PDA

View Full Version : Sodelovanje LZS z vojsko



Sršen
3. October 2014, 13:39
Na mizo mi je priletel dokument iz LZS, kjer se omenja sodelovanje s slovensko vojsko. Menda naj bi že bila ipd.

Zanima me, če je komu znana kakšna so bila ta sodelovanja in kakšne možnosti vidite na tem področju.

Seveda bi po mojem mnenju smele lovce zanimati sodelovanje v smislu skrbi za divjad in okolje, to da se bodo vodilni spet z nekom slikali in lepili "dosežke" v album, res ne vem če je ravno tisto kar se pričakuje od vodstva lovske organizacije.

Mogoče nam pa poleg policijske miselnosti manjka še vojaška in nam jo kanijo vbiti v bolj butaste buče preostalih jagrov?!

alojz1
3. October 2014, 13:52
Za SV ne vem. Z policijo pa že sodelujemo. Ostrostrelci policije morajo streljati tudi na živo, ne le na papir. In je dalo življenje kar nekaj jelenjadi za to vajo.

Sršen
3. October 2014, 14:04
Za SV ne vem. Z policijo pa že sodelujemo. Ostrostrelci policije morajo streljati tudi na živo, ne le na papir. In je dalo življenje kar nekaj jelenjadi za to vajo.

Saj ravno kakšnega takega "sodelovanja" se bojim. Da bo šlo za kakšne druge koristi, ki nimajo z divjadjo nič.

matejk
6. September 2015, 18:42
Glede na uvodnik v Lovcu, je do podpisa dogovora o sodelovanju očitno prišlo.

Ima morda kdo idejo, kako bo izgledal ta tečaj preciznega/natančnega streljanja?

LP