PDA

View Full Version : Naprava za prestrelitev puške



teohafy
22. October 2012, 15:14
Zanima me kakšne pripomočke uporabljate za pristreljevanje pušk. Slišal sem, da naprave pri katerih je puška trdo vpeta in je kopito zadaj naslonjeno na železo niso priporočljive, saj lahko pride do lomov kopita in prestavljanja optike, ker se sila ne kompenzira. Sam sicer uporabljam takšno napravo in tovrstnih problemov do sedaj ni bilo. Zanimajo me vaša mnenja in izkušnje. Hvala!

alojz1
22. October 2012, 15:46
Takšna stojala so dobrodošla pri prestavljanju daljnogleda. Tudi za streljanje, če želimo videti kakšno grupo dela strelivo. Največkrat pa se lega zadetkov iz stojala in iz rame razlikujeta. Predvsem pri lahkih puškah.
Zato sam raje streljam iz dobrega naslona. Kopito v rami, pod njim pa "zajčja ušesa".

teohafy
22. October 2012, 15:50
Ja saj zato ga uporabljem, da lahko izključiš napako strelca. Torej sam še nisi slišal, da bi prišlo do zlomov kopit?

Sršen
22. October 2012, 16:14
Ja saj zato ga uporabljem, da lahko izključiš napako strelca. Torej sam še nisi slišal, da bi prišlo do zlomov kopit?

Prej do odrgnitve, če ni izdelano kot je treba. Meni je uspelo, ker nisem pogledal kje se kopito naslanja ob premalo oblazinjene dele doma izdelanega stojala.

Markysprej
22. October 2012, 16:49
nazadnje sem imel samo spredaj in zadaj fino podlogo.
če ti ni škoda streliva in bi rad streljal, stojalo ni obvezna oprema.

teohafy
22. October 2012, 19:25
Stojalo uporabljem zgolj na preiskusu risanic, če ima kdo probleme. Ravno zato me zanima škoda na puškah, ker nebi rad komu puške poškodoval.

alojz1
22. October 2012, 20:08
Stojalo uporabljem zgolj na preiskusu risanic, če ima kdo probleme. Ravno zato me zanima škoda na puškah, ker nebi rad komu puške poškodoval.
Verjetno si pri vas član komisije za strelstvo. In vsi streljajo iz tvojega stojala. Ti jim vse naštimaš, oni pa sprožijo. Je tako? :icon_lol:

Markysprej
22. October 2012, 23:00
ne bi verjel, ampak tudi mene je frapiralo, da pri sosedih pri pristrelu uporabljajo stojalo...

Tomaž Ražman
22. October 2012, 23:09
Osebno nisem pristaš teh stojal, ampak kot je alojz reku, odspredaj naslon odzadaj fajn podlaga... Pa seveda dobro poznavanje mehanizma daljnogleda...

jegr
23. October 2012, 08:39
ne bi verjel, ampak tudi mene je frapiralo, da pri sosedih pri pristrelu uporabljajo stojalo...

A na jago tudi nesejo stojalo?:icon_confused:

alojz1
23. October 2012, 08:48
A na jago tudi nesejo stojalo?:icon_confused:
Naj mi kdo na ZS napiše katera LD je to. Verjetno pri tako dobrih zadetkih tudi krvosledec nima nič dela.

Ahiles
23. October 2012, 12:01
Če sem prav prebral, ga tam uporabljajo, če ima kdo težave s pristrelom. jaz sem to razumel kot to, da potem hafi stestira ali puška slučajno trosi. če ne trosi s stojala je najbrž strelec. mogoče sem si pa samo jaz tako predstavljal opisano...

alojz1
23. October 2012, 12:08
mogoče sem si pa samo jaz tako predstavljal opisano...
Jaz tudi. Zato pa je bil smeško zraven.
Ampak pri naši inovativnosti je vse možno.

Markysprej
23. October 2012, 12:23
na pristrelu tam še nisem bil zraven, tko da ne morem 100% zatrditi kako pristrel pravzaprav poteka.
vendar mi je bilo tako rečeno kot sem zapisal, in sem bil zelo začuden...

Ahiles
23. October 2012, 12:32
na pristrelu tam še nisem bil zraven, tko da ne morem 100% zatrditi kako pristrel pravzaprav poteka.
vendar mi je bilo tako rečeno kot sem zapisal, in sem bil zelo začuden...

možno, se mi pa zdi, da ti govoriš o drugi lovski družini kot teohafy...

Markysprej
23. October 2012, 15:06
verjetno. pa pustimo sedaj to...

teohafy
23. October 2012, 21:19
Če sem prav prebral, ga tam uporabljajo, če ima kdo težave s pristrelom. jaz sem to razumel kot to, da potem hafi stestira ali puška slučajno trosi. če ne trosi s stojala je najbrž strelec. mogoče sem si pa samo jaz tako predstavljal opisano...

Točno tako. Nastavim puško, potem pa ni več izgovorovBighand. Pač iz stojala puško spraviš v piko z dvema nabojema, iz "pojštrov" pa jih porabiš malo več

teohafy
23. October 2012, 21:23
A na jago tudi nesejo stojalo?:icon_confused:


:icon_lol:

Imajo pa nekateri na prežah vreče s peskom, za boljši naslon, kar se mi sploh ne zdi slabo ....

tinko balinko
23. October 2012, 21:57
Tud jaz si vsako pusko nastrelim iz stojala ga bom jutri slikal in dal gor......porabis manj nabojev povprecno 5.3za nastrelitev 2za potrditev,kar gre potem mimo ali kje po trebuscku sem siguren da sem sam kriv.....

Ahiles
23. October 2012, 22:30
odlično tinko. le prilepi slikce! a je domačica ali kupljen?

tinko balinko
23. October 2012, 22:33
Doma narejeno.....bom jutri prilepil......aja je patentirano tako da tozim za kopije hehe:icon_razz::icon_lol:

teohafy
23. October 2012, 22:46
Tudi jaz ravnokar delam novo, zato sem pa načel temo. Jaz pa priznam, da jo kopiram iz kataloga :icon_redface: :icon_lol:

Ahiles
23. October 2012, 23:04
no, super!

tole mene tudi zanima:icon_wink:

a je možno narisati načrt z merami? verjetno bi še kdo to naredil, ne samo jaz (če še svoj piskrc malo pristavim) :icon_lol:

pumpa
24. October 2012, 16:20
iz stojala bodo zadetki drugje kot pa iz rame strelca, pa vsak strelec bo imel razlike pri strelih ker pač vsak drugače drži puško...:icon_lol:
stojala se uporabljajo pri testiranjih zaklepov,nabojev,in pri poravilih pušk da se varuje strelec, za preizkus orožja imate žig na samem orožju , v LD pa preizkušate strelce in ne orožja...:icon_wink:
pa saj za krvosledce je pogoj da čim več iščejo , tako postanejo dobri:limona:

tinko balinko
24. October 2012, 17:44
iz stojala bodo zadetki drugje kot pa iz rame strelca, pa vsak strelec bo imel razlike pri strelih ker pač vsak drugače drži puško...:icon_lol:
stojala se uporabljajo pri testiranjih zaklepov,nabojev,in pri poravilih pušk da se varuje strelec, za preizkus orožja imate žig na samem orožju , v LD pa preizkušate strelce in ne orožja...:icon_wink:
pa saj za krvosledce je pogoj da čim več iščejo , tako postanejo dobri:limona:

Bla bla bla.......

JakaJ
24. October 2012, 18:46
Kot je napisal pumpa iz stojala bodo zadetki drugje kot iz rame, res pa je da govorimo o razlikah ki so za 99% jagrov kar jih poznam neopazne (+-5cm):icon_confused:

Ahiles
24. October 2012, 19:53
ampak iz stojala bodo grupe manj v odvisnosti od strelca in ravno to je menda namen stojala... da bi pa na hrbtu po bregovju vlačil še stojalo za streljanje...
:icon_lol:

JAKAJEŽ
24. October 2012, 20:25
ampak iz stojala bodo grupe manj v odvisnosti od strelca in ravno to je menda namen stojala... da bi pa na hrbtu po bregovju vlačil še stojalo za streljanje...
:icon_lol:

Ja pa še ašov moraš vzeti sabo,da si poravnaš teren,da stojalo lepo stoji:icon_wink::icon_lol:

lp

tinko balinko
24. October 2012, 21:20
Strel iz stojala je tocen.....kar je odstopanja si si sam kriv.....potem je po vasem strel iz nozic ali zajcjih uses ali vrece peska,spet drugacen kot ob kolu ali brez naslona.Potem pomeni da puska ki jo uporablja nek hrust drugace nosi kot nekaksen suhcat fantic.Cevi so po vecini prosto plavajoce sploh pri repetirkah in nima dobene veze ali je v stojalu ali v rami ali kakorkoli ze.Prednost stojala je ta da lahko vidis kaj ti je sposobna puska in strelivo narediti grupe.Iz naslona pa sam sebi dokazes cesa si sposoben.......Ce temu ni tako mi dokazite da je orozje krivo da so zadetki razlicni

Ostrorogi
24. October 2012, 21:30
Strel iz stojala je tocen.....kar je odstopanja si si sam kriv.....potem je po vasem strel iz nozic ali zajcjih uses ali vrece peska,spet drugacen kot ob kolu ali brez naslona.Potem pomeni da puska ki jo uporablja nek hrust drugace nosi kot nekaksen suhcat fantic.Cevi so po vecini prosto plavajoce sploh pri repetirkah in nima dobene veze ali je v stojalu ali v rami ali kakorkoli ze.Prednost stojala je ta da lahko vidis kaj ti je sposobna puska in strelivo narediti grupe.Iz naslona pa sam sebi dokazes cesa si sposoben.......Ce temu ni tako mi dokazite da je orozje krivo da so zadetki razlicni

Podpišem!

alojz1
24. October 2012, 21:37
Ce temu ni tako mi dokazite da je orozje krivo da so zadetki razlicni
Ni orožje krivo ampak prijem.
Streljaj npr z Casulom ali cal.500 z eno roko ali obema. V prvem primeru bodo zadetki visoko. Pred kratkim sem napisal, da so razlike bolj opazne pri lahkih (veliko lovskih) puškah in močnejših kalibrih.
Če že nimaš prakse pa kaj preberi namesto da nepravilnosti učiš.

karel
25. October 2012, 08:32
"...Potem pomeni da puska ki jo uporablja nek hrust drugace nosi kot nekaksen suhcat fantic.
Če streljata oba z isto puško, je zelo malo verjetno, da bo obema nesla enako. Razlogov za to je mnogo...:icon_wink:

JakaJ
25. October 2012, 08:34
Here’s some benchrest advice that can help you reduce vertical and shoot tighter groups… without spending another penny. Next time you go to the range, experiment with the position of your rifle on the front rest, and try a couple different positions for the rear bag. You may find that the rifle handles much better after you’ve made a small change in the placement of your gun on the bags. Recoil can be tamed a bit, and tracking can improve significantly, if you optimize the front rest and rear bag positioning.

Balance Your Gun BEFORE You Spend Hours Tuning Loads
In the pursuit of ultimate accuracy, shooters may spend countless hours on brass prep, bullet selection, and load tuning. Yet the same shooters may pay little attention to how their gun is set-up on the bags. When you have acquired a new rifle, you should do some basic experimentation to find the optimal position for the forearm on the front rest, and the best position for the rear bag. Small changes can make a big difference.

Dejstvo je da razlike zaradi naslona so!

Joel Kendrick, past IBS 600-yard Shooter of the Year, has observed that by adjusting forearm position on the front rest, he can tune out vertical. He has one carbon-fiber-reinforced stock that is extremely rigid. When it was placed with the front rest right under the very tip of the forearm, the gun tended to hop, creating vertical. By sliding the whole gun forward (with more forearm overhang ahead of the front sandbag), he was able to get the whole rig to settle down. That resulted in less vertical dispersion, and the gun tracked much better.

Likewise, the placement of the rear bag is very important. Many shooters, by default, will simply place the rear bag the same distance from the front rest with all their guns. In fact, different stocks and different calibers will NOT behave the same. By moving the rear bag forward and aft, you can adjust the rifle’s overall balance and this can improve the tracking significantly. One of our shooters had a Savage 6BR F-Class rifle. By default he had his rear bag set almost all the way at the end of the buttstock. When he slid the rear bag a couple inches forward the gun tracked much better. He immediately noticed that the gun returned to point of aim better (crosshairs would stay on target from shot to shot), AND the gun torqued (twisted) less. The difference was quite noticeable.

http://shrani.si/f/16/Yb/4YDsLw7x/stocktweak01.jpg

The important point to remember here is that each rig is different. One gun may perform best with the front rest right at the tip of the forearm (Position ‘D’ in photo), while another gun will work best with the rest positioned much further back. This Editor’s own 6BR sits in a laminated stock that is pretty flexy in the front. It shoots best with the front rest’s sandbag located a good 6″ back from the forearm tip (position ‘A’).

A small change in the position of the forearm on the front rest, or in the placement of the rear bag, can make a big difference in how your gun performs. You should experiment with the forearm placement, trying different positions on the front rest. Likewise, you can move the rear bag back and forth a few inches. Once you establish the optimal positions of front rest and rear bag, you should find that your gun tracks better and returns to battery more reliably. You may then discover that the gun shoots smaller groups, with less vertical dispersion. And all these benefits are possible without purchasing any expensive new gear.

alojz1
25. October 2012, 12:39
Moja puska ce streljam jaz gre tocno ce strelja z njo moj oce gre 10cm visje in bova obadva grupirala zadetke.
To si napisal kot bi jaz. Zaradi drugačne drže so zadetki drugje.
Predno nadaljujemo z prepričevanjem prepričanih še enkrat počasi preberi vse nazaj in premisli, kje smo šli narazen.

tinko balinko
25. October 2012, 14:37
alojz nisem jaz zacel z temi fintami.........
Evo se obljubljena slikca.Odspredaj ponavadi dam cunjo not zaradi razlicnih debelin kopit.Zadevo smo zaradi terena naredeili na tej visini da lepo klecis zraven.Se opravicujem ker zadeva ni sciscena:icon_lol:

Sršen
25. October 2012, 15:19
Osnovno pri strelu, če želimo da je točen in da po njem ocenjujemo puško, je stabilnost. Tako stabilnost podlage, kot stabilnost strelca.
Na tej Balinkovi napravi so možnosti za stabilnost zelo majhne. Sicer ima konice za stabilizacijo v tla, a teren je lahko različen in je to pogojno uporabno.
Naslednje je pravilna pozicija, ker le s tem, da se navadimo pravilne pozicije, je zagotovljena ponovljivost in tako ocenjevanje puške ali municije.
Tudi tega pogoja to stojalo ne izpolnjuje. Klečeči položaj ni dober položaj!
Iz tega stojala bo lahko dobro ustrelil le res dober strelec, vsem ostalim bo delal preglavice.

Najboljša je pravilno oblikovana masivna miza, na kateri uporabimo vreče s peskom ali bench rest podlage.
Tudi stojalo na taki masivni mizi je dobro, še najboljše je tisto, ki omogoča nalaganje teže s peskom ali vodo. Obstajajo tudi prenosne mize, kjer strelec zadevo stabilizira s svojo težo. In vsaka taka miza mora s svojo konstrukcijo omogočiti normalno pozicijo strelca. Ta pa je lepo zravnano pokončno sedeča! In mora omogočati naslone komolcev, kar je bistveni element stabilnosti.

Evo, to je mojih 5centov.

alojz1
25. October 2012, 15:30
Sršen ni kaj dodati. Mogoče cunje.
Stojalo in puška v njem morata biti stabilna, ko prestavljamo daljnogled od sredine tarče do zadetka.

Sršen
25. October 2012, 19:24
Naslov teme je "Naprava za prestrelitev puške"
(Hmmm ali puške prestrelite in imajo potem luknje še povsod drugje kot je treba ali jih pristrelite?)

Kot sem že zapisal, stabilna masivna miza z utorom za trebuh in vreče s peskom sta ena od dobrih variant. Na našem lovskem strelišču imamo tako kot to vidiš na spodnji sliki. Mize ne grem sedaj fotkat, je pa take oblike: http://jprifles.us/gallery/d/101-2/DSC01372.jpg Vreče s peskom pa so hlačnice od kavbojk napolnjene z mivko. Tri vreče podložim pod puško čim bližje ležišču naboja, četrto pa podložim pod zadnjim delom pod ramo. In to je to. Treba se je samo prav pripraviti in po možnosti vedno enako. Možakar na sliki ni v najboljšem položaju, a povem enkrat mogoče dvakrat potem pa kakor vsak sam hoče.

Tomaž Ražman
25. October 2012, 19:51
Sršen, a je zgornja slika iz slovenije?

Sršen
25. October 2012, 20:02
Sršen, a je zgornja slika iz slovenije?
Ne ni. Je sneto z neta samo da pokažem kakšne oblike je miza, ki se je na spodnji fotki ne vidi. Tista pa je iz lovišča.

Tomaž Ražman
25. October 2012, 21:10
To je moja miza, sva jo z tastom nardila že nekaj let nazaj, z namenom da se ne lovimo več ko gremo pristreljevat oz streljat... Ima snemljive noge tako da gre komot v avto, naprava za pristreljevanje sem pa jaz :)

alojz1
25. October 2012, 21:20
Na gornji sliki manjka le naslon stola. :icon_lol:

Tomaž Ražman
25. October 2012, 21:30
Na gornji sliki manjka le naslon stola. :icon_lol:

Nisem mogu puške pristrelit, ker je bla naprava zjebana pa sm ga od jeze zlomu :icon_lol:

Malo heca...

alojz1
25. October 2012, 21:50
Vsaj eden, ki se še heca.
Na večino danes verjetno vpliva polna luna.

Sršen
26. October 2012, 08:21
Vsaj eden, ki se še heca.
Na večino danes verjetno vpliva polna luna.
Bighand Brez skrbi, nas je več. Je pa luna tudi hudič.
Tomaž, to je dobra miza. Še boljša pa bi bila, če bi imela integriran sedež, da mizo z lastno težo stabiliziraš. Recomo taka:http://newstandardmfg.home.mindspring.com/benchrests600.jpg

Sam imam nekaj takega:http://ak1.ostkcdn.com/images/products/P12652272d.jpg
a mi leži večinoma doma, ker mi vreče peska bolj ustrezajo. Zaradi boljšega stika s puško.

Tomaž Ražman
26. October 2012, 15:52
Bighand Brez skrbi, nas je več. Je pa luna tudi hudič.
Tomaž, to je dobra miza. Še boljša pa bi bila, če bi imela integriran sedež, da mizo z lastno težo stabiliziraš. Recomo taka:http://newstandardmfg.home.mindspring.com/benchrests600.jpg


Ta se mi zelo dopade, je definitivno boljša kot moja, samo kot pravim jaz sem jo naredu, da mi stoji v avtu in še ki ima 3 noge se ne obremenjujem z terenom, čim ima 4 noge jo je treba podstavljat...

Bi pa ta miza prav prišla na enem kraju, da tam čaka in ko prideš streljaš...

Tomaž Ražman
26. October 2012, 15:59
Ah zdej sem mizo boljše pogledal in vidim da ima 3 noge... Če je še zložljiva, kar se sigurno da nardit, jo bom zihr naredu... Pa bom načrt prilimal!

Kje si našu to mizo sršen? Dej mi kak link na ZS pošlji...

Sršen
26. October 2012, 21:00
... Kje si našu to mizo sršen? Dej mi kak link na ZS pošlji...
Bom kar tu nalepil, saj bo tudi za druge: http://www.shotgunworld.com/bbs/viewtopic.php?f=13&t=197999&view=next

Moram mimogrede še potrditi Dolginove, Muzikantove in Cvičkove besede. Prav imata!

teohafy
27. October 2012, 15:12
No pa mi je nekak uspelo dokončati. Preiskusil napreve še nisem, izgleda pa obetavno :limona:

http://s0.mojalbum.com/3719860_3719865_20203606/teohafy/20203606.jpg

http://s0.mojalbum.com/3719860_3719865_20203612/teohafy/20203612.jpg

http://s0.mojalbum.com/3719860_3719865_20203618/teohafy/20203618.jpg

Sršen
27. October 2012, 15:35
Teohafy, nekaj me zanima.
Kam boš naslonil to napravo? Lastne teže nima toliko, da bi kompenzirala strelčemo težo oz. reakcijo puške ob strelu. Jo boš naslonil na ramo?
Če da, potem odstrani gume pod kopitom in na železo namesti še eno kopitno gumo za ramo. Bo vse skupaj predolgo a bolje kot sedaj.
Kako boš gledal skozi daljnogled? Od daleč ali se boš normalno prislonil k kopitu? Te vijak za učvrstitev zadnjega dela kopita ne po kresnil po nosu?:icon_eek:

Poročaj kako ti bo to delalo v praksi, me zelo zanima.

teohafy
27. October 2012, 15:43
Obtežit mislim z vrečami peska, puško pa enostavno nasloniš v ramo s stojalom vred. Zadnji vijak nebi smel motiti. Gume so sedaj zato, ker kopito nima gumi kape, kasneje s pravo puško jih nebo. Sem razmišljal ja, da bi od zadaj na železo montiral gumi kapo. Teža je pa cca 6 kg.

Markysprej
27. October 2012, 18:43
domača izdelava??? malo profi izgleda...

JAKAJEŽ
27. October 2012, 18:59
Teohafi,pri takih stojalih rade pokajo plastične kape kopit (preverjeno),tako da bi morala biti ena guma znotraj,zadnji pričvrstilni vijaki pa bodo napoto (moteči),pa rama tudi boli pri strelih iz takega stojala:icon_lol:

lp

teohafy
28. October 2012, 00:14
domača izdelava??? malo profi izgleda...

Domača, domača,ostanek prakse, ko sem še malo pošušmaril pri očetu v delavnici, preden sem šel v zdravstvene vode :). Je pa res, da sem podobno zadevo videl v katalogu in jo kopiral z nekaj improvizacije. Spredaj je dvigalka za avto,dodane sta dve vzmeti, ostalo je pa zvarjeno iz 40x40 kvadratnih cevi in ploščatega železa debelime 8mm x 60mm, vijaki, plastične kape pa se dobijo v trgovinah. Sem probal danes streljati in ni nekih težav, tudi rama ne boli...

Sršen
28. October 2012, 09:32
... Sem probal danes streljati in ni nekih težav, tudi rama ne boli...
No fino! Predstavljam si vlogo vzmeti, pa vendar ali lahko malo bolj opišeš kakšne in kako si jih dal in kako delujejo.

teohafy
28. October 2012, 12:19
vzmeti so na dvigalki zato, ker je bila drugače nestabilna in je migalo vse skupaj. Vzmeti so iz rostfraj materijala iz 1,5mm žice, dolge so okol 10cm, nameščene so tako, da zategujejo dvigalko.

Sršen
30. October 2012, 12:42
Ker je bilo prej nekje govora o naravnih položajih in da jih za mizo ni samo še tole moje mišljenje.
Človeško telo je sestavljeno iz paličevja, vzmeti, torej kosti, mišičevja itd. če pogledamo skozi oči fizike. Zato je pri uporabi strelnega orožja, še posebej tu, ko govorimo o puški in predpostavljamo odsun kot reakcijo na eksplozijo smodnika v cevi, pomembno kako se to "paličevje" ob odsunu premika in vpliva na položaj puške.
Kdor je kaj prebral kakšne strelske priročnike ve, da je drža telesa še kako pomembna. Najsi bo na terenu v naravi ali za strelno mizo z ali brez strelnega stojala ali vreč peska.
Kako se sedaj ob določenih položajih to "paličevje" ali naš skelet premika, si pa lahko vsak doma na papir skicira. Tolikokrat videno skorajda ležanje na mizi je težko da tisto najbolj pravo.
tako da po mojem je drža skorajda pomembnejša od stojala, ki pa je seveda super za korigiranje zadetka na način, da križ pelješ v cilj. A za to niti ni potrebno streljati iz stojala. Lahko ga uporabimo samo za korekcijo križa.

Tomaž Ražman
30. October 2012, 14:17
Ker je bilo prej nekje govora o naravnih položajih in da jih za mizo ni samo še tole moje mišljenje.
Človeško telo je sestavljeno iz paličevja, vzmeti, torej kosti, mišičevja itd. če pogledamo skozi oči fizike. Zato je pri uporabi strelnega orožja, še posebej tu, ko govorimo o puški in predpostavljamo odsun kot reakcijo na eksplozijo smodnika v cevi, pomembno kako se to "paličevje" ob odsunu premika in vpliva na položaj puške.
Kdor je kaj prebral kakšne strelske priročnike ve, da je drža telesa še kako pomembna. Najsi bo na terenu v naravi ali za strelno mizo z ali brez strelnega stojala ali vreč peska.
Kako se sedaj ob določenih položajih to "paličevje" ali naš skelet premika, si pa lahko vsak doma na papir skicira. Tolikokrat videno skorajda ležanje na mizi je težko da tisto najbolj pravo.
tako da po mojem je drža skorajda pomembnejša od stojala, ki pa je seveda super za korigiranje zadetka na način, da križ pelješ v cilj. A za to niti ni potrebno streljati iz stojala. Lahko ga uporabimo samo za korekcijo križa.

Se popolnoma strinjam z napisanim.