PDA

View Full Version : Reki in resnice



Sršen
12. December 2014, 10:52
Ker ni drugje primerno, odpiram novo temo in dodajam dobro in še kako resnično zgodbo. Saj bi jo raje dal tja v področje LZS, ampak naj bo tu:

Škoda, da je umrla Zdrava pamet!
Dolga leta je bila z nami. Nihče pa zagotovo ne ve, koliko je bila stara, saj se je njen rojstni list že davno tega izgubil v birokratskih predalih.
Spominjali se je bomo po tem, da je ohranjala in drugim posredovala pametne nauke, kot npr., da se je z dežja pametno čim prej umakniti pod streho in ne pod kap, da kdor prvi pride, prvi melje, in da življenje ni vedno pošteno.

Zdrava Pamet je živela preprosto, držala se je načela, da lahko zapraviš le toliko, kolikor zaslužiš. Vedela je, kaj je zdravo starševstvo (da so glavni starši, ne pa otroci).
Njeno zdravje je začelo vidno pešati, ko so v veljavo stopila sicer dobronamerna načela, ki pa so jih ljudje vzeli preveč resno. Ko je slišala, da so šestletnika obtožili spolnega nadlegovanja, ker je poljubil sošolko, da so najstnike izključili iz šole, ker so po malici uporabljali ustno vodico, in da so učitelja odpustili, ker je kaznoval trmoglavega dijaka, se je njeno stanje močno poslabšalo.
Še huje je bilo, ko je izvedela, da morajo učitelji prositi za dovoljenje staršev, preden učencu dajo aspirin, ne smejo pa staršev obvestiti, če učenka zanosi in hoče splaviti.
In končno je gospa Zdrava Pamet izgubila voljo do življenja, ko so prepovedali deset zapovedi, ko je cerkev postala posel in ko so začeli z zločinci ravnati lepše kot z njihovimi žrtvami.
Ko je Zdrava Pamet izvedela, da se je neka gospa polila z vročo kavo,se pritožila in za nagrado dobila visoko odškodnino, je izdihnila še zadnjo sapo.
Za njo žalujejo njeni starši, Resnica in Zaupanje, njen mož Preudarnost, hčerka Odgovornost in sin Razum. Preživeli pa sta jo tudi obe polsestri, Moja Pravica in Jaz Hočem.

Simo.Hayha
1. May 2015, 18:06
Pred leti sem z dedkom, kot vsako leto, po naših gorah lazu pa je na eni skali nekako tako pisalo:

"Hodi v gore dokler je čas, saj prišel bo čas, ko ne bo več čas!"

Mislim, da to velja še za mnogo drugih stvari.

main757
1. May 2015, 22:51
Simo, če si hodil okoli Špičke piše tako.

Simo.Hayha
3. May 2015, 17:46
Simo, če si hodil okoli Špičke piše tako.

To bo to verjetno :OK:

main757
3. May 2015, 23:05
Po slovenski planinski transverzali sem prehodil celotne Kamniško-savinjske alpe, Karavanke, Julijce ter vse do Vremščice. Včasih sem tudi kaj poslikal :icon_lol:

sine
30. May 2015, 13:49
Pa smo preživeli tudi ta petek!:icon_lol:

15372

Sršen
31. May 2015, 14:44
Pa smo preživeli tudi ta petek!:icon_lol:

15372

Takega imamo samo na LZS! Bighand:OK:

alojz1
31. July 2015, 18:49
Aktualno

Sraka
24. December 2016, 19:40
Vsem slovenskim lovkam in lovcem ter lovskim kinologinjam ter kinologom želim mirne božične praznike ter srečno in zadovoljno novo leto 2017.

Dober pogled!

Sraka

tica
24. December 2016, 20:42
Se pridružujem dobrim željam, še posebej ob spoznanju, da se vračajo na forum stari znanci. Torej vse dobro v 2017.

JAKAJEŽ
25. December 2016, 18:31
Tudi sam se pridružujem čestitkam,pa dober pogled.

jancar
26. May 2017, 14:16
https://val202.rtvslo.si/2017/05/jezikanje-gozdne-metafore-basen-o-lesenem-lovcu-in-nasekani-lisici/

alojz1
8. December 2017, 11:57
Aktualno

karo40
9. February 2018, 15:26
SVINJSKO MESO:
Študija svetovne zdravstvene organizacije je pokazala, da redno uživanje šunke, pršuta,klobas, slanine in ocvirkov, ob kozarcu vina ali piva pri vsakem obroku, za 99,26% zmanjšuje možnost, da postanete islamski terorist.