PDA

View Full Version : OL za lov in športno strelstvo



Dule
28. February 2013, 00:30
Pozdravljeni,
zanima me če lahko z orožjem vpisanim na orožni list za lov sodelujem na strelskem tekmovanju pod okriljem strelske zveze Slovenije?
Kot veste lovci za prenos orožja potrebujemo tehten razlog, kar je lov. Zanima pa me ali je lahko za lovca tehten razlog za prenos orožja sodelovanje na strelskem tekmovanju športnih strelcev?

alojz1
28. February 2013, 00:46
Do strelišča menda misliš prenašati orožje v futroli. Kje vidiš problem.
Razen, če puška ne odgovarja pravilom SZS in te ne pustijo tekmovati.
Menda ne bomo spet tako zakomplicirali, spraševali policijo, pravnike......

Dule
28. February 2013, 01:49
Ne mene samo zanima če mi OL za lov zadostuje za udeležbo na tekmi športnih strelcev, ali bo potrebno delat še OL za šport, zato pa uprašam tukaj da ne bo treba komplicirat drugje.
Sprašujem zgolj iz vidika če me ustavi policaj, pri pregledu vozila ugotovi prisotnost orožja, prosi za papirje, vpraša če grem na jago, rečem da ne ampak na tekmo v Vipavo in on reče da v OL piše lov(strelska tekma ni lov)....

karel
28. February 2013, 07:01
23. čl. ZOro...

JakaJ
28. February 2013, 09:14
Veliko športnih strelcev ima lovske orožne liste. Policaj ti ne bo nič težil, ker to ni njegova stvar pač mu rečeš da greš na trening ali tekmo, na tekmi te pa nihče sploh ne vpraša ali imaš orožni list in kakšen je.

tinko balinko
28. February 2013, 10:06
V sloveniji ni do zdaj bilo dobenega problema.Problem nastane edino pri prenosu orozja v tujino tam znas imeti problem.....

Dule
28. February 2013, 10:19
Fantje najlepša hvala.
Sem se bal da bo potrebno delat še en orožni list za šport.

JAKAJEŽ
28. February 2013, 16:37
Fantje najlepša hvala.
Sem se bal da bo potrebno delat še en orožni list za šport.

Nobenega problema ni glede OL,sam sem imel MK na športni OL pa mi je ob zamenjavi na UE referentka svetovala,da naj dam še to na lovski OL,ker bi pri lovu z MK imel lahko probleme pri kontroli,obratno pa ne.
Sem pa streljal že na večih športnih prireditvah,pa ni nobenega problema,glede udeležbe v inozemstvu pa tako ali tako rabiš potrdilo o prenosu orožja preok meje.

lp

Fuchs
1. March 2013, 14:02
Ko grem v CRO na lov, imam nekaj kosov orožja vpisanih pod LOV, nekaj pa pod ŠPORT.
nikoli nisem imel problema...sam da plačaš prostojbino.

Z mano potuje redno tudi revolver , ki je vpisan por ŠPORT. Samo enkrat me je policaj vprašal za kaj ga potrebujem. Sem razložil za osebno varnost v gozdu, če bi iskal zastreljeno divjad...pa ni več bilo težav.

Revolver so vpisali pod dovoljenje za lov skupaj s puško.