PDA

View Full Version : Risanica štuc izvedba



wolf1
13. December 2007, 10:09
Bunny je napisal/a:
Vprašal bi če ima kdo kakršnekoli izkušnje z risanicami štuc izvedb, bilokaterih znamk, kalibrov...

prosim če lahko malce podebatiramo katere modele mi priporočate, katere kalibre. kupujem namreč rabljeno risanico štuc izvedbe in bi se rad prej malce pozanimal kako pa kaj.

če pa kdo prodaja ali pozna koga ... se javljam

Že v naprej hvala lepa



K
rpan je napisal/a:
Jaz jo imam v kalibru 308. Dolžina cevi skupaj z ležiščem je 46 cm. Za prekladanje po avtomobilih in prežah je odlična. Pri streljanju pa se obnaša podobno kot bokarica, saj se pri več zaporednih strelih cev zavije navzgor, zaradi neenakomernega hlajenja.


pumpa je napisal/a:
jaz jo tudi imam v kal 308w in sicer zastava cev je bila delana po naročilu zato je zelo precizna in teška cca 4kg glede strelov meni nese tudi do 30 strelov točno je pa res da po dvajsetih strelih moraš zmanjšati povečavo na 4 če ne je preveč vročine od cevi in se enostavno slika megli.

krpan ti pa olesje dodobra zbrusi pa ti bo tudi več strelov nesla točno .
l.p.


nivre je napisal/a:
Imam jo v kalibru .308 win. Zastavino cev sem skrajšal na 52 cm. Olesje je klasično kar od prejšnjega Zastavinega karabina 7X64. Torej ni pravi štuc. Odstranil sem klasične merke, dal pa zmontirati hitro smeljivo montažo tako, da lahko uporabim strelni dalnogled oziroma piko saj jo uporabljam predvsem za lov na prašiče. Je zelo priročna in ne povzroča težav pri manipulaciji. Nastreljeno imam na 100 m (RWS 11,9 g EVO) in tu di nobenih problemov z preciznostjo. Pri dalših strelih čez 200 m pa je potrebno biti še kako pozoren na velik padec krogle. Tega sicer prej nisem toliko opazil saj pri 7X64 (RWS 10,5g KS) in dolžini cevi 60 cm ni bilo tako opaznih razlik v padcu krogle.
Imam pa karabin .223 rem v ŠTUC izvedbi vendar z klasično cevjo. Puška je lahka in elegantna. Pri takšnem olesju pa ga naj naredi pravi mojster, da nebo kasneje le-to krivo za rastros po nekaj strelih. Če se bo cev pri večji količini strelov dotaknila olesja bo nastal prej opisan problem.

Prenos

Trotovšek Tomaž
12. January 2008, 22:58
Pozdravljeni, jst mam zastavin štuc v kalibru 7x64. Na začetku sem imel z njo nekaj problemov, ampak tako kot piše v zgornjih postih, treba je poskrbeti, da se nikjer cev ne dotika olesja, pa bo nesla točno! Edino kar me pri štucu moti, je teža! Če veliko loviš se je kr "nanosis"! Drugače pa OK!!!