PDA

View Full Version : opozorilne table na prežžah



mali
25. June 2013, 11:59
zanima me kako imate urejene opozorilne napise na prežah (dostop prepovedan...)

detel
25. June 2013, 13:48
nimamo. zakaj pa.

mali
25. June 2013, 14:54
neki sm slišu da bi to mogla met usaka preža, da ne odgovoarja potem lovska družina v primeru če pride do kake nesreče

.243 Win.
25. June 2013, 15:56
Imamo na vsaki preži lično izdelane kovinske opozorilne table ( Pozor ! Uporaba nepooblaščenim osebam strogo prepovedana. Nevarnost zdrsa ali padca ! LD,...).

Legvan
3. July 2013, 06:26
pri nas se tudi pogovarjam o teh opozorilnih tablah, ki bi jih postavili na preže in hkrati, da bi oštevilčil vse preže. Vendar se še pogovarjamo o tem

rikec
3. July 2013, 11:10
Mi jih imamo že kar nekaj let. To je predvsem potrebno v primeru, če kakšen "turist" hodi gor na prežo in dol cepne ter seveda posledično pride do poškodbe. Če ni bil prej pred plezanjem (po lestvi) na prežo opozorjen oz. seznanjen z nevarnostjo padca potem lahko mirne duše toži LD. Mislim, da je nekaj takih primerov v Sloveniji že bilo... Odškodnine za poškodbe pa vemo kakšne so v tem razvitem demokratičnem svetu :icon_mad:

POLH
3. July 2013, 15:35
Povej mi imena LD, ki so bile tožene in so morale plačati odškodnino? Jaz nisem slišal še za nobeno. Pa bi bil prav presenečen, če bi se to res dogajalo.

Tožbo vložit je najlažje, to lahko vsak, ampak dobiti jo je težje.

rikec
3. July 2013, 20:21
Povej mi imena LD, ki so bile tožene in so morale plačati odškodnino? Jaz nisem slišal še za nobeno. Pa bi bil prav presenečen, če bi se to res dogajalo.

Tožbo vložit je najlažje, to lahko vsak, ampak dobiti jo je težje.

Imena ne vem, naj bi pa vsaj 2 LD na področju imele že zaradi padcev dol z lovskih prež tožbe fizičnih oseb.
Kaj misliš? Kdo je kriv, če oseba (ne lovec) pade dol z lovske preže in prej z nekim "znakom" ni bil opozorjen, da je recimo: Plezanje oz. uporaba lovske preže na lastno odgovornost? Kaj praviš? Dobiti tožbo v tem primeru je simpl kot keks, bolj se jo je težko obranit, ker mora LD kot "lastnica" lovske preže dokazovati, da je naredila vse kar je v njeni moči, da opozori ali pa da prepreči uporabo (beri plezanje) po lovski preži. Verjemi, te zadeve niso kar tako iz lufta vzete... povprašaj malo kakšnega odvetnika pa ti bo kmalu vse jasno.

zajec
3. July 2013, 22:14
Ld Škocjan je ena izmed toženih v takem primeru.
lp

KAILER
4. July 2013, 08:18
Mislim, da je prezpredmetno navajanje razlogov proti, ker "od viška glava ne boli". Številčenje prež je že smiselno zaradi evidence. Poznam primer, ko so našli sprehajalci poškodovanega lovca pod prežo in s sporočanjem številke preže natančno sporočili lokacijo. Predvsem pa v vsej tej debati vidim še en pomemben vidik in sicer primernost prež (poškoduje se lahko tudi lovec). Pri nas smo zadolžili posamezne lovce za točno določene preže. Zadeva se je prijela, razen pri nekaterih, ki jim je vse preveč.

jazbec
4. July 2013, 09:36
Evo,predlog. Na vsako drevo naj da lastnik gozda tablo, da lahko padeš dol. Da ga ne bo kdo slučajo tožil... na se hecat.
Se pa strinjam z oštevilčenjem prež, ter zadolžitvijo lovcev za njih.

KAILER
4. July 2013, 09:47
Jazbec, pomešal si naravne elemente ter objekte, ki so umetno vsiljeni v naravo in kar kličejo po raziskovanju. Gre za preventivni vidik v smislu odgovornosti.

POLH
4. July 2013, 11:53
Prosim vas lepo. Označevanje prež s tablami, da lahko dol padeš se mi zdi kar malo preveč "ameriško". Kot je omenil že Jazbec je v naši okolici kup objektov, ki so vsiljeni v naravo in nimajo opozorilnih tabel, da so lahko nevarni. Potem dajmo tablo na vsak kozolec, brv čez potok, na most... Še bi lahko našteval.

Ne biti bolj papeški od papeža in si delat preglavic tam kjer to ni potrebo. Vsekakor sem pa za številčenje prež (ali vsaj dosledno evidenco) in njihovo oskrbo za varno uporabo lovcev.

KAILER
4. July 2013, 14:01
Ja, res je preveč, da napišeš zraven številke še "Uporaba na lastno odgovornost". Tudi izpolnjevanje plana je bilo včasih brezvezno, dokler ni prva LD plačalo škodo. Nima smisla, da si dopovedujemo, kdo ima prav, raziščimo raje, če nam to kaj pomaga pri morebitnem sporu.

rikec
4. July 2013, 15:10
Kot sem že prej napisal... preverite informativno pri kakšnem odvetniku pa boste videli kaj vam bo rekel... danes ljudje iščejo tožbe že za najmanjše stvari. Jazbec... drevesa pač ne moreš primerjat z lovsko prežo se ti ne zdi? Vsi tisti, ki mislite da je to "papežka" zadeva... se strinjam tudi jaz, a ko zadeva pride na sodišče ni videti niti najmanj enostavno. Preverita najprej pri kakšnem odvetniku, pa boste videli kako je v realnosti. Žal je do takega stanja pri nas pripeljala ta naša ljuba demokracija :icon_sad:

jazbec
4. July 2013, 18:48
Če ima LD prežo vrisano, in soglasje od lastnika parcele se nima kaj bati. Odvetnik lahko sproži postopek, ampak odloči pa sodišče. Še pa hoče kdo "provocirat" bo pa odtrgal tablico, šel na prežo in "padel dol". Žal, čisto vsa področja ne morejo biti regulirana, nekaj šteje tudi zdrava pamet.

aron
4. July 2013, 20:46
Jest bi tud rajši tablice gor mel, sej ni noben strošek. Že zgleda bol drugače.

Legvan
5. July 2013, 09:07
z oštevilčenjem prež je dobro za evidence kakor tudi napis zakaj in komu je namenjena uporaba preže. Iz preže lahko pade vsak pa ima še ne vem kako velik napis je gor. Potem bomo morali še dodat ključavnice in verigo gor, da ne bi bilo nesrečnih padcev. Mislim, pa da je javnosti tudi nekeko jasno, da se po lovskih objektih, ki so namenjene za lov ne uporabljajo za druge namene. Pri nas pregledamo vsako leto vse preže ter jih popravimo. Če je katera preža v slabem stanju jo podremo ali pa vsaj odmaknemo lestev ter jo obnovimo. Vsaka preža mora bit varna!!! Da bi kdo tožil kakšno družino zaradi padca pa še nisem slišal nobenega primera.

stjrp
5. July 2013, 09:14
Mi imamo na prežah pribite lične zelene tablice z napisom:"Uporaba preže dovoljena samo članom LD...". Stvar stane skoraj nič, pa še takoj se vidi, katere preže so evidentirane in katere "na črno". Eni kar modrujte, vendar bi v tem času, kar se polemizira lahko že pribili tablice na preže.

bogdanb72
10. December 2013, 17:02
Prosim vas lepo. Označevanje prež s tablami, da lahko dol padeš se mi zdi kar malo preveč "ameriško". Kot je omenil že Jazbec je v naši okolici kup objektov, ki so vsiljeni v naravo in nimajo opozorilnih tabel, da so lahko nevarni. Potem dajmo tablo na vsak kozolec, brv čez potok, na most... Še bi lahko našteval.

Ne biti bolj papeški od papeža in si delat preglavic tam kjer to ni potrebo. Vsekakor sem pa za številčenje prež (ali vsaj dosledno evidenco) in njihovo oskrbo za varno uporabo lovcev.

Lepo pozdravljeni!
Oglašam se prvič, niti nisem še sprejet v lovsko bratovščino, malo prebiram ta vaš forum in so me zasrbeli prsti, da napišem svoje mnenje...

Nismo samo bolj papežki od papeža, bolj evropski od Evrope ampak pri nas je bolj kakor pravna država aktualen teror prava. Ni važno, koliko masla imaš na glavi, važno da imaš dobrega odvetnika.

Izkušnja: Neka gospa je v Ajdovščini prečkala zasebno parcelo, kjer je bila zasejana zelenica in zavarovana - ograjena (pred nepovabljenim gaženjem) z nizko žico (okrog 50 cm od tal). Spotaknila se je, padla in si poškodovala - zlomila roko... Iztožila je in dobila !!! 17 000 Evrčkov.:limona: Brez hecov. Začetna tožba je tehtala čez 30 000. Torej opozorilna tabla na pravem mestu je precej vredna!
teror prava...

TaSl
10. December 2013, 20:19
Tisti napis na prežah je bolj kot ne za tiste, ki razumejo kaj piše na njih. V primeru, da LD naleti na osebo, ki gre na takšen lovski objekt in se pripeti nezgoda, pa lahko toži LD kljub opozorilu. Enako je z obvestili na igralih. Vsaj tako so nam predavali...

rikec
11. December 2013, 18:20
Misliš, da pravno nebi zdržalo, če bi imeli na prežah samo opozorilne table, da je uporaba oz. plezanje na lovsko prežo na lastno odgovornost?

detel
11. December 2013, 18:56
Tisti napis na prežah je bolj kot ne za tiste, ki razumejo kaj piše na njih. V primeru, da LD naleti na osebo, ki gre na takšen lovski objekt in se pripeti nezgoda, pa lahko toži LD kljub opozorilu. Enako je z obvestili na igralih. Vsaj tako so nam predavali...

...in kaj bi bilo za storiti? In če kdo spleza na kozolec in pade a bo tožil kmeta.

TaSl
11. December 2013, 20:34
Verjetno je tudi to lahko podoben primer. Takšne zakone imamo, vsaj za primer igral sem 100%, da drži moja trditev.

bumbum
11. December 2013, 21:59
Table "na lastno odgovornost" lastnikov/upravljalcev ne odvezujejo odgovornosti. Tako kot ne napisi v stilu: "za vaše predmet ne odgovarjamo"
"pozor, drsi" itd. Tko da če se najde nekdo, ki ve, da so ti napisi le bolj tako, tako, lahko ob pritiskanju na prave gumbe iztoži ponavadi kar lep znesek za svojo nerodnost...

Sršen
12. December 2013, 07:12
... Tko da če se najde nekdo, ki ve, da so ti napisi le bolj tako, tako, lahko ob pritiskanju na prave gumbe iztoži ponavadi kar lep znesek za svojo nerodnost...
Takim je potrebno omogočiti in pomagati, da so še enkrat nerodni. In potem še petkrat ali šestkrat zaporedoma!:icon_mad:

Sraka
12. December 2013, 08:31
Misliš, da pravno nebi zdržalo, če bi imeli na prežah samo opozorilne table, da je uporaba oz. plezanje na lovsko prežo na lastno odgovornost?

Mislim, da bi opozorilo moralo vsebovati prepoved plezanja in ne le na lastno odgovornost.

žandar
12. December 2013, 15:52
Mislim, da bi opozorilo moralo vsebovati prepoved plezanja in ne le na lastno odgovornost.

Oprosti Sraka, tudi butalci so napisali celo strožjo zapoved: " Turkom vstop v Butale NAJSTROŽJE prepovedan!" pa ni nič pomagalo, skratka karkoli že napišeš na prežo, te to ne zavaruje pred morebitno tožbo in plačilom odškodnine.
Pa brez zamere.

alojz1
12. December 2013, 16:31
Še en primer naše neumnosti. Včasih je voznik tožil LD če je povozil divjad. Veliko vsot je bilo plačanih. Še več pa je bilo odvetniških stroškov. Sedaj cesta ni več lovišče in LD ne krije škode. Povoza je pa vseeno ogromno . Na Češkem je voznik vedno kriv, če povozi divjad. Povoza zanemarljivo malo. Pa imajo večji stalež divjadi kot mi.

Ostrorogi
12. December 2013, 19:13
Tudi pri nas bi moralo bit tako. Ker nekateri nimajo vesti. NE razmišljajo o tem in onem. Ne razmišljajo kaj je za ovinkim... Mogoče potem pa bi.

žandar
12. December 2013, 22:18
Kaj pa zavarovanje pri zavarovalnici, ima kakšna LD izkušnje s tem?
Vem, da je to povezano s stroški in ne, ne delam pri zavarovalnici!

mali
19. February 2014, 14:44
ali bi bil kdo pripravljen slikati tablico, ki jih uporabljate?

najlepša hvala

JAKAJEŽ
19. February 2014, 18:47
ali bi bil kdo pripravljen slikati tablico, ki jih uporabljate?

najlepša hvala

Samo malo nazaj prelistaj pa jo boš videl.:icon_study:

lp

CREATIVE
2. March 2014, 09:34
Zdravo!
Mene pa zanima, če uporabljate opozoline table pri izvajanju pogonov (pozor izvajanje lova) in če jih, kje ste jih nabavili.
Lep pozdrav

zajc
3. March 2014, 10:55
Zdravo!
Mene pa zanima, če uporabljate opozoline table pri izvajanju pogonov (pozor izvajanje lova) in če jih, kje ste jih nabavili.
Lep pozdrav

V brskalnik napiši triopan pa boš našel.
lp