PDA

View Full Version : Sejem Lov & ribolov Radgona 2015



ravnohrib
21. April 2015, 08:06
Zadnjih 6 let sem se odpravljal na tale slovenski bienalni lovski sejem in letos mi je končno uspelo. Kje drugje v tujini tudi še nisem bil.
Moram reči, da me je nekako razočaral. Saj ne da sem glede na siceršnjo ponudbo te zvrsti v Sloveniji pričakoval kakšne Presežke, ampak... Res pa sem se odpravil v soboto dopoldan, takrat ko pač vsi organizirani obiskovalci očitno.

Želel sem si predvsem možnosti, da bi čim več različnih modelov (različnega orožja, izvedenk kopit,...) na enem mestu videl, prijel v roke in pri tem imel seveda dovolj časa. Potem pa... po par kosov, občasno da sem videl koga kaj v roke vzeti, da bi bilo kaj repetiranja oz. preskušanja zaklepov se ni videlo (niti slišalo); Pri enem večjem trgovcu orožja sicer polno, a vse lepo v vitrinah, in potem ene pol metra pulta; vidiš enako kot na internetu.
Pri enem kosu Blaser R8 itak gužva :)

Se mi zdi, da je bila ponudba Titan še najbolj raznolika, pa da si se hitro lahko zmenil, da si kaj v roke vzel.
Tudi sejemski popusti niso bili kaj posebnega - mislim 10%, a ni to že skoraj normalno brez sejma,recimo komplet puška+optika+montaža?

Po drugi strani je bilo s ponudniki optike precej drugače, veliko za vzeti v roke, pogledati; res pa je, da podnevi in v dvorani je vsa optika hitro podobna oz. enako dobra.

Prav tako je bila velika ponudba poceni lovskih oblačil in tudi prodaja je tam najbolj stekla.
Tudi prodajo streliva sem videl najmanj na dveh mestih, kar me je pozitivno presenetilo, in mi je žal, da nisem imel orožnega lista s seboj.

A je na kakšnem drugem sejmu v bližnji soseščini kaj drugače? Še na dnevu slovenske vojske ali policije sem več pušk pa pištol držal v rokah :)

mugo
21. April 2015, 08:12
Pojdi na sejem v Salzburg, tale naš peskovnik po obsegu predstavlja kakih 5% v primerjavi s sejmom v Salzburgu. Tam lahko prešlataš praktično vsako puško, dostikrat se mi je zgodilo, da sem neko puško veselo prijel v roke in malo zavrtel, ko pa sem opazil ceno (kakšno lepo petmestno cifro), sem jo prav previdno dal nazaj :icon_redface:

main757
21. April 2015, 09:41
Sejem v Gornji Radgoni je vsakokrat boljši in razširjen. Res je da se pojavi v njegovem sklopu, tudi kar ne sodi zraven. Recimo oldtajmerji ali roza lončki za mleko biggrin

Tako kot pravi Ravnohrib je bilo zelo malo orožja za prijet v roke. V takšni gužvi kot je bila v soboto ni kaj drugega za pričakovati. Tam kjer je šla puška v roke je prodajale stal ves čas zraven. Kateri prodajalec upa reskirat, da mu izgine orožje?

Kar nekaj orožja je bilo priklenjenega na stojala, kjer se je dalo preiskusiti zaklep in kočnico. Tak je bil prodajalec iz Divače, puškar Skob.... pa še mogoče kateri od prodajalcev. Meni je bila zelo všeč rastava najmočnejših slovenskih rrofej, ker je bila res lepo pripravljena.
Kar nekaj prodajelcev lovske opreme je bilo tudi iz Češke, kjer se je dalo dobiti lovska oblačila zelo poceni.

Sršen
21. April 2015, 11:43
Ja to pa res. Razstava trofej je bila lepo pripravljena.
Ampak povprašaj po mnenju še tiste, ki so jim jelenove trofeje preluknjali s šravfi! In to brez vprašanja in privolitve! :icon_eek:

aron
21. April 2015, 13:26
DRUŠTVO LJUBITELJEV LOVSKIH PSOV SLOVENIJE, je sodelovalo v nedeljo in se pomerilo v kuhanju ribje čorbe. Ratal je odličen prijateljski FISCH in bili smo UvRšČeNi :hooray:. No, pojedli smo cel kotel tako da smo na koncu morali dodati še malo divjačinske salamce in seveda poplahovali z odličnim cvičkom. Sejem je bil za našo malo Slovenijo kar dobro pripravljen. Kupil sem si celo camo flis, bolj na koncu, ko cena malo padajo biggrin.

Sršen
21. April 2015, 13:41
DRUŠTVO LJUBITELJEV LOVSKIH PSOV SLOVENIJE, je sodelovalo v nedeljo in se pomerilo v kuhanju ribje čorbe. ....
Kaj pa predstavitev pasme lovskih psov, ki je bila napisana na sporedu???

aron
21. April 2015, 14:09
Ne boš verjel, predstavitev je bila, vendar se nismo hoteli vrteti okoli bordercolijev. Pa Nemški ovčarji so bili in tako naprej. Res krasna predstavitev (v celi uri) športnih pasem. Našemu društvu so pa hoteli nameniti bogatih 5 minut za predstavitev pa nismo hoteli kvariti predstave ki je potekala.

aron
24. April 2015, 09:02
Mugo, pošlji mi mail ali pa izprazni koš (sporočila), saj ti nečesa ne morem poslati.

PROF.racoon
24. April 2015, 12:43
Ja to pa res. Razstava trofej je bila lepo pripravljena.
Ampak povprašaj po mnenju še tiste, ki so jim jelenove trofeje preluknjali s šravfi! In to brez vprašanja in privolitve! :icon_eek:

Za razstavo so se nekateri res potrudili in jo pripravili na nivoju.

Sršen, od kje pa ti informacija, da so preluknjali jelenove trofeje?

Sršen
24. April 2015, 13:01
Za razstavo so se nekateri res potrudili in jo pripravili na nivoju.

Sršen, od kje pa ti informacija, da so preluknjali jelenove trofeje?

Tako so se pritoževali nekateri uplenitelji.
Sem pa sedaj že slišal, da so bili vijaki menda dovolj tanki, da ni bilo poškodb.
Če bi to prej pojasnili, verjetno pri lastnikih trofej ne bi bilo nobene panike.
Bodo že povedali tisti, ki in ko jih bodo dobili nazaj.

PROF.racoon
24. April 2015, 14:05
No, saj ti lahko jaz povem, po informaciji od tistega, ki je pripravljal razstavo, da so pri razstavi jelenov izkoristili anatomijo lobanje in ni bilo nobenih poškodb. Pri drugi divjadi pa so uporabili vezice.
Skrbelo jih je predvsem za varnost in si take napake ne bi privoščili.

Tukaj bi rad samo še izpostavil to, da so se nekateri pri razstavi res potrudili, potem pa se širijo take stvari, da so uničili trofeje ipd.

Zvitorepec
24. April 2015, 15:34
Sam žal nisem mogel it,je pa mogla biti razstava res famozna,glede na to,da sem na delnem občnem zboru LZS izvedel,da je stala 35.000€
Kar se pa tiče Salzburga je bilo pa orožja in vsega ostalega,da cel dan nisem mogel vsega podrobno pregledat,tudi kupil sem precej stvari ki se jih pri nas težko dobi,cene orožja pa dražje kot pri naših trgovcih.

detel
24. April 2015, 15:51
Tako so se pritoževali nekateri uplenitelji.
Sem pa sedaj že slišal, da so bili vijaki menda dovolj tanki, da ni bilo poškodb.
Če bi to prej pojasnili, verjetno pri lastnikih trofej ne bi bilo nobene panike.
Bodo že povedali tisti, ki in ko jih bodo dobili nazaj.

Javim, ko jo dobim nazaj.

Sršen
25. April 2015, 07:08
Sam žal nisem mogel it,je pa mogla biti razstava res famozna,glede na to,da sem na delnem občnem zboru LZS izvedel,da je stala 35.000â??
...

Zanimivo bi bilo izvedeti koliko stane razstava na Snežniku in to primerjati.

Sršen
25. April 2015, 07:18
... Tukaj bi rad samo še izpostavil to, da so se nekateri pri razstavi res potrudili, potem pa se širijo take stvari, da so uničili trofeje ipd.

Če bi se potrudili še lastnikom trofej predhodno obrazložiti način pritrditve, teh pripomb oni po mojem mnenju ne bi imeli!
Kar sami sebi naj pripišejo!!!

Tudi sam sem med vikendom bil tam in videl tako lične podstavke na katerih so bile gamsove in muflonove trofeje, kot te vijake, ki nikakor niso zgled estetike. Tudi na splošno s prehodi in posipom je bilo vse skupaj lepo videti.
Razstava je res izgledala "famozno". Za moje pojme mnogo preobširna, če so želeli to pokazati javnosti in predraga in prekratka, če so želeli pokazati le lovcem.
Je pa tako, da ne glede na trud, ki je tu glede na obseg že moral biti, ima vsak svoj pogled na to in mnenja nikoli ne morejo biti enotna. To je realnost in kdor zahteva drugače, ne stoji z obema nogama na tleh!

MilanK
25. April 2015, 21:32
Če je razstava stala 35 tisoč €, potem bi bilo treba vse stroške natančno pregledati in analizirati. Lovske družine so razstavne trofeje na lastne stroške dostavile na sedež območnih lovskih zvez in jih na svoje stroške tudi odpeljale. Torej kaj vse je zajeto v teh visokih stroških? Tako visokih stroškov ne bi smelo biti niti tedaj, če bi razstavljali v Avstriji ali v Nemčiji ali kateri koli drugi državi.

main757
25. April 2015, 22:05
Sam žal nisem mogel it,je pa mogla biti razstava res famozna,glede na to,da sem na delnem občnem zboru LZS izvedel,da je stala 35.000€


To je strošek samo razstave ali so to vsi stroški LZS na sejmu v Radgoni?

PROF.racoon
30. April 2015, 00:39
Spet nekaj na pamet?

Zvitorepec
30. April 2015, 09:24
Nič na pamet! Nekdo je na delnem občnem zboru vprašal predstavnika LZS zakaj je v bilanci napisan strošek razstave 35000â?? in smo dobili odgovor da je to strošek razstave v Gornji Radgoni. Ker je šlo za famozno razstavo!

main757
30. April 2015, 11:16
Nič na pamet! Nekdo je na delnem občnem zboru vprašal predstavnika LZS zakaj je v bilanci napisan strošek razstave 35000â?? in smo dobili odgovor da je to strošek razstave v Gornji Radgoni. Ker je šlo za famozno razstavo!

In potem ste bili vsi tiho? Zakaj pa nisi vprašal kaj ta cena vse vsebuje?

PROF.racoon
30. April 2015, 12:18
Bomo lahko na rednem OZ LZS izvedeli...

Zvitorepec
30. April 2015, 16:46
Nismo bili tiho,kakšnih detajlov pa tudi niso znali povedati,zato je najbolje it na OZ LZS,pa tam vprašat tiste ki to vejo.

Rusevec
30. April 2015, 21:24
PROF.racoon

Bomo lahko na rednem OZ LZS izvedeli...

MALO MORGEN ???????