PDA

View Full Version : Evropska orožna prepustnica



Fuchs
19. July 2013, 14:07
Spoštovani....

Obvestilo: vsi , ki hodimo na občasne lovske dogodivščine v CRO moramo imeti urejeno EVROPSKO OROŽNO PREPUSTNICO!

Žal o tem ni bilo nikjer do sedaj nič napisanega, zato so moji kolegi ob poizkusu prehoda meje s CRO bili zavrnjeni.
Na MOL-U so sicer še isti dan uredili prepustnico.

Žal so takšne dogodivščine precej neprijetne. Sam redno hodim v CRO, a nisem vedel za novosti!

Sedaj imam urejeno prepustnico, toda vem, da veliko kolegov še vedno ni obveščenih.

Danes grem na lov v Gospič. Upam , da bo kaj lovske sreče, v vsakem primeru pa bo lovsko prijetno.

muzikant
20. July 2013, 01:22
Zadnjih pol leta so o vstopu Hrvaške v EU vsakodnevno guslali po medijih, tako da bi vam lahko potegnilo.
EU prepustnice so v pristojnosti UE in ne MOL-a.
To je malo težje kot kakega prasca fentat....

mzmato
21. July 2013, 10:31
ja kje pa to urediš....kuk pa košta spet tu :whistle: ?

detel
21. July 2013, 22:16
Urediš na UE. Mislim, da je za eno puško cca. 40 EUR za vsako naslednjo pa še dodatno po 15 EU .

karel
22. July 2013, 07:31
https://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodkiPrebivalci.euprava?zdid=162&sid=112

KAILER
22. July 2013, 09:08
Sva šla s kolegom v petek na lov na HR. Na meji najprej niso vedeli, kaj potrebujeva. Gledali so najine OL (letos menjani) in niso vedeli, če so to evropski OL. Malo so se konzultirali in na koncu spustili čez brez zapletov (s pripombo, da je za prehod z orožjem potrebna evropska OL). biggrin

Fuchs
22. July 2013, 17:22
Prepustnico sem dobil v enem dnevu, za 35euro. na njej je prostora za 10 kosov orožja, jaz sem prijavil kr 8. Cena je ista.
je pa kr super, sedaj na meji samo pogledajo prepustnico in kr greš naprej, ni več nikakršnega vpisovanja in izpisovanja....prihraniš vsaj 30 min čakanja na meji.
S seboj sem imel 3 kose orožja, do sedaj so potrebovali 30 min , da sem dobil papirje...

Je pa res, da je lažje nesti orožje čez mejo, težje pa kaj ujeti.....

Ko sem čakal na prašiče v hribu, so se ti "pasli" v dolini...
Letos se divjad popolnoma drugače obnaša kot je bilo ustaljeno do sedaj.

Pa še nekaj: S seboj vzemte trap šibre na jago, da boste lahko "žgal" po komarjih, ker so veliki kot glinasti golobi.... kreme in špreji ne pomagajo..zjutraj sem zgledal kot da sem spal v koprivah.

Pravjo da pomaga česen: kruh,pašteta in česen pred jago...

karel
22. July 2013, 17:47
...Letos se divjad popolnoma drugače obnaša kot je bilo ustaljeno do sedaj...
EU je naredila svoje...:limona:
A ste do zdaj hodili z orožjem le na Hrvaško? Evropska prepustnica za "obisk" ostalih sosedov velja že kar nekaj let.:icon_wink:

Fuchs
23. July 2013, 11:43
Večinoma smo preganjal hrvaške pujske ....

PROF.racoon
23. July 2013, 17:20
Mogoče neumno vprašanje... Kako dolgo pa velja prepustnica? A je to za en prestop meje ali za celo leto, glede na to, da si lahko vpišeš 10 kosov orožja?

detel
23. July 2013, 19:45
Imam občutek, da delajo po UE različno, kar se nebi smelo dogajati. Predpis je za vse enak .

nik
23. July 2013, 20:36
Velja 5 let.