PDA

View Full Version : Les ali sintetika



Ganges
13. December 2007, 12:20
http://lov.mojforum.si/lov-about1334.html


Kaj je za vas bolje, lesena ali sintetična(plastična) puška? Je res da so sintetične glasne oz donijo če z njimi udarjamo po kakih drevesih itd.. So lesene bolj uravnovešene? Hočem delavno puško in mi ni do gravur, pa se zanimam za plastično, kaj menite vi?


Prijatelj ima plastično, črno. Meni je grda. Les je les.


Je pač tako,eni majo puške da jih razkazujejo(sploh na skupnih lovih),eni jih pa imamo da z njimi jagamo.Seveda plastično kopito bol zapoje,če z njim udariš ob drevo,sicer pa puške niso temu namenjene :)

Če si lovec, ki veliko jaga,tudi po grdih terenih ti toplo priporočam plastično.Drugače pa plastične so cenejše,če si pa premisliš dobiš leseno kopito za manj kot 200e.

Če boš pa za mnenje povprašal starejšega jagra boš seveda prisiljen kupit puško z lesenim kopitom,pa bog ne dej rostfrei :wink:


Se strinjam z rws-om, je pa tako, Igoman, oboje je dobro, zato kupi tisto kar ti je bolj všeč in ne poslušaj drugih. LP


Jaz mam les in plastiko in vam rečem za jesenske jage prisegam na plastiko. Je bila včeraj spet mokra da je kar teklo z nje pa sem jo lepo našprical in v kot postavil da se posuši. Za delavno puško jaz prisegam na plastiko.


Tudi jaz, za skupne jesenske in zimske love uporabljam puško s plastičnim kopitom.


Moje mnenje,kar se tiče surovine korita,je predsem v pogojih v katerih se uporablja puška,predsem je to v smislu lova v mrzlih in deževnih dneh,ali pa lova s preže in suhega vremena.
Kajti plastična masa prenaša bolj mraz in vodo(ne diha,kot les)je pa tu tudi stvar teže in cene,vendar je današmja tehnologija napredna in tu ni ovir za dobrega jagra,ki ve da se današnji trendi spreminjajo.