PDA

View Full Version : Financiranje društev s strani KS in občin



zajec
15. October 2014, 17:22
Pozdravljeni!
Zanima me če oddate vlogo,oziroma dobite kaj finančnih sredstev od krajevne skupnosti,oziroma občine,glede na to, da ste ,oziroma smo društvo?Večina društev kot so (nogometno,konjeniško,športno,penzionistično,...) dobi nek finančni znesek za delovanje društva,ki jim ga nakaže občina,oziroma KS,za njihovo delovanje.Kako je kaj s tem pri vas?

JAKAJEŽ
15. October 2014, 20:18
Pozdravljeni!
Zanima me če oddate vlogo,oziroma dobite kaj finančnih sredstev od krajevne skupnosti,oziroma občine,glede na to, da ste ,oziroma smo društvo?Večina društev kot so (nogometno,konjeniško,športno,penzionistično,...) dobi nek finančni znesek za delovanje društva,ki jim ga nakaže občina,oziroma KS,za njihovo delovanje.Kako je kaj s tem pri vas?

Si pa malo za hece,a ne veš,da mi dajemo državi,da smo lahko društvo in to ne malo.:whistle:

lp

PROF.racoon
15. October 2014, 23:01
Pozdravljeni!
Zanima me če oddate vlogo,oziroma dobite kaj finančnih sredstev od krajevne skupnosti,oziroma občine,glede na to, da ste ,oziroma smo društvo?Večina društev kot so (nogometno,konjeniško,športno,penzionistično,...) dobi nek finančni znesek za delovanje društva,ki jim ga nakaže občina,oziroma KS,za njihovo delovanje.Kako je kaj s tem pri vas?

Dobro vprašanje... :icon_cool:
Odgovoriti pa ti bo vedel redkokdo...
Je pa res, da mi državi plačujemo (koncesija npr.), kot pa bi ona nam dala...

Pinkfloyd
16. October 2014, 00:12
Mislim, da zajec misli, če podamo vlogo za vračilo dela koncesnine?
Ja, pa ne pride kaj nazaj.

aron
16. October 2014, 13:03
Pride nek drobiž na Občino, ki ga mora nato vrniti v društvo, ki ga porabi za čistilno akcijo ali kaj v zvezi z dobrobit narave in divjadi. Lani je pri nas dobilo sredstva (ki so majhna) planinsko društvo ki je očistilo nekaj jam. Pa je kar prav tako. Težava pa je verjetno tudi tu, da ima neka LD svoje ozemlje na treh občinah. (To bo dnarja :icon_lol:).

jegr
16. October 2014, 13:15
Da se dobiti nekaj sredstev za prireditve, ki jih izpeljete. Občina ima kriterije po katerih podeljuje in omejena sredstva, nekaj se pa da potegniti. V vašem primeru bi najbrž lahko dobili za strelsko tekmo, ne vem pa za ostale prireditve, ki jih imate. Kakšnih velikih zneskov najbrž ne bo.

tarfila
16. October 2014, 13:34
mi se že nekaj let prijavljamo in vsako leto dobimo :yea1:

aron
16. October 2014, 13:40
Če je župan jager je verjetno lažje biggrin

tarfila
17. October 2014, 01:23
Če je župan jager je verjetno lažje biggrin

župan ni jagr

Sršen
17. October 2014, 08:17
župan ni jagr

Ste pa zelo netipična lovska družina, ki se za razliko od mnogih zelo aktivno vključuje v kulturno in družabno življenje občine. Verjamem, da je takim lažje doseči ta sredstva, kot tistim, za katere se drugače bolj malo sliši.

tarfila
17. October 2014, 09:21
Ste pa zelo netipična lovska družina, ki se za razliko od mnogih zelo aktivno vključuje v kulturno in družabno življenje občine. Verjamem, da je takim lažje doseči ta sredstva, kot tistim, za katere se drugače bolj malo sliši.

letos smo celo predlagali našega lovca za častnega občana občine Železniki, in v sodelovanju s krajevno skupnostjo in pihalnim orkestrom smo dosegli cilj. Res je, trudimo se na vsakem koraku

RAUBŠIC
17. October 2014, 11:00
Pozdravljeni!
Zanima me če oddate vlogo,oziroma dobite kaj finančnih sredstev od krajevne skupnosti,oziroma občine,glede na to, da ste ,oziroma smo društvo?Večina društev kot so (nogometno,konjeniško,športno,penzionistično,...) dobi nek finančni znesek za delovanje društva,ki jim ga nakaže občina,oziroma KS,za njihovo delovanje.Kako je kaj s tem pri vas?

Naša LD vsako leto dobi sredstva iz "proračuna" občine. Praviloma morajo biti sredstva porabljena za investicije (obnovo lovskega doma, popravilo ceste..). Prav tako občina LD "nakaže" sredstva, ki jih dobi od koncesije.

Do sedaj še nobeden župan ni bil jager, da bi za to dobili.

aron
17. October 2014, 14:34
Nisem jaz zato napisal (če je župan jager je lažje), da samo v tem primeru kaj potegneš od občine. Malo je primerov, da je župan kake občine lovec, je pa vsekakor tam sodelovanje med občino in ld bolj razvito in redko manj. Dejstvo je, da je dobro, da LD ji sodelujejo v čim večih panogah z občino, šolo in vrtcem pa tudi z drugimi društvi, v okviru izobraževanj, lovskih razstav ... Nekatere ld to že zelo vzorno opravljajo kakor je zaznati. Dejstvo pa je,da so vsaj v naši občini, na seznamu društvenih porabnikov proračunskih sredstev lovske družine na dnu. Veliko več dobijo kulturna društva, športna, konjerejsko in turistična društva, ki se lahko prijavljajo na različne razpise in so pripravljeni svoj letni načrt tudi izpolniti. Pri naši LD je glavni letni načrt odstrela, za vse drugo pa "ni časa". Včasih je bilo lepše tudi na tem področju kot sedaj. V glavnem da se dobiti kak euro, samo vlogo je pa le potrebno izpolniti.