PDA

View Full Version : Mauser - menjava cevi



PROF.racoon
1. January 2013, 18:54
Ali ima kdo izkušnje z menjavo cevi na mauser zaklepu?

V omari imam 243.win, pa me zanima, kako je z menjavo cevi, če bi se za to odločil. Menjal bi za kakšen večji klaiber - 308, 30.06, 8x57 ali 9,3x62.

main757
1. January 2013, 19:22
Cev z menjavo stane cca. 400€

alojz1
1. January 2013, 19:31
Cev se običajno menja, ko je iztrošena ali nagrižena. Pri dobri puški menjati cev ni smiselno. Razen če želiš kaj namenskega. Ampak glede na tvojo paleto možnih kalibrov to zadnje odpade.
Raje nabavi za 243 ustrezno strelivo.

Tomaž Ražman
1. January 2013, 20:53
Se strinjam z Alojzom, pa e boš že menjal cev, ne pozabi še upravne stroške za spremembo kalibra v registru orožja...

PROF.racoon
1. January 2013, 22:22
Ja, vidim, da je bolje kupiti drugo puško, kot menjati cev...

Dule
2. January 2013, 09:32
Sam sem stari crveni zastavi z iztrošeno cevjo, dal cev zamenjat v originalnem kalibru 8x57is, cev walther lothar bo koštala 420€ z cipiranjem in bronuro, v ta znesek pade še bruniranje sistema z zaklepom ter montaža merkov. Za 420€ kvalitetna cev ki je nova, vse ostalo poštimano. Tudi meni so svetovali naj raje kupim drugo puško. Kakšno puško bi dobil za 420€, verjetno ravno toliko staro z mogoče 50% iztrošeno cevjo, tako vsaj vem kaj imam.

alojz1
2. January 2013, 09:54
Dule, imaš prav. Napisal si, da je bila cev iztrošena. V tem primeru bi tudi jaz dal cev zamenjat.
Ampak Rakoon ima dobro puško. In tista s katero lovi je tudi dobra. In ne ve, kakšen kaliber bi sploh rad.
Najbolj enostavno je, da paleti predlaganih željenih kalibrov doda še 243 in je problem rešen.

Dule
2. January 2013, 09:59
Vse je res.

Tomaž Ražman
2. January 2013, 10:00
Rakun, kupi blaserja, pa te bo menjava cevi koštala 600 eurov, pa še prejšnjo boš imel biggrin

Bunny
2. January 2013, 11:13
ja pa baser ga bo koštal za pet cevi...+600e. Pa da ne bo pomote v razumevanju posta.

main757
2. January 2013, 11:22
Rakun, vso to skložje prodaj, pa si kupi nekaj konkretnega.

Tomaž Ražman
2. January 2013, 13:04
Rakun, vso to skložje prodaj, pa si kupi nekaj konkretnega.

No jaz nisem hotel bit tako direkten biggrin

Dule
2. January 2013, 13:32
Ja kupi Blaserja in imel boš možnost dobit zaklep v glavo.

cak
2. January 2013, 13:43
Za koliko takih primerov pa veš ?
Ne pisat neumnosti, če takšne puške ti nimaš.

Dule
2. January 2013, 13:52
Take puške nimam, ker jo nočem met.

Dule
2. January 2013, 13:59
Dejstvo pa je da se je to dogajalo. Tisti ki polnijo strelivo morajo bit posebej pozorni na poškodovane oz dotrajane tulce, ker ko ti poči tulec ali v primeru nadtlaka izbije netilko, ti plini lahko izbijejo zatič ki skrbi za zaklepanje bradavic.

Tomaž Ražman
2. January 2013, 14:06
Dejstvo pa je da se je to dogajalo. Tisti ki polnijo strelivo morajo bit posebej pozorni na poškodovane oz dotrajane tulce, ker ko ti poči tulec ali v primeru nadtlaka izbije netilko, ti plini lahko izbijejo zatič ki skrbi za zaklepanje bradavic.

Dule, brez zamere, vendar očitno zelo malo veš o blaserjevem sistemu in o vzdržljivosti le tega...

Kar se tiče polnjenja, pa verjemi da je bistveno bolj pogubno za vrtljivi zaklep kot blaser zaklep, če se pritisk poveča...

Pa dej mi prosim razloži kako lahko nadtlak izbije netilko, ko je naboj zaklenjen v ležišču?

Pa še to bi te prosu dej te "rekla kazala" debate prišparaj za v gostilni...

šakal
2. January 2013, 14:08
Dule "kolikokrat" se je pa to dogajalo, ko si glih tako omenil? In ali se glede na napisano ne dogaja več?

Tomaž Ražman
2. January 2013, 14:09
Pa še posnetek za Duleta:

http://www.youtube.com/watch?v=e4AqMl1A4aQ

Pa boš video, da ne zleti zaklep v glavo, se pa prej kaj drugega zgodi...

Tomaž Ražman
2. January 2013, 14:11
Dule "kolikokrat" se je pa to dogajalo, ko si glih tako omenil? In ali se glede na napisano ne dogaja več?

Tudi če se je res zgodilo, verjemi, da se je zaradi kake napake pri polnjenju, ko se uporabi kak pištolski smodnik in pride do katastrofe, pa naj bo blaser sauer ali bajkal...

PROF.racoon
2. January 2013, 14:24
Oh, Blaser... Pobožne želje... :whistle: Tomaž, prav v tvojem kalibru bi ga imel... :OK:

Sem ga že tolikokrat pestvoval, pa je prišla druga zadeva na svet za pestvovat pred kratkim - dobil sem hčerko. Pa še eno stanovanje bo treba letos naredit v bajti...

Kot sem že pisal, sem puško dobil od tasta, ki jo je ugodno kupil v paketu še z dvema puškama. Ker s tem kalibrom ne nameravam loviti (za lov uporabljam izključno 8x57 s katerim sem zelo zadovoljen), sem razmišljal, oz. bolj tast, da bi menjali cev v kakšen bolj univerzalen kaliber. Me še mogoče najbolj mika 9,3x62, ker imamo v lovišču kar nekaj jelenjadi in d.prašičev...

šakal
2. January 2013, 14:30
Tudi če se je res zgodilo, verjemi, da se je zaradi kake napake pri polnjenju, ko se uporabi kak pištolski smodnik in pride do katastrofe, pa naj bo blaser sauer ali bajkal...


Tomaž vem, da je napaka drugje in ne v sistemu. To je varijanta kot si jo navedel malo prej "rekla kazala" zato pa sem navedel Duletu taka vprašanja!

Dule
2. January 2013, 14:31
http://www.deportiro.com/english_articles/al10_english_version.shtml

Dule
2. January 2013, 14:42
Se opravičujem vsem prizadetim, Blaser R93 je najboljša in najvarnejša puška 21. stoletja.

tinko balinko
2. January 2013, 14:56
Dule ima popolnoma prav.Pri lovcih je taka vrjetnost izredno majhna ker uporabljajo tovarnisko strelivo.Pri sportnih strelcih pa je kar velika (posledicno ni v oborozitvi v vojskah in policiji.)Zato je tudi prisel na trzisce R8 ki ima se v zadnjem delu zaklepa varovalo da zmanjsa moznost zaklepa v glavo.Dogaja se samo pri pocenem tulcu....Vrjetnost je 1/10.000 ampak je in tega si taka firma nemore privoscit.......

cak
2. January 2013, 15:08
Tinko dobro, da imamo tebe.
Zaklep zleti v glavo samo na 10.ooo strelov.
Zato te puške ni v vojaški oborožitvi.
Večjih klobasarij pa še ne. Ampak ti si jih zmožen.
Aja pa polnjeni naboji so nevarni.

muzikant
2. January 2013, 15:27
Oh, Blaser... Pobožne želje... :whistle: Tomaž, prav v tvojem kalibru bi ga imel... :OK:

Sem ga že tolikokrat pestvoval, pa je prišla druga zadeva na svet za pestvovat pred kratkim - dobil sem hčerko. Pa še eno stanovanje bo treba letos naredit v bajti...

Kot sem že pisal, sem puško dobil od tasta, ki jo je ugodno kupil v paketu še z dvema puškama. Ker s tem kalibrom ne nameravam loviti (za lov uporabljam izključno 8x57 s katerim sem zelo zadovoljen), sem razmišljal, oz. bolj tast, da bi menjali cev v kakšen bolj univerzalen kaliber. Me še mogoče najbolj mika 9,3x62, ker imamo v lovišču kar nekaj jelenjadi in d.prašičev...

Če imaš 8*57 ne rabiš 9,3*62, 243 pa lahko uporabljaš tako za jelenjad in za pujse, za dolge strele. seveda skladno z Pravilnikom o vrstah in moči......................

Tomaž Ražman
2. January 2013, 15:34
Dule ima popolnoma prav.Pri lovcih je taka vrjetnost izredno majhna ker uporabljajo tovarnisko strelivo.Pri sportnih strelcih pa je kar velika (posledicno ni v oborozitvi v vojskah in policiji.)Zato je tudi prisel na trzisce R8 ki ima se v zadnjem delu zaklepa varovalo da zmanjsa moznost zaklepa v glavo.Dogaja se samo pri pocenem tulcu....Vrjetnost je 1/10.000 ampak je in tega si taka firma nemore privoscit.......

Tinkobalinko jebo te bog, od tebe pa nisem pričakoval tega...
Zadnji sniper tečaj v Slovenski vojski ki je bil izveden je bil med puškami blaser tactical2(SEP) in Australska vojska ima ravno tako blaser...

Pa verjemi, da med športnimi strelci ravno tako pride do poškodb pri mauserjevih zaklepih...

muzikant
2. January 2013, 15:47
Tinkobalinko jebo te bog 2 PUTA..... in Australska vojska ima ravno tako blaser...


in naša policija tudi..:icon_wink:

Dule
2. January 2013, 15:50
Noben ni reku da na mauserjevih sistemih ni nesreč, vendar je za kaj podobnega pri mauserju potrebno da ti potrže zaklepne bradavice. R93 ima hibo in že samo to da so na R8 dodali dodaten zatič dokazuje da zadeva ni bila tako zelo nedolžna.

Dule
2. January 2013, 15:53
Zadnji sniper tečaj v Slovenski vojski ki je bil izveden je bil med puškami blaser tactical2(SEP) in Australska vojska ima ravno tako blaser...
Naša vojska ima tudi FN F2000, ki je tudi tehnološki biser. In to je potem dokaz superiornosti nekega kosa orožja ali kaj?

Tomaž Ražman
2. January 2013, 16:13
Naša vojska ima tudi FN F2000, ki je tudi tehnološki biser. In to je potem dokaz superiornosti nekega kosa orožja ali kaj?

Ah, to je debata zase... No blaser gor ali dol, dejansko se mi ne zdi vredno menjat cevi na uporabni puški, kot je že Alojz reku...

Jaz osebno sem prodal vse ostale puške in si kupil blaser z več cevmi in to je to...

Lahko bi bil to sauer ali mauser ali konec koncem kej drugega.. Te menjalne cevi so v glavnem zakon...

tinko balinko
2. January 2013, 17:21
Cak:treba bo veckrat prebrati post da bos "pokuzil" da je razlika 10.000susov ali 1/10.000 /da pride do tega je ena proti desetisoc.Ali ti morem se kako drugace razlozit (dvomim da si razumel).:yawn:

Tomaz R:to je res imajo jo avstralski specialci,par jih je v Sloveniji in baje se Ukrajinci.Ampak to so manjse kolicine v specialnih enotah(ponavadi).Moras pa tudi zastopit koncept kako orozje pride v neko drzavo sam potek nakupa.Ker delas tudi tam kot jaz,ves da pride orozje v drzavo kot testno in tukaj tudi ostane (nekako podarjeno posamezni primerki).Tako tudi pri nas najdes ni da ni.

Blaser ima poseben zaklep,kjer se bradavice razpirajo in zapirajo.Tako zaklenejo in odklenejo sistem (zaklep).Problem nastane pri počenem tulcu (kot sem prej omenil lovci nimajo problem ker uporabljajo tovarnisko strelivo) se plini porazdelijo v lezisču naboja.To se lahko zgodi v vseh sistemih in puskah,zato konstruktorji predvidijo nacin kako te pline spraviti stran od strelca.Tukaj ima Blaser pomankljivost,saj te plini lahko stisnejo bradavice in zaklep zleti v glavo.
To je pač stvar ki se klasicni repetirni puski skoraj nemore zgoditi,potreben je fizični lom bradavic.
Zaklep so od R93 do R8 precej ojacali in dali še zapah zadaj,kjer se dodatno blokira zaklep.Iz tega sledi da to očitno niso bile čisto "nedolžne "zadeve.

Seveda bi tudi sam skočil v zrak ce bi dal za pusko 3-4tisoč ervinov in potem bi neki Tinko pisal da obstaja vrjetnost........

Tukaj bom tudi zaklučil z to tebato z moje strani.Srečnega pa zdravega in ravne rore se naprejBighand

PROF.racoon
2. January 2013, 18:55
Če imaš 8*57 ne rabiš 9,3*62, 243 pa lahko uporabljaš tako za jelenjad in za pujse, za dolge strele. seveda skladno z Pravilnikom o vrstah in moči......................

Katero municijo bi mi priporočal za 243.win, da bi lahko v skladu z zakonom jagal pujse in jelenjad? Se bojim tudi, da bo tako močno polnjenje naredilo na uplenjeni živali preveč razdejanja (lahka in hitra krogla)...

alojz1
2. January 2013, 18:55
Citat: Cak:treba bo veckrat prebrati post da bos "pokuzil" da je razlika 10.000susov ali 1/10.000 /da pride do tega je ena proti desetisoc.Ali ti morem se kako drugace razlozit (dvomim da si razumel).

Statistika pravi, da je v II sv. vojni zadela vsaka 10.000 krogla. Ali 1/10.ooo
Tinko pravi, da je enako nevarno ali si v vojni ali pa streljaš z Blaserjevo puško.

tinko balinko
2. January 2013, 19:03
Alojz recimo da je temu tako........:lol1::lol1::BangHead:Nimas kaj bol pametnega za pocet,kot se ukvarjat z statistiko,se dobro da obstaja stric google,drugace bi se kar zivel v zmoti.....

main757
2. January 2013, 19:09
Rakun, obvezno Grom.

PROF.racoon
2. January 2013, 19:18
Rakun, obvezno Grom.

Main, a malo pikaš? :icon_lol:


Tukaj pa še malo offtopic kosti za glodanje:
http://lutz-moeller-jagd.de/Waffen/Blaser/R93/Blaser-R93.html

main757
2. January 2013, 19:19
malo:OK:

main757
2. January 2013, 19:33
Rakun, vprašanje je, če je zaklep dovolj dolg za tvoje nove želje. Po besedah mojega puškarja pri zastavi obstajata dve dolžini. Na kratek zaklep ne paše dolg naboj. Ena dolžina mislim, da je 88mm, druga pa je za nekaj mm krajša merjeno od spodaj.. Lahko sem se zmotil za kakšen mm.

Tast ti je šenkal puško, sedaj ti pa flanca kaj bi on s tvojim denarjem. Izgleda, da je zvohal, da si poln denarja biggrin
Tastovo puško prodaj, bo vsaj žena vesela:OK:
Joj ti notranjčkibiggrin

PROF.racoon
2. January 2013, 20:15
Sem gledal zaklep. Ima vstavljen nek distančnik za ta kaliber, ki je zdaj noter... Verjetno gre ven za večje kalibre...
Mah se ni treba preveč mantrati... V Vipavi računa za kragujevško cev 80€ + cipiranje + merki...

Bom počakal na Muzikantarov nasvet, kaj bi bilo dobro streljati v tem kalibru...

detel
2. January 2013, 20:32
Cak:treba bo veckrat prebrati post da bos "pokuzil" da je razlika 10.000susov ali 1/10.000 /da pride do tega je ena proti desetisoc.Ali ti morem se kako drugace razlozit (dvomim da si razumel).:yawn:

Tomaz R:to je res imajo jo avstralski specialci,par jih je v Sloveniji in baje se Ukrajinci.Ampak to so manjse kolicine v specialnih enotah(ponavadi).Moras pa tudi zastopit koncept kako orozje pride v neko drzavo sam potek nakupa.Ker delas tudi tam kot jaz,ves da pride orozje v drzavo kot testno in tukaj tudi ostane (nekako podarjeno posamezni primerki).Tako tudi pri nas najdes ni da ni.

Blaser ima poseben zaklep,kjer se bradavice razpirajo in zapirajo.Tako zaklenejo in odklenejo sistem (zaklep).Problem nastane pri počenem tulcu (kot sem prej omenil lovci nimajo problem ker uporabljajo tovarnisko strelivo) se plini porazdelijo v lezisču naboja.To se lahko zgodi v vseh sistemih in puskah,zato konstruktorji predvidijo nacin kako te pline spraviti stran od strelca.Tukaj ima Blaser pomankljivost,saj te plini lahko stisnejo bradavice in zaklep zleti v glavo.
To je pač stvar ki se klasicni repetirni puski skoraj nemore zgoditi,potreben je fizični lom bradavic.
Zaklep so od R93 do R8 precej ojacali in dali še zapah zadaj,kjer se dodatno blokira zaklep.Iz tega sledi da to očitno niso bile čisto "nedolžne "zadeve.

Seveda bi tudi sam skočil v zrak ce bi dal za pusko 3-4tisoč ervinov in potem bi neki Tinko pisal da obstaja vrjetnost........

Tukaj bom tudi zaklučil z to tebato z moje strani.Srečnega pa zdravega in ravne rore se naprejBighand

Na koncu boste prišli do zaključka, da je najboljši sistem mauser in naša stara zastava :icon_lol::yea1:

muzikant
2. January 2013, 20:38
Sem gledal zaklep. Ima vstavljen nek distančnik za ta kaliber, ki je zdaj noter... Verjetno gre ven za večje kalibre...
Mah se ni treba preveč mantrati... V Vipavi računa za kragujevško cev 80€ + cipiranje + merki...

Bom počakal na Muzikantarov nasvet, kaj bi bilo dobro streljati v tem kalibru...

CDP ali TTSX za teleta in ozimce, pade pa tudi drugo, če si nek strelec.
LpT

main757
2. January 2013, 21:06
Rakun, ne igraj se, .243 je za teleta in ozimce... Če boš pritisnil lanjščaka te bodo dali je8at.:whistle:

PROF.racoon
2. January 2013, 22:04
Hvala Muzikantar! Mislim, da mi je podobno municijo svetoval že Alojz...

@main: Ja, mi bodo naslednjič na jagi že puško in municijo gledali... Špijuni so povsod... :icon_lol: