PDA

View Full Version : Tečaji, prireditve....



ZR7
10. December 2007, 00:38
http://lov.mojforum.si/lov-about411.html

Breza
3. February 2008, 18:55
Pomlad bo! :icon_biggrin:

...in s tem čas tečajev, seminarjev, delavnic in drugih vrst izobraževanj vodnikov in njihovih psov!

V DLP zaenkrat planiramo tole:

http://www.pticarji.net/news.php?lng=si

Kaj pa ostali? Kje boste nabirali svoja znanja?

ZR7
3. February 2008, 20:14
Pomlad bo! :icon_biggrin:

...in s tem čas tečajev, seminarjev, delavnic in drugih vrst izobraževanj vodnikov in njihovih psov!

V DLP zaenkrat planiramo tole:

http://www.pticarji.net/news.php?lng=si

Kaj pa ostali? Kje boste nabirali svoja znanja?

Če pa še v "koledar" vpišeš, da nas opomni, bo pa sploh super.:icon_biggrin:

Breza
3. February 2008, 20:39
Done! :icon_cool:

Veper
3. April 2008, 16:29
Kot sem obljubil tistim ki ste me poklicali in spraševali kdaj bom zopet organiziral tečaj o krvosledništvu sporočam,da bo tečaj 19 aprila pri lovski koči Slemenka LD Lož-Stari trg z pričetkom ob 8 uri. Zaradi omejenega števila udeležencev prosim,da me zainteresirani kontaktirate na ZS in kar v postu napišete tudi GSM številko da bo komunikacija lažja. Tečaj obsega predstavitev polaganja umetne krvne sledi,med tem ko bomo čakali da se sled stara pa ogled nekaj video posnetkov o naravni in umetni krvni sledi.Seveda brez predavanja o učenju psa in vodnika ,kakor tudi o potrebni in predvsem uporabni opremi psa in vodnika ne gre. Slišali boste tudi nekaj čisto uporabnih napotkov o praktičnem iskanju ki so jih nabirali že uveljavljeni vodniki in seveda nekatere zvijače ,ki jih uporabljamo. Med predavanjem bo umetna sled dovolj starana,da bo kolikor toliko uporabna za prikaz izpeljave le te. Tečaja se lahko udeležite tudi z vašim psom ,četudi nima izkušenj z krvno sledjo vendar ga vi nameravate šolati in kasneje z njim po možnosti opraviti UP po krvni sledi.Moj GSM: 041 419256
Naslov: Pasja šola MIhael Skerl s.p. Hrib 75 , 1318 Loški potok
http://www.moj-album.com/slike/2098411/GGuARlbtZaZvBeyP.v.jpg

Breza
14. April 2008, 12:33
Takolele smo pridni! :icon_cool:

http://www.pticarji.net/plugins/diaporama/diaporama.php?lng=si&diapo_id=23


(Pripravljalni tečaj na PZP ptičarjev)

Breza
24. June 2008, 23:35
Poletje se je šele prav začelo, vendar bo treba misliti malo že na jesen! :icon_wink:

Dogajalo se bo tudi tole:

__________________________________________________ _____


DRUŠTVO LJUBITELJEV PTIČARJEV

organizira v jesenskem času naslednje tečaje:

1. Pripravljalni tečaj za jesensko vzrejno preizkušnjo ptičarjev (JZP): Tečaj bo obsegal predvidoma 40 - 45 ur, potekal bo dvakrat tedensko, predvidoma na območju GL Ljubljansko polje - Rožnik.
Začetek tečaja in teoretični del (brez psov!) bo v sredo 27.08.2008 ob 18.00 uri na sedežu Društva ljubiteljev ptičarjev (DLP), Župančičeva 9, Ljubljana.
Pogoj za prijavo psa na tečaj: pes mora imeti opravljen tečaj osnovne poslušnosti lovskih psov po programu VP 2, oziroma katerem koli drugem sorodnem programu šolanja.
Prispevek za tečaj: 100,00 EUR za vse člane DLP, 120,00 EUR za lovce, ki niso člani DLP in 150,00 EUR za nelovce, ki niso člani DLP. V prispevek je vključena tudi vsa divjad, ki bo uporabljana pri šolanju.
Zadnji rok prijave in plačila: 20.8.2008!

2. Začetni tečaj osnovnega šolanja lovskih psov – VP 1: Tečaj je namenjen šolanju mladih psov, poleženih v letošnjem vzrejnem letu (starost psov od 4 do 11 mesecev).
Sestavljen bo iz teoretičnega in praktičnega dela, temeljil pa bo na novih metodah učenja psov s pozitivno motivacijo. Trajal bo okrog 45 ur, potekal pa bo 2-krat tedensko, predvidoma na terenih med ljubljanskimi Dravljami in Črnučami. Tečaj bo izveden po programu VP 1, ki obsega vaje osnovne poslušnosti, vključno z vajo prinašanja (aport).
Začetek tečaja in teoretični del (brez psov!) bo v četrtek 28.8.2008 ob 17.30 uri na sedežu Društva ljubiteljev ptičarjev (DLP), Župančičeva 9, Ljubljana.
Prispevek za tečaj: 100,00 EUR za vse člane DLP, 150,00 EUR za nečlane.
Zadnji rok prijave in plačila: 20.8.2008!


3. Pripravljalni tečaj za poljsko preizkušnjo ptičarjev britanskih otokov (PPA): je namenjen izboljšanju načina in hitrosti iskanja ter utrjevanju stoje na divjad. Predvidoma bo potekal v dveh delih – teoretično in praktično. Organiziran bo v Beli Krajini.
Začetek tečaja in teoretični del (brez psov!) bo v petek 22.08.2008 ob 19.00 uri v Gostišču Kapušin v Krasincu, praktični del tečaja pa bo v lovišču LD Metlika. Oddaljeni udeleženci lahko prenočijo v Gostišču Kapušin v Krasincu ali v Gostišču Veselič v Podzemlju.
Prispevek za tečaj: 60,00 EUR za vse člane DLP, 90,00 EUR za nečlane (vsa divjad je vključena v ceno!)
Zadnji rok prijave in plačila: 15.8.2008!


4. Pripravljalni tečaj za vsestransko uporabnostno preizkušnjo ptičarjev (VUP): Tečaj je zasnovan kot dvodnevna (vikend) delavnica in je namenjen sistematičnemu pregledu načina učenja in dela po posameznih disciplinah, ki jih psi opravljajo na VUP, s poudarkom na disciplinah dela v gozdu:
- krvna sled,
- pokazanje ali oblajanje mrtve divjadi,
- šarjenje, grmarjenje,
- prinašanje lisice in zajca po vlečki,
- prinašanje lisice čez zapreko,
- mali gozdni predmeti.
Tečaja se udeležijo vodniki s psi, s seboj pa naj imajo vso potrebno opremo za vodenje psa v lovišču.
Začetek tečaja in teoretični del bo v soboto 23.08.2008 ob 10.00 uri v lovskem domu LD Ljutomer na Podrgadju. Za oddaljene udeležence je možna prenočitev v gostišču Stari Hrast v Radomerju ali v hotelu v Ljutomeru.
Prispevek za tečaj: 30,00 EUR za člane DLP, 60,00 EUR za nečlane.
Zadnji rok prijave in plačila: 15.8.2008!


Plačila prispevkov za tečaje na TRR Društva ljubiteljev ptičarjev: 0201 0025 3852 458. Prosimo vas, da ob plačilu pripišete tudi vrsto tečaja, na katerega se prijavljate.

Prijava psa na tečaj je pisna na naslov: DRUŠTVO LJUBITELJEV PTIČARJEV, Župančičeva 9, 1000 Ljubljana ali na elektronski naslov: info@pticarji.net. Ob prijavi priložite izpolnjeno prijavnico (ki jo najdete za vsakega od tečajev na www.pticarji.net med novicami) in fotokopijo rodovnika, oziroma navedite natančno ime psa, pasmo in rojstni datum psa ter naslov in kontaktno telefonsko številko vodnika.

Veper
28. June 2008, 11:04
Tečaj krvosledništva bo v soboto 05.07.08, vse o njem pa si preberite v temi krvosledništvo(ostale debate o kinologiji)

Breza
8. August 2008, 10:25
Veper, a boš ti tale tečaj letos še kaj ponovil? Je veliko pozitivnega odziva in tudi zanimanja med vodniki!

Lp, B.

Veper
10. August 2008, 12:26
Bom ponovil in to v prvih septemberskih dneh ,verjetno kar prvi veekend v sptembru. Bom objavil.

Breza
28. August 2008, 10:47
Jesenska sezona tečajev je tu!

Takole smo uživali v Beli krajini 22.-24.8.2008:

http://pticarji.net/articles.php?lng=si&pg=408


:icon_cool:

Breza
12. January 2009, 16:42
SPOMLADANSKI TEČAJI 2009

ki jih organizira Društvo ljubiteljev ptičarjev

1. Seminar o novih pristopih k šolanju psov: bo zajemal tri tematske sklope - psihologija psa, kliker sistem (uporaba márkerjev in pozitivne motivacije) ter pravilna igra s psom. Sestavljen bo iz teoretičnega dela in praktičnega prikaza. Hkrati vabimo vse udeležence, da se seminarja udeležijo skupaj s svojimi psi in na kraju samem preizkusijo uspešnost predstavljenega sistema šolanja. Seminar je namenjen vodnikom psov vseh starostnih skupin (od 9. tedna starosti dalje), bodočim vodnikom (ki se za nakup šele odločajo) ter vsem ostalim, ki jih zanimajo novi pristopi k šolanju psov.
Kdaj in kje: v soboto, 28.02.2009 na poligonu Struževo (Kranj) ob 10.00 uri
Cena: 25,00 EUR za člane DLP, 30,00 EUR za nečlane.
Zadnji rok prijave in plačila: 20.02.2009.

2. Nadaljevalni tečaj osnovnega šolanja lovskih psov - VP2: Tečaj je namenjen šolanju mladih psov, ki že poznajo vaje osnovne poslušnosti: poleg, stoj, sedi, prostor in odpoklic. Namenjen je utrjevanju že pridobljenega znanja, hkrati pa se bo naštetim vajam osnovne poslušnosti dodalo še učenje prinašanja (aport) in vaje »dol«. Zaključi se z izpitom VP 2.
Zbor vodnikov bo v ponedeljek, 02.03.2009 ob 17.00 uri pred Prosvetnim domom v Savljah, od koder se bodo vodniki s psi in inštruktor odpravili na teren.
Prispevek za kritje stroškov tečaja: 70,00 EUR za vse člane DLP, 100,00 EUR za nečlane.
Zadnji rok prijave in plačila: 25.02.2009.

3. Pripravljalni tečaj za pomladansko vzrejno preizkušnjo ptičarjev (PZP): Je dopolnilni tečaj k programu osnovnega šolanja lovskih psov (VP 1 in VP 2) in se priključi k programu šele, ko tečajniki s svojimi psi že osvojijo osnovne vaje poslušnosti (poleg, sedi, prostor in odpoklic). Potekal bo enkrat tedensko na terenih med ljubljanskimi Dravljami in Črnučami., izven termina tečaja za osnovno šolanje.
Začetek tečaja in teoretični del bo v petek 13.03.2009 ob 18.00 uri na sedežu Društva ljubiteljev ptičarjev (DLP), Župančičeva 9, Ljubljana.
Cena tečaja: 50,00 EUR za vse člane DLP, 90,00 EUR za nečlane. V ceno je vključena tudi vsa divjad, ki bo uporabljana pri šolanju.
Zadnji rok prijave in plačila: 05.03.2009.

Plačila tečajev naj se ob prijavi na tečaj nakažejo na račun Društva ljubiteljev ptičarjev: 0201 0025 3852 458. Prosimo vas, da ob plačilu tudi navedete vrsto tečaja, na katerega se prijavljate.

Vse dodatne informacije: Andreja Strajnar, GSM: 041/484-242

Prijava psa na tečaj je pisna na naslov: DRUŠTVO LJUBITELJEV PTIČARJEV, Župančičeva 9, 1000 Ljubljana ali na elektronski naslov: info@pticarji.net. Ob prijavi na tečaj čitljivo izpolnite prijavnico ali pa navedite natančno ime psa, pasmo in rojstni datum psa ter naslov in kontaktno telefonsko številko vodnika. Hkrati vas prosimo, da priložite potrdilo o plačilu tečaja.

Veper
24. March 2009, 21:20
KOMISIJA ZA LOVSKO KINOLOGIJO pri LZS
in VZREJNA KOMISIJA ZA BARVARJE

ORGANIZIRATA TEČAJ ZA VODNIKE KRVOSLEDCEV

Tečaj bo potekal od 04.06. do 06.06.2009. Namenjen je usposabljanju vodnikov, ki imajo lovske pse primerne pasme za šolanje v delu po krvni sledi in se želijo ukvarjati z iskanjem ranjene divjadi.

Od udeležencev pričakujemo:
-da imajo vsaj tri leta lovskega staža
-da vodijo psa lovske pasme, ki obvlada osnovne vaje ubogljivosti in ima opravljen PNZ za svojo pasemsko skupino.

Stroški tečaja in nastanitve bodo predvidoma 150 eurov in se plačajo po predhodni prijavi.Tečaj bo izveden predvidoma v LPN pohorje. Prijave lahko pošljete do 22.05.2009 na naslov
Alojz Drnovšek, Cesta 9. avg.81, 1410 Zagorje, ali e-mail, adrnovsek@gmail.com
Dodatne informacije lahko dobite na 041/730/551 Deberšek, ali 031/270/148 Drnovšek



Predsednik komisije za lovsko kinologijo:
Marjan Gselman

Predsednik VK za barvarje:
Bojan Deberšek

Breza
24. April 2009, 21:19
Pripravljalni tečaj za pomladansko vzrejno preizkušnjo ptičarjev (PZP) je uspešno zaključen, še najbolj pa sem vesela, da so vodniki svoje znanje pokazali na PZP-jih pri različnih sodnikih, po različnih koncih Slovenije in prav vsi preizkušnjo tudi uspešno opravili.

Še foto-vtisi s tečaja: http://www.pticarji.net/plugins/diaporama/diaporama.php?lng=si&diapo_id=23

:icon_cool:

hl
11. June 2009, 09:51
Tečaj za vodnike krvosledcev KOPE 2009 jeza nami. Sam sem se udeležil tega tečaja in sem z prikazanim zelo zadovoljen. Rad bi se v imenu vseh vodnikov in v svojem imenu zahvalil vsem, ki so kakor koli prispevali, da je tečaj tako lepo uspel. Nekaj posnetkov posnetih na tečaju. Več posnetkov bo objavil Veper.
lp.

Veper
11. June 2009, 10:48
Res je fotke bom objavil,ko mi HL pošlje kot je obljubil zapečen CD z fotkami in potem bom dodal še svoje in vse skupaj združil v članek ki bo objavljen na straneh.No potrebno pa bo še malo strpnosti ker se članek ne napiše sam ampak :icon_redface:...............

Hesta
20. June 2009, 22:06
Zelo me preganja čas, pa sem si ga včeraj vseeno vzela za ogled zaključka VPI, pod vodstvom Iztoka Tomšiča v LKD Kočevje, kamor srčno rada vedno prihajam.Prireditev je bola izredno lepo izpeljana, tečajniki so bili dokaj uspešni, pohvaliti moram LKD Kočevje, na vseh nivojih. Upam, da bo naslednje leto še več tečajnikov, lepo se je družiti z vami.

Breza
5. August 2009, 20:48
PTIČARJI - VIKEND DELAVNICE V BELI KRAJINI

V avgustu in septembru 2009 bodo organizirane vikend delavnice v Beli Krajini. Delavnice so primerne za ptičarje vseh pasem od 7 meseca starosti dalje. Predvidoma bodo potekale v dveh delih (teoretično in praktično), namenjene pa so predvsem izboljšanju načina in hitrosti iskanja ter utrjevanju stoje na divjad.

Praktični del delavnice je sestavljen iz štirih (4) treningov na polju in enega (1) treninga v vodi.

Termini:

- od 21. do 23. avgusta 2009

- od 28. do 30. avgusta 2009

- od 4. do 6. septembra 2009 in

- od 11. do 13. septembra 2009.

Število udeležencev za vsak termin je omejeno na 10! Zadnji rok prijave je do zapolnitve kapacitet, vendar najkasneje do četrtka pred izbranim terminom.

Cena delavnice: 70,00 EUR na psa; vsa divjad je vključena v ceno.

Plačila na TRR: 0315 4106 1281 341 ("Diana", Bojan Valenčič s.p.)

Prijave so pisne ali po telefonu.

Kontakt, prijave in informacije:

"Diana" - storitve komercialnega lova, Bojan Valenčič s.p. , Navratilova pot 2, Metlika; GSM: 041/222-395, fax: 07/30-52-400; e-mail: valencicb@gmail.com

4872

Breza
5. September 2009, 11:25
Nekaj vtisov iz Bele Krajine:

http://www.pticarji.net/plugins/diaporama/diaporama.php?lng=si&diapo_id=41

:icon_cool:

Breza
1. March 2010, 20:42
Pomlad je tu! http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/n015.gif

In treba bo začet delat!

VP 1 in VP 2 po različnih LKD-jih! Če imate mlade pse, je skrajni čas, da se pozanimate za tečaje osnovnega šolanja!

In tisti, ki imate mlade ptičarje, pa ne veste, kje bi jih pripravili na pomaldansko vzrejno preizkušnjo...tukaj!(klik) (http://www.pticarji.net/news.php?lng=si)

Breza
13. April 2010, 00:19
http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a050.gif

Fotke s priprav na PZP ptičarjev najdete tukaj! (http://www.pticarji.net/plugins/diaporama/diaporama.php?lng=si&diapo_id=42)

Pridni, res! :icon_cool:

Breza
19. June 2010, 11:48
Včerajšnji zaključni piknik tečajnikov je za nami. :icon_cool:

Bilo je s-u-p-e-r! Že dolgo nisem s kakega "ta hitrega" popoldanskega piknika prišla domov šele ob 23.00 :icon_lol:

Res hvala LD Ig za odstopljen prostor. Ribniki v dolini Drage so prečudoviti.

Sploh je bil en krasen dan. Družba odlična, psi so se naplavali za naprej in za nazaj, malce smo ponovili učenje vlečke in prinašanja race, najedli smo se in naklepetali. Pa se malce pomenili še o načrtih za naprej, saj jesen bo prav kmalu in z njo nove preizkušnje in novi izzivi.

Fotografskih mojstrov je bilo kar nekaj, zato upam, da bodo tudi fotke čim prej. :icon_wink:

Veper
19. June 2010, 17:20
A niso tam nekje neke kitajce masakriral???:icon_confused:

Breza
19. June 2010, 18:00
To ravno ne, je pa Drago pri Igu v četrtek popoldan doletelo res hudo neurje. Takega razdejanja že dolgo nisem videla. Namesto gozda zgleda, kot bi nekdo v hrib zataknil oguljene 2-metrske zobotrebce, mnogo ogromnih dreves je podrtih - pravo opustošenje.

:icon_arrow: http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/1042368152

Breza
4. March 2011, 20:24
Tako brije burja zadnje dni, da človek kar pozabi, da bo vsak hip pomlad. Bo treba delat... tudi z našimi psi! :icon_lol:

Pripravljalni tečaj na pomladansko vzrejno preizkušnjo za ptičarje se bo začel 11.3.2011!

Podrobnosti tule :icon_arrow: http://www.pticarji.si/news.php?lng=sl

Breza
16. May 2011, 10:59
Že nekaj časa je od tega, kar smo zaključili s pripravljalnim tečajem za pomladansko preizkušnjo ptičarjev. Rezultati so več kot odlični! http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/k025.gif

Nekaj fotk s tečaja najdete tukaj :icon_arrow: http://www.pticarji.si/plugins/diaporama/diaporama.php?lng=sl&diapo_id=11&diapo_page=1


Se vidimo jeseni! :icon_cool:

jež
16. May 2011, 11:17
Strašne frizure!

deteljica
16. May 2011, 11:23
Se vidimo jeseni! :icon_cool:
jap, pičakujte spet kakšnega mini resastega nemškega "ptičarja" :icon_lol:

Breza
17. May 2011, 13:54
You're welcome! :icon_cool:

Breza
27. May 2011, 20:53
Samo še malo pa bo tu avgust in z njim pričetek jesenske sezone tečajev za ptičarje.

Razpise za tečaje najdete TUKAJ!(klik...) (http://www.pticarji.si/news.php?lng=sl)

Inanna
13. June 2011, 16:55
Lep pozdrav vsem, prvič pišem na ta forum.

Ker je tema "tečaji", me zanima, če bo jeseni tudi kaj primernega zame in mojega labradorca. Takrat bo star dobrih 6 mesecev.
V planu imam nekoč tudi PNZ, zato bi ga rada že od mladiča vzgajala v primerni smeri in ne zgolj v klasičnem KD.
Trenutno pa obiskujeva Malo šolo, da osvojiva vsaj osnove pozornosti in bo primerno socializiran.

Hvala v naprej...

alojz1
13. June 2011, 17:05
Poglej zasebno sporočilo.
Poslal sem ti naslov najbolj znane rejke labradorcev pri nas.
Povedala ti bo vse kar moraš vedeti, saj je tudi kinološka sodnica.

Inanna
13. June 2011, 20:48
Alojz1, hvala za sporočilo :icon_wink:

Jaz bi se sicer rada udeležila kakšnega tečaja, npr. VP1. Žal ga v moji bližini to jesen ne bo.
Zdaj pa iščem alternativo oz. kje to še izvajajo ter koliko mora biti pes star, da lahko začneva s tečajem. Zasledila sem, da 7 mesecev, ne vem pa, če je povsod isti pogoj.
Je možnost sodelovanja tudi pri ptičarjih? Večina nalog je namreč istih...in če bi bilo kakšno prosto mesto...:icon_biggrin:

alojz1
13. June 2011, 22:28
Tečaj za ptičarje je konec avgusta in začetek septembra (poglej na spletno stran http://www.pticarji.si/).
Ta tečaj je za labradorce prezahteven. Je pa v Beli krajini.
Več ti bo povedala Breza ali pa jo vprašaj na ZS

alojz1
14. June 2011, 09:28
Mislim pa, da se zahteva samo prinašanje iz vode in polja ter strelomirnost.
To pa labradorec obvlada v par urah.

Inanna
14. June 2011, 09:38
Ja, res je. To se zahteva za PNZ.

Ampak, ker imam željo po šolanju psa...bi rada kaj v tem smislu, ne tisto klasično poslušnost.
Zdaj pa ne vem, kje je kaj takšnega na voljo.
In če bi morda kdaj tudi razstavljala, bi raje v razredu delovnih, za tja pa menda potrebuješ celo TP-R.

Vsekakor se mi zdi dobro, da bi izkoristila genski potencial, mali ga dobro izraža. Mislim, da bi oba bolj uživala v takšnem tečaju.

Sama pa ne vem, če bi ga znala vsega naučit in tudi dovolj dosledno.

deteljica
14. June 2011, 09:38
Lep pozdrav vsem, prvič pišem na ta forum.

Ker je tema "tečaji", me zanima, če bo jeseni tudi kaj primernega zame in mojega labradorca. Takrat bo star dobrih 6 mesecev.
V planu imam nekoč tudi PNZ, zato bi ga rada že od mladiča vzgajala v primerni smeri in ne zgolj v klasičnem KD.
Trenutno pa obiskujeva Malo šolo, da osvojiva vsaj osnove pozornosti in bo primerno socializiran.

Hvala v naprej...

kar pojdi k ptičarjem za lovski del šolanja (JZP). Jaz sem bila tam s terierjem in je bilo čist v redu.
Pojavljajo se v teh tečajih tudi druge pasme (španjeli npr) in program ni prezahteven. Itak dela vsak samostojno.
VP ji so pa dosti podobnio BBH jem. Naučiš samo še down , prinašanje in povadiš strelomirnost. Tudi za ta tečaj se lahko prikolpiš kakšnemu lovkemu LKD ju samo preveri prej sistem dela, ker niso vsi na tekočem :icon_wink:

Inanna
14. June 2011, 12:14
Hvala:icon_wink:

Kakšna je potem razlika JZP in VP1 npr.?

Vem, da je delno podobno BBH, ampak me ravno ta del s prinašanjem prepriča. Ker BBH sploh ne bi šla delat. Mala šola mi je čisto ok, ampak nadaljevalni tečaji pa ne.

Kako to misliš, da niso "na tekočem"? Na kaj naj bom torej pozorna? Prisile ne maram, če to misliš...

Kam si ti hodila?
Jaz moram še to gledat, da ni predaleč, ker drugače bo težko časovno izvedljivo (služba, vožnja...)

solzica
14. June 2011, 12:22
Pozdravljena!

Menim, da bi bilo dobro če pogledaš še tole:
http://www.kinoloska-zveza.si/sl/obvestila/3

Glede VP1, VP2 pa tule (imaš vse o tečaju in kako poteka):
http://www.lkd-gorica.si/images/stories/pravilniki/poslp.pdf

Pa obilo veselja in lepih trenutkov želim !!!

Breza
14. June 2011, 13:16
Kakšna je potem razlika JZP in VP1 npr.?



VP so zgolj vaje poslušnosti. Na prvi stopnji (VP1) so vse najbolj osnovne vaje poslušnosti (poleg, stoj, sedi, prostor, strelomirnost in odpoklic), na drugi stopnji (VP2) pa je dodano še prinašanje in vaja dol ("down").

Tečaj JZP je v bistvu priprava na jesensko preizkušnjo ptičarjev (največ časa posvetimo delu "po strelu"), kjer je poudarek na delu na polju in v vodi. Delamo prosto iskanje pernate divjadi, vlečke (dlakasta in pernata divjad) in vodno delo (iskanje in prinašanje rac). Na ta tečaj ne moreš brez ustreznega predhodnega znanja vaj poslušnosti, predvsem pa ne brez vaje prinašanja predmeta (ni dovolj, če pes prinaša žogico - aport na predmet mora biti popolnoma dodelan).

Tečaji v Beli Krajini pa so namenjeni zgolj ptičarjem, saj gre za "delo pred strelom", torej utrjevanje stoje na divjad in mirnosti pred odletelo divjadjo. Tak način dela za druge pasme lovskih psov ni aktualen.

Inanna
14. June 2011, 13:29
Super, hvala za izčrpne odgovore in povezave. Natančneje si bom pa kasneje še prebrala.

Potem sem kar pravo stvar nameravala - VP1.
Zdaj moram le še najti kje...:icon_lol: Mogoče na Gorenjskem ali v Litiji...

JZP v bistvu bolj spominja potem na TP-R in LP-R pri prinašalcih.

Breza
22. October 2011, 17:44
Tečaj za JZP je za nami in uspehi naših tečajnikov na preizkšnjah so več kot odlični! :limona: Zaenkrat vsi med 178 in 187 točk. :icon_cool:

Še par vtisov s tečaja :icon_arrow: http://www.pticarji.si/plugins/diaporama/diaporama.php?lng=sl&diapo_id=25

Breza
7. May 2012, 23:17
Mene pa zanima, kdaj bo Veper spet kak tečaj krvosledništva organiziral? Je kar nekaj interesentov...

Veper
8. May 2012, 12:57
Breza v Juniju bo tečaj in ne bit tako naestrpni.Potrpežljivost je božje darilo:icon_lol:

mprimoz
8. May 2012, 14:15
Mene pa zanima, kdaj bo Veper spet kak tečaj krvosledništva organiziral? Je kar nekaj interesentov...

A ta tečaj, ki ga organizira VK za barvarje v začetku junija pa ne pride v upoštev?:icon_wink:

Breza
8. May 2012, 16:06
Pride marsikaj v poštev. :icon_lol: Ampak za Veprov tečaj vem, da je odličen in da se tam res veliko naučiš. O ostalih pa ne morem sodit, ker jih še nisem doživela. :icon_wink:


Breza v Juniju bo tečaj in ne bit tako naestrpni.Potrpežljivost je božje darilo
http://www.cosgan.de/images/midi/boese/k015.gif (http://www.cosgan.de/smilie.php)

muzikant
8. May 2012, 16:28
Mogoče pa Vepra spet povabijo na tečaj VK.:icon_wink:

Veper
8. May 2012, 23:50
Mogoče pa Vepra spet povabijo na tečaj VK.:icon_wink:

Pozabi Muzikant sem bil takrat ko sem bil pa nikoli več. Mi niso plačali, pa še kaj spornega bi se našlo. Vsaka čast ljudem iz VK za Barvarje ampak jaz se igric ne grem več. Vsekakor drži,da je bivši Mašun in potem Kope pa letošnji tečaj fakulteta in da se moji tečaji z njimi ne morejo primerjati ne po dolžini ne po številu predavateljev ne po udobju in tako dalje ampak neka znana oseba ki ji kinologija ni tuja je nekoč povedala da sedaj pa pozna razlio med mojim in mašunskim tečajem. Pravi da moji tečajniki več ali man po tečaju tudi zares iščejo in da precej tistih ki so bili prej na faksu pridejo še v srednjo šolo k meni po osnove iz grmovja. No razlike niso tako velike so pa :icon_wink:

muzikant
9. May 2012, 11:17
Jaz sicer ne poznam nobenega od tvojih tečajnikov, lahko pa ti povem da tudi tečajniki z VK tečajev iščejo in to zelo uspešno. Največ pa iščejo taki, ki se sami naučijo oz jih pes nauči.:icon_wink:

Veper
11. May 2012, 14:15
Jaz sicer ne poznam nobenega od tvojih tečajnikov, lahko pa ti povem da tudi tečajniki z VK tečajev iščejo in to zelo uspešno. Največ pa iščejo taki, ki se sami naučijo oz jih pes nauči.:icon_wink:

Še nikoli ni noben pes naučil vodnika svojega posla obratno pa je že bolj mogoče, In to da ne poznaš nobenega mojega tečajnika ni nič hudega ker to sploh ni potrebno ali nujno za upliv ultravijoličnih žarkov na plodnost belih miši.

Breza
21. May 2012, 20:35
Za vse nejeverne Tomaže, ki so prepričani, da se goničev in barvarjev ne da ali ne splača učiti prinašanja... :icon_lol:

Istrski kdl. gonič Man - aporter, od katerega bi se lahko učil marsikak ptičar, prepeličar ali prinašalec!

Pobiranje predmeta v teku. :icon_biggrin:
10821

Prinašanje.
10822

Uravnotežen prijem prinosila, ki ima blizu 2 kg.
10823

Pravilno oddajanje.
10824

In še "down"...
10825

Izpit VP2 je opravil z odliko! :icon_wink:

Breza
21. May 2012, 20:37
Bavarec Perun!
10826

Pa še bavarec Car (ki ga zaradi brzine komaj ujameš v fotoaparat :icon_lol:), ki je prav tako uspešno opravil izpit VP2. Njegov vodnik pa je skoraj hkrati uspešno opravil tudi lovski izpit.
10827

Breza
21. May 2012, 20:49
Brandl brak Astor... (moram najti še kako fotografijo njegovega izvajanja vaje down, ki je prav spektakularna! http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/k025.gif (http://www.cosgan.de/smilie.php) ) - in seveda, odlično opravljen izpit VP2. :icon_cool:

10828 10829


...in Čarli, poseben in precej zahteven brak jazbečar, katerega je uspel skozi tečaj in tudi izpit VP uspešno pripeljati njegov mladi vodnik Žan. Navdušenje nad njima je bilo s strani nas vseh neizmerno! :limona:

10830

Stooooooooooooj...
10831

Poleg.
10832

Sršen
22. May 2012, 08:46
CarMan in ManCar!:icon_wink::icon_lol:
Pozdrav in čestitke!

Sršen
11. June 2012, 11:59
Ta konec tedna je bilo lepo in zanimivo:
https://photos-2.dropbox.com/si/tbd/Bf4UkURgiuRLDrZ3BqZwOQjgqrV3vHSwzPpZmZB6rXo/21747210/1339491600/4c44dca/Postroj2.jpg?size=1024x768

MLikar
11. June 2012, 14:18
http://kinologi.lovci.si/index.php/psi-in-delo/tekme-tecaji-in-razstave/15-obisk-na-tecaju-za-vodnike-krvosledcev

Breza
11. June 2012, 16:25
Hej, super napisano! :icon_biggrin:

Še več takšnih dogodkov in naša lovska kinologija bo zaživela v pravi luči! Komplimenti organizatorju. http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/b015.gif (http://www.cosgan.de/smilie.php)

Veper
13. June 2012, 00:49
Kot sem obljubil sporočam,da bo tečaj krvosledništva v soboto 30.6.12 . Vsi ki ste se zanimali za tečaj in vas še vedno zanima mi pišite na ZS da se dogovorimo kako in kaj.

Veper

MLikar
18. June 2012, 11:03
O preizkušnji v LD Prežihovo, ki je bila to soboto preberite na: http://www.kinologi.lovci.si/index.php/psi-in-delo/tekme-tecaji-in-razstave/18-kri-v-prezihovem

MLikar
24. June 2012, 17:09
O državnem šampionatu včeraj v LD Griže: http://www.kinologi.lovci.si/index.php/psi-in-delo/tekme-tecaji-in-razstave/21-drzavna-tekma-grize
http://www.kinologi.lovci.si/images/Perun/2012/PsiInDelo/TekmeTecajRazst/Grize2012/GrizeKri35.jpg

mprimoz
25. June 2012, 08:54
Čestitke vsem uvrščenim tandemom.Bighand

Breza
25. June 2012, 12:35
Čestitke vsem udeležencem! :limona:

PS: Se mi pa zdi škoda, da bašete po novem vse kar se dogaja v kinologiji pod isto temo, čeprav je za to odprt cel podforum. In taka prireditev si zasluži svoj prostor, ne pa da je popolnoma neopazna v množici vsega ostalega.

solzica
25. June 2012, 23:34
Zelo lepo napisan prispevek g.M.Likar-ja, vendar ker stvar poznam ZELO dobro, jim čestitam.
Stvar se premika...

alojz1
26. June 2012, 12:40
Sem že napisal, da kinologija združuje sodnike, vzreditelje in vodnike. Vsak mora imeti ustrezno znanje in izkušnje. Se mi ne zdi prav, da sodnik (ki se sicer skriva pod imenom solzica) napiše:

Pred parimi / no mogoče boš nam napisal kdaj si se srečal z krvosledci - specialisti / leti si si tudi tako nabavil krvosledca in sedaj soliš pamet vesoljni sloveniji, no mogoče ...!!!

Mislim, da moramo znanje, ki ga nekdo ima posredovati tistim, ki ga želijo sprejeti. Ne ga ljubosumno čuvati in se smejati, ko začetniki sami na težji način odkrivajo že znane stvari. Mladi imajo voljo in pogum. Mi jim lahko primaknemo še malo izkušenj.
V to sta me prepričala tudi najmlajša udeleženca letošnjega tečaja za vodnike krvosledcev. Prvi (Grega)se ukvarja z prijateljevim mladim bavarcem dva meseca. Po tečaju sta takoj uspešno opravila preizkus po umetni sledi in se prijavila na državno tekmo. Osvojila sta drugo mesto. Če bi pobral še zadnji listek bi dosegel največje število možnih točk.
Tudi Lorna se je z hanoveranko uvrstila v ekipo in bo zastopala Slovenijo na meddržavni tekmi. Psička po smrti njenega očeta dalj časa ni delala. Vendar je zagnanost mlade vodnice ključ do uspeha.
Zaradi takšnih vodnikov se splača vztrajati, pisati in, če lahko, pomagati.

Sršen
31. October 2012, 19:54
Čestitke Alojzu Drnovšku in Moni Lovski za doseženo 3. mesto na tekmi barvarjev 3 dežel!!!:limona::limona:BighandBighand

jež
31. October 2012, 20:13
Bravo Alojz, bravo MoniBighand!

rikec
1. November 2012, 09:26
Bravo Alojz! Čestitke in kar tako naprej... :limona:

Breza
1. November 2012, 14:23
Komplimenti!

Svinja23
6. September 2014, 09:55
Sem nov vodnik lovskega psa, zato me zanima ce je v ljubljani in okolici organizirano kakšno šolanje? Ali obstaja šolanje izključno za lovske pse? Pes je star 5mesecev.

alojz1
6. September 2014, 10:00
Vaje poslušnosti so enake za vse pse. Potem so pa kratki tečaji za ptičarje, barvarje, prinašalce.
Poglej na razpored. Ali spremljaj objave.

MLikar
21. October 2014, 14:04
V soboto je potekala lovska preizkušnja retrieverjev.
Sem malo opisal, Martina je pofotkala, pa tudi nekaj video reportaže je:
http://www.forum-lov.org/tekme-tecaji-razstave/1850-retrieverji-v-polskavi


14691 (http://www.forum-lov.org/tekme-tecaji-razstave/1850-retrieverji-v-polskavi)
Foto: Martina Krančan

MLikar
4. November 2014, 11:52
Naj spomnim še na nekatere preizkušnje, ki smo jih uspeli posneti in o njih poročati:

PNZ na Muti: http://www.forum-lov.org/tekme-tecaji-razstave/1845-pnz-na-muti

http://youtu.be/p9KECBikpBA

MLikar
4. November 2014, 11:53
Državna tekma v vodnem delu na Dragi pri Igu:
http://www.forum-lov.org/tekme-tecaji-razstave/1846-ig-2014

http://youtu.be/dX1HjKAwE6c

MLikar
4. November 2014, 11:54
PNZ v Braslovčah:
http://www.forum-lov.org/tekme-tecaji-razstave/1848-med-sarivci-v-braslovcah

http://youtu.be/xSr_GGaE6FY

MLikar
4. November 2014, 11:56
Še video o retrieverjih iz Polskave:

http://youtu.be/SaAwRVyXV3M

neznalec
15. January 2015, 12:34
Pozdravljeni,

pred dobrim letom dni sem posvojil zapuščenega ptičarja — seveda brez rodovnika, a vizualno in karakterno precej podobnega bretoncu. Zdaj, ko se je odnos dobro utrdil in ko lahko rečem, da psa vsaj do neke mere poznam me zanima, kako je z vpisom odraslega mešanca lovskih korenin v tečaje namenjene lovskim psom / ptičarjem. Z njim seveda ne mislim in jasno ne morem loviti, se mi pa zdi tak tečaj precej koristen — posebno zame in seveda tudi za psa. Je vpis odraslega psa (cca 5 let), ki je je verjetno razvil že precej negativnih navad (v kontekstu ptičarskega dela), sploh smiseln in nenazadnje mogoč? Tu sprašujem predvsem zato, ker ne poznam nobenega lovca, ki bi mi lahko dal informacije.Vezano na lovsko delo je potrebno izpostaviti da je pes streloplašen (sodeč po novoletnih reakcijah).
Kje so morebitni tečaji objavljeni — pri posameznih lovskih družinah, na strani regionalne lovske zveze (konkretno Maribor), na lzs ali na pticarji.si? Sam namreč nisem uspel najti ničesar, le datume vzrejnih preizkušenj ipd.

Hvala.

Sraka
16. January 2015, 08:03
Kolega pozdravljen!

Lepo je, da si poskrbel za tega psička in da vanj vlagaš svoj trud. Glede tega kas sprašuješ, pa ti bom skušal odgovoriti z znanim srbskim rekom, ki glasi: Mani se bre čorava posla!

Ali po domače: ne vlagaj naporov in časa v nekaj kar lovsko uporabnih rezultatov ne more dati. Socializiraj psička kolikor se bo dalo in naj bo tebi ter tvoji družini iskren prijatelj doma in na spehodih. Če je to tvoj prvi psiček se ob njem uči in spoznavaj življenje s psom. Drugi pa bo mogoče že lovski in takrat ti bo veliko od tega kar ti sedaj daje ta psiček še kako prav prišlo.

Lep pozdrav!

janezek
7. March 2015, 20:51
Živjo,

zanima me, če je slučajno že kje dostopen seznam letošnjih lovsko-kinoloških prireditev z datumi? Običajno sem seznam zasledil v Lovcu, letos pa ne vem, ali sem jih kje spregledal, ampak jih žal ne najdem...

pidog
6. November 2015, 23:26
...da ne boste iskali objave v zadnjem, "našem" glasilu Lovec :grrr
Komentar; sramota!

http://www.kinoloska.si/domov/item/655-vzrejni-pregled-pti%C4%8Darjev

...pa še kaj bi se našlo:icon_wink:

MLikar
19. April 2016, 13:03
Prvič, ne vem sicer ali na sploh ali po dolgih letih, pomladanska vzrejna preizkušnja za ptičarje v zasavskem LKD:
Na terenu LD Šentvid pri Stični:
http://www.forum-lov.org/kinologija/tekme-tecaji-razstave/2002-s-prvic-se-zacne
16037

tarfila
19. April 2016, 13:51
http://www.forum-lov.org/kinologija/tekme-tecaji-razstave/2002-s-prvic-se-zacne


lej ga Cvička !!! :OK:

detel
11. May 2016, 14:13
V soboto sem obiskal kinol. prireditev v Sv. Antonu, telesno ocenjevanje psov. Kar se tiče pasem je bilo največ goničev, prednjačijo posavci, nato prepeličarji, en terier in le trije ptičarji, ki pa jih je bilo nekdaj največ. Spreminja se lov in temu sledimo tudi s pasmami. Na splošno je prireditev lepo in tekoče potekala. Pripombo imam le nad sodnikom, najbrž višjega ranga, saj je sodil ptičarje in goniče, ker je nosil jeans hlače :icon_eek: in športne copate, sodnica pa je bila v trenerki :icon_redface:. No, poprečje je popravil tretji sodnik, ki je bil napravljen kot se šika, bravo Bighand.

orka
10. September 2016, 17:28
V LD Ivančna Gorica je danes potekal PNZ pod okriljem LKD Zasavje. Preizkušnje se je deležilo 11 vodnikov psov, od katerih sta bila žal 2 neuspešna. Najstarejši vodnik je štel zavidljivih 80 pomladi in prihaja iz LD Šmartno pri Litiji. Vreme ni bilo najbolj ugodno za preizkušnjo, saj je bilo toplo in suho, nekaj divjadi pa se je zadrževalo v koruzi.
Po jutranjem zboru so vodniki izžrebali štartne številke in se razdelili v dve skupini ter se odpravili na teren. Sodnika sta svoje delo opravila pošteno in korektno. Po končanem preizkusu pa je sledil še zadnji pogon :icon_rolleyes:

Skupinska
16273

Sodnika
16274