PDA

View Full Version : nočni daljnogled



karo40
11. January 2014, 17:17
Kupil bi si opazovalni nočni daljnogled /za cca 300-400EUR/ in sicer daljnogled s katerim bi kaj videl do razdalje največ 50 m. Ko pregledujem ponudbo vsi prodajalci zagotavljajo vidljivost 100,200,300 in več metrov. Jasno mi je da to ne more biti res /vsaj ne pri daljnogledih prve generacije/. Ali ima kdo od vas kake izkušnje, oziroma kak nočni daljnogled in mi lahko pošteno opiše kaj pravzaprav vidi.

Kuna
11. January 2014, 17:28
Pri nočnih daljnogledih je vidljivost predvsem odvisna od svetlobnih razmer. Npr. če je luna ali vsaj odprto jasno nebo z zvezdami lahko brez težav vidiš zelo jasno na več sto metrov. Če pa si v gozdu ali je oblačno vreme, pa si odvisen predvsem od IR luči v daljnogledu, ki imajo pa zelo različen domet (upoštevaj pa, da to večino teh luči živali zaznajo).

ravnohrib
11. January 2014, 20:06
Pri nočnih daljnogledih je vidljivost predvsem odvisna od svetlobnih razmer. Npr. če je luna ali vsaj odprto jasno nebo z zvezdami lahko brez težav vidiš zelo jasno na več sto metrov. Če pa si v gozdu ali je oblačno vreme, pa si odvisen predvsem od IR luči v daljnogledu, ki imajo pa zelo različen domet (upoštevaj pa, da to večino teh luči živali zaznajo).

vsaj za prvo generacijo o kakih večih stotih metrih težko govoriš; enostavno je že problem v tem, da ti dejansko ne gledaš slike skozi neko optiko, ampak ti jo generira elektronika in ta ima tudi svoje omejitve kar se resolucije tiče; tako ti lahko posvetiš maksimalno z vsemi IR svetilkami na svetu, pa boš recimo na daljše razdalje videl samo zelo zelo svetlo belo (zeleno) polje oz. nič.

So si pa med seboj zelo različne po zmogljivostih, še posebej 1. generacija, ker dobiš kose že od 100 eur dalje (tudi Lidl/Hofer variante).
Prepričan sem, da ti bo vsak prodajalec, celo v Sloveniji, omogočil, da se dogovoriš, zapelješ do njega in preveriš, najbolje celotno njegovo ponudbo. Za 400 eur ti že ne sme biti škoda še par evrov za bencin.

Dule
12. January 2014, 00:23
IR osvetljevalec kadar je vklopljen vidi še človeško oko kot rdečo lučko v sami napravi. Za do 100m videt žival je dovolj 1. generacija, za gledanje kakih detajlov pa zgolj do kakih 50m. Čudežev ni za pričakovat.

sine
12. January 2014, 01:16
Kupil bi si opazovalni nočni daljnogled /za cca 300-400EUR/ in sicer daljnogled s katerim bi kaj videl do razdalje največ 50 m. Ko pregledujem ponudbo vsi prodajalci zagotavljajo vidljivost 100,200,300 in več metrov. Jasno mi je da to ne more biti res /vsaj ne pri daljnogledih prve generacije/. Ali ima kdo od vas kake izkušnje, oziroma kak nočni daljnogled in mi lahko pošteno opiše kaj pravzaprav vidi.

Kaj ti pa bo, če smem vprašat? Oziroma, kaj misliš gledat z njim. Če si lovec, ta denar nameni za kaj drugega!
Sicer pa, kot so ti svetovali že drugi. Probaj, potem se boš lažje odločil!

Bokarca
12. January 2014, 01:44
Kaj ti pa bo, če smem vprašat? Oziroma, kaj misliš gledat z njim. Če si lovec, ta denar nameni za kaj drugega!
Sicer pa, kot so ti svetovali že drugi. Probaj, potem se boš lažje odločil!

Za opazovanje divjadi ponoči okrog hiše? Ali pa kjerkoli drugje. Če si lovec, te zanima kaj se sprehaja po lovišču, mar ne? Meni je že kamera razkrila marsikaj, tale bi mi pa še več. Ampak zdaj imam druge igračke trenutno na spisku.

Rhodesian Ridgeback
2. December 2014, 20:41
Pozdravljeni,

ima kdo kakšen daljnogled, izkušnje s cenejšimi nočnimi daljnogledi (atn, jukon, ...).
Kje v tujini se ga splača kupiti, kateri model oz. ali se kje prodaja kaj rabljenega?
Glede uporabe sem seznanjen.

Hvala, lp

gorazd
3. December 2014, 17:18
Pozdravljeni,

ima kdo kakšen daljnogled, izkušnje s cenejšimi nočnimi daljnogledi (atn, jukon, ...).
Kje v tujini se ga splača kupiti, kateri model oz. ali se kje prodaja kaj rabljenega?
Glede uporabe sem seznanjen.

Hvala, lp

jaz imam nočni strelni daljnogled Yukon 3x 60 že cca. 4 leta in sem zadovoljen, sedaj ga prodavam skupaj s puško in red dotom. včeraj sem dal gor na oglas (forum lov). če te še kaj zanima me pokliču na 041 252-605 gorazd

Maj
7. April 2015, 16:18
Pozdravljeni,

ima kdo kakšen daljnogled, izkušnje s cenejšimi nočnimi daljnogledi (atn, jukon, ...).
Kje v tujini se ga splača kupiti, kateri model oz. ali se kje prodaja kaj rabljenega?
Glede uporabe sem seznanjen.

Hvala, lp

Tudi sam kupujem kak dober nočnogled tam za ene 500 evrov in me zanima, če ste našli kaj uporabnega?

Zdaj imam nočno kamero Bresser iz Lidla in je ena velika žalost.
Do ene 30 metrov se ob dobri svetlobi še vidi več je pa neuporabno.

Ima kdo kakšne izkušnje z nočnimi kamerami Pulsar Recon?

Tole malo gledam ampak nikjer ni nobenih testov, nikjer se jo ne da stestirat http://www.pulsar-nv.com/products/digital-nv-scopes/recon-x870/

Rhodesian Ridgeback
7. April 2015, 19:44
Pozdravljeni,


kdo pozna nočni daljnogled, ki ga je uporabljala JNA od Zrak- Sarajevo. Kar sem prebiral je to super zadeva stara 30 let, čista slika. Kar me muči je, da sem nekje prebral da imajo določeni neko sevanje, ki je škodljivo ne samo za oko, tudi za zdravje.

Hvala, lp