PDA

View Full Version : Nosler



Dule
20. December 2012, 13:34
Ima kdo izkušnje z kroglo Nosler AccuBond?

tinko balinko
20. December 2012, 19:16
Kaj te zanima....Jaz jih uporabljam v cal.270win in sicer v tovarnisko polnjenim Federalom.Teza 9g.
Lahko ti opisem razliko med noslerjem in rws-ks.Teh sem najvec uporabljal.

barnes308
20. December 2012, 19:21
Dule lep pozdrav,

jaz sem jih že pred časom polnil za kaliber 308 win. Moram rečt, da so mi delovale zlo podobno kot Hornadiy Interbond. Itak je to bondet krogla, ki od deformaciji obdrži tam nekje od 60 do 70 % teže (plašček in svinc zlepljen skupaj), imel sem problem edino z točnostjo zadetkov. Saj moji puški ne pašejo krogle, ki imajo posnet zadek. Kar se tiče strela na divjad ni bilo nobenih problemov, izhodna rana zmeraj. Je pa res da so malo dražje pa še pakunga je sam 50 kosov.

LP

Dule
20. December 2012, 22:15
Zanima me natančnost te krogle, učinek na divjad, ali divjad pada v ognju oz. je pobeg z nastrela kratek ali dolg, stanje podplutb glede na lego zadetka, prebojnost pa tudi trdota krogle. Nabavil bi krogle 165 gr kalibra .308 polnil pa bi jih v kaliber 7,5x55 Swiss, ki je balistično zelo blizu .308Win. Prosim za omenjeno razliko med AccuBondom in KS-om. Je pa res da so krogle sorazmerno drage, saj pride 50 kosov 50€, kar pa se hitro kompenzira če je krogla dobra in dela tako kot oglašujejo pri Noslerju.

barnes308
21. December 2012, 08:52
Jaz pri strelih na srnjad nisem imel velikih podpludb (samo okoli rane) prav tako ne pri divjih prašičih. Večina srnjadi je padla v ognju prav tako manjši pujski do 40kg. Krogla je v prvem delu bolj mehka, šele kasneje nekje proti sredini se strša. Iztopna rana je bila odvisna od velikosti divjadi in razdalje strela (hitrost) mislim pa, da je bila največja iztopna rana 7 cm pri srni. Ko sem pa streljal na lanščaka in sem ga zadel v pleče je bilo pa kar hudo zbito, tako kot pri vsaki krogli. Dule ali si kaj gledal krogle Lapua Mega, meni se fantastično obnesejo na tarči in divjadi pa še cenovno so ugodne.

Accubond in Mega

tinko balinko
21. December 2012, 09:17
Torej lahko ti povem kako deluje v mojem kalibru.Kar se tice natancnosti ti zal nemorem dati nekih podatkov ker imam crveno zastavo in optiko leupold z dokaj debelim krizem in seveda tovarnisko polnjene naboje.Torej spravim ji nekje do 3cm od centra.Prav tako rws ni razlike ne v natancnosti ne v legi zadetkov.
Razlika med ks in noslerjem je pri strelih na blizu.Pri ks divjad tudi na blizu pada v ognju medtem ko z noslarjem naredi se kaksen korak.Medtm ko na daljsi razdalji pada v ognju.Ks je ob zadtku v kost topovski projektil izredno trga in razbija.V mojem kalibru in dokaj visoki hitrosti ks 895m/s.Z noslerjem podpludb na prasicu ni za srnjaid nimam podatka (se nisem odkupil).Hitrost 899m/s.Medtem ko pa je probojnost neverjetna.Pred leti sem uplenil merjaca 135kg cez plece je prebila krogla skoz in skoz na razdalji dobrih 20m.
Zaenkrat za moj okus nisem nasel bolje krogle.
Sicer sam nepolnim nabojev ampak 56eur za rws ali 45eur za amerski patron z noslerjevo kroglo je kar razlike sploh ce jih popokas 100+.Z kroglo sigurno nebos razocaran.Pri natancnosti je pa vec dejavnikov.

alojz1
21. December 2012, 10:09
Dule ali si kaj gledal krogle Lapua Mega, meni se fantastično obnesejo na tarči in divjadi pa še cenovno so ugodne.

Vsaka krogla dela drugače pri različnih hitrosti. Zato je kaliber zelo pomemben. Nosler je enostavno predraga za to kar nudi. Je veliko boljših. In za kaliber 30 je Barnes kar prav napisal.
Za tiste, ki pa streljate na večje razdalje je pa po moje najboljša Hornady A-max.

Dule
21. December 2012, 10:14
Barnes, krogle Lapua mega sem samo preveril ponudbo arteka na internetu pa ravno tiste srednje gramaže nima, moji puški ustrezajo krogle pri 160-170 gr, imel sem krogle oryx 180gr, vendar pa se niso obnesle po natančnosti, saj je kar razmetavalo, medtem ko z 168 gr nese zelo uredu. Verjetno bom nabavil kar Noslerja, najprej eno škatlo za probo, če se bo pa obneslo bom verjetno nabavil večjo količino.
Najlepša hvala za odgovore obema.

Tomaž Ražman
21. December 2012, 13:54
Za tiste, ki pa streljate na večje razdalje je pa po moje najboljša Hornady A-max.

Se strinjam, ubistvu so za na daleč primerne vse match krogle...

Sam sem tudi hotu polnit accubond 200gr za .300 win mag, pa sem se premislu zaradi cene... Se mi zdi vseeno malo predrga tu v evropi...

Tomaž Ražman
21. December 2012, 13:57
Barnes, krogle Lapua mega sem samo preveril ponudbo arteka na internetu pa ravno tiste srednje gramaže nima, moji puški ustrezajo krogle pri 160-170 gr, imel sem krogle oryx 180gr, vendar pa se niso obnesle po natančnosti, saj je kar razmetavalo, medtem ko z 168 gr nese zelo uredu. Verjetno bom nabavil kar Noslerja, najprej eno škatlo za probo, če se bo pa obneslo bom verjetno nabavil večjo količino.
Najlepša hvala za odgovore obema.

Lapua mega in nosler accubond imata malo skupnega...

Jaz uporabljam lapuo mega na 9.3x62, in sem zelo zadovoljen, vendar samo za pogone...

dolgin
21. December 2012, 14:05
Accubond v .308 mi dela odlično. Divjad pada,podplutbe minimalne okrog ran; nese pa odlično,vendar ne tako kot Hornady interbond. Je pa res,da je cenovno precej "neugodna",ampak za pokat po tarči imaš na trgu ogromno poceni municije,za jago ti pa ne bo žal, če se boš odločil zanjo.

alojz1
21. December 2012, 14:15
Zanima me, če ima kdo pripombo na A-max.
Je le 1/3 cene Noslerja, izredno natančna, z plastično konico ki se v nabojniku ne deformira in zelo učinkovita tudi pri velikih razdaljah.
Kupil sem jih (pa preizkusil tudi) zaradi pohval lovcev iz celega sveta. Še skandinavci in angleži jo hvalijo kar je za njih redkost.
Doma polnjen naboj<1€.

Dule
21. December 2012, 14:16
Sem na internetu našel še kar nekaj podatkov o vseh treh kroglah(Lapua, Nosler, Hornady). V nemčiji je tudi dobra stran kjer se dobi veliko krogel, nabavljala bova skupaj s kolegom če se bo tudi on odločil, tako da deliva poštnino.

zober
22. December 2012, 16:17
A je ta Accubond kej podobna geco Expres?

rws
22. December 2012, 21:35
Prej bi rekel da je bolj podobna Hornady V-maxu.
Drugače pa glede Accubonda z moje strani samo pohvale. Ne zastopim pa, zakaj jo pri Noslerju oglašujejo kot big game kroglo. Meni se ni pokazala kot ekstremno trda, prebojnost pa ima res vrhunsko. Streljal sem 3kom srnjadi in gamsovega mladiča, vse je padlo v ognju, oče pa jelena šilarja( strel v jetra, zadetek odlično nakazal, naredil še par korakov in obležal). Poškodbe pri tej krogli niso ravno najmanjše, zato pa večinoma vse pade v ognju.
Če se prav spomnim, Accubond polni tudi Norma, cena pa vrtoglava:icon_wink:

hunterxxxl
19. March 2013, 22:04
Par dni nazaj sem sprobal krogle Nosler 6,5mm 120gr(zgornja grupa). Z natančnostjo sem zelo zadovoljen. Izstrelil sem 3 naboje(eden mi je ušel 1 cm v levo), nato pa ša 2 Sierrina, pravtako 120gr, če mi nese isto.

Dule
26. March 2015, 17:00
Kje nabavljate krogle Hornady?
Zanimajo me .308 interbond 165gr, na egunu kjer sem jih nazadnje nabavil jih ni že kar lep čas.

Robert91922
27. March 2015, 11:07
Na Google.com ali Najdi.si vtipkaj "geschosse hornady interbond" in dobil boš nekaj linkov do nemških trgovcev, ki bi mogoče imeli ali so imeli...
Na tak način sem našel marikaterega trgovca, ki prodaja tovrstno robo, odvisno kaj iščeš.

Benjo
27. March 2015, 12:05
Kje nabavljate krogle Hornady?
Zanimajo me .308 interbond 165gr, na egunu kjer sem jih nazadnje nabavil jih ni že kar lep čas.

V Trstu je trgovina, naročijo Hornady kroglo, ki si jo želiš/rabiš. (ime trgovine na ZS)

Preko maila se je mogoče vse dogovoriti. Je pa potrebno povprašati ali govorijo angleško in pošiljajo robo. Sam sem krogle naročil preko maila (v Italianščini) in jih nato osebno prevzel (pa še popust sem si zrihtal).

karo40
27. March 2015, 12:19
Ali mi lahko kdo iz lastnih iskušenj pove lastnosti krogle Barnes 284 /7mm/ 9.7 gramov/150g/grs.
Dal bi si napolniti municijo 7x57R.

alojz1
27. March 2015, 12:50
Ali mi lahko kdo iz lastnih iskušenj pove lastnosti krogle Barnes 284 /7mm/ 9.7 gramov/150g/grs.
Dal bi si napolniti municijo 7x57R.

Če imaš v mislih monolitko (nisi napisal oznake) sem jo polnil z 38 grain N140. Nisem pa siguren, da bo dobro delala v vsaki bokarci ker je malo dolga.
Zato imam raje LOS HT 130 grain in 40 grain N140. Razlika v zadetku je le v luknji. Pri zadnji se zgodi, da je par luknjic na izhodu v manjšem krogu okrog večje.

karo40
27. March 2015, 13:20
Mislim da je monolitka. Ima modro plastično konico.

karo40
27. March 2015, 13:23
Sedaj sem našel oznako TTSX Bleifrei.

alojz1
27. March 2015, 14:12
Ja. Pravo sem mislil (TTSX). Te sem polnil tudi v 270win. Rabijo kar veliko hitrost.
Priporočam pa za 7x57R, LOS 130 grain, HT.

karo40
27. March 2015, 17:54
Tudi Los-ova krogla, katero predlagaš je monolitka. Kako je pri njej z dolžino?

alojz1
27. March 2015, 20:18
Barnesova je 9,7g (150 grain). LOSova pa 8,4g (130 grain) in je ustrezno krajša. Z težjo so tudi problemi v nekaterih kombinirkah.

Bokarca
27. March 2015, 21:27
Karo40, če boš že polnil TTSX vzemi raje 120 grain TTSX in ne 150...

alojz1
27. March 2015, 21:46
Pameten nasvet. Ta je še najboljša. Z nižjo težo hitrost narašča. V tem kalibru je pa to dobrodošlo.

karo40
27. March 2015, 23:06
Obema se lepo zahvaljujem. Področje polnjenja je zame neznanka, za to mi je vsak nasvet dobrodošel. Vendar imam še eno vprašanje. Oba mi predlagata lažjo kroglo. Slišal sem namreč da so težje krogle stabilnejše in posledično tudi bolj natančne. Pa še nekaj: Z omenjenim kalibrom in pa z kroglo, ki jo bom izbral, nameravam loviti srnjad in eventualno tudi kak težji kos divjadi/divji prašič - jelen/. Ali niso krogle katere mi predlagata neustrezne za lov na tako divjad.

alojz1
28. March 2015, 08:56
V spremembah pravilnika je 8g monolitka dovolj za jelena. Za ostalo divjad (razen medveda) ni omejitev teže. Je samo energija. Te pa ima hitra krogla dovolj.
Stabilnost krogle se pokaže pri večjih razdaljah. Če twist cevi ustreza dolžini krogle bo ravno tako točna kot vsaka druga (za lovsko uporabne razdalje).