PDA

View Full Version : Vložne cevi



Ganges
13. December 2007, 11:15
citat


Že dalj časa razmišljam, imam namreč bokarico 16 - 7,65R, da bi v šibreno cev dal montirati malokalibrski ali nekoliko "močnejši" vložek (šiber praktično ne uporabljam) in sedaj vas forumovce sprašujem:
- kdo ima kakšne izkušnje o tem
- možni sta dve dolžini vložne cevi; kratka in dolga, kaj priporočate
- kakšni kalibri vložne cevi naj bi bili priporočljivi, najbolj uporabni
- kakšne so lastnosti"horneta"
- ter morda še kakšen namig

Hvala vam!


Kolega ima v drilingu vložno cev(po celi dolžini) hornet, z njim strelja lisice, kaj drugega razen kakšne vrane, tudi ne moreš. Je pa izredno precizen kaliber, ravno prav močan za lisico. Krajša vložna cev je majn precizna, je pa puška nekoliko lažja. Če misliš za krajšo vložno cev tisti adapter, ki ga vstaviš v cev kot naboj, ti ga ne priporočam ker je dober le na kakih 10-15m, potem pa preveč trosi. Sem sprobal. Drugače pa vzami kaliber .22 hornet ali pa .22 WMR. Lahko pa tudi .222, je zelo dober za srnjad predvsem mladiče.


22mag.44cm dolg ulošk je dovol točem za na70m streljat vrane in lisice na 100m preverjeno.


22 hornet čez celo cev. na 100m streljaš lahko bez problema. jaz streljam damjake v obori z njim


Moje kratke izkušnje z. 22WMR 44 cm cevjo so take.
Na tarči se je zadeva dobro obnesla, učinkovita in zelo zabavna vadba.
Na lovu pa sem 2 lisici zgrešil, eno zato, ker se cev premaknila, eno pa ker sem zategnil pri proženju. Dejansko je bilo proženje šibrene cevi izredno trdo(prek 5kg), veliko prostega hoda in teža proženja se mi ni zdela konstantna. Izjemno težko je bilo prožiti brez dobrega naslona. Dva puškarja sem vprašal, če bi se dalo kaj narediti s spožilcem, pa sta oba rekla da ne, da zadeva potlej ne bi bila varna ("doplanje").
Cevi nimam več.

Vložne cevi polne dolžine so zelo natančne in termo stabilne. Možno jo je dobiti tudi v kalibru za srnjad. Je pa celotna puška zato precej težja (cca 700g).
.22 WMR strelivo za razliko od .22 LR ni poceni.


Gams-HR, zdaj me že malo jeziš.
Glede uporabe vložne cevi imam podobne izkušnje kot Janez. Vložne cevi, ne glede ali so dolge 22 cm,44 cm ali 60 cm so predvsem namenjene uporabi
tricevk- 2 gladke in ena risana cev. Vložna cev se vstavi v gladko cev ki se proži s sprednjim sprožilcem ki ima šneler in če je pristrelitev dobro narejena
kar je zelo težavna zadeva,z ozirom na to da vložno cev pristreljuješ na že pristreljeno risano cev- brez premikanja križa v strelnem daljinogledu, zadeva funkcionira odlično. Zelo precizna stvar. Problemi nastopijo ko se vložna cev demontira in ponovno vstavi nazaj. Pri uporabi v polrisanicah je na strelišču stvar zelo zanimiva. Za lov je praktično neuporabna. Težko je precizno streljati z zelo trdim sprožilcem in v primeru da puškar naredi nekoliko mehkejši sprožilec za šibreno cev se lahko pojavijo problemi pri streljanju z risano cevjo- proženje obe cevi istočasno , kar ne priporočam. Pa še nekaj kar na prvi pogled ne izgleda pomembno pa v praksi je- to je položaj zadnjega sprožilca pri bokaricah-polrisanicah ki je za precizno streljanje nepraktičen. Pri večini pušk ga je poterebno potisniti bolj navzgor kot nazaj in to je meni zelo moteče. To je možno otpraviti pri puškarju, vendar je to zelo drago in ne vidim smisla. Cenejše je nabaviti karabinček v tem kalibru, po tem pa pali po vsem kar leze,hodi in leti kot nekateri pišejo.


:lol: janko ne se jezit!
Ne vem kje sem napisal da se z tem strelja po vsem kar lezi, hodi in leti?! Zakaj ne povedat gorencu vse po pravici, kaj lahko dela z vložnom cevi. Pri bokerici funkcionira enako kot na drilingu razen da nimaš šnelera, saj ga tudi jaz nimam na Blaseru pa ti se potpišem na 100m :meha:

Lisjak
11. March 2008, 09:58
Zanimajo me cene za vložno cev .222 ali .22WMR za polno doložino cevi?

majamagajne@hotmail.com
11. March 2008, 10:02
mislem da kosta nekje 1000? ce se nemotim.

Lisjak
11. March 2008, 10:14
1000€???To je pa kar precej samo za "rorček":icon_lol:

Ganges
11. March 2008, 10:26
Če je tako, potem je bolje kupiti en karabin v kalibru .222 (ali kateri drugi podoben kaliber) in en karabin .22 WMR. Pa dobiš oboje za to ceno.

Lisjak
11. March 2008, 18:52
Sem mal nestrpen in...Torej 44cm dolg .22WMR vložek se na 100m obnese v redu. Naj povem, da mislim dati vložno cev v menjalne cevi, ki so mi "prišle" zraven ob nakupu bokarice. Torej šneler je že zraven, na menjalne 12/12 cevi bi dal še daljnogled in puška bi bila samo za lisice, cevi ne bi več dajal ven..Glede na tole kar sem prebral, je to super. Seveda bi z .222 segel mnogo dlje, a tudi mnogo globje v žep :icon_lol:

majamagajne@hotmail.com
11. March 2008, 19:26
vloznih cevi 22 wmr 44cm se nedobi vec v avstriji saj tako je povedala prodajalka.

stjrp
10. March 2010, 18:34
Mene pa zanima, če se res ne da ponovljivo vstavljat vložne cevi v gladko cev. Namreč vse bolj resno razmišljam o nakupu drilinga in se ne morem odločit ali eno kroglo velikega kalibra in eno manjšega ali pa klasičen drilling.

alojz1
10. March 2010, 18:52
[QUOTE=Lisjak;4700]Sem mal nestrpen in...Torej 44cm dolg .22WMR vložek se na 100m obnese v redu. Naj povem, da mislim dati vložno cev v menjalne cevi, ki so mi "prišle" zraven ob nakupu bokarice. Torej šneler je že zraven, na menjalne 12/12 cevi bi dal še daljnogled in puška bi bila samo za lisice, cevi ne bi več dajal ven..

In ko boš po letu dni odstranil rorček boš videl, da je ror uničen

jazbec
10. March 2010, 20:35
Zakaj pa naj bi bila cev uničena?

alojz1
10. March 2010, 20:59
Zaradi smodniških plinov iz krajše cevi v daljši.
Čiščenje je skoraj nemogoče ker je vložna cev plavajoča (spredaj ni fiksirana).
Če pa je vložna cev enake dolžine kot nosilna pa ima spredaj distančnik s katerim cev tudi pristrelimo.
Ni treba posebej povedati, da plinov med obema cevema ni zato tudi čiščenje ni potrebno.

stjrp
10. March 2010, 21:15
No a potem se da vložno cev brez prevelikih zapletov ponovno vpet ali ne?????

alojz1
10. March 2010, 21:34
kolikor vem ne.

Jagermaister
11. March 2010, 12:49
No a potem se da vložno cev brez prevelikih zapletov ponovno vpet ali ne?????

Vložno cev lahko poljubnokrat vzameš ven in vstaviš nazaj (dobro, pretiravat tudi ni treba...), pri tem se lega zadetkov ne spremeni. Seveda pa mora biti vedno na istem mestu. Preverjeno!

pikolis28
11. March 2010, 13:53
Vložno cev lahko poljubnokrat vzameš ven in vstaviš nazaj (dobro, pretiravat tudi ni treba...), pri tem se lega zadetkov ne spremeni. Seveda pa mora biti vedno na istem mestu. Preverjeno!

tako ja lahko uzames ven im not kadar pac zeliš in se lega zadetka nebo prestavla

stjrp
20. June 2010, 00:39
No Drilling je že kaka dva meseca pri hiši in ko sem ga nesel k puškarju, da mi je naredil novo montažo sem ga poprašal tudi glede vložnih cevi, pa je rekel da daš v drilling lahko samo dolgo vložno cev, ker da kratkega vložka(npr za .22WMR) ne moreš uporabljat ker da se ga ne da nastrelit v takšni legi, da ne bi kroglica udarla ob steno šibrene cevi. Meni se zdi to malo čudno, zato sprašujem, če ima kdo izkušnje s temi kratkimi vložki v drillingu???

POLH
20. June 2010, 08:40
Imel kratko vložno cev za v driling - je nisem mogel nastreliti. Nikakor se ni dalo skombinirati točnega strela iz risane cevi in vložne cevi. Izstrelek se sicer ni dotikal oz. zaletel v steno cevi, ampak ni bil natančen. Z dolgimi vložnimi cevmi pa nimam izkušenj. Sedaj je driling brez, pa ravno tako služi svojemu namenu.

206
20. June 2010, 09:01
Kolega je kupil kratko vložno cev za Sauer&Sohn kombinirano bokarico.Krieghoff 22.win.mag,cev je dolga 22 cm in za kaliber 16.
Prezadovoljen,na 100 metrov dela skupino 3 cm

mišica
20. June 2010, 13:58
Tudi jaz imam v drilingu kratko vložno Krighof, pa dela ko urca.
Moj predlog je da zamenjaš puškarja. :icon_wink:

POLH
20. June 2010, 14:43
Kaj pa cena Krighof cevi?

206
20. June 2010, 15:26
v naših malih oglasih sta se dve prodajali po 150 €,eno je kupil kolega

stjrp
20. June 2010, 16:08
Tudi jaz imam v drilingu kratko vložno Krighof, pa dela ko urca.
:icon_wink:


A maš potem tisti uložek ki je cca 25cm dolg??? V katerem kalibru pa??

mišica
20. June 2010, 20:58
Ja tistega ja 22WMR.

stjrp
21. June 2010, 00:22
Hvala, sem že dal med male oglase, če se bo dobil kakšen ponudnik:icon_lol:

jagerboss
21. June 2010, 14:34
A držijo trditve nekaterih, da vložna cev , ki ne sega čez celotno dolžino nosilne cevi, poškoduje notranjost te cevi. Zaradi ognjenega plamena, ki zagori ob vsakem strelu naj bi imelo učinek primerljiv z varjenjem nosilne cevi na notranji strani. Kakšne izkušnje imate okoli tega?
Lp.

alojz1
21. June 2010, 18:46
O tem smo se že krepko razpisali - je bilo kar hudo.
Logično je, da so usedline plinov iz kratke cevi nalagajo na daljšo in je treba očistiti. Razšli smo se pri vprašanju ali lahko vložno cev odstranimo in ponovno vstavimo in je še vedno točna.

ravnohrib
16. November 2017, 11:48
Zanimajo me praktične izkušnje tistih, ki imate/ste imeli v uporabi vložno cev v kalibru .22 Hornet v polni dolžini v šibreni cevi. Predvsem natančnost in uporabnost pri razdaljah nad 100m. Angleško govoreče forume sem že pregledal in glede samega kalibra ni večjih dilem, vendar so drillingi in bokarice bolj nemško govoreča domena. Trenutno imam 44cm vložno cev v .22mag in z RWS strelivom na 100m delam cca 5-6 cm grupe. Zanima me, če bi v praksi šlo z .22 Hornet vložno cevjo na 150m realno pričakovati 4-5cm grupe?

karo40
16. November 2017, 12:12
Bom povedal iz prakse - imel sem tako vložno cev in sicer v kombinirani puški, ki ima šibreno cev brez naprožila. Zadetki na 150 m brez problema v 3 cm -ski krog, vendar z veliko truda zaradi trdega sprožilca. Vložne cevi se najbolj obnesejo v drilingih ali pa v kombinirkah,kjer lahko za eno ali drugo cev uporabiš naprožilo /kombinirke z preklopom/

lisac
16. November 2017, 12:17
Zanimajo me praktične izkušnje tistih, ki imate/ste imeli v uporabi vložno cev v kalibru .22 Hornet v polni dolžini v šibreni cevi. Predvsem natančnost in uporabnost pri razdaljah nad 100m. Angleško govoreče forume sem že pregledal in glede samega kalibra ni večjih dilem, vendar so drillingi in bokarice bolj nemško govoreča domena. Trenutno imam 44cm vložno cev v .22mag in z RWS strelivom na 100m delam cca 5-6 cm grupe. Zanima me, če bi v praksi šlo z .22 Hornet vložno cevjo na 150m realno pričakovati 4-5cm grupe?

Jaz imam tudi 44cm vložno cev 22wmr pa mi z rws municijo trosi enako kot tebi Če pa streljam z belotom pa se da narediti grupa pod 2cm na 100m, tako da izgleda da moji RWS ne odgovarja.

ravnohrib
16. November 2017, 18:57
Bom povedal iz prakse - imel sem tako vložno cev in sicer v kombinirani puški, ki ima šibreno cev brez naprožila. Zadetki na 150 m brez problema v 3 cm -ski krog, vendar z veliko truda zaradi trdega sprožilca. Vložne cevi se najbolj obnesejo v drilingih ali pa v kombinirkah,kjer lahko za eno ali drugo cev uporabiš naprožilo /kombinirke z preklopom/
Impresivno in interesantno. Imam driling z naprožilom. To je bilo tovarniško strelivo?

ravnohrib
16. November 2017, 18:59
Jaz imam tudi 44cm vložno cev 22wmr pa mi z rws municijo trosi enako kot tebi Če pa streljam z belotom pa se da narediti grupa pod 2cm na 100m, tako da izgleda da moji RWS ne odgovarja.
Zanimivo. To imaš sploh srečo, ker je S&B cca 3x cenejši od RWS. Jaz sem testiral bolj na hitro RWS, S&B in winchester.Zdaj sem zamenjal optiko, pa bom ponovil test in potem objavil.

karo40
16. November 2017, 19:23
Bilo je strelivo Hornady 22 hornet match sp 45 grs

Jagermaister
17. November 2017, 05:11
Jaz sem stestiral kar veliko streliva 22 mag in zanimivo, da se je tudi meni S&B izkazalo kot zelo natančno, vendar šibkeje polnjeno od drugih. Kot natančno štejem pod 15 mm/100m. Natančen je bil tudi RWS in Hornady, medtem ko je bil Winchester obupen.
Slaba stran tega kalibra, je v tem, ker nabojev ne moreš ponovno polniti in moraš vzeti tisto, kar pride iz tovarne. Če bi bolj natančno polnili, bi bili tudi ti naboji zelo natančni.
Poskusil sem tudi s ponovnim polnjenjem in zadevo (začasno) opustil.

ravnohrib
17. November 2017, 09:18
Jaz sem stestiral kar veliko streliva 22 mag in zanimivo, da se je tudi meni S&B izkazalo kot zelo natančno, vendar šibkeje polnjeno od drugih. Kot natančno štejem pod 15 mm/100m. Natančen je bil tudi RWS in Hornady, medtem ko je bil Winchester obupen.
Slaba stran tega kalibra, je v tem, ker nabojev ne moreš ponovno polniti in moraš vzeti tisto, kar pride iz tovarne. Če bi bolj natančno polnili, bi bili tudi ti naboji zelo natančni.
Poskusil sem tudi s ponovnim polnjenjem in zadevo (začasno) opustil.

To si imel puško repetirko v tem kalibru, ne vložne cevi, kajne? A to si testiral tudi tole najnovejše Hornady V-max strelivo, ki ga hvalijo kot izredno natančno? https://www.hornady.com/ammunition/rimfire/22-wmr-30-gr-v-max#!/

Jagermaister
18. November 2017, 05:16
Imam oboje:
puško ČZ 455 - veš od kje
in vložno cev Krieghof, 44 cm v drilingu

Naboji so prav ti, s 30 gn kroglo, polnil pa sem jih tudi s 35 gn v-max.