PDA

View Full Version : Dohodnina - Donacije



ZR7
12. December 2007, 01:11
http://lov.mojforum.si/lov-about1361.html

http://www.uradni-list.si/1/ulonline.jsp?urlid=2007107&dhid=92702

S K L E P
o objavi dokončnega seznama upravičencev do donacij za leto 2007

lp, Simona

Možnost, da del dohodnine namenimo svoji lovski družini, je dana. Po bežnem pregledu, so navedene vse lovske družine. Žal smo se mnogi odločili drugače že pred časom ob izpolnitvi Dohodninske napovedi.

Seznam za donacije velja za leto 2007, torej k napovedi dohodnine za leto 2007, napoved oddamo drugo leto, torej je časa še dovolj. Dohodninsko napoved za leto 2006 smo že oddali v začetku leta, pa tudi poračunali so nam jo že, vsaj večini.
lp Simona

ZLD Ljubljana prehiteva LZS pri informiranju članstva, mislim, da zaradi Bradača. So pa na LZS tokrat hitro odreagirali, morebiti je pomagal še moj mail. Skratka, izpopolnjena informacija LZS, in sicer:



Številka: LZS/ gfk-1
Gospodarsko finančna komisija pri UO LZS
Datum: 5. 12. 2007

- obvestilo LZS, vsem ZLD in vsem LD ter njihovemu članstvu !!!


P O M E M B N O

O B V E S T I L O !!!


Kot smo obveščeni s strani strokovnih služb LZS je v uradnem listu št.: 107/2007 objavljen sklep o objavi dokončnega seznama upravičencev do donacij iz naslova dohodnin za leto 2007. Sklep je objavljen na naslovu http://www.uradni-list.si/_pdf/2007/Ur/u2007107.pdf. Med njimi so tudi LOVSKE DRUŽINE in LOVSKA ZVEZA SLOVENIJE.

Vsled tega nam je dana možnost, da svoj del odmerjene dohodnine v višini do 0,5 % za leto 2007 po veljavnem zakonu namenimo financiranju splošno koristnih namenov, ki so v javnem interesu, kar je nedvoumno naše delo in prizadevanje članstva.

Vsi, ki želimo donirati ta del sredstev za naše učinkovitejše delo, vas prosim, da podate svojo pisno zahtevo na posebnem obrazcu in sicer najkasneje do 31.12.2007 na predstavništvo DURS-a. ( torej zahteva za doniranje pri oddaji dohodnine za 2007, ki jo oddamo do konca marca 2008 - velja šele za leto 2009.)

Obrazec je: IZJAVA za namenitev dela dohodnine za donacije: MF-DURS obr DOHZAP št.3
Najdete ga na :www.durs.si/davki-predpisi/dohodnina/
Lahko pa dobite obrazec tudi na vaših predstavništvih DURS-a po Sloveniji.

Vabljeni vsi, tako tisti, ki se še niste opredelili do razporeditve te možnosti doniranja sredstev, kot tudi tisti, ki ste že oddali svojo izjavo. Izjavo se lahko spreminja in Durs bo upošteval vašo zadnjo voljo, ki jo boste izrazili z izjavo pred 31.12.2007.
V primeru, da boste za upravičenca vaše donacije določili vašo matično lovsko družino rabite na izjavi napisati še njeno davčno številko in višino donacije od 0,1 do 0,5 % vaše odmerjene dohodnine, ki bo tako pripadala vaši LD.

V prepričanju, da izkoristimo dano možnost za izboljšanje pogojev za divjad ter našo in skupno dobro vseh souporabnikov prostora v Sloveniji se vsem v naprej zahvaljujem.

Lovski zdravo!

Anton Lukančič, l.r.
predsednik gospodarsko finančne komisije
pri UO Lovske Zveze Slovenije




lp s

Za takšne donacije naj se odločijo le tisti, ki imajo v svojih LD urejeno, pregledno in korektno finančno poslovanje.

Tistim, ki mislijo, da temu ni tako, ne priporočam tovrstnih donacij.

Pri tem pa opozarjam na morebitne pritiske posamičnih vodstev ali vplivnih posameznikov na članstvo, da se za takšne donacije odloči. Takšnim pritiskom se takoj v začetku ostro uprite in jih zatrite.
Nihče nima prav nobene pravice na nikakršen način vplivati na članstvo, da se glede tega odloča tako ali drugače. To je svobodna volja vsakega posameznika in nihče ni nikomur dolžan pojasnjevati zakaj se je ali se ni odločil za donacijo svoji LD.

ZR7
12. December 2007, 08:19
http://www.forum-lov.org/index.php?option=com_content&task=view&id=328&Itemid=96

Na zgornjem naslovu naših strani smo objavili članek, kjer tudi lahko "snamete" obrazec in ga natisnete.

tica
12. December 2007, 15:06
Na spletni strani je pranger objavil komentar na donacije. No Tica teh stavri ni pisal ali komentiral, prej Sraka. Jaz sem za, vendar sem se odločil že spomladi, pa zaenkrat ne bom spreminjal.

ZR7
12. December 2007, 15:39
Tica, opravičujem se ti za nevšečnost v članku. Sem popravil, tako da ne bo več nihče mešal najinih besed.:icon_redface:

ZR7
12. December 2007, 20:26
Sem selim komentarje iz tej temi sorodnega članka, ker so bili komentarji k tisti kategoriji člankov pomotoma vklopljeni.
Ob tem naj povem, da so komentarji k člankom tam kjer so vklopljeni, omejeni na 500 znakov, tako kot pri večini spletnih časopisov.

ZR7

P.S.: Dokler vsega ne pošlihtamo, bo še kakšna "nerodnost"


Napisal pranger, december 12, 2007
Vlada je dala veliko priznanje LD in LZS, da je uvrstila LZS in LD na ta seznam.

Sedaj imamo priložnost za dodatna finančna sredstva (majhna) za »naravovarstvene

programe v LD«, kar pa moramo korektno izkoristiti. Žal, če bodo vsi na LZS in LD

tako razmišljali in "pisali", kot je "Tica", je nesmiselno in škoda truda, da smo

uverščeni na ta seznam. Po mojem mnenju je njegovo pisanje že v osnovi napačno,

saj že ob objavi seznama upravičencev vidi določene »odklone« po LD. Bolje je, da

"nesložnost" in "neprimerne izkušnje" iz svoje LD ne prenašamo na vse LD oz. LZS

ter da morda sledimo plemenitim ciljem slovenskega lovstva ter izkoristimo

možnost, ki jo nam je dala vlada RS ter ta "pridobimo" čem več teh finančna

sredstva in jih namenimi za izboljšanje življebnskega okolja divjadi - živali.
Znano mi je, da so drugi »upravičenci« izbrali boljše, bolj prefinjene metode

»pridobivanja« teh sredstev. Prisluhnimo gasilcem, predstavnikom rdečega križa,

itd in bomo "videli in slišali" način "osveščanja" potencialnih "donatorjev".

Mislim, da se moramo lovci na tem področju še veliko naučiti, postati bolj složni

in si zaupati. Tako kot ni za vsakim grmom zajec, tako ne smemo za vsako

priložnostjo videti "past" in nepravilnost.

Moje mnenje je, da bi morala LZS, glasilo »Lovec« (če je še vedno glasilo LZS« in

njeni predstavniki opozori svoje člane - lovce na to možnost, na splošno napisati,

kakšni programi bodo v lovstvu financirani s tem denarjem in članstvo ter druge

vzpodbuditi k "donaciji".
Kaj pa so/smo po LD naredili, da bi bili vsi lovci - davčni zavezanci seznanjeni s

to pravico. Kolikor je meni znano, do sedaj še ni ničesar narejenega, razen

"nekega skopega dopisa LZS" na OLZ.

S "Tico" se strinjam, da v LD nimajo pravice članov siliti v to, dobro in

"pametno" pa je, da se člane - lovce in tudi druge simpatizerje LD obvesti -

seznaniti s to možnostjo, jih morda zaprositi ali prepričasti za to ter jim tudi

obrazloži za "kakšna sredstva gre", saj večini to ni jasno.

Napisal zr7, december 12, 2007
Se moram opravičiti.
V časovni stiski selitve strani in foruma sem pri zadnjem odstavku pozabil

zapisati avtorja. To sem pravzaprav jaz, ki sem mnenje s katerim se strinjam

"pobral" na forumu.
Bom popravil.
LP
..
Napisal zr7, december 12, 2007
Vlada ni dala nikakršnega priznanja! Deklarirano pač delujemo po kriterijih, ki so

potrebni za uvrstitev na to listo. Nobenega klečeplazništva pred vlado, ki želi

uničiti lovstvo ne rabimo! Koliko je LZS zaslužna in upravičena do tega denarja,

pa naj presodi vsak sam. Glede na to, kaj se dogaja zadnja leta, bi o kakršnikoli

upravičenosti težko govoril.

TaSl
17. December 2013, 14:35
Ali mi lahko kdo pomaga, da mi pošlje povezavo do obrazca za donacijo dohodnine za društva.

TaSl
17. December 2013, 14:44
Ali mi lahko kdo pomaga, da mi pošlje povezavo do obrazca za donacijo dohodnine za društva.

Sem že našel...