PDA

View Full Version : Fotoaparati analogni in digitalni



ZR7
9. December 2007, 21:56
http://lov.mojforum.si/lov-about15-45.html

Kakšne fotoaparate kaj uporabljate? Nekateri ste v trofeje nalepili že kar nekaj zanimivih fotk.

Šklocate iz roke, ali nosite s seboj tudi stative?


imam digitalca- canona s1 is. naslonim se na kaj naravnega ali na prežo, seveda pa bi bilo dobr razmislit o stativu. Mam pa en problem, ko izgine sončna svetloba so posnetki neuporabni, ne pomaga nočni način, ne fleš?
posnetke bom objavljal, ko kaj pametnega poslikam, istih kot so na konkurenčnem forumu pa ne mislim tukaj ponavljat.

Tudi jaz uporabljam fotoaparat Canon PS S1 IS. Večkrat s seboj vzamem tudi stativ. Ko kupujete stativ kupite robustnega in ne takega, ki se bo tresel kot šiba na vodi. Divjad slikamo običajno v težkih pogojih zato je priporočljivo pogledati v navodila kako je z načini ostrenja in nastavitvijo načina osvetlitve. Avtomatski način osebno pri slikanju divjadi in ptic poredko uporabljam (ko ni časa za drugo nastavitev) saj so običajno pred predmetom slikanja veje ali druge ovire ali pa so veliki svetlobni kontrasti. Avtomatski način bo izostril oviro, divjad ali ptica pa bo neostra, osvetlitev pa bo nepravilna. To je še posebej pomembno pri pticah kot majhnih predmetih. (poglej v forumu Narava). Zgornje se nanaša na PS S1 IS.

Lep pozdrav

Jaz se zadovoljujem z analogno fotografijo, ki je zame boljša kot digitalna

Pa še moj nikon:
http://www.moj-album.com/slike/1271230/IuoSEkd_8YwTbf6c.t.jpg

http://www.moj-album.com/slike/1271230/TZPqwkp1jUZyGq6B.v.jpg


Jaz se zadovoljujem z analogno fotografijo, ki je zame boljs?a kot digitalna

Pa s?e moj nikon:
http://www.moj-album.com/slike/1271230/IuoSEkd_8YwTbf6c.t.jpg


my man... tudi jaz imam raje klasiko. Sicer imam na voljo tudi samsungovega digitalca tako za na hitro, klasika pa je cannon pa 18-35, 36-76 in 70-300 mm objektive. Se vecina digitalcev lahko kar skrije. Edino karjolo bi rabil za vse to po loviscu vlacit :?

Analognega imam Canona A1 stara reč vendar vrhunska, če se ga še kje dobi ga priporočam.

Digitalca imam trenutno Canona Powershot A 520 in mi je v kar dobro zadovoljstvo. Za slikanje divjadi mogoče malce prepočasen.

Takoj ko bodo finance dopuščale pride EOS 300 D z najmanj 350 objektivom ene dvakrat sem imel izposojenega in je reč za mene osebno fantazija.

Nič ne rečem čez Nikona ampak jaz prisegam na Canon.

S fotoaparatom je približno tako kot z lovsko puško ali daljnogledom. Vsak bo hvalil svoje, ampak če bi imel denar bi si pa sigurno kupil še kaj kvalitetnejšega.

Če se misliš ukvarjati z bolj zahtevno lovsko fotografijo potem pride v poštev samo digitalni SLR aparat znamke Canon ali Nikon. Za objektive pa pričakuj, da boš plačal najmanj 2x toliko kot za sam aparat. Ne delaj si računice na račun manj zmogljivih in cenenih objektivov še posebno pa brez stabilizatorja slike.

Kakšno fotografsko opremo bi nabavil je odvisno tudi od tega ali se boš s fotolovom ukvarjal zaradi objave slik na razstavah in objave v občilih (tam boš naletel na hudo kokurenco) ali pa boš tako kot jaz slikal iz veselja in v lastno zadovoljstvo, slike boš pa po elektronski pošti poslal še kam.

Lastne izkušnje:

Tudi sam sem na spletnih straneh veliko ogledoval aparate in fotografski pribor ter delal izračune in primerjave. Pri fotoaparatu sem si postavil kar nekaj zahtev. Na koncu sem glede na razpoložljive finance nabavil kompaktni digitalni fotoaparat Panasonic DMC FZ-50. Ima pač svoje prednosti in pomanjkljivosti. Vesel sem, da ima 12X optični zoom pri 10M točk in kar 21,4X zoom pri 3M točk (velikost slike 2048x1536 točk). Ima možnost ročnega izostrovanja in avtomatsko točkovno izostrovanje, kar pride zelo prav pri posnetkih ptic ali slikanju na večje razdalje, ima zelo dober umirjevalnik slike, itd.
Med pomanjkljivosti mu pa štejem predvsem slabo kvaliteto video posnetkov in opazno zrnatost posnetkov od ISO 200 naprej.

Glede na to kje hodim in v kakšnih razmerah uporabljam fotoaparat mi ta povsem zadostuje. Vedno se pa lahko znajdeš v dilemi kot se jaz: O, če bi imel boljši aparat kako kvalitetna slika bi nastala.

Za kvalitetno fotografijo je pa potrebno tudi fotografsko znanje. Če bi bil jaz na začetku fotografske poti bi sigurno obiskoval fotografske tečaje sedaj po štirih desetletjih fotografske dejavnosti se pa kvečjemu lahko zanesem samo na izkušnje.

Seveda so to samo moja razmišljanja, ki se verjetno razlikujejo od drugih.

Upam, da ne bom koga užalil če bom napisal, da je za dobro fotografijo poleg sreče in dobrega fotografskega pribora vseeno treba imeti malce znanja s področja fotografije. S tem znanjem bomo dodatno pripomogli h kvaliteti fotografij. Želja nas vseh pa je ustvariti čudovito sliko, ki jo bomo z veseljem pokazali tudi na tem forumu.

Pozorno sem prebral knjigo g. Janeza Černača: Fotolov - priročnik za fotografiranje divjadi; prebiram pa tudi razne članke na spletni strani:

http://www.e-fotografija.com/artman/publish/article_129.shtml


Marsikakšen nasvet sem si zapomnil in razrešil marsikatero tehnično nejasnost pri fotografiranju če drugega ne pa sem spoznal, da fotografiranje le ni tako enostavno.


Seveda ni vse v pixlih in zoomu, pa tudi umirjevalnik slike za fotografe, ki se več ukvarjajo s fotografiranjem živali ne pomeni nič saj uporabljajo samo stativ. Vendar za dobro fotografijo je to še kako pomembno. O pomenu posameznih parametrov pa piše v zgoraj navedeni literaturi.


Nekateri fotoaparati imajo že 18x optični zoom recimo tudi Olympus... Pred nakupom se splača poiskati razne forume na temo fotoaparatov, kjer se pokaže realna slika kvalitete. Podatki, ki nam jih dajo trgovci so ponavadi v superlativih. Pa tudi na forumih se bo našel kdo, ki bo na veliko hvalil posamezen izdelek na koncu pa se bo pokazalo, da je prodajalec tega izdelka.

Jaz bi ti svetoval takole: Vzemi fotoaparat in se odpelji v trgovino Foto Mixi v Žireh. Pred obiskom se pozanimaj kdaj je v službi strokovnjak za objektive. Če bo le možno naj takrat vremenske razmere ne bodo idealne. Jaz sem enako storil že pred leti in si kar tam ogledal slike, ki sem jih takrat posnel. Imel sem na izbiro samo en objektiv medtem ko jih boš ti imel kar nekaj.

Za tebe bodo prišli po mojem mnenju v poštev objektivi s ceno od približno 600€ naprej. (Najdražji modeli dosegajo več 1000€).

Izbiraj tak objektiv, ki bo imel tudi optični stabilizator slike saj lahko pričakuješ, da boš večino slik posnel brez stativa in daljinskega sprožilca (čeprav stabilizator vloge stativa in sprožilca ne nadomesti v celoti).

Goriščna razdalja naj bo spreminjajoča z zgornjima vrednostima 300 ali 400mm. Osebno se bolj nagibam za razpon goriščne razdalje do 400mm ali več.

Svetlobna jakost objektivov v tem cenovnem razredu je več ali manj določena, vsaka večja svetlobna jakost pa pomeni velik skok v ceni.

Glede leč, ki so še kako pomembne za kvaliteto slike, ostrenja in o drugih tehničnih podatkih se pusti podučiti od strokovnjaka.

Pri nakupu je treba upoštevati, da se večkrat menja fotoaparat kot pa objektiv. Tudi z najboljšim fotoaparatom ne boš ustvaril kvalitetnih slik če bo objektiv slab.

andrej win
15. April 2008, 12:17
Lep pozdrav fotografi:icon_lol:
Mene,kot zacetnika zanima,ali se da na DMC-FZ7 (panasonic) namontirat kaksno dodatno optiko?to mislim na objektiv ali telekonvertor.. potreboval bi nekaj boljsega za posnetke na vecje razdalje..
Kaj mi svetujete??

hvala,lp andrej

springer
15. April 2008, 13:56
Telekonventer se da kupit:icon_biggrin:. Poglej na
www.mimovrste.com/artikel/2360015522/konverter-panasonic-dmw-lt-55
Vedeti pa moraš, da že imaš močan tele objektiv okoli 400 mm, pri večjih goriščnih razdaljah ti bo predvsem ob slabi svetlobi zmankovalo globinske ostrine:icon_cry:. Če hočeš dobre slike je pač treba divjadi priti bliže.

shadow23
15. April 2008, 16:54
Tale konverter ne kupujte ker nima smisla, z fotografijo je pa takole fotolovec brez stativa ne more obstojat potem je pa potrebno imeti zgleden fotoaparat, ki ima dovolj ISO-ta, dobre čase- šum in dobro ostrenje. V slabi svetlobi, takrat ko ponavadi divjad izstopa na daleč ne moreš narediti dobre fotke.
Priporočljivo pa je tudi daljinsko proženje, da kasneje slika ni "streščena".

shadow23
15. April 2008, 17:05
Tukaj je slika ki je izrezana ampak namen je pa sledeč- slikano je v trdem mraku na okoli 150m, vidite kakšna je torej kvaliteta slike.

shadow23
15. April 2008, 17:09
Tale pa je slikana iztočasno vendar na razdalji 50m. Slike so zelo neostre, ker so stisnjene zaradi možnosti objavljanja na forumu.Hotel sem vam predstavit, da če slikamo vmraku je slika uporabna za oceno divjadi, ni pa umetniška.

andrej win
15. April 2008, 17:21
no tole je pa poskusna slikca vceraj 20:20 uri na 150 metrou,pri delno oblacnem vremenu.. to so palete..ce se ne vidi:icon_redface:

andrej win
15. April 2008, 17:23
shadow,a je bilo to posneto z nocnim nacinom s stativa? z novim aparatom?:icon_wink:

lp

shadow23
15. April 2008, 17:47
Z nikonom d70s s stativa jasno!:icon_lol:

andrej win
15. April 2008, 17:52
Aja:icon_confused: no s tem se pa res verjetn" da "mal" bols slikat ja.
Za nas zacetnike,navadne smrtnike je pa to kar mamo kr vredi:icon_wink:
bi pa seveda tudi tako masinco ki jo imas ti z veseljem okol nosil:icon_lol:

lp

Lisjak
15. April 2008, 18:44
Jaz osebno se vedno bolj ogrevam za digiskopijo??Me zanima kakšne izkušnje imate s to metodo oziroma opremo? Berem mal in gledam slike in se mi zdi zelo v redu, vsaj zame. Tukaj je en primerček.
http://digiskopija.si/cpg/thumbnails.php?album=18
LP

tetrix
15. April 2008, 18:59
Uporabljam Canon 350d s teleobjektivom Sigma 170-500, ki sem ga pred kratkim nabavil. Prej sem imel nekaj časa konverter na 90- 200, ki pa se res ne obnese dobro in slika precej izgubi na kvaliteti. Brez stativa dobre slike pri 500mm ne gre pričakovati zelo prav pa pride tudi daljinski sprožilec kot je že kolega povedal.
Ko mi bo uspel kakšen ?foto presežek? kot jih objavlja JanezL, pa bom kaj postavil na ogled kritikom. LP

Ganges
15. April 2008, 20:17
Jaz osebno se vedno bolj ogrevam za digiskopijo??Me zanima kakšne izkušnje imate s to metodo oziroma opremo? Berem mal in gledam slike in se mi zdi zelo v redu, vsaj zame. Tukaj je en primerček.
http://digiskopija.si/cpg/thumbnails.php?album=18
LP

Tudi meni zelo vredu zadeva. Rabiš pa dober spektiv, fotoaparati pa so bolj osnovni. Tako, da boš dal za dober spektiv 1000+ al pa 1500+ EUR pa za nastavek za fotoaparat ene 300-600 EUR, pa za en fotoaparat,.... Drugače pa res lepo.

lp

andrej win
19. April 2008, 15:02
fantje,kaksna je razlika med panasonic DMC-FZ7 in canon S3?
a se mi splaca menjat za canona,ker zdej mam panasonica..al je bols mal nasparat vec,pa neki "bolsga" kupt,ko bom velik pa z dnarjam?:icon_wink:

hvala,lp

shadow23
19. April 2008, 16:50
Canon je najbolši med vsemi fotoaparati to je jasna stvar- jaz imam Nikona ampak bom vrjetno cez nekaj časa kupil Canona.

mišica
19. April 2008, 16:56
Kaj ti je pa boljše pri Canonu kot pri Nikonu?

jazbec
19. April 2008, 18:04
Uporabljam Nikona D40, boljšega za ta denar ni.
sedaj kupujem Sigmo ali Tamrona v razponu 70-300. Ima kdo kakšne izkušnje z njima?

pumpa
19. April 2008, 22:05
fantje,kaksna je razlika med panasonic DMC-FZ7 in canon S3?
a se mi splaca menjat za canona,ker zdej mam panasonica..al je bols mal nasparat vec,pa neki "bolsga" kupt,ko bom velik pa z dnarjam?:icon_wink:

hvala,lp

po testih ki so bili objavljeni v reviji pc
in sicer med
panasonic dmc-fz7
canon s3
sonj h2
je bil prvi panasonik nato canon in kot tretji sony, je pa pisalo da med fz-7 in s3 ni druge razlike kot
panasonik lažji
canon pa ima vrtliv ekran vendar ima panasonic večjega,
po mojih ocenah je tako kod da bi primerjal zeiss,swarovski,leica,itd

andrej win
19. April 2008, 22:38
Mislim da je s3 le malo boljsi,kar se funkcij tice..kaksna je pa kakovost slike pri canonu,pa nevem..?
--S3 IS nam omogoèa delovati tudi pri 800ISO s še vedno kakovostnim zapisom iz pogleda kompaktne kamere.---tole pise pri canonu s3 na e-fotografija,tega pri panasonicu ni:icon_evil:slika je slaba ze pri ISO200+ oz 100 in 200..

jazbec
19. April 2008, 22:40
Za res kvalitetne fotke je fino imeti DSL-R aparat.
Malo bolj izpopolnjeni kompakti so super za povprečno amatersko uporabo, za kaj več pa ne gre.
Je pa res da naprimer pri S3 in podobnih mašincah dobiš vsaj na papirju veliko fotoaparata, praksa je pa bolj tako tako...

zober
20. April 2008, 07:03
Kaj pa fotoaparat je dober Panasonic lumix DMC_FZ8?

shadow23
20. April 2008, 09:06
Pri DSLR fotoaparatih je Canon boljši zaradi globinske ostrine, barv,contrasta.
Primerjal sem tudi slike nekaterih kolegov ki so na Canonu jaz pa na Nikonu in mislim da so une boljše.

shadow23
20. April 2008, 09:12
Jaz imam Sigmo 50-500mm ima le napako da je zaslonka slaba 4-6,3:icon_sad:
Uzemi takega, kiima zaslonko 2,8 pa bo super. Glede izbire Sigma ali Tamrona je pa tako tisti ki imajo nikona ponavadi kupijo sigmo, tisti z canoni pa tamrona.

zober
20. April 2008, 13:13
Shadov na fotoaparate se ravno ne spoznam,tako da tisto kar mi govoriš isto kot da bi avion vozil!Gledal sem jih na spletni strani mimovrste,pa se mi zdi kar uredu cena!

shadow23
20. April 2008, 13:23
Kakšnega pa bi ti kupil, koliko denarja...!:icon_biggrin: Ti povej želje pa bomo probali pomagat!

jazbec
20. April 2008, 21:02
Pri nakupu fotoaparata je bolje dati malo več, da imaš za nekaj časa mir.
In ne izbirajte fotoaparatov samo po karaktristikah ki so napisane v navodilih... najbolje je če lahko aparat preizkusiš. Karakteristike so ponavadi prenapihnjene..
Za domačo uporabo je hitro dober skoraj vsak aparat, fotografiranje divjadi pa je veliko bolj zahtevno. Največkrat se slika na daleč, pa še svetlobni pogoji so ponavadi slabi. Zato je z povprečno opremo zelo težko fotografirat divjad.

shadow23
20. April 2008, 21:23
Jazbec a boš kakšno svojo sliko obavil da vidimo kaj dela d40 v fotolovu??

wolf1
21. April 2008, 13:35
Ima kdo izkušnje z Olympusom 560 ali 570?

zober
21. April 2008, 14:05
Tam do 400 evrov grem,pol je pa že konc!

jazbec
21. April 2008, 15:11
Bojo slike:icon_biggrin:. Sem ravno v nabavi novega objektiva, originalen 18-55 je veliko "prekratek", 35-135 je pa starejši in mi na D40 ne dela avto fokus. Starejši objektivi od Nikkor-ja imajo "pogon" avto fokusa preko kardana iz ohišja, novješi pa imajo motor v objektivu.
Sedaj pa mislim nabavit Sigmo 70-300, ceja je okoli 180 evrov. To je za objektiv brez stabilizacije. Nikonov objektiv z stabilizacijo pa je 600 evrov:icon_evil:
Želja je še kaj "močnejšega" samo grejo cene v nebo...

zober
28. April 2008, 16:05
http://www.mimovrste.com/artikel/1730206928/di Mene tudi zanima za Olympus SP-560

jazbec
28. April 2008, 17:18
Za ta denar nimaš kaj preveč za razmišljat. Vedi le to, da boš lahko zoom do konca izkoristil le pri dobri svetlobi.

shadow23
28. April 2008, 21:27
:icon_lol:Jazbec jaz mam sigmo 50-500mm pa 4-5,6 pa je kr uredu sam v mraku je bl plavo use skupi

jazbec
28. April 2008, 21:56
Če imaš DSLR fotič, ga daj na stojalo in se malo poigraj z nastavitvami (daljši čas odprtja zaslonke) in boš dobil solidne fotke, tudi če je bolj temno. Težava nastane samo takrat, če napr. srna noče pozirat (biti pri miru)

Koliko te je pa prišel ta objektiv?

ZR7
29. April 2008, 07:41
Tisti, ki imate DSLR-je, koliko na fotografiranje divjadi vpliva "škljoc" zrcala. Nazadnje ko sem imel v rokah neko tako zadevo, se mi je zdelo zelo glasno.

jazbec
29. April 2008, 10:29
Ja, je kar glasen. Ampak je še prav fino, ko kakšen kos pogleda kaj ropota tam zgoraj:icon_biggrin:.

shadow23
29. April 2008, 19:29
Približno 1000 evrov!!

mauser
7. May 2008, 19:32
Lep pozdrav!

Nameravam zamenjati moj digitalni fotoaparat in sem v dilemi ali bi vzel digitalnega Olympusa sp-570-uz http://www.olympus.si/consumer/images/products/mediando/digitalcamera_SP-570UZ__front_M.jpg
ali enega digitalno zrcalno-refleksnega fotoaparata približno istega cenovnega razreda. sp-570-uz z 20x zoomom STANE PRIBLIŽNO 500 EUR.
Kaj priporočate?

shadow23
7. May 2008, 22:27
Kupi Nikona ali Canona boš dobil za tak denar fotoaparat, potem boš pa dodal še nekaj evrov in boš imel super fotoopremo.Ce sedajle denarno ne zmoreš čez 500 evrov ti svetujem da počakaš in kupiš body + objektiv + stativ!! Potem boš pa kar nekaj let imel mir in je to to!!!

lunj
8. May 2008, 00:01
Kupi Nikona ali Canona boš dobil za tak denar fotoaparat, potem boš pa dodal še nekaj evrov in boš imel super fotoopremo.Ce sedajle denarno ne zmoreš čez 500 evrov ti svetujem da počakaš in kupiš body + objektiv + stativ!! Potem boš pa kar nekaj let imel mir in je to to!!!

Seveda nekaj evrov pomeni 1000 - 2000 , če se hočeš kolikor toliko resno ukvarjat s fotolovom.

andrej win
8. May 2008, 07:36
Najprej bi bilo fajn,ce bi se vedelo,kak aparat si imel do sedaj??al je bil digitalni z 3-4 opticni zoom,al je bilo kaj konkretnejsega..
Je pa seveda tudi odvisno res kako se bos lotil tega...amatersko,al profesionalno""... Za svoje potrebe,al pa de mogoce kako sliko na forum pokazes,ni treba neki pretiravat z EUROti...ce pa zelis kaksne konkretnejse posnetke delat,pa upras SHADow-a,ti bo verjetn bols to razlozu:icon_wink:

pri "dobri" opremi si kmalu na 2000,kot je rekel lunj..

za slike,ki bi jih imel zase,pa zato,da kaj ocenis,dobis za 300-500 dobr aparat

lp

zober
8. May 2008, 10:49
jaz sem mel taga 4 optični zoom!Canona,zdej sem pa naročil olyimpiusa 560 z 18 optični zoom!Profi se nemislim ukvarjat,ampak ob lovu je pa fajn če maš fotoaparat sabo,lahko kaj zanimivega slikaš!

shadow23
8. May 2008, 14:01
Jasno da nismo profiji!:icon_biggrin: DSLR fotoaparat in objektiv lahko dobiš za 700 evrov!! Za obe firmi sta približno iste cene. Recimo ena ponudba Nikon d40x in objektiv 70-300mm od Sigme. Jaz mam slabši fotoaparat od tega pa malo boljši objektiv. Potem je pa use na tebi koliko boš slikal in se učil!!:icon_biggrin:

springer
20. May 2008, 08:50
Če se kdo odloča za nakup kompaktnega digitalca naj si prebere test na http://www.e-fotografija.si/templates/?a=1625&z=1

trma
31. May 2008, 22:32
Jasno da nismo profiji!:icon_biggrin: DSLR fotoaparat in objektiv lahko dobiš za 700 evrov!! Za obe firmi sta približno iste cene. Recimo ena ponudba Nikon d40x in objektiv 70-300mm od Sigme. Jaz mam slabši fotoaparat od tega pa malo boljši objektiv. Potem je pa use na tebi koliko boš slikal in se učil!!:icon_biggrin:

Pozdravljeni vsi skupaj,

tudi sam se ogrevam za nakup malo boljšega fotoaparata, ker sem še zelenec na tem področju mi je kolega kateri se ukvarja s fotografija priporočal sledečo varijanto; Canon EOS 450D + 18-55 IS [KIT] + dodatni objektiv canon 70-300 mm f/4-5.6 IS USM. Gledal sem njegov fotoaparat samo da je model Canon EOS 40D s objektivom 70-300 in stvar je res super. povečava fantastična..... Rekel je da če se odločim mi bo posodil za mesec-dva ta objektiv in se bom potem odločil ali ga kupim ali ne. Pravi da EOS 450D bo zadovoljila mojo potrebo.

Vsekakor se ne mislim ukvarjat profesonalno, ampak velikokrat lahko človek naredi res fantastične posnetke.

Kaj mislite?

lp

De_Tomaso
1. June 2008, 00:38
Moje mnenje je, da so trenutno za svojo ceno v vstopnem rangu DSLR daleč najboljši Sonyi in Pentaxi, ki imajo v ohišju vgrajeno stabilizacijo in tako omogočajo manj stresene posnetke pri slabših svotlobnih pogojih. Za odmet tudi niso Olympusi, ki prav tako premorejo stabilizacijo v ohišju in hkrati še zelo dobre fotke direktno iz aparata, ki ne potrebujejo obdelav. Žal je pri Olympusih malce slabša izbira cenovno dostopnih objektivov, napram prej omenjenima. Sicer je res, da canon in nikon ponujata objektive, ki imajo prav tako stabilizacijo, a to kar poveča stroške. P atudi pri aparatih, dokler nisi nad 1000€ brez objektivov, nisi pri nobenem od njih kaj dosti naredil.


Sam sicer uporabljam naslednjo kombinacijo opreme.


Nikon D300 in 4 zoom objektive in enega fiksnega. Za fotolov večinoma Nikon 70-300 Vr, ki pa mi postaja malo kratek.


Verjamem pa, da se redki lovci toliko ukvarjajo s fotografijo kat sam in zato takšna oprema za njih ni smiselna. V preteklosti sem imel vse od Canona D60, Nikona D70, Sonya Alpha 700. In za amaterskega uporabnika me je daleč najbolj presunil Sony. Za svojo ceno enostavno nima konkurence in če kot uporabnik ne razmišljaš o 6+ različnih objektivih je naravnost izjemen aparat.



Tako, da bi sam v rangu pod 1000€ gradil sistem na kakšni Sony Alphi 200/300 ali Pentaxu K100/K200. Za odmislit tudi niso Olympusovi modeli E410/e510, ki prav tako premorejo stabilizacijo v ohišju. Pa ne pozabit, sliko naredi vedno objektiv in ne toliko aparat.


Če pa bi kdo napisal koliko misli dat za opremo pa lahko napišeš tudi malo bolj konkretno kaj menim, da je za to ceno za kupit.

springer
1. June 2008, 09:07
Kdor kupuje DSLR fotoaparat mora vedeti, da dobrih teleobjektivov za fotolov pod 1000 evrov skoraj ni. In ravno dober objektiv je glavna prednost DSLR.

sine
1. June 2008, 14:22
Živjo!
Tudi jaz se odločam za nakup fotoaparata, katerega bi jemal s seboj na lov. Cenovni okvir sem postavil tam okoli 600€, recimo za začetek. Sem v rahli dilemi, saj mi je v ožji izbor padel Fuji Finepix 100fs, ali pa nikon D60 + kit objektiv. Pozneje bi kupil kakšenega Tamrona ali Sigmo. Mogoče kakšen namig glede goriščne razdalje primerne za fotolov?
Lp

shadow23
1. June 2008, 16:08
Trma menim, da je tvoja kombinacija kar zadovoljiva, res je malo starejsi ce se ne motim ampak je vreden svoje cene, še sedaj ga uporabljajo mnogi fotografi. Druga stvar je objektiv, ki ti bo hitro postal prekratek, zaslonka pa tudi ni ravno najbolša!! Sam imam SIGMO 50-500mm, s počasno zaslonko zato se v mraku to precej pozna v primerjavi z 2,7 zaslonko.

De_Tomaso
1. June 2008, 17:07
Za 600€.

Olympus:

E510 - http://geizhals.at/a242618.html 450€
Zuiko 50-150 - http://geizhals.at/a217175.html 240€ (prideš na 300mm, ke rima olympus faktor preračuna 2.0X napram leica formatu filma)

Pentax:

K100 - http://geizhals.at/a265339.html 400€
Sigma 70-300 - http://geizhals.at/a153211.html 220€

Sony:

A200 - http://geizhals.at/a304521.html 380€
Sigma 70-300 - http://geizhals.at/a153209.html 200€


Vse cene so računane s približno 20€ stroški pošiljanja in ob predpostavki, da objektiv in aparat kupite posebej. Sam bi se za 600€ odločil za zadnjo kombinacijo.

springer
1. June 2008, 18:58
Sam bi več denarja namenil objektivu, kot bodyju- telesu. Bodyji hitro zastarijo, cena jim pade, trgovci pa nam spretno ponujajo nove tehnološko izpopolnjene modele. Rabljen profesionalni body (pred 5 leti je bil nov ca 1200 E) lahko kupiš za 300- 400E. Pri objektivih napredek ni tako hiter in objektivom zato cena počasneje pada. Rabljenih kvalitetnih objektivov skoraj ni med oglasi.

Glede goriščne razdalje 200mm objektiv leica formata je v bistvu 300 mm objektiv pri digitalcih (manjši senzor v primerjavi z filmom). To je nekako minimum kar moraš imeti. Maksimum je po mojem mnenju nekje med 400 in 500 mm leica formata (mogoče za lov v gorah pozimi ali za ptice podnevi pride v poštev kaj močnejšega). Pri večjih goriščnih razdaljah v slabših svetlobnih pogojih skoraj ne moreš narediti dobre slike (ni globinske ostrine, premiki pri daljših časih osvetlitve).
Pomembna je najbolj odprta zaslonka 2,8 ali 4. Fiksna in ne spremenljiva z goriščnico.

De_Tomaso
1. June 2008, 19:52
No, če vzamemo v obzir, da je mogoče pogledat tudi po rabljenih aparatih.

Potem se pa vsekakor splača kak Nikon D100/D70/D50, Canon 10d/20d, Pentax k10d, konica minolta K7D/k5d, sony alpha 100 in še in še.

In tudi res je bolj pametno kupit rabljen body in potem več investirat v objektive.

trma
1. June 2008, 21:22
Slišal sem da pri Canonu je večja možnost izbire objektivov. Več proizvajalcev proizvaja za Canon. Pri Pentaxu, Olimpisu.....si omejen. popravite me če se motim. Shadow23 a misliš da bo prekratek objektiv? a si zadovoljen s svojo Sigmo? Na kakšni razdalji pa slikaš. Jaz več kot 100-130 metrov ne morem. običajna razdalja je cca.60-80 metrov. kaj mi priporočaš?

lp

andrej win
1. June 2008, 22:15
Trma kaksen aparat pa imas?
tudi sam bom v kratkem posegel po boljsem aparatu,na katerega mislim dat taprav objektiv...
js z svojim panasonicom DMC Fz7 slikam dost dlje kot na 100 metrou,sicer slike so le za ocenjevanje,pa vseeno...recimo ce pogledas sliko pod posnetki divjadi,kjer je slika kozla,priblizno na 300 metrou,ni nevem kaj,je pa:icon_redface:
Kje pa kupit rabljen aparat,pa koliko je lahko star,ker prevec tud ni verjetn najboljs,ne?

lp

De_Tomaso
1. June 2008, 23:37
Za pentax je bilo doslej proizvedenih 42 milijonov objektivov, tako da pomanjkanja rabljenih ni. Novih pa tudi ne primanjkuje, saj jih tako sigma kot tamron izdelujeta ob originalnih.


Pri Olympusdu prav tako ni pomanjkanja, vendar je tam pač treba skoraj vedno seči po originalnih, ki so sicer odlični, a temu primerno dragi.


Dejansko pa nobena znamka trenutno ni ravno brez objektivov, če le človek ne išče kaj okoli 500mm in dlje. Tam sta še vedno canon in nikon v prednosti.



Glede rabljenih pa je tako: www.bolha.com

Glede starosti ni toliko problem kot je v obrabljenosti in številu posnetkov. Če ima en aparat 100000 posnetkov za sabo je že bolj tako tako in lahko človek kaj hitro računa z zamenjavo zaklopa, ki je pri vseh okoli 200€. Ni pa ravno pogosto, da bi kak amater našklocal 100000 posnetkov, pri poklicnih fotografij pa je seveda to lahko zelo hitro.


Med sedanjo ponudbo na bolhi bi jaz recimo gledal naslednje:


http://www.bolha.com/oglas3259735
http://www.bolha.com/oglas2649700

Nikon D50 (za razliko od nikonov D60, D40 in D40x lahko uporablja vse objektive in ne samo najnovejših nikon kot našteti)


http://www.bolha.com/oglas3115840

Nikon D70 Podoben nikonu D50, le nekaj dodan boljši lastnosti. Bolj svetla slika v kukalu, boljše merjenje svetlobe, dodaten kolešček za nastavljanje itd


http://www.bolha.com/oglas3235005

Sony A100


http://www.bolha.com/oglas1931675

canon 10d


http://www.bolha.com/oglas3308338

canon 20d


http://www.bolha.com/oglas3063993

Fuji S3 pro

trma
2. June 2008, 09:49
Trma kaksen aparat pa imas?
tudi sam bom v kratkem posegel po boljsem aparatu,na katerega mislim dat taprav objektiv...
js z svojim panasonicom DMC Fz7 slikam dost dlje kot na 100 metrou,sicer slike so le za ocenjevanje,pa vseeno...recimo ce pogledas sliko pod posnetki divjadi,kjer je slika kozla,priblizno na 300 metrou,ni nevem kaj,je pa:icon_redface:
Kje pa kupit rabljen aparat,pa koliko je lahko star,ker prevec tud ni verjetn najboljs,ne?

lp

Nič kaj konkretnega, zato bi si sedaj kupil nekaj pametnega. Prisegam pa na Canon. Tako so me prepričali okrog mene kateri se ukvarjajo s fotografijo. Včeraj sem slikaril s EOS400 in je tudi ok. Ampak mislim da bom ostal kar na 450.

lp

trma
6. June 2008, 10:55
mašina kupljena,
http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=191&manufacturer_id=6&product_id=1020308418

Sedaj še objektiv gor Canon EF 70-300 4.0-5.6 U IS, pa bo pala kakšna dobra slikca:icon_biggrin: vsaj upam:icon_redface:

lp

andrej win
7. June 2008, 11:46
Kaj pravite pa za takle objektiv?
pa da bi mu dokupil pol cenejsi aparat?:icon_redface:http://www.mimovrste.com/artikel/1130125316/objektiv-canon-ef-70-300mm-40-56-is-usm

De_Tomaso
7. June 2008, 13:38
Znanec ga sedaj prodaja identičnega:

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=14422


Glede objektiva ne bi imel komentarja (nisme uporabnik canon tehnike že dolgo), svetujem pa ogled strani:

www.photozone.de


Drugače pa ja, kombinacija več denarja za objektiv in manj za fotoaparat je skoraj vedno prava odločitev.

andrej win
7. June 2008, 15:17
No sej to je pa tako tak objektiv,ki ga bo trma namontiral na svoj aparat..bomo pocakal,pa da vidmo kaksne slikce bojo ratale:icon_wink:

hvala tomaso

trma
7. June 2008, 22:13
Andrej win, sem ga že probal od kolega kateri mi ga je posodil za 14 dni,naredil sem nekaj posnetkov narave ampak bojim se da ga bo zmanjkalo mislim da 70-300 IS bo premalo. Seveda na daljšo razdaljo. Ko sem slikal sem dobil občutek da na 50-60 metro je še nekaj, potem ga zmanjka. Bomo vidli jutri grem v akcijo. Druga alternativa je tole: http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=433&start=168&product_id=1250028523&show=images&image_id=6127#images

lp

andrej win
7. June 2008, 23:11
Res al kaj?
Dej slikaj neko zival na 200,300 metrou,kot sem js tistega kozla..da vidim kaksna je razlika od mojga aparata. Ker ce ni velike razlike,potem se bom se raje mal poucil na tem in potem kupil nekaj takega kot si poslal na zadnjem linku,pa potem mal u naravo:icon_wink:

lp

trma
8. June 2008, 13:54
Prva slika d.prašič ozimec cca.30 kg slikano danes ob 5,15 na 30-35 metrov. Nisem ga mogel fokusirat skozi veje,ker je bilo malo svetlobe. Druga slika je zajec na 105 metrov. Sem kar zadovoljen s objektivom. Kot praviš ti, prvo da se malo poigram s njim dobim iskušnje potem pa kaj močnejšega. Jaz nimam možnosti slikati na tako razdaljo ker jo skoraj nimamo v lovišči :icon_biggrin:

lp

janez valentic
9. June 2008, 09:26
Potrebujem nov fotoaparat.Predvsem za slikanje družine in kakšen posnetek od blizu (orožje). Ne potrebujem (za enkrat) kakšne tele zmogljivosti.

Zanima me ali je Nikon D-60 Kit 18-55( AFS DX 55-200), ki ga big beng oglašuje na jumbo plakatih solidna varijanta in ima dobro razmerje med ceno in kvaliteto.

http://www.bigbang.si/?kat=jumbo_akcija

andrej win
9. June 2008, 09:47
Za tako slikanje je vec kot dovolj!!
Js z nakupom nebi veliko odlasal,ker mislim da je vreden toliko:icon_wink:

lp

janez valentic
9. June 2008, 09:54
hvala

andrej win
9. June 2008, 10:07
Pa se nekaj me zanima,tisti ki ste bolj u tem spilu kot jaz...
Zdaj mam aparat kompaktni z zoom-om 12 (optike in 4x digitalne povecave)..
Kaj razen malenkost boljse ostrine dobim ce kupim digitalno zrcalno refleksnega z objektivom xxx 70-300 mm XXX.
Zelim dokaj dobre slike (malo na daljse razdalje),kaj razen digiskopije mi preostane:icon_redface:
50-500 je kar posteno visoka cena...
Panasonica sem se ze kar privadil,tako da sem gledal ze tudi lumix-a DMC-FZ18,ki ima 18 x optic zoom,kaj pravite na to??
Al je bols se kaksen cas pocakat in razkirat za objektiv pa enga canona...??:icon_redface:



hvala,lp

sine
9. June 2008, 11:49
Ti objektivi, katere ponujajo v BBgu, so brez stabilizacije slike. Bolje je dati nekaj več in kupiti DX 55-200 VR s stabilizacijo v objektivu

janez valentic
9. June 2008, 11:51
aahaa
Bravo sine.

gosjak
9. June 2008, 13:13
Andrej win!

Med slikanjem s kompaktnim fotoaparatom in SLR aparatom ni razlika samo v kvaliteti slik. Razliko je lepo opisal že naš ZR7 v članku: Kompaktni in zrcalno refleksni digitalni fotoaparati. Priporočil bi ti, da malo pogledaš po spletnih straneh. Za dobro sliko iz živalskega sveta ni dovolj samo dober aparat in teleobjektiv. Vedeti moraš, da boš morda na 100 posnetkov napravil enega dobrega. Tudi sam trenutno uporabljam Panasonic so pa želje pri SLR aparatu (v mislih imam že izbrano kombinacijo). Seveda se pa zavedam, da se bom moral objektu slikanja veliko bolj približati. Za to je primernejša digiskopija saj je cenovno sprejemljivejša.

De_Tomaso
9. June 2008, 19:23
Potrebujem nov fotoaparat.Predvsem za slikanje družine in kakšen posnetek od blizu (orožje). Ne potrebujem (za enkrat) kakšne tele zmogljivosti.

Zanima me ali je Nikon D-60 Kit 18-55( AFS DX 55-200), ki ga big beng oglašuje na jumbo plakatih solidna varijanta in ima dobro razmerje med ceno in kvaliteto.

http://www.bigbang.si/?kat=jumbo_akcija



Ne pozabit, da na D40, D40x in D60 gre le nekaj nikon in sigma objektivov in nič drugega, ker nimajo motorčka za ostrenje v ohišju aparata.

jazbec
9. June 2008, 22:20
Paše gor tudi od drugih proizvajalcev, samo motorček mora imeti v objektivu (tamron...sigma..)

De_Tomaso
9. June 2008, 23:17
Trenutno so samo takšne sigme naprodaj pri nas. Pa še to ne delajo vseh modelov z motorčkom v ohišju.


Sam sem pač mnenja, da si ni pametno tako zapirati poti. Tako, da bi skoraj raje postavil rabljen D80/D70 pred te modele, ker je potem res veliko več objektivov na voljo, tako rabljenih kot novih.

jazbec
10. June 2008, 00:36
Tudu Tamron paše gor.

De_Tomaso
10. June 2008, 19:17
Tole so trenutno Tamroni, ki jih delajo z motorčkom v ohišju:

http://geizhals.at/a299914.html

http://geizhals.at/a312629.html

http://geizhals.at/a312571.html

http://geizhals.at/a312590.html


4je objektivi torej.

Pri sigmi je malo bolje, saj deljao več takšnih objektivov in jim v imenu dodajajo kratico HSM.

rutarjan
14. June 2008, 10:37
Moj digitalni trotelaparat je izdihnil,zato kupujem nekaj uporabnega,in se odločam med naslednjimi aparati:Canon s5,Olympus sp 560uz in Panasonic dmc fz8.Kaj mi priporočate?Vsako mnenje mi bo olajšalo nakup.

andrej win
14. June 2008, 11:51
Moj digitalni trotelaparat je izdihnil,zato kupujem nekaj uporabnega,in se odločam med naslednjimi aparati:Canon s5,Olympus sp 560uz in Panasonic dmc fz8.Kaj mi priporočate?Vsako mnenje mi bo olajšalo nakup.

Ce si se odlocil za kompaktnega,pa bi to potreboval za slikanje zivali,al pa karkoli drugega na malo vecje razdalje,potem uzemi Olympusa (po mojem mnenju)..
Ali pa canona in dodas tele konvektorsko leco (1,7x)...
Moras se pa tudi odlocit,ce ti bi recimo prisla stabilizacija slike prav..mislim da je nimajo usi:icon_redface:vem pa ne iz glave...

Js bi verjetno uzel Olympusa,samo zaradi 18X opt. zoom

lp

zober
14. June 2008, 12:46
Olympus sp 560uz mam jaz in sem zelo zadovoljen znjim,dela lepe slike tudi ob slabši vidljivosti,ma tudi dveletno garancijo,ki jo nobeden drug fotoaparat nima,mislim je fajn za tak denar!

Franc
15. June 2008, 21:55
Je pa zelo počasen,če se ne motim!

zober
16. June 2008, 17:48
Nič ni počasen,dela hitro fajn,sem mel prej canona se lahko skrije mislim canon!

rutarjan
4. July 2008, 11:52
Po težki odločitvi je "padel" sony dsc h50.Zvečer pa na jago z njim,upam da bo kej plena:icon_wink:

mauser
20. July 2008, 19:56
kaj menite o kompletu:


http://www.mixi.tv/katalog/product.php?product_id=1020198021&show=images&image_id=10426




+

http://http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=96&manufacturer_id=6&orderby=pricedesc&start=48&product_id=1250021819

Prišlo bi me približno 870€.

trma
20. July 2008, 21:09
kaj menite o kompletu:


http://www.mixi.tv/katalog/product.php?product_id=1020198021&show=images&image_id=10426




+

http://http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=96&manufacturer_id=6&orderby=pricedesc&start=48&product_id=1250021819

Prišlo bi me približno 870€.

Mauser z aparatom boš zadovoljen, spodnji link pa mi ne odpre (predpostavljam da je objektiv), jaz osebno imam CANON eos 450, zares vrhunski fotoaparat kot njegov predhodnik 400. Nekaj slik sem objavil na forumu, katere si lahko ogledaš, razlika med 400 - 450 ni mnogo bistvena, oba aparata sta odlična. Bistveni povdarek daj na objektiv.

lp

mauser
21. July 2008, 08:38
//www.mixi.tv/katalog/pr..._id=1250021819

mauser
21. July 2008, 08:40
Kaj potem predlagaš'

mogoče Sigmo
http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=96&manufacturer_id=6&orderby=pricedesc&start=48&product_id=1250037624

ZR7
21. July 2008, 09:18
Kaj potem predlagaš'

mogoče Sigmo
http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=96&manufacturer_id=6&orderby=pricedesc&start=48&product_id=1250037624

Pri Sigmi bi za lovsko fotografijo bila mogoče primernejša še kakšna močnejša sestra. Tja do 500mm.:icon_wink:

shadow23
21. July 2008, 14:01
Se strinjam z ZR7, sam uporabljam sigmo 50-500mm, z povečavo sem zadovoljen, seveda pa je zaslonka čisto druga stvar, v mraku moram naviti ISO in zato so slike bolj zrnate.!!

springer
21. July 2008, 18:00
Glede na to da Canon nima vgrajenega stabilizatorja slike, bi svetoval nakup tele-objektiva z optičnim stabilizatorjem.

shadow23
22. July 2008, 12:18
Se pridružujem mnenju springerja, vendar pa je cena le tega precej drugačna!

slednik
22. July 2008, 21:06
Vidim da vas kar precej obvlada te fotoaparate in kamere zato prosim za nasvet.Imam Panasonic lumix FZ8 inme zanima ali se da na njega sploh kaj dodat,in kakšno kvaliteto posnetkov lahko pričakujem.

andrej win
22. July 2008, 21:37
Dodas, mislim, da lahko le konvertor (tele oz makro) ,ki ti pa oslabi svetlobno moc(tele),torej ob slabsi svetlobi se slabsi posnetki.
Js imam predhodnika FZ-7,pa ko ga enkrat znas uporabljat,se da naredit solidne posnetke,ni pa to neka pro varianta..
S stativom,pa da imas malo srece malo znanja,se da kr posnetke naredit..odvisno pa tudi za kaksen namen bos uporabljal aparat??
Ce pogledas pod posnetke divjadi mam neki slik gor..sicer so po vecini zacetniske,neki sem pa tud ze boljsih nardil:icon_wink:

lp

gosjak
22. July 2008, 21:41
Na spodnjem naslovu imaš podatke za telekonverter in vmesnik za tvoj aparat. Sam imam panasonic DMC fz50 in pri uporabi telekonverterja ne vidim slabše kvalitete slike. Mi pa velikokrat pride prav posebno če slikam ptice.

http://www.mimovrste.com/artikel/2360016725/telekonverter-panasonic-dmw-lt55-17x

shadow23
23. July 2008, 08:50
Jaz sem pred 4 leti uporabljal olimpusa c-770 z 10kratnim optičnim zoomom, zravn sem dokupil še adapter( 5.000sit) in tele objektiv z 1,7kratno povečavo!! Povem lahko le to, da se rokovanje z njim delno izplača.Tako kot je že povedal andrej win ob dobri svetlobi in stativu, ter seveda mirni živali oz. divjadi bodo fotografije zadovoljive.Lahko boš bolje ocenil divjad, vendar pa boš pri tem zgubil kvaliteto.

shadow23
23. July 2008, 08:54
Ta telekonverter ni vreden svoje cene je absolutno predrag!!! Sam se za dokaj dobrega odštel 35.000sit!!!!:icon_wink:

trma
24. July 2008, 18:37
eden zanimiv link. http://www.matejvranic.com/divje-zivali-sesalci-kopitarji-divjiprasic.html

lp

slednik
24. July 2008, 19:47
Hvala za nasvet Andrej,Gosjak in Shadow.Ko mi uspe poslikat kaj lepega ,bom pa poslal.

zober
25. July 2008, 16:09
Ma fajn fotke!

mauser
7. August 2008, 09:17
Katerega bolj priporočate za na eos400d.

canona
http://www.mimovrste.com/artikel/1130125316/objektiv-canon-ef-70-300mm-40-56-is-usm

ali daljšo Sigmo
http://www.mimovrste.com/artikel/1130050515/objektiv-sigma-170-500-f-50-63-apo-af-if-za-canon

springer
7. August 2008, 16:07
Izbral bi krajšega canona. Optični stabilizator ti bo prišel zelo prav. Žal pa ima pri 300 mm (na digitalcu 450 mm) le zaslonko 5,6 s katero bo v mraku težko slikati. (za bojjso zaslonko -2,8 je potrebno dodati k ceni še kakšnih 1000 e). Pri daljši sigmi je zaslonka zelo neugodna, Brez stabilizatorja pa dolgih goriščnic 500 mm (750 na digitalcu) ne boš mogel izkoristiti.

mauser
7. August 2008, 18:14
Kaj bi potem ti izbral od drugih da bi ti bil zadovoljiv tudi za v mraku?Do cene 600EUR nekje.

De_Tomaso
7. August 2008, 21:41
Do 600 bo omenjeni canon kar prava stvar. Morda je za pogledat za to ceno kaj od naslednjega:

http://geizhals.at/a317550.html

http://geizhals.at/a202076.html



Predvsem prva sigma je zelo zanimiva, ker ima optični stabilizator.

shadow23
7. August 2008, 22:24
Definitivno bi raje vzel sigmo!

mauser
8. August 2008, 11:51
Nisem zasledil koliko je cena za Sigmo ?

De_Tomaso
8. August 2008, 22:41
od 590€ dalje.

gosjak
11. August 2008, 15:08
Delno se navezujem na teleobjektive. Zanima me kako imate fotoaparate in objektve med prenašanjem po lovišču četudi so v nahrbtniku zavarovane pred udarci? Pri kompaktnih aparatih (tudi s konvertorjem) ni težko dokupiti še torbice ustrezne velikosti. Pri SLR aparatih z nameščenim teleobjektivom pa je verjetno že večji zalogaj saj etui za objektiv ne zadošča več.

shadow23
11. August 2008, 22:52
Ko hodim po lovišču ali hribih,alpah ga imam vedno v roki pripravljenega kot puško, če ocenim, da je možnost da kaj vidim majhna npr. polje, melišče, seče potem ga dam v ruzak in ga zavijem v brisačo v roke pa primem daljnogled. Tako ga pospravim tudi če hodim po zelo strmem terenu in moram uporabljati obe roki za plezanje. Ko pa pridem domov, je pa treba obvezno kot puško objektive in fotoaparat očistiti in spihati potem pa ga pospavim in ga kmalu spet uporabim:icon_wink::icon_biggrin:!

De_Tomaso
11. August 2008, 23:34
Imam nahrbtnik Kata R-102 in običajno tako nafilan, da ga komaj nosim. K sreči ima moja bokarica manj kot 3.5kg z dalnogledom vred, drugače bi bil tako kot tovorna mula.

gosjak
13. August 2008, 19:04
Ja, skupno vsem, ki uporabljamo SLR aparate je, da v nahrbtnikih nosimo kar nekaj dodatne teže. Sam sem iskal fotonahrbtnik, v katerega bi dal aparat z nameščenim 500mm objektivom poleg pa še oblačila, malico in podobne stvari. Na začetku sem tudi sam spravljal fotoopremo v običajen nahrbtnik pa se mi ni izšlo. Problemov me je s prodajo nahrbtnika odrešil foto kolega, ki je še ko je bil tudi lovec pri izdelovalcu nahrbtnikov naročil nahrbtnik po svoji zamisli. Gre za posrečeno kombinacijo fotonahrbtnika in običajnega nahrbtnika. Izgleda pa takole: Na vrhu ima vezi za spalno vrečo ali pa odvečna oblačila. V zgornjem delu nahrbtnika je možno v posebnem predalu shraniti kar nekaj oblačil, maskirno mrežo, daljnogled ali lovski pribor v primeru uplenitve divjadi, itd.; v osrednejm delu, ki se odpira poebej so tako kot pri fotonahrbtniku zavarovani predali, kjer imam lahko shranjen aparat z nameščenim objektivom, kompaktni aparat, konverter, objektiva in fleš. Na delu, ki se zapira pa sta dva predalnika, ki se zapirata z zadrgo za fotoopremo, piščalko, prvo pomoč,itd.
Na spodnjem delu je spet ločen predal s svojim odpiranjem namenjen za hrano, kompletna oblačila, itd. Ob straneh je možnost namestitve stativa, palic, termovke in podobno.

Če ne grem v hribe mu poberem kovinske hrbtne ojačitve zato, da ga lahko prepolovim in uporabljam kot običajen nahrbtnik. Lahko rečem, da se glede uporabnosti in lahkotnosti nošnje vidi, da zamisel res prihaja od človeka, ki je vedel kaj rabi pri lovu in fotografiranju v visokogorskih predelih lovišča.

Malo bolj podrobno sem opisal nahrbtnik zato, da bo mogoče še kdo dobil podobno idejo.

mauser
17. September 2008, 15:19
zanima me kaj priporočate za na canon eos 400d.NAgibam se k Sigmi EX 80-400/4,5-5,6 DG OS ter k canonovem 100-400 is usm.
Mislim da je slednji dražji , o kvaliteti objektiva ter same slike pa bi prosil koga če kaj ve.

andrej win
21. October 2008, 17:34
Digitalni fotoaparat Olympus SP-565 UZ oz. nikon P80

Mene pa zanima,kako se kaj tale stvarca obnese v praksi??
Če je kdo imel kaj opravka s tem aparatom,bi prosil če lahko pove,slabosti oz. dobre stvari na tem aparatu..
Men se zdi kar zanimiv,zoom me mika:icon_wink::icon_lol:

hvala,lp

Jože
21. October 2008, 22:34
Olympus SP-565 UZ ma kr dobr zoom, pa pomojem je kvaliteta tudi mal bolš, kot pa pri nikonu. To je moje mnenje.:icon_wink:

andrej win
26. October 2008, 06:24
Olympus SP-565 UZ ma kr dobr zoom, pa pomojem je kvaliteta tudi mal bolš, kot pa pri nikonu. To je moje mnenje.:icon_wink:

Jože,zakaj misliš da je pri Olympusu boljša kvaliteta kot pa pri Nikonu??
Nikon ja spada v sam vrh zrcalno refleksnih (SLR) aparatov..kako se obnese pa kot kompakten fotoaparat,z tele objektivom??

lp

Jože
26. October 2008, 19:09
Moje mnenje je bilo da je digitalni boljši Olympus, kot pa Nikon, za zrcalno refleksne pa nimam pojma :icon_biggrin: to pa je bilo samo moje mnenje, ne pa mnenje nekega strokovnjaka, kar pa nisem :icon_lol:

andrej win
26. October 2008, 20:51
Moje mnenje je bilo da je digitalni boljši Olympus, kot pa Nikon, za zrcalno refleksne pa nimam pojma :icon_biggrin: to pa je bilo samo moje mnenje, ne pa mnenje nekega strokovnjaka, kar pa nisem :icon_lol:

Niti sam nisem,le zanimajo me mnenja drugih,tako lažje prideš do prave odločitve,kajne?? :icon_wink:
Hvala za mnenje Jože..tudi sam se bolj nagibam k nakupu olympusa,tako da bo verjetno v kratkem ta aparat nasledil FZ7-ko,ki je kar dobro služil,še slika:icon_lol:

lp,a

zaki
12. January 2009, 19:39
No bom pa še v tej temi malce pognojil:icon_biggrin:

S fotografijo se amatersko ukvarjam preko 30 let. Kot mulc sem si doma naredil temnico, ki je danes samo še spomin. Tehnika pač napreduje.
Moj prvi fotoaparat je bil vilia, potem Kiev in ko sem napraskal denar sem si privoščil Zenita,ki je že vseboval svetlomer. Zadnjih nekaj let sem imel Nikona F65, ki ga je paralelno dopolnjeval Canon G3 a se je žal uničil. Zdaj imam D50 z gripom in objektivom Nikon 18-70mm in Sigmo 135-450mm (preračunano iz analogca).
Sin si je pred dobre pol leta kupil Nikona P80,po karakteristikah zelo uredu v praksi pa imam nekaj pripomb. Zrnatost je pri 800 ISO prevelika:( Snemanje videa zelo moti zvok objektiva (motorja), ki stalno fokusira. ISO ima 6400 vendar je neuporaben za sliko, kvečjemu za informacijo. Dopade se mi spremenljiva avtomatika ISO vrednosti. Če primerjam sliko iz D50 in P80 je razlika očitna. Sine in ostali so zadovoljni, jaz pa bi ga ocenil v njegovem razredu z 7 od 10 možnih.

shadow23
12. January 2009, 19:54
Zaki ali imaš mogoče kaj fotografij, objavi jih, in bomo malo pogledali kakšne so! :icon_biggrin:

zaki
12. January 2009, 20:02
Od P80 ali nasplošno moje fotke?

Nekaj jih imam na slo-foto, nekaj.. hmm... Evo moj potopis s Korzike, če se komu, da gledati. So v pdf-ju in velikost je 24MB.

Korzika 2008 (http://caravaning.zanimiv.net/korzika_2008.pdf)

Jagermaister
13. January 2009, 06:45
Trenutno imam kompakt Olympus c765 uz, star 5 let. Počasi razmišljam že o nečem novejšem, zmogljivejšem. Pa bi ostal kar pri kompaktu. Razlog: predvsem teža in velikost. Če bi imel DLSR in bi ga moral s sabo nositi v nahrbtniku, ga takrat, ko bi se mi ponudila kaka izjemna prilika za slikanje, prav gotovo ne bi imel s sabo. Torej nekaj, kar je možno nositi v torbici za pasom. Težko pa bi se odrekel tudi širokemu razponu zooma, torej nekaj v kategoriji UZ.

Moj izbor se giblje nekako med tremi aparati: Sony h50, Olympus sp570uz in Canon sx 10 is (Nikon P8o sem že izločil). Do zdaj sem si njihove karakteristike ogledal na internetu in vsak ima nekaj zelo dobrega in nekaj kar me moti. Sony nima čevlja za zunanji fleš, ima pa npr. možnost IR posnetkov, ima vrtljiv LCD zaslon, v primerjavi z ostalima pa skromnejši razpon zooma (15×, ostala dva pa 20). Pri Olympusu me moti, ker se zumira z obročem na objektivu, čeprav leče premika motorček, veliko priročneje se mi zdi s prstom ob sprožilu, poleg tega je pri snemanju filmčkov precej za ostalima dvema (zvok, zumiranje). Pri filmčkih je v prednosti Canon, moti pa me, da ima funkcije nastavljive zvezno in ne stopenjsko, kot vsi ostali, tako, da nikoli povsem ne veš v katerem položaju je. Pa tudi sicer ga po forumih bolj kritizirajo kot hvalijo. Vsi pa so cenovno 350 - 400€.

Sem res v dvomih, za katerega bi se odločil. Če bi pobral dobre lastnosti od vseh, bi imel zelo zmogljiv aparat, tako pa res ne vem. Ali pa naj počakam še kakšno leto, da bodo na trg poslali njihove izboljšane brate, ki bodo mogoče imeli pomankljivosti odpravljene?

zaki
13. January 2009, 10:00
Nikoli ne bodo odpravili vseh pomankljivosti, ker bodo v nas pričarali nove potrebe,katerih zdaj še ne poznamo. Zamisli si pred 10 leti, če bi bile pomankljivosti, ki si jih naštel moteče.
Ne odlašaj na jutri, ker življenje teče dalje...
Pojdi v trgovino in si postavi na pult vse tri fotoaparate. Vzemi jih v roko in hitro se boš odločil. :icon_wink:

sine
6. February 2009, 20:28
Moja nova pridobitev NIKON D90.

Upam, da mi bo uspelo posneti nekaj dobrih fotografij za foto natečaj.


http://www.shrani.si/f/25/EE/3zKY0FtN/objavljena.jpg

mauser
8. February 2009, 13:51
nova pridobitev!

http://www.shrani.si/f/f/nB/FRq5Iyf/p2080092.jpg

http://www.shrani.si/f/2K/b0/2pwAxBXy/p2080095.jpg

http://www.shrani.si/f/S/BW/etOc3M7/p2080098.jpg

jvpv
8. February 2009, 15:10
Mauser a imaš orožni list za tole stvarco?:icon_wink:

sine
8. February 2009, 15:29
Čestitam, super zadeva, sem na hitro pregledal teste!
Pa upam, da bomo kmalu videli fotke!

gosjak
8. February 2009, 16:28
Mauser!

Enak tele objektiv uporabljam že nekaj časa in sem popolnoma zadovoljen z njim. Glede na težo in velikost ga je pa težko stalno nositi okrog vratu, zato si bo treba omisliti še kakšen objektiv v razponu od 18 reciva do 100 ali 200mm. Drugače preveč dogodkov odide mimo.

zaki
8. February 2009, 23:24
Zelo uredu!
Sigma omogoča za svojo ceno v kombinaciji z znanjem fotografa zelo veliko. Fajn bi blo, če bi se zaslonka še malce bolj odprla, ampak pol gre pa cena u p.m.

gosjak
9. February 2009, 08:06
Ko že teče debata o Sigminem tele objektivu 150 - 500mm še prikaz kaj to pomeni v praksi. Prikaz lisice oddaljene 50m na goriščnih razdaljah 150, 289, 370 in 500mm.

http://www.moj-album.com/slike/2805013/ZbSr8tGlzFH8KDJB.jpg

sine
9. February 2009, 10:44
Daj probaj dati isti motiv slikan tudi s 50mm, pa tja do 500 mm. To bi bil še bolj nazoren prikaz zmogljivosti teleobjektiva!

gosjak
9. February 2009, 11:47
Tele objektiv o katerem se pogovarjamo ima goriščno razdaljo od 150 - 500mm, zato 50mm ne pride v poštev. Zdi se mi, da je razpon 50-500mm pri bigmi.

sine
9. February 2009, 12:12
To sem predlagal zgolj za nazoren prikaz za tiste ki slikajo oz. slikamo večinoma s krajšimi gorišnicami.

gosjak
9. February 2009, 12:49
Sine!

Razumem kaj si mislil. Na hitro sem pogledal če sem kje menjal objektiv in slikal tudi s 50mm objektivom pa tega vsaj pri divjadi nimam. Mogoče je kdo poskušal primerjave z bigmo?

shadow23
9. February 2009, 14:12
Lp! Me veseli, da ste zagreti fotolovci!!!:icon_wink:
Sam uporabljam sigmo 50-500mm brez stabilizatorja, včasih malo šepa drugace pa je uporabna.

mauser
9. February 2009, 14:55
Orožni list mislim da nebo potrebn bi pa bolj prav prišla kakšna priročna torba!

Sem pa z trenutnim vtisom zelo zadovoljen.Bomo videli kako bo naprej.

Lep pozdrav!

jvpv
21. March 2009, 17:00
Prosim fotografe za nasvet, očitno se je moj stari HP750 poslovil od mene in treba bo razmišljat o nečem novem (največ 500-600eur). Slikal bi vse (divjad, družinske dogodke...) Pomoč.

springer
21. March 2009, 19:03
Mogoče te zamika tale Pentax http://www.e-fotografija.si/templates/?a=2180&z=7

jvpv
21. March 2009, 21:12
Springer, pa misliš da bo v mojem dosegu (mislim na eurčke)?

springer
21. March 2009, 22:04
Če hočejo bit konkurenčni res ne sme biti dražji od 600 evrov. Pusti se presenetit.

vest
21. March 2009, 22:16
Springer, pa misliš da bo v mojem dosegu (mislim na eurčke)?


Izsek iz spodnje povezave

Čeprav javnosti datumi izida niso bili omenjeni, bo X70 nosil okvirno ceno 320 evrov, kar ga uvršča med cenovnima razredoma kompaktnih in DSLR fotoaparatov.

http://209.85.129.132/search?q=cache:lMANYrT0sZEJ:www.tehnomanija.si/default.asp%3Frb%3D2%26id%3D2360+Pentax+X70&cd=6&hl=sl&ct=clnk&gl=si&client=firefox-a

Lp

sine
22. March 2009, 11:42
Poglej, če imajo še kje Nikon D80 + 18-105VR, za 600 € ,trenutno najboljši nakup!
Lovski zdravo!

jvpv
22. March 2009, 15:36
Poglej, če imajo še kje Nikon D80 + 18-105VR, za 600 € ,trenutno najboljši nakup!
Lovski zdravo!

Razprodano:icon_sad:

Poznavalci, kako se vam zdi tale X70?

gosjak
22. March 2009, 17:31
Nisem poznavalec, rad pa pogledam novosti na internetnih straneh. Do aprila, ko bo aparat v prodaji bodo več ali manj prevladovali marketinški podatki. Če smo bili sedaj navajeni na 10, 12, 20 ali še malo večje optične povečave ta 150x povečava pomeni velikanski skok. Predvidena cena fotoaparata in taka povečava mi nekako ne gresta skupaj. Mislim predvsem na kvaliteto slike ob določenih ISO nastavitvah. Nekje so morali poiskati kompromis. Res pa je tudi, da za objave na internetnih straneh ne vem kakšna kvaliteta sploh ni potrebna.

Za mene so bili pred nakupom vedno pomembni objavljeni testi in primerljive slike. Čim več tem bolje. Do tedaj pa imejmo domišljijo kaj vse bi ali bomo lahko slikali.

shadow23
23. March 2009, 13:53
JVPV, danes sem za 700evrov videl komplet nikona d80, ter dveh nikonovih objektivov s stabilizatorjem. Se splača:icon_wink:

sine
23. March 2009, 15:03
Katera objektiva??

shadow23
23. March 2009, 17:26
Oba sta VR to vem pa za enega vem da je 55-200mm/3,5-5,6

jvpv
23. March 2009, 18:17
JVPV, danes sem za 700evrov videl komplet nikona d80, ter dveh nikonovih objektivov s stabilizatorjem. Se splača:icon_wink:

Prosim za podrobnosti na ZS. Hvala:icon_wink:

shadow23
23. March 2009, 19:52
Sledijo podrobnosti, ko za pobolje pogledam:icon_wink:

jvpv
23. March 2009, 20:00
:icon_lol:

mauser
3. April 2009, 22:21
Zanimam se za žično ali brezžično daljinsko sprožilo za moj DSLR pa ne vem kaj je boljše ta: http://www.mixi.tv/katalog/product.php?cat_id=89&start=72&product_id=1600015316&view=more ali ta: http://www.mixi.tv/katalog/product.php?keywords=spro%9Eilec+brez%9Ei%E8ni&product_id=1600019118.

Ima kdo izkušnje s sprožilci? kaj svetujete?

LP

springer
4. April 2009, 08:15
Z žičnim prožilom si v okviru dolžine žice prožila neodvisen, kje boš držal prožilec ko prožiš. Brezžično sprožilo ti omogoča večjo oddaljenost od kamere. Pri tem ne moreš nadzirat kaj je v iskalu. Pri brezžičnem prožilu, moraš prožilo usmeriti proti senzorju na kameri (v večini primerov na sprednji strani kamere). To je nekoliko nerodno, ko skozi iskalo opazuješ motiv in si za kamero.

mauser
4. April 2009, 13:21
tako da bi se nekako bolje obnesel žični sprožilec. Kdo ve koliko dolge dobiš?

shadow23
4. April 2009, 15:25
Sam bi kupil žičnega, dolžine so tja do 2m, saj tako sm slišal nekaj dni nazaj, ko sem kupoval fotoaparat. Sigurno obstajajo daljši, samo so absolutno neuporabni za fotolov, saj velja, kakor je rekel Springer, da moraš videti kaj slikaš.

Veper
4. April 2009, 21:46
3323

3324
Danes sem si kupil novo puško in ker sem še zelen kar se lova na tak način tiče sem izbral kompaktnega:icon_twisted:ko pa se naučim pride na vrsto zrcalno refleksni:icon_redface:

shadow23
5. April 2009, 09:57
Bravo Veper, vedno več nas, če pa to ni lepo slišati:icon_redface::icon_wink:!!

shadow23
6. April 2009, 15:24
To je ponudba, ki te je zanimala jvpv, malo pozno a vseeno:icon_wink:!!

jvpv
6. April 2009, 23:25
Hvala, samo odločit se je še treba. Podatkov pa :icon_confused:

jancar
21. July 2009, 06:48
Moja nova puška:icon_lol:zdej pa sam:icon_study:pa slike delat upam da nisem falil:icon_lol:

mauser
25. July 2009, 20:30
Ja ma s tem objektivom si sigurno falil ! :icon_wink:

shadow23
25. July 2009, 21:08
Tale objektiv bo ravno pravšnji za kravce slikat za srnice pa ne:icon_lol:!!!

jancar
27. July 2009, 09:02
Ma za začetek da se navadim fotoaparata bo uredu, kasneje pa sežem po večjim:icon_lol:

Vojak
23. November 2009, 15:03
Zanimam se za nakup Nikkona P90 , ki ima 24 x optični zoom ter 12 mio pik. ali ima kdo izkušnje s tem fotičem. do sedaj sem uporabljal Canona S2.
Sedaj sem v dilemi ali Nikkon ali Canon (tak kot ga ima Veper).

DLRS-ja ne bi kupoval, ker mi finance za enkrat tega ne dovolijo.

Prosim za nasvet.

LP Vojak

Brlogar
23. November 2009, 15:57
Vstopni nikonovi DSLR-ji so v kitu z osnovnimi VR objektivom cenejši kot tale kompaktnež. Je pa res, da teleobjektivi potem zahtevajo dodatne cekine.

shadow23
23. November 2009, 18:37
Nikon!:icon_wink:

šakal
23. November 2009, 19:38
Če koga zanima imam nikon D80, objektiv sigma DC 17-70 ter nikon AF VR-nikkor 80-400.

shadow23
23. November 2009, 19:48
A imaš za objavit kakšne slike divjadi slikane z 400mm??

jvpv
1. December 2009, 18:19
To Vidra05, sma že dva :icon_wink::icon_lol:

mišica
1. December 2009, 18:22
jvpv kakšne imaš izkušnje s tem fotoaparatom?

andrej win
1. December 2009, 18:57
jvpv kakšne imaš izkušnje s tem fotoaparatom?

Povsem povprečni fotoaparat,pričakoval sem več..
Sploh z bliskavico je problem-vsaj pr men,težko je prav naštelat--ker drugače maš pa sliko za nikamor..
Z dobro svetlobo se pa da napravit sliko.
Sej nevem,al ma ta model dva različna ---široko in ozko kotnega??

Ker recimo z prejšnjim panasonicom ,ki je imel 12 kratno optično približavo,nisi objekta na daleč nič manj k sebi povlekel kot z tem aparatom. Slika pa tudi z onim ni bila slaba..

Js sm pričakoval več--moje mnenje:icon_study:

jvpv
2. December 2009, 07:33
Kot je že andrej win povedal, me po enem letu uporabe še vedno muči slikanje s slabo svetlobo, kjer treba uporabit bliskavico-slike so motne. Za zunaj ob kolikor toliko svetlobi pa za mene kr dobro.

mišica
2. December 2009, 21:59
Hvala fanta, sta mi olajšala odločitev za nekaj hujšega nabavit. :icon_wink:

jvpv
3. December 2009, 07:58
Če je evrčkov, ti kar.

dolgin
3. December 2009, 19:14
"bol da še eno pušo kupš"

zober
3. December 2009, 20:05
Železja je povsod že dost bolj kakšno fajn elektronko kupit!

mišica
3. December 2009, 20:29
"bol da še eno pušo kupš"


Železja je povsod že dost bolj kakšno fajn elektronko kupit!

Puške mam 3, pa sam z 1 jagam.
Tako da bom eno prodal, pa elektroniko nabavil.:icon_wink:

ostrostrelec.pero
3. December 2009, 20:49
Puške mam 3, pa sam z 1 jagam.
Tako da bom eno prodal, pa elektroniko nabavil.:icon_wink:

Pa taboljšo prodaj da boš vsaj toliko dobil zanjo, da boš lahko kupil fotoaparat na premog.:icon_lol:

mišica
3. December 2009, 20:50
Hehehe
Driling pa ne gre od doma!

peterg
22. December 2010, 17:11
Zanimam se za nakup Nikkona P90 , ki ima 24 x optični zoom ter 12 mio pik. ali ima kdo izkušnje s tem fotičem. do sedaj sem uporabljal Canona S2.
Sedaj sem v dilemi ali Nikkon ali Canon (tak kot ga ima Veper).

DLRS-ja ne bi kupoval, ker mi finance za enkrat tega ne dovolijo.

Prosim za nasvet.

LP Vojak

Predlagam ti, da si kupiš DLSR saj boš imel boljši pregled nad objektivi, točno boš vedel kaj slikaš.
Kompakt digitalci imajo imajo 2 senzorja medtem, ko imajo DSLR zrcalo in en senzor, kar pomeni, da v kukalu točno vidiš kaj slikaš. Pri kompaktnem te pa v kukalu slaba reolucija ovira.

Pa vso srečo pri fotografiranju. (http://)


Za reklame in oglaševanje je prostor drugje.

dragonar
23. December 2010, 21:11
Pozdravljen,mogoče bo kdo reku mešaš jabolka in hruške pa bom vseeno pripopal dve sliki.Slikani sta z istega mesta.Sova sedi na isti veji razlika v času pa je 7dni,pogoji sigurno niso enaki na drugi sliki ni tolk svetlo.
Prva je slikana z C.S5 IS druga pa C.EOS 40D in 100-400mm.Prva je 72mm film format 432mm,druga pa 400mm plus1.6 faktor to je matematično 640mm.
V originalu je razlika po povečavi kar očitna,brez dobre glažovne ni dobre slike enako kot pri daljnogledu.Ob slabi svetlobi se pa to še bolj opazi in kompakt kar hitro odneha sploh pri avtomatskemu ostrenju.Če boš kupoval DSLR računaj na mojstre,ki takoj ko pride nov model najdejo na njem sto boljših stvari čeprav stari funkcionira dvesto na uro,cena je pa za nas navadne sprejemljiva pa še barantat se da.Tolk za enkrat mogoče še Springer kaj doda saj mu je to področje vseprej kot tuje.
LP pa Srečno

Sagitarius
24. December 2010, 11:32
Hvala za nazorno predstavitev. Točno to je tudi mene vedno zanimal.

jereb
26. December 2010, 19:48
dragonar, glede na to, da slikaš s canon 100-400, me zanima kako se ti obnese? A ga imaš že dlje časa?
Sam namreč ciljam na ta glaž, pa me je malo ustavil podatek, da ga prenavljajo (samo ne vem kdaj bo prišel novi model ven).

Da še dodam nekaj o kompaktu proti dslr.

Kompakt ima prednost pri prenašanju po lovišču ... in za hitre slike. Kar se pa kvalitete tiče. Niso zastonj DSLR nekoliko drugačni. Večji senzor kar nekaj doprinese k boljši fotografiji.

dragonar
27. December 2010, 19:03
Pozdravljen,vsaka stvar naj bo to kompakt ali Dslr ima svoje pluse in minuse.
Kompakt je lahek pripraven Dslr težji in za mene boljši.Res z kompaktom lahko hitreje"streljaš"ali pa tudi ne.Jest vedno nosim aparat blizu roke tako da je velikokrat več uspeha z težko artilerijo.Vidiš živalco compakt leti 3x gor in dol po fokusu srnica pa adijo.Vedno svojega canona nastavljam naprej,za začetek na P in sredinsko ostrenje in avto ISO glede da 100-400 hitro ostri ako je dobra luč je uspeh kar zagotovljen.Vse slike pa ne uspejo niti najhujšim profijem.
Drugače pa moj 100-400 imam ga dve leti funkcionira zelo v redu in sem zelo zadovoljen z njim.Zelo dobro se znajde tudi v mrazu samo potem ga moraš pusti v narbtniku da ne švica dokler se ne ogreje.
Mislim da je bolj važno ali bo tvoj nova ali stara verzija to kje ga kupiš z lahkoto sem zalužil več kot400€.Naši trgovci so oderuhi.
Lp Dragonar

zober
21. January 2011, 14:57
Malce se razgledujem za novmu fotoaparatom nabavil bi kej takega(http://www.bigbang.si/img/product/foto-in-kamere/kit/d3100-18-55-in-nahrbtnik-in-sd.jpg)a bo za srnce dober slikat?

zober
22. January 2011, 20:28
http://imaging.nikon.com/products/imaging/lineup/digitalcamera/slr/d3100/img/product_01.png Nikon D3100

springer
23. January 2011, 10:57
Zanimiv članek, da pred nakupom dobiš osnovne informacije.
http://www.e-fotografija.si/templates/?a=2783&z=1

Razmisli kaj imaš namen fotografirat, želiš snemat video, kakšne objektive si boš kupil in koliko imaš evrov na zalogi.

Za uporabo na lovu je mogoče smiselno pobrskat po bolhi. Mogoče kupit starejši body (za 300 evrov se dobi marsikaj uporabnega) in dat kaj več v objektive.

springer
29. January 2011, 15:00
Moja nova pridobitev manualni objektiv Sonnar 4/300 Carl Zeiss Jena. Pa še par fotk s treninga na vrtu.

Veper
29. January 2011, 17:12
No vidim da je za še kvalitetnejše fotke poskrbljeno. Č:icon_lol:estitke

Sagitarius
29. January 2011, 18:18
Kolikšen je bil pa vložek vsega skupaj, če ni skrivnost?

springer
29. January 2011, 21:12
Pentax (k100d) body je bil že doma. Na njem se mi je zlomil kardan za pogon AF, kar je glavni razlog, da sem začel razmišljati o nakupu manualnega objektiva. Sicer se podobnega (popolnoma delujočega) na bolhi dobi za 100-150 evrov. Objektiv me je stal 140 evrov (je treba malo dlje prebirat oglase, da ga dobiš), zraven rabiš še adapter za m42 objektive. Kupil sem Marumi adapter za 35 evrov, original od firme je 60 evrov. Se pa da dobiti tudi cenejše od 10 evrov.

Na začetku sem ugotovil, da je potrebno še enkrat prebrati navodila za uporabo fotoaparata. Predvsem opombe, kjer zveš kaj je treba ponastaviti v menju fotoaparata, da stvar čim bolje deluje (potrditev ostrenja, SR, svetlomer...).

dragonar
29. January 2011, 21:19
Uf Springer tole pa zgleda ostro da bi lahko z lahkoto klobaso rezal,hec naslednjio foto seanso boš moral tvojo prijateljico prej peljati v pasji
kozmetični salon,boš enkrat pokazal.No sej je Korl garant za vrhunsko optiko sploh pa malo starejše letnice. Lp

Sagitarius
30. January 2011, 13:55
Fini komplet, dopadljiv. :icon_smile: Mel sem občutek, da je to mal dražja zadevšna. Hvala za info.

_fox_
30. January 2011, 18:43
tudi sam se odločam za nakup dslr fotoaparata, zanima me, kaj priporočate? odločam se med canonon in nikonom. zgornja meja je nekje 1300€. ima kdo izkušnje z nakupi iz tujine? avstrija,nemčija, nl?

springer
31. January 2011, 14:36
tudi sam se odločam za nakup dslr fotoaparata, zanima me, kaj priporočate? odločam se med canonon in nikonom. zgornja meja je nekje 1300€. ima kdo izkušnje z nakupi iz tujine? avstrija,nemčija, nl?

Canon ali Nikon, če še nisi imel dslr se boš v vsakem primeru prav odločil. Preberi teste in članke na e fotografija, da boš vedel, kaj ti ponuja kakšen model in se odloči glede na to, kaj ti je bolj pomembno, da tvoja kamera zmore.

1300€ je dosti ali malo. Če kupuješ dslr in en splošen objektiv bo zadosti, če hočeš še en zmogljiv teleobjektiv za fotolov, pa bo premalo.

V tujini še nisem kupoval, kar pa berem po forumih večina ljudi nima problemov. Zalomi se lahko pri napačnem naslovu- pa gre roba najprej malo na Slovaško. Več problemov imaš lahko z reklamacijo, če bo slučajno potrebna. Zagotovo si ob SLO navodila ( ti bodo zelo prav prišla, če še nisi uporabljal dslr kamere). Potem je tu še poštnina, mogoče carina.

gamsar
24. June 2011, 16:18
Moj stari Canon S1 IS se je dokončno poslovil. Po 6 letih mraza, hribov, poletja vročine in še česa se je utrudil. Ker sem s financami tako tako in ker sem mnenja da za hobi program človek res ne rabi takih zverin kot jih imate profesionalci tipa : springer, gosjak in shadow, se mi dopadejo kompaktni ultra zoom digitalci. Moja zgornja meja je 500 eur. Za ta denar je brez veze da kupujem slabega zrcalno refleksnega? Zakaj sta v Big Bangu iste cene kompaktni Nikon Coolpix P 500 ter zrf Nikon D 3000 18-55 VR? To je tudi najcenejši zrf kar jih je. Je bolje kupit dobrega kompaktnega kot slabega zrf? In še kaj menite o Canonu SX 30 IS v primerjaivi z Nikon coolpix P 500.

Za dodatne objektive, bliskavice in podobno opremo nimam denarja niti v sanjah. Niti nisem in ne bom profesionalni fotograf. Rad pa bi ujel kak lep prizor iz lovišča. Posnetke divjadi za domačo rabo in mogoče za tukaj na forum prilepit. Mi je pa kristalno jasno, da v mraku vsak kompaktni fotoaparat odpove. Bomo pa fotkali bolj podnevi :) Hvala za kakšen nasvet.

Heretic
24. June 2011, 19:06
Imam občutek, da si že sam ugotovil da bo z DSLR težka. Če bi se že odločil za DSLR, bi ti zagotovo svetoval rabljenega. Za zrcalnorefleksne aparate si upam reči, da 80% slike naredi objektiv - razen pri izjemah. Tako da šparat pri ohišju in se stegnit pri objektivu. Tudi če cene ne vzameš v obzir, pri fotografiranju divjadi to pomeni teleobjektiv, ki s težo in volumnom dela na lovu precej gužve.

Za kompakte gledaš v pravo smer. Oba, ki si ju predlagal sta zelo solidna aparata s podobnimi lastnostmi. Povečata več kot dvakrat bolje kot tvoj stari aparat. Osebno bi se odločil za Nikona. Je 100g lažji (kar je na lovu dobrodošlo), poleg tega pa mi je Canon grd s to njihovo tipično zaobljenostjo.

Da je pa cena kompakta enaka ceni DSLR, je po mojem mnenju čisti marketinški nateg. Ciljajo na naivneže, ki jim je važno zgolj to, da imajo večjega od soseda. Takšni potem ugotovijo da slike kar naenkrat niso kontrastne in barvite ter podobno. Pa da je treba zoom ročno premikat - in to pri tako dobrem aparatu! Nekateri to priznajo, drugi pa so tiho in veselo nabavljajo filtre, stojala, fleše in ostale nujne zadeve. Boljše to kot pa nek posran kompakt, ha. :icon_wink:

Veper
24. June 2011, 20:17
Kupi Canona ker je najboljši na svetu. Jaz uporabljam to znamko odkar vem zase in sem prezadovoljen. Snemam vido in fotografiram, uporabljam ga kot ti v mrazuiin vročini, dežju in suši pa me še ni razočaral.Zelo pomembno je da ima vrtljiv zaslon. Skratka Canon in nič drugega!!!

sine
24. June 2011, 20:30
Canon ima za malenkost boljšo sliko, Nikon pa boljši video. Ja, pa vrtljiv zaslon pri Canonu je fajn zadeva. Glede na to, da si imel do sedaj Canona ostani pri tem. Sicer pa poglej še te strani.
http://www.dcresource.com/reviews/canon/powershot_sx30-review
http://www.dcresource.com/reviews/nikon/coolpix_p500-review

Heretic
24. June 2011, 21:14
Sem si še jaz prebral par testov več in sem pripravljen požret ponos in priporočat Canona :icon_smile: Čeprav sta oba aparata super, Canon menda Nikona konkretno prekosi kar se tiče zmogljivosti baterije.

Ampak Canon še vedno ni najboljši na svetu :icon_twisted:

teohafy
24. June 2011, 23:05
Pred kratikim sem nabavil Nikon D3100 z objektivom 55-300, se sicer še učim, ampak z začetnimi rezultati sem zadovoljen.

Hunter
25. June 2011, 12:58
55-300 objektiv od nikona?z zaslonko?Mogoče objektiv s spodnje povezave?

http://www.kenrockwell.com/nikon/55-300mm.htm

springer
25. June 2011, 19:35
Moj stari Canon S1 IS se je dokončno poslovil. Po 6 letih mraza, hribov, poletja vročine in še česa se je utrudil. Ker sem s financami tako tako in ker sem mnenja da za hobi program človek res ne rabi takih zverin kot jih imate profesionalci tipa : springer, gosjak in shadow, se mi dopadejo kompaktni ultra zoom digitalci. Moja zgornja meja je 500 eur. Za ta denar je brez veze da kupujem slabega zrcalno refleksnega? Zakaj sta v Big Bangu iste cene kompaktni Nikon Coolpix P 500 ter zrf Nikon D 3000 18-55 VR? To je tudi najcenejši zrf kar jih je. Je bolje kupit dobrega kompaktnega kot slabega zrf? In še kaj menite o Canonu SX 30 IS v primerjaivi z Nikon coolpix P 500.

Za dodatne objektive, bliskavice in podobno opremo nimam denarja niti v sanjah. Niti nisem in ne bom profesionalni fotograf. Rad pa bi ujel kak lep prizor iz lovišča. Posnetke divjadi za domačo rabo in mogoče za tukaj na forum prilepit. Mi je pa kristalno jasno, da v mraku vsak kompaktni fotoaparat odpove. Bomo pa fotkali bolj podnevi :) Hvala za kakšen nasvet.

Če si uporabljal Canona, je najbolje ostati pri isti znamki. Tako že poznaš logiko raznih nastavitev po menujih. Preden se odločiš primi oba modela v roko. Ko boš ravno v trgovini poglej še Fujifilm FinePix HS20 EXR.

teohafy
25. June 2011, 22:47
55-300 objektiv od nikona?z zaslonko?Mogoče objektiv s spodnje povezave?

http://www.kenrockwell.com/nikon/55-300mm.htm

Ja, kupil sem v paketu z dvema objektivoma.

capra ibex
27. June 2011, 06:33
Moja zgornja meja je 500 eur. Za ta denar je brez veze da kupujem slabega zrcalno refleksnega?

Ne bi rekel.
Jaz sem dal za tole + še en objektiv 18-70 f3.5-5,6 manj kot 500€ pa sem noro zadovoljen. Sem pa kupoval nekaj mesecev po delih. Po enih štirih ultra zoom kompaktih prideš počasi do tega da to ni to oziroma je ob dobrih pogojih. Sedaj imam kompakta samo še za pod vodo. :icon_wink:

9663

9664

ben1
27. June 2011, 07:21
A je treba za tole stvar imet orožni list?:icon_lol:

TaSl
27. June 2011, 18:00
Moraš biti član vojaške topničarske garde, da te sploh naučijo upravljanja s takšnim "kalibrom":icon_lol:

springer
27. June 2011, 23:53
Če bi kdo rad prestopil med topničarje en zanimiv oglas
http://www.pentax-forum.net/viewtopic.php?f=20&t=1325&p=11506#p11506

gamsar
29. June 2011, 21:07
Še enkrat hvala vsem za nasvete. Danes sem prinesel domov Canona SX 30 IS. Za ceno 500 eur sem zraven dobil že torbico, kartico in stativ. To je za moje potrebe čisto zadosti. Baterija se polni, jutri sledijo prvi testni posnetki. V soboto pa če bo vreme dalo prvi foto pohod po naravi.

Veper
29. June 2011, 21:45
Gamsar izbral si pravo stvar, čestitam.:icon_lol:

jvpv
12. April 2012, 21:17
Postaja resno...Vidra05 :icon_biggrin:

Blaž
4. June 2012, 20:38
Lep pozdrav. Prosil bi za vašo pomoč. Imam par vprašanj glede Canona sx30IS. Prijatelj ga prodaja za 250€ rabljenega. Ali je solidna cena? Če ima kdo ta aparat me zanima ali je dovolj uporaben za slikanje divjadi ter na koliko metrov je približno slika še ostra in lepa?

V fotografiranju sem še začetnik zato bi vsak nasvet prišel prav.

Lp, Blaž

PROF.racoon
4. June 2012, 22:25
Poglej za Nikonom P510. Med drugim ima tudi CMOS senzor, ki dela boljše fotografije od CCD senzorjev... Ima tudi 42x optični zoom, full HD,...

ostrostrelec.pero
31. July 2012, 21:30
Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal? "Kaj priporočate"?

CANON SX40HS ULTRA ZOOM, ločljivost:12MP, optični zoom(x):35

NIKON COOLPIXP510 ločljivost:16MP optični zoom(x):42

SONY DSCHX200V ločljivost:18 MP optični zoom(x):30


Vse se vrti okoli 450€

Pamahajte, sm čist zgblen.:icon_redface:

pumpa
31. July 2012, 22:04
tisti ki je lažji in manjši vse ostale zadeve ti nepomagajo ker si takšen lalek kot jaz:icon_lol:

ostrostrelec.pero
31. July 2012, 22:07
tisti ki je lažji in manjši vse ostale zadeve ti nepomagajo ker si takšen lalek kot jaz:icon_lol:

To sem hotel slišati. Sedaj bom pa 450€ dal v patrone da te bom še bol dol tolkel kot doslej.:limona:

Heretic
1. August 2012, 09:12
Odvisno za kaj rabiš :icon_wink:

alojz1
1. August 2012, 09:23
Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj vprašal? "Kaj priporočate"?
Pamahajte, sm čist zgblen.:icon_redface:
V takih situacijah je najbolje, da Jožica izbere.
(pa v tem času so cene padle).

ostrostrelec.pero
1. August 2012, 19:30
Rabim ga predvsem da fotke na strelski strani malo izboljšam.
Lojzek, Jožica je pa že izbrala, pa pravi da je izbrala zelo drago robo. Popusta pri tej stvari ni.:limona:

springer
1. August 2012, 22:17
Pojdi v trgovino in malo poskusi, kaj ti bolj paše v roke. Katere gumbe največ uporabljaš...
Sam bi dal prenost znamki, ki si jo imel do sedaj- poznaš logiko menijev in nekaterih nastavitev (podobno kot pri mobitelih je zoprno menjat firmo).
Sicer so pa vsi trije dobre mašine.

Heretic
2. August 2012, 09:14
kar pravi springer, sicer bi se pa izogibal sonya. je malo slabši za fotografirat v prostoru in podobno. so pa res vsi trije oreng mašine.

Brkec
9. August 2012, 13:36
http://www.canon.si/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_Camera/PowerShot/PowerShot_SX40_HS/index.aspx?specs=1


Kaj menite o tem fotoaparatu ali bi bil primeren za fotolov na divjad?
Res pa je, da sem glede tega amater, saj bi se rad s tem začel ukvarjati.

Lp in hvala za odgovore

alojz1
9. August 2012, 13:45
Brkec za amaterja si kar dober (mislim jaz, amater). Znanec ga ima in sem bil presenečen nad zoomom.
Pričakujemo tvoje posnetke.
Pohiti, da boš prehitel Perota :icon_lol:

gamsar
9. August 2012, 15:30
Sam imam Canon Sx 30 IS. Za potrebe amaterskega fotolova je SUPER. To pomeni, da je res kvaliteten fotoaparat za nekoga, ki še ni profesionalec. Sam niti nimam večjih ambicij, da bi kdaj prešel iz tega nivoja na profesionalnega, saj so razlike v cenah očitne. Ultra zoom digitalc 450 eur, dober zrcalno refleksni pod 1.000 ni, plus objektivi, bliskavice, luči,... To pride v poštev, če se človek res misli pol profesionalno ali profesionalno ukvarjat s fotografijo, razstavljat, prodajat fotke itd. Zase, za svojo dušo in pokazat kolegom je tak ultra zoom Canon več kot odličen. Normalno pa odpove v poznem mraku, tako kot večina digitalcev. Zoom je pa neverjeten, lahko pri divjadi na 100m delaš dobre posnetke, na 50m ali manj pa zelo dobre.

Brkec
9. August 2012, 22:22
Hvala za odgovore.

A ma mogoče kdo kšno sliko od fotoaparata CANON SX40HS??

Lp

sine
9. August 2012, 23:34
Hvala za odgovore.

A ma mogoče kdo kšno sliko od fotoaparata CANON SX40HS??

Lp

Brkec:icon_study:

http://f.cl.ly/items/2S283F410k0B3T271D2r/Stratus%20App%202012-08-09%20at%2023:28:59.png

sine
9. August 2012, 23:38
Ugodno prodam skoraj nov fotoaparat Canon EOS
s teleobjektivom. 100-400mm.
Fotoaparat je kot nov brez polnilca za baterije in navodil.
Sigurno ni ukraden , ker sem ga našu v nedeljo v goši na Mozirski planini.
Cena je 150EUR za komplet.
Samo resne ponudbe na tel:
03 541 9681

Ali ga ne bi raje vrnil lastniku, se ga da brez problema poiskat!:icon_mad:

Brkec
10. August 2012, 08:49
Ja, ok mrde sm narobe vprašu, ali ma mogoče kdo kšno sliko posneto s tem fotoaparatom?

Hvala.

Brkec
10. August 2012, 09:25
http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/ultra-zoom-fotoaparati/495152-sony-dzschx200v

No, kaj menite tale Sony ali Canon?

ostrostrelec.pero
10. August 2012, 09:32
Mene so prepričali s Sony-jem.

gamsar
10. August 2012, 13:22
S tem fotoaparatom torej s sx 40 ne, imaš pa v temi slike divjadi moje posnetke s sx 30, torej predhodnikom tega modela, ki je najbrž še nekoliko boljši.

mazzinga
10. August 2012, 15:45
Hvala za odgovore.

A ma mogoče kdo kšno sliko od fotoaparata CANON SX40HS??

Lp


fotografije posnete s canon SX40HS:
- http://www.flickr.com/search/?q=canon%20sx40hs%20wildlife

navodila za Canon SX40HS v besedi in sliki, da boš podrobneje spoznal funkcije tega fotoaparata:
- http://gdlp01.c-wss.com/gds/0/0300005730/01/pssx40hs-cug-c-en-web.pdf (angleščina);
- http://gdlp01.c-wss.com/gds/4/0300006024/01/PowerShot_SX40_HS_CameraUserGuide_DE_v1.0.pdf (nemščina)

Lisjak
10. August 2012, 16:07
Moji zadnji posnetki gamsov v temi Divjad-Slike so posneti s Cannon SX40HS...Prvi kozel slikan na 100m pri slavi svetlobi, drugi na 70m. Zoom in stabilizacija delata krasno, zato sem ga tudi kupil. Glede na kritike pa naj bi bil novi Panasonic boljši, seveda z manjšim zoom-om.

Lisjak
10. August 2012, 16:21
Pa še slovenski test:
http://www.e-fotografija.si/templates/?a=3098&z=1
lp

zober
4. February 2013, 18:36
Ali kdo uporablja te vodotesne fotoaparate npr. znamk Nikon,Olympus?

capra ibex
4. February 2013, 19:19
Moja ima tegale pentaxa. http://www.youtube.com/watch?v=AhbCviETMPE
Prima stvarca, po štirih letih dela kot bi bil nov.
Tole z videa moram pa enkrat probat na kakšnem sulcu :icon_lol:

zober
4. February 2013, 21:40
hehe dobr tole,sam kolebam med http://ts2.mm.bing.net/th?id=H.4506787383608249&pid=15.1&H=116&W=160 ali pa http://ts3.mm.bing.net/th?id=H.4646305116522842&pid=15.1&H=160&W=160 nevem teška izbira,bolj me zanimajo slike kakšne delata kot pa video,sej napisanega je veliko,glede cene tud ni nevem kakšne razlike!

springer
6. February 2013, 08:59
Mogoče najdeš kakšen odgovor
http://www.pentax-forum.net/viewtopic.php?f=8&t=1811
http://www.pentax-forum.net/viewtopic.php?f=8&t=808&p=6516#p6516
http://www.pentax-forum.net/viewtopic.php?f=8&t=949&p=7694#p7694
http://www.pentax-forum.net/viewtopic.php?f=8&t=1146&p=9707#p9707

zober
6. February 2013, 22:16
Hvala springer verjetno bom šel po Panasonica ft-4

ostrostrelec.pero
18. April 2013, 08:18
Mogoče bo pa nastala kakšna slikica!:whistle:

12177

aron
18. April 2013, 09:30
Mogoče bo pa nastala kakšna slikica!:whistle:

12177

Kolk pa tole odpihne dnarja?

ostrostrelec.pero
18. April 2013, 11:00
Če te ima žena rada je zastonj, drugače pa 600€.:limona:

aron
18. April 2013, 11:37
Ha, mi smo pri ceni za vinjeto, napredujemo počasi biggrin

jegr
18. April 2013, 13:14
Pametno darilo. Sigurno bo zdržalo dlje, kot pa par tisoč patronov.:icon_wink:

Brkec
3. November 2013, 22:15
Zdravo,

Mene pa zanima kaj menite o tem fotoaparatu, mislite da bi se dobro obnesel za fotografiranje divjadi?

http://www.mimovrste.com/artikel/1730436933/digitalni-fotoaparat-sony-cyber-shot-dsc-hx20b-crn-darilo-dodatna-baterija-np-fg1#tech

Sršen
4. November 2013, 07:30
Mene pa zanima kaj menite o tem fotoaparatu, mislite da bi se dobro obnesel za fotografiranje divjadi?...
Za kaj resnega iz sveta fotolova kompaktni fotoaparati niso. So le premajhni senzorji in prešibko lečovje.
Za spominsko in ljubiteljsko fotografiranje v dobrih svetlobnih raznerah ti bo pa prišel prav.

Hunter
4. November 2013, 13:01
Zdravo,

Mene pa zanima kaj menite o tem fotoaparatu, mislite da bi se dobro obnesel za fotografiranje divjadi?

xxxxxxxxxxxxxxxxx

Brkec predlagam,da še malo prihraniš in si kupiš nekaj kar boš po potrebi lahko nadgrajeval. Tale fotoaparat je sicer ok vendar boš kmalu ugotovil,da bi rad več. Razen če nimaš v misli digiskopije.

Brkec
7. November 2013, 18:59
Hvala za odgovore.

Lp

mali
17. May 2014, 21:45
Zanima me kakšen fotoaparat mi predlagate za slikanje divjadi (predvsem srnjad). Sem začetnik, zgornja meja cene pa 300€.

TaSl
18. May 2014, 11:21
Daljnogled in pametni telefon.biggrin
Malo denarja in marsikdaj dobra muzika!

main757
18. May 2014, 11:38
Mali imaš zasebno sporočilo.Samo je cena cca. 350€, 50x zoom.

PROF.racoon
19. May 2014, 09:52
Sony HX300

xxxxxxxx