PDA

View Full Version : Leupold vx-2



lanščak
14. January 2014, 10:05
Znimajo me vaše izkušnje, mnenja, informacije glede omenjene strelne optike. Govorimo o novem dalnogledu. Vprašam zato, ker s tem proizvajalcem nimam izkušenj. Hvala za odgovore.

MasterLesjak
14. January 2014, 14:18
Kolikor sem jaz slišal, so ti daljnogledi mehansko zelo vredu, optično pa tako-tako. Za primerjavo, Leupold VX3 naj bi bil optično nekje na nivoju Minoxa ZA3 in Meopte Meopro. Tako da po mojem z nakupom ne boš falil, se pa da za ta denar dobiti boljšo optiko. Bolj natančno bo seveda komenitral Optik-Trade.

Hribowc
14. January 2014, 14:50
No, ko smo že pri Leupoldih kje bi se znašel pa VX-R po kvaliteti?

rws
14. January 2014, 14:50
Imel sem najcenejšo serijo vx1 3_9x40, pa se pri 6x povečavi v mraku čist kamot primerja s starim swarovcem 6x42. Za kako hitro streljanje ni najbolj primeren, ker ima nasplošno manjše vidno polje kot nekateri. Mehansko pa je vsaj vx3 sama špica.

rikec
14. January 2014, 15:33
VX-2 v svojem razredu nudi precej več kot drugi strelni daljnogledi. Seveda, ta kvaliteta zahteva tudi svojo ceno in ni najbolj poceni zato so kakšne vzhodne reči cenejše. Jaz sem se odločil za ta daljnogled in mi ni žal.
Je pa res, da je VX-3 dosti boljši a seveda krepko dražji od VX-2. To je daljnogled, ki se ga ukupuje za daljše obdobje ker ima tudi doživljenjsko garancijo.
Pred nakupom sem se odločal tudi za vzhodne proizvajalce katere pa so mi ljudje, ki se spoznajo na te reči odsvetovali in prav predlagali Leupolda.

Optik-trade.si
14. January 2014, 17:25
VX-2 so sicer solidni daljnogledi, so pa na naši strani luže malo dragi napram konkurenci. Dejansko je mogoče v Evropi za enako ali podobno ceno izbirati med Minox ZA 3, Meopto MeoPro, Sightron SII Big Sky in celo Delta Optical daljnogledi.

lanščak
15. January 2014, 10:04
Najlepša hvala za vaša mnenja in odgovore. Sam sem sicer med drugim uporabljal in uporabljam strelno optiko swarovski, kahles, bushnell, zato me je zanimalo kaj menite vi o leupoldu. Moram vam povedati, da sem z strelno optiko bushnell zelo razočaran glede na to, kako jo nekateri hvalijo. Iz mojih izkušenj sledeče- Kupil sem pred cca dve leti nazaj banerja čez par dni sem ugotovil, da je prva leča na okularju rahla in ba drni ko ustreliš. Zamenjava ni bila noben problem vendar sami veste kolko je ponovno poti in čakanja. Zamenjal sem ga za bolši bushnell trophy XLT, no ta še danes dela. Pred enim tednom pa sem spet kupil novi bushnell trophy XLT 3-12x56 europe in glej ga hudiča spet problem. V njem je bila takšna paralaksa, da je križ kar letal sem in tja, ko si premaknil glavo. V glavnem je bil fuč, vendar zamenjava ni noben problem, če odmislimo poti, čakanje, ponovni pristrel, stroške s strelivom... Zato sem se obrnil na vas glede leupolda. Zanima me kakšnega mnenja ste vi glede stroškov, ki zaradi pokvarjene strelne optike nastanejo predvsem strelivo, ki gre v luft zaradi neustrezne izdelave optike? Do danes nisem sicer od nikogar zahteval nicesar vendar je zdaj ze pri meni ze drugič pa me le malo zanima?

PROF.racoon
15. January 2014, 10:10
Lanščak, če si kupoval Bushnella, bi si moral nabaviti Elita. Ta je edini narejen na Japonskem.
Trophyja so včasih delali v Koreji in je bil tudi odličen, sedaj pa so vsi razen Elita, najverjetneje Kitajci...

Sršen
15. January 2014, 10:18
Najbolj me zabavajo taki modrijani, ki kupijo Bushnela za 150€ in ga primerjajo za Swarovca ali Zeissa za najmanj 1500€. Kupi oba za 2 jurja, pa potem primerjaj in povej svoje mnenje!
Malo resnosti nekaterim ne bi škodilo.

Meni korejski Trophy dela, Japonskega Firefly Elita ne morem prehvaliti Kahles je crknil po doooolgih letih uporabe, Schmidt&Bender se je zarosil, solovčev Zeiss se je tako zameglil, da kmalu iz grape ne bi našel ;-) itd... In sedaj naj šimfam enega ali drugega?
Kolikor denarja toliko muzike še vedno velja!

lanščak
15. January 2014, 10:24
Točno tako, če se ne motim sem videl, da so bili izdelani chile, malezija...
Samo veš kako je z ceno za elita v tem razredu pa se ze približaš vsem drugim proizvajalcem. Iskal sem optiko za dan recimo za srnjad. Koliko kaj lepa slika in seveda najbol pomembno, da je obstojen ne pa da se novi razpada in ni točen razumem da je star vsaj pet let pa je nekaj dal skozi. Je pa res tako kot pišeš, še zmeraj velja za vzhod, da veliko krat delajo zanič, žal. Pa izključimo japonce.

Sršen
15. January 2014, 10:25
Racoon, tudi nekateri XLT Trophyji so delani na Japonskem!

mugo
15. January 2014, 10:35
Lanščak, če hočeš poceni solidno zadevo, kupi rabljenega swarota ali kaj podobnega. Imaš na nemškem egunu tega kar dosti.

lanščak
15. January 2014, 10:44
Sršen mislim, da nisi razumel bistva, da nikakor ne mora biti primerjave med proizvajalci kot si napisal. Prvi pogoj je, da kupiš novo strelno optiko neglede na proizvajalca in na to podajaš mnenja. Nikakor ne mora nihče, ki je kupil rabljeno puško z rabljeno optiko sodit o tem ali je dobra ali je slaba, ker ne vemo kaj se je z njo dogajalo preden smo postali lastniki. Zanima me pa če se je vse to zgodilo z to optiko kot si napisal na novi strelni optiki pri prvih strelih ali na kar nekaj let stari. Jaz pravim tako, da če kupiš popolnoma novo strelno optiko in proizvajalec zagotavlja, da je primerna za to in ono potem mora delat ne pa, da po prvem streljanju ugotoviš da je nova hin pa ni pomembno ali je kahles, swarovski, bushnell, meopta...... Je pa zelo dobro, da se pogovarjamo o teh temah, ker vsak nekaj novega sliši.

detel
15. January 2014, 12:01
Znimajo me vaše izkušnje, mnenja, informacije glede omenjene strelne optike. Govorimo o novem dalnogledu. Vprašam zato, ker s tem proizvajalcem nimam izkušenj. Hvala za odgovore.

Amerikanci zelo cenijo Leupolda, več pa ti ne vem povedat.

MasterLesjak
15. January 2014, 12:09
Kakor kateri, nekaterim je všeč, drugim ne.

Sršen
15. January 2014, 12:20
Sršen mislim, da nisi razumel bistva, da nikakor ne mora biti primerjave med proizvajalci kot si napisal...
O sem razumel Lanščak, sem. Zato pa sem ravno zaradi nazornosti tako kot ti pomešal slive in krompir. In dal vedeti, da se primerjava dela v istem cenovnem razredu.
Če pa ti verjameš, da je indijska Tata, ki se tam prodaja za 3 jurčke enakovredna japonskemu Lexusu, ker imata oba štiri kolesa, volan in zavore ...

A tu se sedaj spustimo na področje proizvajalca, saj pišeš o primerjavo med proizvajalci. Blagovna znamka in proizvajalec ni isto. Dokaj sveža je objava, ki nas seznanja z japonskim proizvajalcem in pod katerimi blagovnimi znamkami se prodajajo njihovi proizvodi. Nič novega, taka praksa je tudi v drugih branžah.

Zato soditi neko blagovno znamko, ki trži proizvode različnih proizvajalcev in dežel, nima teže.

lanščak
15. January 2014, 13:50
No pa poglejmo drugače in da ti razložim drugače sršen. Vprašanje za tebe. Ali mora vsak popolnoma novi Bushnell delati popolnoma breshibno vsaj dve leti ali pa je lahko takoj hin ko je zmontiran na puško v mojem primeru že dva, ki sta bila zmontirana pri uradnem puškarju. Vidiš o tem govorim. Jaz sem samo omenil da imam v uporabi tudi ostalo strelno optiko in zanimal sem se za izkušnje za leupolda. Ne mešam ničesar je pa mi popolnoma jasno da strelna optika za do 600 eur ne mora imeti enake kvalitete leč itd kot strelna optika za od 1500 eur naprej. Vendar pojasnilo zate, da klub ceni mora biti vsa kvalitetno sestavljena neglede na leče in na državo proizvajalko, blagovno znamko, marketing če tega ni potem lahko neglede na to da ima bushnell elita itd. pade beseda tudi na elita, daje drek od optike. Zakaj, zato ker se jim takšne osnovne napake ne morajo in ne smeje dogajati. Če pa smo iskreni kaj mora imeti strela optika v prvi vrsti kvalitetno narejeno TRDNOST,FIKSNOST KRIŽA, leče pa so drugo poglavje. Tu pa ne mešamo hrušk s slivami. Proizvod mora delati v večini primerov če pa ne pa te proizvajalec mora o tem obvestiti da XLT zal na srednjem kalibru 308 ne mora in ne bo deloval ker je za njega premočan. Da ne omenjam marketinških tekstov, spotov itd bushnella za kaj vse je dober in seveda trden kot skala. Vsel sem za vse tiste, ki jim dobro služi meni žal ni.

Zvitorepec
15. January 2014, 14:31
Razen če si kupil kakšno kopijo ki jo dobiš na sejmu. Na njem tudi piše Bushnell,pa še osvetljen križ ima.biggrin

lanščak
15. January 2014, 15:21
Ja točno zvitorepec pa veš kak lepo sveti križ notri tak da sploh lučke ne rabiš ko greš iz štanta hahaha......:lol1:

Deerhunter
15. January 2014, 15:28
Ne mešajte hrušk in jabolk. Ni ista stvar Banner za 100 € in Elite za 500 €. Tudi ne more biti ista, pri taki cenovni razliki, saj je slednji petkrat dražji. Na tem forumu se je že pred leti pisalo o tem, da je treba pri nakupu Bushnella kupiti serijo Elite, če želimo imeti daljnogled s sprejemljivo kvaliteto (neglede na to, kaj piše v reklamah v Lovcu!). Optično, pri kvaliteti slike in svetlosti v mraku, se tudi Bushnell Elite serije ne da primerjati z vrhunsko nemško optiko, pa saj to tudi ni nič nenavadnega, ker so tudi do trikrat cenejši, kot Zeiss in ostale vrhunske nemške in avstrijske znamke... Primerjati daljnogled, ki stane 1500 € z daljnogledom, ki stane pol manj je popolnoma nesmiselno.
Ampak treba pa je posebej poudariti, da z serijami Elite ni nobenih problemov, so trdni, držijo križ, se ne rosijo in naredijo in zdržijo tisto, kar naj bi kvaliteten robusten daljnogled naredil in zdržal na lovu. Sam imam dva Bushnella Elite (kolegi v LD pa še vsaj 5 kom) ter dva Zeissa, od tega enega starejšega 6×42 in enega novega 3-12×56, pa ko se gre za kvaliteto slike in svetilnost v mraku, ni dvoma kaj vzeti na jago. Za manj zahtevne lovce, ki niso vsak dan v lovišču in pač nočejo plačati jurja in pol za strelni daljnogled, je Bushnell Elite ustrezna izbira. Jaz bom sicer s svojim Zeissom s 56 lečo lahko v mraku ustrelil še kakih 5 min kasneje kot oni, pa tudi kakega res majhnega gumbarja bom lažje ocenil, če se pa za to splača dati še enkrat toliko denarja, mora pa vsak sam, glede na svoje potrebe razmisliti.
Na splošno so ljudje v naši LD za ta denar, kot se dobi povprečnega Bushnella Elite, z njimi zadovoljni. Vedno sem jim tudi svetoval serijo Elite. Banner in Trophy serije so poceni in dostikrat tudi držijo križ, ampak v mraku jim pa prehitro zmanjka, da bi bili res lovsko uporabni za nekoga, ki resno in veliko jaga.

Sršen
15. January 2014, 15:54
Lanščak, kje si ti to kupil?
Pa ne misli, da katerokoli firmo preferiram ali zagovarjam!

lanščak
16. January 2014, 09:31
Sršen nočem koga od firm grajat pljuvat po njem, ker optike ni naredil on, zato ti lahko rečem samo, da je bilo kupljeno v Mariboru v trgovini za lov. Bilo je v originalni embalaži z vsemi pripadajočimi dokumenti itd in to oba bushnella. Cena zadnjega je 489 eur. Meni je sicer vseeno kje jih nabavljajo samo za taki denar morajo koliko kaj delati vsaj podnevi. Zdaj je tak vseeno ker vec nocem imeti te optike saj veš kako je ko se ti nekaj vsede....

Lisjak
16. January 2014, 22:27
Samim imam še starega Leupolda VariX-IIC 3-9x40 sedaj že 3 leta. Daljnogled je preživel padec z 1,5 metra na ploščice, ko še ni bil montiran, nato je šel direktno z objektivom na skalo in nato še z okularjem v rob vrat. Zadnji dve poškodbi sta pustila lepe sledove na ohišju. Daljnogled še vedno deluje BP. Torej robustnost je več kot odlična. Kar se tiče dnevne uporabe in ostrine nimam pripomb, kar se tiče mraka je res malo slabši, a še vedno se da tudi v mraku videti, kaj streljaš in tudi zadeti. Imel sem tudi VXR, ki je boljši od VX2, vsaj jaz sem imel občutek, da je nekoliko ostrejši, sploh pri večjih povečavah. Seveda to ni daljnogled, ki ti bo omogočal streljanje v kritičnih trenutkih ob minimalnih svetlobnih pogojih. Vseeno se z njim lahko lovi tudi še v zgodnjem mraku ali ob dobri luni. Za primerjavo imam tudi starega Zeiss-a Diatal-a Z 6x42 s T* premazom leč, ki se mi zdi mogoče za odtenek bolj oster in svetel, seveda ob 6x povečavi. Toliko o mojih izkušnjah z Leupoldi, ki so bile in so zelo dobre.

LP

lanščak
18. January 2014, 13:12
Hvala lisjak, takšne izkušnje veliko pomenijo. Nekdo, ki ga je imel bo sigurno najbolje vedel kako in kaj. Sem ti hvaležen za informacijo, sam se nisem imel te optike.