PDA

View Full Version : Pomagajmo Daniju - 100 nabojev za nov začetek



MLikar
20. November 2012, 12:41
100 nabojev za nov začetek
Solidarnostna akcija za Danija


TRR NLB SI56 02455-4271610520
Pred dnevi smo z grozo opazovali divjanje narave, udobno nameščeni pred TV ekrani, mogoče pred računalniki. Voda in samo voda, nenormalno visoka, podivjana, je brisala vse pred seboj, povzročala grozo in škodo ljudem ter naravi.
In v središču te ujme je biltudi moj in naš prijatelj Dani Kordež iz LD Libeliče. Dani, ki je član 41 let in preko 35 let zaprisežen strelec, reden udeleženec strelskih tekmovanj širom po Sloveniji, tudi izbran tekmovalec veteran za Koroško lovsko zvezo, in še bi lahko našteval. Vse, kar je ustvaril v aktivnih letih za družino in zase, priznanja in pokali, ki jih je bilo daleč preko 200, je vodna ujma v borih pol ure večino odplaknila, mu uničila dom in vero v dostojno in mirno življenje. To dokazujejo posnetki številnih TV postaj, ki so prikazovali njegovo hišo v Dravogradu, potopljeno skoraj do strehe ob sotočju rek Drave in Meže. http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=GpFbUBBCUQc&feature=endscreen (http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=GpFbUBBCUQc&feature=endscreen)
Dani je izgubil vse, verjame pa v svoje prijatelje, da mu bodo stali ob strani, ko jih najbolj potrebuje.


Ostali podatki in članek preberite na: http://www.forum-lov.org/lovstvo/1067-100-nabojev-za-nov-zacetek

ostrostrelec.pero
20. November 2012, 17:46
Ko je moja družina videla te posnetke, vmes sem jim pokazal hišo oziroma streho od našega strelca Danija, so samo obnemeli. Povedal sem jim kaj je glavni namen te akcije, so bili vsi enotnega mnenja, da tukaj pa ni kaj za omahovati. Takoj jutri moram iti na pošto in nakazati položnico za Danija.
Kaj se mi je vmes dogodilo je pa samo v filmih možno. Hčerka hodi v prvi razred oš, in je med igračami našla dva kovanca, ter mi jih prinesla z namenom; Tudi to pošlji zraven. Sigurno bodo potrebovali;
Popolnoma nič ne bom jezen, če bom prvi na spisku donatorjev za našega Danija.

MLikar
20. November 2012, 18:11
...
Popolnoma nič ne bom jezen, če bom prvi na spisku donatorjev za našega Danija.
Če bi meni uspelo nakazilo preko spleta, že nimaš šans.
Me je pa nekaj zezalo pri nakazilu preko Abanet-a, zato jutri ponovim.

tica
20. November 2012, 19:01
Težave na banki smo odpravili, znotraj sistema NLB že deluje brezhibno. Od zjutraj tudi za druge poslovne banke. Čimprej in v čim večjem številu probajte.

miš93
20. November 2012, 19:39
Storjeno

aron
21. November 2012, 11:02
Že včeraj na pošti Ig, upam da je ok.

Lojzes
21. November 2012, 14:36
Sem zraven.

tarfila
21. November 2012, 17:25
LD Železniki ve, kako je to, zato bomo zraven prispevali kot družina!

MLikar
21. November 2012, 18:28
Hvala Jure, carji ste!Bighand

ostrostrelec.pero
21. November 2012, 18:48
Prispeval.:limona:

tica
21. November 2012, 18:55
Prispeval, zjutraj pa malo pokukal na višino že doniranih sredstev.

MLikar
22. November 2012, 06:40
Danes nakazovanje preko Abaneta deluje.
Je trajalo, da so iz NLB posredovali podatke drugim bankam, sedaj vse rešeno.

tica
22. November 2012, 20:51
Nekaj manj kot 300€ smo zbrali v dnevu in pol. Jutri Danija obiščem, ne zaradi poročila, naredil bom nekaj fotk njegove hiše po najhujšem. Za bivanje še ni primerna, po adaptaciji bo prazna, brez opreme, brez vsega, kar mu je bilo drago. Drava in Meža sta vse odložili v globino svojih strug, kot, da sta hoteli zabrisati vse, kar so njegove roke ustvarjale desetletja.

tica
24. November 2012, 18:01
Zbiranje sredstev uspešno poteka. Za trasparentnost zbiranja in izročitve sredstev sta pokeg tice zadolžena še spoštovana člana in strelca na Koroškem, Samo Vončina in Tomaž Hain.

206
27. November 2012, 15:54
Danes tudi nakazilo iz moje strani.

Lp

tica
5. December 2012, 21:52
Včeraj sem Danija ponovno obiskal, ga pobaral o tegobah, ki ga v tem trenutku tarejo. Z globoko hvaležnostjo strelcem in dobrotnikom, ki mu poskušamo pomagati, sva se spominjala premnogih tekem, ki sva jih skupaj obiskala. In veseli se že prihodnje, po dolgem času, ki bo posvečena dobrodelnosti, za nov Danijev jutri.
Sredstev smo zbrali manj od pričakovanj, najbrž bo izkupiček strelske tekme obilnejši. Za pomoč in donacije je še čas, do konca leta bo potekala organizirano.

tarfila
6. December 2012, 12:52
LD Železniki čaka na sejo, ki bo enkrat drugi teden, da se potrdi višino zneska, potem pa magari pridemo osebno do vas

Sršen
7. December 2012, 07:42
Jure, v LD Želbeznki ste carji. Full respect!biggrin
Res iz srca!

tica
23. December 2012, 11:21
Na obisku pri Daniju sem bil včeraj izjemno presenečen, v pozitivnem smislu. Hiša je skoraj sanirana, obrtniki in prijatelji so počasi zaključevali dela. Družina čaka le še na opremo, ki so jo dobavitelji delno obljubili za ta ponedeljek in že božične praznike bodo preživeli v svojem toplem domu. Ni kaj, ko Slovenci stopimo skupaj je mogoče prav vse.
Akcijo zbiranja sredstev bomo nadaljevali še do konca januarija 2013, že prvo soboto 5.1. pa bo nadaljevanje strelske tekme v Doliču.

tica
23. January 2013, 09:11
Akcija zbiranja sredstev je v zadnjem tednu. Solidarnost med lovci je živa, nekaj nakazil je bilo tudi v januariju.Bighand
Z veseljem pa lahko povem, da se življenje Daniju in družini normalizira. Kar je bilo možno, glede na letni čas, je skoraj sanirano, seveda pa bo potrebna obilica dela in tudi sredstev še spomladi.

tica
16. February 2013, 21:09
Zaključili smo z dobrodelno akcijo in Daniju znatno pomagali /poročilo je objavljeno na spletni strani Foruma-lov/. V imenu celotne ekipa se zahvaljujem vsem donatorjem in posameznikom, ki so prispevali po svojih močeh.

Dani v hiši že biva, v razgovoru z njim te dni, se globoko zahvaljuje vsem. Te akcije ne bo pozabil predvsem tudi zaradi sočutja dobrih ljudi in lovskih tovarišev, ki so mu stali v tej nesreči ob strani in mu pomagali.

In za konec še zapišimo: presenečeni smo nad tako dobrim odzivom, upamo pa, da bo narava milostna in podobnih prireditev doooolgo ne bo potrebno organizirati.

aron
16. February 2013, 22:44
Bighand

Lojzes
18. February 2013, 09:28
Poklon organizatorjem.