PDA

View Full Version : Zaščita sluha



Žamot
27. April 2014, 20:40
Zanima me kakšno zaščito sluha uporabljate in kdaj, tudi med lovom?. Na pristrelu sva bila 2, ki sva imela vsaj čepke...

Deerhunter
27. April 2014, 20:49
Uporabljam Peltor 6S v Realtree Hardwoods Green kamuflažni barvi. Nikoli ne streljam brez teh glušnikov, ker sem si že pridelal začetno okvaro sluha. Imam jih tudi na preži in na stojišču, na strelišču pa tako ali tako. Gre za kvalitetne aktivne glušnike, s katerimi brez problema določiš tudi smer od koder prihaja zvok. Problem nastane le ob vetru, dežju ali ob tekoči vodi, saj glušniki ojačajo te zvoke in potem ne slišiš tisto kar je pomembno slišati. Vseeno najbolj pameten nakup kar sem jih kdajkoli naredil. Če ne bi že 3 leta uporabljal tega, bi bil zdaj najbrž že povsem gluh. Saj slušna okvara, ko enkrat nastane, se samo še poslabšuje z vsakim strelom posebej. Res da so me od začetka na jagah čudno gledali in prenekatera zbadljivka je padla, ampak zdaj me nekateri že posnemajo.

tarfila
27. April 2014, 20:49
pri nas je nastrel iz strelne hišice, kjer ima vsak posameznik mir in z referentom za strelstvo namestita ugoden naslon. Pok je v hišici močnejši, zato vsi uporabljamo slušalke. Poznam pa tudi lovca ki si na jagi da pred strelom čepke v ušesa. Kakor komu paše, vsekakor ni za zasmehovat takega posameznika

Tomaž Ražman
27. April 2014, 20:59
Če občasno streljaš so čepki dovol. Če ogromno strelaš pa bi imel rad še za jago so pa aktivni glušniki zakon. Osebno na strelišču vstavim čepke v uho in glušnike na ves glas tko da slišiš dogajanje, sluh pa imas dodatno zaščiten. Če boš kupoval aktivne glušnike ti svetujem da kupiš kej bol kvalitetnega (peltor, bilsom...)

TaSl
27. April 2014, 22:40
Zanima me kakšno zaščito sluha uporabljate in kdaj, tudi med lovom?. Na pristrelu sva bila 2, ki sva imela vsaj čepke...

Tisti, ki jih niso imeli že vedo zakaj ne...jaz osebno od poškodbe očesa naprej ne delam nič brez očal, kadar je velika možnost, da mi v oko priletijo tujki.
Enako je s hrupom, še posebej pri streljanju in žaganju imam ob daljši izpostavljenosti hrupu zaščito sluha.