PDA

View Full Version : Gumijasti šrot



wolf1
13. December 2007, 12:02
Baco[/B]"]Kje bi lahko nabavil gumijasti šrot? Lp


zajec[/B]"]Ancelj iz Novega mesta ga je imel!


jvpv[/B]"]
Kje bi lahko nabavil gumijasti šrot? Lp :bic: :lol:


main757[/B]"]Elektroplastika iz Križevec ga verjetno ima.


lunj[/B]"]A misliš zajčje protestnike razganjat? :D :D


teohafy[/B]"]
A misliš zajčje protestnike razganjat? :D :D

...so pa zelo uporabne za prevzgojo kakšnega cucka,ki goni divjad...


tica[/B]"]Zaradi laičnosti prvič berem o gumijastih šrotih. Ali lahko nekdo, ki te zadeve pozna, napiše nekaj več, zakaj jih uporabljate, velikosti ....


Ganges[/B]"]Za odganjanje tatov jabolk in breskev :lol:

Tica to je naboj polnjen z gumijastimi šibrami, ki niso smrtno nevarne ampak zgolj boleče ko hudič ko zadanejo cilj. Za kaj pa jih kdo uporablja pa je odvisno. Sam jih še nisem niti imel niti uporabil.


JAKAJEŽ[/B]"]Jaz sem imel gumi naboje,katere sem dobil,ko sem kupil puško,samo ni bil šrot ampak samo krogla.Enega sem ustrelil v tarčo,ostale pa sem oddal za odganjanje neželjenih gostov iz krmišč.

lp


zverina[/B]"]Pa za koruze so tudi zelo dobre sem slišal :wink:


gardelin[/B]"]Te gumijaste uporablja ponekod policija (tujina).


MarjanR[/B]"]sem se pa nasmejal .... baje je en hud ata nafilal srot s soljo in svinskimi scetinami ..... s tem je preganjal "rabutarje" jagod .... baje


ZR7[/B]"]
sem se pa nasmejal .... baje je en hud ata nafilal srot s soljo in svinskimi scetinami ..... s tem je preganjal "rabutarje" jagod .... baje

N'č baje. To je kar star preizkušen in dokaj boleč recept. S tem da morajo biti ščetine pravilno obrnjene. Menda. Zagarantirano sedenje zelooo postrani nekaj tednov, če to fašeš v rit. Že od nekdaj priljubljena municija jagrov fotrov mladih deklet. :twisted:


orlova6[/B]"]Ja, to pa je res preverjena zadeva, jo je uporabljal moj tast, zagrižen lovec, žal že pokojen, je imel tri hčerke, zadnjo sem mu jaz "sunil", sem se pa spretno izogibal takim strelom, tako, da sedenje ni bil problem, pa tud kaj drugega ne.

Je pa zelo zanimiva zadeva, enkrat sem z tem gumijastim , ko sem čakal lisico in upporabil zajčji vek, mi je priletela sova na vejo 2m od mene in sem ga uporabil, padla kot snop,... :lol:


ZR7[/B]"]Aja, nihče ni povedal. Sol je tista grobo zrnata, ne kakšen sipek prah. Morajo biti zrna!


Orlova ujede so zaščitena vrsta in upam ,da se je to dogajalo še preden so jih zaščitili. Glede na to,da si praznoval štiri križe bi lahko bil jager dovolj dolgo, da bi se to dogajalo takrat,vendar takrat še niso imeli gumijastih nabojev :evil:


Točno , tako kot praviš veper, so bili, so bili, jih je imel tast.

Ker me je firbec matral, kako se obnesejo sem pač ustrelil, samo povem, da sova ni bila tot,ampak se je pobrala in odšla svojo pot, malo bolj pijano ampak vendar.
Drugače pa vem veper kaj je zaščiteno in kaj ne, tudi ženske so, pa kaj...
:wink:


Vseeno. Ta post se naj zbriše pa rumen karton!


Se strinjam, ok, moderator zbirši , takoj.

Koliko kartonov je za rdečega, me samo zanima kje sem?


Orlova same pizd... delaš, kje si že videl, da uporabljaš gumjasti šrot na sovah, daj prekini že enkrat z alkoholu pa boš videl, da bo bolje!


A si se me sposodu capek, kk misliš alkohol, sem popolnoma trezen in to še kako dobro. Stvar je taka, dobiš šrot, ga odpreš, vsuješ ven kugle, pa ti ostane samo čep ali gumi šrot, tako enostavno pol vžge, probi pa boš videl, lahko ga uporabiš tudi drugje, če ti sova gre tako v nos, kaj pa ko jo kakšen avto povozi, a tam pa ni gumi šrot, pa je pa še precej velik.

Vi ga ne srat take, pa proč od alkohola.

moderator prosim zbriši te moje poste po tem , ker to nikamor ne vodi.
Hvala.


Halo, gangi ali medvedar, moderatorja a bo kaj z zbrisom mojih postov kot sem naročil.

Pa še to mi povejta pr katerem rumenem kartonu sem, da malo pazim.

http://lov.mojforum.si/lov-about1243-0.html

kos
5. March 2008, 21:28
teohafy je objavil:
Citat:
lunj je objavil:
A misliš zajčje protestnike razganjat? :D :D

...so pa zelo uporabne za prevzgojo kakšnega cucka,ki goni divjad...

...če hočeta moje mnenje...gumijasti naboji niso na spisku lovskega streliva, torej prepovedani, glede uporabnosti po tako imenovanih cuckih,ki gonijo pa bi temu rekli mučenje živali, zato čim dlje od takšnih misli in dejanj....

majamagajne@hotmail.com
5. March 2008, 22:53
kos a potem pride v postev samo idealka:icon_lol::icon_lol:

janez valentic
5. March 2008, 23:00
Če prav razumem so gumijasti šroti oziroma idealke uporabni za odgnati vlomilce (sam zaupam samo svincu), pa mogoče za zabavo na strelišču (ne mislim na zabavo sado-mazo narave).

teohafy
7. March 2008, 20:31
teohafy je objavil:
Citat:
lunj je objavil:
A misliš zajčje protestnike razganjat? :D :D

...so pa zelo uporabne za prevzgojo kakšnega cucka,ki goni divjad...

...če hočeta moje mnenje...gumijasti naboji niso na spisku lovskega streliva, torej prepovedani, glede uporabnosti po tako imenovanih cuckih,ki gonijo pa bi temu rekli mučenje živali, zato čim dlje od takšnih misli in dejanj....

SE mi zdi vseeno bolj etično da cucka kakšen dan ali dva malo peče, kot pa da še naprej par let preganja divjad in jo grize in davi.

krt
29. March 2008, 16:03
SE mi zdi vseeno bolj etično da cucka kakšen dan ali dva malo peče, kot pa da še naprej par let preganja divjad in jo grize in davi.

Prvič sem videl uporabo tega šrota že pred leti pri italijanskih lovcih,ko so prišli jeseni k nam jagat "šnefe" ali kljunače.Takrat je bila to še ena od redkih ptic,katere se je lahko lovilo.Uporabljali pa so jih za poslušnost svojih psov.Tudi jaz sem takrat debelo gledal,ko je preladal puško in hladnokvno psu poslal šrot v zadnjo premo,ko jo je pes užgal po svoje.Pa se pes niti ni kaj dosti sekiral.Malo je zacvilil,bil pa je zopet poslušen,čeprav se je meni smilil.Vprašal sem ga,s čim je streljal in mi je pokazal.So pa take naboje menda sami polnili.

teohafy
31. March 2008, 14:35
Ti naboji o katerih govorim jaz v bistvu ni šrot, ampak kot breneka oz. idealka, le da ni iz svinca ampak gume. Je pa isto kot bi psa malo bol močno udaril s šibo, zato se mi ravno ne zdi mučenje živali.

main757
31. March 2008, 16:14
Ta gumijasti brenek se zna psu ker fajn zariniti pod kožo, tako da je potrebno biti previden pri uporabi. Je pa odgovornost za takšno nevodljivost psa na lastniku in uporaba kot taka neupravičena.
Sem pred leti streljal s temi gumijastimi kroglicami, samo ne vprašaj kakšna je bila cev potem, ojoj.....

janez valentic
31. March 2008, 16:22
Ti naboji o katerih govorim jaz v bistvu ni šrot, ampak kot breneka oz. idealka, le da ni iz svinca ampak gume. Je pa isto kot bi psa malo bol močno udaril s šibo, zato se mi ravno ne zdi mučenje živali.

Na nekaj metrov daleč te lahko zadetek v glavo pošlje ne samo v bolnišnico ampak še kam nižje.

main757
31. March 2008, 17:03
Na nekaj metrov daleč te lahko zadetek v glavo pošlje ne samo v bolnišnico ampak še kam nižje.

Ali pa višje:icon_biggrin:

Sedaj pa tema naprej.

pmarijan
19. October 2008, 22:53
A je slučajno kdo ve, kje v Slo se prodaja takšno strelivo z gumjastimi kroglicami oz. kroglo (v Avstriji in Italiji ni težko pridet do le-tega, vendar je nesmiselno iti zaradi škatle ali dveh v tujino)?

Brlogar
2. April 2009, 16:18
Da bi namerno usmeril cev proti lastnemu psu ali komurkoli z namenom "gumijaste vzgoje" se mi zdi nagravžno.

Si prav predstavljam situacijo, da nekdo nahitro po pomoti iz žepa potegne in v cev vtakne svinčen naboj namesto gumijastega... :icon_neutral:

main757
2. April 2009, 16:56
Elektroplastika jih je pred časom proizvajala, mogoče jih še.

pmarijan
1. June 2009, 17:42
...pa sem jih našel :icon_biggrin:- in sicer v eni trgovini na Notranjskem - od S&Bja - Rubber Buckshot, ena gumjasta polkrogla - testiral pa še nisem...

http://www.sellier-bellot.cz/special-shotgun-shells.php?product=15

tinko balinko
9. June 2009, 20:26
ubogi medo se bo poscal od straha ko te bo naslednjic vido,in nikoli vec mu nebo na pamet prslo da bi se stopil v gozd.samo po rebrih ga daj zadeva funkcionira bol ko si mislis:icon_wink::icon_wink::icon_redface:

jereb
9. June 2009, 23:04
Če streljaš na medveda (al pa drugo žival) ga daj do konca al ga pa pri miru pusti!
Izredno slabe izkušnje namreč z raznimi izmišljotinami kako medveda pregnat s krmišča za pujse (le kaj se zgodi, ko 60 kg medo po pomoti dobi ta gumišrot v glavo???????). Način je samo eden. Krmi redno in po malem, če so prašiči tam, bodo medveda pregnali in bodo taglavni, če jih pa ni, jih pa ni.

zober
10. June 2009, 01:43
Ja piz... kvam pa je ste ornk bolani!:icon_twisted:

Veper
10. June 2009, 08:41
Gumice bi najprej sprobal na butcih ki s tem streljate medveda:icon_evil: