov-about1350.html


Kupiti nameravam puško znamke Sabatti. Vendar je pri nas na izbiro samo en lovski model-cca 500€, ostalo so trap- kar preko 1000€. Zanima me ali je velika razlika med namembnostjo teh pušk, saj bi jo uporabljal za lov na polju, pa tudi za golobe. V moji LD teh pušk nimajo, tako da konkretnega nasveta nisem dobil. Trgovci pa tako in tako porinejo tisto kar ne gre, ali pa najdražje.
Hvaležen bi bil za namig, kateri model je za kaj in kaj naj nabavim.

LP
M


Izkušnje mojega kolega, ki je kupil novo Sabatti 12/12 lovsko izvedbo so slabe. Po treh letih jo je prodal, ker je imel kar naprej probleme z njo. Večkrat se mu je ob strelu sama sprožila še druga cev, kasneje so nastali problemi še s proženjem. Kot da bi igla začela prešibko udarjati, nekatere naboje je sprožilo, drugih ne. Poznam pa še nekoga, ki ima kakih 10 let staro Sabatti 12/12 lovski model, pa z njo nima problemov.


Sej ni edini mugo,ki ni so bili zadovoljni znjo,je kupil tudi novo pa sam problemi znjo!


Jaz sem lani nabavu trap puško,ampak zdaj mi je že malo žal,kajti za lov v polju skoraj da mi ne leži.Ima samo en petelin (včasih paše imet v cevi različna naboja),nima priveska za jermen (treba vrtat in lotat,al pa dati tist neroden pas čez cev),dolga cev.
V bistvu, če ne treniraš trap redno in ne streljaš vrhunsko,boš z bilo katero lovsko puško naredu isto zadetkov.Za tiste 3 veselice in tekme,se specialne trap puške ne izplača imeti.

Kolega ima trappuško Sabati model z visoko šino in mu dobro služi že 8 let in z njo tekmuje v državni ligi.

Zakaj pa hočeš ravno Sabatti?


Jaz imam Sabati 12 kaliber,lovska izvedba in z njo lahko streljam golobe in jagam,piška mi dela brez froblemov,samo hudič je kadar pomerim zajca,mejduš takrat se mi pa rori skrivijo pomoje!!!!

lp


Hvala vsem za odgovore. Bom še malo premislil o lovskem modelu in pogledal naokoli.

Lep pozdrav
M


Poglej še za sporting izvedbe šibernih pušk. To so puške nekje med trap in lovski puško. Kopito je lovsko,en petelin, selektor za cevi, menjalni čoki..Jaz mojo uporabljam za trap in za lov.


Ne kupuj niti lovskega modela , kakor tudi ne trapa zato ,ker je kvalitta zelo slaba . Če boš streljal trap jo boš imel več na sevisu kot na strelišču ta poška ni narejena za več streljanja.


Za lov bi bila dobra, ker ne streljamo veliko. Pri šibrenici je najbolj pomembno, da ti dobro SEDE ali PADE, kot pravimo v žargonu. Med streljanjem gledam z obemi očesi, če merim z enim zamujam. No, tudi to je stvar navade.


no moj foter ima sabatti trap gre za model fulgot ali nekaj podobnega zal nimam orozja pri sebi tako da se opravicujem morebitni zmoti.puska stane okol 1000eur ko sem z njo nastopal se za mladinsko slovensko reprzentanco v trapu sm postrelil 50.000nabojev in foter priblizno 15.000 torej kvalitetna zadeva usaka cast sabattiju ceprav nisem italjanski pristas no da se prav lepo jagat znjo pa tudi na varovalki se lepo in hitro nastima zgornja cev spodnja cev.lovske verzije vemo usi da imajo cist v kurcu kopito ker so cist usa prenizka in krajse cevi meni osebno se zdi da se trap puska bolje odnese na lovu kot lovska.edin problem je varnost saj nima varovalke oz.jo mores fizicno zaklenit ker drugace je joj :roll: :roll: medtem ko pri lovski verziji ze pri odpiranju se puska zaklene.mislim ce bos mal vec streljal pa ce imas eur kup trap varjanto :D


Fulgor je tip trap puške pri sabattiju!


hvala zajec nisem vedel tocno zdel se mi je neki tazga ker nimam puske pri seb

VETER Z URŠLE
19. January 2008, 21:08
js sm en čas strelu s Sabatijem super trap,zdaj ga pa ati uporablja za lov.
možnost je pa tut da naletiš na slabo , odvisno kk js sm z njo bil zadovoln

ZR7
20. January 2008, 09:16
js sm en čas strelu s Sabatijem super trap,zdaj ga pa ati uporablja za lov.
možnost je pa tut da naletiš na slabo , odvisno kk js sm z njo bil zadovoln

Sem nekaj časa streljal s Sabatijem. Super trap. Zdaj ga pa ati uporablja za lov.
Možno je pa tudi, da naletiš na slabo. Odvisno, jaz sem bil z njo zadovoljen.

Samo kot medklic in predlog. Slovenski lovci naj bi namreč skrbeli tudi za narodno zavest in k temu tesno spada spoštovanje materinega jezika.

Admin

tinko balinko
13. August 2009, 18:53
moja nova pridobitev zdej pa nad golobcke z polno paro:icon_lol::icon_lol:

tinko balinko
13. August 2009, 18:54
joj zajebal temo admin prosim brisi:icon_biggrin:

ostrostrelec.pero
13. August 2009, 22:53
moja nova pridobitev zdej pa nad golobcke z polno paro:icon_lol::icon_lol:

Joj, joj joj, spet eden ki misli da je vse v puški.Tinko balinko zakopišček je važen. Sicer pa dobrodošel med nami, upam da se kmalu vidiva na tekmi.:icon_redface:

tinko balinko
13. August 2009, 23:00
ni use je pa 90%.....pero ja upam da se drugo sezono srecava no sigurno se bova,sam ce se bova poznala:icon_lol:

ostrostrelec.pero
13. August 2009, 23:09
ni use je pa 90%.....pero ja upam da se drugo sezono srecava no sigurno se bova,sam ce se bova poznala:icon_lol:

HA-HA.Tisti ki zmaguje in je na tekmi najbolj glasen je sigurno pero.(Upam da tole ne vidi veper, mi bo spet grozil z tarčami Krke!!!!!):icon_redface:
Tinko sem pa eden redkih ki sem dal svojo sliko na forum, tako da ne bo problema.

tinko balinko
13. August 2009, 23:12
pero ce si pa tako faco naredo,da tud ce bi bil moj sosed te nebi prepoznal hehe.iz katerega konca pa prihajas,a streljas tudi drzavno ligo v trapu,ne mislim tukaj lovske.lahko pises tudi na privat bova se kaksno rekla:icon_wink:

ostrostrelec.pero
13. August 2009, 23:21
Veš tinko to so me slikali ko mi je povedal za račun ko sem kupoval trap patrone. Kar pripravi se.:icon_redface:

tinko balinko
13. August 2009, 23:32
hehe pero rabis kaj.Vem kako je in kake so "tarife" sem ucas treljal za mladinsko drzavno reprezentanco slovenije.Sicer so tam sami,"da nepovem kaki ne".Se da dobit kje ceneje kot po 0,16eur za komad.

ostrostrelec.pero
13. August 2009, 23:39
Skom se jaz pogovarjam, z državnim reprezentantom.Uf kva sm pomemben.

tinko balinko
13. August 2009, 23:46
ne ne ne ne bil ucas da nebo pomote.Potem no bi mogel se piko na i dat,so mi zacele hodit zenske po glavi ,in je slo use v p.m. Sedaj pa znova od zacetka.Pero a ti streljas lovsko ligo ali olimpiski trap ali oboje:icon_biggrin:

ostrostrelec.pero
13. August 2009, 23:52
Prjatu, sam lovsko. Moje mišljenje je da izbereš eno in si z srcem v igri. Je pa tega toliko da ni pogojev da vse obdelaš.

Veper
13. August 2009, 23:52
Pero ko si že rekel eno o Krki kako je že bilo tam?? Tinko Balinko tebi pa želim veliko uspeha z novo pridobitvijo. Pero pa ne samo da je najbolj glasen na tekmah tak je tudi po tekmah samo na krki pa ni bil:icon_twisted:

ostrostrelec.pero
13. August 2009, 23:58
Evo sm že u rit,se je že veper oglasu, pa kaj ta človek nikoli ne spi.Ko sva že pri krki,izredno sem užival tako da sedaj ko je nekaj časa preteklo vem da ni bil rezultat prvotnega pomena.

Veper
14. August 2009, 00:03
EEEEEEEEEEEEEEEEEE to sem hotel slišati in od sedaj naprej imaš kar se tiče zbadanja okoli Krke pred mano MIR.:icon_lol::icon_lol:

ostrostrelec.pero
14. August 2009, 00:15
A kar tako se me pa neboš rešil. Tole zbadanje bova midva na še kakšni Krki rekla iz oči v oči, oz. iz cevi na goloba. Pa da boš vedel da komaj čakam.

patriot
27. September 2009, 10:12
Vidim, da ste malo skrenili od debate Sabatti.
Rekel bi samo, da sem s to puško zelo zadovoljen. Imam nekako lovski trap z enim prožilcem ter selektorjem katera igla prva proži, sicer je krajša cev kot klasični trap. Uporabljam jo za streljanje glinastih golobov, kjer sem dokaj uspešen z njo in pa seveda za lov, kajti puška mi zelo leži. Z njo nisem imel nikoli nobenih težav streljam vso pernato divjad, zajca, lisico... Uplenil sem celo že prašiča v pogonu z brenekom. Zlepa je ne bi zamenjal. Puško imam že dvanajst let.
Še enkrat dokaz, da ni vse slabo, kar je poceni. Odvisno je tudi od očesa in kdo strelja. Skratka služi mi odlično.
Vsem skupaj lep pozdrav in dober pogled!

dolgin
13. October 2009, 21:35
Ali kdo ve,kje se da dobit ejektor za Sabattijevo šibrenico? Iz nekega čudnega vzroka (:icon_twisted::icon_lol:) je namreč najbrž popustil material in je ejektor spodnje cevi razpadel na 2 dela. Za odgovore že vnaprej hvala.

lp

main757
14. October 2009, 11:03
Pokliči trgovca v Novo Gorico, ki je uvoznik za Sabatti.

tinko balinko
21. October 2009, 00:30
ali pa v ljubljani ga dobis cena okol 30eurov.Zadeva je neobdelana tako da rabis se potem puskarja da naredi rob(tisti ki drzi tulec).Pac ejektorji so bolezen sabattija

dolgin
21. October 2009, 10:37
To meni ne nuca nič! Trovec,ki je uvoznik pa tud ne mrdne nič! Čakam,kličem,pa nič od njega!

muzikant
21. October 2009, 11:51
Nesi k puškarju in ti ga bo naredil po meri. :icon_wink:

main757
21. October 2009, 12:49
Meni ga je pred leti poslal po pošti, brez težav .

dolgin
21. October 2009, 21:57
Nesi k puškarju in ti ga bo naredil po meri. :icon_wink:

Je dražje kot 50€.... Vsaj pri teh puškarjih na našem koncu so preklemansko dragi.....