PDA

View Full Version : Lovski čuvaj



ZR7
12. December 2007, 18:11
http://lov.mojforum.si/lov-about609.html

Lani poleti sem oddal prošnjo v LD in so jo odobrili ter mi rekli da bom pripravnik postal letos, že sedaj pa sem sodeloval v brakadi in delovnih akcijah, torej postal bom lovec. Sedaj me pa zanima kako postaneš še lovski čuvaj, kakšni so pogoji ali omejitve??

Lovočuvajski izpit sem opravil leta 2004. Koliko sem seznanjen je pogoj za opravljanje izpita vsaj pet letno članstvo v LD in da te na tečaj prijavi lovska družina, ker s tem nekako garantira da si lovec, ki je sposoben opravljati lovočuvajsko službo.

Pozdravljen,

k lovsko-čuvajskemu izpitu lahko pristopi lovec, ki ima opravljen lovski izpit in orožni list. Minister predpiše podrobnejše pogoje za pristop kandidata k izpitu za lovskega čuvaja in vsebine posameznih delov izpita.

Lovski čuvaj pa lahko postane polnoleten državljan oziroma polnoletna državljanka Republike Slovenije, ki ima orožni list in je opravil izpit za lovskega čuvaja ter ima kot član lovske organizacije triletno lovsko prakso.

Lovska družina naj bi imela enega čuvaja na vsakih 2000 ha površine lovišče.


Čaka te še dolga pot, samo korajžno naprej.

Lep pozdrav

Muzikant je napisal da naj bi imela LD na 2000 ha lovišča enega čuvaja. kaj pa v primeru da ima družina za svoje potrebe dovolj čuvajev, nekdo si pa vseeno želi postati čuvaj??

V tem primeru imaš pač samo čuvajski izpit, službe čuvajske pa ne opravljaš ker LD s tabo ne sklene pogodbe. Tako si lahko v rezervi, če kdo več kasneje noče biti čuvaj in postaneš ti, ki imaš izpit.

Ganges
12. March 2008, 09:58
Jaz pa bi tu vprašal tiste, ki so v zadnjih nekaj letih opravljali čuvajski izpit kako v bistvu poteka? Koliko je približno ur predavanj? Ali je samo en izpit na koncu ali je tečaj razdeljen tudi na delne izpite, kot je zadnja leta tudi lovski izpit? Kakšni so sklopi predavanj?

Hvala za odgovore in lp

Hunter
14. February 2009, 22:02
Jaz pa bi tu vprašal tiste, ki so v zadnjih nekaj letih opravljali čuvajski izpit kako v bistvu poteka? Koliko je približno ur predavanj? Ali je samo en izpit na koncu ali je tečaj razdeljen tudi na delne izpite, kot je zadnja leta tudi lovski izpit? Kakšni so sklopi predavanj?

Hvala za odgovore in lp


Pridružujem se vprašanju Gangesa.Letos so izobraževanja po novem načrtu.Tica glede na to da malo spremljam tvoje objave,nam lahko kaj poveš o tem izobraževanju in izpitu....

tica
14. February 2009, 23:27
Teme so objavljene na spletni strani LZS, za člane LZS > gradivo za 12. sejo UO LZS, pripeto je ob koncu zapisnika 12. redne seje.

rafa
28. January 2010, 00:57
mene pa zanima a ima kdo kaj gradiva za izpit lovskega cuvaja?

Hunter
28. January 2010, 01:20
mene pa zanima a ima kdo kaj gradiva za izpit lovskega cuvaja?

Kar ga češ,vse pospravlen še vprašanja za izpit.Mislim pa,da bi nekaj se moglo najt še v elekronski obliki,v pisni pa zagotovo sem ravno včeraj nekaj potreboval.

daco
1. February 2010, 18:22
A kdo kaj ve kaj je s temi novimi izkaznicami za lovske čuvaje? Kje se dobi vloga za to izkaznico.
Ker v tistem obvestilu iz UE nič natančno ne piše.

LP

tica
1. February 2010, 21:11
Kolikor mi je znano, bo izkaznice za lovske čuvaje izdajala LZS, po pooblastilu in prenosu pristojnosti iz upravnih enot. Vendar izkaznic ne prejmejo vsi člani, le tisti, ki imajo z upravljavci lovišč sklenjeno pogodbo o izvajanju lovsko čuvajske službe. Skupaj z izkaznico prejme čuvaj še znak lovskega čuvaja, izkaznico in znak pa bo moral ob prenehanju veljavnosti pogodbe takoj vrniti upravljavcu lovišča in ta LZS.

pranger
2. February 2010, 07:51
Kolikor mi je znano, bo izkaznice za lovske čuvaje izdajala LZS, po pooblastilu in prenosu pristojnosti iz upravnih enot. Vendar izkaznic ne prejmejo vsi člani, le tisti, ki imajo z upravljavci lovišč sklenjeno pogodbo o izvajanju lovsko čuvajske službe. Skupaj z izkaznico prejme čuvaj še znak lovskega čuvaja, izkaznico in znak pa bo moral ob prenehanju veljavnosti pogodbe takoj vrniti upravljavcu lovišča in ta LZS.

Kaj pa znaki čuvajev, ki jih imajo lovci - lovski čuvaji, ki so že lovski čuvaji, pa nimajo pogodbe z upravljalcem lovišča. Ti že imajo čuvajski znak in izkaznice?

muzikant
2. February 2010, 09:42
Kaj pa znaki čuvajev, ki jih imajo lovci - lovski čuvaji, ki so že lovski čuvaji, pa nimajo pogodbe z upravljalcem lovišča. Ti že imajo čuvajski znak in izkaznice?

Imajo jih za spomin na neke druge čase in kot dokaz lovske izobrazbe.

pranger
2. February 2010, 13:33
Imajo jih za spomin na neke druge čase in kot dokaz lovske izobrazbe.

:icon_lol::icon_lol::icon_lol:Dokaz prisotnosti na tečaj za lovskega čuvaja.:icon_wink:

solzica
2. February 2010, 14:53
pranger: "Dokaz prisotnosti na tečaj za lovskega čuvaja."

ali hodiš na tečaj pranger,
- no nikoli se ni prepozno izobraževati in to je dobro, da so začeli nekateri razmišljati tudi v tej smeri !!! :icon_lol:

JEGER
2. February 2010, 23:53
Lep pozdrav. Sam sedaj obiskujem ta tečaj in moram priznati, da prvi vtis ni slab. Tako po programu, kot po strokovnosti predavateljev. Kako vam je pa šlo kaj na izpitih? Kako pa je sam izpit potekal?

Hunter
11. February 2010, 18:24
Kaj pa znaki čuvajev, ki jih imajo lovci - lovski čuvaji, ki so že lovski čuvaji, pa nimajo pogodbe z upravljalcem lovišča. Ti že imajo čuvajski znak in izkaznice?


Lovski čuvaj,ki nima pogodbe z upravljalcem lovišča pa nosi tole značko.

6288

In še razlaga znaka,da boste bodoči čuvaji vedeli kaj pomeni.
Na znaku je Srna z dvema mladičema.Srna je dobra mati,ki vzgaja svoja mladiča,ju vodi in uči samostojnega življenja.Vse lastnosti dobre mame pa naj bi imel vsak dober lovski čuvaj.

Franc
11. February 2010, 20:16
Mame že,kaj pa ata-se okoli potika!?

Hunter
12. February 2010, 11:50
Mame že,kaj pa ata-se okoli potika!?

O tem pa odpri novo temo in se bomo tam pogovorili:icon_exclaim:

Franc
12. February 2010, 21:27
Se opravičujem,če sem te užalil,morda bi moral dati komentar pod lovske vice,ker je tukaj preresna tema!:icon_redface:

Hunter
13. February 2010, 19:00
ker je tukaj preresna tema!:icon_redface:

Tema je jasna!Sedaj pa dosti smetenja in temi primeren klepet naprej:icon_exclaim:

Bor
9. March 2010, 21:35
Koliko časa moraš biti član LD, da te lahko prijavijo na tečaj za lovske čuvaje?
Baje je sprememba.


LP

tica
9. March 2010, 21:41
Je sprememba, pogoj je le opravljen lovski izpit in imaš orožni list (71/1 člen ZDLov).

Franc
10. March 2010, 12:40
Takole piše:

main757
18. March 2010, 19:35
Kaj kdo ve koliko vprašanj dobiš na izpitu? Koliko članska je komisija? Greš noter en po en?

tica
18. March 2010, 22:23
Komisija šteje predsednika in štiri člane, vsakdo ima pravico zastaviti do tri vprašanja. Preverjanje znanja je v skupini po pet kandidatov hkrati. Oceno (opravil ali ponavlja) sporoči komisija kandidatu takoj po opravljanju skupine.

main757
19. March 2010, 10:56
Hvala Tica.

jancar
19. March 2010, 12:04
Tudi v ZLD Zasavje se bo predvidoma začel v sredini aprila 2010.

pranger
19. March 2010, 13:30
Komisija šteje predsednika in štiri člane, vsakdo ima pravico zastaviti do tri vprašanja. Preverjanje znanja je v skupini po pet kandidatov hkrati. Oceno (opravil ali ponavlja) sporoči komisija kandidatu takoj po opravljanju skupine.

Preverjanje znanja je posamezno pri izpraševalcu. Res je, da je v eni uri izprašanih pet kandidatov, je pa tudi pet izpraševalcev, kateri imajo vsak svojo področje. Vprašanja so pripravljena na listkih in se vleče 3 vprašanja. Poleg tega so še lahko ustna. Tica je napisal, da se zastavi do tri vprašanja, dejansko so postavljena najmanj 3 vprašanja iz vsakega področja oz. pri vsakem izpraševalcu.
So pa to vprašanja, ki jih kandidati dobijo na predavanjih.

solzica
19. March 2010, 13:41
Iskreno Čestitam Vsem mladim, lovskim Čuvajem, ki so v Kotljah obiskovali predavanja!!!
in so v Pamečah - opravili preverjanje znanja.

main757
20. March 2010, 10:51
Iz katerega predmeta jih je največ padlo?

muzikant
20. March 2010, 14:34
Glej, če si kolko tolko in si stvar prebereš ne moreš pasti, drugače pa itak nisi za to, ker to ni hec.
Največ problemov je pri ZDLov in ZUP, sledijo pa ZoN in pooblastila.

Vse našteto je osnova za upravljanje čuv. službe, ker če tega ne obvladaš ti pade vsaka ugotovljena kršitev.
Veliko sreče na izpitu.:icon_wink:

main757
20. March 2010, 20:47
Hvala Muzikant, malo me vseeno skrbi, do mene je prišel glas, da je veliko korošcev pogrnilo, baje da glih iz zakonodaje....samo nisem vedel kaj. Lp

tica
20. March 2010, 23:29
Korošcev je pogrnilo 5 od 78, ki jih je opravljalo izpit za lovvskega čuvaja.

206
24. March 2010, 14:03
Tudi v ZLD Bela krajina se bo tečaj pričel 5.5.2010,prijave do 30.4.2010

goce
29. May 2011, 23:02
pozdravljeni

vprašal vas bi ali je mogoče kdo od vas opravljal izpita za lovskega čuvaj letos in če ste morali napisati tudi seminarsko nalogo sam opravljam tečaj sedaj in so nam dali 6 naslovov tem da izberemo eno in napišemo seminarsko ki mora obsegati najmanj stran in pol kaj je to že ustaljena praksa al je kaj novega

Nautillus
30. May 2011, 00:53
To ni nič novega. Če pa se ti še tega ne da naredit, pol pa sploh ne vem zakaj si čel na tečaj za lovskega čuvaja.

206
30. May 2011, 06:14
Kako nič novega?

V NM seminarska ni bila potrebna.

mugo
30. May 2011, 07:23
Ko sem jaz delal izpit 2 leti nazaj smo tudi morali narediti "seminarsko nalogo".

Tista stran in pol pa res ni problem, za eno urco dela, pa je.

muzikant
30. May 2011, 09:21
To ni nič novega. Če pa se ti še tega ne da naredit, pol pa sploh ne vem zakaj si čel na tečaj za lovskega čuvaja.

Valjda, saj obravnava vsake kršitve obsega več kot stran in pol.


Kako nič novega?

V NM seminarska ni bila potrebna.


NM so oprostili, ker si strokovni tajnik S&G ne bi znal kaj začeti z njimi.:icon_wink:

goce
30. May 2011, 13:07
To ni nič novega. Če pa se ti še tega ne da naredit, pol pa sploh ne vem zakaj si čel na tečaj za lovskega čuvaja.


splloh ni problem napisat seminarsko problem je v tem ker nam dobesedno nobeden ne zna nc konkretno povedat niti nam ne znajo povedat kako potekajo izpiti kolk vprašanj ti lahko dajo al je to 3,5,7,1 al po občutku kako te vidi izpraševalc

muzikant
30. May 2011, 13:17
Vprašanja potegneš, pri vskaem članu komisije 2-3, tako da je maks 15.
Vkolikor sta dve področji združeni, ponavadi naravovarstvena zakonodaja+pooblastila, zakon o prekrških, je vprašanj manj.
Če natatnčno pravilno odgovoriš, ni podvprašanj, drugače pa so.

zajec
30. May 2011, 15:38
Fantje že res, da marsikaj ne špila,vendar v NM je bilo potrebno kot povsod drugje napisati seminarsko nalogo, kdor je hotel opraviti izpit,kdor pa ne ,jo pač ni napisal.

ostrostrelec.pero
30. May 2011, 21:18
206 in zajec, kaj vidva nista iz istega zld-ja. En jo je naredil, en pa ne???????????????????????????? Tle nekaj ne špila.

206
30. May 2011, 21:27
Naša dva ki sta delala izpit letos pozimi nista omenjala nobene seminarske.

JAKAJEŽ
30. May 2011, 21:53
Kako nič novega?

V NM seminarska ni bila potrebna.



V NM je bila potrebna seminarska naloga,to drži kot pribito:icon_study:

lp

muzikant
30. May 2011, 22:26
Smisel debate na forumu je, da se v njo vključujejo tisti ki imajo dejstva ne pa tisti ki so kaj slišali ali si po svoje razlagali ali izmislili.

orka
4. January 2016, 17:34
Mene pa zanima, ali kje obstaja seznam oziroma obvestilo o tečaju za čuvaja in zanima me, če se lahko lovec sam prijavi ali ga mora družina?

Ali so kakšni stroški tečaja in izpita in če so, kdo jih plača (lovec/družina/organizator)

Hvala in srečno 2016 ter ogromno lepih trenutkov v naravi.

Dule
4. January 2016, 20:28
Obvestila so na strani LZS kamor se prijaviš s podatki iz lovske izkaznice. Na tečaj te prijavi LD, ki naj bi plačala tudi stroške, vendar vem za primere ko so fantje delali samoplačniško. Cena je menda 350€, lahko pa da se tudi motim.

TaSl
5. January 2016, 08:55
Mene pa zanima, ali kje obstaja seznam oziroma obvestilo o tečaju za čuvaja in zanima me, če se lahko lovec sam prijavi ali ga mora družina?

Ali so kakšni stroški tečaja in izpita in če so, kdo jih plača (lovec/družina/organizator)

Hvala in srečno 2016 ter ogromno lepih trenutkov v naravi.

Na spodnji povezavi vneseš potrebne podatke, ki jih najdeš na svoji lovski izkaznici in pogledaš v rubriki razpisana izobraževanja.

http://www.lovska-zveza.si/User/Login?ReturnUrl=%2Flzs%2Fza_clane

PROF.racoon
5. January 2016, 10:13
Če se na tečaj prijaviš sam, si ga seveda sam tudi plačaš. Če te prijavi družina, ga plača družina.

Da se lahko prijaviš na tečaj lovskega čuvaja, so potrebni določeni zakonski pogoji.

Cene se gibljejo od 300€ (pri približno 50 tečajnikih) navzgor. Cena je torej odvisna od števila prijavljenih na tečaj (več je prijavljenih, nižja je cena).

kenig
23. May 2016, 12:05
Pozdravljeni,

lahko kdo prosim pove, kje bi dobil kakšen mušter pogodbe za lovskega čuvaja.

lp

tica
24. May 2016, 10:40
Pošlji e-naslov z zasebnim sporočilom.