PDA

View Full Version : Predstavitev



Robko
10. December 2012, 23:28
Pozdravljeni
Moje ime je Robert Podgoršek ,po poklicu mizar.Rad bi se včlanil v LD Toško čelo,
ker sem tudi doma v njihovem rajonu.Sem ribič v RD Straža Sava.Eden od razlogov je tudi problem kormoranov in sivih čapelj.Sem tudi velik ljubitelj narave
in strasten gobar.Psa še nimam a bi rad imel nizozemskega ali belgijskega ovčarja.

MLikar
11. December 2012, 08:00
Robko, pozdravljen in dobrodošel pri nas.
Če boš pri Toščanih, bova soseda.biggrin
Kar se tiče psov, priporočam, da malo počakaš in se spoznaš z delom lovskih psov v lovišču. Zelo verjetno se boš potem odločal za lovsko pasmo. A tudi s tem počakaj dokler ne opraviš lovskega izpita, bo lažje. Vem iz lastnih izkušenj, ker sem tudi sam nabavil braka še kot pripravnik.
Pa ni težava v tebi samem, temveč v tem, ker boš kot pripravnik verjel raznim zgrešenim in "pametnim" nasvetom najbrihtnejših jagrov in delal napake, ki jih kot že izprašan lovec ne boš. Vsekakor pa velja, da je lovec brez psa samo pol lovca.

LP

aron
11. December 2012, 08:30
Pozdravljen Bighand

solzica
11. December 2012, 12:51
Pozdravljen Robko!
Ti dve pasmi, katere želiš - nista lovski pasmi. Če pa že boš postal lovec, bi bilo smiselno, da si nabaviš lovsko pasmo psa, kateri ti bo na lovu v pomoč in veliko veselje.
To, da je lovec brez psa, samo pol lovca pa še kako drži.