PDA

View Full Version : steyr mannlicher pro hunter



GILTHEAD
7. April 2013, 11:15
12149Lovski prijatelji,

V kratkem nameravam menjati karabin 7-64 za 30-06 in mi je nakako najbolj padel v oči steyr mannlicher pro hunter.Vem da je med strejšimi lovci veliko predsodkov glede tako imenovanih ''plastičnih'' pušk,vendar če to spregledamo kaj menite o tej puški.Največ mi bodo pomenili odgovori ljudi,ki so jo dejansko preizkusili:icon_lol: Hvala

barnes
7. April 2013, 13:33
Odgovor iz prve roke!
V bistvu je razlika med modelom pru hunter in classic,samo v plastičnem kopitu in pa seveda v ceni. Če se boš odločil za nakup mannlicheja,pa najsi bo to pro hunter,classic ali pa luksuzni model,verjemi da ti nikdar ne bo žal nakupa.Zame je Mannlicher brez dvoma mercedes med puškami! kar se tiče pa plastičnega kopita,je pa to stvar vsakega posameznika,pa ne oziraj se na mnenje drugih,čeprav tudi sam nisem pristaš plastike pri lovskem orožju.
Moja zgodba z mannlicherjem pa je sledeča;
Pred leti ko je prišel na trg novi model mannlicherja z novim SBS sistemom,sem tudi sam nabavljal puško in po dolgem poizvedovanju in preizkušanju razni modelov in znamk sem se odločil da nabavim prav mannlicherja.Ker pa sem hotel puško z mat bronuro,pa je tu nastal problem ker takrat niso izdelovali slassica z mat ampak samo z navadno svetlečo bronuro,medtem ko pa se je dalo dobiti pro hunterja z mat bronuro ampak samo z plastičnim kopitom.No pa sem nabavil pro hunterja in dal puškarju naredit lepo leseno kopito,čeprav me je na koncu stalo več kot če bi nabavil kar classica z lesenim kopitom.Danes takšnih problemo ni več,ker lahko vse modele dobiš z mat bronuro,pa z merki ali brez.Skratka vse želje ti izpolnijo kar v tovarni.
Z nakupom pa nič ne oklevaj,sezona se hitro približuje!

GILTHEAD
7. April 2013, 15:34
Odgovor iz prve roke!
V bistvu je razlika med modelom pru hunter in classic,samo v plastičnem kopitu in pa seveda v ceni. Če se boš odločil za nakup mannlicheja,pa najsi bo to pro hunter,classic ali pa luksuzni model,verjemi da ti nikdar ne bo žal nakupa.Zame je Mannlicher brez dvoma mercedes med puškami! kar se tiče pa plastičnega kopita,je pa to stvar vsakega posameznika,pa ne oziraj se na mnenje drugih,čeprav tudi sam nisem pristaš plastike pri lovskem orožju.
Moja zgodba z mannlicherjem pa je sledeča;
Pred leti ko je prišel na trg novi model mannlicherja z novim SBS sistemom,sem tudi sam nabavljal puško in po dolgem poizvedovanju in preizkušanju razni modelov in znamk sem se odločil da nabavim prav mannlicherja.Ker pa sem hotel puško z mat bronuro,pa je tu nastal problem ker takrat niso izdelovali slassica z mat ampak samo z navadno svetlečo bronuro,medtem ko pa se je dalo dobiti pro hunterja z mat bronuro ampak samo z plastičnim kopitom.No pa sem nabavil pro hunterja in dal puškarju naredit lepo leseno kopito,čeprav me je na koncu stalo več kot če bi nabavil kar classica z lesenim kopitom.Danes takšnih problemo ni več,ker lahko vse modele dobiš z mat bronuro,pa z merki ali brez.Skratka vse želje ti izpolnijo kar v tovarni.
Z nakupom pa nič ne oklevaj,sezona se hitro približuje!

Super me veseli info iz prve roke:OK: Zaenkrat sem samo še korak bliže nakupu...Baje pa je to tudi njihova najbolj prodajana puška!?Hvala

Tomaž Ražman
7. April 2013, 16:36
Jaz mam sicer izkišnje le z ssg modeli, in je definitivno mercedes med puškami...
Kar pa se tiče plastike pa imam r93 prof. in morem rečt da je definitivno boljše in bolj trpežno kot z lesom. To pa da mora biti lovska puška lesena pa hm...

Fuchs
8. April 2013, 00:25
sEM LASTNIK PRO HUNTER v 308win
izredno natančna puška
Uporabljam jo za tekme v preciznosti.
Dodal sem nabojnik za 10
S tem je več možnosti na tekmi pri hitrostnem streljanju

GILTHEAD
8. April 2013, 07:34
sEM LASTNIK PRO HUNTER v 308win
izredno natančna puška
Uporabljam jo za tekme v preciznosti.
Dodal sem nabojnik za 10
S tem je več možnosti na tekmi pri hitrostnem streljanju

A tudi za hitrostno streljanje je dobra:icon_lol:

GILTHEAD
8. April 2013, 15:56
Bil sem za 30-06,sedaj pa me je kolega navdušil tudi za 270 win,ker je po preciznosti in moči,baje še mal hujš:icon_lol:
Sedaj pa rabim nasvet še glede tega,za kateri kaliber se je bolj smiselno odločit.To bo šlo za drugo puško,ki naj ne bi bila za srnjad ampak bolj za prašiče,pogone,za v goste itn...thx

kuje
8. April 2013, 16:17
30-06!270win defenitivno ni močnejši.

kuje
8. April 2013, 16:19
Drugače smo pa se o Steyr Prohunter razpisali tule http://www.forum-lov.org/forum/showthread.php?t=1279&page=7

alojz1
8. April 2013, 16:39
30-06!270win defenitivno ni močnejši.
Pa smo spet tam. Čim močnejši kaliber in dolg ror.
Jaz bi vzel izvedbo Mountain v 308. Drugi na lestvici je pa 270.
Kdor vzame v roke Mountain izvedbo takoj ve zakaj.

kuje
8. April 2013, 16:43
270win bi tud vzel v mountain izvedbi?

alojz1
8. April 2013, 16:43
Dodal sem nabojnik za 10
S tem je več možnosti na tekmi pri hitrostnem streljanju
Ali po zadnjem strelu še lahko primeš cev?

kuje
8. April 2013, 17:26
Bi bilo pametno,da jo prime??:icon_lol:

alojz1
8. April 2013, 17:58
Bi bilo pametno,da jo prime??:icon_lol:
Lahko. Z tisto rokavico, ki jo ima žena za vroče ponve. biggrin

kuje
8. April 2013, 18:03
:icon_lol::OK:

GILTHEAD
8. April 2013, 20:09
30-06!270win defenitivno ni močnejši.

Močnejši sem mislil s tem,da je preciznejši in hitrejši strel oz kaliber:-) pa 270 se mi zdi da bi znala bit kr uporabna in dost univerzalna!?

alojz1
8. April 2013, 20:23
Preciznost se začne in je pomembna nad 200m. Takrat pride 270 do izraza. Pa še tu misliš verjetno rezantnost in ne preciznost.
Jo ima prijatelj in veliko lovi prašiče na Hrvaškem. Strelja do 300m. Moraš pa pričakovati še krajši pobeg. Pri enakem tipu krogle z 308 prej pade.
Pa še to razmisli, da od navedenih kalibrov v 51 cm cevi edino 308 dela polno. Pri drugih so že odbitki pri hitrosti krogel. Torej za 270 ne priporočam Mountain ampak daljšo cev.

GILTHEAD
8. April 2013, 20:39
Preciznost se začne in je pomembna nad 200m. Takrat pride 270 do izraza. Pa še tu misliš verjetno rezantnost in ne preciznost.
Jo ima prijatelj in veliko lovi prašiče na Hrvaškem. Strelja do 300m. Moraš pa pričakovati še krajši pobeg. Pri enakem tipu krogle z 308 prej pade.
Pa še to razmisli, da od navedenih kalibrov v 51 cm cevi edino 308 dela polno. Pri drugih so že odbitki pri hitrosti krogel. Torej za 270 ne priporočam Mountain ampak daljšo cev.

No zdej je pa v igri še 308:whistle: Kako pa se 308 obnese pri daljših strelih (150-200m)v primerjavi z 270 ali 30-06.Torej ti mi priporočaš karatko cev in 308 kaliber? Razmišljam tudi da bi jo vzel z merki,ravno zaradi pogonov.Ponavadi brakiram in je v snegu veliko možnosti za zdrs po hribu,pol je pa cel sranje z lečami,pa še zbijem ga lahko...:icon_cry:

MasterLesjak
8. April 2013, 20:46
Če mene vprašaš divjad ne bo vedela razlike, vsaj ne med .308 in .30-06.
Pa če te zanima .270 bi mogoče v poštev prišel še 7x64 (cenejša municija, več jo je na voljo, drugače pa ni nekih hudih razlik)

Za na pogone pa bi po moje v poštev prišel tudi kak 8x57...

barnes
8. April 2013, 20:54
Pri vsej tej poplavi različnih kalibrov je kar težko izbrati nekaj pametnega.Dejstvo pa je da med kalibri 30-06,270,7x64,7x65.....ni nekih gromozanskih razlik,vsaj v smislu lovske rabe,do daljave 150metrov.seveda pa ti kalibri za dobro delovanje zahtevajo dolžino cevi okoli 60cm in s tem tudi primerno dolžino in težo puške. Medtem pa lahko imamo pri kalibru 308 cev dolžine 55 ali celo 50cm i z lažjo kroglo 9g lovimo srnjad,gamsa...z 11,5g kroglo pa težjo divjad,seveda ne na pretirane daljave.

alojz1
8. April 2013, 20:56
Če mene vprašaš divjad ne bo vedela razlike, vsaj ne med .308 in .30-06.
Točno. V kratki izvedbi je celo 308 praviloma hitrejši.
Ne vem kako daleč misliš streljati. Do 200m gre brez daljinomera. Sin je npr ustrelil lisico na 450m. To ni realen podatek če ne dodam, da preko 200m še ni zgrešil.

kuje
8. April 2013, 21:38
Če misliš streljat krogle v rangu 150 do 165grs je 308win vsaj tolk dober,če ne boljši kot 30-06.Tukaj mislim predvsem na preciznost.Energija(moč) je pa tu tu...Če misliš pa streljat krogle med 180 ter 220grs(pogoni) je pa 30-06 v prednosti.Večji tulec več smodnika.Mislim,da je nekako standardna gramaža v 30-06 180grs.Nosler Partition kroglo not pa si opremljen za vse kaj leze na severni hemisferi.Cev v 30-06 pa obvezno 60cm.Izpod 56cm jst nebi šel.Če pa kratka cev pol je pa favorit 308win.

GILTHEAD
8. April 2013, 22:53
Če misliš streljat krogle v rangu 150 do 165grs je 308win vsaj tolk dober,če ne boljši kot 30-06.Tukaj mislim predvsem na preciznost.Energija(moč) je pa tu tu...Če misliš pa streljat krogle med 180 ter 220grs(pogoni) je pa 30-06 v prednosti.Večji tulec več smodnika.Mislim,da je nekako standardna gramaža v 30-06 180grs.Nosler Partition kroglo not pa si opremljen za vse kaj leze na severni hemisferi.Cev v 30-06 pa obvezno 60cm.Izpod 56cm jst nebi šel.Če pa kratka cev pol je pa favorit 308win.

No super,to je dober podatek:OK:Jst bi se kr omejil na cca 10 gramov.To pomeni da je 308 super izbira,pa še nerodna ne bo,ker bi vzel kratko cev!Baje da je tudi škoda na divjadi malenkost manjša,kot pri hitrejših kalibrih?

kuje
8. April 2013, 22:57
Baje da je tudi škoda na divjadi malenkost manjša,kot pri hitrejših kalibrih?[/QUOTE] To pa je odvisno predvsem od vrste krogle ter polnjenja,distance na katero streljamo ter od mesta zadetka.

GILTHEAD
8. April 2013, 23:06
Baje da je tudi škoda na divjadi malenkost manjša,kot pri hitrejših kalibrih? To pa je odvisno predvsem od vrste krogle ter polnjenja,distance na katero streljamo ter od mesta zadetka.[/QUOTE]

Se mi je kr zdelo:icon_wink:

Vojak
9. April 2013, 11:28
Pozdravljen,
jaz imam prav omenjeno puško in to v kal. 30-06.
Kar se tiče za pogone in za čakanje je idealna.
Jaz ji pravim delavna puška, ki je neuničljiva.
Svetujem nakup.

LP

GILTHEAD
9. April 2013, 12:12
Pozdravljen,
jaz imam prav omenjeno puško in to v kal. 30-06.
Kar se tiče za pogone in za čakanje je idealna.
Jaz ji pravim delavna puška, ki je neuničljiva.
Svetujem nakup.

LP

A jo mas z metki al brez?

jvpv
9. April 2013, 12:27
A jo mas z metki al brez?

????:lol1:???:whistle:

Zvitorepec
9. April 2013, 12:49
he,he najbrž je mislil z MERKI. Zanimivo kakšen smeh lahko izvabi napačna črka.

alojz1
9. April 2013, 12:59
Jaz ji pravim delavna puška, ki je neuničljiva.
LP
Takšno je tvoje mnenje. Če bi imel drugo bi pa tisto hvalil.
Saj puška ni nek kompliciran stroj. Kaj je na Styr-ju tako neuničljivega kar druga puška nima. Če jo primerjamo z bistveno cenejšo Zastavo.
Vse je stvar okusa in želje. Pri Styr mi je všeč gladko tekoč zaklep in sled hladnega kovanja. Drugi pa namerno delajo zaklep, ki ima večjo zračnost. Ga vsaka smet ne moti in deluje tudi v pesku in blatu.
Jaz smatram za delovno puško takšno, ki deluje kot je treba, je kratka in je poceni. Ruger American recimo. Ali Howa Ranchland.

GILTHEAD
9. April 2013, 13:25
A jo mas z metki al brez?

Ja sorry:-)sj ves gsm,pa majhne crke...itak merki!

MasterLesjak
9. April 2013, 13:25
(mislim, da že tretjič to pišem, pa saj ni važno)

Stric ima ProHunter-ja v kalibru 6,5x55SE. Kolikor sem jo jaz imel v rokah se mi zdi fina puška, deluje kvalitetno izdelana, lepo sede v ramo. Ima snemljiv nabojnik in francosko naprožilo. Zaklep teče lepo in gladko, kot je omenil Alojz.

Osebno mi pri stričevem Mannlicherju nista všeč dve stvari, prvič puška je kar težka, drugič pa mi občutek kopita v rokah ni všeč, vsaj meni deluje ceneno in neprijetno.

Kolikor vem stric nima s puško nobenih težav in je z njo zelo zadovoljen. Natančnost sploh ni vprašljiva, gladko je "Sub-MOA" na 100m.

Osebno se mi poraja vprašanje ali je mogoče boljši nakup novi Mauser M12 ali Sauer 101...

alojz1
9. April 2013, 13:42
Osebno se mi poraja vprašanje ali je mogoče boljši nakup novi Mauser M12 ali Sauer 101...
Na to boš moral pa kar sam odgovoriti. Pa saj nasveta v resnici ne rabiš. Ti iščeš samo nekoga, da te malo porine in bo potem on kriv za ta korak. Kupi tisto, kar ti je všeč. Kvaliteta je zelo podobna.

Nasveti uporabnikov pa naj bodo objektivni in utemeljeni. Prevečkrat navija vsak za tisto kar ima. Drugih pa ne pozna.
Masterlesjak. Lahka in natančna puška ne gre skupaj. Ali eno ali drugo.

MasterLesjak
9. April 2013, 14:02
Alojz, ne kupujem puške :icon_wink:

Če pa bi, bi definitivno premislil tudi o novem Mauserju in Sauerju.

Kar se pa teže tiče pa je po mojem stvar navade. Sam imam pač lažjo puško in se mi težje zdijo težke biggrin

alojz1
9. April 2013, 14:24
Katera karabinka pa je toliko lažja?
Občutek teže daje lahko tudi ozek pas na puški.

GILTHEAD
9. April 2013, 14:27
Nasveti uporabnikov pa naj bodo objektivni in utemeljeni. Prevečkrat navija vsak za tisto kar ima. Drugih pa ne pozna.
Masterlesjak. Lahka in natančna puška ne gre skupaj. Ali eno ali drugo.[/QUOTE]

Ja,itak da se bom odločil po svoji vesti:icon_wink: Je pa fino tkole mal prediskutirat tudi z prijatelji lovci,ker se potem morda lažje pravilno odločiš:icon_lol: Je pač tko,da več ljudi več ve,če pa znaš potem vse skupaj združit v eno celoto,pa še toliko bolje.Tko da vsem hvala za mnenja,taka ali drugačna:OK:

MasterLesjak
9. April 2013, 14:54
Katera karabinka pa je toliko lažja?
Občutek teže daje lahko tudi ozek pas na puški.

Hotel sem reči, da bi svojo karabino, ki tehta dobre 3 kg skupaj z optiko uvrstil v kategorijo "lažjih" pušk. Tu nisem mislil lažja glede na ProHunterja.

Pa stričev ProHunter ima menda varmint cev (sama puška je že tako ali tako okoli pol kile težja od X-Bolta), povrh pa ima montirano še Meopto Artemis 3-12x50, ki s svojimi 705 grami doda kar nekaj teže.

In pač ko primem puško v roke si prvo pri sebi rečem "uf, tole je pa malo težje od moje".

Ampak spet - stvar navade.

alojz1
9. April 2013, 15:11
Pa stričev ProHunter ima menda varmint cev
Sedaj mi pa še napiši ali je tvoj stric odličen strelec in se spozna na orožje, ali pa sploh ne ve kaj ima. Takšno cev sem hotel tudi jaz pa je niso imeli.
6,5x 55 in Varmint cev. Z tem do 500m vse pade. biggrin

GILTHEAD
9. April 2013, 15:59
Sedaj mi pa še napiši ali je tvoj stric odličen strelec in se spozna na orožje, ali pa sploh ne ve kaj ima. Takšno cev sem hotel tudi jaz pa je niso imeli.
6,5x 55 in Varmint cev. Z tem do 500m vse pade. biggrin


Amapk te je pa dolžine 60 cm pa skoraj 4 kg?

http://www.steyr-mannlicher.com/en/hunting-weapons/pro-varmint/technical-data/

alojz1
9. April 2013, 16:35
Amapk te je pa dolžine 60 cm pa skoraj 4 kg?


Bighand Saj pravim, da ne moreš imeti vse v dveh kilah. biggrin
Zato je pa treba vedeti kaj rabiš. Ta puška ni za pogon ali zalaz. Je pa za nekoga, ki jo zna uporabljati.

GILTHEAD
9. April 2013, 17:47
Bighand Saj pravim, da ne moreš imeti vse v dveh kilah. biggrin


Ja ni kej,vse kr je dobrega tud neki vaga:icon_wink:

alojz1
9. April 2013, 17:49
Ja ni kej,vse kr je dobrega tud neki vaga:icon_wink:
Ženske so izjema. biggrin

GILTHEAD
9. April 2013, 18:40
Ženske so izjema. biggrin

Tukaj se ti delno kr pridružim:icon_wink:delno pa ne,ker če je teža pravilno razporajena,dodatna kilca nč ne moti:limona:

Falco
9. April 2013, 20:30
Lahka in natančna puška ne gre skupaj. Ali eno ali drugo.

Ruger American rifle se pa kar približa obema kriterijema, kaj meniš? Pa še poceni je...

alojz1
9. April 2013, 20:38
Ruger American rifle se pa kar približa obema kriterijema, kaj meniš? Pa še poceni je...
Boljšega kompromisa med ceno in kvaliteto pri nas ne poznam.

GILTHEAD
9. April 2013, 20:41
Boljšega kompromisa med ceno in kvaliteto pri nas ne poznam.

Ampak jst sm pa Rugerja v roki držal,ker sem se tud zagrel zanj,pa me je takoj vse minilo:icon_cry: Zame je kot puška,ki bi jo kupil na ponte rosu oz se vidi da je res ugodna cena in posledično tud izdelava mal šepa.Mal denarja,manj muzike:icon_wink:

Falco
9. April 2013, 20:49
Kaj pa ti ni bilo všeč na puški? Sintetičen material namesto lesa? Druge lastnosti puške naj bi namreč bile v rangu mnogo dražjih pušk....

alojz1
9. April 2013, 20:50
Ruger nima podobnih bolezni kot npr Remington 770.
Prednosti: rotacijski snemljiv magazin, ravno prav dolga cev, akku sprožilec (ki ga nekateri ne poznajo, je pa super) in močan zaklep z 60 stopinjskim odpiranjem. Ročica torej ne pride preblizu optike.
Ceneno kot praviš deluje plastično kopito. Ampak za "delovno" puško je plastika najboljša. Lahko ga pa seveda zamenjaš.
Gilhead, ti pa kar Styer Mountain 308 kupi, ko že imaš denar za njega rezerviran. Tista cena je ugodna.

GILTHEAD
9. April 2013, 21:06
Kaj pa ti ni bilo všeč na puški? Sintetičen material namesto lesa? Druge lastnosti puške naj bi namreč bile v rangu mnogo dražjih pušk....

Sorry sam nisem dobil tega občutka,čeprav sem si jo želel začutit:icon_cry:Ko sem držal rugerja v roki in pomislil na mojo zastavo,se mi je zdela zastava kot ferrari:icon_lol: Vse skupaj mi je delovalo bolj tko...je pa res,da svojega dnarja je vredna!

GILTHEAD
9. April 2013, 21:17
Gilhead, ti pa kar Styer Mountain 308 kupi, ko že imaš denar za njega rezerviran. Tista cena je ugodna.

Saj ne gre prov za Pro Mountaina,iščem pa puško za dolgo časa.Sem ravno v obdobju,ko stare puške menjam za nove in ne bi rad naredil napak.Za jago na srnjad,bom imel itak 243.Zato sem najprej mislil vzet polavtomat ali repetirno risanico,ki bi bila ravno pravšnja za prašičerijo.Ampak sem se potem premislil,ker je preveč specifična puška.Pa še varovalke so bolj tako:icon_wink:Do sedaj se je na vsaki jagi komu sprožila:icon_lol:Če pa vzamem še en dober karabin 7+ za big game,nanj montiram dober kombiniran daljnogled,pa bom imel puško lahko za vse,tako prašiče kot ostalo divjad.Tako je moje trenutno razmišljanje!?
Drugače pa sem gledal tudi Marlina xs7,ali Remingtona 700 vtr...iščem še pravi odgovor:icon_lol:

main757
10. April 2013, 07:18
Lahko še to pogledaš: Browning X-BOLT te stane 1049€.

GILTHEAD
10. April 2013, 07:52
Lahko še to pogledaš: Browning X-BOLT te stane 1049€.

A imaš dobre izkušnje z njo?

Tomaž Ražman
10. April 2013, 09:05
Ampak sem se potem premislil,ker je preveč specifična puška.Pa še varovalke so bolj tako:icon_wink:Do sedaj se je na vsaki jagi komu sprožila:icon_lol:

Ma kake so te puške ko se same prožijo?

Tine
10. April 2013, 09:46
A imaš dobre izkušnje z njo?

Jaz jih imam. Res da komaj slabo leto. Model levičarski (kar je bil prvi pogoj pri nakupu) Hunter z merki v 308win. Do sedaj vse štima. Sem pred letom s podobnimi vprašanji "sitnaril" tukaj po forumu. Najbolj sem se ogreval za narejeno puško v BOCK Kranj, gledal sem še Voere, Titan ter Tikko. Na koncu sem kupil Browninga (ravno zaradi informacij, ki sem jih dobil na tem forumu).
Ker sem toliko časa razmišljal in se sprenevedal so prišli drugi stroški, ki so mi našparan kupček olupili na 1500 EUR in sta posledično BOCK ter Voere izpadla iz mojega dometa. Tikka je tudi OK, a jo imajo vsi in sem zato vzel raje kaj drugega.
Ni mi žal. Pa tudi drugi, ki so streljali z njo so pohvalili sprožilec ter da lepo pade v ramo. Zadetki so pa tudi dobri, puška bolje strelja kot jaz.:icon_wink:

Main757 - s plastičnim kopitom stane še manj, se mi zdi da pod jurčka. Sam sem dal 1188, ne bom nikoli pozabil, ker mi trgovec obljubljenega popusta ni obračunal, jaz pa računa nisem niti pogledal:BangHead: in bi dobil vsaj kak jermen ali škatlo municije zastonj...

main757
10. April 2013, 10:07
Tine res je. X-BOLT plastični je cca.930€. A-BOLT plastični je še cenejši-780€.
Imam pa raje Browninga kot pa Rugerja s tanko cevjo, ki trosi po prvem strelu. Lp

muzikant
10. April 2013, 10:08
Ma kake so te puške ko se same prožijo?

Bolj na mestu bi bilo vprašanje, "...ma kaki so to levaki, da se jim puške same prožijo."

@gilthead
Varovalka na Browningu, ki je najbolj zastopan PAP pri nas, res blokira samo sprožilec, pa še vseeno ne poč, če je zakočena.
Če slučajno nisi vedel obstaja tudi Sauer 303, kjer je varovalka vrhunska.

Glede nakupa puška pa si kar na široko zastavil, če imaš dovolj denarja kupi kar Steyr PH.

GILTHEAD
10. April 2013, 11:22
Bolj na mestu bi bilo vprašanje, "...ma kaki so to levaki, da se jim puške same prožijo."

@.

Ja delno maš prav,sigurno so tudi lovci sami krivi:icon_lol:ampak res,že večkrat je na sosednjih štantih pokalo,pol ga pa vprašaš kaj je bilo,pa pravi tiho bodi,sem zaj....se mi je sprožila!?Eni vem da lažejo,ne pa vsi!Se pa res tudi meni zdi varovalka bolj tako:icon_wink:seveda,ko govoriva v rangu,ki ga še dosežem,se pravi do 1500 eur.Višji rang je verjetno bolj ziher,ampak me ne zanima...Montiral pa bom montažo od 1 ali 1.5-6x42,zato da bo večinoma za vse moje jagebiggrin

muzikant
10. April 2013, 12:24
Večina jih laže, ker pol ni treba klicati krvosledca, pa še nobeden jih ne zajebava. Manjšina pa z otkoči puško po vsakem šumu in jo včasih pozabi zakočiti.

Za 1049 imaš na Egunu nov Pro Hunter 8x57/308, z doplačilom 150 pa v Mountain izvedni.

A jurja in pol imaš samo za puško, ali za komplet ?

Falco
10. April 2013, 15:05
Imam pa raje Browninga kot pa Rugerja s tanko cevjo, ki trosi po prvem strelu. Lp


Praviš, da Ruger trosi že po prvem strelu pa me zanima, če si že streljal z njim? Američani namreč pravijo, da so z petimi streli delali grupe do 2,5 cm. Ko je bilo pa več kot 5 strelov zapored se je krog zadetkov začel širiti in širiti. Torej za zaporedno streljanje na tarčo ta puška zagotovo ni, ko pa preidemo na dejanski lov, kjer so 3-4 zaporedni streli bolj redkost kot pravilo, argument trosenja zgubi težo.

alojz1
10. April 2013, 15:25
Falco. Tista o trosenju je bosa.
Jaz imam iz praktičnih razlogov rad kratko puško.
Najbolj točna ameriška puška z katero lahko zaporedno streljamo je Remington Tactical. Cela ima 1m. Sem že enkrat nalepil sliko grupe.
Enakovredna je Howa Varmint z 20" cevjo. Pri tej lahko kopito izbiraš. Cena obeh je pod 1000€. Slabost (meni) pa je notranji magazin. Proženje pa je nastavljivo.
Howa dela cevi za vse Waterby puške.

kuje
10. April 2013, 15:46
Če imaš denar kupi Steyr Prohunter.Veliko puške za ta denar.biggrin

MasterLesjak
10. April 2013, 16:31
Slabost (meni) pa je notranji magazin.
Če je sila, lahko tako za Howo kot za Remingotna kupiš snemljiv nabojnik.

Pa da je Remington najbolj točna ameriška puška se bi dalo debatirat, tu je še Savage, ki tudi dela dobre puške (recimo Model 10 Precision Carbine je kar konkurečen Remingotn Tacticalu).

Da ne bo samo offtopic, GILTHEAD, svetujem ti, da greš do kake prodajalne in vzameš par pušk v roke, pa boš videl kaj ti bolj paše. Mislim, da ti bo olajšalo odločitev biggrin

main757
10. April 2013, 16:36
Gilthead, nič ne kopuj. Imaš 7x64, ki je odličen kaliber za vso evropsko divjad vključno z medvedom. Notri daj za pogone bolj trdo kroglo in boš vse pokrival na tistih 60-70 ali manj metrov.. Zakaj bi pa menjal 7x64 z 30-06? Zaradi energije zagotovo ne, ker si se navdušil nad 308. Raje si zrihtaj tole puško, da boš imel enega petelina.

alojz1
10. April 2013, 16:44
Če je sila, lahko tako za Howo kot za Remingotna kupiš snemljiv nabojnik.
Pa da je Remington najbolj točna ameriška puška se bi dalo debatirat,
Če je sila lahko tudi kopito menjaš, sprožilec.....
Govorim o puški kakršna se prodaja.
To, da je Remington Tactical najbolj točna ameriška puška pa ni moja pongruntavščina. Malo teste beri in forume. Tactical ima celo svoj forum.
To pravijo američani. Če jim boš predstavil svoje utemeljene dvome bodo mogoče ocene spremenili.
Če se jaz kaj izmislim tudi napišem, da je to moje mnenje. Drugače pa povzemam bolj pametne in izkušene.

GILTHEAD
10. April 2013, 17:18
Zakaj bi pa menjal 7x64 z 30-06? Zaradi energije zagotovo ne, ker si se navdušil nad 308. Raje si zrihtaj tole puško, da boš imel enega petelina.

Ni hec v tem.Moja puška 7-64 je brezhibna in kar se uporabe tiče praktično nova.Sem jo pa prodal in sedaj iščem nekaj novega...Ne bom ponavljal zgodbe kako se je začelo:icon_lol:Sedaj pa čakam še na sejem,da vse skupaj preizkusim,preverim cene in fleksibilnost trgovcev:icon_lol:pol pa v akcijo.

MasterLesjak
10. April 2013, 17:39
Če je sila lahko tudi kopito menjaš, sprožilec.....
Govorim o puški kakršna se prodaja.
To, da je Remington Tactical najbolj točna ameriška puška pa ni moja pongruntavščina. Malo teste beri in forume. Tactical ima celo svoj forum.
To pravijo američani. Če jim boš predstavil svoje utemeljene dvome bodo mogoče ocene spremenili.
Če se jaz kaj izmislim tudi napišem, da je to moje mnenje. Drugače pa povzemam bolj pametne in izkušene.

:)
Tudi sam se opiram na Američane glede takih tem. In ravno od tam pride ta "dilema".
Dosti je debat na temo "Remington... vs Savage... (ali kakšna druga kombinacija) in dosti ljudi v teh debatah piše, da je izbira (konkretno za prej omenjeni puški) stvar okusa.

PROF.racoon
10. April 2013, 21:46
Pri puškarju v LJ stane Mountain PH natanko 1261€, v Postojni pa ga lahko primeš v roke (tukaj je s popustom cca 50€ dražji)...
Na eGunu sem kontaktiral s prodajalcem. Moraš dodati še 100€ (izvozno in posebno poštnino za prevoz orožja)...

Tomislav
22. March 2014, 15:13
Pozdravljeni,

v naslednjih dneh dobim Steyr mannlicher PH mauntin 308win.
Tudi dosedaj sem imel Zolli 308win, streljal sem z Geco plu.
Relativno zadovoljen...

Vaše izkušnje in predlogi glede streliva!

lovil bom srnjad, gamsa, prašiča!

..... ja, ja vem, verjetno že mnogo napisanega!
pa vendar bom vesel vaših mnenj in izkušenj!

LZ.

main757
22. March 2014, 18:28
Gilthead, kaj si na koncu nabavil?

GILTHEAD
22. March 2014, 20:48
Gilthead, kaj si na koncu nabavil?

Jst sm na koncu po spletu okoliščin,kupil čisto nekaj kontra temu in sicer nov polavtomat merkel/suhl za pogone in sicer v kalibru 30-06biggrin.Puška o kateri govoriš,pa je bila takrat na zalogi samo v kalibru 30-06 in še to ne v mountain izvedbi,zato se nisem odločil zanjo...Je pa še vedno na mojem seznamu:hooray: in slej ko prej bo prišla na vrsto.Ko jo dobiš in če boš za,jo z veseljem pridem preizkusit:icon_wink:

main757
23. March 2014, 22:09
V bližnji prihodnosti ne bom nič kupoval, vsaj v planu nimam biggrin. Za moj način lova (srnjad, kakšen pujs) mi je trenutno Slobodanka 7x57 dovolj.biggrin Kaliber bo verjetno rami prijazen 6.5x55, .243, 7x57, ...
Ko pa bom, vem, da bo to puška z bavarskim kopitom (ali njen približek), ker mi je izjemno všeč.
Čigavo bo železje, še ne vem :icon_lol:

GILTHEAD
24. March 2014, 10:54
V bližnji prihodnosti ne bom nič kupoval, vsaj v planu nimam biggrin. Za moj način lova (srnjad, kakšen pujs) mi je trenutno Slobodanka 7x57 dovolj.biggrin Kaliber bo verjetno rami prijazen 6.5x55, .243, 7x57, ...
Ko pa bom, vem, da bo to puška z bavarskim kopitom (ali njen približek), ker mi je izjemno všeč.
Čigavo bo železje, še ne vem :icon_lol:

Za srnjad in lisice tudi sam uporabljam 243 win,pa je za enkrat nimam namena menjat:icon_lol:Služi mi več kot odlično v seh pogledih...Dober pogled!

alojz1
24. March 2014, 11:44
v naslednjih dneh dobim Steyr mannlicher PH mauntin 308win.

Upam, da ne bo tako kot z tistim, ki je to debato začel. Načvekali smo 8 strani potem pa kupi polavtomat. biggrin
Tvoja izbira je sigurno zadetek v polno. Zelo všečna puška z pravim kalibrom. Objavi slike in pa tarčo seveda.
Krogle pa takole na pamet težko svetujem. Je treba najprej tarčo videt biggrin Za povprečje je Geco dobra izbira. Pa za pogone tudi. Za mirujočo divjad z dobrim naslonom (in strelcem) je pa izbira široka. Nekateri ločijo krogle še po namenu - lastni odkup in oddajo divjačine.
Vsekakor je pa velika izbira relativno poceni streliva. Le težkih krogel se izogibaj.

Dule
24. March 2014, 12:06
Nekateri ločijo krogle še po namenu - lastni odkup in oddajo divjačine.
Zakaj bi morala bit razlika?

GILTHEAD
24. March 2014, 12:15
[QUOTE=alojz1;108407]Upam, da ne bo tako kot z tistim, ki je to debato začel. Načvekali smo 8 strani potem pa kupi polavtomat. biggrin


Alojz maš prav ja:icon_lol:sj sem rekel,splet okoliščin...in pa napisano ni šlo v nič,še vedno je na seznamu:OK:

alojz1
24. March 2014, 12:25
Zakaj bi morala bit razlika?
Nekaterim je pomembno le, da pade tudi z slabšim zadetkom. Zato imajo "hude" krogle ker jim za velike luknje in svinec v mesu ni mar. Saj vzame odkupovalec.
Drugje pa so že pregledniki bolj dosledni in razbito divjad zavrnejo. Odkupit mora lovec. Ali pa odkupi divjad, ki ni kontaminirana z svincem. Smo o tem precej pisali zato mislim, da je tvoje vprašanje zgolj retorično.

pidog
24. March 2014, 13:24
Hitra malo več podpludb, težka malo večja luknja, pa smo tam, tam biggrin.
Svinec je pa zgolj retorika, če ne govorimo ravno o mali divjadi. Po 40 tih letih konzumiranja "visoke" divjačine nisem imel nikoli problema s svincem med zobmi :icon_redface:
Glede odkupa kakšne župe v vampu, itd. , pa ja mora biti vsakemu lovcu jasno kdo to odkupi...pa še za takšne "odkupe" ni zmeraj kriva "težka počasna" krogla :icon_wink:

alojz1
24. March 2014, 13:33
Po 40 tih letih konzumiranja "visoke" divjačine nisem imel nikoli problema s svincem med zobmi :icon_redface:
Verjamem. Ker ni v kosih ampak zelo malih drobcih. Včasih je plašč prazen izstrela pa ni. Takrat poješ skoraj celo jedro. Dober tek. Jaz ne bom takšne divjačine odkupoval. Zaradi vseh ob mizi. Vsaj na otroke pomisli.
Glede vsega pa malo nazaj poste preberi. Da ne bomo vsak mesec ponavljali.

alojz1
24. March 2014, 13:47
Je pa zanimivo, da me o svincu sprašujejo stari jagri, ki se na krogle zelo malo ali nič ne spoznajo. Gledajo okolico Mežice, Zasavje in sanacije po svincu. Spomnim se blokade odkupa divjačine zaradi svinca. Najbolj je bilo onesnaženo področje 10km od cementarne v smeri vetra. Jetra, mleko krav in zelenjava praktično neužitne pa so v cementarni le emajle iz EMO Celja sežigali.

pidog
24. March 2014, 13:54
Če blokirajo še območaj front I. sv. vojne bo pa res je.a s to divjačino:icon_lol:
Se pa strinjam, da so onesnaženja s težkimi kovinam problem za vse!

Dober pogled!

alojz1
24. March 2014, 14:12
Dober pogled tudi tebi biggrin Pa dober tek pri divjačini brez svinca.
Spomnil sem se prepovedi uporabe svinčenk v zaprtih streliščih. V Trbovljah je tako strelišče. Zaradi svinčenih par smejo streljati le pobakrene ali oplaščene krogle. Ali so pa strelci po znanju in varovanju zdravja malo pred nami.

Sršen
25. March 2014, 06:45
... Po 40 tih letih konzumiranja "visoke" divjačine nisem imel nikoli problema s svincem med zobmi :icon_redface:
...

Saj svinec ne vpliva toliko na zobe kot na možgane, spolovila in druge notranje organe.:icon_twisted:

pidog
25. March 2014, 07:04
Pa ne samo to. Po vrhu še kadim, pijem, se ne bavim s tekom......
Bomo nekateri pač dlje časa mrtvi, neumni in impotentni:icon_lol:

Dober pogled!

alojz1
25. March 2014, 08:07
Star tirolski lovec, ki je rad dobro jedel in pil (pa nebi smel) je imel dobro misel:
"bolje 90 let dobro živet kot 100 slabo"
Mi tastari smo že tako kontaminirani, da smo že odporni. Na mlade pa le pomislimo. Vsaj takrat, kadar lahko vplivamo. V večini drugih primerov ne moremo.

ben1
21. April 2014, 20:32
Koliko strelov zdrži cev pri tej puški, kaliber 3006?

alojz1
21. April 2014, 20:59
Z tem si ne beli glave. Če boš veliko streljal boš prej bankrotiral kot cev znucal biggrin

rws
21. April 2014, 21:14
Očetov Sako 308win je po cca 1000 strelih začel trosit, sm dons na tekmi na Vranskem pogruntal:icon_wink:...včeraj še ni blo kaj videt,da bi blo narobe:icon_lol:

alojz1
21. April 2014, 21:18
Saj bo jutri spet točen biggrin
Kako je bilo na tekmi? Za vreme se pa organizatorji nikoli ne dogovorijo dobro.

rws
21. April 2014, 22:04
Tekma je bla super, niti vreme nam ni moglo do živega, mislim da okrog 240 prijav, kar je pomoje rekord teh tekem pri nas, res vse pohvale organizatorjem!

drejc
21. April 2014, 22:21
Če lahko dodam malo pripombo,mislim smo jagri zopet dokazali da slabo vreme ni ovira, oziroma ne obstaja.Take kugl tekme kot je bila pa danes, pa mislim da še ni bilo.Res je da sem zmatran kot pes po vsem tem trudu okoli organizacije in izvedbe tekme, ampak je pogled na ogromno število zadovoljnih tekmovalcev odtehtal vse. Mislim da smo,vsem dokazali,da na Vranskem znamo in zmoremo speljati tekmo kot se spodobi.
Hvala vsem tekmovalcem današnje tekme za udeležbo in prijetno druženje in upam da se naslednje leto zopet vidimo.

Aljaž ne bit slabe volje,tudi očetova puška ni nič kriva, smo pač samo ljudje,ki imamo enkrat boljši in drugič slabši dan. Bo drugič boljše! V tvoje kvalitete kot strelca pa tako ali tako, vsi ki te poznamo nihče ne dvomi. :OK:

Drejc