PDA

View Full Version : damask rezilo



22.mag
6. December 2014, 21:14
pozdravljeni
kaj menite o spodnjih slikah gre za pravo damask jeklo ali pa so samo jedkani vzorci?
nekje sem zasledil da naj bi se na običajna rezila samo jedkali oz gravirali vzorci in takšna rezila naj bi se prodajala kot damask......
"Damascus is created by forge welding multiple layers of steels ,(1095,15N20 Janapese High Carbon Tool Steels) and 286 layers. Heat treatment TEMPER is 58 HRC ROCKWELL TESTED,.."

hvala za pomoč

Jagermaister
6. December 2014, 21:20
Na slikah niso jedkani vzorci, ampak damaščansko jeklo.

22.mag
6. December 2014, 21:23
Na slikah niso jedkani vzorci, ampak damaščansko jeklo.

po čem sklepaš?

vzorec med rezilom in ročajem se razlikuje verjetno po tem ali je kakšna druga skrivnost? cena se mi zdi malo sumljiva ampak dandanašnji itak vsemu pada cena.....

alojz1
6. December 2014, 21:30
Z kislino so vsekakor jedkani. Da se vzorec bolje vidi. Po sliki pa ni možno videti ali je spodaj dejansko damast ali je le jeklo brez plasti. To se vidi na brušenem rezilu kjer pa je ploskev široka le kakšna 2mm.
Sem pa danes gledal pravi damast. 25â?? je kuhinjski nož v Lidlu. Vzorec ni jedkan. Nož je poliran in so plasti lepo vidne tudi na hrbtni strani.
Hm. Oboje je možno.

22.mag
6. December 2014, 21:40
Z kislino so vsekakor jedkani. Da se vzorec bolje vidi. Po sliki pa ni možno videti ali je spodaj dejansko damast ali je le jeklo brez plasti. To se vidi na brušenem rezilu kjer pa je ploskev široka le kakšna 2mm.
Sem pa danes gledal pravi damast. 25â?? je kuhinjski nož v Lidlu. Vzorec ni jedkan. Nož je poliran in so plasti lepo vidne tudi na hrbtni strani.
Hm. Oboje je možno.
hvala :) sem si kar mislil da se neda ugotoviti po slikah....5 rezil je cca 100€ z poštnino ....
upajmo da bodo vsaj ostrino držali v primeru "fake" damaska :)

alojz1
6. December 2014, 21:45
Pet jih sigurno ne boš rabil. Jaz takoj vzamem dva. Velja? biggrin

22.mag
6. December 2014, 21:51
Pet jih sigurno ne boš rabil. Jaz takoj vzamem dva. Velja? biggrin

ko bo tako daleč- finance- ti sporočim ......

katerih 5 zgornjih ali spodnjih bi bilo bolj primernih za lovski nož? dolžine rezila so od 9-12 cm .....

drugače pa sem že pisal božičku mogoče pa preseneti z darilom kljub temu da sem uplenil njegovega "rudolfa" biggrin

TaSl
6. December 2014, 22:05
Enega bi pa jaz!

22.mag
6. December 2014, 22:11
Enega bi pa jaz!
se bomo zmenli :)


kdo se ponudi da bo zrihtal jelenov rog za platnice? biggrin

alojz1
6. December 2014, 22:17
Moj bo iz kosti. So mi pa zgornji skoraj bolj všeč.

alojz1
6. December 2014, 22:21
Imam pa jelenov rog tudi in ga dobiš (del) za uslugo. So mi pa zgornji skoraj bolj všeč.

22.mag
6. December 2014, 22:33
Imam pa jelenov rog tudi in ga dobiš (del) za uslugo. So mi pa zgornji skoraj bolj všeč.

te držim za besedo :)

JevŽ
7. December 2014, 00:26
Je še kakšen na voljo ali imaš že vse oddane (prodane)?

22.mag
7. December 2014, 00:31
Je še kakšen na voljo ali imaš že vse oddane (prodane)?

tasi 1 lojze 2 jaz 1 torej načeloma ostane še en :icon_wink:

JevŽ
7. December 2014, 01:03
tasi 1 lojze 2 jaz 1 torej načeloma ostane še en :icon_wink:

O, ravno prav:icon_wink:
Sporoči ko boš nabavil
Bi pa vzel tistega bolj špičastega če bo še ostal


Če si pa uplenil jelena potem pa že imaš rog za platnice:icon_twisted:

TaSl
7. December 2014, 21:43
se bomo zmenli :)


kdo se ponudi da bo zrihtal jelenov rog za platnice? biggrin

Brez težav lahko priskrbim orehovo korenino, jelenov rog, umeten material...

22.mag
7. December 2014, 22:47
jutri naročim ... ko bodo prispeli pa sporočim ;)

22.mag
11. December 2014, 14:17
rezila so prispela.....ostrina zadovoljiva..se jih bo dalo odlično nabrusit...na brušenem delu se pod lupo opazijo "letnice"....
cena je malenkost višja zaradi carine 25€ komad .....tisti ki ste se javili, da bi jih imeli lahko izberete katerega bi imeli alojz prvi in tako dalje .....tukaj dopišite kateregea bi imeli...na zs pa naslov oz.kako jih boste prevzeli.....20.12.14 bom v Velikih Laščah na tekmi možen prevzem tudi tam.......
p.s.:admin upam da ne bo smatrano kot mali oglas sicer je pa tako razvidno kako je prišlo do prodaje ;)
14835148371483614838

MLikar
11. December 2014, 14:33
...
p.s.:admin upam da ne bo smatrano kot mali oglas sicer je pa tako razvidno kako je prišlo do prodaje ;)


Glede na to, da nisi navedel prodajalca je to le vzorni prikaz sodelovanja forumašev. :OK:
Čestitke, pa pokažite nam potem kako boste naredili do konca!:yea1:

22.mag
11. December 2014, 15:08
Glede na to, da nisi navedel prodajalca je to le vzorni prikaz sodelovanja forumašev. :OK:
Čestitke, pa pokažite nam potem kako boste naredili do konca!:yea1:

hvala adminu
ko bo moj končan ga bom pokazal ;)

22.mag
11. December 2014, 16:23
na voljo sta še št. 2 in 3

JevŽ
11. December 2014, 23:29
na voljo sta še št. 2 in 3

Jaz bi vzel št. 2

22.mag
11. December 2014, 23:49
Jaz bi vzel št. 2
dogovorjeno ;)

TaSl
12. December 2014, 00:15
Ostane mi še rezilo številka 3, kdor prej pride prej izbira, in jaz bom imel spet najkrajšega:icon_wink:

22.mag
12. December 2014, 09:32
Ostane mi še rezilo številka 3, kdor prej pride prej izbira, in jaz bom imel spet najkrajšega:icon_wink:
včasih je dobro imeti "kratkega" :icon_lol:

guss
12. December 2014, 09:58
jaz pa vzamem 2.
če je še na voljo...biggrin

guss
12. December 2014, 11:52
jaz pa vzamem 2.
če je še na voljo...biggrin

se opravičujem 3.biggrin

22.mag
12. December 2014, 14:33
se opravičujem 3.biggrin
žal sta za alojza 2 noža tako da je vseh pet že "zasedenih"

lahko pa se dobi nov paket 5 nožev seveda če se najdejo potencialni kupci...
pa še to po takšni ceni kot jih kupim jih tudi dam naprej....edini problem je carina ker včasih pregledajo včasih pa ne......ter akcijske cene....
tako da če se vas najde 4 ali 5 posameznikov vam lahko priskrbim nože.....

alojz1
12. December 2014, 15:13
Odstopim št4, ker vidim, da je interes. Sem prav vesel, da imate tudi drugi željo kaj sami narediti.
Kako jaz naredim ročaj. Jelenov rog prerežem, zbrusim notranji del, opašem po nožu in iz notranje strani zavrtam skozi luknjo v rog. Luknja NI skozi.
V luknjo v ročaju noža vrežem navoj in privijem vijak. Vijak na vsaki strani odrežem tako, da ostane "štift" z navojem. Opasane platnice namažem z dvokomponentnim lepilom tudi v slepi luknji. Namestim na ročaj in stisnem v primežu, da se strdi. Tako je platnica fiksna, netov pa ni videti.
Je pa možnost tudi lameliranega lesa. Različen furnir zlepimo z tem lepilom, obrežemo in zbrusimo. Barvne kombinacije so lepo vidne, lepilo pa zapre vse pore tako, da je ročaj obstojen.
Lepilo se na toploti takoj strdi.

22.mag
12. December 2014, 15:31
Odstopim št4, ker vidim, da je interes. Sem prav vesel, da imate tudi drugi željo kaj sami narediti.
Kako jaz naredim ročaj. Jelenov rog prerežem, zbrusim notranji del, opašem po nožu in iz notranje strani zavrtam skozi luknjo v rog. Luknja NI skozi.
V luknjo v ročaju noža vrežem navoj in privijem vijak. Vijak na vsaki strani odrežem tako, da ostane "štift" z navojem. Opasane platnice namažem z dvokomponentnim lepilom tudi v slepi luknji. Namestim na ročaj in stisnem v primežu, da se strdi. Tako je platnica fiksna, netov pa ni videti.
Je pa možnost tudi lameliranega lesa. Različen furnir zlepimo z tem lepilom, obrežemo in zbrusimo. Barvne kombinacije so lepo vidne, lepilo pa zapre vse pore tako, da je ročaj obstojen.
Lepilo se na toploti takoj strdi.
en nož mi boš plačal drugega pa ti podarim za delo in materijal seveda če se boš strinjal.....
kako pa platnice iz kosti?katere kosti uporabiš?
ali dodaš medenino na sprednjem in zadnjem delu?-za zaščito prstov.....nekaj takega v tem smislu

alojz1
12. December 2014, 15:52
Tole na te ročaje ne moreš natakniti. So bolj za tiste kjer je ročaj nataknjen.
Pri teh pa se rog le zbrusi. Kost pa od govedi stegnenica. Se lepo obdeluje. Je lepe rumenkaste barve.

22.mag
12. December 2014, 16:10
Tole na te ročaje ne moreš natakniti. So bolj za tiste kjer je ročaj nataknjen.
Pri teh pa se rog le zbrusi. Kost pa od govedi stegnenica. Se lepo obdeluje. Je lepe rumenkaste barve.
sem mislil da bi sprednji del prerezal na pol in potem zakovičil na ročaj....samo razmišljanje....

MLikar
12. December 2014, 17:07
žal sta za alojza 2 noža tako da je vseh pet že "zasedenih"

lahko pa se dobi nov paket 5 nožev seveda če se najdejo potencialni kupci...
pa še to po takšni ceni kot jih kupim jih tudi dam naprej....edini problem je carina ker včasih pregledajo včasih pa ne......ter akcijske cene....
tako da če se vas najde 4 ali 5 posameznikov vam lahko priskrbim nože.....
Če je tako, sem takoj interesent za 3 kline. 5 je le preveč. Najraje tiste brez dvojnega rezila in bolj ta kratke. Kakšen konec orehovega lesa se mi še valja po koteh in ko bom našel v kakšnem vogalu še voljo, bo dobro imeti to že na zalogi. :icon_wink:

LP

šakal
12. December 2014, 18:05
lahko pa se dobi nov paket 5 nožev seveda če se najdejo potencialni kupci...
pa še to po takšni ceni kot jih kupim jih tudi dam naprej....edini problem je carina ker včasih pregledajo včasih pa ne......ter akcijske cene....
tako da če se vas najde 4 ali 5 posameznikov vam lahko priskrbim nože.....

No, jaz bi vzel dva.


Če je tako, sem takoj interesent za 3 kline. 5 je le preveč. Najraje tiste brez dvojnega rezila in bolj ta kratke. Kakšen konec orehovega lesa se mi še valja po koteh in ko bom našel v kakšnem vogalu še voljo, bo dobro imeti to že na zalogi. :icon_wink:

LP

Rad pa bi imel kakšno besedo pri izbiri modelov, mislim pa da ne bo težav kajne M?

alojz1
12. December 2014, 18:57
Vidim, da se bo odslej prepoznalo forumaša na lovu po damask nožu. :icon_lol:

TaSl
12. December 2014, 20:25
Alojz, potem bi jaz džentelmensko odstopil rezilo številka 3 in bi tvojega s številko 4. Drži?

teohafy
12. December 2014, 20:54
Sem še sam malo pogledal na ebay, rezila se dobijo od cca 15 USD dalje z vključeno poštnino. Glede na to kako zahteven je postopek izdelave pravega damaščanskega jekla dvomim, da gre za prave izdelke.

22.mag
12. December 2014, 23:42
Če je tako, sem takoj interesent za 3 kline. 5 je le preveč. Najraje tiste brez dvojnega rezila in bolj ta kratke. Kakšen konec orehovega lesa se mi še valja po koteh in ko bom našel v kakšnem vogalu še voljo, bo dobro imeti to že na zalogi. :icon_wink:

LP
je kar nekaj modelov nožev....tako da bom jutri prilepil slikice in boste videli kako in kaj....

22.mag
12. December 2014, 23:56
Sem še sam malo pogledal na ebay, rezila se dobijo od cca 15 USD dalje z vključeno poštnino. Glede na to kako zahteven je postopek izdelave pravega damaščanskega jekla dvomim, da gre za prave izdelke.
tudi sam sem bil v dilemi....zato je nastala ta tema.....seveda si lahko vsak sam naroči svoja rezila nikogar nisem in tudi ne bom silil nikogar da jih mora vzeti....prvotno so mi bile te klinge všeč in ker sem hotel unikaten lovski nož sem naročil ta rezila ostala pa sem hotel razdeliti med kolege.....ker pa so tudi vam zgleda všečni sem vam jih odstopil po takšni ceni kot sem jih dobil jaz....in kot zgleda se nas je našlo dovolj kandidatov za še en komplet.....
alojz in ostali dobijo nože 20.12. pa si lahko ogledate kako zgledajo v živo......
bomo jutri dorekli kako naprej .....
lp vsem
p.s.:je pa res da nisem strokovnjak za nože,čeprav jih je kar veliko "spustilo dušo"pod mojimi rokami, že tovarniško brušen "brije" ter se na rezilu pod lupo vidijo "letnice"

alojz1
13. December 2014, 09:19
Nekateri lovci imajo za pasom lep nož. Za kazat in salamo rezat. Za čiščenje pa iz nahrbtnika potegne drugega.
Jaz imam švicarskega ali Gerberja za vse. Po vsaki uporabi pa po rezilu narahlo potegnem z diamantnim brusem. In vsak, ki mu ga posodim se čudi ostrini.
Zato me kvaliteta tega rezila ne skrbi. Ne vem, kje je rezilo narejeno. Ampak tudi kitajci se ne bi trudili z kovanjem nekega nekvalitetnega železa. Se včasih zgodi, da je njihova kopija boljša kot original.

22.mag
13. December 2014, 10:04
slika 1 85€ 1.SKUPNA DOLŽINA 23cm.DOLŽINA REZILA 11.5cm
2. 22.2cm 10cm
3. 22.2cm 10cm
4. 21.5cm 10.7cm


slika 2 109€ SKUPNA DOLŽINA 17CM DOLŽINA REZILA 10CM


slika 3 100€ SKUPNA DOLŽINA A. 22cm REZILO 10.5cm
B. 20.5cm 10cm
C. 20.2cm 9cm
D. 23cm 11cm
E. 21cm 9.5cm


slika 4 101€ 1. SKUPNA DOLŽINA 8"inch REZILO 3.75"inch
2. 8"inch 3.75"inch
3. 9.25"inch 4.6" inch
4. 9.25"inch 4.6" inch
5. 9"inch 4.75" inch
v primeru carinjenja se dodajo stroški carine oz. ddv-ja
lp

JevŽ
13. December 2014, 12:58
Če bom s tem zadovoljen, bom uzel še ene 2.

guss
13. December 2014, 17:15
Odstopim št4, ker vidim, da je interes. Sem prav vesel, da imate tudi drugi željo kaj sami narediti.
Kako jaz naredim ročaj. Jelenov rog prerežem, zbrusim notranji del, opašem po nožu in iz notranje strani zavrtam skozi luknjo v rog. Luknja NI skozi.
V luknjo v ročaju noža vrežem navoj in privijem vijak. Vijak na vsaki strani odrežem tako, da ostane "štift" z navojem. Opasane platnice namažem z dvokomponentnim lepilom tudi v slepi luknji. Namestim na ročaj in stisnem v primežu, da se strdi. Tako je platnica fiksna, netov pa ni videti.
Je pa možnost tudi lameliranega lesa. Različen furnir zlepimo z tem lepilom, obrežemo in zbrusimo. Barvne kombinacije so lepo vidne, lepilo pa zapre vse pore tako, da je ročaj obstojen.
Lepilo se na toploti takoj strdi.

Alojz, ce odstopas 4. vzamem jaz!biggrin

TaSl
14. December 2014, 00:41
Alojz, ce odstopas 4. vzamem jaz!biggrin

Za četrto rezilo sem ga prosil že jaz predhodno, samo ni še odgovoril...

teohafy
14. December 2014, 19:54
No sem naročil še jaz, pa da vidimo...

14850

teohafy
22. December 2014, 19:22
Dobil sem nož, ki je na zgornji sliki iz indije. Ni pravi damaščanski, je samo jedkan ponaredek.

alojz1
22. December 2014, 19:31
No jaz sem si tega dobro ogledal. Je damast. Tudi kvaliteta dobro kaže. Ko bom pa par komadov narazen dal bo pa bolj objektivna ocena.

alojz1
27. December 2014, 18:44
Takole izgleda z ročajem.

22.mag
27. December 2014, 19:06
Takole izgleda z ročajem.
Wow LEPOoooooo a ta je moj???

alojz1
27. December 2014, 19:08
Seveda. V ponedeljek ga pošljem.

22.mag
27. December 2014, 19:10
Seveda. V ponedeljek ga pošljem.
super :)
Hvala!!!!!!! Se ti bom ze odolzil......
Pa tako poslji da naslovnik placa postnino !!!

PROF.racoon
28. December 2014, 16:23
Res super izgleda!
Alojz, si sam naredil ročaj? Izgleda boljše kot iz trgovine.

alojz1
28. December 2014, 16:33
Tudi ostrina je zavidljiva. Material je tako žilav, da se komaj vrta z svedri za prokrom.

22.mag
28. December 2014, 18:46
Tudi ostrina je zavidljiva. Material je tako žilav, da se komaj vrta z svedri za prokrom.
No pa se le nismo nategnili.....bo prav lepo pogledat se ostale "bratce" :) ko jih bodo lastniki popedenali......

JevŽ
28. December 2014, 19:03
No pa se le nismo nategnili.....bo prav lepo pogledat se ostale "bratce" :) ko jih bodo lastniki popedenali......

No, jst sem ga dones ravno zlimal in se bo do jutri sušil. Jutri proti večeru pa bo morda že kaj za pogledat:icon_wink:

JevŽ
30. December 2014, 19:45
Še moj. Najverjetneje boš spet moral naročiti kline.
14940
14941

V živo izgleda še malo lepše, ker je kamera malo popačila sliko zaradi umetne svetlobe in se les ne vidi v vsej svoji lepoti.

alojz1
30. December 2014, 20:33
Vidim, da ročne spretnosti še niso pozabljene. Majhen nasvet za brušenje. Tovarniško je kot rezila okrog 25 stopinj. Najboljši pa je okrog 15. Je treba malo stanjšati. Pa ne z fleksarco. Najbolje je z mokrim kamnom in el. pogonom. Potem pa na tanko deščico nalepim fini vodobrusni papir in naostrim na mokro. Če spoliramo sicer razira. Ampak hitro otopi. Z vodobrusnim papirjem pa dalj časa drži ostrino.

22.mag
31. December 2014, 00:14
Še moj. Najverjetneje boš spet moral naročiti kline.
14940
14941

V živo izgleda še malo lepše, ker je kamera malo popačila sliko zaradi umetne svetlobe in se les ne vidi v vsej svoji lepoti.
lepo Bighand

JevŽ
31. December 2014, 23:21
lepo Bighand

Hvala. Kar začni zbirat naročila za novo pošiljko, sem interesent za še vsaj enega.

22.mag
31. December 2014, 23:34
Hvala. Kar začni zbirat naročila za novo pošiljko, sem interesent za še vsaj enega.
če so pa vsi nekam poniknili....ni več kandidatov....če pa bi se kdo imel pa kar z besedo na plan......

zajc
1. January 2015, 09:47
Jaz sem interesent, če se bo še naročalo.
Ali mogoče kdo izdeluju usnjene futrole za nože?

alojz1
1. January 2015, 10:10
Tale dela futrole po naročilu. Lahko pa pri njemu kupiš usnje in sam oblikuješ. Zmočiš, vstaviš nož in stisneš da dobi obliko po nožu. Nato sešiješ.
http://www.cevljar.eu/121-usnje

guss
1. January 2015, 10:17
tudi jaz sem interesent, če naročiš novo pošiljko! biggrin

JevŽ
1. January 2015, 10:55
Mislim da je najboljše da se naroči kline s slike št. 3.

Tam bi bil interesent za A, B, C, ali E (D mi je malo predolg)

22.mag
1. January 2015, 11:13
Mislim da je najboljše da se naroči kline s slike št. 3.

Tam bi bil interesent za A, B, C, ali E (D mi je malo predolg)

se bomo zmenili okrog 15ega bom naročil...
pa dober pogled in ravne cevi
llp

iztok66
1. January 2015, 20:38
Tudi jaz bi bil interisent.

Ahiles
4. January 2015, 13:31
Tudi jaz bi bil interesent!

Zanima me pa, kateri izmed nožev na sliki nimajo na hrbtu rezila (torej obojestransko), ker se na sliki namreč ne vidi. Sam bi imel takšnega brez. Pa mogoče najboljše kar po slikah in črkah/številkah.

Hvala :icon_wink:

22.mag
4. January 2015, 18:18
preden bom naročeval vam sporočim in boste povedali želje :)
mislim da imajo vsi rezilo spodaj vsaj ti zdaj so imeli.....
lp

Ahiles
4. January 2015, 19:47
preden bom naročeval vam sporočim in boste povedali želje :)
mislim da imajo vsi rezilo spodaj vsaj ti zdaj so imeli.....
lp

ne, ravno obratno mislim. rezilo naj ima spodaj, na hrbtni strani pa ne (tako kot "običajen nož") biggrin

Brlogar
4. January 2015, 20:43
Tudi jaz bi vzel enega, če bo šansa.

22.mag
4. January 2015, 21:39
ne, ravno obratno mislim. rezilo naj ima spodaj, na hrbtni strani pa ne (tako kot "običajen nož") biggrin
ja rezila so vsa kot običajni noži-vrjetno-rezilo spodaj biggrin

Ahiles
4. January 2015, 23:40
hahaha, sva pa zakomplicirala. še dobro, da se ni kdo od ta "kunštnih" vtaknil, potem se še sedaj ne bi razumela :lol1:

nekateri noži na slikah so mi namreč delovali, kot da imajo na konici obojestransko rezilo, torej spodaj in zgoraj biggrin

PROF.racoon
5. January 2015, 13:03
+1

Hvala!

22.mag
5. January 2015, 18:30
tovariši je kar veliko zanimanje za nože PROSIM poglejte si nože pred naročilom-je še nekaj časa do naročila-pri dosedanjih uporabnikih pomoje vam jih bodo z veseljem pokazali....DA SE NE BO SLUČAJNO ZGODILO DA VAM NOŽI NE BODO VŠEČ IN NE BODO ZADOSTILI OKUSU-ker jaz si z 4-5 kompleti nimam kaj počet.....PA DA ME POTEM NE BI NOSILI PO ZOBEH KAKŠNO ROBO SEM ZRIHTAL.....upam da me razumete.....bom poizkusil kontaktirati prodajalca če bi se lahko dobili mešani kompleti ter kakšen rabat.....jaz bom prisoten v šmartno na pohorju-tekma ter na tekmi za janija če bo kdo zainteresiran prinesem nož zraven da ga pogledate ter se nato odločite-teden dni gor ali dol bomo pa že potrpeli z naročilom
lahko pa si jih tudi sami naročite....link preko zs ;)
p.s.:
Alojz sem se že 2x porezal ko sem se depiliral po roki-preizkušal ostrino-preveč si jih nabrusil :)

22.mag
6. January 2015, 14:30
vsi ki bi imeli nože se še enkrat napišite ter kateri komplet-slike so na 5 strani-bi imeli da se potem vidi kako bo z poštnino ter če bo "smrknil" kakšen everček popusta ;)

guss
6. January 2015, 15:49
slika3: D in E

JevŽ
6. January 2015, 16:02
slika 3: 1 rezilo (A, B, C ali E)

jansedmak
6. January 2015, 17:37
Mene pa zanima kje se dobi medeninaste kovice za pritrditev ročaja na nož. Lp

JevŽ
6. January 2015, 18:05
Mene pa zanima kje se dobi medeninaste kovice za pritrditev ročaja na nož. Lp

To niso kovice!!! To je navadna medeninasta okrogla palica katero se skupaj z lesom zlepi z epoksijem. Dobi se jih v kakšnem merk***u

szarvas
6. January 2015, 19:10
Slika 3 D biggrin

lp

Sršen
6. January 2015, 19:50
Ko jih boste brusili vam pride prav tudi ta nasvet:

http://youtu.be/zleVA9yxdm8

zajc
6. January 2015, 19:53
Naročam noža D in E iz slike št.3
hvala

Snaker
8. January 2015, 14:34
Pozdravljeni.

Kak teden nazaj sem prejel nož iz damaščanskega jekla, ki sem ga naročil prek ebay-a.
Kako bi lahko določil če gre za pravi damascus?

Lp. Boris

PS: Ročaj je bil že izdelan.

http://shrani.si/t/1Q/7v/l4cvFoZ/2015-01-01-170451.jpg (http://shrani.si/?1Q/7v/l4cvFoZ/2015-01-01-170451.jpg)

http://shrani.si/t/2m/T1/44n7KWoM/2015-01-01-170718.jpg (http://shrani.si/?2m/T1/44n7KWoM/2015-01-01-170718.jpg)

alojz1
8. January 2015, 15:15
Z povečevalom poglej tam, kjer je ročaj brušen. Videl boš plasti. So sigurno. Kislinski ima drugačen vzorec.

Rhodesian Ridgeback
12. January 2015, 13:57
Če je še kakšno rezilo na voljo bi ga tudi jaz z veseljem kupil. Ali pa če se nas nabere pa v kolikor je dobra volja tovariša, ki to naročuje dobimo novo pošiljko.
Mi je žal, da se nismo v V.Laščah spoznali.
Kolikšna je cena, pa ali je možno dobiti daljša rezila.

Lp

guss
12. January 2015, 14:21
Na strani 5 imaš kar nekaj izbire tako da se kar hitro odloči
:)

Rhodesian Ridgeback
12. January 2015, 17:49
Kolikšna je cena?

22.mag
12. January 2015, 18:51
Kolikšna je cena?
cene so na 5 strani skupaj z dolzino nozev oz rezila pravtako vsebuje tudi postnino

v primeru carinjenja se doda 22% ddv ter carina.........

22.mag
12. January 2015, 18:53
En komplet nozev pa je ze v ljubljani tako da jih pricakujem jutri tako da jih boste tisti ki ste jih prvi narocali tudi dobili......

šakal
12. January 2015, 19:45
Jaz imam en komplet enega pa še pričakujem v teh dneh. Trije mogoče štirje bodo viška, če je kakšen interesent se lahko dogovorimo.

22.mag
12. January 2015, 19:58
Jaz imam en komplet enega pa še pričakujem v teh dneh. Trije mogoče štirje bodo viška, če je kakšen interesent se lahko dogovorimo.
......upam da tisti kateri ste se javili za nože da jih boste vzeli tako kot ste pisali ......

šakal
12. January 2015, 20:22
......upam da tisti kateri ste se javili za nože da jih boste vzeli tako kot ste pisali ......

Pošteno in prav bi bilo do vseh, da se dogovorjeni držite dogovora in nakup realizirate pri 22.mag....če pa kdo ostane brez oziroma se najde kakšen nov se lahko dogovorimo.

22.mag
12. January 2015, 20:40
Pošteno in prav bi bilo do vseh, da se dogovorjeni držite dogovora in nakup realizirate pri 22.mag....če pa kdo ostane brez oziroma se najde kakšen nov se lahko dogovorimo.
pred nekaj časa so vsi jamrali kako bi imeli nože.......pojasnil sem kako gredo stvari da bo vrjetno carina in ostale stvari ker veliko naročujem iz tujine.....NI BILO JUNAKA KI BI BIL TAKRAT PRIPRAVLJEN NAROČAT NOŽE........zanimivo bi bilo videti kako bi se nekdo počutil ko bi zrihtal neko stvar čez čas pa bi se pojavila oseba ki bi ponujala isto stvar....JAZ NOŽEV NISEM PONUJAL SAMI STE SE JAVILI DA BI JIH IMELI.......
ŠAKAL LAHKO BI BIL TOLIKO FER, DA BI POČAKAL OZ DA BI SE SAM PONUDIL KO SO SE ZBIRALA NAROČILA....

z današnjim dnem oz ko se ta pošiljka razdeli zaključujem z naročevanjem nožev oz kakršne koli druge stvari za kogar koli
VPRAŠAJTE SE KAKO BI SE POČUTILI VI V MOJI KOŽI......
P.S: ADMIN.....jaz sem dobil odgovor na vprašanje zastavljeno v prvem postu tako da se lahko tema zaklene .....
P.S 2: tisti kateri ste se javili za nože vas bom kontaktiral preko ZS

tako jaz zaključujem z komentiranjem v tej in v vseh temah....in ja jezen sem..........

Rhodesian Ridgeback
12. January 2015, 21:02
Upam, da nisem tečen. Temo sem videl malo pozno in tudi nisem vsega bral. Kolikor vidim pride eno rezilo cca 30eur?
22.mag ne se jezit. Tisti, ki ti je naročil bo (pošteno) vzel. Če kaj ostane bi tudi jaz kupil(počakam do konca).
Seveda pa pohvala, da se lotite nakupa, recimo meni, ki nisem vešč takih nakupov je to velika usluga in mislim, da tudi marsikateremu drugemu.

lp

šakal
12. January 2015, 21:11
pred nekaj časa so vsi jamrali kako bi imeli nože.......pojasnil sem kako gredo stvari da bo vrjetno carina in ostale stvari ker veliko naročujem iz tujine.....NI BILO JUNAKA KI BI BIL TAKRAT PRIPRAVLJEN NAROČAT NOŽE........zanimivo bi bilo videti kako bi se nekdo počutil ko bi zrihtal neko stvar čez čas pa bi se pojavila oseba ki bi ponujala isto stvar....JAZ NOŽEV NISEM PONUJAL SAMI STE SE JAVILI DA BI JIH IMELI.......
ŠAKAL LAHKO BI BIL TOLIKO FER, DA BI POČAKAL OZ DA BI SE SAM PONUDIL KO SO SE ZBIRALA NAROČILA....

z današnjim dnem oz ko se ta pošiljka razdeli zaključujem z naročevanjem nožev oz kakršne koli druge stvari za kogar koli
VPRAŠAJTE SE KAKO BI SE POČUTILI VI V MOJI KOŽI......
P.S: ADMIN.....jaz sem dobil odgovor na vprašanje zastavljeno v prvem postu tako da se lahko tema zaklene .....
P.S 2: tisti kateri ste se javili za nože vas bom kontaktiral preko ZS

tako jaz zaključujem z komentiranjem v tej in v vseh temah....in ja jezen sem..........

22.mag, kot veš sva bila v navezi vendar se nisva dobro razumela oziroma sem bil prepozen saj so bili vsi noži že oddani. Glede nato, da nisi vedel kdaj boš ponovno naročal oziroma kdaj se bo nabralo dovolj interesentov sem te prosil za naslov naročanja katerega si mi tudi posredoval in se ti za posredovanje še enkrat zahvaljujem.
Imel sem pet interesentov (kolegi prijatelji, ki niso na forumu) za nože zato sem se odločil za naročilo. Sedaj, ko je prvi komplet tukaj sta se dva interesenta premislila. Glede na situacijo sem se odločil nože ponudit tukaj, saj sem smatral, da kdor se je dogovoril s teboj se bo tega tudi držal! Vedi, da nisem in nimam interes prodati nožev tistim, ki so se dogovorili s teboj, pa tudi če mi doma obležijo!

Jaz se bom s tvojo pomočjo tega držal zato ne rabiš biti jezen in se ti za nastalo situacijo opravičujem!

alojz1
12. January 2015, 21:33
Nobenemu ne bodo ostali. Sem pa bil skeptičen glede naročanja. Imam slabe izkušnje, če delaš uslugo brez provizije. biggrin
22mag. če imaš višek podobno rezilo kot je tvoj ga kar pošlji.

guss
12. January 2015, 23:01
Ko si objavil, da boš naročil, če bo še kdo za, sem napisal katera dva rezila vzamem! Tako da ti kar javi ko boš imel robo! biggrin

PROF.racoon
13. January 2015, 00:56
Tudi jaz sem se javil. Javi, ko jih dobiš!
LP