PDA

View Full Version : Str. daljnogled "Hunter"



slaviček
6. July 2015, 12:07
Zdravo!
Sam sem kot pripravnik odkupil puško - rabljeno seveda - na kateri je japonski strelni daljnogled znamke "Hunter" (6x40). Dopolniti moram še 18 let tako da puške še nimam.
Ali ima kdo izkušnje s tem strelnim daljnogledom oz. nasvete? Bo za začetek zadostovalo, ali bi moral kupiti Zeissa ali Swarovca?
Hvala za odgovore!
Lp, slaviček

alojz1
6. July 2015, 12:14
Spet eden, ki najprej kupi nato sprašuje. biggrin Ne napišeš niti kalibra niti povečave in premera okularja.
Odvisno od tega koliko si plačal. Lahko je čisto v redu. Kako se pa strelja z to puško? To je pomembno.

slaviček
6. July 2015, 12:47
Spet eden, ki najprej kupi nato sprašuje. biggrin Ne napišeš niti kalibra niti povečave in premera okularja.
Odvisno od tega koliko si plačal. Lahko je čisto v redu. Kako se pa strelja z to puško? To je pomembno.

Kaliber 7x64, povečava 6-krat, premer okularja 40. Na 200m nese točno.

alojz1
6. July 2015, 12:53
Problem rešen, če na 200m nese točno je tudi na 100m v redu.
Hunter oznako ima mnogo daljnogledov. Zato sem vprašal.

slaviček
6. July 2015, 13:06
Problem rešen, če na 200m nese točno je tudi na 100m v redu.
Hunter oznako ima mnogo daljnogledov. Zato sem vprašal.

Hvala lepa za odgovor.

alojz1
6. July 2015, 13:22
Točnost tvojeha Hunterja je lahko čisto solidna. Več boš pa vedel, če v mraku pogledaš še skozi katerega drugega. In potem ugotoviš ali za tvoj način lova in finančne zmožnosti rabiš kaj boljšega.

Deerhunter
6. July 2015, 13:50
Na puški starega očeta 8×57 IS je Hunter 3-9×40. Če gre v tvojem primeru za daljnogled izdelan na japonskem gre morda za čisto solidno zadevo. Ta naš je po 30 letih jage in veliko streljanja popolnoma iztrošen in optično daleč za kakšnimi kvalitetnimi daljnogledi, ampak deluje pa še in tudi križ drži strel.

Deerhunter
16. November 2015, 20:46
Tole Hunter zadevo bi rad pristrelil na novo strelivo, ki nese pribl. 4 cm pod center. Zgornja kupula ima oznako UP. Na novejših daljnogledih ta UP pomeni, da ob vrtenju v smer UP, višaš točko zadevanja. Pri nekaterih starejših daljnogledih pa je ravno obratno, če znam pravilno razložit, s premikanjem v smer UP višaš križ in dejansko s tem nižaš zadetke. Daljnogled je precej star. Kakšen uporaben nasvet kam naj zavrtim ker ne bi rad po nepotrebnem s trošenjem streliva ugotavljal?

alojz1
16. November 2015, 20:56
Moja Hunter zadeva je v smeri UP dvigala zadetke. Križ je torej šel dol.
Lahko pa daljnogled fiksiraš (daš v primež) in par klikov zavrtiš pa boš videl.

Deerhunter
16. November 2015, 21:06
Hvala. Bom probal zavrteti v smer UP.


Moja Hunter zadeva je v smeri UP dvigala zadetke. Križ je torej šel dol.
Lahko pa daljnogled fiksiraš (daš v primež) in par klikov zavrtiš pa boš videl.

pikolis28
16. November 2015, 22:14
Tole Hunter zadevo bi rad pristrelil na novo strelivo, ki nese pribl. 4 cm pod center. Zgornja kupula ima oznako UP. Na novejših daljnogledih ta UP pomeni, da ob vrtenju v smer UP, višaš točko zadevanja. Pri nekaterih starejših daljnogledih pa je ravno obratno, če znam pravilno razložit, s premikanjem v smer UP višaš križ in dejansko s tem nižaš zadetke. Daljnogled je precej star. Kakšen uporaben nasvet kam naj zavrtim ker ne bi rad po nepotrebnem s trošenjem streliva ugotavljal?

haha pa tak majstar :icon_lol::icon_lol:Bighand

zoran26
20. November 2015, 23:36
Spoštovani kolegi,
slučajno sem brskal po EBAY-u. Tam je polno kitajske optike. Ali ima kdo s tem kakšne izkušnje?
lp