PDA

View Full Version : Optika VIXEN



THEHUNTER
28. February 2013, 01:18
Pozdravljeni,

Na forumu nisem nasel nobene teme o zvezi z Vixen optiko, zato kar tu objavljam novo temo. Mogoce bo koga optika Vixen zanimala in lahko tu postavlja katerakoli vprasanja v zvezi s to optiko.

Pa bi kar jaz postavil prvo vprasanje. Zadnjic sem v mesecini sprobal dvogleda Vixen new foresta 8x56 ter Steiner ranger pro 8x56, pa lahko recem da sta bila opticno zelo podobna, lahko je bil Vixen celo za malenkost svetlejsi. Glede gumiranosti pa je bil boljsi Steiner.
Vixen new foresta 8x56 je izdelan je na Japonskem. Stane pa 499€.
Zanima me ce kdo ta daljnogled ima, pa kaksne so izkusnje z njim?

Sem gledal tudi skozi strelne daljnoglede, pa moram rect, da so kar vredu!

Lep pozdrav!

GILTHEAD
10. March 2013, 21:16
Jst mam vixena in moram rect da je zakon in vsaj v rangu steinerja,ce ne celo boljsi:-) robna ostrina da dol pades,v mraku pa sploh izstopa.Ko ponoci cakam lisice in ce je vsaj malo snega,vidim skoraj kot podnevi...drugace pa tudi odlicno:OK: Preizkusil sem tudi strelnega vixena ki ima 30 letno garancijo in moj naslednji nakup,bo tocno vixen...sem mal bral tuje forume,kjer ga vsi uvrscajo ob bok swarovcu in zeissu,sam pri nas se ni tako poznan:icon_sad:

THEHUNTER
11. March 2013, 14:09
Ta daljnogled je res vreden svojega denarja! Tako, da ga grem iskat ta teden verjetno. Govorim pa o Vixen new foresta 8x56. Moram pa rect da sta tudi modela 8x42 ter 10x50 odlicna. Samo za mrak seveda zmaga 8x56.:icon_wink:

Ej strelni so tudi spica, zato se le odloci zanj! biggrin

muzikant
11. March 2013, 14:27
Verjetno si boš še 15x premislil.

THEHUNTER
11. March 2013, 14:40
Ne, zdaj sm 1000% za tega! biggrin
Res, boljsega za ta denar se nisem videl!
Je pa res da sem prej dosti motovilil, katerega vzet.. ko sem pa tega vzel v roke je pa bilo konec spreminjanja idej.. biggrin

muzikant
11. March 2013, 15:10
Kaj pa si imel v rokah do zdaj ?

rws
11. March 2013, 15:21
Js imam vixen new foresta 8x42, nisem ga kaj dosti primerjal z ostalimi, sem ga edino z očetovim swarovski 7x42 habicht(star okrog 25let), v mraku sta bolj al manj enaka, podnevi pa je vixen ostrejši in svetlejši.
Res je, da je med njima 25let razlike in vprašanje kako bo svetil vixen čez toliko časa.
Bolj realno sliko za ocenjevat divjad da pa 7x42:icon_wink:

alojz1
11. March 2013, 19:24
Res je, da vsake toliko časa postavljajo kakšen daljnogled uvrščajo ob bok svarovcu ali cajzu. Nazadnje je bil to Sanju. Danes je pa zgodovina.

THEHUNTER
11. March 2013, 20:15
No, ta dvogled v tem cenovnem rangu pomoje nima konkurence.. glede bistveno drazjih kot sta zeiss in swarovski, pa so razlike opazne. Je tudi normalno da ce placas 1000-2500€ za daljnogled, sigurno dobis vec.. to je itak logicno. Samo za to ceno, ki je okoli 500€ vixen sigurno zmaga biggrin. Sem ga primerjal z steiner ranger pro 8x56, in je bil pomoje vixen za malenkost boljsi..

MasterLesjak
11. March 2013, 20:17
Pri tej poplavi optike, ki je danes na voljo je težko rečt kaj je najboljše. Pač vsakemu svoje.

THEHUNTER
11. March 2013, 20:44
Tocno tako!
Brezveze se kregat kaj je boljse kaj je slabse... :icon_wink:

Vendar za ta denar, poreklo iz japonske, kvaliteta slike ipd. je vixen new foresta vreden razmisleka biggrin .. na zacetku sem ga tudi sam odvracal dokler ga nisem primel v roke biggrin.. tisti ki se odloca za nakup dvogleda do 500€, naj razmisli o njem, ne bo vam zal. Naj se povem da je model 8x42 pod 300€… in sem 100%, da je za ta denar prakticno nemogoce dobit boljsi dvogled v modelu 8x42! biggrin

brenneke
20. March 2013, 22:54
Tocno tako!
Brezveze se kregat kaj je boljse kaj je slabse... :icon_wink:

Vendar za ta denar, poreklo iz japonske, kvaliteta slike ipd. je vixen new foresta vreden razmisleka biggrin .. na zacetku sem ga tudi sam odvracal dokler ga nisem primel v roke biggrin.. tisti ki se odloca za nakup dvogleda do 500€, naj razmisli o njem, ne bo vam zal. Naj se povem da je model 8x42 pod 300€… in sem 100%, da je za ta denar prakticno nemogoce dobit boljsi dvogled v modelu 8x42! biggrin

Imaš prav. Japonci so zelo dobri v izdelovanju kakovostne optike. Sam sem lastnik new foreste 8x42 in moram rečt da je špica. 8x56 je pa še zagotovo bolši. Znanec ima strelnega 2.5-10x56 in pravi da je le malenkost slabši kot zeiss victory HT. Seveda je vixen vsaj 2x cenejši. Vendar se še vedno da streljati tako na daleč kot tudi v mraku oz. mesečini. Ga zelo priporočam.

detel
20. March 2013, 23:02
Ta optika se mi dozdeva zelo nežna, nerobustna. Za drugo pa ne vem, ker je nisem testiral.

brenneke
20. March 2013, 23:17
Ta optika se mi dozdeva zelo nežna, nerobustna. Za drugo pa ne vem, ker je nisem testiral.

optika deluje zelo robustno-debele stene ohišja. Japonci niso še kitajci :icon_wink:

denis jež
21. March 2013, 08:31
Znanec ima strelnega 2.5-10x56 in pravi da je le malenkost slabši kot zeiss victory HT. Seveda je vixen vsaj 2x cenejši. Vendar se še vedno da streljati tako na daleč kot tudi v mraku oz. mesečini. Ga zelo priporočam.


Tako se lahko prepričuješ sam sebe ti,vendar boš do konca življenja živel v zmoti. Sam sem imel veliko optik od cenejših do sedaj najdražjih in vem kaj je optika za 500€ in vem kaj je optika za 2500€ pa tudi vse umes. Samo nekaj si zapomni Vixen ne bo nikoli dosegel kvaliteta od Zeissa,swarovskega,kahlesa za 2x nižjo ceno! :icon_wink:

brenneke
21. March 2013, 09:14
Tako se lahko prepričuješ sam sebe ti,vendar boš do konca življenja živel v zmoti. Sam sem imel veliko optik od cenejših do sedaj najdražjih in vem kaj je optika za 500€ in vem kaj je optika za 2500€ pa tudi vse umes. Samo nekaj si zapomni Vixen ne bo nikoli dosegel kvaliteta od Zeissa,swarovskega,kahlesa za 2x nižjo ceno! :icon_wink:

Nikoli nisem rekel da je ista kvaliteta, rekel sem da je le malenkost slabši. Pa prosim berite natančno. Drugače pa vixen ni neka čungalunga firma. Izdeluje tudi teleskope in mikroskope.

Njegove leče imajo 99,7 zeiss pa 99,9 svetlobne prepustnosti, tako da ni velike razlike. Bom pa samo zate naredil test, da boš srečen.

pzaksek
21. March 2013, 09:23
v mraku stestiraj pa boš hitro naredu test :)

brenneke
21. March 2013, 09:41
v mraku stestiraj pa boš hitro naredu test :)

Ravno v mraku se vidi mala razlika. Podevi sta skoraj identična.

denis jež
21. March 2013, 09:42
Njegove leče imajo 99,7 zeiss pa 99,9 svetlobne prepustnosti, tako da ni velike razlike. Bom pa samo zate naredil test, da boš srečen.[/QUOTE]


Ma ne rabiš delat zame nobenega testa sem jih sam naredil zadosti tako,da zase že vem kaj je dobra optika in kaj je špica od optike.
Strelni daljnogled pa sestavlja še veliko drugih komponent kot samo kvalitetne leče.
Vixen se lahko konkurenčno kosa z Zeiss duralyt serijo do HT-ja mu pa še manjka .....:icon_wink:

brenneke
21. March 2013, 10:00
Njegove leče imajo 99,7 zeiss pa 99,9 svetlobne prepustnosti, tako da ni velike razlike. Bom pa samo zate naredil test, da boš srečen.


Ma ne rabiš delat zame nobenega testa sem jih sam naredil zadosti tako,da zase že vem kaj je dobra optika in kaj je špica od optike.
Strelni daljnogled pa sestavlja še veliko drugih komponent kot samo kvalitetne leče.
Vixen se lahko konkurenčno kosa z Zeiss duralyt serijo do HT-ja mu pa še manjka .....:icon_wink:[/QUOTE]

Duralyt se ne more kosati z vixnom. Seveda pa vixnu tudi malo manjka do 2000€. Pa če piše zeiss ali swarovski še ne pomeni da je špica. Namreč swarovski ima veliko manjšo prepustnost kot meopta, je pa res da je slika ostrejša, vendar za lov je meopta več kot dovolj pa čeprav je 2x cenejša.

pzaksek
21. March 2013, 10:55
brenneke še malo pa boš trdil, da je fičo enako dober kot mercedes.....res pa je da z obema prideš na cilj, vprasanje je kako smo posamezniki zadovoljni in koliko si lahko privoščimo. Vsak pa svojega konja hvali, pa naj bo še tako.....

brenneke
21. March 2013, 11:32
brenneke še malo pa boš trdil, da je fičo enako dober kot mercedes.....res pa je da z obema prideš na cilj, vprasanje je kako smo posamezniki zadovoljni in koliko si lahko privoščimo. Vsak pa svojega konja hvali, pa naj bo še tako.....

Postavil si slabo primerjavo. Primerjal sem kvečjem volkswagna in audija. Pa si sploh že videl vixna? Meni deluje tako kot da si imel le prestižne daljnoglede.

denis jež
21. March 2013, 12:33
Zgleda da se slovenskemu puškarstvu obeta zelo svetla prihodnost:limona:
Pa če se boš res odločil za poklic puškarja ti svetujem da se izšolaš pri Glančniku v borovljah. Medtem ko boš pometal delavnico te bo gospa Glančnik kaj naučila glede krogel,smodnika.....

pzaksek
21. March 2013, 12:35
meni zelo prav pridejo sejmi, da lahko primerjam med sabo posamezne stvari. Je pa res, da z vixenom nisem streljal ali kaj več,.... :yawn:

pzaksek
21. March 2013, 12:37
meni zelo prav pridejo sejmi, da lahko primerjam med sabo posamezne stvari. Je pa res, da z vixenom nisem streljal ali kaj več,.... :yawn: en podpis pod ježaBighand

jagerboss
21. March 2013, 12:56
Tocno tako!
Brezveze se kregat kaj je boljse kaj je slabse... :icon_wink:

Vendar za ta denar, poreklo iz japonske, kvaliteta slike ipd. je vixen new foresta vreden razmisleka biggrin .. na zacetku sem ga tudi sam odvracal dokler ga nisem primel v roke biggrin.. tisti ki se odloca za nakup dvogleda do 500€, naj razmisli o njem, ne bo vam zal. Naj se povem da je model 8x42 pod 300€… in sem 100%, da je za ta denar prakticno nemogoce dobit boljsi dvogled v modelu 8x42! biggrin

THEHUNTER a morda ti te daljnoglede prodajaš??

alojz1
21. March 2013, 13:06
Thehunter: Vixen je najboljši
Sosed: jaz imam Svarovca in je boljši
Thehunter: ni boljši, samo 3x dražji je. Sem bil včeraj v planini in sem z Vixnom videl kako z svojo ženo sexaš za najino ograjo.
Sosed: ja res je dober. Ampak ,če bi imel svarovca bi videl, da je bila tvoja, ne moja.

Sicer star ampak aktualen.

pzaksek
21. March 2013, 13:42
alojz1 mogoče star sam mene si pa nasejalBighand:limona::hooray:

brenneke
21. March 2013, 14:38
Vi ljudje ste pa res malo neumni. Ne morete nekaj zagovarjati kar še sploh niste imeli, sploh pa ne primerjati. Raje si za začetek poglejte kakšne teste na netu, potlej pa pametujte.

Se pa res ne da nič pametnega zmeniti z vami. Res ne vem ampak se mi zdi, da samo iščete kje piše brenneke in hitro nekaj nabijate kar sploh ni res.

main757
21. March 2013, 14:41
Brenek, ne sekiraj se, se boš že navadil.

main757
21. March 2013, 14:43
Thehunter: Vixen je najboljši
Sosed: jaz imam Svarovca in je boljši
Thehunter: ni boljši, samo 3x dražji je. Sem bil včeraj v planini in sem z Vixnom videl kako z svojo ženo sexaš za najino ograjo.
Sosed: ja res je dober. Ampak ,če bi imel svarovca bi videl, da je bila tvoja, ne moja.

Sicer star ampak aktualen.

Siti smo tvojih starih vicev:lol1:

alojz1
21. March 2013, 14:47
Siti smo tvojih starih vicev:lol1:
Potem pa mirno spreglej in ni treba naprej kopirat.
Thehunter, upam, da razumeš šalo. In ta je ravno za temo o kateri so tako različna mnenja.

THEHUNTER
21. March 2013, 15:12
THEHUNTER a morda ti te daljnoglede prodajaš??

Ne, jih ne. Ampak se mi za svoj denar zdijo zelo vredu! biggrin
Včeraj sem šel tudi po nakupih :icon_wink:


Thehunter: Vixen je najboljši
Sosed: jaz imam Svarovca in je boljši
Thehunter: ni boljši, samo 3x dražji je. Sem bil včeraj v planini in sem z Vixnom videl kako z svojo ženo sexaš za najino ograjo.
Sosed: ja res je dober. Ampak ,če bi imel svarovca bi videl, da je bila tvoja, ne moja.

Sicer star ampak aktualen.

Hahahaha, pa si me nasmejal do solz :icon_lol:
Dobra biggrin..
Samo nisem pa rekel da je boljši od swarovca!! Pravim, da je za svoj cenovni razred odličen nakup! biggrin


Včeraj sem tudi končno kupil daljnogled.
Motovilil sem med Vixen new foresta 8x42 ter 10x42. Po temeljitem premisleku sem se odločil za 10x42 model. Mislim ga uporabljati večinoma za zalaze ter čakanja do srednjetrdega mraka.
Moj namen pa je ta, da kasneje kupim tudi dober 8x56 daljnogled za čakanja na prašiče ter jelenjad.

Mislim pa, da se za ta denar (299€) težko dobi boljši daljnogled! biggrin

alojz1
21. March 2013, 15:23
Hahahaha, pa si me nasmejal do solz :icon_lol:
Dobra biggrin..
Samo nisem pa rekel da je boljši od swarovca!! Pravim, da je za svoj cenovni razred odličen nakup! biggrin

Mislim pa, da se za ta denar (299€) težko dobi boljši daljnogled! biggrin

Me veseli, da razumeš šalo.
Daljnogled ti pa naj tudi dobro služi.
Nič neumnega ni, če človek pogleda na vsak € in kupi optimalno.
Neumno je, če drago plača bedarijo.

denis jež
21. March 2013, 15:26
Siti smo tvojih starih vicev:lol1:


Ali pa tvojih izjav tipa: potem sem pa turistu dal na 6x povečavo pa ni bilo problema:yawn:

THEHUNTER
21. March 2013, 17:02
Me veseli, da razumeš šalo.
Daljnogled ti pa naj tudi dobro služi.
Nič neumnega ni, če človek pogleda na vsak € in kupi optimalno.
Neumno je, če drago plača bedarijo.

Kaj ne bom razumel :OK:
Hvala!

Upam, da nisem preveč zgrešil ker sem vzel 10x namesto 8x42 biggrin

Ker ni bilo še prave prilike stestirat daljnogleda v mraku, bi me zanimalo če kdo od vas uporablja daljnogled v modelu 10x42, ter kako se mu obnese? biggrin

brenneke
21. March 2013, 17:06
Kaj ne bom razumel :OK:
Hvala!

Upam, da nisem preveč zgrešil ker sem vzel 10x namesto 8x42 biggrin

Ker ni bilo še prave prilike stestirat daljnogleda v mraku, bi me zanimalo če kdo od vas uporablja daljnogled v modelu 10x42, ter kako se mu obnese? biggrin

Jaz osebno uporabljam kot sem že omenil 8x42 in je super zadeva tudi za v mrak. Z 10x se bo pa malo slabše videlo zaradi manjše izhodne zenice.

THEHUNTER
21. March 2013, 17:31
Jaz osebno uporabljam kot sem že omenil 8x42 in je super zadeva tudi za v mrak. Z 10x se bo pa malo slabše videlo zaradi manjše izhodne zenice.

Sem gledal tudi z tem modelom. V bistvu sem takrat v mraku stestiral 8x42 ter 8x56. In sta se mi zdela oba super! 8x42 je malo prej izpadel kot 8x56. To je tistih 10min. Grem pa zdaj cez pol urce na obhod po loviscu in bom seveda v mraku stestiral se mojega 10x42 :yea1:. Pa vam povem kaksni so rezultati biggrin

alojz1
21. March 2013, 18:04
Z tem boš vsaj zadetke v tarči videl. Pa roka se ti ne sme tresti.
Kako se pa rogovi vidijo skozi večjo povečavo smo pa tudi cel teden pisali.

THEHUNTER
21. March 2013, 19:42
Roka se mi na srečo ne trese :icon_lol:

Pred kratkim sem se vrnil z obhoda. Daljnogled je ostal uporaben nekje do srednjetrdega mraka, ko pa se je začel trd mrak pred temo pa ni bil več kaj dosti uporaben. Moram rečt, da me je presenetil. Sem mislil, da bo prej "crknil". Tako, da sem izjemno zadovoljen :OK:

Ja to z rogovi pa je res, se je treba navadit :icon_wink: Zgledajo kar veliki hehe. Normalno za 10x povečavo...

GILTHEAD
21. March 2013, 20:23
Jaz osebno uporabljam kot sem že omenil 8x42 in je super zadeva tudi za v mrak. Z 10x se bo pa malo slabše videlo zaradi manjše izhodne zenice.

Jaz sem tudi najprej vzel 10x povečavo,pa sem jo šel po parih dneh zamenjat za 8x ker mi je bila 10x enostavno preveč občutljiva na vsak tresljaj.Imam sicer močnejšega 8x56,ampak moram rečt da se odlično obnese,skoraj do trde teme...

THEHUNTER
21. March 2013, 20:52
Jaz sem tudi najprej vzel 10x povečavo,pa sem jo šel po parih dneh zamenjat za 8x ker mi je bila 10x enostavno preveč občutljiva na vsak tresljaj.Imam sicer močnejšega 8x56,ampak moram rečt da se odlično obnese,skoraj do trde teme...

A to govoriš za 42mm model, da si šel potem zamenjat za 8x?
Tudi sam sem bil v veliki dilemi. A mi je trgovec svetoval naj raje zdaj v 42mm modelu vzamem 10x povečavo če bom potem kupoval še 8x56. Tako, da bom imel enega za ocenjevanje pri boljši svetlobi ter drugega za hud mrak..
Zato sem se potem odločil za 10x. Meni se niti toliko ne trese če prav primem z obema rokama. Z eno pa je bolj problem biggrin

dolgin
22. March 2013, 05:45
A to govoriš za 42mm model, da si šel potem zamenjat za 8x?
Tudi sam sem bil v veliki dilemi. A mi je trgovec svetoval naj raje zdaj v 42mm modelu vzamem 10x povečavo če bom potem kupoval še 8x56. Tako, da bom imel enega za ocenjevanje pri boljši svetlobi ter drugega za hud mrak..
Zato sem se potem odločil za 10x. Meni se niti toliko ne trese če prav primem z obema rokama. Z eno pa je bolj problem biggrin
Hehehehehehe....,pa si preč vrgu dnarja za en konkretn dvogled...

GILTHEAD
22. March 2013, 10:48
A to govoriš za 42mm model, da si šel potem zamenjat za 8x?
Tudi sam sem bil v veliki dilemi. A mi je trgovec svetoval naj raje zdaj v 42mm modelu vzamem 10x povečavo če bom potem kupoval še 8x56. Tako, da bom imel enega za ocenjevanje pri boljši svetlobi ter drugega za hud mrak..
Zato sem se potem odločil za 10x. Meni se niti toliko ne trese če prav primem z obema rokama. Z eno pa je bolj problem biggrin

Ne,po moje nima smisla met dva dvogleda.Jst sm v štartu kupu 8x56 oz.10x in to je to...lp

THEHUNTER
22. March 2013, 13:51
Hehehehehehe....,pa si preč vrgu dnarja za en konkretn dvogled...

Zakaj vrgel proč.. ta dvogled je res vreden svojega denarja! biggrin
Dvomim, da bi za 300€ dobil boljšega :icon_wink:


Ne,po moje nima smisla met dva dvogleda.Jst sm v štartu kupu 8x56 oz.10x in to je to...lp

Kot komu.. Sam imam namen kupit dva.. enega za zalaze ter enega za mrak zato sem zdaj vzel 10x42 biggrin

GILTHEAD
22. March 2013, 15:21
Zakaj vrgel proč.. ta dvogled je res vreden svojega denarja! biggrin
Dvomim, da bi za 300€ dobil boljšega :icon_wink:



Kot komu.. Sam imam namen kupit dva.. enega za zalaze ter enega za mrak zato sem zdaj vzel 10x42 biggrin

Če si se tko odločil,potem ni kej in denar ni vržen stran.Nekaj pa itak rabimo za dušo:icon_wink:sam se mi zdi,da se z leti potem nabere te šare tolk da jo na koncu sam še prekladaš sem in tja.Uporabljaš pa ponavadi eno in sicer sebi najljubšobiggrinJe pa res da če veliko hodiš na zalaz,te lahko večji in težji dvogled na koncu tudi ovira.Sam sicer na zalaz ne hodim veliko,sem si pa kljub temu omislil ''naramnice''ki ti res zelo olašajo delo.Tudi razne bolečine v vratu,potem odpadejo:limona:

detel
22. March 2013, 15:52
10x imej za na prežo, za zalaz pa nabavi 8x ali 7x:icon_wink:

THEHUNTER
22. March 2013, 21:41
Če si se tko odločil,potem ni kej in denar ni vržen stran.Nekaj pa itak rabimo za dušo:icon_wink:sam se mi zdi,da se z leti potem nabere te šare tolk da jo na koncu sam še prekladaš sem in tja.Uporabljaš pa ponavadi eno in sicer sebi najljubšobiggrinJe pa res da če veliko hodiš na zalaz,te lahko večji in težji dvogled na koncu tudi ovira.Sam sicer na zalaz ne hodim veliko,sem si pa kljub temu omislil ''naramnice''ki ti res zelo olašajo delo.Tudi razne bolečine v vratu,potem odpadejo:limona:

Točno, če ti je stvar všeč nisi nikoli vrgel denarja stran :icon_wink:
Še preveč se jo nabere hehe :D..
Ja ej, za zalaze je res prva liga ker je lahek ter majhen. Se pozna ful :)
Za večje daljnoglede kot je npr. 8x56 pa so potrebne naramnice, take kot si si jih ti omislil.
Po eni strani bi jih tudi jaz nabavil, saj mi potem daljnogled manj skače, oz če se nagneš naprej ipd. Pa še pri plezanju na prežo je lažje, saj ti daljnogled ne udarja po lojtri če se nagneš naprej...


10x imej za na prežo, za zalaz pa nabavi 8x ali 7x:icon_wink:

Na srečo se mi roke ne tresejo dosti tako, da še ni toliko moteče biggrin

GILTHEAD
22. March 2013, 21:50
[QUOTE=THEHUNTER;96041]Točno, če ti je stvar všeč nisi nikoli vrgel denarja stran :icon_wink:
Še preveč se jo nabere hehe :D..
Ja ej, za zalaze je res prva liga ker je lahek ter majhen. Se pozna ful :)
Za večje daljnoglede kot je npr. 8x56 pa so potrebne naramnice, take kot si si jih ti omislil.
Po eni strani bi jih tudi jaz nabavil, saj mi potem daljnogled manj skače, oz če se nagneš naprej ipd. Pa še pri plezanju na prežo je lažje, saj ti daljnogled ne udarja po lojtri če se nagneš naprej...



Ja tocno tako,lazje je med hojo,pri vzpenjanju,med cakanjem in res je, tudi lazje ga umiris:limona: obilo dobrih pogledov:icon_wink:

pzaksek
22. March 2013, 21:54
Jaz sem si dal na svoj dvogled niggelohove naramnice.
To kar ste napisal je vse res. Je pa fora da ko približam dvogled k očem ,se mi naramnice napnejo in moram kar trdno držati dvogled, na kar se mi utrdijo roke....+ in -

GILTHEAD
22. March 2013, 22:11
Jaz sem si dal na svoj dvogled niggelohove naramnice.
To kar ste napisal je vse res. Je pa fora da ko približam dvogled k očem ,se mi naramnice napnejo in moram kar trdno držati dvogled, na kar se mi utrdijo roke....+ in -

Ja sej se jih da regulirat,itak pa so dvigi kratkotrajni oz niso tako dolgi da bi se utrudil:icon_lol:

THEHUNTER
22. March 2013, 22:32
Ja tocno tako,lazje je med hojo,pri vzpenjanju,med cakanjem in res je, tudi lazje ga umiris obilo dobrih pogledov

Sej biggrin..
Ti, kje pa si kupoval te naramnice oz. katere imaš?
Če si kupoval Vixena menim, da si bil v Divači, saj ga nikjer drugje nisem zasledil biggrin
Tudi tebi :icon_wink:

GILTHEAD
22. March 2013, 22:35
Sej biggrin..
Ti, kje pa si kupoval te naramnice oz. katere imaš?
Če si kupoval Vixena menim, da si bil v Divači, saj ga nikjer drugje nisem zasledil biggrin
Tudi tebi :icon_wink:

Ja mas prov,oboje v divaci:icon_lol:

THEHUNTER
22. March 2013, 22:37
Ja mas prov,oboje v divaci:icon_lol:

Jaz tudi :OK:
Moram pa pohvalit to trgovino ker so res trgovci in vse fajn, čisto vse se lahko pomeniš z njimi, prijazni ter vejo kaj prodajajo!! :icon_wink:
Mimogrede iz katerega dela slovenije pa si?

GILTHEAD
23. March 2013, 13:41
Jaz tudi :OK:
Moram pa pohvalit to trgovino ker so res trgovci in vse fajn, čisto vse se lahko pomeniš z njimi, prijazni ter vejo kaj prodajajo!! :icon_wink:
Mimogrede iz katerega dela slovenije pa si?

Ja res so super trgovci,pa tud znajo svetovat:icon_lol: Sm pa iz okolice ljubljane,pa ti?

THEHUNTER
23. March 2013, 14:20
Primorska... nisem daleč od Divače :OK:..

GILTHEAD
23. March 2013, 17:16
Primorska... nisem daleč od Divače :OK:..

Ja teb je fajn:icon_lol: ti jih mas blizu:OK:

THEHUNTER
23. March 2013, 21:41
Hehe biggrin

No, da povem še moje vtise o daljnogledu:
Kot sem že omenil sem vzel Vixen new foresta 10x42. Zdaj vam bom na kratko opisal moje mnenje o njem.

Konstrukcijsko:
Daljnogled se mi zdi za svoj cenovni razred precej kvalitetno izdelan.
Kolo za ostrenje veliko, obdano z gumo ter lepo teče. Malo trdo, ampak po eni strani je ostrenje bolj natančno. Okularji mi lepo sedejo.
Daljnogled ima odprt most. Mislim, da eden redkih v tem cenovnem razredu, ki ga ima.
Vse leče v notranjosti so steklene, večslojno prevlečene z anti-reflection premazi zelenkaste barve.
Daljnogled majhen, kompakten ter lahek. Vsega samo 655g.

Optično:
Zjutraj se ves neučakan odpravim na zalaz. Vstanem malo prej, saj bi rad stestiral tudi zmogljivost v mraku. Okoli 5.30 sem že na poti.
Optično v mraku me je precej presenetil. Saj sem mislil, da bo bolj temen. A je ostal kar precej svetel. Res, da ob trdem mraku zvečer ni kaj prida uporaben. Ampak do nekega srednjetrdega mraka kar ostaja.
Slika ostra z lepimi naravnimi barvami ter kontrastom. Srnjad sem lahko lepo ocenjeval.
Tudi optično v svojem cenovnem rangu raztura!

Končno mnenje:
Z nakupom sem izredno zadovoljen in menim, da boljšega nebi mogel dobit za ta denar.
Odličen za zalaze ter čakanje na preži do srednjetrdega mraka.
Meni osebno največ namenjen za opazovanje ter ocenjevanje srnjadi.
10x povečavo pa sem si izbral zato, ker mi je najbolj sedla. Slika je še kar stabilna. Edino rogovje malo "poveča". Ampak to ni noben problem, ko se na to navadiš.
Če kdo kupuje daljnogled v tem cenovnem rangu mu ga priporočam!

Pa še slikca (za primerjavo velikosti sem zraven dal Led lenserco P17):

bumbum
23. March 2013, 22:52
kolikšen procent od prodaje posameznega daljnogleda ti je obljubil trgovec? biggrin

THEHUNTER
23. March 2013, 22:56
kolikšen procent od prodaje posameznega daljnogleda ti je obljubil trgovec? biggrin

Nič ne napihujem :icon_wink:
No, bi blo pa dobr če bi dubu kak procent a :icon_lol:

jok
12. May 2017, 19:17
Ker je tema malo zamrla, Vixen pa izdeluje nove kvalitetne modele, sem se odločil, da nekaj osnovnih podatkov napišem o novem daljnogledu Vixen Artes J HR8x42WP (http://strelci-lovci.si/predstavitve/orozje-in-oprema/816-daljnogled-vixen-j-hr8x42wp). Nisem ga primerjal z daljnogledi Zeiss ali Swarovski, da ne užalim katerega od lastnikov teh prestižnih izdelkov. Je pa Vixen vsekakor zanimiv proizvajalec in po mojem mnenju pri nas premalo poznan in cenjen.
Članek si lahko preberete TUKAJ. (http://strelci-lovci.si/predstavitve/orozje-in-oprema/816-daljnogled-vixen-j-hr8x42wp)

P.S.
Na žalost ne bom od nikogar dobil nič plačano :eusa_liar:

Vitranc
21. August 2017, 17:10
Moje terenske izkušnje v mraku: sam imam meopto 6x42, staro minimalno 20 let (nima niti koleščka za dioptrijo. Če je vsaj malo lune, se da streljati prašiče. Pred kratkim pa sem šel na jago s solovcem, ki ima vixna 2,5-15x50, tako da sem lahko malo primerjal. Lahko rečem, da je bila vidljivost v mraku identična, bila je jasna noč, brez lune, pa sem na travniku lepo videl obris srne. Za čez dan je verjetno vixen boljši, zvečer pa lahko brez zadržkov rečem da ga meopta "nese"(če sta oba daljnogleda z isto dimenzijo leče).

karo40
6. September 2017, 20:52
Kupil bi strelni daljnogled za 223 remington in sicer s križem duplex. Našel sem opis križa duplex - Idealen za športno strelstvo in daljše razdalje. Ali menite, da je uporaben tudi za lov.

Jagermaister
7. September 2017, 18:03
Našel sem opis križa duplex - Idealen za športno strelstvo in daljše razdalje.

Ne vem, zakaj bi bil ravno duplex idealen. Za športno strelstvo je zaželjen čim tanjši križ. Za daljše razdalje pa je bistvena povečava, vrsta kupol, korak klikov in še mnogo drugega. Odvisno tudi od kje dalje so zate daljše razdalje.
Seveda je križ uporaben tudi za lov.

Kakšno puško imaš, in kaj misliš z njo loviti? In kakšen daljnogled za na puško imaš v mislih?

karo40
7. September 2017, 19:33
Daljnogled bi namestil na mini mauser 223 remington in sicer Sightron SIH 3.5-10x50 Rifle Scope.
Naprodaj je v optik trade.

Jagermaister
7. September 2017, 21:33
Težko rečem, kako se bo daljnogled obnesel. Povečava, premer objektiva je že OK, vprašanje pa je kakšna je kvaliteta leč in kako dobro drži križ. Cena mi že ne vzbuja prevelikega zaupanja.

karo40
7. September 2017, 23:27
Tudi sam imam podobne pomisleke. Toda trgovec mi zagotavlja, da je omenjeni daljnogled v rangu Wortexsov, Nikonov skratka daljnogledov,ki so skoraj enkrat dražji. Se bom še odločil - razmišljam tudi o Meopti Meopro. Hvala ti za tvoja razmišljanja.

alojz1
8. September 2017, 07:30
Ta daljnogled je zelo kvaliteten. Za ta denar dobiš največ.