PDA

View Full Version : Polnjenje šibernih nabojev - Reloading



borzon
4. October 2014, 17:27
Pozdravljeni Lovski Tovariši,


Zanima me, če se kdo od tukaj prisotnih lovskih tovarišev ukvarja oziroma se je ukvarjal z ponovnim polnjenjem šibernih nabojev?



Z lovskimi pozdravi

alojz1
4. October 2014, 17:40
Jaz sem polnil z črnim in brezdimnimi smodniki.

borzon
4. October 2014, 17:43
Katere smodnike si uporabljal? Proizvelajce? Kako se ti je stvar obnesla v praksi? Verjetno kakšega profita, razen osebnega zadoščenja in pridobljenega znanja, nisi imel? Ali pač?

Si mogoče tudi sam vlival svinčene šibre?

alojz1
4. October 2014, 17:49
Ja, tudi lovil sem z ulitimi šibrami.
Smodnik KIK Kamnik, Zlatibor, Rex. Prebojnost je bila z črnim največja.
Imam še precej materiala (čepi, poklopci, košarice, netilke itd) porabe šibrenih nabojev pa ni več. Še lisice streljam z kroglo.

borzon
4. October 2014, 17:50
Sam sem prejel v dar napravo, oziroma polnilno prešo, za polnjenje šibernih nabojev.
Ker pa sem na tem področju polnjena šibernih nabojev bolj amater kot ne, iščem nekoga ki bi mi "izdal" kaj informacij v zvezi z tem kje nabaviti material, kaj nabaviti, kateri proizvajalci so dobri, kateri malo manj...

borzon
4. October 2014, 17:55
Kako je pa pri šibrah z odmerjanjem smodnika? Glede na kaj odmeriš količino smodnika v "tulcu"? A gre tukaj bolj za ugibanje in poizkušanje ali je mogoče kje najti kakšne zanesljive tabele glede gramaže smodnika v odvisnosti od teže šiber?

Opazil sem da Artek prodaja 3 različne tipe smodnike B&P. O njih pa je tako malo informacij po svetovnem spletu, da izgleda kot da niso resni.

detel
5. October 2014, 22:42
Naši dedje so polnili brez vsakega tečaja. Tudi sam sem to počel pa ne iz potrebe. Imeli smo merico za smodnik za kal. 16 in 12. Vse se je naredilo na pamet, brez tehtanja. Nesreč ni bilo, tudi, če si dal malo več pulfra

dolgin
6. October 2014, 09:47
Detel. Včasih so res tlačili vse sorte v naboje. Tudi nesreče so bile, samo se o njih ni niti govorilo,najbrž niti razmišljalo v tej smeri, da bi lahko bil kriv naboj. Tečaji pa so namenjeni ravno temu, da se nesreče prepreči, da se ljudem da vsaj iztočnico kaj sploh smodnik je in kako deluje. Ostalo itak pride s prakso.
Je pa dejal en naš lovec da je bil za "toplt nularja tabol purfl iz patrona od flaka"...

Nini
7. February 2015, 21:43
Ali je morda kdo ki se je naveličal polnjenja šibrnih nabojev pa mu ostajajo šibre?

Lp