PDA

View Full Version : brno zh-344



Gwagen
1. March 2013, 11:50
Lep pozdrav kolegi lovci.Imam eno vprašanje in sicer zanima me nakup dvocevne risanice brno zh-344(7x57r/7x57r) ali brno zh-348(7x65r/7x65r)ali brno zh-349(8x57r/8x57r).Ali ima kdo takšno puško,zanimajo me mnenja,iskušnje,ali se takšne puške sploh še kje dobijo(nove ali rabljene,pri nas ali v tujini),za vsako informacijo se zahvaljujem.

alojz1
1. March 2013, 12:05
Predvidevam, da jo boš uporabljal za pogone na prašiče.
Namestil piko in streljal do 100m. Bolj ti priporočam navadno kombinirko z kroglo in idealko v gladki cevi.
Če kupuješ rabljeno lahko prej preizkusiš, če obe cevi merijo enako. Sin jo ima vedno na pogonih in v gostem uporabi najprej idealko.Pa ima daljnogled gor. Tudi na 60m je prašiča prestrelila.
Jaz imam pa 7x65R/20 mag. Raje idealko zraven kot dve krogli.
Seveda je to le moje mnenje.

denis jež
1. March 2013, 12:44
Na Egunu se vsake toliko kakšna rabljena pojavi. Cene pa so dokaj nizke.

šakal
1. March 2013, 14:37
Če kupuješ rabljeno lahko prej preizkusiš, če obe cevi merijo enako.

Alojz, tudi novo lahko preizkusiš samo na pravega trgovca se moraš obniti. biggrin

alojz1
1. March 2013, 14:47
Samo ne pri nas.
Pri nas jo boš naročil in plačal predujem. Če ne boš vzel se ne vrne. (napiši mi na zs, če se motim).
Zelo težko je dobiti expres puško, kjer bi obe cevi zadevale enako. Prednost imajo seveda tiste, kjer to lahko uravnavaš.
Jaz bi resno razmislil o nakupu.

detel
1. March 2013, 16:24
Sedaj so te puške v modi zaradi prašičev. Jaz je tudi nebi kupoval. Znanec je veliko dal za tako a vseeno ni zadovoljen.

šakal
1. March 2013, 22:29
Alojz, ti bom kar tukaj odgovoril, ker imaš prav. Pri nas se preakticira najprej ara brez da puško prej vidiš kaj šele preizkusiš, saj ga noben trgovec ne omogoča.
No edino enkrat se mi je zgodilo, da je trgovec pri nas nabavil puško brez, da bi dal aro za katero sem se zanimal. Saj je bil moj pogoj, da puško vidim preden se bom odločil za nakup.
V tujini pa moja trditev drži, preverjeno!biggrin

Gwagen
4. March 2013, 08:03
Hvala lepa za odgovore,naj povem ,da sem le dobil tel.št. od nekoga ,ki ima prav takšno puško in jo grem ta konec tedna gledat,potem pa bom videl kako naprej:icon_neutral: