PDA

View Full Version : dvogled SANJU



gonjač
28. November 2012, 00:04
POZDRAVLJENI!

Zanima me ali imate kaj izkušen s temi dvogledi.Ali so res tako dobri kot jih hvalijo v reklamah.Cena je po moje ugodna. Če se bom odločil za nakup, katero povečavo naj vzamem 7 ali 10kratno? A je vidljivost v mraku dobra?

MLikar
28. November 2012, 09:40
Dajte malo gledat kam vtaknete novo temo!
Prestavljeno v Optiko.

Markysprej
28. November 2012, 09:53
kolega je z njim zadovoljen. ni vrhunski, za tako ceno pa po moje tudi ni tako zelo napačen...

muzikant
28. November 2012, 10:11
POZDRAVLJENI!

Zanima me ali imate kaj izkušen s temi dvogledi.Ali so res tako dobri kot jih hvalijo v reklamah.Cena je po moje ugodna. Če se bom odločil za nakup, katero povečavo naj vzamem 7 ali 10kratno? A je vidljivost v mraku dobra?

Povečavo vsekakor 7x, samo ne Sanju.
Daj pripni kako povezavo do tam, kjer hvalijo te "dvoglede".
Če si slučajno vinogradnik, bi ti lahko prišel prav za sod podložiti.:icon_wink:

macane
28. November 2012, 11:10
Sam sem ga v povečavi 7x redno uporabljal 8 let in še vedno funkcionira, za to ceno in garancijo ne boš dobil boljšega!!!

main757
28. November 2012, 11:14
Jaz sem ga tudi imel, no še sedaj je pri hiši. Bil je moj prvi daljnogled. Za lov srnjadi s preže čisto dovolj.

ben1
28. November 2012, 11:23
Samo takrat sem bil vesel ko sem ga prodal. Mislim da se za ta denar da dobit kej bolšga.

detel
28. November 2012, 11:59
...za sod podložit. Torej ima močno ohišje :icon_lol:biggrin

jazbec
28. November 2012, 12:59
To je bil moj prvi daljnogled. Je čisto OK, najbolj pa me je motilo premikanje okularjev med nošnjo za vratom.
Sedaj mi pa stoji v omari... ga kdo kupi?

gonjač
28. November 2012, 13:23
Kaj pa predlagate v tem cenovnem rangu če že ta ni najboljši?

rws
28. November 2012, 15:32
Za 300e dobiš Vixen Foresta 8x42! Tako oster, da dobiš poleg Hansaplast paket:icon_wink:

Ferenc
30. November 2012, 09:17
Kaj pa predlagate v tem cenovnem rangu če že ta ni najboljši?

Ja tole je zanimivo vprašanje ampak če bi mene vprašal bi naredu takole:
Rajši bi bil še eno leto brez, pa bi probal še mal prišparat ( ja saj vemo, da je pizdarija z denarjem) ampak dolgoročno je to najcenejša varjanta in bi si kupil vsaj ZEISS CONQVEST 8*56T cena je cca 1000.€. Če ga boš pa kupil zdele za 300.€, ga boš kupil čez 3 leta spet za 300.in čez 3 leta spet, boš v tem času več dal, pa slabo boš vidu pa še jezen boš in nakonc boš vse skup fuknu stran in si boš kupu daljnogled vsaj takšen kot sem ti ga najprej omenu, če ne še boljšega. Kar nekaj takih zgodb poznam.

Sršen
30. November 2012, 09:41
Tudi meni se zdi 300€ nekoliko nizek bu?et za dober daljnogled.
Že samo 100€ več prilično razširi možnosti. Do jurčka se jaz ne bi stegoval, a za 700€ dobiš špico, ki predvsem starejšega lovca popolnoma zadovolji!

Optik-trade.si
30. November 2012, 09:55
Za cca. 700€ se že dobi relativno solidno optiko, ampak je izbira še vedno precej omejena. Trenutno sta najboljša izbira v tem cenovnem rangu Zeiss Conquest HD 8x42 in Docter Nobilem 7x50. Oba omenjena lahko povprečnemu lovcu služita 10 let in ponujata zadovoljive optične lastnosti.


@Ferenc: vsak drugi nakup daljnogled nad 1000€ je točno takšna zgodba kot jo je napisal Ferenc. Kupec je najprej vsake 3 leta kupoval daljnogled za 200-300€, nato pa izgubil živce zaradi slabe kvalitete in kupil daljnogled kot se spodobi

Dule
30. November 2012, 10:31
S to zgodbo se tudi jaz popolnoma strinjam, na začetku sem imel en star podedovan dalnogled, nato bušnelčke, sedaj imam kitajski minox, šparam pa za steinerja.

main757
30. November 2012, 11:29
Steiner Ranger pro (8x56) stane 500-600€.
Ko je tema je tema, tudi s tem daljnogledom ne boš videl nič. Razen če imaš luno ali umetno svetlobo.

Dule
30. November 2012, 11:36
sparam za nighthunterja. Jaja, ko je tema je tema ja, ma ko ni čisto tema se pa dogajajo zanimive stvari.

pzaksek
30. November 2012, 11:47
imam swarota el 8x42. Fino fino, a ga bolj malo uporabljam, saj mi strelni daljnogled bolj približa..... V svojem kratkem lovskem času imam eno izkušnjo. ?akam na krmišču in pride jazbec. Ker je bil že tako močan mrak, ga skozi strelni daljnogled nisem vidu , kot eno kepo(mislil sem da je krtina) no potem pa pogledam skozi dvogled in ga vidim. .... Moje mnenje je da prvo je fino imeti dober strelni daljnogled, nato pa dvogled. Problem je pri jagi v visokogorju, ko ponavadi imaš puško na hrbtu in je težje operirati v strmini.....je pa pravilo da malo špage, malo muzke. Pri dvogledu se vidijo bistvene razlike v mraku.

mugo
30. November 2012, 12:26
Moje mnenje je da prvo je fino imeti dober strelni daljnogled, nato pa dvogled.

To drži ko na preži čakaš pri polni svetlobi srnjaka in podobno. Ko pa pri pol lune čakaš prašiče ali lisico, pa ne boš vsakih par minut pregledoval travnika s strelnim daljnogledom. Tudi sicer je precej lažje telovaditi s stvarjo, ki jo lahko držiš v eni roki, kot s svarjo, ki je montirana na puško. Moje mnenje je, da je prva stvar pri lovu, da dobro vidiš kaktero in kakšno divjad imaš pred sabo, za to rabiš najboljše orodje. Za strel je spet drugo orodje, ki je hitro dovolj dobro za lov na razdalje, ki so običajne pri nas. Ali drugače povedano, težje je pravilno oceniti gamsa na na razdalji, na kateri ga je možno ustreliti, kot obratno.
Za nakup daljnogleda z manjšim budžetom predlagam nakup kake rabljene zadeve priznanih znamk.

muzikant
30. November 2012, 12:36
@zakšek
Tvoje mnenje je napačno. Saj glede na staž niti ne more biti drugačno.

@mugo

Tvoja razlaga je pravilna.:icon_wink:

Dule
30. November 2012, 12:51
Mugo, popolnoma se strinjam z napisanim, je pri srnjaku isto da ga je težje ocenit kot pa streljat, sploh stare srnjake, ki izstopajo kasneje kot pa mladci.
Kristalno čista slika skozi kvaliteten dvogled v mraku omogoča prepoznavanje detajlov, ki jih skozi nizkocenovni dvogled niti ni videti.