PDA

View Full Version : Golobi



ZR7
22. October 2007, 19:55
aaaaa aaaaa


Poglejte kaj vse človek dela. V imenu napredka še vedno v veliki meri izkoriščamo živali.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=9&c_id=135127


Barabe, njim bi bilo treba dati te ?ipe v , uf saj taki ja nimajo možganov, pa v kaj drugega in jih potem usmerjati. Ma, nimam besed za take. :evil: :evil:


Bolana zadeva! :!: :!:


Pred 100 leti bi se marsikomu zdelo marsikaj bolano. kar nam je zdaj samoumevno. Počeli so še marsikaj bolj nehumanega, da imamo to kar imamo. Če vem je vse to tako grozno, potem pa najbolje, da nehate koristiti medicinske usluge, saj je večina stvari bila in je še preizkušena na živalih. Pač žal, če hočemo napredovati v znanosti mora tudi kaj nastradati. Da ne bo pomote, tudi sam sem proti nesmiselnemu mučenju živali, vendar so poizkusi na živalih,zaenkrat še vedno edini možni način, da pogruntamo nekatere nove stvari. No, ena možnost je tudi, da s poizkusi začnemo kar na ljudeh... najbolš a ne :?:


...in kaj nam je ta znanost prinesla. Smo zaradi znanosti kaj boljši ljudje, smo kaj srečnejši, imamo več časa za svoje prijatelje? Znanost in Ekonomija, sta nas potegnili v svoj vrtinec iz katerega ni izhoda.


Res bi verjetno srečneje živeli v pradavnini, vendar pa zdaj je kar je, zafurali smo svet, reši ga lahko pa edino znanost, seveda brez kapitalističnega gledanja na svet.



Bolana zadeva! :!: :!: se podpišem pod to!Tukaj znanost nima nič zraven to so sadisti!


Dober robot - vojak košta oz bi koštal ogromne denarje.
Človek, kanon futer za državo predstavlja zanemarljiv strošek. Ko enkrat naštudiraš, kam mu zabiješ čip in ga usmerjaš na komande imaš poceni vojaškega ali delovnega robota, katerega izguba je zanemarljiva.
Tehnologijo pa začneš razvijati in preizkušati na živalih.
Če Kitajci izvajajo usmrtitve na stadionih in organe usmrčencev prodajajo, nas tudi tak scenarij ne sme presenetiti!

Tako jaz to vidim. :evil:


Krpan, tudi ta izjava o znanosti in kaj nam je prinesla, bi lahko šla med cvetke leta 2007. :D



Krpan, tudi ta izjava o znanosti in kaj nam je prinesla, bi lahko šla med cvetke leta 2007. :D
Ločiti bi morali "cvetke" in modre izreke. Jaz bi Krpanovega uvrstil med slednje!

denis jež
7. April 2008, 20:20
jaz bi tega goloba preusmeril vodji projekta v anus pa še eno mini granato bi mu pripel da bi bil učinek boljši mogoče se bi potem spreobrnil in ne bi več matral živali
lp

janez valentic
7. April 2008, 22:57
1.Kaj je divjad?
2.Golobi spet lovni?

mugo
9. April 2008, 13:25
Katere so vrste divjad določa Uredba o določitvi divjadi in lovnih dob, http://www.uradni-list.si/1/index?edition=2004101
Divjad so lovne vrste divjih živali.
Vse vrste golobov so zaenkrat še zaščitene (razen glinastih:icon_lol:).

janez valentic
9. April 2008, 14:33
Katere so vrste divjad določa Uredba o določitvi divjadi in lovnih dob, http://www.uradni-list.si/1/index?edition=2004101
Divjad so lovne vrste divjih živali.
Vse vrste golobov so zaenkrat še zaščitene (razen glinastih:icon_lol:).

Definicija divjadi, kot jo definira slovenska lovska stroka, je: "Med divjad uvrščamo tiste prostoživeče vrste divjih živali, ki so jih lovili, jih lovimo in jih bomo (bodo) lovili v prihodnosti."
Npr. za gozdnega jereba ne more iz ust lovca, priti drugo generično poimenovanje kot divjad. Brez tradicije tudi ni lovcev, lova in divjadi in obratno brez divjadi ni lovcev.

Glede pa golobov, se govori da bomo v kratkem to divjad spet lovili.

bogoslav
10. June 2008, 07:22
Ne podpiram takega mučenja živali, zdi se mi nedopustno počenjati kaj takega

Franc
10. June 2008, 09:46
Bravo Janez,se pridružujem tvoji izjavi!

bogoslav
10. June 2008, 12:13
Janez, jaz se pa ne strinjam s tvojo izjavo!

mugo
10. June 2008, 18:36
bogoslav, kaj bi rad sploh povedal?

JANEZ L
11. June 2008, 10:29
Lp!


Janez, jaz se pa ne strinjam s tvojo izjavo!

Lepo ponižno prosim še jaz Bogoslav če mi razložiš s čim se ne strinjaš, s tem, da bi moral golob grivar zopet postati loven ali se ne strinjaš z definicijo divjadi.

Upam in želim si, da nisi eden tistih iz dveh "kombijev". No ali pa tudi, ker...

Lovski zdravo
Janez L

bogoslav
12. June 2008, 18:26
Ni mi ratalo citirat, bom tako naredil:


to je citat:
***Citat:
Ganges je objavil:
Poglejte kaj vse človek dela. V imenu napredka še vedno v veliki meri izkoriščamo živali.

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_...=9&c_id=135127 ***

Da pojasnim, to zgoraj je prvi prispevek prvi del in sem misll, da se vse kar pišete spodaj nanaša na to. Da to eni podpirate, ker jaz se ne strinjam s takim mučenjem (to sem navedel nekje zgoraj da ne podpiram)

Golob na daljinsko upravljanje
http://img.rtvslo.si/upload/Slovenija/golob_show.jpg http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=9&c_id=135127

To je samo moje mnenje, ne podpiram tega zgoraj, to sem misliu.

JANEZ L
12. June 2008, 18:38
Lp!

Ja Bogoslav bravo, tega najbrž na tem forumu ne podpira nobeden in tudi Janez ni mislil to.

Še nisi odgovoril ali si lovec.

Lovski zdravo
Janez L

Veper
13. June 2008, 16:24
Bogoslav močno se bojim,da si popolnoma zgrešil forum . Vse to kar lepiš ti je bilo že davno videno in prebrano na forumu ljubiteljev malih živali. Predlagam ti ,da se malo pozanimaš pri njih kako je z temi rečmi,vendar se hkrati bojim,da ti bodo ravno tako povedali kako so vse to že obravnavali in se nahaja na tej in tej strani kamor je nalepil ta in ta. Predvsem pa preberi Krpanov post pri okoljevarstvenih prizadevanjih se usedi in dobro razmisli kaj ti je povedal. Take stvari so namreč težko razumljive če imaš na očeh plašnice.

janez valentic
13. June 2008, 20:01
Če je golobe tako mogoče voditi da se izstrebljajo na točno določeno lokacijo, ne pa kjer jim pač zapaše - dobra ideja.

hunter1
8. February 2011, 11:26
no, da malo obnovimo temo....

včeraj ko sem prišel domov nesem semenav ptičjo hišico, nato grem, v hišo in se odpravim še v trgovino.. ... ko približno po 20 minutah pridem domov, pa je bilo okoli ptičje hišice samo perje od golobov šel sem naprej in našel prvega mrtvega goloba, ki je bil skoraj cel pojeden, šel sem še naprej in spet celo morje perja in nato še 2 mrtva goloba isto pojedena kot tisti prej, tudi glave ni bilo nikjer več, ko pa sem šel danes zjutraj pogledat, če so golobi še tam pa ni bilo niti enega več..

vprašanje:
katera žival, bi to naredila, ali je možno, da mačka :icon_wink:
lp

alojz1
8. February 2011, 11:51
V 20 min trije pokončani in delno pojedeni ......zelo verjetno super mačkon.
Mi lahko le ugibamo, ti pa lahko določiš bolj natančno
Skobec bi pokončal enega, ga opulil in načel na mehkem delu (kosti ostanejo cele, glava tudi)
Kuna ali dihur bi ga odnesla na bolj skriti kraj
Pes bi jih lahko pokončal, dvomim pa, da bi jih jede

hunter1
8. February 2011, 12:10
no, saj čez noč se je moglo vrnit, ker zdaj nobenega več ni tam..
prilagam še slikco, sicer slabše kvalitete ker je slikana skozi okno, ampak malo se vidi.:icon_wink:

Ahiles
8. February 2011, 19:00
hm... zanimivo!

Glede na to, kako si opisal, bi bila res najverjetnejša mačka. Skobec ni bil, kot si slišal, pes tudi ne, večje ujede prav tako ne, kune niso bile, ker ne bi puščale kaj za sabo, pa bi najprej pojedle eno do konca in potem lovile naprej.
Način, ki si ga opisal je precej značilen za podivjane mačke, ki so sposobne serijsko poloviti ptiče, jih nekaj požreti, večino pa pustiti. Kot radi rečemo, "pridejo na žmah". Sam sem že ničkolikokrat zalotil mačke, kako so polovile tudi do 4 ptiče v par urah (so presneto zverzirane, čakajo na škarpi in skočijo na ptiča z vrha). je pa res, da so bili to bolj sinice, kalini, vrabci, golobov pa pri nas ravno ni dosti. se mi zdi, da takšne mačke delajo kar precej škode, včasih je šla takšna na listo za odstrel (danes pa vemo, kakšni so zakoni in njihove razlage :icon_mad::icon_wink:)

Daj malo povohuni, kaj se klati okrog, da pridemo tudi v tej detektivki do dna :icon_biggrin:

hunter1
8. February 2011, 19:17
ja, ko bi jo vsaj videl, samo verjetno najbolj hidi ponoči :icon_twisted:
za njo pa boljše, da se ne srečava, ker če se bova, bo najbrž obležala :icon_twisted:

bostjan
9. February 2011, 09:56
ja, ko bi jo vsaj videl, samo verjetno najbolj hidi ponoči :icon_twisted:
Za njo pa boljše, da se ne srečava, ker če se bova, bo najbrž obležala :icon_twisted:

Pazi da te kdo taki ne vidi ali sliši ker bo korupcija(SRANJE)!

detel
9. February 2011, 10:58
Maček se nerad loti goloba. Mislim, da so na delu skobci. Kragulj bi ga odnesel .

alojz1
9. February 2011, 11:07
Maček se nerad loti goloba. Mislim, da so na delu skobci. Kragulj bi ga odnesel .
Se motiš
Pravi maček bo ujel toliko kolikor bo imel možnosti (v tem primeru 3), napada iz zasede in golobi se ga ne bojijo tako kot skopca.
Skobec bo ujel enega in ga načel, ostalih ne bo več blizu (nima možnosti za več, pa to tudi ni v njegovi naravi).

Veper
9. February 2011, 11:28
V tem primeru je lahko tudi hermelin. Hermelin živi tudi v urbanem okolju. Vendar najverjetneje bo res muca maca.:icon_lol::icon_wink:

bostjan
9. February 2011, 11:40
Pri nas mački prav lepo lovijo grlice tak ta verjemi še kak mu golob tekne če ga le dobi! lahko pa narediš test daj mačku hrano naj malo poje pol pa z šibo pomigaj po travi takoj bo skočil tak ima nagon ker pa ni preganjan pobija dokler je to mogoče sicer ne vsak!
Imeli mačko ki je ko smo praznili koruzjak pobila in znosla na kup cca 12 miši pa še vedno čakala če še bo kje kakšna da jo ulovi imela tak nagon ! Nekaterega mačka pa lahko miš pohodi pa te bo gledal kot da bi vesoljci hodli okrog njega!

detel
9. February 2011, 15:05
Moji golobi so celo zimo tarča skobcev in kraguljev, še nikoli nisem videl, da bi jih lovila tudi mačka, ki jih sicer ne manjka.......

alojz1
9. February 2011, 15:18
Moji golobi so celo zimo tarča skobcev in kraguljev, še nikoli nisem videl, da bi jih lovila tudi mačka, ki jih sicer ne manjka.......
Vendar nikoli nimaš v enem napadu tri mrtve in pojedene. (v 20 min.)
Saj skopci ne lovijo v jatah.

bostjan
9. February 2011, 15:26
Saj pravim odvisno od mačka mi imamo trenutno take okoli da bi jih ptiči in miši lahko odnesli pa nič!Prej pa imeli neusmijeno lovko!
Tudi njeni predhodniki ubijalci da groza še na piščeta so se spravli!

bostjan
9. February 2011, 16:07
Saj pravim odvisno od mačka mi imamo trenutno take okoli da bi jih ptiči in miši lahko odnesli pa nič!Prej pa imeli neusmijeno lovko!
Tudi njeni predhodniki ubijalci da groza še na piščeta so se spravli!

mački ki jih tu omenjam so okrog hiše!
iz prešnjega posta pa so pri prijatelju malo višje v vasi !
Toliko da nebi bilo kakega nesporazuma!

alojz1
9. February 2011, 18:00
Dve sliki od včeraj dopoldne sredi Trbovelj
Goloba ujame in ga načne na mestu. Golob je bil še dolgo živ.