PDA

View Full Version : shramba orožja



ZR7
11. December 2007, 23:37
http://lov.mojforum.si/lov-about592-0.html

lep pozdrav forumaši

mene pa zanima naslednja stvar glede hrambe orožja. Jaz ko bom opravil lovski izpit bom šel delat izpit za izdajo orožnega lista. Svojo orožje in strelivo pa imam namen shranjevati na vikendu (na katerem sem skoraj vsake tri dni) in sedaj se poraja vprašanje ali lahko hranim orožje na vikendu, ki ni mojo stalno in tudi ne začasno prebivališče ?

in še eno vprašanje, ali si lahko sami doma izdelamo sef za shranjevanje orožja in streliva ?

sprašujem zaradi tega, ker takšnegga primera v zakonodaji ni

hvala za razumevanje

V zakonodaji je "primer" odgovornosti za posest orožja iz katerega je mogoče izvesti prav vse primere v primerih odtujitve ali zlorabe orožja. Torej pamet v roke in za zavarovanje orožja primerno poskrbi. Vikend vsekakor ni primeren prostor za hranjenje orožja, tudi če ga hraniš v atestirani omari za shranjevanje orožja.
Glede na izkušnje pa tako vem, da so lahko vsa opozorila zaman, če se nekdo odloči drugače in je prepričan, da se kaj nepredvidenega lahko zgodi samo drugim le njemu ne. Vedno je treba misliti na možne posledice in svojo odgovornost.

ok hvala, bom še razmislil preden bom karkoli naredil !!!

Strinjam se z Dihurjem. Vikend sigurno ni pravo mesto za hrambo orožja. Ni malo vlomov v vikende pa tudi tvoj ni izjema. Lahko si opazovan, ko greš na jago in ko prideš z jage orožje pa je dobra vaba za vlomilca. Priporočam ti, da orožje hraniš doma. Omaro za orožje ali "sef" kot ti imenuješ lahko narediš sam. Mora pa biti narejeno tako, da se zaklepa in da je strelivo ločeno od orožja.

Zakon pravi da se orožje praviloma hrani na naslovu stalnega bivališča. tako da ni prepovedano orožje hraniti tudi drugje.
Seveda pa mora orožje biti hranjeno tako da ne (more) priti v roke nepooblaščeni osebi.

Mislim, da je bolj pomembno kot zadostiti črki Zakona o orožju, pomembno zadostiti zdravi pameti. Orožje v močno omaro, ki ima težo tako da jo ne more odpeljati vsak naključni narkoman.

Noben sistem hrambe pa ni 100%, posebej ne proti angažiranim vlomilcem.

Premisliti velja o protivlomnem zavarovanju (zavarovalnica) in kaj še preneseš da ti ukradejo. Nadzor vikenda (sosedje, alarm), od zunaj vidnih nobenih trofej ali drugih stavri, ki bi govorile da tu živi lovec...

Dejstvo je da kradejo in da kradejo tudi orožje.

hvala za odgovor.... kaj pa če se naredi lesena vitrina na ključavnbico, kje pa moraš potem shranjevati naboje ?

V posebej zaklenjeni omari/predalu.

Lovski pozdrav dsuler2. Za shrambo orožja ti nikakor ne priporočam vikenda, kje boš prisoten le vsakih nekaj dni. Lovska puška ti je ali ti še bo tvoja druga ljubica zato jo moraš vsak dan "uporabljat " ali pa vsaj pogledat. Poznam primer ko so lovcu vlomili v avto in mu ukradli puško. Posledica tega je bilo da je ostal brez puške, sledila pa je tudi kazen za nepravilno hrambo orožja ( mislim da okrog 90.000 sit.).


EMMM, nad stopnicami je narejen nekakšen kot, kjer se shranjujejo razne stvari in je izvseh strani zaprt razen iz sprednje strani, na katero bi jaz naredil vrate in imel takšen kot za shrambo pušk, da ni potrebno izdelati kakšne vitrine ali kaj podobnega

Brez skrbi, čisto v redu. Temu lahko rečeš celo bunker! Je vsaj enakovredno omari, če ne več. Predlagam pa, da v tej omari na polico ali tla dodaš še poseben trezorček, dobiš jih za male denarje ali priročno jekleno blagajno, za hrambo municije, katero še posebej zakleneš. Tako mislim, da bo zadoščeno vsem zahtevam.

Ena mala informacija, kako je s hrambo orožja na Madjarskem. Če slučajno imetnik orožja pravočasno ne podaljša dovoljenja za posest orožja se mu to odvzame za dobo dveh let. Ob kraji kosa orožja se mu vso orožje odvzame za dobo petih let.
lp.