PDA

View Full Version : Šibernice Huglu



cvic
30. March 2016, 15:08
Pozdravljeni.

V letošnjem letu bi si rad nabavil eno novo šibernico za občasno streljanje glinastih golobov. Zanima me ali ima kdo kakšne izkušnje s turškimi šibernicami Huglu, katere prodaja trgovec v NM. Zanima me predvsem kvaliteta izdelave in vzdržljivost (glede na ceno)?

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav.

?ure
31. March 2016, 05:54
Kvaliteta turških šibrenic je v zadnjem času zelo solidna.
Vse je odvisno za kakšen namen jo človek potrebuje. Sam jo uporabljam za glinaste golobe, približno 5x na leto in pa za poljske jage. Za ta namen je puška super in ob takšni uporabi mislim, da bo zdržala več kot deset let če ne celo, do konca moje lovske kariere. Prednost je zmerno nizka cena in pa za moj okus lep izgled. Razumljivo pa je, da če človek puško misli uporabljati za resno tekmovalno streljanje glinastih golobov obstajajo tudi druge bolj renomirane evropske znamke katerih nakup se kljub višji ceni v takšnem primeru izplača.

cvic
31. March 2016, 11:24
Čure hvala ti za povedano mnenje.

Kateri model pa imaš?

Sam se nagibam,da bi poizkusil TRP model - potem pa da vidimo. Iščem pa nekako "traparco" za jurja :icon_wink:

Lp,

G.G
2. April 2016, 16:45
Poglej si se CZ Redhead. Dela jih Huglu za CZ in pride cc 800eur. Jo mam ze par let in ni nekih tezav z njo ( strelam golobe ene 2x na mesec).