PDA

View Full Version : Vložna cev-vložek



mahrenberg
9. January 2014, 01:04
Zanima me če je kdo že probal "vložno cev", čeprav jaz bi bolj reko vložek.. se pravi reducir kalibra. Pač recimo maš vse puške v kalibru 16, bokarco pa 12. Pa daš notr vložek in strelaš povsod isto municijo. Mi je čist poznano delovanje šibrnega naboja in kaj se dogaja v cevi, teoretično je možn natančn zadetek, knjige in proizvajalc tud tak pravijo.. nism pa še probal :icon_lol:

Nekak tak to zgleda:

http://www.lothar-walther.de/brcms/bilddaten/bild2289_2.jpg

Pa še link:

http://www.lothar-walther.de/77.php


lp

alojz1
9. January 2014, 10:39
Mi je čist poznano delovanje šibrnega naboja in kaj se dogaja v cevi, teoretično je možn natančn zadetek, knjige in proizvajalc tud tak pravijo.. nism pa še probal :icon_lol:

Glej. Tebi je znano. Teorija, knjige in proizvajalec tako pravi. Ja v čem pa je sploh problem. Kupi in preizkusi.
Meni je tudi poznano delovanje šibrnega naboja . Pa menda ne pričakuješ, da bom jaz kupil in preizkusil. Ker meni to ne sede skupaj.

mugo
9. January 2014, 10:56
Od teh in podobnih zadev je po mojem mnenju še najbolj uporabna reducirka, ki iz šibrene cevi strelja MK naboje. Za skrajšanje muk kaki živali brez pretiranega poka in luknje.

dolgin
9. January 2014, 11:44
Brezveze:icon_lol:, zadeva niti ni tako poceni, vlačil boš po žepih in izgubil (vsaj kakšen del, če boš imel reducirko za naboj z robnim vžigom).

22.mag
9. January 2014, 13:03
sicer vrjetno ne gre v to temo a vseeno imam reducirni naboj iz .308 win na .30 carabin v enocevni prelamači- rus se dokaj dobro obnese z remingtonom pa noče funkcionirat....
za doticno zadevo pa nimam izkusenj

mahrenberg
10. January 2014, 09:35
Glej. Tebi je znano. Teorija, knjige in proizvajalec tako pravi. Ja v čem pa je sploh problem. Kupi in preizkusi.
Meni je tudi poznano delovanje šibrnega naboja . Pa menda ne pričakuješ, da bom jaz kupil in preizkusil. Ker meni to ne sede skupaj.

Jaz osebno tega ne potrebujem, je pa bila debata o tem in sem reko, bom vprašal na forumo, če je kdo že probal, ne pa če bo kdo kupo in probal Alojz biggrin

alojz1
10. January 2014, 09:49
Jaz osebno tega ne potrebujem, je pa bila debata o tem in sem reko, bom vprašal na forumo, če je kdo že probal, ne pa če bo kdo kupo in probal Alojz biggrin
Jaz sem preizkusil MK vložek. Ampak vem, da 22 naboj dela že v pištolski cevi. Temi primerni so tudi rezultati. Ampak šibre. Če bi lahko race jagal ali golobe streljal z tem vložkom? To si spraševal?
Pa saj že proizvajalec ve, da je to za "poznavalce" zato nikoli balistike teh vložkov ne objavi.
Pa verjemi, da jih je kar nekaj pri nas. So jih pred leti na veliko kupovali v avstriji. In zakaj misliš, da nihče ne napiše izkušenj?

mahrenberg
10. January 2014, 10:08
Jaz verjamem, da je tega dost pri nas, sam me čudi, da noben nič ni probal :)

Pred leti sem razmišljal o tem predvsem kot o vložku za bokarco ko ponavadi rabiš sam en šus,pa se mi zdi da je neuporabno, za race sploh ne pride kaj takega v upoštev k če nis pazliv ti ga ejektor v grm vrže :icon_lol:

alojz1
10. January 2014, 10:21
Jaz verjamem, da je tega dost pri nas, sam me čudi, da noben nič ni probal :)

Pred leti sem razmišljal o tem predvsem kot o vložku za bokarco ko ponavadi rabiš sam en šus,pa se mi zdi da je neuporabno, za race sploh ne pride kaj takega v upoštev k če nis pazliv ti ga ejektor v grm vrže :icon_lol:
Ti bom skušal dopovedati zakaj o tem nihče ne piše. Ker je zanič. In, če bi ti imel vsaj malo znanja o šibernem naboju bi to vedel brez spraševanja.
Za race ni dober iz drugih razlogov. Ne zaradi ejektorja.

mahrenberg
10. January 2014, 23:52
hmm.. dobro, vsako mnenje šteje, celo tvoje, da je zanič :)

alojz1
11. January 2014, 00:30
hmm.. dobro, vsako mnenje šteje, celo tvoje, da je zanič :)
Tole si pa tako dvoumno napisal, da ne vem ali provociraš ali res pojma nimaš.
Bom probal vseeno razložiti. Šibre praviloma rabijo daljšo cev. Smodnik je sicer hitrogoreči kot za pištole. Vendar je premer cevi in z tem prostor za pline neprimerno večji. Plini, ki so zelo stisljivi se širijo in potiskajo šibre po celi dolžini cevi. Tako dobijo šibre končno hitrost (npr 350m/s)
Sedaj pa damo isti naboj v ta reducirni vložek. Takoj, ko šibre zapustijo vložek preidejo v širšo cev, ki potrebuje neprimerno več plinov za potisk. Pri tem pa šibre in čep ne tesnijo in plini gredo mimo izstrelka, kar izstrelek močno upočasni, šibre pa razmeče.
Po moji presoji je takšna reducirka dobra za streljanje glodalcev na par metrov.
Lahko pa me skušaš prepričati v nasprotno. Ampak z argumenti in zakoni fizike.

mahrenberg
13. January 2014, 20:48
Vse lepo in prav, sm napisal, da mi je teorija poznana.. ampak me vseeno zanima praksa. Glih kupovat ga pa nebom šou, da bi lahk to sprobal.

lp

Tomaž Ražman
13. January 2014, 21:14
Sigurno je stvar za nič!!! Le inženirji, ki so na lothar waltherju zaposleni tega ne vejo, predlagam da jim mi iz foruma to napišemo :hooray:

alojz1
13. January 2014, 21:25
Sigurno je stvar za nič!!! Le inženirji, ki so na lothar waltherju zaposleni tega ne vejo, predlagam da jim mi iz foruma to napišemo :hooray:
Pištolski naboj lahko streljaš iz 10cm vložka. Imajo tudi reducirni vložek za 300wm /22lr.
Ne moreš pa puškovni naboj iz 10cm reducirke streljati npr z šibrenico.
Druga stvar je reducirna cev po celotni dolžini. In za to razumet ni treba biti posebno brihten.
Z inženirji je pa tako. Naredili bodo vse kar se lahko proda. Le slike zadetkov in balističnih podatkov ni nikoli zraven.

Sršen
14. January 2014, 08:09
Pri tem kompliciranju je najceneje kupiti bokarco v istem kalibru, staro pa prodat.
Imam pa oba kalibra in nimam nobenih težav s tem.