PDA

View Full Version : prošnja



ZR7
12. December 2007, 18:36
http://lov.mojforum.si/lov-about1292.html

Zanima me kaj mora imeti ve prošnja za včlanitev v željeno LD družino
in v kakšni obliki
lp

Spodaj podpisani xxx xxx, rojen xx.xx.xxxx, stanujoč Sončni hrib 666, 3333 Bogu za hrbtom, prosim za sprejem v LD XXXX. Rad bi se pridružil lovski družini ker sem velik ljubitelj narave in živali v njej, tako pa bi lahko aktivneje sodeloval pri njenem ohranjanju.

V upanju na ugodno rešitev prošnje vas lepo pozdravljam.

S spoštovanjem,

XXX XXX

rahowc
28. February 2008, 12:04
Lp
Nick mali_jager mi ne deluje več in sem si naredil novega tako da sem se vedno jast
zanima me, če bi moral prijavo odati do konec prejsnjega leta ali je mogoče še zdaj?
Problem je v tem da se zmiraj nima 18 let kaj to kaj vpliva:(?

rws
28. February 2008, 12:50
Mislim da si zamudil rok,skoraj povsod je treba prošnjo oddati do konca leta.Glede starosti pa je spet različno od družine do družine,veliko pa tudi če imaš kaj žlahte pri tej LD.
Pri meni ni bilo problema,saj me je večina že od prej poznala.Prošnjo sem napisal pri 16.5 letih, vendar pa nikjer nisem zapisal moje starosti....:icon_wink:

Sicer pa ne vem kaj tako komplicirajo glede starosti,saj tako ali tako ne moreš dobit orožnega lista pred 18letom. Veliko raje kot mlade pa sprejmejo stare lovce.V tem pa ne vidim nobene logike.

capek
28. February 2008, 18:55
Naši so na občnem zboru zavrnili prošnjo dveh pripravnikov, ker bosta dopolnila 18. let aprila in to kljub temu, da imasta oba deda v naši LD in eden še očeta, drugi pa strica.

rws
28. February 2008, 19:05
...sam da se pa domačih branijo je pa sramota,sploh pa tk vredo kelnarce:icon_wink:

jazbec
28. February 2008, 19:27
Pri nas so možakarju 2x zavrnili prošnjo za sprejem v članstvo. Prvič je bil razlog nepopolna prošnja:icon_confused:, drugič pa so ga preglasovali za 1 glas. Finta pa je v tem, da je glasovanje o sprejemu člana v Ld popolnoma nezakonito (zakon o društvih) In letos nas je tožil preko Čeferina in so se vsi posr.... in ga takoj sprejeli. Čeferin je povedal, da smo 2x kršili zakon.Sedaj pa vsi upamo da bo umaknil tožbo, ki je vsebovala tudi odškodninski zahtevek (2000 EU)

tica
28. February 2008, 21:53
Capek, ker sem načelen, bi rekel, da so spoštovali zakonsko omejitev, polnoletnost. Ampak vodilne vaše LD poznam in priznati moram, da tako uspešne odganjalce podmladka najdeš le redko kje. Tudi v preteklosti.

pumpa
28. February 2008, 21:59
Pri nas so možakarju 2x zavrnili prošnjo za sprejem v članstvo. Prvič je bil razlog nepopolna prošnja:icon_confused:, drugič pa so ga preglasovali za 1 glas. Finta pa je v tem, da je glasovanje o sprejemu člana v Ld popolnoma nezakonito (zakon o društvih) In letos nas je tožil preko Čeferina in so se vsi posr.... in ga takoj sprejeli. Čeferin je povedal, da smo 2x kršili zakon.Sedaj pa vsi upamo da bo umaknil tožbo, ki je vsebovala tudi odškodninski zahtevek (2000 EU)

jazbec a se da dobiti kakšne fotokopije papirjev(brez imen seveda )lahko pošlješ tudi ZS ker pri nas mamo glih takšne junake da smo enega že dvakrat zavrnili pa je spet napisal prošnjo.
če pride do odškodninskih tožb pa na prvem mestu trpi odstrel divjadi , ker vodilni se bojijo za denarnice.

bober
29. February 2008, 00:05
Capek v kolikor imate v Pravilih LD določene pogoje za sprejem v članstvo v kateri so pogoji za odvrnitev od sprejema v društvo mladoletnih oseb je odklonilna zavrnitev veljavna in utemeljena. Če pa v Pravilih ni definicije pa je odklon lahko sporen iz razloga,ker teh omejitev nimate napisanih v Pravilih LD. Predvsem pa je v Zakonu o društvih v 11.členu pojasnjeno o včlanjevanju mladoletnih oseb v društva.

BOBER

lunj
29. February 2008, 00:29
Ali so pravila LD nad zakonom o lovstvu???:icon_evil:Preberi kako je tam definirano.:icon_study:

rahowc
29. February 2008, 00:58
Potem moram počakati do konec leta
ali lahko vseno probam?:icon_cry:

ZR7
29. February 2008, 08:38
Potem moram počakati do konec leta
ali lahko vseno probam?:icon_cry:

Probat ni greh.:icon_wink:

rahowc
29. February 2008, 12:13
Potem bom pa probal :)

orlova6
29. February 2008, 12:28
Jaz sem tudi probal, sedaj pa jo imam za celi život,... ha, ha :icon_lol:

Veliko uspeha ti želim, škoda le, da se nisi v decembru tega spomnil, ko bi bilo bolj plodno, no upam, da bo šlo skozi, še posebej , če še niso imeli občni zbor.

Če pa ne bodo vsaj vedeli, da si jim najavil, da si tudi ti tu, halo...

rahowc
29. February 2008, 13:43
Ja saj secembra mi je eden iz de lovske družine rekel naj oddam prošnjo ampak nisem imel ovolj časa:(
Koliko je pa članarina ? ali je odvisna od LD?
lp

bober
29. February 2008, 13:44
LUNJ- Zakon o društvih urejuje pravila LD,ker je LD društvo in ustanovljeno z osnovno dejavnostjo, ki je povezana z lovstvom. Delovanje in urejanje lovstva pa določa ZDLOV-1a. Še enkrat ZDR-u ureja društveno organiziranost in Pravila kot osnovni akt ki morajo biti v skladu z pravnim redom in zakonom.V določbi o članstvu v aktu pa morajo biti določeni pogoji za sprejem v članstvo, LD je društvo
In v pravilih LD imamo v členu:
Član LD lahko postane samo polnoletni državljan RS ob pogojih določenih v Zakonu o društvih,lovskem zakonu, zakonu o orožju.

Ker pa akt vsebuje določbo je odklon mladoletne osebe utemeljen in ima pravno podlago.Ostalo pa določajo ostali zakoni.

BOBER

n44p.
26. November 2008, 19:59
ziujo...
no jst mam pa namen letos dat prosno...pa me zanima ce je se kdo tak k jo bo oddal letos..?

upam da jih bo se kej..:D

Hubertus
26. November 2008, 21:06
ziujo...
no jst mam pa namen letos dat prosno...pa me zanima ce je se kdo tak k jo bo oddal letos..?

upam da jih bo se kej..:D
...sam malo bolj se potrudi ko boš pisal prošnjo,...če boš pisal tako kot tukaj bo šlo namreč bolj težko skozi...:icon_twisted::icon_twisted:

Hunter
26. November 2008, 21:22
Priporočlijvo je,da jo napiše sam in ne prepišeš od prijatelja,poleg tega naj bo jasna in jedernata brez nakladanja kako rad opazuješ divjad itd.

n44p.
7. December 2008, 21:33
...sam malo bolj se potrudi ko boš pisal prošnjo,...če boš pisal tako kot tukaj bo šlo namreč bolj težko skozi...:icon_twisted::icon_twisted:

to da nebi slo skoz se ne bojim ker je ati u LD pa tut drugi me dobr poznajo ker velik z njim hodm na lov in prireditve...me tut sami spodbujajo k temu da naj prosno napisem...tako da nebi smelo biti tezav...:)

n44p.
7. December 2008, 21:51
to da nebi slo skoz se ne bojim ker je ati u LD pa tut drugi me dobr poznajo ker velik z njim hodm na lov in prireditve...me tut sami spodbujajo k temu da naj prosno napisem...tako da nebi smelo biti tezav...:)
no vseen bi prosu ce ma kdo kksno prosno, ccee bi jo lahko objavu al pa mi jo poslau na pm da vidm kaj mora vse usebovat...

n44p.
9. December 2008, 22:28
Prošnja za sprejem v lovsko družino ---------. Spodaj podpisani ------- ------l, rojen -- -- ---- v --------,s stalnim bivališèem ----- ----- -----,želim postati član vaše LD. Ker sem velik ljubitel narave in živali sem se odločil,da bi postal član vaše LD saj bi tako lahko veliko storil za ohranjanje čiste in neokrnjene narave ter pomoč njenemu življu. Ker pa nimam še lovskega izpita,pa zagotavljam,da ga bom vestno in pošteno opravil v predpisanem roku,z vsemi nalogami,ki mi bodo dodeljene kot pripravniku. Ob ugodno rešeni moji prošnji se že veselim članstva,dela in druženja v vaši LD ------. Lovski zdravo:
no jst sm jo ze sestavu..mau sm si pomagau s tem da je lazje slo....no to je to...zdej je treba pa sam se poslat pa pocakat na odgovor, katerga pa ne bo se kksn mesc se mi zdi..:d

lp

ZR7
10. December 2008, 09:37
n44p, želim ti uspeha pri tvoji prošnji.
Obenem pa te prosim, da uporabljaš tu knjižno slovenščino, da se bomo lažje razumeli.
Seveda pa lahko malo po slengu ali narečju razpredaš v "kotičkih".

LP

n44p.
17. December 2008, 21:24
n44p, želim ti uspeha pri tvoji prošnji.
Obenem pa te prosim, da uporabljaš tu knjižno slovenščino, da se bomo lažje razumeli.
Seveda pa lahko malo po slengu ali narečju razpredaš v "kotičkih".

LP

Če je pa tako bom pa tako pisal... Aja še nekaj me zanima v zvezi s prošnjo...
Do kdaj je potrebno prošnjo oddati? Ali je to odvisno od posamezne lovske družine?

hvala

Brakir
17. December 2008, 21:35
Tam do novega leta je v navadi....

n44p.
17. December 2008, 22:06
Aha..no super potem bom pa kr poslal.. Bolje malo prej, kot pa potem ko bi bilo lahko ze prepozno...

Najlepsa hvala za enkrat

ZR7
18. December 2008, 08:19
Aha..no super potem bom pa kr poslal...

Pošlji takoj! Prošnje obravnavajo upravni odbori in le ta ima lahko zadnji sestanek prav na začetku decembra.

zober
18. December 2008, 08:58
Pomoje je že konec oziroma si bil prepozen!

Taxus
18. December 2008, 11:40
Pomoje je že konec oziroma si bil prepozen!
Če je dobra volja ali pa če je "ta prav" dal prošnjo ni nikoli prepozno.

n44p.
18. December 2008, 16:38
Sem se pozanimal še pri članu upravnega odbora, ki bo tudi moj mentor in mi je rekel, da je dobro da jo posljem ze sedaj... Je pa še dodal da v tem konkretnem primiru pri meni ne bi bilo nic narobe ce bi jo poslal šele po novem letu, ker že večina lovcev v LD ve, da bom oddal prošno...saj se že sedaj veliko udeležujem skupnih lovov z očetom..

no kako imate pa drugje urejeno pa nevem...

torro
18. December 2008, 16:53
Pri nas bi že zamudil. Sicer ti pa želim uspešen sprejem in nato oobiiloo lepih lovskih trenutkov ( naj bodo čim daljši ).:icon_lol:
LP

zober
18. December 2008, 17:00
Pri nas tudi, enako ti želim uspešen sprejem

hl
18. December 2008, 22:46
V naši LD jih sprejemamo do 15.12.
lp

rahowc
8. December 2009, 18:47
Pa smo jo:)
hehe
Končno ratalo odal jast pa prijatelj prošnjo v LD in upam da boma sprejeta oba:)
nekje u marcu (mende) bodo povedali kako in kaj:)
lp
Klemen Kobal

Sraka
9. December 2009, 08:01
Zakaj pa šele v marcu ???? Zanimiva praksa.

jazbec
9. December 2009, 09:46
V marcu imajo občni zbor, na katerem te sprejmejo v članstvo...

Sraka
9. December 2009, 10:03
V marcu imajo občni zbor, na katerem te sprejmejo v članstvo...
__________
In potem mora revež vse članarine plačati za celo leto ?????????????? ali le sorazmerni del ????????????

Brlogar
9. December 2009, 10:22
Seveda za celo leto! :) Saj je povsod tako, ali pač?

SO se pa po večini vsaj nehale nebuloze z dodatnimi nenormalnimi pristopninami. Pa še to šele potem, ko so nekateri prosilci uporabili pravna sredstva.

Sraka
9. December 2009, 10:49
[QUOTE=Grizzly Adams;45545]Seveda za celo leto! :) Saj je povsod tako, ali pač?

Ne ni povsod tako. V naši LD sprejem opravimo ob koncu leta. Pristojen za sprejem je UO in ta potem na občnem zboru le obvesti OZ o sprejemu in predstavi novega člana.

Niti enega samega razumnega razloga ne poznam, da bi moral OZ sprejemati nove člane.

ZR7
9. December 2009, 10:55
[QUOTE=Grizzly Adams;45545]Seveda za celo leto! :) Saj je povsod tako, ali pač?

Ne ni povsod tako. V naši LD sprejem opravimo ob koncu leta. Pristojen za sprejem je UO in ta potem na občnem zboru le obvesti OZ o sprejemu in predstavi novega člana.

Niti enega samega razumnega razloga ne poznam, da bi moral OZ sprejemati nove člane.

Razumnega in zakonitega ni. Pri razumnih ljudeh, ki se držijo zakonov.
A poznam množico LD, ki jim tega ni mar in si jemljejo pravico, da za nove člane na OZ dvigujejo roke in krojijo usodo po svoji subjektivni oceni ali celo zameri.

Vendar, Rahowc, ne oziraj se na to. Poskušaj čimbolj nekonfliktno priti skozi obdobje pripravništva in do lovskega izpita, ko boš postal samostojen lovec. Potem boš lahko po svojih mladih močeh prispeval.
Saj mogoče boš imel srečo in boš prišel v dobro družbo. Držim pesti.

LP

Brlogar
9. December 2009, 12:29
Kaj pa vem;

Če bi mi v UO samovoljno sprejemali člane, bi kmalu naleteli na punt in nejevoljo kakšnega posameznika, če pa sprejem potrdi večina, pa tega ni. Tudi, če imamo mandat za sprejemanje tovrstnih odločitev, se nam zdi, da je bolje, da imajo vsi člani možnost izraziti svoje mnenje.

Kolikor mi je znano, je v vseh okoliških družinah praksa, da se prošnje za sprejem obravnavajo na posebni točki dnevnega reda OZ.

ZR7
9. December 2009, 13:51
Kaj pa vem;

Če bi mi v UO samovoljno sprejemali člane, bi kmalu naleteli na punt in nejevoljo kakšnega posameznika, če pa sprejem potrdi večina, pa tega ni. ...

Vem, Grizly, da je v praksi tako. Ni pa prav, niti ni v skladu z zakonom.
Saj tudi UO ne sprejema novega člana na klasičen način s kakšnim glasovanjem ipd. Mora samo ugotoviti ali prosilec izpolnjuje pogoje ali ne. Lahko še ugotovi, ali so zakonske možnosti za zavrnitev. O tem, ali se bo te možnosti uporabil ali ne pa lahko seveda odloča OZ. Vendar kakorkoli, za vse morebitne prosilce mora biti enako. Tu pa se občajno začno težave, zamere in celo morebitne tožbe.

Sraka
9. December 2009, 14:11
Kaj pa vem;

Če bi mi v UO samovoljno sprejemali člane, bi kmalu naleteli na punt in nejevoljo kakšnega posameznika, če pa sprejem potrdi večina, pa tega ni. Tudi, če imamo mandat za sprejemanje tovrstnih odločitev, se nam zdi, da je bolje, da imajo vsi člani možnost izraziti svoje mnenje.

Kolikor mi je znano, je v vseh okoliških družinah praksa, da se prošnje za sprejem obravnavajo na posebni točki dnevnega reda OZ.
_____________

Komu pa se potem odklonjen kandidat sme pritožiti, če z odločitvijo organa ni zadovoljen ? Kar takoj na sodišče ??? Mu to v pravnem poduku zavrnitvenega sklepa tudi zapišete?
Želimo biti pravna država ali to ne želimo biti oziroma želimo biti le takrat, ko gre to nam v prid in ko se sami čutimo ogrožene ?

rahowc
9. December 2009, 15:27
__________
In potem mora revež vse članarine plačati za celo leto ?????????????? ali le sorazmerni del ????????????

Ja n vem tako so rekli zdej pa ne vem
upam da me bojo sprejel mene in prjatla:)

Brlogar
9. December 2009, 15:50
_____________

Komu pa se potem odklonjen kandidat sme pritožiti, če z odločitvijo organa ni zadovoljen ? Kar takoj na sodišče ??? Mu to v pravnem poduku zavrnitvenega sklepa tudi zapišete?
Želimo biti pravna država ali to ne želimo biti oziroma želimo biti le takrat, ko gre to nam v prid in ko se sami čutimo ogrožene ?

Nimamo takih primerov.

Brlogar
9. December 2009, 16:04
Vem, Grizly, da je v praksi tako. Ni pa prav, niti ni v skladu z zakonom.
Saj tudi UO ne sprejema novega člana na klasičen način s kakšnim glasovanjem ipd. Mora samo ugotoviti ali prosilec izpolnjuje pogoje ali ne. Lahko še ugotovi, ali so zakonske možnosti za zavrnitev. O tem, ali se bo te možnosti uporabil ali ne pa lahko seveda odloča OZ. Vendar kakorkoli, za vse morebitne prosilce mora biti enako. Tu pa se občajno začno težave, zamere in celo morebitne tožbe.

Ubistvu je praksa točno takšna kot si jo napisal. UO na seji obravnava prispele prošnje, in poda utemeljeno mnenje oziroma predlog za ali proti sprejetju, s katerim seznani tudi članstvo na OZ, ki z glasovanjem praviloma potrdi predlog odbora. Polnopravno članstvo pri nas nastopi z datumom potrditve na občnem zboru.

POLH
9. December 2009, 16:17
Mi pa smo ravno dve leti nazaj spremenili pravila in določili, da prošnjo obravnava UO LD in se o njej odloči - prej je to počel občni zbor.. Če prositelj izpolnjuje pogoje za sprejem, ki so napisani v zakonu ne vidim nobenega problema zakaj ga(je) ne bi sprejeli v članstvo.
Za spremembo smo se odločili, saj se je v preteklosti , mislim, da kar dvakrat naredilo, da se je zavrnil sprejem v članstvo ljudi, ki bi lahko še kako veliko pripomogli k delovanju LD in tudi širše. Ti so potem šli drugam in tam nadaljujejo svojo lovsko kariero oz poslanstvo in to uspešno. Razlogov za zavrnitev takrat ni nihče navedel, saj kaj konkretnega ne. prosilec pa se tudi ni pritožil.

Brlogar
9. December 2009, 16:28
Jah, tudi pri nas se je nekoč dogajalo, da je OZ zavrnil članstvo kakšnemu kandidatu, ki bi bil v vsaki "normalni" LD izredno dobrodošel.. Ampak tisti ki so ga zavrnili so bili takrat tudi člani takratnega UO...

Tako da tudi UO ni nujno apriori porok pravilnih odločitev.

POLH
10. December 2009, 14:43
Če so izpolnjeni pogoji za sprejem, ni razloga, da bi prosilca zavrnili. To lahko ugotovi že UO in za to ni treba sklicevati občnega zbora ali pa čakati rednega ( 1x na leto).

PROF.racoon
10. December 2009, 22:53
Kakšne pa imate kaj pristopnine v vaših LD? Zraven letne članarine je to znesek s katero bi si lahko pripravnik kupil že CZ M70 za začetno jago.
Kot sem prebral, pa jih v nekaterih LD celo več ni.

toncybrak
10. December 2009, 23:02
Kakšne pa imate kaj pristopnine v vaših LD? Zraven letne članarine je to znesek s katero bi si lahko pripravnik kupil že CZ M70 za začetno jago.
Kot sem prebral, pa jih v nekaterih LD celo več ni.

kaj še pobirajo kje pristopnino?učasih je baje bilo tega velik,zdej pa že dougo nism slišu da bi jo še kje imeli......?:)

tica
10. December 2009, 23:54
Pobiranje pristopnin je proti zakonito. ZDLov-1, člen 65:
(6) Pri sprejemu v članstvo lovska družina novim članom ne sme zaračunavati pristopnine ali podobnih dajatev. Novo sprejeti člani imajo enake pravice in dolžnosti, kot vsi drugi člani lovske družine.
Če pa si kje še upajo, potem nam ni pomoči...

PROF.racoon
11. December 2009, 00:10
Torej je več ni?!
Kot predsednk strelskega društva sem z zakonom o društvih seznanjen, da ni več pristopnin v društva. Kako pa je to urejeno pri lovskih družinah in kateri zakon to ureja, pa ne vem.
Me pa ta informacija zelo veseli in upam, da razen članarine, kot nov član LD, ne bom rabil plačati še pristopnine. Najbolje bi bilo, da pove kaki letošnji pripravnik, kako je bilo s plačili v njihovih LD. Da ni to tako: plačaš članarino, potem pa še, če nočeš izpasti črna ovca med belimi, pristopnino. Seveda mimo vseh računov... Ne vem... Kaka je kaj praksa? Tajniki, gospodarji, starešine?

Še eno vprašanje imam. Sem v dilemi v katero LD se včlaniti. V ožjem izboru imam namreč dve. Ali je mogoče poslati v vsako LD posebej prošnjo in se potem čez čas odločiti kam iti? Problem je v tem, ker je kraj, kjer bom živel, na meji med dvema loviščema (punca je iz tega kraja, prijatelj, lovec, pa iz sosednje LD). Groza...

ZR7
11. December 2009, 08:55
Racoon, če je tako kot praviš, izberi tisto, ki nima pristopnine. Že to pove, da ga nekaj biksajo in jim ni mar za enakopravnost in zakonodajo.
Na tvojem mestu bi jaz ono, ki pobira pristopnino tudi prijavil!

Te pristopnine so navadna barabija!
Da so nezakonite, je pa že jasno!

Lovska družina je pred zakonom popolnoma isto kot katerokoli društvo, kajti tudi LD je enostavno društvo in nič ama prav nič več!

Še dobro, da ne smemo tu preklinjati, ker sicer bi bilo tu spodaj vse rdeče!

ben1
11. December 2009, 09:25
Pri nas je bila pristopnina dobrih deset let nazaj mislim da 6 kratna članarina plus članarina kar je bilo zame kar velik zalogaj. Dobro in pravično je da so to "zahtevo" potem umaknili.

muzikant
11. December 2009, 09:47
. Ali je mogoče poslati v vsako LD posebej prošnjo in se potem čez čas odločiti kam iti? ...

Profesor, svetujem ti, da kaj takega ne delaš, ne vem kako si si predstavljal, najprej nekaj prosiš, ko dobiš pa si premisliš ali kako ?

Odloči se prej in 10 km več ali prijatelj naj ne bo glaven razlog.

Na tvojem mestu bi se pozanimal o možnostih za sprejem, glede na izpolnjeno ha kvoto.

Sraka
11. December 2009, 09:49
Pri nas je bila pristopnina dobrih deset let nazaj mislim da 6 kratna članarina plus članarina kar je bilo zame kar velik zalogaj. Dobro in pravično je da so to "zahtevo" potem umaknili.
__________
Ta "zahteva" je bila že takrat nezakonita. Iz tistega časa obstaja nekaj sodnih odločitev v katerih je sodišče na osnovi zahteve tožnika ( lovca ) razveljavilo zahtevo LD po plačilu tega čudnega davka in ugotovilo takšno početje kot neskladno z zakonom.

1248
12. December 2009, 16:01
Še eno vprašanje imam. Sem v dilemi v katero LD se včlaniti. V ožjem izboru imam namreč dve. Ali je mogoče poslati v vsako LD posebej prošnjo in se potem čez čas odločiti kam iti? Problem je v tem, ker je kraj, kjer bom živel, na meji med dvema loviščema (punca je iz tega kraja, prijatelj, lovec, pa iz sosednje LD). Groza...

Ena konkretna: Pupa lahko gre, prijatelji pa ostajajo. Torej odločitev v katero LD ne bo težka.

LP G.

Pinkfloyd
12. December 2009, 19:19
1248, to pa res ni merilo. In pomoje je ta stvar dostikrat ravno obratna.

Lahko "pupa" postane žena (taka, da te kot lovca razume, je res fajn ;) in prijatelj si dobi punco, pusti v maloro vse vezi in gre. Od takrat ga nisem več ne videl ne slišal.
Taka je pa moja "štorja". :icon_evil:

Brlogar
12. December 2009, 23:14
1248, to pa res ni merilo. In pomoje je ta stvar dostikrat ravno obratna.

Lahko "pupa" postane žena (taka, da te kot lovca razume, je res fajn ;) in prijatelj si dobi punco, pusti v maloro vse vezi in gre. Od takrat ga nisem več ne videl ne slišal.
Taka je pa moja "štorja". :icon_evil:

Seveda je merilo.

Bolje, da gre tja kjer ma že kolega, in mu bo zategadelj lažja asimilacija. Sploh, če res živi na meji med dvema LD in nima teritorialnih teženj.

PROF.racoon
12. December 2009, 23:56
Zadeva je taka, da se k pupi mogoče mislim preseliti, to pa je dobrih 200km vstran od mojega rojstnega kraja iz Dornave (okolica Ptuja) v Zagorje (med Pivko in Il. Bistrico).
Mislim, da sem se odločil in bom šel v sosednje lovišče (oddaljeno slab kilometer iz Zagorja). Lovišče je veliko 6500ha, "domače" pa 3200ha. Torej je enkrat večje, ima bolj razgiban teren, divjadi je povsod dovolj, ...
Mislim, da bo to to. Časa za razmislek imam na razpolago samo še naslednji teden.
Jutri pa s prijatelji spet na pogon (trije bodoči pripravniki in glavni krivec - prijatelj lovec iz Šembij) - jelenjad, prašiči. Tudi druženje veliko velja pri lovu, ali ne?

Pinkfloyd
13. December 2009, 01:58
Ja, za 200 km razlike res nimaš kaj dosti razmišljati :)

Srečno!

Brlogar
13. December 2009, 04:01
Tudi druženje veliko velja pri lovu, ali ne?

Zelo veliko! V bogate rajone se podajaš, in verjamem, da te bodo hitro vzeli za svojega :)

Blaž
23. October 2010, 18:45
lp tovariši lovci :icon_wink:

no pa sem tudi jaz s pomočjo te teme napisal prošnjo za lovca. jutri jo oddam potem pa bomo videli kako in kaj.

Tine
23. October 2010, 19:38
e bravo... to se vsaj pri nas zapiva:beer:

zoran26
23. October 2010, 20:55
očitno je zadeva resna.ona zadeva vleče,no, bo že kako.če se ljubezen sfiži.še vedno greš lahko domov k mami.Tak ti je to.

MilanK
24. October 2010, 19:10
lp tovariši lovci :icon_wink:

no pa sem tudi jaz s pomočjo te teme napisal prošnjo za lovca. jutri jo oddam potem pa bomo videli kako in kaj.

Vesel sem, da si se odločil, da postaneš član naše zelene bratovščine. Želim ti, da bi pripravništvo čimbolj dobdro opravil. Svetujem ti, da čimveč poslušaš in sprašuješ, saj si boš od tega največ naučil. Če pa morda ne bi bil sprejet, pa te prosim, da nas o tem obvestiš, da bi ti po svojih močeh pomagali pri zavarovanju in uveljavitvi ustavne pravice do svododnega združevanja.

Čeprav še nisi sprejel, pa ti že zdaj izrekam: dobrodošel med lovskimi tovariši.

Lp
milanK

Blaž
25. October 2010, 11:37
@Tine: smo tudi pri nas ja..posledice danes nosi moja glava in želodec :icon_biggrin:

@MilanK: hvala hvala..seveda bom poslušal in tudi kaj povprašal.

lp

Zazek
2. November 2010, 21:38
Jst sm tut dons napisu prišnjo...Drčar se vidva drug let na izpitih...bratranc :D

Zazek
2. November 2010, 21:38
@Tine: smo tudi pri nas ja..posledice danes nosi moja glava in želodec :icon_biggrin:

@MilanK: hvala hvala..seveda bom poslušal in tudi kaj povprašal.

lp

Blaž: Sei mene je tut če smo pa pil k sod brez dna :icon_lol:

hunterxxxl
2. November 2010, 22:02
Zazek, si napisal prošno pa oddal?:icon_biggrin:

Zazek
2. November 2010, 22:25
seveda :icon_lol: :icon_lol: napisu že oddam pa u nedelo :icon_lol:

hunterxxxl
2. November 2010, 22:30
Bol bo če u zboto uddaš ;)

Zazek
2. November 2010, 22:31
dam u nedelo k mamo skupno jago :icon_lol:

hunterxxxl
2. November 2010, 22:50
Ti boš kr na 4 uči, no to je super, te bodo mel v bolši luči. :icon_biggrin:

Zazek
2. November 2010, 23:13
:icon_lol::icon_lol: itak

Zazek
8. November 2010, 16:13
ewo prošnja učeri oddana...pa som že 4je pripravniki :D:icon_biggrin:

ostrostrelec.pero
8. November 2010, 17:43
ewo prošnja učeri oddana...pa som že 4je pripravniki :D:icon_biggrin:

V katerem jeziku je pa to pisano. A tako slovenščino govorite in pišete v Tuhinjski dolini. Mislim da tvoja učiteljica nima mirnega sna, ko tole vidi.:icon_twisted:

Zazek
8. November 2010, 18:47
hehe....ja nekak takole :P :D

ZR7
9. November 2010, 08:09
Zazek, Pero ima prav. Poglej malo Pravila napisana v vrhnjem področju foruma in uporabljaj čim bolj slovnično Slovenščino! Zato, da te vsi razumemo.
Po domače pa lahko razpredaš v "kotičkih".

admin

Zazek
9. November 2010, 16:12
v redu :icon_biggrin:

smex
29. November 2011, 20:57
Zanima me slednje, po oddaji prošnje v LD oz LPN (neven, kakšna je razlika v pripravništvu med omenjenima, če je bi prosil za pojasnilo) me marca oz. aprila obvestijo o sprejetju in, če sem sprejet takrat začnem pripravniški staž. Koliko sem slišal potem sledi zdr. pregled in 2 izpita; prva pomoč in pa varno rokovanje z orožjem in nadaljno spoznavanje lovišča in delo v lovišču. Kako pa je s stroški? Koliko znašajo stroški v prvem letu, ko sem pripravnik, se pravi zdr. pregled, članarina (100-150€) in pa 2 izpita ali je potrebno še kaj opraviti v začetku? Vem, da se stroški od regije do regije razlikujejo, zanima me vsaj okvirno s kakšnimi stroški se bom srečal v prvem letu pripravništva.

Lp

TaSl
29. November 2011, 21:34
Hmmm dobro vprašanje, velik!:icon_biggrin:
Samo če te to res veseli ti ne bo žal niti centa.
Sam še nisem uradno pripravnik, naj bi to postal že kmalu, lani sem pa zamudil oddajo prošnje za 2 tedna in tudi naj bi jih že imeli "dovolj", ampak sem vseeno nakupil opremo za lov (razen orožja) in ti povem da je vse skupaj prišlo 700 EUR. V to so všteta vsa oblačila in obutev, daljnogled, nahrbtnik,...za lov poleti in pozimi, kar sem letos že zelo uporabljal, seveda samo za opazovanje:icon_wink: in že v tem letu sem bil od aprila pa do decembra vsaj 100 krat na terenu in vsakič vidiš da ti še nekaj manjka, in lahko kar kupuješ in kupuješ...tako da je težko reči. Pa sem šele pri oblačilih, kaj bo šele:icon_lol:
Za zdravniški pregled spremljaj forum, kot so mi prijatelji pripravniki povedali imaš stroškov za razne izpite, spričevala, preglede in ostale stvari okoli 500 EUR.

Lp

jok
29. November 2011, 22:11
Meni je bilo na začetku pripravništva povedano takole:

"SLAB LOVEC V ENEM LETU ZA LOV ZAPRAVI ENO KRAVO, DOBER PA DVE" :icon_twisted:

V vsakem hecu je malo resnice. Počasi boš že prišel do tistih dveh krav .....

:icon_study:

Krpan
29. November 2011, 22:39
Ena krava (http://www.bolha.com/goveda/krava-oglas1277497352)pa tudi dve ne bosta dovolj :icon_study:

smex
29. November 2011, 23:32
Če pa že molzeš pa moraš tudi kaj dat :icon_lol:

z nakupom opreme se ne obremenjujem, ker je kar nekaj posedujem že od prej... je pa res, da se vedno rabi nekaj dodatnega, novega,...

@TaSl kot si napisal 500 €, kaj vse je tu vključeno? kolikor mi je znano se v prvem letu opravijo zdravniški pregled, prva pomoč in pa varno rokovanje z orožjem, ostalo pa je praktični del v lovišču?

jan L.
30. November 2011, 06:55
na začetku imaš varno rokovanje z orožjem in prava pomoč 150 eur
ter članarina 100 eur

jaz sm do sedaj v porabil za varno rokovanje 150 + članarina 100+ prepeličar 250
obleke in opreme nism dosti kupoval, nekaj sm imel od prej nekj sm dobil.
opraviti pa moram še ispite ki bodo spomladi

JAKAJEŽ
30. November 2011, 20:13
Ena krava (http://www.bolha.com/goveda/krava-oglas1277497352)pa tudi dve ne bosta dovolj :icon_study:

Seveda ne,če se pričeš ukvarjati s strelstvom (lovskim),iz preverjenih krogov so stroški(trenutno najbolj zagnanega lovskega strelca :icon_study:) 500eur na mesec,mislim da to ni mačji kašelj:icon_evil:

lp

PROF.racoon
30. November 2011, 22:41
50€ ali več - predavanja in izpit (teorija + praksa) rokovanje z orožjem,
38€ - zdravniški pregled (v ZD Šk.Loka misim, da je najcenejši v celi Sloveniji - v Il.Bistrici je 120€ (se je tovariš zaj...l), v Postojni 90€ - razlike so ogromne !!!???),
150€ - članarina,
orožje in orožni list (lahko počaka),
osnovna oprema za oblečt ipd.,
...

mugo
30. November 2011, 23:35
Predvsem se ne zagnati in kupiti vsega, kar ponujajo in kar "moraš" imeti. Pri opremi je tako, da boš že sproti videl, kaj bi rabil in to potem nabaviš.

MasterLesjak
1. December 2011, 01:24
Pri meni je bilo s stroški tako (razpon dveh let):
-120€ članarine (torej če štejemo 2 leti to znese 240)
-300€ izpit (torej predavanja, praksa itd.)
-(dobrih) 300€ svečana obleka
-70€ nahrbtnik
-100€ čevlji
- ~100€ nekaj malega oblačil
-210€ daljnogled
-(okoli) 750€ puška
-50€ malokalibrska puška
-150€ strelni daljnogled

S tem da nisem štel še cca. 100€ za municijo, pa papirje na občini in podobno.

MasterLesjak
1. December 2011, 01:30
Vse skupaj nanese okoli 2370€, kar je, glede na to, da sem študent veliko. Sem pa preskrbljen in ne rabim kupovat nič novega (razen morda čevljev, trenutni so namreč že ubogi :D) naslednjih par let.

Tomaž Ražman
1. December 2011, 10:50
Moj nasvet je tudi, da ne se zaganjat in kupovat vse na veliko, raje poskrbi za oblačila, ostalo boš pa vse v času pripravništva ugotovil, kaj še potrebuješ in kaj ne... Vsekakor pa se ti stroški razdelijo na skoraj dve leti, saj prvo leto še ne boš lovil sam in marsi česa ne boš potreboval... Bi ti pa za opremo, katero bi lahko imel vso življenje (dvogled, strelni daljnogled), svetoval, da ne kupuješ nekaj samo da imaš, vendar da raje malo počakaš z nakupom in se odločiš za optiko ki jo kupiš enkrat v življenju, verjemi da boš na ta način prišparal!

Hribovc
1. December 2011, 11:54
Moj nasvet je tudi, da ne se zaganjat in kupovat vse na veliko, raje poskrbi za oblačila, ostalo boš pa vse v času pripravništva ugotovil, kaj še potrebuješ in kaj ne... Vsekakor pa se ti stroški razdelijo na skoraj dve leti, saj prvo leto še ne boš lovil sam in marsi česa ne boš potreboval... Bi ti pa za opremo, katero bi lahko imel vso življenje (dvogled, strelni daljnogled), svetoval, da ne kupuješ nekaj samo da imaš, vendar da raje malo počakaš z nakupom in se odločiš za optiko ki jo kupiš enkrat v življenju, verjemi da boš na ta način prišparal!

Glede daljnogleda se ravno ne strinjam. Brez daljnogleda se je težko it karkoli, ker ne moreš opazovati divjadi. Kupovati daljnogled, ki ga boš uporabljal celo življenje, je pa brez izkušenj in poznavanja lovišča težko. Tako, da mu svetujem, da vseeno kupi (če še nima doma) en daljnogled za 200-250EUR, ki ga bo lahko uporabljal dokler ne bo začel sam jagat, med pripravništvom bo pa videl, kakšen je način lova v njihovem lovišču, KAJ in KDAJ se večinoma lovi in bo nato lahko izbral pravi daljnogled.