PDA

View Full Version : Lovsko strelska liga "Forum lov 2014"



ostrostrelec.pero
10. February 2014, 11:54
Prijatelji strelstva. Leto je na okoli.Bliža se čas začetka naše lige.Lani med ligo je bilo govora, da naj bi se letos streljalo 50 golobov v enem kosu in 4 lovske tarče. Sedaj pa povabim tiste ki boste streljali ligo, da se malo vključite v debato. Sestanek na to temo imamo v torek 18. 02 2014. Torej imamo dovolj časa, za vaša mnenja.

rikec
10. February 2014, 19:47
Sem že mislil, da letos Forum-lov lige ne bo :icon_lol:
Koliko bi bilo krogov tekmovanja?
Kakšne propozicije?
Datumi,...?
Letos bi se tudi jaz priključil vaši ligi, tko, da malo probam :icon_neutral: Nisem ravno vajen streljati toliko golobov zato bi to bil pravi maraton... a nebi raje 2x 25 in tisti maraton prišparamo za kdaj drugič?

ostrostrelec.pero
10. February 2014, 21:20
Rikec, dobrodošel na ligi. Ne morem ti posredovati datumov, ker imamo šele naslednji torek sestanek gdo nam bo "posodil" strelišče. Bo pa približno tako kot lani, kar se tiče pravil. Glede 50 golobov, je pa stvar taka. Vedno streljamo 4 lovske tarče in je možno 200 točk. Pri golobih si lahko dosegel samo 100 točk.Ker je bilo vedno negodovanje, da so kuglaši v boljšem položaju, bomo letos poskusili naredili fifti-fifti.

ostrostrelec.pero
10. February 2014, 21:28
Šele sedajle sem videl da si napisal 2x25 golobov. Glej prijatelj. Liga se strelja popoldan od 15-16 ure dalje. Imamo 2,5 ure da speljemo vse streljanje in če ne stisnemo vse na minimum, smo opleli zaradi teme. Tako, da je veliko bolj racionalno glede časa, da je v enem kosu, ker ne izgubimo časa, da se zopet formira serija.

rikec
11. February 2014, 07:16
Če je problem čas je pa bolje, da se strelja 40 golobov (zapored) in golob šteje 5 točk, kar je potem skupaj 200 točk in je fifty/fifty!

Tonc
11. February 2014, 10:35
Jaz se strinjam z 50 golobov, ampak, mislim da bo potem potreben žreb, ker po 50 golobih ali pa pred serijo 50 golobov streljati MK ni vseeno!

Tonc
11. February 2014, 10:39
Mimogrede, Pero a mi lahko daš koordinate za GPS za Velenjsko strelišče ali vsja opis poti do tam?

ostrostrelec.pero
11. February 2014, 13:51
Jaz se strinjam z 50 golobov, ampak, mislim da bo potem potreben žreb, ker po 50 golobih ali pa pred serijo 50 golobov streljati MK ni vseeno!

To bi prepustil samemu tekmovalcu, kdaj bi se odločil streljati mk. Mislim, da bomo postavili čas od do in v tem času boš boš moral odstreliti obe panogi ali vsaj čakati na zadnjo panogo.

Za strelišče Velenje. Se pelješ proti Mislinji (Slovenj Gradcu) in malo naprej iz Velenja zaviješ na desno (je tabla Koča LD Velenje) in po dolini naprej.Ko boš videl veliko avtomobilov na obeh straneh ceste si čisto blizu. Potem pa peš v hrib.

JAKAJEŽ
11. February 2014, 19:33
Mimogrede, Pero a mi lahko daš koordinate za GPS za Velenjsko strelišče ali vsja opis poti do tam?

Tonc,glede na tvoj EMŠO,bi pa ja lahko vedel kako se stvari streže glede poti,v jugoarmiji je bil rek "čitaj kartu i pitaj seljaka",pa če si imel srečo si prišel na cilj.biggrin:icon_sad:

lp

jegr
13. February 2014, 09:59
S serijo 50 golobov se strinjam, vendar je treba začeti streljati kmalu popoldne, sicer bo prej tema.

teohafy
13. February 2014, 20:19
Kaj se pa strelja v Velenju, samo golobi ali kombinacija?

jok
13. February 2014, 21:12
Hej, junaki !

Tole je pa težko vprašanje - 50 golobov skupaj !
Tisti, ki jim golobi "ležijo", bodo seveda za. Ostali bodo (bomo) malo nejevoljni in bomo iskali tisoč razlogov, zakaj ne.

Moje mnenje je, da bomo z 50 golobi v časovni stiski, saj zamenjava strelcev po odstreljeni seriji traja kakšnih 5 minut, serija pa 20 minut. Razlike je cca 15 minut in če računamo, da bo v ligi sodelovalo okrog 25 strelcev / 6 v seriji x 15 minut = 1 ura več. Če se spomnimo trajanja lanskih tekem, bomo letos streljali v pošten mrak.

Ni zanemarljiv podatek, da bo treba upravljalcu strelišča plačati 2 x 5,00 € in porabiti dodatni 2 škatli nabojev (od 25 goloba dalje bo verjetnost zadetka s prvim strelom bistveno manjša), kar bo zneslo za celo ligo kakšnih 100,00 € dodatnega stroška na strelca.

Torej, moj glas je za 25 golobov + 4 tarče.

Golobarji, zdaj pa navalite in udrihajte, sem dal čelado na glavo :bum:

Leupold
14. February 2014, 11:04
Tudi jaz bi se vam letos pridružil, ampak tole z 50 golobi za ta letni čas je pa mal krepka.
Se strinjam z Jokom!
Ta čas je tema že okoli 18.ure in če recimo 24 strelcev strelja 50 golobov 3 ure in ob predpostavki, da se streljanje začne ob 15.30 uri (konec ob 18.30), nam krepko zmanjka časa. Serija 50 golobov sigurno traja 40 minut. Sicer, ne vem kako liga poteka in nočem nobenemu solit pamet, da ne bo pomote. Ideja o seriji 50 golobov je dobra a ne za ta letni čas, mogoče tam za konec meseca aprila naprej.

Evo, tudi jaz dajem čelado gor, pa da vidim kako bo letelo po meni biggrin

Sršen
14. February 2014, 11:40
Ko že govorita o čeladi, tu jo imata: 13821

Drugače pa 50 vam res ne bo zneslo...

ostrostrelec.pero
14. February 2014, 13:09
Dečki ne gre se sedaj zato, da bomo katerega na butali. Gre se zato, da vemo v torek ko bomo sestavljali pravila, ali ste za 50 ali 25 golobov. Tako in tako vem, da vsem ne bomo nikoli ugodili. Sedaj je približno fifti- fifti za in proti 50 golobom.
Torej 4 lovske tarče in..............

Vemo kaj bomo streljali v Kresnicah.
25 golobov A trapa
25 kompaka
10 strelov z risanico velikega kalibra na bežečega merjasca 50 m
4 lovske tarče.

Kolovski
14. February 2014, 14:32
10 strelov z risanico velikega kalibra na bežečega merjasca 50 m


Ej Perica, vprašanje. A bi se dalo to pridet ustrelit, tudi če nisi prijavljen v ligo? Lahko tudi na koncu, ko bi vi že vse odstreljali?

ostrostrelec.pero
14. February 2014, 20:41
Te mika, a. Jaz mislim, da lahko.

cviček
14. February 2014, 21:39
Dečki ne gre se sedaj zato, da bomo katerega na butali. Gre se zato, da vemo v torek ko bomo sestavljali pravila, ali ste za 50 ali 25 golobov. Tako in tako vem, da vsem ne bomo nikoli ugodili. Sedaj je približno fifti- fifti za in proti 50 golobom.
Torej 4 lovske tarče in..............

Vemo kaj bomo streljali v Kresnicah.
25 golobov A trapa
25 kompaka
10 strelov z risanico velikega kalibra na bežečega merjasca 50 m
4 lovske tarče.

Pero ----- a si pozabu kaj je bilo izglasovano na zaključku v Sadu ?????????

Da malo osvežim spomin 50 kompak in MK štiristav z bežečim merjascom

jok
15. February 2014, 00:54
Pero ----- a si pozabu kaj je bilo izglasovano na zaključku v Sadu ?????????

Da malo osvežim spomin 50 kompak in MK štiristav z bežečim merjascom

Da te ne bom sanjal !!!
50 kompak - malo morgen :topic:

V tem primeru mene na ligi ne bo :snorting:

krogla1
15. February 2014, 01:07
Da te ne bom sanjal !!!
50 kompak - malo morgen :topic:

V tem primeru mene na ligi ne bo :snorting:

Kaj se ti je tako zameril?

cviček
15. February 2014, 10:21
Da te ne bom sanjal !!!
50 kompak - malo morgen :topic:

V tem primeru mene na ligi ne bo :snorting:

Sem samo spomnil na glasovanje oz. želje večine lovcev. Če bomo povsod streljali 50 golobov , bi bilo prav , da je tako tudi v kompaku.Ne spomnim pa se , da bilo govora o streljanju z VK, saj večina lovcev nima primernega orožja.

Bom ponovil kar sem napisal že leta nazaj . Čas bi bil, da vzamete kompak za enakovredno streljanje z A- trapom, drugače boste organizatorji forum lige kmalu postali takšni,kot so vaši "šefi" na ZLD.
No iztočnice za torkov sestanek že imate.:icon_confused:

ostrostrelec.pero
15. February 2014, 12:24
Sem samo spomnil na glasovanje oz. želje večine lovcev. Če bomo povsod streljali 50 golobov , bi bilo prav , da je tako tudi v kompaku.Ne spomnim pa se , da bilo govora o streljanju z VK, saj večina lovcev nima primernega orožja.

Bom ponovil kar sem napisal že leta nazaj . Čas bi bil, da vzamete kompak za enakovredno streljanje z A- trapom, drugače boste organizatorji forum lige kmalu postali takšni,kot so vaši "šefi" na ZLD.
No iztočnice za torkov sestanek že imate.:icon_confused:

Cviček, glej , samo enkrat bom napisal, glede puške velikega kalibra. Pokaži mi enega lovca, ki ga boš povabil na lov na divje pujse, da bo rekel, da ne bo prišel, ker nima puške s katero bi streljal. Pa bo v veliko krajšem času 10x ustrelil kot na strelišču.Tako, da tole ne vzdrži vode, niti pod razno ne. Liga je tudi za treniranje, ne samo za tekmovanje.
Glede Kresnic: Sem že napisal, da vedno vsem ne bo možno ugoditi. Je edino strelišče kjer je možno ustreliti 4 kombinacijske panoge. Ti vedno propagiraš enakovrednost med golobi, na strelišču, kjer bi lahko ustrelili enakovrednost, si pa proti. Dečko, zagovarjaj vedno enakopravnost, ne takrat ko tebi paše.
Glede zld-ja. Enkrat bom tudi jaz prenehal z organiziranjem lige,(mogoče je možnost drugo leto) a bom zapustil vse to z dvignjeno glavo. Ne vem če me lahko primerjaš z drekom ki smrdi.

cviček
16. February 2014, 13:36
Cviček, glej , samo enkrat bom napisal, glede puške velikega kalibra. Pokaži mi enega lovca, ki ga boš povabil na lov na divje pujse, da bo rekel, da ne bo prišel, ker nima puške s katero bi streljal. Pa bo v veliko krajšem času 10x ustrelil kot na strelišču.Tako, da tole ne vzdrži vode, niti pod razno ne. Liga je tudi za treniranje, ne samo za tekmovanje.
Glede Kresnic: Sem že napisal, da vedno vsem ne bo možno ugoditi. Je edino strelišče kjer je možno ustreliti 4 kombinacijske panoge. Ti vedno propagiraš enakovrednost med golobi, na strelišču, kjer bi lahko ustrelili enakovrednost, si pa proti. Dečko, zagovarjaj vedno enakopravnost, ne takrat ko tebi paše.
Glede zld-ja. Enkrat bom tudi jaz prenehal z organiziranjem lige,(mogoče je možnost drugo leto) a bom zapustil vse to z dvignjeno glavo. Ne vem če me lahko primerjaš z drekom ki smrdi.

Pero brez hude krvi . Sem eden redkih, ki nimam dlake na jeziku in samo povem tisto ,kar misli večina . Enostavno rečejo " jaz se ne bom kregal" Sam osebno smatram takele debate zgolj za izmenjavo mnenj , ki so vredne razmisleka .
Glede enakopravnosti pa sam veš , da sem bil prvi ,ki sem zagovarjal polovico compak , polovica A trap in MK štiristav.
In ker je liga Forum namenjena treniranju bi bilo prav , da bi bil kompak bolj prisoten .
No , sicer pa jaz se bom lige udeležil ne glede na to kako se boste odločili- bi pa bilo prav ,da naredite pravila tako ,kot je na zaključku izglasovala večina .

Glede dreka si pa čist preveč občutljivbiggrin:icon_lol:

rikec
16. February 2014, 16:23
Kakor vidim bo poleg tudi kompak. Jaz nimam niti puške primerne za kompak niti nimam puške velikega kalibra, s katero bi se lahko enakovredno kosal z drugimi. Tko da mene (tako kot Joka) na ligi ne bo!

Škoda, da se ne zmislite še kakšen tekaški biatlon, je tudi ena od strelskih disciplin a ne? :icon_lol:

Ferenc
16. February 2014, 20:18
No če se gre že glih za mnenja... Ma men je skor vseeno, sam 50 golobov se mi zdi mogoče res malo velik glede čakanja. Osebno meni je bila liga ki smo jo imeli do sedaj kar všeč. Ja, z Jokom se najbolj strinjam...
:icon_wink:

ostrostrelec.pero
16. February 2014, 20:31
Pero brez hude krvi . Sem eden redkih, ki nimam dlake na jeziku in samo povem tisto ,kar misli večina . Enostavno rečejo " jaz se ne bom kregal" Sam osebno smatram takele debate zgolj za izmenjavo mnenj , ki so vredne razmisleka .
Glede enakopravnosti pa sam veš , da sem bil prvi ,ki sem zagovarjal polovico compak , polovica A trap in MK štiristav.
In ker je liga Forum namenjena treniranju bi bilo prav , da bi bil kompak bolj prisoten .
No , sicer pa jaz se bom lige udeležil ne glede na to kako se boste odločili- bi pa bilo prav ,da naredite pravila tako ,kot je na zaključku izglasovala večina .

Glede dreka si pa čist preveč občutljivbiggrin:icon_lol:

Danes sem bil na tekmi v Velenju. Pogovarjal sem se s 4 strelci ki so se lani udeležili lige. Vsi so zato kar se bo streljalo v Kresnicah, tako , da tisto o večini ne drži. Kompak v ligi ni problema, samo naredite trening, pa ga vključimo v ligo.

Rikec, v tvojo prisotnost sem pa od vsega začetka dvomil, zato nisem nič presenečen, da te ne bo in da iščeš izgovore.. Jaz imam navadno trap puško in streljam tudi kompak z njo, tako da si našel piškavi izgovor za ne udeležbo na ligi. Pujsa bom pa streljal z 308 kalibrom in se tudi ne izgovarjam na puško.
Danes mi je obljubil prisotnost na ligi Rajko in pravi, da bo streljal s pol avtomatom kal. 308.
Jok bo pa sigurno na ligi.

Fuchs
17. February 2014, 16:27
Jaz se prijavljam v ligo: karkoli se bo na koncu dogovorilo...sam da je zabava...

Fuchs Tomaž

rikec
18. February 2014, 17:32
No, Pero vseeno ti moram odgovorit.
Jaz nimam ustrezne puške, da bi lahko streljal na tarčo bežečega merjasca. Pač z mojim drilingom pa res ne bom šel streljat tekmovanja. Kar se tiče pa kompaka pa sam veš, da je z navadno trap puško nemogoče biti konkurenčen strelcem, ki imajo za to prilagojene čoke in naboje. Sam veš koliko si lahko konkurenčen za končni rezultat z navadno puško ter ob enem "hendikepiran" in so strelci z pravim orožjem in municijo v bistveni prednosti pred teboj. Seveda, sodelovat ni problem dokler te zanima zgolj sodelovanje in dobra družba.
Drugače pa sem res imel namen priti na vašo ligo to mi lahko verjameš. Mogoče kdaj drugič, če bo zdravje dopuščalo...

Lep pozdrav

mzmato
19. February 2014, 07:29
50 je mau douga...sj je lušnu drgač...sam tema nas bo zjebala....hjaoooo....z velikim kalibrom se bo strelalu?? :icon_confused:

Sršen
19. February 2014, 10:09
... Jaz nimam ustrezne puške, da bi lahko ...

Eh dej no dej RIkec, na bežečega prašiča bodo streljali tudi z bokarcami, zakaj ne bi z drilingom? Kar se tiče kompaka, pa ne verjamem, da bodo fantje, ki pokajo trap za kompak kupovali druge puške. Prednost pri vseh teh pobih je zgolj in samo v različnih zakopiščkih. Vse drugo so izgovori.

Vohkuc
24. February 2014, 22:33
a bo kej sto ligo. Trije ziher pridemo.:yea1:

jok
24. February 2014, 22:52
Pravila Lige Forum-Lov 2014 si lahko ogledate na
http://www.strelci.lovci.si/liga-forum-lov/365-liga-forum-lov-2014

Se vidimo.

:icon_study:

Vohkuc
25. February 2014, 15:34
To je blo pa hiter Bighand

ostrostrelec.pero
31. March 2014, 21:31
Dečki, a vi veste, da se v četrtek začne prvo kolo lige forum lov 2014.
Ob 16 uri se dobimo na strelišču Ilova gora v LD Grosuplje.
Streljalo se bo:
Člani:
-25 golobov lovski stav
- 4 lovske tarče

Veterani:
-25 golobov lovski stav
-Veteransko tarčo sede ob fiksnem kolu

Pridite, da se malo poveselimo, kakšno rečemo, malo ustrelimo, se mogoče kaj naučimo in gremo veselo naprej v nove zmage.

jok
5. April 2014, 10:45
Malce z zamudo, pa vendar ....

Rezultati 1. tekme Lige Forum-Lov 2014 so na strani http://www.strelci.lovci.si/liga-forum-lov/375-rezultati-lige-forum-lov-2014

:icon_study:

Tonc
9. April 2014, 12:36
Kakšen je potem razpored za soboto, da vemo s kakšnim prevozom pridemo in koliko orožja prinesemo!! Bighand

Slayer
9. April 2014, 16:21
Na vaši spletni strani imate napako, in sicer pri pravilih. LD Ilova Gora ne obstaja. Verjetno ste mislili LD Grosuplje, kraj Ilova Gora.

ostrostrelec.pero
9. April 2014, 21:11
Kakšen je potem razpored za soboto, da vemo s kakšnim prevozom pridemo in koliko orožja prinesemo!! Bighand

Ojla fantje. Najprej je na vrsti v petek Sad(LD Šentvid pri stični).
VSad-u se strelja 25 golobov lovski stav in Člani 4 lovske tarče, ter veterani veteransko tarčo sede.

V soboto je je na vrsti Tuji grm (LD Kresnice)
Tukaj pa člani streljajo
- 25 golobov lovski stav A trap
-25 golobov kompaka
-10 strelov na bežečega merjasca 50 m z velikim kalibrom (od horneta dalje)
-4 lovske tarče po lovskem pravilniku z MK puško.

Veterani streljajo
-25 A trapa lovski stav
-25 kompaka
-10 strelov na bežečega merjasca z velikim kalibrom (od horneta dalje)
-veteransko tarčo z MK puško sede ob fiksnem kolu.

Strelišče na Tujem grmu je odprto od 09.00 ur zjutraj dalje.
Naša tekma se začne ob 13.00 uri. Do takrat je možno trenirati.
Obljubljajo dež zato se primerno opremite. Tekma bo v vsakem vremenu.
Če nisem vse povedal, kar še vprašajte???????:icon_rolleyes:

ostrostrelec.pero
9. April 2014, 21:16
Na vaši spletni strani imate napako, in sicer pri pravilih. LD Ilova Gora ne obstaja. Verjetno ste mislili LD Grosuplje, kraj Ilova Gora.

Slayer res imaš prav. Se opravičujem, ampak skoraj vsi strelci vedo o čem se gre.:icon_redface:

Lahko še enkrat apeliram na strelce, kateri bi še streljali to ligo. Nič ni še zamujenega, ker gre iz Sada in Ilove gore najboljši rezultat dalje. To se pravi, da ga je mogoče popravljati.

ostrostrelec.pero
15. April 2014, 12:44
Forumaši -ligaši. Pri objavi rezultatov 2 kola lige je prišlo do napake pri Ostremu (MK 198). Se bo popravilo. Če kdo zasledi še kakšno napako naj mi jo prosim sporoči.

Ne pozabite: v četrtek je 4 kolo lige na Ilovi gori.

jok
19. April 2014, 22:36
Kdor čaka, dočaka (al pa tud ne biggrin)
Zaradi postopanja po tujini nisem mogel rezultatov urejati tekoče. Se bom pa sedaj "odkupil" z objavo rezultatov 3. in 4. tekme naenkrat.
Lahko si jih ogledate na
3. tekma : http://www.strelci.lovci.si/liga-forum-lov/385-peter-flis in
4. tekma : http://www.strelci.lovci.si/liga-forum-lov/386-4-kolo-lige-forum-lov.

:icon_study:

Tonc
22. April 2014, 09:19
Ojla. Prosim, če še meni pripišeš točke za Tuji grm pri veteranih!!

ostrostrelec.pero
22. April 2014, 10:26
Tudi tebi en lep pozdrav. Hvala ker si nas opomnil na napako. Samo da se Jok vrne iz potepanja, bo takoj urejeno.
Vesel sem, da spremljate rezultate.

Vidimo se v petek v Sad-u.

jok
28. April 2014, 10:16
Na naslovu http://www.forum-lov.org/liga-forum-lov/1732-5-tekma-lige-forum-lov si lahko ogledate komentar in fotografije 5. tekme Lige Forum-Lov.
Rezultati bodo objavljeni, ko bodo popolni.

:icon_study:

Milko Vrbinc
1. May 2014, 20:23
Pero kaj so spet strici iz ozadja?

Milko Vrbinc
1. May 2014, 20:25
za objavo rezultatov , mislm , da je to zadna tekma , ?????

ostrostrelec.pero
2. May 2014, 08:02
za objavo rezultatov , mislm , da je to zadna tekma , ?????

Milko, pozdravljen. Kaj si s tem mislil strici iz ozadja in za rezultate. To pa res ne zastopim. Rezultatov iz Sada ni zato, ker smo Maretu dovolili, da v naslednjem najkrajšem možnem času ustreli za Sad, ker mu je umrl oče, ko je bilo kolo. Mislim, da je to pošteno in tovariško.
Kolikor vem, bo to danes opravil v Sadu.

Vsekakor pa to ni zadnje kolo lige, ampak v jeseni, ko je dvoboj lig in se šteje za zadnje kolo lige.
Hvala za razumevanje.

jok
4. May 2014, 23:09
Kratek komentar in rezultati po izvedenih 5. tekmah lige Forum-Lov na
http://strelci.lovci.si/liga-forum-lov/391-5-kolo-lige-forum-lov

Stricev ni, sploh pa ne tistih z $$$
:snorting:

Milko Vrbinc
5. May 2014, 21:15
no zdej zme pa se zbrisu s tekme

Milko Vrbinc
5. May 2014, 21:15
hvala za dolenjsko ligo

ostrostrelec.pero
6. May 2014, 07:42
Milko, se opravičujem. Enostavno mi je ušel tvoj rezultat. Sem že poslal Joku, da popravi.
V tvojem zadnjem postu sem zaznal malo jeze, a če boš zaradi tega jezen, ti niti sam bog več ne more pomagati.
Jaz sem samo človek, ki se tudi zmoti. Zato vam damo rezultate na vpogled, da lahko poveste, kje smo naredili napako in jo tudi popravimo. Ligo delamo zaradi vas in se trudimo korektno delati to do konca lige.
Če se več ne vidimo na ligi, ti želim srečo na vseh tekmah.